Біохімічна вагітність після еко причини Про вагітність і пологи

Головна » ЕКО

Біохімічна вагітність після еко причини

 • 3 Біохімічна вагітність після ЕКЗ

Причини утворення біохімічної вагітності

Допологової період має кілька етапів протікання, серед яких найбільш невивченим є той період часу, коли запліднюється яйцеклітина і починає свій рух по маткових трубах в порожнину матки, для того щоб там прикріпитися до її стінки.

Якщо запліднена яйцеклітина благополучно прикріплюється до стінки, вагітність продовжує свій розвиток. Якщо ж з якоїсь причини це не сталося - вона переривається.

Симптоми біохімічної вагітності в 99% випадків відсутні - це той етап, коли запліднена яйцеклітина рухається по матковій трубі, потрапляє в матку, але з якоїсь причини в ній не затримується, внаслідок чого вона переривається, і починаються місячні, які, як правило, хворобливі.

Імовірно - це фактори, які перешкоджають нормальній імплантації плодового яйця в стінку матки, а саме аллоіммунние, тромбофіліческіе, імунні, аутоімунні і гормональні відхилення. Також, причиною може стати аномальний хромосомний апарат ембріона.

Аналіз ХГЛ при біохімічній вагітності

Як вже говорилося вище, характерних симптомів така вагітність не має, отже, виявити її можна тільки шляхом діагностики. При цьому звичайними методами, такими як тест, на вагітність або ультразвукове дослідження її виявити неможливо. При бажанні або необхідності біохімічну вагітність можна виявити тільки аналізом крові на наявність в ній хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ).

Під хорионическим гонадотропином людини мається на увазі гормон хоріон, який починає виділятися відразу після процесу запліднення. Кров на ХГЧ здається, як тільки настає перший день затримки місячних. Якщо біохімічна вагітність присутня, показник ХГЧ буде значно вище в порівнянні з нормою, але при цьому плодової яйце, на жаль, в порожнині матки ультразвукове дослідження не виявить.

Біохімічна вагітність після ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення - це високотехнологічний спосіб, який допомагає подолати безпліддя. Саме запліднення відбувається в пробірці (IN VITRO), тобто в ембріологічної лабораторії. Якщо жінка не може завагітніти самостійно, ЕКО - найбільш ефективний спосіб для неї завагітніти, суть якого обійти безпліддя, а не усувати порушення, що призвели до нього.

На жаль, ймовірність того, що при екстракорпоральному заплідненні у жінки розвинеться вагітність біохімічного типу набагато вище, ніж при стандартному заплідненні. Якщо вона виявляється, жінці і її партнеру в обов'язковому порядку призначають ряд додаткових аналізів, щоб зрозуміти, в чому причина її виникнення, після яких іноді потрібне лікування. У більшості випадків повторне екстракорпоральне запліднення можливе не раніше ніж через 3 місяці.

Читайте також :

Біохімічна вагітність - що, як і чому?

Вагітність має кілька етапів протікання, серед яких найбільш загадковим і маловивченим є той період, коли відбувається запліднення яйцеклітини і вона починає рухатися по маткових трубах в порожнину матки, щоб там імплантуватися. Якщо цього не відбувається з якихось причин (через гіпоплазії ендометрію і ін.), Вагітність переривається.

Виник подібний стан називається біохімічної вагітністю, оскільки її можливо визначити тільки за допомогою біохімічних аналізів. Для цього здається кров на ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини), якщо жінка відзначає у себе затримку місячних. При біохімічної вагітності показники ХГЧ буде підвищено в порівнянні з нормою, при цьому плодове яйце як таке в порожнині матки не визначиться.

Причини розвитку біохімічної вагітності

Дане питання ще до кінця не вивчений. Але є приблизні думки щодо причин біохімічної вагітності. Це можуть бути фактори, які не дозволяють заплідненої яйцеклітини нормально імплантуватися в стінку матки. До них відносяться гормональні порушення в організмі жінки, імунні і тромбофіліческіе відхилення, а також різні аутоімунні процеси. Помічено, що, якщо у зародка є аномальний хромосомний апарат, теж розвивається біохімічна вагітність.

Біохімічна вагітність після ЕКЗ

Відомо, що сучасна медицина почала широко використовувати ЕКО - екстракорпоральне запліднення - з метою дати можливість безплідним парам зачати і народити дитину. Якщо жінка зважилася на ЕКО, тоді ризик розвитку біохімічної вагітності набагато вище, ніж при природному заплідненні. Хоча вважається, що біохімічна вагітність - це своєрідна вибракування плодового яйця в силу розвитку тих чи інших причин, які привели до його нежиттєздатність.

