Перші ознаки вагітності після еко до ХГЛ Про вагітність і пологи

Головна » ЕКО

Перші ознаки вагітності після еко до ХГЛ

Ознаки вагітності після ЕКЗ до ХГЛ

14-10-2014, 17: 20Автор: adminПрочіталі 1020
 • 100
 • 5

Вдале завершення процедури ЕКО для всіх батьків - справжня подія, оскільки нарешті здійсниться їхня заповітна мрія, до якої вони так довго йшли. Проходження процедури екстракорпорального запліднення - не найлегша процедура, тому сімейні пари повинні бути готові до неї морально і фізично.

Перші ознаки вагітності після ЕКЗ починають проявлятися після того, як в кров жінки надходить хоріонічний гонадотропін людини. Для точного виявлення вагітності після процедури ЕКО обов'язково проводять аналіз на встановлення кількості міститься в крові гонадотропіну.

ХГЧ після ЕКЗ може підвищуватися до 20 тижня вагітності.

Крім того, по великій кількості вмісту хоріонічного гонадотропіну лікарі можуть припустити про те, що настала. А адже успішна процедура ЕКО найчастіше призводить до розвитку двійні, тому сімейні пари готуються до цього. На жаль, перший триместр вагітності пов'язаний з високим ризиком її переривання, тому лікарі часто призначають проведення УЗД з метою визначення загрози для зростаючого ембріона.

Ви не повинні втрачати голову від успішно поведеної процедури ЕКО, оскільки в такі хвилини жінка не приділяє своєму здоров'ї належної уваги.

Імплантація ембріона в матку - як настає вагітність

Ембріон зароджується вже після того, як яйцеклітина змогла «пристикуватися» до стінок матки. У цей момент починається її активне зростання і подальший розвиток. відбувається після закінчення 7 дня з моменту проведення самої процедури. Підсаджені штучним шляхом ооцити повинні самостійно закріпитися на стінках матки.

У багатьох випадках цього не спостерігається, тому яйцеклітина відкидається жіночим організмом як чужорідний об'єкт, що веде до відсутності вагітності. Але ж яйцеклітини для того, щоб закріпитися на стінках матки і почати розвиток необхідно всього лише 40 годин. Сам період розвитку називається ембріональним і може тривати до 8 тижнів. За 20 тижнів протікає вагітності відбувається формування плаценти, яка захищає плід від негативних впливів різного характеру.

Лікарі зустрічаються з, яка може проявлятися на 10 день після процедури ЕКО. І це не так страшно, як може здатися, адже в той момент, коли ви вже засмутилися через те, що вагітність не наступила, що спостерігає вас лікар може принести з собою приємну звістку! Якщо в стінки матки імплантовано відразу кілька яйцеклітин, то в такому випадку можна очікувати народження двійні.

Народження двійні після ЕКЗ - дуже поширене явище.

Для правильного розвитку ембріона після штучної підсадки повинні бути забезпечені відповідні умови. Гормональна система жінки готується до «прийому» нового тіла.

Якщо запліднення пройшло вдало, то на 28 добу призначається перше УЗД. Раніше проводити цю процедуру немає необхідності, оскільки лікар не побачить ніяких змін в ембріоні. На процедурі розглядається загальний стан яйцеклітини. Надалі УЗД доведеться проводити щотижня, щоб лікар мав можливість відстежити тенденцію розвитку яйцеклітини.

Пам'ятайте про те, що вагітність двійнею після ЕКЗ може супроводжуватися викиднем на ранньому етапі розвитку. Потрібно обов'язкове спостереження у лікаря, щоб мати можливість запобігти небажаним наслідкам.

 • 1.3 Небезпеки після проведення ЕКО

Перші ознаки вагітності до затримки після процедури ЕКО

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) є поширеним методом зачаття дитини, при неможливості запліднення звичайним способом. ЕКО являє собою процедуру приміщення дозрів яйцеклітин в порожнину матки.

Коли з'являються перші ознаки вагітності після процедури ЕКО?

