Робота в декретній відпустці Про вагітність і пологи

Головна » Догляд за малюком

Робота в декретній відпустці

Робота в декретній відпустці - WomanWiki - жіноча енциклопедія

Робота в декретній відпустці на увазі поєднання догляду за дитиною і професійних обов'язків. Вона має таку специфіку:

 • Обсяг роботи невеликий, тому що трудові обов'язки виконуються в години сну дитини або приходу няні;
 • Як правило, це віддалена робота, що дозволяє працювати вдома;
 • Робота в декретній вимагає оптимальної організації часу, оскільки паралельно з доглядом за дитиною у жінки з'являється ще один важливий пріоритет.

Womanwiki. ru

Декретна відпустка і робота: варіанти для мам в декреті

Сьогодні ми постараємося допомогти порадами молодим матусям, які сидять з малюком вдома і шукають способи заробити в декреті.

Спочатку притча.

Сидить високо на дереві Ворона цілий день і взагалі нічого не робить. Побачив її маленький Кролик і питає: - А чи можу я, як і ви, сидіти цілий день, нічого не роблячи? - Звичайно ж, можеш. Кролик сів під деревом. Несподівано з'явилася Лисиця і з'їла його. Мораль така: потрібно сидіти високо, щоб нічого не робити!

Якщо ви шукаєте відповідь на питання, чи сумісні декретну відпустку і робота, то можливості нічого не робити у вас поки немає. Правильно ми розуміємо?

Сучасним мамам пощастило - до їхніх послуг Інтернет, де можна знайти роботу для жінок в декретній відпустці. Ми вже розповідали на сайті в статті «Як заробити в декреті?» Про те, як працювати в декреті віддалено і які переваги даної роботи.

Сьогодні ми розповімо про те, чи можливо поєднувати декретну відпустку і додаткову роботу. Чи можна працювати і зберігати при цьому посібник, який виплачує держава матері по догляду за дитиною? Як під час декретної відпустки освоїти додаткову спеціальність і навіть спробувати відкрити власну справу?

Декрет і робота за сумісництвом

Молоді мами, у яких є можливість залишати дитину на кілька годин з кимось будинку, цікавляться, чи можна перебувати в декреті за місцем основної роботи і при цьому працювати в іншого роботодавця, не втрачаючи при цьому виплат на дитину і отримуючи заробітну плату?

Згідно з Трудовим кодексом РФ (стаття 256), якщо жінка, перебуваючи в декреті, вийшла на роботу на неповний день, то вона буде отримувати належний від держави допомогу на дитину і при цьому отримувати заробітну плату.

Крім цього, в Трудовому кодексі не акцентується увага на тому, чи працює декретниця у основного роботодавця або знайшла роботу в декреті за сумісництвом.

Більш того, жінка має повне право не повідомляти свого роботодавця про те, що вона працює за сумісництвом. Також в трудовій книжці може бути зроблено запис про те, що жінка працює за сумісництвом або ж цей запис може бути відсутнім - все за бажанням.

Робота за сумісництвом під час декрету: нюанси

Робота за сумісництвом під час декретної відпустки - відмінний шанс для тих жінок, у яких є можливість з кимось залишати малюка.

Якщо ви цінний фахівець, то роботодавець з радістю візьме вас на роботу на неповний день.

Трудовий договір

Всі нюанси роботи за сумісництвом в декретній відпустці слід вказати в трудовому договорі, де будуть чітко встановлені терміни дії договору та особливості роботи. В основному обговорюються наступні моменти:

 • Зменшена кількість відпрацьованих годин: їх повинно бути як мінімум удвічі менше від переважної більшості.

За рахунок чого можна зменшити кількість відпрацьованого часу?

 • Перший варіант - скорочення кількості відпрацьованих годин на день (наприклад, не 8, а 4) або тиждень (для педагогів, наприклад, максимум 9 годин в тиждень при 18-годинному ставкою).
 • Другий варіант - зменшення кількості робочих днів (3 робочих дні на тиждень замість 6).
  • Роботодавець і працююча мама з обопільної згоди встановлюють найбільш зручний варіант для мами в декреті з дотриманням основної вимоги - скорочення робочого часу вполовину від норми. Зарплату мама в декреті, що працює за сумісництвом, отримує згідно відпрацьованим годинах.
  • Договір може бути розірваний в тому випадку, якщо на посаду, яку займає працює в декреті мама, буде претендувати інша людина, для якого ця робота стане основною.