Якщо після ЕКЗ визначилася біохімічна вагітність, тоді на новий протокол можна орієнтуватися приблизно через три місяці. Хоча багато що залежить від стану здоров'я самої жінки і того, які індивідуальні особливості перенесення цієї процедури у пацієнтки. Загалом, в даному випадку краще консультуватися з грамотним лікарем. Можливо, потрібно буде пройти додаткові обстеження або необхідне лікування, щоб наступне ЕКО увінчалося успіхом.

Поділіться з друзями! Росія, Єкатеренбург

У мене було 5 ІІ. і з донором пробували і ІІ і ЕКО... все на жаль пролетное.

За весь час навіть не було імплантації, а зараз ось була. чому я рада... хоча вже не знаю радіти чи сумувати вже..

lelik Я була на сайті 4 години тому Росія, Москва

Балин. Та ж дурниця, була і зірвалася, чому зірвалася, і вже що краще, не зрозуміло. І ендометритів - ендометріоз немає? Хм

Niikka (змінила фото) Я була на сайті 1 година тому Росія, Єкатеринбург

Аденоміоз у мене. сто тисяч разів лікаря свого катувала що мовляв напевно він і не дає завагітніти. каже мовляв нет..тіпо у тебе не яскраво виражений.....

lelik Я була на сайті 4 години тому Росія, Москва

А чи давно була хороша гістеро з вискоблюванням всього вмісту, дивлюся, був тільки пайпель! Він не дуже інформативний, звичайно. А з аденоміозом начебто нічого зазвичай не роблять, стирчить і стирчить.. 

 • Аномальний хромосомний апарат у зародка.

Біохімічна вагітність: симптоми

Головною відмінністю біохімічної вагітності від звичайної є відсутність будь-яких симптомів. Чи не спостерігаються навіть такі поширені ознаки вагітності, як набухання молочних залоз, зміни в смакових пристрастях, роботі травних органів і нервової системи. Саме з цієї причини процес проходить непомітно у більшості жінок. Лише ті з них, хто чекають настання вагітності від місяця до місяця і уважно стежать за змінами в стані свого організму, можуть помітити такі незначні симптоми, як невелика затримка і хвороблива менструація. Дані ознаки досить умовні, тому лише одне дослідження дозволить з точністю встановити наявність біохімічної вагітності - ХГЧ-аналіз крові. Справа в тому, що рівень даного гормону починає рости в разі настання будь-якої вагітності, навіть тоді, коли всі інші ознаки ще відсутні, та й УЗД не показує ніяких змін. Якщо аналіз крові на ХГЧ показав результат 5 мед / мл і вище, а при повторному аналізі рівень гормону пішов на спад, можна говорити, що в даному циклі мала місце така вагітність.

Вагітність після ЕКЗ

Біохімічна вагітність після ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення дуже широко поширене в сучасній медицині. Завдяки ЕКО багато бездітні пари змогли стати щасливими батьками. Варто зауважити, що ймовірність настання біохімічної вагітності після ЕКЗ в кілька разів вище, ніж при стандартному заплідненні. Якщо така вагітність підтвердилася, наступну спробу ЕКЗ рекомендується робити не раніше, ніж через 3 місяці. Консультація з фахівцем в даному випадку необхідна. Можливо, буде потрібно додаткове обстеження або лікування, в результаті чого чергова спроба увінчається успіхом.

Багатьох жінок хвилює питання про те, наскільки ймовірним є щасливого кінця звичайної вагітності після біохімічної вагітності. На щастя, така неприємність не є початком безпліддя або причиною невиношування плода надалі. Бажану вагітність можна планувати вже в наступному циклі. Однак фахівці рекомендують парам, яких спіткала така доля, не втрачати часу і провести необхідні обстеження. Якщо для попередньої біохімічної вагітності не було серйозних причин, і вона не спричинила за собою ніяких наслідків, вже в наступному місяці може наступити природне запліднення.

Біохімічна вагітність

Коли жінка не планує свою вагітність, то в сімдесяти п'яти відсотках випадків запліднення яйцеклітини закінчується викиднем. Така короткочасна вагітність називається біохімічної, тому що визначити її на УЗД або при огляді лікаря неможливо. А будь-яких ознак вагітності вона не показує, тому що термін її течії надто вже короткий. Біохімічна вагітність може бути помічена тільки після проведення аналізу крові ХГЛ. Рівень лХГ в крові дає можливість визначити термін протікання вагітності вже на шостий день.