Перші ознаки вагітності починають з'являтися приблизно через 7 днів, коли запліднення яйцеклітини вже завершилося. Важливо точно знати число овуляції, тому що коли гормональний рівень в організмі жінки досягає таких висот, вона сама може здогадатися про те, що відбувається, відчувши різкі зміни в своєму самопочутті. Навіть близькі люди помічають, коли в організмі у майбутньої матусі відбуваються гормональні зміни. Тривожність, дратівливість, плаксивість - ці ознаки супроводжують вагітних з найперших днів зустрічі яйцеклітини і сперматозоїда і аж до самих пологів.

Іноді трапляється так, що жінки, коли не можуть довго завагітніти, підсвідомо викликають у себе ознаки вагітності, зникаючі через місяць. Що ж робити, щоб не помилитися з результатом проведення процедури ЕКО, і не мучити себе так довго, поки тест або гінеколог не відповість на питання про вагітність? Існують об'єктивні перші ознаки вагітності до затримки, за допомогою яких можна достовірно визначити своє становище.

Як проявляються ознаки вагітності в перші дні після процедури ЕКО

Будь-яка жінка, яка стежить за своїм здоров'ям і уважно ставиться до щоденного самопочуттю здатна визначити перші ознаки вагітності до місячних самостійно, після проведення процедури штучного запліднення. В основному це під силу тим, хто дуже довго хотів завагітніти, і чекав цього як чуда.

Перші ознаки вагітності після затримки практично нічим не відрізняються від симптомів, які проявляються в мінімальні терміни після зачаття:

 • Кров'янисті виділення

Що саме відбувається в організмі жінки після ЕКЗ, що несе за собою характерні зміни? У початковий термін, коли запліднена яйцеклітина кріпиться в стінку матки, з'являються невеликі виділення. Ці виділення (кровотеча імплантації) носять необільний характер і найчастіше бувають кров'яними. Рожеві мізерні виділення - це і є перші симптоми того, що сталося зачаття, зустрічаються у 80% представниць прекрасної статі. На ці симптоми багато хто не звертають особливої ​​уваги, тому і дізнаються про вагітність набагато пізніше.

 • Ниючі болі внизу живота після ЕКЗ

Після того, як відбувається запліднення, можуть з'явитися спазми і ниючі болі в нижній частині живота - це також ознаки того, що сталося зачаття, які наступають в той момент, коли відбувається прикріплення яйцеклітини до матки, тобто задовго до затримки.

 • Підвищення базальної температури

До перших ознак зародження нового життя також відноситься підвищення базальної температури тіла до 37 градусів і вище. Вимірювати базальну температуру слід вранці, коли жінка ще перебуває в ліжку, на повний сечовий міхур, вставляючи термометр в пряму кишку.

 • Збільшення і болючість грудних залоз

Помітити зміни в організмі, такі як збільшення грудей або її хворобливість, також можна задовго до затримки. Старий бюстгальтер стає тісним, темніють околососковие кола, а з сосків починають виділятися крапельки молозива (при натисканні). Ці ознаки наступають задовго до затримки, практично відразу з заплідненням яйцеклітини.

 • Ознаки застуди

Також можуть з'явитися такі симптоми, як сонливість і підвищена стомлюваність. До затримки може з'явитися чутливість до запахів і огиду або незвичайне пристрасть до їжі. Через кілька днів, коли зачаття відбулося, може з'явитися нудота і ранкові запаморочення. Підвищується температура тіла і з'являється легкий озноб, що часто приймається за застуду.

 • Вагінальні виділення

У перші дні після неприродного зачаття з'являються виділення у вигляді білої, прозорої рідини, яка не має запаху. Такі симптоми, як виділення з'являються в зв'язку зі зростанням кількості крові у внутрішніх органах малого таза. Концентрація іонів водню збільшується в жіночому організмі, тоді коли відбувається зачаття, що необхідно для захисту плода від всіляких мікроорганізмів. Дане середовище є сприятливою для розвитку дріжджових грибів, що тягнуть за собою появи молочниці (кандидозу), для якої характерні білі сирнистий виділення з кислуватим різким запахом.

Будь-які виділення слід лікувати не тільки при вагітності, так як це може стати причиною серйозних жіночих захворювань. Такі прояви можуть стати причиною інфікування плода та появи внутрішніх і зовнішніх розривів в період родової діяльності. Самостійно лікувати з'явилися виділення не слід, так як існує можливість нанесення непоправного збитку для здоров'я матері або майбутньої дитини.

