Самостійна вагітність після невдалого еко Про вагітність і пологи

Головна » ЕКО

Самостійна вагітність після невдалого еко

 • 3 Що робити після безуспішного еко?

Рано чи пізно кожна пара замислюється про те, щоб стати батьками. Але не завжди вдається завагітніти природнім шляхом. І якщо якийсь час назад така постановка питання могла стати вироком, то сьогодні це вже не так. Екстракорпоральне запліднення з'явилося не так давно, проте дуже велика кількість дітей з'явилося таким способом. І це велике досягнення, адже за статистикою завагітніти природнім шляхом не може кожна сьома пара.

Але і еко не дає повної гарантії, що незабаром у жінки настане вагітність. Як же трапляється так, що еко не вдається? З яких причин це відбувається? І чи варто впадати у відчай в цьому випадку? Отже, невдале еко: все про нього. Цю інформацію повинна взяти на озброєння кожна жінка, яка збирається вдатися до еко. Також має сенс розглянути такий показник, як статистика еко.

У чому причини безуспішного еко?

Потрібно сказати, що завагітніти при екстракорпоральному заплідненні з першого разу вдається далеко не кожній жінці.

Статистика екстракорпорального запліднення така, що вагітність настає приблизно на третій-п'ятій спробі. Звичайно, бувають такі випадки, що цікаве положення не настає зовсім.

Для невдалого екстракорпорального запліднення є безліч причин. Необхідно розглянути найпоширеніші з них, щоб заздалегідь підготуватися і, можливо, уникнути негативних спроб зачаття.

Наприклад, вагітність при еко може не настати через те, що яйцеклітини жінки були не дуже хорошої якості. Таке трапляється. Може бути, що саме в цьому місяці яєчники пацієнтки виробили не найкращі яйцеклітини.

Якими ще можуть бути причини невдалого еко? Могли спостерігатися погані показники ендометрії - слизової оболонки матки жінки. Для настання вагітності вона повинна мати певний розмір, структуру та інші показники. Відхилення спостерігаються з різних причин: запалення на слизовій матки, поліпи, міома і інші проблеми.

Поразка фаллопієвих труб - ще одна причина, по якій може не настати вагітність.

Нерідко буває і таке, що ембріони пари вийшли неякісними. Це пов'язано з багатьма факторами. Шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, наявність захворювань - все це і багато іншого впливає на успішність еко.

Має місце навіть несумісність матеріалу партнерів. Через занадто великих відмінностей деяким парам буває складно зачати дитину не тільки природним шляхом, а й навіть за допомогою екстракорпорального запліднення.

Під час впровадження ембріона міг статися генетичний збій. Доведено, що приблизно 70 ембріонів з 1000 гинуть через генетичного недосконалості.

Вік - далеко важливий фактор. Він має велике значення. При цьому має значення вік не тільки жінки, а й чоловіки. Згодом якість яйцеклітин знижується, як і показники сперми.

Крім того, не варто скидати з рахунків і лікарські помилки. Вони теж мають місце. І хоч медицина сьогодні досить добре розвинена, але буває і банальна воля випадку.

І це далеко не всі причини і фактори для невдалого еко. Було перераховано лише найпоширеніші. Однак це не єдиний аспект, який необхідно знати жінці, яка перенесла невдале еко. Є ще кілька важливих моментів, про які потрібно обов'язково знати.

Що ще потрібно знати про невдале еко?

Статистика еко стверджує, що тільки 40% всіх вагітностей в результаті цього способу закінчуються пологами. В інших випадках наступають ускладнення, які не дають вагітності вдало вирішитися.

Наприклад, це може бути завмерла вагітність. Таке явище періодично зустрічається при екстракорпоральному заплідненні. Завмерла вагітність представляє собою ситуацію, коли до певного періоду плід розвивався, але потім він раптом зупинився в розвитку. Це трапляється і при вагітності природним шляхом. Завмерла вагітність після еко може повторюватися кілька разів.

