Дитина на 22 тижні вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Геморой

Дитина на 22 тижні вагітності

 • Рекомендації і рада

Відчуття жінки на 22-му тижні

Відчуття майбутньої мами ще не затьмарюють її стан і не заважають їй отримувати від життя задоволення. Животик вже пристойних розмірів, але ще можна побачити свої ноги і самостійно зав'язати шнурки на взутті.

Ряд нових особливостей все ж присутній:

 • Ворушіння малюка стають більш активними і частими. Іноді можна навіть вгадати, якими частинами тіла він штовхає. Протягом дня має відчуватися не менше десяти рухів дитини;
 • Стає складно знайти зручну позу для відпочинку;
 • Жінка стає надзвичайно чутливою на події, слова, а також запахи і смаки.

Що говорять на форумах?

А у мене перша вагітність. Зробила УЗД. Чекаємо хлопчика))

Були на УЗД! Показали нам наші ручки-ніжки-сердечко))) Плаває собі Малишок там, і у вус не дме! Я прям розридалася. Токсикоз позаду, животик кругленький, лікаря спасибище - загроз більше немає. ))

А у нас доча! )) Розмір голови, правда, на всіх узі був трохи меншим за термін, але лікар сказала, що це нормально.

Сьогодні була на плановому УЗД. Термін 22 тижнів. Карапузик лежить головою вниз, причому дуже низько. Матка в тонусі ((. Докторіха на збереження не поклала, тільки кілограм таблеток виписала. Переживаю сильно, хто б підказав, що робити...

Я в 22 тижні УЗД робила, і теж тонус був по передній стінці матки. Відправили на стаціонар. Головне не хвилюватися, більше відпочивати. А якщо вже зовсім - швидку звичайно.

Що відбувається в організмі жінки на 22-му тижні

 • На цьому терміні жінку може турбувати Велика кількість виділень . Привід обстежитися у лікаря - неприємний запах і зеленуватий (коричневий) відтінок виділень. Їх прозорість при відсутності свербіння - нормальне явище, вона вирішується щоденними прокладками;
 • Є Можливість появи хворобливості і кровоточивості ясен . Слід підбирати спеціальну зубну пасту і приймати полівітамінні препарати (звичайно, радячись перед застосуванням з лікарем);
 • Закладеність носа також може з'явитися на цьому терміні. Це нормально. Кровоточивість же носа вимагає перевірки у лікаря на предмет підвищеного артеріального тиску. Полегшують стан закладеності краплі на основі морської солі;
 • Можливі Напади слабкості і запаморочення . Причина підвищеної чутливості, яка розвивається до цього терміну - фізіологічна анемія. Обсяг крові зростає, а клітини не встигають утворюватися в необхідній кількості;
 • Відчувається істотне зростання апетиту;
 • Вага набирається - більш 300-500 грам протягом тижня. Перевищення даних показників може свідчити про затримку рідини в організмі;
 • Особливо приємний на 22-му тижні секс. Саме в цей період жінки часто відчувають свій перший в житті оргазм;
 • 22-й тиждень стає також періодом, коли майбутня мама вперше дізнається, що таке Набряки, печія, варикозна хвороба, болі в спині та інше.

Найнебезпечніші симптоми на терміні 22 тижнів

 • Відчуття болю, що тягне в животі, камененія і скорочення матки;
 • Виділення незрозумілого характеру: коричневі, помаранчеві, зелені, рясні водянисті, які посилюються при ходьбі, і, звичайно, кров'янисті;
 • Неприродне поведінку плода: надмірна активність і відсутність рухів більше доби;
 • Підвищена до 38 градусів (і вище) температура. (Лікування ГРВІ вимагає консультації лікаря);
 • Біль в попереку, при сечовипусканні, і при поєднанні з підвищеною температурою;
 • Діарея (пронос), відчуття тиску на промежину і сечовий міхур (ці симптоми можуть бути початком пологів).
 • Які небезпеки підстерігають на 22-ій акушерської тижня?

  Однією з причин переривання вагітності на терміні 22 тижнів іноді стає ІЦН (істміко-цервікальна недостатність). При ІЦН шийка матки неспроможна, і схильна до відкриття під масою плоду. Що, в свою чергу, призводить до інфікування, потім до розриву плодового міхура і, як наслідок - передчасних пологів.