 • Затримка менструації після ЕКЗ

Такі симптоми, як відсутність місячних, знайомі всім. Якщо місячні не починаються вчасно багато жінок, з регулярним циклом (початок місячних в строго встановлені терміни), вже на 100% впевнені, що запліднення настав.

Небезпеки після проведення ЕКО

Найнебезпечніші терміни після проведення екстракорпорального запліднення - це перший, другий і третій місяць вагітності. Саме в цей період перші ознаки набирають небувалу силу: починаються виділення, з'являються симптоми стомлюваності і застуди, знижується тиск, з'являються такі прояви, як набряки. У ці терміни вагітності запліднена жінка після ЕКЗ, частіше за все знаходиться в стаціонарі, під наглядом у фахівця.

Симптоми вагітності слабшають, коли настає 4-5 місяць виношування дитини, що говорить про зниження рівня гормону в крові. Але, 6-8 місяць несе нові неприємні відчуття і небезпеки.

Після штучного запліднення неприємні симптоми можуть супроводжувати жінку з 1 по 40 місяць. Дізнатися про те, як полегшити стан і які препарати слід приймати, можна у акушера-гінеколога, провідного вагітність.

Поділитися в соц. мережах

Природні (зримі) ознаки настання вагітності
 • Збудливість і дратівливість з боку психіки.
 • Нудота, блювота з боку шлунково-кишкового тракту.
 • Набухання молочних залоз.
 • Чутливість до запахів.
 • Підвищення базальної температури.
 • Екстракорпоральне запліднення не можна назвати природним процесом, це стимуляція природного процесу, тому після процедури організм жінки, особливо її статева сфера перебуває у стресовому стані. Одна тільки стимуляція овуляції може викликати не найприємніші побічні ефекти. А якщо ЕКО пройшло успішно, до цього додається і сама вагітність. Новий стан вимагає перебудови роботи всіх органів і систем. Так що жінка відчуває подвійне навантаження. Зважаючи на це до звичайних симптомів вагітність можуть додаватися й інші.

  Специфічні симптоми ЕКО-вагітності

 • Легкі колють больові відчуття в низу живота.
 • Порушення травлення.
 • Болі в попереково-крижовому відділі з іррадіацією в нижні кінцівки.
 • Зниження артеріального тиску.
 • Запаморочення і головний біль.
 • Проблеми зі сном (в окремих випадках може проявлятися як безсоння, так і, навпаки, надмірна сонливість).
 • Перший триместр вагітності після ЕКЗ є найнебезпечнішим, оскільки саме після імплантації ембріона, коли він ще дуже малий і не завжди міцно закріплений, висока ймовірність самовільного викидня. Тому контроль за станом жінки в цей період ведеться практично постійно. Починається цей процес з самого моменту діагностики вагітності. З огляду на те, що при ЕКЗ проводиться стимуляція овуляції, такий очевидний ознака вагітності, як відсутність менструації не є настільки ж інформативним, як в стандартних випадках. Тому головним доказом визнається результат аналізу ХГЛ (хоріонічний гонадотропін). При вагітності його кількість в організмі різко збільшується (з 5 до 30-100 мМО / л). ХГЧ визначається за допомогою аналізу крові. Однак, жінка і сама може спробувати визначити вагітна вона чи ні за допомогою звичайного тесту, які продаються в будь-якій аптеці в широкому асортименті.

  Аналіз ХГЧ проводиться на чотирнадцятий день після здійснення підсадки ембріона в матку і є обов'язковою частиною процесу ЕКО. Надалі жінка здає цей аналіз кожні два-три дні протягом деякого часу, щоб лікар мав найбільш повною інформацією щодо збільшення рівня ХГЛ. Іноді, навіть якщо ембріон успішно имплантировался, результат аналізу може бути неоднозначним. Таке трапляється, якщо відбувається пізніше приживання або ембріон закріпився в матці недостатньо міцно.

  Для того, щоб сумніви розвіялися остаточно, лікар направляє жінку в кабінет УЗД. Там проводиться повномасштабне дослідження порожнини матки, а також яєчників. Напевно, це самий інформативний метод, оскільки саме він дозволяє побачити прикріплений ембріон або ембріони, якщо їх приліпилося кілька. У разі багатоплідної вагітності питання про редукції вирішується жінкою і лікарем спільно. УЗД, як і ХГЧ повторюється з інтервалом в два-три дні, поки на моніторі чітко не визначається биття серця ембріона. Тільки після цього вагітність вважається діагностованою остаточно, і жінка переходить з центру репродуктивних технологій в ведення акушера-гінеколога жіночої консультації за місцем проживання.

