Аналіз калу на Копрологія розшифровка у дітей Аналізи дитини Про вагітність і пологи

Головна » Геморой

Аналіз калу на Копрологія розшифровка у дітей Аналізи дитини

Аналіз калу на Копрологія: підготовка до здачі і розшифровка результату

Діагностика організму проводиться як в разі виникнення хвороби, так і з метою профілактики, для виявлення захворювань на ранніх стадіях. Лабораторні ж аналізи займають досить важливу частину в даному питанні. Аналіз калу на Копрологія не є винятком. Він дозволяє виявити паталогические захворювання травної системи, так як різні захворювання і запалення травної системи будуть неминуче супроводжуватися змінами клінічної картини крові. Також даний аналіз дозволяє виявити геморой, визначити рівень гемоглобіну, а також дозволяє побачити чи є порушення травлення у дітей.

Як здається аналіз?

Може скластися враження, що даний захід не вимагає особливої ​​підготовки, однак це не так. Копрологіческій аналіз калу для отримання достовірної інформації і повної картини вимагає підготовки, яку допоможе провести лікар. Перед здачею аналізу потрібно провести ряд заходів, наприклад, необхідно перед здачею матеріалу виключити вживання медикаментів, які впливають на роботу кишечника.

Для аналізу кал необхідно самостійно зібрати відразу після спорожнення в пластиковий контейнер з герметичною кришкою і в той же день надати для лабораторного дослідження.

Приблизно після 5-6 днів ви отримаєте результат. Дуже важливо, щоб в матеріал не потрапили додаткові домішки, наприклад, може виявитися мило в аналізі калу або навіть домішки сечі. Сторонні речовини не дозволять отримати достовірну картину.

Результати дослідження

Давайте більш детально розберемо, що може виявити лікар в аналізі і на що це вказує. Розшифровка аналізу калу на Копрологія:

 • Консистенція. У цьому випадку можуть бути кілька варіантів відхилення від норми. Наприклад, якщо кал щільний і сформований, це свідчить про недостатність шлункового травлення. А ось якщо пінистий або кашкоподібний, тоді вже має місце бродильная диспепсія. Матеріал може бути і мазевідний, що також не є нормою і говорить про порушення секреції підшлункової.
 • В аналізі калу жирні кислоти. Даний фактор також говорить про наявність певних проблем, наприклад, про відсутність або недостатній надходження жовчі, про проблеми з секрецією підшлункової, про бродильной диспепсії, прискореної евакуації з тонкої або товстої кишки, а також може бути недостатнє перетравлення.
 • Колір. Про проблеми з жовчю може говорити сірувато-білий колір, червонуватий про калитці з виявленнями, а чорний про кровотечі в шлунку або кишечнику. Наприклад, світло-коричневий колір, який може здатися нормою, говорить про прискорену евакуації з товстої кишки. Є й інші варіанти відхилення від норми, які говорять про наявність проблем. Колір, природно, ви можете побачити самі і спробувати встановити діагноз, проте тільки розшифровка копрологіческого аналізу калу дозволить точно визначити проблему. Не варто займатися самодіагностикою і самолікуванням, особливо якщо мова стосується дітей, так як аналіз калу у дитини може визначити, як норму те, що ви сприйняли за порушення.
 • Запах. Як би це ні було огидно, але запах також може вказати на наявність проблем. Гнильний, наприклад, говорить про недостатність травлення, на що може вказати і слабкий запах. Кислий запах означає бродильно диспепсію. Смердючий зазвичай викликаний порушенням роботи підшлункової.
 • М'язові волокна в аналізі калу. Дане явище зазвичай спостерігається при порушенні роботи підшлункової, а також в разі недостатнього перетравлення.
 • Сполучна тканина. Спостерігається при тих же проблемах, що описані в пункті з волокнами.
 • Нейтральний жир. Аналіз виявляє його саме при порушенні секреції підшлункової, але не в таких проблемах з рештою травним трактом.
 • Білірубін. Його аналіз виявить у разі порушення в мікрофлорі або ж, іншими словами, при дисбактеріозі. Однак, в даному питанні є і один істотний нюанс. Так, аналіз калу, копрограма у дітей буде виявляти його до 6-8 місячного віку, коли буде відновлена ​​нормальна флора кишечника.
 • Стеркобілін. У дітей старше 6-8 місяців і у дорослих він повинен визначаться, а ось його відсутність, нестача або ж навіть надлишок будуть вказувати на наявність певних проблем.
 • Йодофильная флора. Її виявить аналіз в разі проблем з секрецією, занадто швидкої евакуації, бродильной диспепсії, а також при недостатності перетравлення.
 • Крохмаль, мила. Їх виявляють при тих же проблемах, що описані в пункті вище.
 • Лейкоцити. Виявлення їх в калі вказує на можливий калит.
 • Еритроцити. Також можуть бути виявлені при калитці з виявленнями, поліпи, геморої і в інших випадках. Також їх джерелом може бути і тріщина кишки.