  Таким чином, робота за сумісництвом (принцип неповного робочого дня) і декретну відпустку - хороша можливість і працювати, і отримувати допомогу.

  Які спеціальності можна поєднувати з декретом?

  • Кухар;

  Www. sympaty. net

  Чи можлива робота під час декретної відпустки

  Робота на час декретної відпустки - чи можливо це? Для того щоб дізнатися відповідь на це питання, вам просто необхідно прочитати нашу статтю.

  Декретна відпустка

  Заробіток під час декретної відпустки став вже повсюдним явищем в нашій країні

  Як відомо, кожна жінка, що завагітніла співробітниця має право як мінімум на сто сорок календарних днів, щоб спокійно виносити і народити дитину. А після цього дається також додатковий час - від півтора років до трьох, - щоб привчити малюка до відносної самостійності, передати його в дошкільний заклад і вийти на роботу. Весь цей тривалий період іменується декретом. І, зрозуміло, робота під час декретної відпустки не передбачається - співробітниця приходить на підприємство тільки щоб передати документи, отримати допомогу, може бути, в разі якоїсь крайньої виробничої необхідності, але вимагати цього роботодавець не має ніякого права.

  Для чого потрібна підробіток в декретній відпустці?

  Багато, перебуваючи вдома з малюками, вважають за краще не сидіти склавши руки, а шукати собі якесь додаткове, бажано, оплачуване, заняття. І відбувається це не тільки тому, що жінці стає нудно - багатьом додаткові кошти доходу дійсно необхідні.

  Допомога по догляду за дитиною виплачується хоч і щомісяця, але в розмірі сорока відсотків від середнього заробітку. Якщо він і без того був не більшим, то сорок відсотків - це просто жалюгідні крихти. А особливо актуальним додатковий заробіток в декретній відпустці стає, коли проходять перші півтора року і посібник перетворюється в п'ятдесят рублів щомісяця, незалежно від середньої заробітної плати.

  Робота за сумісництвом в декретній відпустці

  Якщо службовець працювала у двох різних роботодавців до того, як завагітніла, під час тимчасової непрацездатності вона може отримати допомогу у обох - а також у трьох і чотирьох, якщо у неї виходило поєднувати так багато різної діяльності. А ось з виплатами по догляду за дитиною так зробити не вийде: за законом посібник буде виплачувати тільки один з роботодавців, за вибором самої співробітниці.

  Але це не відповідає на питання, чи можна працювати за сумісництвом перебуваючи в декретній відпустці? Зате можемо відповісти ми: можна. І нічого, що суперечить законодавству в цьому немає. Більш того, якщо ви до декрету були сумісником, ви цілком можете стати їм після - і колишнє начальство навіть не треба буде ставити до відома про це (а ось Пенсійний фонд і Фонд соціального страхування - доведеться, оскільки у вас з'явиться додатковий дохід).

  Неповний робочий день в декретній відпустці

  Деякі жінки вважають за краще не шукати якісь додаткові підробітки, а зробити вибір на користь рідного підприємства і оформити на нього неповний робочий день. Якщо ваше начальство не заперечує і готово оплачувати і посібник, і заробітну плату - тому що в такому випадку за вами зберігаються перші виплати і покладаються другі - то це може стати ідеальним рішенням вашої фінансової проблеми.

  Чи можна працювати в декретній відпустці до пологів?

  Трудове законодавство не забороняє жінці працювати під час декретної відпустки

  Трудове законодавство передбачає сто сорок днів тимчасової непрацездатності: сімдесят днів до пологів і стільки ж після. Посібник за кожен з цих днів буде виплачено по середньоденного заробітку.

  Якщо виявиться, що посібник набагато програє заробітній платі, яку ви могли б отримати за ці дні, ви маєте повне право, якщо дозволяє здоров'я і обставини, не брати весь покладений термін, а піти у відпустку, наприклад, перед самими пологами і повернутися до трудової діяльності відразу ж при першій же можливості. Але в цьому випадку період вашої працездатності не вважатиметься відпусткою: тобто, можна працювати в декретній відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, але не можна одночасно отримувати і допомогу, і зарплату. Це також буде відповідним чином оформлено документально.

  Неофіційна робота на період декретної відпустки

  Багато в період перебування на дому знаходять підробітки, на яких не проводиться оформлення. З одного боку це практично оптимальний вихід: ви отримуєте і посібник, і оплату праці, при цьому можете бути в якому завгодно відпустці, а якщо додаткова робота віддалена - то і перебувати де завгодно, і графік вибудовувати самостійно.