  Якщо ембріон закріплений ненадійно або на більш пізніх термінах існує ризик переривання вагітності, жінку кладуть на збереження, що передбачає обмеження рухової активності спільно з прийомом підтримуючих лікарських препаратів. Як би там не було, якщо ви завагітніли в результаті ЕКО, це вже достатня причина не тільки для щастя (але для нього в першу чергу!), А й для того, щоб пильніше прислухатися до свого самопочуття і виконувати всі рекомендації гінеколога!

  Відео про ознаки вагітності

  • 2.1 Перше УЗД після вдалого ЕКО

  Вдале ЕКО - це велика радість для майбутніх батьків, які отримали вагітність після проходження протоколу екстракорпорального запліднення. Ознаки вагітності після ЕКЗ починають розвиватися тоді, коли в кров надходить хоріонічний гонадотропін людини. Аналіз на його наявність може з точністю сказати, настала вагітність в організмі чи ні. ХГЧ після ЕКЗ підвищується до 20 тижнів. Висока ХГЧ в перші тижні розвитку ембріона вказує на те, що в матці розвивається багатоплідна вагітність. При проведенні штучного запліднення часто відбувається розвиток двійні, яку складніше виношувати. У першому триместрі існує ризик переривання таких вагітностей. Тому в цей час проводиться УЗД-контроль, який допомагає вчасно виявити загрозу переривання вагітності і запобігти її. Радість від отриманого результату не повинна зменшувати контроль за станом майбутньої матері. Потрібно вчасно реагувати на всі складнощі, що з'являються в зв'язку з виношуванням двійні та ставити лікуючого лікаря до відома.

  Якщо пройшло вдале ЕКО, то після підсадки ембріона починається розвиток нового життя в порожнині матки. 3 або 5-денні ембріони, що імплантуються всередину матки, причепивши до її стінки, починають своє чудесне перетворення в плід. При нормальному їх розвитку починається гормональна перебудова в організмі жінки. Хоріонічний гонадотропін людини за своєю кількістю в крові допомагає визначити, чи нормально відбувається розвиток плоду в організмі жінки.

  Імплантація ембріона - це етап настання вагітності

  Яйцеклітина стає ембріоном в той момент, коли вона зуміла прикріпитися до стінок матки і почала своє зростання. Імплантація ембріона після екстракорпорального запліднення відбувається на 7 день після проведення процедури. Підсаджені запліднені ооцити повинні самостійно пройти по трубах і прикріпитися до стінок матки. Якщо цього не відбудеться, то жіноча запліднена клітина буде відкинута як непізнаний об'єкт і вагітність не настане. Яйцеклітині потрібно всього 40 годин, щоб прикріпитися і почати свій період розвитку. Цей період називається ембріональний і триває 8 тижнів. Всього імплантація ембріона триває до 20 тижня вагітності. За цей час плацента повністю формується і потім добре захищає плід від негативних впливів.

  При екстракорпоральному заплідненні може статися пізня імплантація ембріона, яка настає на 10 день. Це є приємною подією в житті лікаря і жінки, тому що протокол стає вдалим в той момент, коли вже з'явилося розчарування. Коли відбувається імплантація відразу декількох запліднених яйцеклітин, то виходить багатоплідна вагітність. Двійнята після ЕКЗ - це частий варіант вдало проведеного протоколу.

  Щоб ембріон після підсадки почав розвиватися, повинні бути створені умови для настання вагітності. Гормональна система повинна підготувати шар епідермісу на стінках матки з певною товщиною. Його розміри дуже важливі для вдалого ЕКО. Зміст необхідних хімічних речовин в матці має бути достатнім для подальшого розвитку ембріона після ЕКЗ. Ознаки вагітності після ЕКЗ починають розвиватися після попадання в кров хоріонічного гонадотропіну людини.

  Поява перших ознак вагітності після ЕКЗ

  Ознаки вагітності пов'язані з імплантацією ембріона і появою в організмі нового гормону, який провокує розвиток нервозності, зниженого настрою і підвищеною плаксивості.

