Ознаки вагітності після еко до ХГЛ Про вагітність і пологи

Головна » ЕКО

Ознаки вагітності після еко до ХГЛ

Ознаки вагітності після ЕКЗ

?

Програма ЕКО - екстракорпоральне запліднення - запліднення дозрілих яйцеклітин поза організмом жінки з наступною імплантацією в порожнину матки. До такого методу зачаття найчастіше вдаються пари у випадках, якщо вагітність не настала природним шляхом.

Процедура ЕКЗ не є методом лікування безпліддя і відбувається в кілька етапів, за індивідуальним протоколу.

Етапи ЕКО

 • УЗД спостереження і контроль зростання і дозрівання яйцеклітин;
 • Аналізи на гормони »;
 • Запліднення;
 • Імплантація ембріонів.

Ознаки вагітності після процедури ЕКО такі ж, як при вагітності, що настала природним шляхом, тільки прояви раннього токсикозу присутні майже в усіх випадках після штучного запліднення, і виражені вони яскравіше, протікає токсикоз важче. Причини цього, швидше за все, не в самому методі, а залежать від причин безпліддя жінки.

З перших тижнів вагітності відзначаються:

 • Набухання і нагрубання грудей;
 • Нудота, особливо в ранкові години, з блювотою або без неї;
 • Зміна смакових переваг;
 • Тягне біль в попереку і внизу живота;
 • Часті позиви до сечовипускання;
 • Емоційна нестабільність;
 • Затримка менструального циклу.

Також спостерігається підвищення базальної температури, метеоризм, набухання статевих органів, що є наслідком припливу крові до органів малого тазу.

Як правило, медикаментозно индуцированная вагітність - так називається вагітність, що наступила за допомогою штучного запліднення - протікає на тлі прийому гормональних препаратів для її підтримки. Жінка перебуває під постійним наглядом лікаря.

Після встановлення факту настання вагітності методом виявлення в крові жінки гормону хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) обов'язково проводиться ультразвукове дослідження для підтвердження вагітності, визначення терміну та місця прикріплення плодового яйця.

Виконується обов'язкова стимуляція жовтого тіла, для чого протягом перших трьох тижнів вводиться ін'єкційно гормон хоріонічний гонадотропін, а після третього тижня прогестерон.

Загроза самовільного переривання вагітності в першому і другому триместрах дуже висока і становить близько 58%. Тому важливо підтримувати її гормонами. Природно, це впливає на загальний стан жінки, так як її організм переживає стрес сильніше, ніж при вагітності, що настала природним шляхом, коли не потрібне додаткове введення в організм гормонів.

Гормональна терапія призначається жінкам в 1-2 триместрі в залежності від причин безпліддя, індивідуально. Залежно від захворювання, що призвів до такого діагнозу, вибирається метод розродження.

У третьому триместрі число викиднів після ЕКЗ знижується до 21%. Гормональна терапія в більшості випадків вже не проводиться, і прояви токсикозу, знесилені вже в другому триместрі, поступово зникають.

Таким чином, ознаки вагітності після ЕКЗ звичайні, якщо не брати до уваги того, що вони виражені сильніше.

Перші ознаки вагітності після ЕКЗ

Статтю розмістив: admin | категорія: Вагітність | Переглядів: 8853

Здається, що всі хвилювання позаду - вагітність після ЕКЗ, така потрібна й така очікувана, настала. Жінка прислухається до власних відчуттів, їй цікаво, які вони, перші ознаки вагітності після ЕКЗ, відмінні вони від тих, коли вагітність наступила природним шляхом.

Інформація про ЕКО

Зачаття «ін вітро», в пробірці. Так кажуть про ЕКО - саму дієву методику штучного запліднення. До неї з кожним роком вдається все більше подружжя, нездатних природним шляхом зачати довгоочікуваного малюка.

При методиці ЕКО жіноча яйцеклітина запліднюється поза маткою. Це відбувається в спеціальних контейнерах з поживним середовищем. Протягом декількох днів, перебуваючи під невсипущим наглядом лікарів, ембріон розвивається, щоб згодом повернутися в маткову порожнину. За позитивного результату, потрапивши в матку, ембріон починає розвиток - вагітність наступила.