  Прояви загрози на терміні 22 тижнів:

  • Болі в животі тягнуть-ріжучого характеру;
  • Посилення і незвичайність виділень;
  • Нерідко пологи на цьому терміні починаються з раптового і передчасного вилиття навколоплідних вод (кожен третій випадок). Слід відразу звертатися до лікаря при появі викликають збентеження симптомів.

  Розвиток плода на 22-му тижні

  Вага малюка вже досягає 420-500 грам, що дає йому можливість, у разі передчасних пологів, вижити. Довжина від тім'я малюка до його крижів - близько 27-27,5 см.

  • На терміні 22 тижні активне зростання мозку малюка сповільнюється. Стадія інтенсивного розвитку починається у потових залоз і тактильних відчуттів. Плід вивчає себе і все, що його оточує, на дотик . Його улюбленим заняттям стає смоктання пальців і хапання ручками все, до чого він може дотягнутися;
  • Дитині ще поки вистачає місця в животі мами, ніж він і користується, активно змінюючи своє положення і штовхаючи маму в усі доступні місця. Вранці він може лежати попкою вниз, а до ночі вже навпаки, що вагітною жінкою відчувається як Ворушіння і поштовхи ;
  • Велику частину часу малюк спить - до 22 годин протягом доби . Причому, в більшості випадків, періоди неспання малюка припадають на нічні години;
  • Очі дитини вже відкриті і реагують на світло - якщо направити світло на передню черевну стінку, то він обернеться на його джерело;
  • Повним ходом йде Установка нервових зв'язків . Нейрони головного мозку сформовані;
  • Дитина реагує на прийняту мамою харч У. При вживанні мамою гострих приправ малюк морщиться (смакові сосочки в порожнині рота теж вже функціонують), а при вживанні солодкого - заковтує навколоплідні води;
  • Реагує на гучні звуки і Запам'ятовує голосу ;
  • Якщо покласти на живіт долоню - може відповісти поштовхом.

  Тіло і живіт жінки

  На терміні 22 тижнів живіт ще не дуже обмежує майбутню маму. Дно матки визначається трохи вище пупка на два-чотири см. Можливий дискомфорт через розтягнутих зв'язок матки. Він виражається в болях з боків живота.

  Тіло вагітної жінки поступово адаптується до виношування малюка. Розмір живота на цьому терміні залежить від тонусу м'язів черевної передньої стінки і, звичайно, від положення плода.

  УЗД, фото і відео розвитку плода

  22 тижні - це важливий скринінговий термін.

  Основна увага при УЗД приділяється таким моментам, як:

 •  Виняток (виявлення) вад розвитку
 •  Відповідність розмірів плода передбачуваному терміну
 •  Дослідження стану плаценти і навколоплідних вод
 • Чи шкідливо УЗД для майбутньої дитини?

  Шкода від цієї процедури не має ніяких наукових пояснень і доказів. Але стверджувати, що УЗД не відбивається на генетичному матеріалі людини, не можна, оскільки метод УЗД увійшов в практику не так вже й давно.

  Біометричні параметри дитини, які відображає розшифровка УЗД:

 •  Зріст дитини
 • 22 тиждень вагітності

  Термін вашої вагітності 22 тижні. Малюк важить близько 450 грамів. Розмір його від маківки до крижів (сидячи) близько 19 см, довжина повністю 27-29 см.

  Зміст: (приховати)

  Малюк. Як виглядає плід на 22 тижні вагітності?

  За своїми розмірами ваш крихта поміщається у великій лататтю :)

  Дитина продовжує набирати вагу і в прискореному темпі нарощує жировий прошарок.

  Незважаючи на це, його шкіра все ще червона і зморщена, як у крихітного дідка. Так відбувається тому, що шкірний покрив формується швидше, ніж встигають відкластися жирові прошарки.

  Почервоніння шкіри - це наслідок накопичення пігментів, які роблять її менш прозорою. У цей період триває вдосконалення ендокринної системи, відбувається становлення потових залоз.

  Розвиток внутрішніх органів і систем плода на 22 тижні вагітності

  Мозок малюка тепер розвивається в більш повільному темпі, але в ньому вже зібрано повний набір клітин-нейронів, і сприйняття плода стає все більш досконалим.

  До кінця цього тижня повністю сформується хребет.

  Малюк робить рухи, схожі на дихальні. Але поки ці дихальні руху лише своєрідне тренування. Звичайно, як такого, дихання ще не буде до самого моменту народження. Весь кисень поки надходить до малюка через плаценту, а легкі до самого народження заповнені особливою рідиною, яка витіснити тільки при народженні.