  Ознаки вагітності після ЕКЗ починаються з токсикозу. Це найбільш яскраво виражена ознака розвиваючого ембріона в порожнині матки. Токсикоз при вагітності після ЕКЗ є наслідком стимуляції суперовуляції.

  Другою ознакою стає підвищення базальної температури. Вона в перший місяць вагітності досягає позначки в 37,2 ° С і вказує на те, що жіночий організм перебудовується і готується до виношування плоду. Позитивними ознаками можуть стати нездужання, слабкість, погіршення самопочуття. Виною цьому стає загальне зниження імунітету, який постраждав під час проведення протоколу екстракорпорального запліднення. У цей момент треба використовувати в їжу продукти, які природним чином очистять організм від токсинів і наситять його життєво важливими речовинами.

  Може бути присутнім гіперемія шкірних покривів, з'явиться приливи жару або озноб. Такі симптоми вказують на початок гормональної перебудови під час вагітності. Молочні залози в цей щасливий для жінки період стають більш чутливими. Вони набухають, і ореоли сосків починають темніти.

  Емоційне нестабільний стан жінки теж може бути симптом вагітності. Жінки в першому триместрі дуже дратівливі, примхливі і часто плачуть. Але найголовнішою ознакою того, що вагітність настала після штучного запліднення, стає позитивний тест ХГЧ при ЕКЗ, результати якого вказують на вдале завершення протоколу, можливий розвиток двійні після того, як відбулася імплантація ембріонів.

  Аналіз ХГЧ і вагітність після ЕКЗ

  Жінки, яким вдалося завагітніти за допомогою методу екстракорпорального запліднення, відчувають зрозуміле всім нетерпіння. Вони з тривогою очікують того часу, коли можна буде здати тест на вагітність після ЕКЗ. Марно прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів. Симптоми передменструального синдрому після невдалого протоколу і початку вагітності збігаються. Тільки аналіз ХГЧ при ЕКЗ розповість про те, чи було вдало проведено екстракорпаральное запліднення.

  ХГЧ - хоріонічний гонадотропін людини, гормон, який утворюється тільки під час вагітності. Він утворюється плацентою, яка живить зародок після запліднення та імплантації. ХГЧ вимірюється в мМО / мл. Існує таблиця значень ХГЧ, по якій визначають початок розвитку плода, терміни і кількість ембріонів, які отримали свій розвиток всередині матки. Вся інформація про розвиток плода в організмі жінки буде доступна після закінченні двотижневого періоду після того дня, коли була проведена підсадка ембріонів.

  Після кількість цього гормону хоріонічного гонадотропіну людини в крові буде постійно збільшуватися, що означає нормальну роботу плаценти, яка при своєму функціонуванні виділяє специфічний гормон в кров. Якщо зростання гормону зупиниться до 20 тижнів або почне падати, то це погана ознака. Він вказує на завмирання вагітності.

  Перше УЗД після вдалого ЕКО

  Якщо відбулося вдале ЕКО, то через 28 днів після підсадки можна зробити перше УЗД. Раніше цього терміну ультразвукове дослідження робити немає ніякого сенсу. У ембріонів, підсаджені після 3-х днів зростання в інкубаторі, в цей час видно сердечко.

  При першому УЗД дають оцінку стану яєчників, ендометрія, розглядають плодове яйце. Ультразвукове дослідження можна проводити з інтервалом в тиждень. Це робиться, коли потрібно відстежити динаміку зростання плоду в утробі матері і виявити загрозу переривання. Особливо це важливо при багатоплідній вагітності. Профілактичні заходи, проведені вчасно, в деяких випадках допомагають зберегти плід.

  Вагітність двійнятами після ЕКЗ має ризик до викидня на ранніх термінах. Таким жінкам в перші тижні вагітності треба обов'язково спостерігатися у лікаря в тій клініці, де проводився протокол. Жінка, яка отримала вагітність після вдалого штучного запліднення, повинна розуміти всю серйозність події, що відбулася. Будь-які стани, пов'язані з почуттям болю в животі, розпирання, кров'яними виділеннями, не повинні залишатися без уваги лікаря. І тоді вагітність закінчиться народженням довгоочікуваного малюка.

  Додатковий матеріал
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...