Можуть бути й інші відхилення, які не містить норма аналізу калу на копрограму. Як ви могли і самі помітити, велика частина проблем викликана порушенням секреції підшлункової залози, а дослідження калу допоможе виявити проблему. Також не варто забувати, що збирати матеріал необхідно дотримуючись вказівок лікаря. Підготовка до аналізу калу на копрограму є досить важливим етапом, тому що допоможе виключити ймовірність помилки і отримати найбільш точні результати, що може навіть врятувати життя.

Для більш точної клінічної картини поряд з аналізом калу в деяких випадках рекомендуентся здавати біохімічний аналіз крові, докладний опис якого представлено тут. а також аналіз крові на паразитів, детальна інформація про який - в цій статті.

Розшифровка копрограми у грудничка

Одним з обов'язкових аналізів для маленьких дітей є копрограмма калу. Копрограма калу у немовлят допомагає оцінити роботу шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, нирок, перевірити дитячий організм на наявність глистів і мікробів.


Аналіз калу - поширений і недорогий спосіб розібратися з роботою шлунково-кишкового тракту малюка. Він дозволяє виявити не тільки весь можливий спектр порушень в роботі органів шлунково-кишкового тракту, а й локалізацію захворювання.

Проводиться кілька аналізів на копрограму у немовлят, і останній з них включає в себе дослідження мікробіологічного посіву на дисбактеріоз.

Копрограма калу - це комплексне дослідження, метою якого є наступні результати:

 • Оцінка функціонування шлунково-кишкового тракту. починаючи від рота і закінчуючи товстим кишечником;
 • Наявність інфекції. запалення і патогенні освіти в кишечнику;
 • Присутність яєць глист;
 • Встановити захворювання. передаються у спадок: муковісцидоз, глютенова ентеропатія і т. п.;
 • Дисгармонія бактеріального рівноваги в організмі.

За результатами аналізу оцінюються фізичні, мікроскопічні і хімічні показники калу. На показниках відіб'ється вік немовляти і тип годівлі. Для точності показників копрограми кал потрібно збирати в правильній послідовності.

Правила збору

Кал соскребают з пелюшок або клейонки.

Брати кал з підгузника можна, тому що його матеріал поглинає рідину.

Для досліджень потрібно зібрати пару чайних ложок калу в чисту, насухо витерту ємність.

Не рекомендується поміщати зразки для аналізів в ємності з-під їжі, тому що їх поверхня містить мікрочастинки їжі. Кал повинен бути свіжий, краще збирати його з ранку.

Зберігати такий аналіз можна в прохолодному приміщенні не більше 6-8 годин. В аналізах не повинно бути урини, а для їх збору не слід давати дитині проносні препарати.

Оцінка аналізів

 • Консистенція;
 • Колір;
 • PH-реакція;
 • Реакція на білірубін;
 • Слиз;
 • М'язові волокна;
 • Сполучна тканина;
 • Шматочки їжі в калі;
 • Крохмаль.