У 2-3% випадків відбувається позаматкова вагітність, яка при відсутності втручання з боку лікарів закінчується таким явищем, як викидень. Позаматкова вагітність - це загрозливе явище для здоров'я жінки, особливо для її репродуктивної складової.

Що стосується менструації, то вона неодмінно настане після еко. Місячні після еко приходять або в термін, або дещо пізніше, з затримкою. Збився цикл - це нормальне явище після проведення екстракорпорального запліднення. Але місячні після еко повинні наступити обов'язково. При нормальному положенні справ і при гарній картині це само собою зрозуміле справа. Якщо ж місячні після невдалого еко не наступають, то це погана ознака.

Виділення після еко можуть бути, це нормально. Але важливо звернути увагу на їх характер: колір, структуру, інтенсивність. Якщо ж виникла кровотеча після еко, і це не місячні, то варто неодмінно звернутися звернутися до фахівця. Це може бути тривожною ознакою. Еко, виділення - все це нерозривно пов'язано між собою.

Що робити після безуспішного еко?

Найголовніше - не впадати у відчай. Потрібно як і раніше спостерігатися у спеціаліста, відстежувати ситуацію. Якщо це перша спроба екстракорпорального запліднення, то цілком нормально, що вона закінчилася невдачею. Дуже рідко трапляється таке, що жінці вдається завагітніти вже з першого разу еко.

Саме тому можна і потрібно пробувати знову. Можливо, друга спроба еко закінчиться довгоочікуваної вагітністю. Згідно з тією ж статистикою, екстракорпоральне запліднення проходить успішно після 2-5 проби. Тому спроба еко не повинна обмежуватися одним разом.

Наступного разу можна пробувати не раніше, ніж через місяць, а краще трохи пізніше. Необхідно дати час організму відновитися, накопичити сили.

В цілому, до вагітності потрібно готуватися, навіть в тому випадку, якщо це екстракорпоральне запліднення. Необхідно зміцнити імунітет, здати всі необхідні аналізи, обстежитися у гінеколога, приділити увагу існуючим хронічних захворювань.

Дуже важливо стежити за своїм здоров'ям і після здійснення підсадки ембріона. Позаматкова вагітність після еко, завмерла вагітність - застрахуватися від них не можна, але ризик виникнення таких наслідків можна мінімізувати.

Нехай чергова спроба екстракорпорального запліднення закінчиться вагітністю, а незабаром і радістю материнства!

Додатковий матеріал

Чому може статися невдале еко?: Один коментар

 • 27.03.2015 о 09:59

  У дружини мого брата теж була проблема із зачаттям. У неї був вилучений один з яєчників, тому їй довго не вдавалося завагітніти. Довелося робити ЕКО, тому що вік «підтискав». Вже перше ЕКО виявилося вдалим, хоча їм сказали, що в їхньому випадку на удачу з першого разу сподіватися не варто. Зараз у мене підростає двоє чудових племяшек - хлопчик і дівчинка. Напевно, щоб все вийшло, потрібно в це вірити і дуже сильно хотіти.

 • Чи можна завагітніти після ЕКЗ самостійно?

  Ті сім'ї, які не змогли завагітніти за допомогою ЕКЗ, і ті, хто ще сподівається на самостійну вагітність після ЕКЗ, задаються питанням: чи можна завагітніти після ЕКЗ?

  Діагноз "безпліддя" ще не може означати, що зачаття природним шляхом вже не відбудеться ніколи. Згідно з дослідженнями, які проводилися групою вчених з Національного дослідницького інституту Франції, існують досить значні показники відсотка раніше визнаних безплідними пар, які змогли самостійно зачати свого другого і наступних дітей без втручання медицини і застосування репродуктивних новітніх технологій, в той час як їх первісток з'явився на світло завдяки методу ЕКО.

  Також є дані, що у деяких сімейних пар вийшли ті ж результати після низки невдалих спроб завагітніти за допомогою ЕКЗ.

  Вчені не раз звертали свою увагу на ту обставину, що майже половина пар, які стояли в черзі, занесеної до "листа очікування" на ЕКО, вибуває з цього списку в результаті так званої "спонтанної самостійної вагітністю після ЕКЗ".