  На цьому тижні у малюка з'явилися справжні брови! У волосках брів поки немає пігменту, він з'явиться трохи пізніше, тому волосся все ще безбарвні. На ручках і ніжках дитини повністю сформувалися нігтики.

  Зараз повним ходом йде емоційний розвиток вашого малюка. Один з перших приємних навичок - дотик. Дитина вчиться "розуміти", як згинаються його ручки і ніжки, як ними рухати, стосуватися свого обличчя, або інших частин тіла.

  Малюк може підносити палець до рота або нахиляти головку, щоб дотягнутися до пальця. Кроха стає все більш активним, хоч і штовхається ще дуже м'яко.

  При проведенні ультразвукового дослідження може бути видно, як дитина тримається за пуповину руками і навіть грає з нею.

  Цікаво те, яким чином зараз плід чує навколишні звуки ззовні. Оскільки, перш ніж досягти вушок малюка, звукові хвилі трансформуються проходячи крізь шар м'язів на животі, стінки матки і навколоплідні води, дитині будь-який звук здається глухим і низьким.

  Природно, що приглушений, низький голос тата, малюк запам'ятає і навчиться розпізнавати дуже швидко.

  Що стосується вашої мови, то тут крім ніжних звуків, малюк почуває і голосову вібрацію. Коли ви говорите, звукові хвилі проходять через кістки, хребет і таз, причому таз виступає в ролі резонатора. Виходить, що світ малюка наповнений вашим голосом і він "живе" як-би всередині нього.

  Мамо. Що відбувається в організмі жінки на 22 тижні вагітності?

  Малюк продовжує активно крутитися, і ви все більш чутливо реагуєте на його поведінку. Зараз добре розрізняються періоди неспання і сну.

  Як правило, в той час, як рухаєтеся ви - дитина, засинає, ритмічні кроки або їзда в автомобілі, заколисують його ніби в колисці. Як тільки відпочити хочеться вам, у малюка починається "фізкультура", він перекидається і стукає, всім своїм виглядом демонструючи власну значимість!

  Зрозуміло, що вам потрібно відстежувати рухову активність дитини, але не варто стежити за малюком буквально кожну хвилину. Досить фіксувати ворушіння вранці і ввечері. Серйозні побоювання викликає ситуація, коли малюк не виявляє активності протягом доби і більше. У такій ситуації необхідно термінове звернення до лікаря.

  До цього терміну у вас могли потемніти або додатися родимі плями і родимки. У деяких майбутніх мам (частіше - у брюнеток) до цього часу на животі яскраво позначилася темна смужка від промежини до пупка.

  Оскільки тепер у вашому організмі нирки працюють за двох, імовірна невелика затримка рідини. Це може проявитися якоїсь одутловатостью особи, іноді трохи повніють руки і плечі. Не хвилюйтеся даремно, більшість цих проявів піде після пологів.

  Вас може турбувати збільшилася кількість виділень. Про те, які з них є нормою, а які вимагають консультації фахівців, ми обов'язково розповімо в окремій статті.

  Серед найпоширеніших скарг на цьому терміні - хворобливі відчуття в попереку. Це пов'язано з тим, що ваші суглоби і зв'язки розслаблені, а зростаючий живіт і ваша власна вага, серйозно навантажують хребет. Ви можете не відчувати проблем з м'язами спини, якщо до вагітності займалися спортом.

  Найбільш ефективний метод зміцнення м'язів спини і попередження некомфортних відчуттів в області попереку - плавання. Майбутні мами можуть плавати в басейні з самих ранніх строків вагітності і аж до пологів. Виняток становлять лише особливі ситуації (наприклад, загроза переривання вагітності). Обов'язково обговоріть можливість зміцнення м'язів спини в басейні з вашим лікарем.

  На 5-му місяці вагітності збільшується об'єм крові. Відбувається це за рахунок рідкої частини крові - плазми. Тому ваша кров розріджується, становітьсяч менш в'язкою. Тобто в одиниці об'єму крові зменшується кількість формених елементів - еритроцитів, лейкоцитів і т. Д. З цієї причини майже у всіх майбутніх мам до середини вагітності знижується рівень гемоглобіну. Лікарі називають це явище фізіологічною анемією.

  У літературі ви можете зустріти дуже суперечливі дані про нижній межі норми гемоглобіну у майбутніх мам. Наш сайт орієнтується на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та накази Міністерства охорони здоров'я України.