Однак попереду можливо всяке - після ЕКЗ дуже небезпечні чотирнадцять тижнів першого триместру. Саме в цей період трапляються викидні, або вагітність «завмирає».

Про початкових ознаках вагітності після ЕКЗ

Жінка, яка завагітніла через штучне запліднення, відчуває ті ж зміни в організмі, що і всі жінки, які очікують малюка - перші ознаки вагітності після ЕКЗ мало чим від них відрізняються.

 • Відсутність у визначений термін менструації, якщо раніше такого не спостерігалося.
 • При проведенні аналізів сечі і крові, в них присутня хоріонічний гонадотропін (ХГЧ). Якщо вагітність розвивається нормально, то такий показник, як рівень ХГЧ, росте.
 • Через чотирнадцять днів, лікар призначає дослідження ультразвуком маткової порожнини.
 • УЗД «дає відповідь» про функціонування жовтого тіла, про наявність в матці ембріона, про кількість прижилися ембріонів, про їх розвиток.
 • Молочні залози набухають, робляться хворобливими і чутливими.
 • Ореоли навколо соска змінюють колір, робляться більш темними, майже коричневими.
 • Токсикоз на ранньому терміні після ЕКЗ часто проходить дуже важко. Протягом дня блювота може проявлятися по кілька разів, сильно виражено відраза до їжі, не переносяться багато запахи.
 • Жінка відчуває слабкість і стомлюваність, вона часто буває роздратована.
 • Можливі кардинальні зміни в настрої.
 • Переслідують необгрунтовані страхи.
 • Неприємні відчуття в спинний області: біль в попереку, простріли.
 • Дискомфорт в нижній частині живота - тягнуть відчуття.
 • Зниження артеріального тиску.
 • Можна спостерігати розлади травлення і скупчення газів в кишечнику.
 • Неспокійний сон, поява безсоння.

Більшу частину цих ознак можна віднести до триваючої терапії гормональними препаратами. Це потрібно для того, щоб допомогти нормальному розвитку ембріона, виключити ризик завмирання вагітності, або викидня.

Якщо протягом першого триместру, найважчого і небезпечного, на думку лікарів, все буде добре, то другий триместр позбавить від більшої частини неприємних відчуттів, вони можуть зникнути зовсім.

Важливо. За статистичними даними, ті жінки, які після вдало проведеної процедури ЕКО стояли на контролі в жіночій консультації, мали більший відсоток переривання вагітності, в порівнянні з тими, хто знаходився в клініці, під постійним наглядом лікарів.

Резюме

Може бути, перші ознаки вагітності після ЕКЗ більш виражені, але хіба це головне? Труднощі приходять і йдуть, а щастя материнства залишається. Будьте впевнені - все буде так, як вам хочеться. Хай щастить.

 • 80

Ознаки вагітності після ЕКЗ до ХГЛ

14-10-2014, 17: 20Автор: adminПрочіталі: тисячу двадцять три
 • 100
 • 5

Вдале завершення процедури ЕКО для всіх батьків - справжня подія, оскільки нарешті здійсниться їхня заповітна мрія, до якої вони так довго йшли. Проходження процедури екстракорпорального запліднення - не найлегша процедура, тому сімейні пари повинні бути готові до неї морально і фізично.

Перші ознаки вагітності після ЕКЗ починають проявлятися після того, як в кров жінки надходить хоріонічний гонадотропін людини. Для точного виявлення вагітності після процедури ЕКО обов'язково проводять аналіз на встановлення кількості міститься в крові гонадотропіну.

Еко Хаус, забудова котеджного селища в Підмосков'ї, і...

ХГЧ після ЕКЗ може підвищуватися до 20 тижня вагітності.

Крім того, по великій кількості вмісту хоріонічного гонадотропіну лікарі можуть припустити про те, що настала. А адже успішна процедура ЕКО найчастіше призводить до розвитку двійні, тому сімейні пари готуються до цього. На жаль, перший триместр вагітності пов'язаний з високим ризиком її переривання, тому лікарі часто призначають проведення УЗД з метою визначення загрози для зростаючого ембріона.