  Щоб точно визначити частоту таких спонтанних вагітностей у ряду сімейних пар, яким був поставлений остаточний діагноз "безпліддя", вчені-дослідники зібрали дані про дві тисячі пар, які проходили курс лікування від безпліддя у французьких клініках.

  Більше тисячі з них тоді змогли успішно зачати дитину за допомогою процедури ЕКЗ. Через кілька років, опитуючи ці пари, дослідники зробили приголомшливі висновки - понад 20 відсотків з них змогли зачати своїх наступних дітей самостійно, без застосування репродуктивних методів. При цьому випадки "несподіваною і спонтанної вагітності" відзначалися у 25 відсотків тих пар, яким не вдалося завагітніти навіть за допомогою ЕКЗ.

  Результати численних досліджень дають надію тим сім'ям, які не змогли завагітніти за допомогою ЕКЗ, і тим, хто задається питанням: чи можна завагітніти після ЕКЗ. При цьому потрібно враховувати, що діагноз "безпліддя" - не остаточний діагноз і не вирок. Він тільки може означати, що шанси на можливе вдале зачаття хоч і низькі, але ніяк не нульові.

  Різні види безпліддя можуть бути викликані як гормональними проблемами жінки, так і низькою якістю сперми чоловіка. Але бувають випадки, що причини безпліддя сімейної пари встановити не вдається, і саме у таких пар самостійна вагітність найчастіше і зустрічається.

  При цьому вчені ще й з'ясували, що перші місяці після невдалого ЕКО - це найкращий час для самостійного зачаття. Яєчники жінки якраз тільки перенесли гормональну стимуляцію, активність у них підвищена, а менструальний цикл став працювати як годинник.

  Продовження на слід. сторінці

  Вагітність після невдалої спроби ЕКЗ

  З кожним роком кількість безплідних пар зростає, і жінки просто змушені звертатися до допоміжних репродуктивних технологій. Однак, навіть найбільш поширені процедури не завжди приносять довгоочікуваний результат, тому зробивши пару спроб штучного запліднення пари втрачають надію. А даремно! Адже випадків навіть природної вагітності після невдалого ЕКО досить багато.

  Звернення до протоколу ЕКО - це початок довгого і виснажливого шляху до материнського щастя. Попереду - численні обстеження і аналізи, прийом гормональних препаратів, регулярні консультації гінеколога. Але найголовнішим працею є виношування малюка. На жаль, воно далеко не всім дається в першого разу і досить високий відсоток вагітностей після ЕКЗ, які перериваються вже в першому триместрі вагітності. Все це морально і фізично важко, але з іншого боку кожна спроба наближає жінку до народження довгоочікуваного малюка.

  Причини невиношування вагітності після ЕКЗ і ІКСІ

  Зачати і виносити дитину після першої спроби штучного запліднення виходить далеко не у всіх і існує безліч причин поточного стану справ. Серед найбільш поширених причин невиношування вагітності після ЕКЗ і ІКСІ варто відзначити генетичний фактор - порушення розвитку ембріона на ранніх термінах. Крім того, викидень або завмерла вагітність може бути викликана порушеннями в гормональному фоні жінки або відсутністю у неї яєчників. До негативних наслідків призводить і імунний конфлікт в організмі вагітної.

  Чи може наступити вагітність після невдалого ЕКО?

  Після неефективного протоколу необхідно обов'язково з'ясувати причини невдачі. Знову здати аналізи і пройти обстеження. Часом для того, щоб вагітність після невдалого ЕКО наступила, потрібно змінити схему лікування і відкоригувати протокол стимуляції яєчників. Найчастіше медики рекомендують збільшити дози препаратів, що відповідають за суперовуляцію, замінити ЕКО на ІКСІ або інші методики штучного запліднення.

  З точки зору медицини, вагітність після невдалої спроби ЕКЗ може наступити вже в наступному місяці, але лікарі все-таки рекомендують дати організму відпочинок, набратися фізичних і моральних сил для наступного протоколу. Найчастіше вони радять зробити тримісячна перерва, але остаточне рішення завжди залишається за жінкою.