За консистенцією стілець маленьких дітей може приймати дві форми: у вигляді цільного шматка і неоформлений. Якщо немовля перебуває виключно на грудному годуванні, то його стілець приймає консистенцію сметани з невеликим додаванням води.

Якщо немовля перебуває на штучному годуванні, то його стілець виходить у формі м'якого батончика або кашки.

Після додавання в раціон немовляти дитячого харчування кал загусає і набуває обрисів нещільного батончика.

Сухішою стілець або більше рідкі випорожнення свідчить про запор.

У немовлят 1 року стілець має жовтуватий відтінок з зеленими вкрапленнями в перші місяці життя. Потім він поступово стає коричневою і до дворічного віку має той же колір, що і у інших людей. У стільці можуть бути присутнім невеличкі шматки їжі.

У дітей, яких годують грудьми, запах калу віддає кислим кефіром. У немовлят, яких годують штучно, запах стільця є більш різким.

Ознаки захворювання

Лейкоцити в копрограмме у грудничка є поодинокими. Перевищення лейкоцитів в крові дитини говорить про наявність геморою, коліту або дизентерії.

У здорової грудної білка в стільці майже немає, його присутність вказує на запалення шлунково-кишкового тракту, кровотечі або неперетравленої їжі. Кров в калі свідчить про алергію, тріщинах в кишечнику, поліпах і інші відхилення у розвитку шлунково-кишкового тракту.

Білірубін - продукт розпаду кров'яного гемоглобіну. Його присутність - норма тільки у дітей трьох місяців. У малюків старшого віку білірубін розпадається під дією мікрофлори. Його наявність в калі дітей старше трьох місяців вказує на проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту.

Інші характеристики

Деяка кількість слизу має бути присутнім в стільці, вона захищає стінки кишечника від негативного впливу його вмісту. До трьох-п'яти місяців кількість слизу в стільці немовляти може бути підвищеним.

Показники кількості м'язових волокон в нормі не перевищують одиницю. Перевищення їх кількості в стільці вказує на хвороби підшлункової залози.

Сполучна тканина має бути відсутня . Її наявність також свідчить про порушення функціонування підшлункової залози. Велика кількість крохмалю вказує на погане функціонування шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози, наявність інфекцій.

Практична порада - як відновити після антибіотиків мікрофлору кишечника.

Висновок

Розшифровка копрограми у грудничка демонструє батькам, чи є у малюка проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту, допомагає самостійно встановити наявність інфекцій, паразитів або порушення роботи шлунка, кишечника або підшлункової.

Норми аналізу калу у дітей

Однією з частих скарг батьків є зміна стільця у їхніх дітей. Якщо у Вашої дитини спостерігаються порушення стільця, проблеми з животиком, газики, поганий апетит або є прояви атопічного дерматиту необхідно здати загальний аналіз калу (копрограма), що дає інформацію про перетравленні різних компонентів їжі, а також про зовнішній вигляд фекалій, про наявність в них патологічних домішок (крові, слизу).