  Згідно рекомендацій ВООЗ і українських нормативних документів про анемію можна говорити при рівні гемоглобіну менше 110 г / л. У переважній більшості випадків майбутня мама дізнається про зниження у неї рівня гемоглобіну випадково, при плановому лабораторному обстеженні. Дуже рідко анемія вагітних супроводжується якими-небудь зовнішніми ознаками. Тільки в дуже важких випадках спостерігається блідість шкіри і слизових оболонок, слабкість, сонливість, задишка (навіть у спокої), ламкість нігтів, посилене випадіння волосся і / або деякі інші ознаки.

  Як правило, при правильному харчуванні і прийом вітамінних препаратів рівень гемоглобіну швидко (за 1-2 місяці) відновлюється. Основним джерелом заліза є м'ясо (яловичина) і морська риба. Залізо з м'яса і риби буде краще засвоюватися в вашому організмі, якщо гарніром до цих продуктів виступлять овочі або гречка.

  І все ж в деяких випадках без використання спеціальних лікарських препаратів не обійтися. Лікар може призначити вам додаткове обстеження, мета якого визначити кількість запасів заліза в вашому організмі (наприклад, визначають показники сироваткового заліза, феритин і ін.).

  Препарати заліза призначають при анемії середнього та важкого ступеня, а також при найбільш часто зустрічається легкої анемії, якщо запаси заліза в організмі майбутньої мами виснажені.

  Відчуття на 22 тижні вагітності

  У другому триместрі вагітності збільшується проникність дрібних кровоносних судин. Це може стати причиною кровоточивості ясен і навіть кровотечі з носа. При вагітності такі явища вважаються можливими і зрозумілими, якщо вони поодинокі. Але все ж сообщять про такі явища вашому доктору потрібно обов'язково!

  У міру свого зростання матка все сильніше здавлює судини в малому тазу. Через стискання судин збільшується ймовірність виникнення геморою - варикозного розширення вен в області прямої кишки.

  Багато майбутніх мам в другій половині вагітності відзначають появи випинання в області анального отвору. Найчастіше воно просто є і ніяк вас не турбує. Іноді це випинання ставати щільним, хворобливим, виникає дискомфорт при ходьбі і / або в положенні сидячи. В цьому випадку необхідні консультація лікаря-проктолога і лікувальні заходи.

  На ранній стадії ця недуга безпечний, але, на жаль, він викликає гамму неприємних відчуттів. Заходи профілактики геморою обмежені і не завжди ефективні, але все ж намагайтеся харчуватися правильно, щоб попередити запори. Пийте достатню кількість чистої води, будьте фізично активними.

  Досить ефективно кілька разів на день на 10-15 хвилин ставати в коліно-ліктьове положення. У цьому положення матка як би опускається вниз і тиск на судини малого тазу слабшає.

  Питання організації правильного харчування дуже важливий протягом всієї вагітності, але в другій половині це особливо актуально, оскільки до кінця вагітності ознаки геморою можуть проявлятися яскравіше. Пийте більше рідини, вживайте в їжу свіжі фрукти і овочі, їжте супи і легкі бульйони. Потрібно налагодити травлення, щоб стілець був регулярним і вільним.

  Можливо фахівець призначить вам свічки або інші лікарські засоби. Самостійно регулювати стілець за допомогою медикаментозних препаратів або народної медицини можна, по-перше, проносні засоби (навіть місцеві) можуть викликати стимуляцію не тільки кишечника, але і самої матки, а по-друге, далеко не всі препарати, в тому числі і на основі трав, можна застосовувати з урахуванням вашого цікавого положення.

  Після пологів прояви геморою можуть зникнути, але на жаль, в деяких випадках, хвороба повністю не проходить. Переживати не варто, оскільки на даний момент сучасна медицина має у своєму розпорядженні всіма засобами для того, щоб після пологів змусити забути про таке неприємне явище назавжди.

  Рекомендації на 22 тижні вагітності

  Молоді мами, яким доводиться багато часу проводити за кермом авто, часто запитують, чи можна їм водити машину? Безумовно, можна! Зрозуміло, що ваш зростаючий живіт "змусить" вас прийняти зручну позу для нього, а не для вас. Тому кожен раз, сідаючи в салон, вам доведеться якийсь час влаштовуватися так, щоб всім було комфортно. Теж саме стосується і виходу з машини.

