Колінно ліктьове положення при вагітності фото Про вагітність і пологи

Головна » Геморой

Колінно ліктьове положення при вагітності фото

Коліно-ліктьове положення при вагітності. Для всіх

Я пам'ятаю в журналі своєму писала, що жах як ниє спина, і дівчинка одна мені порадила «Коліно-ліктьове положення», як вона написала, я тут же пішла на диван і зробила, все як вона і розписала (і перший раз від неї почула, про таку вправу, а лікар мені тільки потім про нього сказала) мені цю вправу шалено допомогло, така легкість відразу стала.

А сьогодні лікар сказала, що цю вправу треба робити не менше 10 разів на день, по-перше вашій спині легше, а по-друге маля може зручніше лягти.

Так що раджу!!! перевірено допомагає =))) наприклад коли багато переш, або ванну миєш, встаєш і реально спина ниє, я тут же на диван і в цю позу, супер!!!

Основні показання Вагітність прекрасний час для будь-якої жінки. І добре коли вона проходить без ускладнень, що не змушуючи майбутню маму хвилюватися за свій стан і здоров'я малюка. Навіть якщо вагітність протікає добре, дотримання всіх рекомендацій гінеколога, просто необхідно.

Однією з таких рекомендацій є - колінно-ліктьове положення при вагітності. Часом ця рекомендація викликає у жінок легке здивування. Тому давайте спробуємо розібратися, що ж це за стан і для чого його рекомендують при вагітності.

Для чого це потрібно?

При вагітності в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Поступово збільшується в розмірах матка зрушує з вихідного положення всі внутрішні органи, розташовані в черевній порожнині. А також чинить тиск на великі кровоносні судини, часто провокуючи виникнення набряків.

Посилення тиску на нирки і сечоводи призводить до зменшення відтоку сечі у вагітної. Це особливо помітно в денний час, коли майбутня мама починає помічати збільшення частоти позивів до сечовипускання. При цьому кількість виділяється сечі незначно.

Іноді тиск зростаючої матки на великі судини і вени викликає у жінки напади запаморочення. Це пояснюється тим, що при стисненні судин погіршується постачання внутрішніх органів киснем. У період протікання вагітності відбуваються і значні зміни в діяльності серцево-судинної системи організму жінки. Збільшується загальний об'єм циркулюючої крові. Виникає додаткове навантаження на серце.

Як би грізно не звучали всі ці симптоми, лякатися не варто. Адже вагітність і виношування дитини це природний фізіологічний процес, що не несе для жінки загрози. Але лікар-гінеколог, провідний вашу вагітність, повинен звернути увагу на дані симптоми. І як раз таки для полегшення подібного роду проявів вагітності і призначається колінно-ліктьова поза.

Вплив колінно-ліктьового положення

Колінно-ліктьове положення при вагітності можна назвати лікувально-профілактичним вправою. Ця вправа застосовується не тільки для профілактики всіх описаних вище станів у вагітних, але і в комплексі з уже призначеним лікуванням лікарськими препаратами. Наприклад, при лікуванні гестозу (пізнього токсикозу) у вагітних.

Гестоз у вагітних характеризується підвищенням артеріального тиску і появою білка в сечі. Також, при гестозі у вагітної погіршується кровопостачання органів і тканин киснем, що може негативно відбитися на розвитку дитини.

Виконання колінно-ліктьового положення, особливо в другій половині вагітності, може значно знизити прояви гестозу у майбутньої мами.

Але пам'ятайте, яке б виражений позитивний вплив на ваш стан при вагітності не робило виконання даної вправи, воно не може повністю замінити собою медикаментозне лікування, якщо воно було призначено вашим лікарем.

При прийнятті колінно-ліктьовий пози, живіт жінки під дією сили тяжіння прагнути вниз. При цьому послаблюється тиск на внутрішні органи і кровоносні судини. Поліпшується робота всіх органів розташованих в черевній порожнині. Посилюється кровопостачання киснем органів і тканин.

Багато жінок відзначають, що при виконанні колінно-ліктьового положення, розвантажується спина і попереково-крижовий відділ. Жінка відчуває полегшення. Внаслідок ослаблення тиску матки на нижню порожнисту вену, розташовану праворуч від хребта, полегшується дихання, зменшуються напади запаморочення. Нижня порожниста вена в організмі, є великим кровоносною судиною, що відповідає за відтік венозної крові від нижніх кінцівок. Нижня порожниста вена легко може здавлювати зростаючою маткою, особливо в положенні лежачи на спині, а це в свою чергу сприяє розвитку варикозної хвороби ніг у вагітної.