 • Менші норми - при запорах.
 • Великі норми - при порушенні надходження жовчі, недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (бродильна і гнильна дисперсія, запальні процеси), при коліті з проносом, коліті з виразками, прискореної евакуації з тонкої і товстої кишок.
 • До 1 кг і більше - при недостатності підшлункової залози.
 • Щільний, оформлений - крім норми буває при недостатності шлункового травлення.
 • Мазевідний - характерний для порушення секреції підшлункової залози і відсутності надходження жовчі.
 • Рідкий - при недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (гнильна дисперсія або прискорена евакуація) і товстій кишці (коліт з висловленням або підвищена секреторна функція).
 • Кашкоподібний - при бродильної диспепсії, коліті з проносом і кскоренной евакуації з товстої кишки.
 • Пінистий - при бродильної диспепсії.
 • Овечий - при коліті із запором.
 • Чорний або баріться - при шлунково-кишкових кровотечах.
 • Темно-коричневий - при недостатності шлункового травлення, гнильної, диспепсії, коліті із запором, коліті з висловленням, підвищеної секретної функції товстої кишки, запорах.
 • Світло-коричневий - при прискореної евакуації з товстої кишки.
 • Червоний - при коліті з виявленнями.
 • Жовтий - при недостатності перетравлення в тонкій кишці і бродильної диспепсії, рухових розладах.
 • Світло-жовтий - при недостатності підшлункової залози.
 • Сірувато-білий - прі не надходженні жовчі в кишечник.
 • Гнильний - при недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії, коліті із запором. Рухових розладах кишечника.
 • Смердючий - при порушенні секреції підшлункової залози, відсутності надходження жовчі, підвищеною секреторною функції товстої кишки.
 • Слабкий - при недостатності перетравлення в товстій кишці, запорах, прискореної евакуації з тонкої кишки.
 • Нерізкий - при коліті з виразкою.
 • Кислий - при бродильної диспепсії.
 • Масляної кислоти - при прискореної евакуації з товстої кишки.
 • Слаболужна - при недостатності перетравлення в тонкій кишці.
 • Лужна - при недостатності шлункового перетравлення, порушення секреції підшлункової залози, коліті із замками, коліті з виразками, підвищеною секреторною функції товстої кишки, запорах.
 • Резкощелочная - при гнильної диспепсії.
 • Резкокислая - при бродильної диспепсії.
 • Зменшується - при паренхіматозних гепатитах, холангітах.
 • Підвищується - при гемолітичних анеміях.

З'являється - при прискореної перистальтики, прискореної евакуації з кишки, при тривалому прийомі антибіотиків і сульфаніламідних препаратів (придушення мікрофлори кишечника).

Розчинна білок в нормальному калі відсутній; він визначається при запальних процесах в кишечнику, виразковий коліт, гнильної диспепсії.

У великій кількості зустрічаються при недостатності перетравлення м'ясної їжі. Також виявляються при бродильної диспепсії, коліті із замками, коліті з виразками, підвищеною секреторною функції товстої кишки, запорах, недостатності шлункового травлення, порушення секреції підшлункової залози, відсутності надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, гнильної диспепсії, прискореної евакуації з товстої кишки.

У нормі відсутній. Виявляється при недостатності шлункового травлення і при функціональної недостатності підшлункової залози. Невелика кількість волокон може зустрічатися і при нормальній кислотності шлункового соку.

Знаходять при порушенні секреції підшлункової залози, недостатньому надходженні жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці.

Виявляються при гнильної диспепсії, при відсутності надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореної евакуації з тонкої кишки. Бродильної диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози і прискореної евакуації з прямої кишки.

Можуть бути відсутніми при порушенні секреції підшлункової залози. Бродильної диспепсії.

Визначається при порушенні секреції підшлункової залози, недостатності перетравлення в тонкій кишці, бродильної диспепсії, прискореної евакуації з товстої кишки, недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії.

Виявляється при недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії, відсутність надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискорена евакуація з тонкої кишки, бродильной диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози, коліті з виразками.

Відзначається при гнильної диспепсії, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореної евакуації з товстої кишки, бродильной диспепсії, недостатності шлункового травлення, порушення секреції підшлункової залози.

Визначається при коліті із замками, з виразками, бродильной і гнильної диспепсії, підвищеною секреторною функції товстої кишки, відзначається при запорах.

Виявляються при коліті з виразками, геморої, поліпах, тріщині прямої кишки. Кров прихована - при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, при злоякісних захворюваннях шлунка і кишечника.

У нормальному калі зустрічаються поодинокі лейкоцити в препараті. Велика кількість лейкоцитів свідчить про запальний процес в кишечнику (дизентерія, виразковий коліт).

Яйця гельмінтів, личинки, членики.

При різних гельмінтозах.

Рухливі форми (вегетативні) і нерухомі (цисти) виявляються при лямбліозі. Вегетативна форма виявляється тільки при рясних проносах або після дії сильних проносних.

При підготовці матеріалу використовувався довідник Назаренко Г. І. Кишкун А. А.
Клінічна оцінка результатів лабораторних досліджень

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...