  Але з іншого боку - велика частина «тіньових» роботодавців не виплачує податки, від чого рано чи пізно можете постраждати і ви. І не варто забувати також про те, що в цей період вам не зараховується трудовий стаж, не йдуть відрахування до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування.

  Тому яким би привабливим на перший погляд на здавалося працевлаштування на час декретної відпустки без офіційного оформлення, краще кілька разів гарненько подумати і зважити всі «за» і «проти», оцінити ризики.

  Прийом на роботу на час декретної відпустки

  Підробіток в декреті вимушений захід багатьох молодих мам

  У той же час з відходом співробітниці в зв'язку з материнством деякі проблеми починаються і у роботодавця - адже робочі обов'язки відсутньої працівниці не йдуть разом з нею, їх потрібно комусь виконувати. Добре, якщо є заступник, якого можна тимчасово перевести на посаду, або якщо діяльність має на увазі декількох працівників на цій же посаді, між якими можна розподілити обов'язки. А якщо немає?

  Тоді доводиться наймати нову людину і укладати з ним строковий договір на час декретної відпустки: документ, в якому буде вказано, що такий-то прийнято на посаду і виконує обов'язки до певного числа.

  Однак фахівці рекомендують не вказувати в договорі конкретну дату, а просто залишати формулювання «до виходу на роботу основного працівника». Адже ніколи не вгадаєш, як все може піти: навіть найпалкіші кар'єристки, які до пологів мали намір повернутися до трудових обов'язків якомога швидше і не розраховували на звільнення від роботи по догляду за дитиною, можуть виявити у себе нездоланний материнський інстинкт і захочуть залишитися вдома як можна довше. Краще перестрахуватися.

  Сподіваємося, наша стаття допомогла вам відповісти на питання, як заробляти в декретній відпустці.

  Разом з цим матеріалом часто читають:

  Opersonale. ru

  Робота під час декрету: розбираємо можливі ситуації

  Чи можна перенести відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами?

  - Ні, не можна.

  Чи вправі декретниці вийти на роботу на наступний день після пологів?

  - Так, якщо роботодавець не заперечує.

  Чи зобов'язаний роботодавець надати декретниці право працювати на дому?

  - Так, якщо до декрету вона була надомницею.

  Робота під час декрету: розбираємо можливі ситуації

  Стаття опублікована в рамках співпраці HRMaximum і журналу "Директор з персоналу".

  Найчастіше молода мама, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, працює на умовах неповного робочого часу або вдома.

  Деякі мами примудряються працювати на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності під час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, що законодавством прямо не передбачено. На практиці документальне оформлення такої ситуації викликає чимало запитань у кадровиків.

  Ситуація 1. Вагітна співробітниця продовжує працювати, маючи на руках лікарняний лист

  Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами з виплатою допомоги надається вагітній жінці в 30 тижнів вагітності (в окремих випадках - раніше) IНА основанііii:

  - Її заяви в довільній формі;

  - Листка непрацездатності, виданого за встановленою формеiii.

  З огляду на, що вагітна співробітниця повинна написати заяву, догляд в таку відпустку є її правом, яким вона може скористатися, а не обов'язком. Чинне законодавство не містить будь-яких обмежень прав жінок на роботу в період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Отже, якщо жінка, маючи на руках лікарняний, не пред'являє його роботодавцю, вона може продовжувати працювати до тих пір, поки це прийнятно для неї за станом здоров'я (постанова ФАС Волго-Вятського округу від 28 жовтня 2008 р по справі № А31-357 / 2008-7).

  Разом з тим слід мати на увазі, що за один і той же час працівниця не може отримувати і допомогу, і зарплату. Закон не передбачає такої можливості (подп. 2 п. 1, п. 1.1 ст. 7, подп. 7 п. 2 ст. 8 Закону № 165-ФЗ). Допомога по вагітності та пологах покликане компенсувати жінці заробіток, який вона втрачає, перебуваючи у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.

  Якщо ж працівниця така відпустка не використовує і продовжує працювати, страхового ризику не настає і немає необхідності виплачувати допомогу за ці дні. ФСС Росії роз'яснив, що співробітниці, які подали заяву пізніше дати, визначеної

  У листку непрацездатності, отримують допомогу виходячи з залишився кількості днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (лист ФСС Росії від 8 жовтня 2004 № 02-10 / 11-6671).