Ви не повинні втрачати голову від успішно поведеної процедури ЕКО, оскільки в такі хвилини жінка не приділяє своєму здоров'ї належної уваги.

Імплантація ембріона в матку - як настає вагітність

Ембріон зароджується вже після того, як яйцеклітина змогла «пристикуватися» до стінок матки. У цей момент починається її активне зростання і подальший розвиток. відбувається після закінчення 7 дня з моменту проведення самої процедури. Підсаджені штучним шляхом ооцити повинні самостійно закріпитися на стінках матки.

У багатьох випадках цього не спостерігається, тому яйцеклітина відкидається жіночим організмом як чужорідний об'єкт, що веде до відсутності вагітності. Але ж яйцеклітини для того, щоб закріпитися на стінках матки і почати розвиток необхідно всього лише 40 годин. Сам період розвитку називається ембріональним і може тривати до 8 тижнів. За 20 тижнів протікає вагітності відбувається формування плаценти, яка захищає плід від негативних впливів різного характеру.

Лікарі зустрічаються з, яка може проявлятися на 10 день після процедури ЕКО. І це не так страшно, як може здатися, адже в той момент, коли ви вже засмутилися через те, що вагітність не наступила, що спостерігає вас лікар може принести з собою приємну звістку! Якщо в стінки матки імплантовано відразу кілька яйцеклітин, то в такому випадку можна очікувати народження двійні.

Народження двійні після ЕКЗ - дуже поширене явище.

Для правильного розвитку ембріона після штучної підсадки повинні бути забезпечені відповідні умови. Гормональна система жінки готується до «прийому» нового тіла.

Якщо запліднення пройшло вдало, то на 28 добу призначається перше УЗД. Раніше проводити цю процедуру немає необхідності, оскільки лікар не побачить ніяких змін в ембріоні. На процедурі розглядається загальний стан яйцеклітини. Надалі УЗД доведеться проводити щотижня, щоб лікар мав можливість відстежити тенденцію розвитку яйцеклітини.

Пам'ятайте про те, що вагітність двійнею після ЕКЗ може супроводжуватися викиднем на ранньому етапі розвитку. Потрібно обов'язкове спостереження у лікаря, щоб мати можливість запобігти небажаним наслідкам.

 • 1.3 Небезпеки після проведення ЕКО

Перші ознаки вагітності до затримки після процедури ЕКО

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) є поширеним методом зачаття дитини, при неможливості запліднення звичайним способом. ЕКО являє собою процедуру приміщення дозрів яйцеклітин в порожнину матки.

Коли з'являються перші ознаки вагітності після процедури ЕКО?

Перші ознаки вагітності починають з'являтися приблизно через 7 днів, коли запліднення яйцеклітини вже завершилося. Важливо точно знати число овуляції, тому що коли гормональний рівень в організмі жінки досягає таких висот, вона сама може здогадатися про те, що відбувається, відчувши різкі зміни в своєму самопочутті. Навіть близькі люди помічають, коли в організмі у майбутньої матусі відбуваються гормональні зміни. Тривожність, дратівливість, плаксивість - ці ознаки супроводжують вагітних з найперших днів зустрічі яйцеклітини і сперматозоїда і аж до самих пологів.

Іноді трапляється так, що жінки, коли не можуть довго завагітніти, підсвідомо викликають у себе ознаки вагітності, зникаючі через місяць. Що ж робити, щоб не помилитися з результатом проведення процедури ЕКО, і не мучити себе так довго, поки тест або гінеколог не відповість на питання про вагітність? Існують об'єктивні перші ознаки вагітності до затримки, за допомогою яких можна достовірно визначити своє становище.

Як проявляються ознаки вагітності в перші дні після процедури ЕКО

Будь-яка жінка, яка стежить за своїм здоров'ям і уважно ставиться до щоденного самопочуттю здатна визначити перші ознаки вагітності до місячних самостійно, після проведення процедури штучного запліднення. В основному це під силу тим, хто дуже довго хотів завагітніти, і чекав цього як чуда.