Біохімічна вагітність - ознаки

Ознак біохімічної вагітності не існує. Її можна визначити тільки в тому випадку, якщо жінка чекає вагітності і при першому ж дні затримки менструації піде в лікарню для здачі аналізу крові на рівень ХГЧ. Якщо вагітність затримається на більш тривалий термін, ніж шість днів, тоді її вже можна буде побачити на УЗД. Якщо за допомогою аналізу на хоріонічний гонадотропін вагітність діагностується вищевказаним строком, то це добре. Але якщо при такому аналізі по закінченню шести днів після виявлення вагітності результат виявився негативним, тоді це свідчить про переривання вагітності.

Симптоми біохімічної вагітності

При біохімічної вагітності зачаття здійснюється так само, як і в звичайних випадках запліднення. Тобто яйцеклітина нормально досягає меж матки і навіть може розміститися в ній. Але потім така вагітність раптово переривається і відбувається це до того моменту, коли її можна визначити за допомогою УЗД.

В результаті такого процесу менструальний цикл може бути з запізненням на тиждень і проходити більш болісно. Але часто буває так, що ніяких незвичайних відчуттів немає. Тому жінка навіть може і не знати, що була вагітна. Адже згусток крові з заплідненої яйцеклітиною можна не помітити, особливо якщо вагітність несподівана.

Причини біохімічної вагітності

Як правило, в переважній більшості випадків причини, які привели до зриву вагітності на такому ранньому терміні, залишаються невідомими. Деякі думають, що на такий результат можуть вплинути токсичні фактори, але це навряд чи може бути правдою на такому терміні.

Репортаж ГК

Швидше за все, біохімічна вагітність пов'язана з гормональними порушеннями, лікування яких має здійснюватися відразу після діагностування тієї чи іншої проблеми. Наприклад, нестача прогестерону може вплинути на стан жінки і привести до викидня.

Але це не єдина причина біохімічної вагітності. На такий результат можуть впливати і інші фактори:

 • Особливості імунної системи;
 • Захворювання крові;
 • Хромосомні аномалії;
 • Тромбофілія;
 • Аутоімунні і імунні фактори.

Все це може привести до того, що організм жінки стає більш агресивним до зародка, якому і так непросто прижитися в новому «оточенні».

КО і вагітність

Багато жінок в сучасний час мають проблеми із заплідненням і причини цього можуть бути різними. Але завдяки сучасній медицині існує екстракорпоральне запліднення, за допомогою якого безплідні пари можуть зачати і народити дитину. На жаль, після КО ризик розвитку біохімічної вагітності набагато вище, ніж при заплідненні природним шляхом. Але навіть якщо викидень на ранньому терміні і трапився, то пробувати вагітніти за допомогою КО знову можна вже через три місяці після виявлення біохімічної вагітності.

Статті по темі:
Загроза викидня - сімптомиУгрозой викидня супроводжується велика частина вагітностей, важливо вчасно розпізнати її ознаки і запобігти нещастю. Поговоримо про симптоми загрози переривання вагітності. Симптоми викидня на ранньому срокеВикідиші на ранніх термінах случают нерідко, просто не всі жінки помічають цей момент. Але якщо вагітна вже знала про своє становище, це стає справжнім ударом. Ми розповімо, що потрібно знати про симптоми раннього викидня, щоб встигнути його запобігти.
Переривання вагітності на пізніх срокахПрериваніе вагітності на пізніх термінах - для жінки завжди велика травма, адже вона вже звикла до малюка в своїй утробі. Які патології можуть призвести до сумних наслідків - розглянемо в цій статті. Мимовільний викидень на ранньому срокеВикідиш на ранніх термінах лікарі схильні розглядати як природний процес позбавлення утроби від нежиттєздатного плода. Можна і потрібно рятувати вагітність при початку викидня - спробуємо відповісти на це питання.
Не знаєш, що вдягнути? Стань модною негайно! Ваше ім'я * Адреса електронної пошти * Інші статті: Викидень на ранньому терміні Іноді викидня відбуваються на такому ранньому терміні, що жінка навіть не встигає дізнатися, що була вагітна. Якщо ж дізнається, то потрібно розумно поставитися до даної події - проаналізувати причини, зрозуміти що потрібно змінити, щоб далі не було повторів викидня, і дізнатися його симптоми, щоб встигнути запобігти при необхідності. Причини викидня Нікому не побажаєш такого лиха, як викидень. Але, якщо все ж він стався, не варто впадати у відчай і опускати руки. Потрібно ретельно проаналізувати причини викидня, провести обстеження і чим раніше, тим краще. І тоді при наступній вагітності це допоможе уникнути неприємностей. Ознаки викидня на ранньому терміні Знаючи ознаки викидня на ранньому терміні вагітності, будь-яка жінка має значно більше шансів на те, щоб в разі небезпеки врятувати свого малюка. У нашій статті читайте про те, як запобігти можливості викидня і що робити при явних ознаках загрози переривання беременності.0