  Аналогічний висновок міститься в постанові Федерального арбітражного суду Західно-Сибірського округу від 25 січня 2010 р справі № А45-9720 / 2009. Суд уточнив, що декрет може не збігатися з датами з листком непрацездатності. Але і в такому

  Випадку співробітниці належить допомога по вагітності та пологах за все 140 днів. Таке можливо, якщо пологи відбуваються раніше або пізніше передбачуваного терміну (ч. Друга ст. 255 ТК РФ).

  Ситуація 2. Співробітниця достроково виходить на роботу з відпустки по вагітності та пологах

  Відкликати жінку з відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами з ініціативи роботодавця не можна. Адже така відпустка є державною гарантією, спрямованої на турботу про здоров'я жінки і дитини (ч. Перша ст. 255 ТК РФ, п. 2 ч. 1 ст. 1.4, ст. 13 Федерального закону від 29 грудня 2006 № 255-ФЗ (далі - Закон № 255-ФЗ)). Однак Трудовий кодекс не забороняє співробітниці за своїм бажанням достроково вийти на роботу з відпустки по вагітності та пологах. Значить, молода мама може його перервати за умови, що роботодавець не заперечує (лист Роструда від 24 травня 2013 р № 1 755-ТЗ). Для цього вона подає заяву з проханням перервати відпустку. Якщо керівник згоден, на підставі заяви видайте наказ, що дозволяє допуск до роботи.

  У такій ситуації перерахунок вже виплаченої допомоги - процедура обов'язкова. Нагадаємо, що вона виплачується перед відходом у декретну відпустку відразу за все 140 днів (ч. 1 ст. 10 Закону № 255-ФЗ). Ту його частину, яка припадає на дні виходу на роботу, потрібно направити в рахунок майбутньої зарплати співробітниці.

  Повернути надміру отримане посібник вона повинна добровільно (ст. 137 ТК РФ). Якщо ж буде проти, роботодавець має право відмовити їй у достроковому виході на роботу.

  Ситуація 3. Співробітниця працює за цивільно-правовим договором до кінця відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами

  Це найзручніший варіант з точки зору оформлення документів. Співробітниця зможе виконувати окремі доступні їй види роботи, перебуваючи у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, і отримувати винагороду, про який сторони домовляться. Досить оформити договір підряду (ст. 702-729 ЦК України) або возмездного надання послуг (ст. 779-783 ЦК України), а потім акт за результатами робіт (ст. 720 ЦК України). При цьому жінка зберігає своє право на декретна допомога в повному розмірі. Головне - скласти цивільно-правовий договір таким чином, щоб він не мав ознак трудового договораiv (ст. 57 ТК РФ).

  Ситуація 4. Жінка під час відпустки по догляду за дитиною працює неповний робочий день

  Право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має мати дитини (інший родич або опікун) (ст. 256 ТК РФ). Така відпустка може бути використаний не відразу після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, а в будь-який момент до досягнення дитиною віку трьох років. Якщо після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами працівниця не напише заяву з проханням надати їй відпустку по догляду за дитиною, то вона може вийти відразу на роботу. Ніяких паперів оформляти не треба.

  Відкликати співробітницю з такої відпустки допустимо тільки з її згоди (ч. Друга ст. 125 ТК РФ).

  У період відпустки по догляду за дитиною мати дитини або інший родич, який за ним доглядає, за погодженням з керівництвом компанії може вийти на роботу на умовах неповного робочого дня (тижня) або працювати на дому (ст. 256 ТК РФ, ст. 13

  Закону № 81-ФЗ, ч. 2 ст. 11.1 Закону № 255-ФЗ). В обох випадках співробітниця продовжує перебувати в декретній відпустці. За нею зберігається право на дитячу допомогу в повному розмірі. Це означає, що молода мама буде отримувати одночасно і зарплату, і допомогу в колишньої сумі. Для цього їй достатньо написати заяву.

  Багато роботодавців переконані, що у будь-якої жінки, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, є право перейти на надомну режим роботи (ст. 256 ТК РФ). Насправді ви маєте право відмовити співробітниці в роботі на дому, якщо до відпустки по догляду за дитиною вона не була надомником.

  Закон не визначає термін, протягом якого молода мама повинна попередити роботодавця про намір вийти на роботу (ч. Третя ст. 256 ТК РФ). Це означає, що співробітниця має право вийти з відпустки без попереднього повідомлення і подати заяву про вихід на роботу поточним числом. На підставі заяви роботодавець оформляє додаткову угоду до трудового договору про зміну його умов (ст. 72 ТК РФ) і видає наказ. Неповний робочий час молодій мамі за угодою сторін може бути встановлено на будь-який, зручний для співробітниці, термін.