Перші ознаки вагітності після затримки практично нічим не відрізняються від симптомів, які проявляються в мінімальні терміни після зачаття:

 • Кров'янисті виділення

Що саме відбувається в організмі жінки після ЕКЗ, що несе за собою характерні зміни? У початковий термін, коли запліднена яйцеклітина кріпиться в стінку матки, з'являються невеликі виділення. Ці виділення (кровотеча імплантації) носять необільний характер і найчастіше бувають кров'яними. Рожеві мізерні виділення - це і є перші симптоми того, що сталося зачаття, зустрічаються у 80% представниць прекрасної статі. На ці симптоми багато хто не звертають особливої ​​уваги, тому і дізнаються про вагітність набагато пізніше.

 • Ниючі болі внизу живота після ЕКЗ

Після того, як відбувається запліднення, можуть з'явитися спазми і ниючі болі в нижній частині живота - це також ознаки того, що сталося зачаття, які наступають в той момент, коли відбувається прикріплення яйцеклітини до матки, тобто задовго до затримки.

 • Підвищення базальної температури

До перших ознак зародження нового життя також відноситься підвищення базальної температури тіла до 37 градусів і вище. Вимірювати базальну температуру слід вранці, коли жінка ще перебуває в ліжку, на повний сечовий міхур, вставляючи термометр в пряму кишку.

 • Збільшення і болючість грудних залоз

Помітити зміни в організмі, такі як збільшення грудей або її хворобливість, також можна задовго до затримки. Старий бюстгальтер стає тісним, темніють околососковие кола, а з сосків починають виділятися крапельки молозива (при натисканні). Ці ознаки наступають задовго до затримки, практично відразу з заплідненням яйцеклітини.

 • Ознаки застуди

Також можуть з'явитися такі симптоми, як сонливість і підвищена стомлюваність. До затримки може з'явитися чутливість до запахів і огиду або незвичайне пристрасть до їжі. Через кілька днів, коли зачаття відбулося, може з'явитися нудота і ранкові запаморочення. Підвищується температура тіла і з'являється легкий озноб, що часто приймається за застуду.

 • Вагінальні виділення

У перші дні після неприродного зачаття з'являються виділення у вигляді білої, прозорої рідини, яка не має запаху. Такі симптоми, як виділення з'являються в зв'язку зі зростанням кількості крові у внутрішніх органах малого таза. Концентрація іонів водню збільшується в жіночому організмі, тоді коли відбувається зачаття, що необхідно для захисту плода від всіляких мікроорганізмів. Дане середовище є сприятливою для розвитку дріжджових грибів, що тягнуть за собою появи молочниці (кандидозу), для якої характерні білі сирнистий виділення з кислуватим різким запахом.

Будь-які виділення слід лікувати не тільки при вагітності, так як це може стати причиною серйозних жіночих захворювань. Такі прояви можуть стати причиною інфікування плода та появи внутрішніх і зовнішніх розривів в період родової діяльності. Самостійно лікувати з'явилися виділення не слід, так як існує можливість нанесення непоправного збитку для здоров'я матері або майбутньої дитини.

 • Затримка менструації після ЕКЗ

Такі симптоми, як відсутність місячних, знайомі всім. Якщо місячні не починаються вчасно багато жінок, з регулярним циклом (початок місячних в строго встановлені терміни), вже на 100% впевнені, що запліднення настав.

Небезпеки після проведення ЕКО

Найнебезпечніші терміни після проведення екстракорпорального запліднення - це перший, другий і третій місяць вагітності. Саме в цей період перші ознаки набирають небувалу силу: починаються виділення, з'являються симптоми стомлюваності і застуди, знижується тиск, з'являються такі прояви, як набряки. У ці терміни вагітності запліднена жінка після ЕКЗ, частіше за все знаходиться в стаціонарі, під наглядом у фахівця.