Крім того, матка в колінно-ліктьовому положенні чинить менший тиск на нирки і сечоводи, що призводить до кращому виведенню сечі з організму допоможе зменшити ризик набряків.

Найчастіше виконання колінно-ліктьового положення рекомендують і при неправильному старанності плода, особливо на останніх місяцях вагітності. При регулярному виконанні цієї вправи висока ймовірність, що дитина візьме в животі правильне положення перед пологами, т. Е. Повернеться голівкою до родових шляхах.

Правила виконання вправи

Для виконання колінно-ліктьового положення, жінці, навіть на великому терміні вагітності, не потрібно докладати багато зусиль. Не потрібні і спеціальні пристосування.

Для вашої зручності можна використовувати невелику подушку, підкладаючи її під груди. Як вже зрозуміло з назви, для прийняття такого положення, необхідно встати на коліна і спертися на лікті.

Важливим моментом при виконанні є те, що передню частину корпусу потрібно опустити нижче ніж задню. Тобто ваша поперек повинна бути розташована трохи вище рівня ваших грудей. Але не перестарайтеся, при виконанні цієї вправи вам перш за все повинно бути зручно. Адже виконання колінно-ліктьового положення спрямоване на полегшення деяких неприємних станів при вагітності, а не на створення вам нових ускладнень.

Виділяйте для виконання цього вправу хоча б 20-30 хвилин в день. І результат не змусить себе чекати, самопочуття покращитися. А найкраще виконуйте колінно-ліктьове положення при кожному зручному випадку. Адже протипоказань воно не має. А користь і ефективність його доведена при спостереженні за багатьма вагітними жінками.

Основні показання

Для закріплення перерахуємо основні ознаки, при яких виконання колінно-ліктьового положення при вагітності просто необхідно:

  • Набряки різного походження;

Колінно-ліктьове положення при вагітності

Вагітність - один з найбільш відповідальних періодів в житті кожної представниці слабкої статі. Період, який часто супроводжується не тільки радістю очікування наближає появи на світло справжнього дива, але і, на жаль, всякого роду болячками і взялися невідомо звідки захворювань. Ось тоді в картці вагітної з'являються приписи не тільки лікарських препаратів, а й незрозумілих положень тіла. Одне з найбільш часто пропонуються - коліно-ліктьове.

Це медики називають його коліно-ліктьовим, а в народі воно зветься просто і грубо - «рак». Майбутнім матусям його часто рекомендують для того, щоб зняти різного роду застійні явища в нирках. Справа в тому, що постійно зростаюча матка віджимає під час вагітності сечоводи і сечі просто складно стає потрапляти в сечовий міхур. Як правило, приймати таку позу медики рекомендують один-два рази на день по 20-30 хвилин десь після 20-го тижня.

Прийняти коліно-ліктьове положення зовсім не складно: потрібно встати не рачки, при цьому бажано, щоб попа була вище голови. Для того, щоб так вийшло, потрібно опустити голову і плечі якнайнижче, але щоб вам було комфортно в такому положенні.

Щоб було легше, можна підкласти під груди подушку.

Читайте також Борова матка при вагітності

В коліно-ліктьовому положенні відбувається розслаблення м'язів, помітно зменшується тонус матки. У такому положенні при вагітності ще й сильно знижується навантаження матки на нирки, а відповідно - зменшується ризик виникнення набряків. Крім того, допомагає така поза вагітним, які страждають від геморою: в коліно-ліктьовому положенні полегшується тиск, який чинить матка на нижній відділ кишечника.

Корисно ставати ось в таку нехитру позу ще й тому, що зазвичай під час вагітності матка здавлює великі судини, через це значно погіршується постачання плода киснем - у нього порушується серцевий ритм при аускультації, а коліно-ліктьове положення розвантажує маткові артерії і нижню порожнисту вену. Так поліпшується оксигенація плода.

Коліно-ліктьове положення при вагітності ще й послаблює тиск на хребет і черевну порожнину і найважливіше - допомагає і як би підказує малюкові, як йому зайняти правильне положення перед пологами.

Ще один безперечний плюс коліно-ліктьового положення при вагітності - профілактика гестозу.