  Самостійна вагітність після невдалого ЕКО

  Деякі пацієнтки після неефективних спроб штучного запліднення, в корені міняють спосіб життя. Вони дотримуються режиму дня, стежать за своїм раціоном і ведуть активний спосіб життя. У ряді випадків такі позитивні зміни призводять до поліпшення гормонального фону. Лікарі знають про багатьох випадках, коли жінка завагітніла сама після невдалого ЕКО. На практиці досвідчених фахівців таких спонтанних вагітностей може бути кілька. На поліпшення репродуктивних функцій може вплинути також використання лікарських препаратів під час протоколу і після нього. В такому випадку природна вагітність після невдалого ЕКО стає логічним завершенням гормональної терапії, яка була спрямована на підтримку штучного запліднення.

  Вагітність після викиднів

  Діагноз «безпліддя» ще не означає, що жінка ніколи не стане матір'ю, а просто каже, що її шанси невеликі. Медична статистика доводить, що вагітність після невдалого ЕКО цілком реальна. Крім того, пологи можуть бути не єдині, і не виключена можливість зачаття дитини природним шляхом. Тим не менш, вірогідність виникнення спонтанної вагітності після ЕКЗ менше 2%, тому подумайте про те, чи варто втрачати місяці і роки, розраховуючи на диво? Професійний підхід допоможе Вам швидше досягти результату, тому не зволікайте зі зверненням до клініки. Приходьте в «Центр ЕКО». Відповіді на всі питання, що стосуються вагітності після невдалої спроби ЕКЗ, вам нададуть кваліфіковані фахівці нашого медичного центру. Для запису на консультацію телефонуйте і приходьте в клініку.

  Самостійна вагітність після вдалого ЕКО

  Відправив (а) Юляська ,

  18 серпня 2012 · 19 278 Переглядів

  Дівчатка, є такі хто завагітнів самостійно після вдалого ЕКО? Я зовсім недавно народила синочка (ЕКОшка мій) і тільки тоді зрозуміла, взявши цей маленький клубочок на руки, яке це щастя - діти. Я так мрію про велику родину!!! Ось статейку прочитала і з'явилася надія: Французькі вчені підрахували відсоток "спонтанних вагітностей" після ЕКЗ Діагноз "безпліддя" ще не означає, що зачаття природним шляхом неможливо. Згідно з дослідженням, проведеним групою вчених з французького національного дослідницького інституту INSERM, існує досить значний відсоток визнаних безплідними пар, що зачали другого і наступних дітей без застосування репродуктивних технологій, в той час як перший їх дитина з'явилася на світ завдяки процедурі ЕКО. А у декого вийшло те ж саме навіть після невдалих спроб завагітніти за допомогою ЕКЗ. Робота опублікована в журналі Fertility and Sterility.

  Як розповіла Reuters Health доктор Пенелопа Праця, керівник проекту, вчені звернули увагу на ту обставину, що частина пар, що стоять в "листі очікування" на ЕКО, вибуває зі списку в зв'язку з так званої "спонтанної вагітністю". Щоб визначити частоту таких вагітностей у пар, яким поставлений діагноз "безпліддя", доктор Праця і її колеги зібрали інформацію про 2100 парах, які проходили лікування від безпліддя у Франції на початку 2000-х років. Близько 1300 з них тоді успішно зачали дитину за допомогою процедури ЕКЗ. Опитуючи ці пари через вісім-десять років, дослідники виявили, що 17 відсотків з них своїх наступних дітей зачали природним шляхом, без застосування репродуктивних процедур. При цьому випадки "спонтанної вагітності" були відзначені у 24 відсотків з тих пар, яким не вдалося зачати за допомогою ЕКЗ. "Результати нашого дослідження дають надію тим, хто не зміг завагітніти шляхом ЕКО, - вважає доктор Праця. - Потрібно мати на увазі, що діагноз" безпліддя "- не остаточний вирок. Він лише означає, що шанси на зачаття низькі або навіть дуже низькі, але не нульові ". Безпліддя може бути викликано гормональними проблемами у партнерки або низькою якістю сперми, але іноді його причини встановити не вдається, як це було у 12-13 відсотків брали участь в дослідженні пар. За словами доктора Праця, саме у таких пар "спонтанні вагітності" зустрічаються частіше.