Симптоми вагітності слабшають, коли настає 4-5 місяць виношування дитини, що говорить про зниження рівня гормону в крові. Але, 6-8 місяць несе нові неприємні відчуття і небезпеки.

Після штучного запліднення неприємні симптоми можуть супроводжувати жінку з 1 по 40 місяць. Дізнатися про те, як полегшити стан і які препарати слід приймати, можна у акушера-гінеколога, провідного вагітність.

Поділитися в соц. мережах

 • 2.1 Перше УЗД після вдалого ЕКО

Вдале ЕКО - це велика радість для майбутніх батьків, які отримали вагітність після проходження протоколу екстракорпорального запліднення. Ознаки вагітності після ЕКЗ починають розвиватися тоді, коли в кров надходить хоріонічний гонадотропін людини. Аналіз на його наявність може з точністю сказати, настала вагітність в організмі чи ні. ХГЧ після ЕКЗ підвищується до 20 тижнів. Висока ХГЧ в перші тижні розвитку ембріона вказує на те, що в матці розвивається багатоплідна вагітність. При проведенні штучного запліднення часто відбувається розвиток двійні, яку складніше виношувати. У першому триместрі існує ризик переривання таких вагітностей. Тому в цей час проводиться УЗД-контроль, який допомагає вчасно виявити загрозу переривання вагітності і запобігти її. Радість від отриманого результату не повинна зменшувати контроль за станом майбутньої матері. Потрібно вчасно реагувати на всі складнощі, що з'являються в зв'язку з виношуванням двійні та ставити лікуючого лікаря до відома.

Якщо пройшло вдале ЕКО, то після підсадки ембріона починається розвиток нового життя в порожнині матки. 3 або 5-денні ембріони, що імплантуються всередину матки, причепивши до її стінки, починають своє чудесне перетворення в плід. При нормальному їх розвитку починається гормональна перебудова в організмі жінки. Хоріонічний гонадотропін людини за своєю кількістю в крові допомагає визначити, чи нормально відбувається розвиток плоду в організмі жінки.

Імплантація ембріона - це етап настання вагітності

Яйцеклітина стає ембріоном в той момент, коли вона зуміла прикріпитися до стінок матки і почала своє зростання. Імплантація ембріона після екстракорпорального запліднення відбувається на 7 день після проведення процедури. Підсаджені запліднені ооцити повинні самостійно пройти по трубах і прикріпитися до стінок матки. Якщо цього не відбудеться, то жіноча запліднена клітина буде відкинута як непізнаний об'єкт і вагітність не настане. Яйцеклітині потрібно всього 40 годин, щоб прикріпитися і почати свій період розвитку. Цей період називається ембріональний і триває 8 тижнів. Всього імплантація ембріона триває до 20 тижня вагітності. За цей час плацента повністю формується і потім добре захищає плід від негативних впливів.

При екстракорпоральному заплідненні може статися пізня імплантація ембріона, яка настає на 10 день. Це є приємною подією в житті лікаря і жінки, тому що протокол стає вдалим в той момент, коли вже з'явилося розчарування. Коли відбувається імплантація відразу декількох запліднених яйцеклітин, то виходить багатоплідна вагітність. Двійнята після ЕКЗ - це частий варіант вдало проведеного протоколу.

Щоб ембріон після підсадки почав розвиватися, повинні бути створені умови для настання вагітності. Гормональна система повинна підготувати шар епідермісу на стінках матки з певною товщиною. Його розміри дуже важливі для вдалого ЕКО. Зміст необхідних хімічних речовин в матці має бути достатнім для подальшого розвитку ембріона після ЕКЗ. Ознаки вагітності після ЕКЗ починають розвиватися після попадання в кров хоріонічного гонадотропіну людини.

Поява перших ознак вагітності після ЕКЗ

Ознаки вагітності пов'язані з імплантацією ембріона і появою в організмі нового гормону, який провокує розвиток нервозності, зниженого настрою і підвищеною плаксивості.

Ознаки вагітності після ЕКЗ починаються з токсикозу. Це найбільш яскраво виражена ознака розвиваючого ембріона в порожнині матки. Токсикоз при вагітності після ЕКЗ є наслідком стимуляції суперовуляції.