Більшість жінок навіть не здогадуються про існування такого поняття, як біохімічна вагітність. А між тим вона нерідко трапляється у багатьох з нас. Лікарі стверджують, що протягом фертильного відрізка свого життя жінки неодноразово вагітніють, але часто вагітності перериваються ще до того моменту, коли їх можна визначити за допомогою УЗД або під час гінекологічного огляду. Зачаття відбувається абсолютно нормально, запліднена яйцеклітина навіть прикріплюється в порожнині матки. Але раптом відбувається викидень, і у жінки настає менструація. 

Симптоми біохімічної вагітності часто непомітні. Це може бути невелика затримка місячних (до тижня). Розпочата менструація може трохи відрізнятися більш рясними виділеннями або хворобливими відчуттями. Але в цілому, жінка, яка не підозрює про настання і перериванні у неї вагітності, може не звернути уваги на такі симптоми, списавши все на переохолодження або, наприклад, втома. Визначити настання вагітності на ранніх стадіях може тільки біохімічний аналіз крові на ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини). Саме цей тест дозволяє виявити вагітність, яку відповідно назвали біохімічної. Але, на жаль, позитивний результат аналізу крові на ХГЧ не є гарантією переходу вагітності в клінічну. Буває так, що жінка, яка в перші дні дізналася про настання вагітності, незабаром розуміє, що вагітність урвалася. 

Втішним є те факт, що спонтанний преклінічного аборт або викидень на таких ранніх термінах не є небезпечним для організму жінки, і ніяких гінекологічних процедур по вискоблювання порожнини матки, а також медикаментозного лікування не потрібно, так як запліднена яйцеклітина виходить разом з ендометрієм. 

Причини біохімічної вагітності

Причини даного явища повністю не вивчені. Але судячи з усього, вагітність переривається через фактори, які не дозволяють заплідненої яйцеклітини нормально імплантуватися в стінку матки. До них відносяться:

 • Гормональні збої в організмі жінки, одним з яких є недолік прогестерону
 • Імунні і аутоімунні чинники, коли організм жінки відкидає зародок
 • Тромбофлібіческіе відхилення та інші захворювання крові у жінки
 • Аномальний хромосомний апарат у зародка
 • Інші фактори, які все ще не визначені

Всі ці причини носять тимчасовий характер, тому особливе лікування біохімічної вагітності не передбачено. Лікарі рекомендують жінкам звертати більше уваги на своє самопочуття в тому випадку, якщо вони планують дитину, і довгий час не можуть зачати. Якщо біохімічна вагітність повторюється багаторазово, варто звертатися до лікаря і шукати причини її виникнення, так як в даному випадку має місце звичайне невиношування вагітності. 

Але в принципі вагітність після біохімічної вагітності (одноразової) може наступити вже на наступний менструальний цикл, так як преклінічного викидень ніяк не впливає на наступні овуляції, успішне запліднення, нормальне закріплення яйцеклітини в порожнині матки і виношування жінкою здорову дитину. 

Також варто сказати, що ризик виникнення біохімічної вагітності значно підвищується після проведення процедури екстракорпорального запліднення - ЕКО. І якщо у жінки відбувається викидень на ранніх термінах вагітності, то повторення ЕКО можна планувати через 3-4 місяці. Крім того, можливо, жінці знадобиться додаткове лікування. Тут багато що залежить від стану здоров'я пацієнтки, і особливостей її організму. 

Якщо Ви плануєте дитини, і помітили у себе біохімічну вагітність, яка перервалася в перші ж дні, не переживайте. Можливо, це просто випадкове явище, яке може виникнути у будь-якої жінки. Не зупиняйтеся, пробуйте зачати знову, і у Вас обов'язково вийде виносити вагітність і народити здорового малюка. 

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...