  Природна вагітність після КО

  Самий часто використовуваний вид лікування безпліддя сьогодні - екстракорпоральне запліднення (КО), застосовується у випадках безпліддя обох партнерів для допомоги в зачатті.

  Сам процес проведення КО полягає в добуванні яйцеклітини, приміщенні її в пробірку з подальшим штучним заплідненням. мбріон розвивається протягом декількох днів в інкубаторі, після чого поміщається в порожнину матки.

  результативність КО

  Насправді, ефективність процедури КО становить до 38%, успішність спроби у багато залежить від чинників, що складаються з особливостей партнерів. Однак, навіть в разі успішного запліднення, вагітність може бути супроводжена самовільним викиднем - 21% ймовірності.

  КО і природна вагітність

  Яка ж імовірність в разі невдало проведеної процедури КО завагітніти природнім шляхом? Під час підготовки до КО жінка піддається посиленому впливу гормональних препаратів для стимуляції овуляції і діяльності яєчників. Прийом таких препаратів може мати серйозні побічні дії. З одного боку - підвищується ризик гіперстимуляціїяєчників, з'являється ризик розвитку раку яєчників, з іншого - ваш організм піддається впливу, схожим з природним гормональним сплеском, що супроводжується овуляцію і наступну вагітність.

  Безумовно, ймовірність настання природної вагітності після невдалої спроби КО існує, і чимала. Організм, який отримав ударну дозу гормональних препаратів, підготовлений до зачаття і виношування, отримує додатковий шанс на самостійну вагітність, навіть після невдалої спроби КО. Про це свідчить безліч жінок, що зачали відразу після, через півроку, іноді навіть через два роки після КО.

  Однак багато в чому ймовірність настання природної вагітності після КО залежить від початкових чинників, що складаються зі стану здоров'я обох партнерів, характеру патологій і виду безпліддя.

  Статті по темі:
  Як відбувається КО запліднення? Як відбувається запліднення при КО? Чому лікарі обирають той чи інший метод, і чому застосування ІКСІ необхідно не всім - ці та інші нюанси «зачаття в пробірці» в нашій статті. Протокол КОУ процедури КО є деякі нюанси, про які не всі пари мають уявлення. Зокрема, коли вони дізнаються про те, що є 2 різних протоколу - короткий і довгий, відразу виникає питання - який з них краще?
  Причини невдалого КОПрічіни невдалого проведення процедури КО не завжди можна визначити достовірно. Їх може бути дуже багато, і не всі з них очевидні. Розглянемо вплив різних чинників на результативність КО. КО - як це відбувається? Зачаття в пробірці - вже давно не екзотика, а звичайна репродуктивна технологія. Про цю процедуру ходить багато домислів, хоча весь процес ретельно спланований і виконується строго за протоколом. Розповімо детальніше про те, як це відбувається.
  Не знаєш, що вдягнути? Стань модною негайно! Ваше ім'я * Адреса електронної пошти * Інші статті: Діти «з пробірки» Кількість дітей, які були зачаті в пробірці при штучному заплідненні, зростає. Але суспільство тільки починає знайомитися з ними, і поки ще навколо цього щодо нового явища плодитися багато чуток і міфів. Частина з них розсіє наша стаття. Заморожування ембріонів Заморожені людські ембріони - вже давно не фантастика, а реальний шанс багатьом бездітним парам стати, нарешті, батьками. Адже відсоток вдалого завершення першої ж процедури КО не такий великий, як хотілося би.10 день після перенесення ембріонів Жінка, яка пройшла процедуру штучного екстракорпорального запліднення, з нетерпінням чекає часу, коли можна буде здавати аналіз на ХГЧ, щоб підтвердити або спростувати факт вагітності, і прислухається до своїх відчуттів - раптом сам все розповість. Ми розповімо про 10-те дні після підсадки ембріонів.
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...