Другою ознакою стає підвищення базальної температури. Вона в перший місяць вагітності досягає позначки в 37,2 ° С і вказує на те, що жіночий організм перебудовується і готується до виношування плоду. Позитивними ознаками можуть стати нездужання, слабкість, погіршення самопочуття. Виною цьому стає загальне зниження імунітету, який постраждав під час проведення протоколу екстракорпорального запліднення. У цей момент треба використовувати в їжу продукти, які природним чином очистять організм від токсинів і наситять його життєво важливими речовинами.

Може бути присутнім гіперемія шкірних покривів, з'явиться приливи жару або озноб. Такі симптоми вказують на початок гормональної перебудови під час вагітності. Молочні залози в цей щасливий для жінки період стають більш чутливими. Вони набухають, і ореоли сосків починають темніти.

Емоційне нестабільний стан жінки теж може бути симптом вагітності. Жінки в першому триместрі дуже дратівливі, примхливі і часто плачуть. Але найголовнішою ознакою того, що вагітність настала після штучного запліднення, стає позитивний тест ХГЧ при ЕКЗ, результати якого вказують на вдале завершення протоколу, можливий розвиток двійні після того, як відбулася імплантація ембріонів.

Аналіз ХГЧ і вагітність після ЕКЗ

Жінки, яким вдалося завагітніти за допомогою методу екстракорпорального запліднення, відчувають зрозуміле всім нетерпіння. Вони з тривогою очікують того часу, коли можна буде здати тест на вагітність після ЕКЗ. Марно прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів. Симптоми передменструального синдрому після невдалого протоколу і початку вагітності збігаються. Тільки аналіз ХГЧ при ЕКЗ розповість про те, чи було вдало проведено екстракорпаральное запліднення.

ХГЧ - хоріонічний гонадотропін людини, гормон, який утворюється тільки під час вагітності. Він утворюється плацентою, яка живить зародок після запліднення та імплантації. ХГЧ вимірюється в мМО / мл. Існує таблиця значень ХГЧ, по якій визначають початок розвитку плода, терміни і кількість ембріонів, які отримали свій розвиток всередині матки. Вся інформація про розвиток плода в організмі жінки буде доступна після закінченні двотижневого періоду після того дня, коли була проведена підсадка ембріонів.

Після кількість цього гормону хоріонічного гонадотропіну людини в крові буде постійно збільшуватися, що означає нормальну роботу плаценти, яка при своєму функціонуванні виділяє специфічний гормон в кров. Якщо зростання гормону зупиниться до 20 тижнів або почне падати, то це погана ознака. Він вказує на завмирання вагітності.

Перше УЗД після вдалого ЕКО

Якщо відбулося вдале ЕКО, то через 28 днів після підсадки можна зробити перше УЗД. Раніше цього терміну ультразвукове дослідження робити немає ніякого сенсу. У ембріонів, підсаджені після 3-х днів зростання в інкубаторі, в цей час видно сердечко.

При першому УЗД дають оцінку стану яєчників, ендометрія, розглядають плодове яйце. Ультразвукове дослідження можна проводити з інтервалом в тиждень. Це робиться, коли потрібно відстежити динаміку зростання плоду в утробі матері і виявити загрозу переривання. Особливо це важливо при багатоплідній вагітності. Профілактичні заходи, проведені вчасно, в деяких випадках допомагають зберегти плід.

Вагітність двійнятами після ЕКЗ має ризик до викидня на ранніх термінах. Таким жінкам в перші тижні вагітності треба обов'язково спостерігатися у лікаря в тій клініці, де проводився протокол. Жінка, яка отримала вагітність після вдалого штучного запліднення, повинна розуміти всю серйозність події, що відбулася. Будь-які стани, пов'язані з почуттям болю в животі, розпирання, кров'яними виділеннями, не повинні залишатися без уваги лікаря. І тоді вагітність закінчиться народженням довгоочікуваного малюка.

Додатковий матеріал
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...