  Сама вагітність на ваші здібності їздити за кермом не впливає, вам потрібно тільки правильно навчитися користуватися ременем безпеки. Тепер, нижній ремінь ви пропускаєте під животиком, а не тисніть на нього, а верхній - запускаєте навскоси від низу живота до плеча.

  Ви повинні бути надійно зафіксовані, і в той же час не обмежені в рухах і диханні. Правильніше за все придбати спеціальний ремінь безпеки для вагітних жінок.

  На 22 тижні ви можете виявити нові для себе відчуття - нерегулярні скорочення матки. Вони виникають буквально пару раз в день. Вам може здатися, що на кілька секунд ваш живіт ніби "затвердів", і, буквально, також швидко розслабився.

  Зазвичай це безболісне явище. Іноді при скороченні матки може виникати короткочасна (кілька секунд) біль, схожа на тягнуть відчуття перед місячними. Не хвилюйтеся, таким чином ваша матка почала готуватися до майбутніх пологів, а самі скорочення звуться - скорочення Брекстона Хікса.

  Самопочуття майбутньої мами в другому триместрі, в цілому, можна назвати комфортним. І саме зараз багатьох жінок турбує питання відновлення активних сексуальних відносин. Дійсно, деякі майбутні мами в ранні терміни вагітності відмовляються від інтимних стосунків, тому що боятися якось нашкодити малюкові.

  Зараз, коли прояви токсикозу позаду і майбутня мама звикла до нового свого стану, партнери можуть відкрити абсолютно нову гаму сексуальних відчуттів.

  Щоб вас не лякали всілякі забобони з приводу "сексуального табу", прочитайте статтю про секс в період вагітності.

  Аналізи і дослідження на 22 тижні вагітності

  Якщо ви відвідаєте лікаря на повторному прийомі, вам призначать:

  • Вимірювання артеріального тиску;
  • Загальний аналіз сечі.

  Це цікаво на 22 тижні вагітності

  Є несподіваний момент, характерний для другого триместру, який дуже дивує вагітних жінок - збільшення довжини стопи. Дійсно, на 5-му місяці вагітності взуття може збільшитися на 1-1,5 розміру!

  Це пов'язано із затримкою рідини в організмі, набряком, розслабленням суглобів і загальної надбавкою у вазі. Настав час змінити взуття, тому як зараз ваш комфорт і безпеку, а саме стійке положення при ходьбі - перш за все.

  Через пару місяців після народження малюка нове взуття буде "шльопати", і ви з легкістю повернетеся до улюблених моделей. Під час вагітності носите взуття на стійких підборах заввишки не більше 3-4 см або на невисокій стійкій платформі. Взуття має бути виготовлена ​​з натуральної шкіри або тканини (ваші ноги повинні "дихати"). Слідкуйте, щоб ширина взуття було комфортним для вас і не приводила до виникнення натоптишів і натертостей.

  Дещо про тата на 22 тижні вагітності

  Як уже писалося вище, цей період, як правило, характерний тим, що пара відновлює і розвиває інтимні стосунки. Однак, це не завжди так.

  Досить часто жінка продовжує відчувати страх і уникає близькості. З точки зору фізіології це абсолютно зрозуміло: жіноча природа найбільш активно вимагає сексуальних відносин в період овуляції, коли ймовірність настання вагітності найвища. Вагітність відбулася - природної необхідності в сексуальних відносинах більше немає.

  Але у парнера-чоловіки інша природна завдання, і вона не передбачає значних перерв в сексуальних відносинах.

  Якщо жінка постійно відмовляє партнеру в близькості, то у нього виникають такі почуття і думки:

  • Чоловік, ображається, йому починає здаватися, що він не потрібен;
  • Він може думати, що так тепер буде завжди, що з появою дитини вся увага дитині, а він, знову ж таки, зайвий;
  • Можуть виникнути побоювання, що довгий стриманість призведе (у нього) до хвороб сечостатевої сфери.

  Що стосується того, що стриманість якось зашкодить його організму, - нічого такого не зазначено (ні лікарями, ні за відгуками). Відносно емоційного стану чоловіки, то тут все в ваших руках.

  Спілкуйтеся з партнером, частіше говорите про свою любов, будьте ніжні. Постарайтеся пояснити свої почуття і відчуття. Можливо, удвох, ви знайдете якісь нові для вас форми близькості.

  Корисне на 22 тижні вагітності

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...