Взагалі медики рекомендують приймати таку позу всім вагітним: бажано по п'ять хвилин пару раз в день. А взагалі добре - при кожному зручному випадку.

Всі плюси коліно-ліктьовий пози при вагітності можна відчути вже в другому і третьому триместрі, коли животик приймає значні розміри і часом здається, що його просто нікуди дівати. Ось тоді стає і дихати легше, і хребет розвантажується, і до всіх органів надходить набагато більше крові.

Спеціально для beremennost. net - Марія Дулина

Колінно-ліктьове положення при вагітності

Навіть самій здорової, міцної і добре себе почуває жінці в період вагітності доводиться стикатися з багатьма дискомфортними і болючими явищами. Благополучно розвивається вагітність в будь-якому випадку пов'язана з різного роду розладами, адже цьому сприяють множинні зміни в організмі матері, які неминуче відбувається. Чи будуть це окремі порушення або відразу цілий комплекс «наслідків» цікавого положення, але практично кожної вагітної доводиться лицем до лиця зіткнутися з ними: запори, здуття, відрижки, печії, прискорене сечовипускання, нудота, всілякі болі, безсоння, задишки та інші і інші ...

Повністю запобігти їх появі практично неможливо. Але, що найгірше, арсенал доступних лікарських засобів в цей період строго обмежений. У зв'язку з цим особливого значення набувають нечисленні методи, які не тільки дозволені, а й рекомендовані вагітним для полегшення стану при різних розладах і є абсолютно безпечними в застосуванні. До таких відноситься колінно-ліктьова поза при вагітності - без перебільшення паличка-виручалочка для майбутніх мам. Давайте дізнаємося про її можливості і будемо застосовувати її з користю для себе і майбутнього малюка!

Для чого потрібна колінно-ліктьова поза при вагітності

Приймати цю позу рекомендується всім вагітним жінкам, починаючи з 20 тижня. Вона сприяє полегшенню стану і зняття цілого ряду неприємних відчуттів, пов'язаних з розвитком вагітності, а також допомагає дитинці прийняти найбільш зручне для пологів положення.

Оскільки матка і плід весь час зростають і важчають з прогресуванням вагітності, це не може не впливати на роботу внутрішніх органів майбутньої мами, які під тиском і внаслідок зсуву зі своїх звичних позицій не здатні виконувати покладені на них функції в колишньому режимі.

Так, сечовий міхур не здатний опорожняться в повній мірі, але при цьому позиви до сечовипускання помітно частішають, варто лише йому розслабитися (це відбувається, як правило, коли жінка лягати відпочити - під час денного і нічного сну). Затримка рідини в організмі призводить до появи отекові підвищення артеріального тиску, а на пізніх термінах може стати передумовою для розвитку небезпечного стану - гестозу.

Кровоносні судини теж перетискаються під пресом матки, кров в них циркулює гірше, особливо високий ризик здавлювання нижньої порожнистої вени, розташованої якраз під маткою. Внаслідок цього жінка може відчувати слабкість і запаморочення, а іноді навіть непритомніє (ризик появи таких симптомів підвищується в положенні, лежачи на спині). Від порушення кровотоку страждає і плід: несуча кисень і поживні речовини кров надходить до нього погано, також гірше відходять продукти життєдіяльності малюка.

Защемлений кишечник гірше виконує свої функції по переробці і просуванню їжі, внаслідок чого виникає метеоризм і утворюються запори при вагітності. Тиск матки на пряму кишку сприяє розвитку і загострення геморою, виникає ризик варикозного розширення вен в нижніх кінцівках.

Тяжкість вагітності в найбільшій мірі лягає на опорно-руховий апарат. Біль в ногах, спині, попереку, куприку, хребті - звичні супутники виношує малюка жінки.

Всі ці та багато інших неприємні стани можна в деякій мірі запобігти і в значній мірі зменшити, якщо регулярно приймати колінно-ліктьове положення при вагітності. У такій позі вага матки переноситься вперед донизу, знімаючи напругу зі спини і хребта і даючи перепочинок ущемленим внутрішнім органам, тимчасово покращуючи і полегшуючи їх роботу. Регулярне прийняття колінно-ліктьового положення помітно покращує самопочуття мами і малюка. Дуже часто його рекомендують при усіляких проблемах з нирками: набряках, пієлонефритах, циститах, інших порушеннях в їх роботі. У положенні рачки зникає тиск на нирки, сечоводи і сечовий міхур, сеча відходить краще, профилактирующим застійні явища і запальні процеси в сечостатевих органах, поліпшується кровообіг в області малого тазу. Органи травного тракту отримують можливість працювати без навантаження, розправляються легені - і мамі стає легше дихати. Навіть матка «заспокоюється» - знижується підвищений тонус.