  Неповним вважається робочий час, тривалість якого менше встановленої норми, тобто менше 8 годин на день або 40 годин в тиждень (лист Роструда від 8 червня 2007 р № 1619-6).

  Наприклад, можна встановити неповний робочий день тривалістю шість годин.

  Як тільки декретниці напише заяву, співробітника, який виконував її обов'язки, потрібно звільнити або перевести на колишню посаду (ст. 59, ст. 72.2, п. 2 ч. Першої ст. 77 ТК РФ).

  У цьому випадку правило про повідомлення тимчасового співробітника за три дні до закінчення терміну дії трудового договору не діє (ч. Четверта ст. 60.2 ТК РФ). Останній день роботи срочниць і день виходу на роботу співробітниці, яку вона підміняла, збігаються (ч. Третя ст. 79 ТК РФ).

  Як вести облік робочого часу молодої мами?

  Якщо ви застосовуєте типову форму табеля обліку робочого часу (№ Т-12 або Т-13), то напроти прізвища декретниці, яка вийшла на роботу, ставте подвійний код «ОЖ / Я» і кількість годин щоденної роботи відповідно до умов доп. угоди до трудового договору. Код «ОЖ» означає, що працівниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною, а код «Я» - що вона присутня на роботі і отримує зарплату. Якщо декретниці працює на дому, ви робите аналогічні позначки за винятком кількості годин.

  Якщо співробітниця забажає припинити працювати неповний час і продовжити догляд за дитиною, вона пише заяву, далі сторони укладають додаткову угоду про скасування роботи на умовах неповного робочого часу, і роботодавець видає відповідний наказ.

  Якщо жінка виходить з декретної відпустки на повний робочий день, посібник їй не належить.

  I Розділ VIII Порядку видачі листків непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011 № 624н.

  IiСтатья 255 ТК РФ, ст. 7 Федерального закону від 19 травня 1995 № 81-ФЗ (далі - Закон № 81-ФЗ).

  IiiФорма бланка листка непрацездатності затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26 квітня 2011 № 347н.

  IvПодробнее про те, як скласти цивільно-правовий договір, щоб він не був перекваліфікований в трудовій, читайте в № 7, 2013 роки.

  16 вересня 2013

  Www. hrmaximum. ru

  Вакансії роботи і підробітку для молодих мам в декреті

  Визначення категорії вакансій, що підходять для мам в декреті

  Після виходу в декретну відпустку багато жінок не бажаючи втрачати даремно наявний вільний час (звичайно, не на шкоду дитині) і в надії зберегти і примножити в декреті свій професійний досвід (а, можливо, що і отримати нову професію) шукають підробіток і вакансії додаткового заробітку на цей період. На відміну від інших категорій вакансій пропозиції в цій категорії повинні бути прийнятні саме для такої категорії претендентів, т. Е. Повинні підпадати під таке визначення:

  Робота і підробіток для мам в декреті - це такі вакансії, зайнятість на яких може бути як постійною, так і тимчасовою, графік роботи може бути частковим або вільним, але виконання службових обов'язків працівником повинна проводитися або повністю на дому, або для здійснення деякої (малу ) частини роботи потрібно епізодично ненадовго відвідувати, наприклад, офіс, але левова частка того часу, яке молода мама може приділити підробці, має проводитися вдома. Крім того, подібного роду вакансії повинні передбачати лояльність з боку роботодавця до епізодичного невиконання працівником своїх обов'язків в силу очевидних причин. Незважаючи на гадану непотрібність роботодавцям подібного роду ускладнення з працівниками, плюсів він набуває теж не мало. По-перше, оплачувати працю працівника, який виробляє свою діяльність в описаному режимі, вигідніше, ніж зазвичай, а, по-друге, серед кандидатів на такі вакансії або в процесі роботи цілком може зустрітися "ідеальний" або дуже професійний виконавець, з яким в надалі буде можливо укласти трудовий договір на тривалий термін.

  Яким би сумним це не здавалося, але серед вакансій для молодих мам в декреті також дуже багато шахрайських пропозицій уявної підробітки або фальшивого додаткового заробітку. Адміністрація порталу намагається своєчасно виявляти такі вакансії і супроводжувати їх відповідними попередженнями, на які при пошуку вакансій радимо звертати особливу увагу.

  Вакансії підробітку і постійної роботи для молодих мам в декреті

  PrivatLine. ru

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...