Читайте також:

Колінно-ліктьове положення при вагітності

Вагітність є одним з найбільш бажаних і відповідальних періодів в житті будь-якої жінки. Перебуваючи в положенні, будь-яка жінка зобов'язана думати не тільки про себе, але також і про нове життя, яка розвивається у неї в животику, і нести повну відповідальність за зростаючого малюка. На жаль, вагітність - це не тільки радість очікування малюка. Вагітність часто характеризується загостренням різного роду захворювань і патологічних процесів. Саме в таких випадках лікарі можуть прописувати вагітним не тільки ліки, а й певні положення тіла.

Однією з таких поширених поз є колінно-ліктьова. Це положення, яке медики називають таким двоскладовим терміном, в народі називають простіше і грубіше - «поза раком». Не дивлячись на грубість в назві, це положення дуже корисно для майбутніх мама, адже є профілактикою або навіть лікувальною мірою для зняття різних застійних процесів, які можуть виникати в нирках вагітної.

Використання цього положення є необхідним з тієї простої причини, що матка, розростаючись, здатна як би відтісняти нирки і віджимати сечовід, що приводити до утрудненого відтоку сечі. Відповідно, в нирках може початися застійний процес, що супроводжується розмноженням бактерій. Це загрожує запаленнями, які зовсім не потрібні майбутній мамі і малюкові.

Вправи Кегеля! Готуємося до легких РОДАМ! Відновлення після ПОЛОГІВ!

Медики рекомендують вагітним використовувати цю позу після двадцятого тижня виношування. У ній потрібно проводить від двадцяти хвилин до півгодини один-два рази на день. Для того щоб прийняти це положення необхідно стати на коліна та лікті. Бажано, щоб сідниці були розташовані вище голови. Важливо, щоб Вам було зручно в цьому положенні. Можна спробувати підкласти під груди подушку або валик, можливо, це допоможе відчути себе більш комфортно.

Це положення сприяє розслабленню гладких м'язів. Це означає, що зменшується тонус матки, який може стати причиною самовільного аборту. Крім того, в такому положенні тиск матки на нирки мінімально, що є профілактикою набряклості. Якщо Ви страждаєте гемороєм, то колінно-ліктьове положення може також Вам допомогти, адже знижується тиск матки на нижні відділи кишечника. Крім того, положення допомагає поліпшити оксигенацію плода і тимчасово зменшити тиск на хребет мами.

Автор публікації: Валерія Константинова

Коментарі (2):

Це просто чудове становище! Воно мене дуже рятувало при будь-яких неприємних відчуттях і втоми. У йозі для вагітних є багато вправ саме в цій позі, і я її часто практикувала під час вагітності.

Надія Смєхова, 2013-02-12 12:08:23:

Мені ставили тазове передлежання плода до 32 тижнів, побоювалися, що якщо синок не повернеться як потрібно, то доведеться робити кесарів. А він так і сидів на попі, як на троні :) Хто із знайомих дівчат мені порадив стояти на колінах, спершись на лікті. Стояла так рази три в день по кілька хвилин. І малюк повернувся, я навіть пам'ятаю це відчуття досі.

Додати свій коментар:
Anastasia Я була на сайті 4 квітня 2014 року, 17:09 Росія, Твер

Поза чудова! Розвантажується поперек, допомагає зайняти дітлахи правильне положення, в сутичках допомагає розслаблятися. Це родова поза. Коли стоїш в ній, роби похитування, рухайся вперед на вдиху і сідай на п'ятки на видихи, ще "хвостиком" в різні боки крутити можна, і, водячи, тазом по колу - прогинатися на видиху і округляється на вдиху. Це просто супер! Особливо руху "хвостиком")))))))))

Катруся Я була на сайті 5 годин тому Білорусь, Мінськ

Дякую за ідеї як урізноманітнити статичне стояння в цій позі. Буду рухатися. Особливо рух в хвостику сподобалося, дуже здорово розминається поперековий відділ!

Марина Я була на сайті 6 годин тому Україна, Київ

Мені таке призначили, щоб нирки відпочивали - солі в сечі, взагалі при Б, матка тисне на нирки і їм важко

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...