В якій позі спати під час вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Геморой

В якій позі спати під час вагітності

Чи можна вагітним спати на животі, і яка поза для сну найзручніша

30 травня 201402376 Рубрика: Вагітність

Всі люди індивідуальні. Одним зручно спати на спині, хтось найкомфортніше почувається в позі ембріона, а кому-то для солодких снів необхідно обійняти подушку. У звичайному житті ніхто не питає: «а чи правильно я сплю?».

Інша справа - вагітність. Ще вночі ви, нічого не підозрюючи, спокійно спали на животі. І раптом вранці, побачивши 2 заповітні смужки, почали сумніватися. Чи може улюблена поза нашкодити крихітній істоті всередині вас? На конкретне питання «чи можна вагітній спати на животі?», Лікар, швидше за все, відповість негативно. Але потрібно враховувати, що фахівці звикли перестраховуватися. І, як показує досвід, на ранніх термінах поза на животі ніяк не позначається на здоров'ї плоду.

Зручні пози для сну в першому триместрі

В даний період можна вибирати будь-яку позу для сну. Справа в тому, що матка ще не збільшилася в розмірах і не випирає над лобкової кісткою. До того ж плід настільки малий, що не відчує ніякого тиску при сні на животі. Тому ви поки можете дозволити собі цю позу, якщо вам так зручно.

Дискомфорт може бути спровокований іншим фактором. На перших місяцях вагітності опухають молочні залози. Дотики до грудей стають чутливими і навіть болючими. Найчастіше, це виключає повноцінний сон на животі. Але якщо даний симптом вам не притаманний, лягайте на живіт сміливо - малюкові це не зашкодить.

Міняємо позицію для більшого комфорту

Після третього місяця хворобливість грудей йде, але з'являється цілком виразний животик. Його вже ніяк не виходить втягнути, він помітний навіть коли ви лежите на спині. До того ж, майбутня матуся починає відчувати слабкі поштовхи свого малюка. Природним чином напрошується висновок, що вагітним про сон на животі пора забути.

Дійсно, матка вже не захищена кістками таза, а випирає над ним. Лягати на живіт все ще не протипоказане, але залишатися в даній позиції надовго не варто. Безсумнівно, плід надійно захищений амніотичної рідиною, маткою, плодовими оболонками і черевними м'язами майбутньої матусі. І все ж при сні на животі, ви доставите малюкові відчутний дискомфорт.

Оптимальна позиція для відпочинку - на спині. Для більшої зручності рекомендується підкладати під коліна маленьку подушечку або згорнуту рушник. Це дасть відпочинок ногам, на які збільшилося навантаження в цей період.

Сон під час вагітності: безпека - понад усе

Після 6-7 місяці ні у кого вже не залишається питань з приводу поз для сну. Спати на животі просто неможливо. Позиція на спині теж уже не є зручною і може доставити не тільки дискомфорт, але і завдати шкоди. Причина в тому, що виріс плід і так значно потіснив внутрішні органи.

Якщо ж спати на спині під час вагітності, дитина буде здавлювати кишечник, порушуючи моторику. До того ж ця поза може негативно позначитися на роботі печінки і нирок, які і так зараз перевантажені. Є небезпека, що головка дитини, розташована в нижній частині живота, буде здавлювати судини, що призведе до оніміння ніг.

Через це навіть можуть мати місце непритомність у майбутньої матері і недолік кисню у плода.

Ідеальним становищем буде поза на боці . Загалом, це єдина позиція для безпечного і комфортного сну на останньому триместрі вагітності. Фахівці рекомендують спати на лівому боці, це допоможе знизити навантаження на серце. Сон на правому боці рекомендований жінкам з косим предлежанием плода. Спробуйте підкласти подушки під коліно і руку.

Улаштуйтеся з найбільшим комфортом, адже повноцінний відпочинок зараз дуже важливий для вас і майбутньої дитини.

Важливо не тільки правильно спати, а й вставати. Ні в якому разі не можна це робити ривком. Лежачи на боці, обережно візьміть сидяче положення. Тільки після цього можна вставати. Це допоможе уникнути підвищеного тиску і тонусу матки.

 • Дозволені пози для сну під час вагітності

Як же правильно спати під час вагітності? Вагітність впливає на багато органів і функції вашого організму, в тому числі і на сон, який може стати нерегулярним і важким протягом усіх дев'яти місяців вашого цікавого положення.

Для тих жінок, які люблять поспати або сплять надто чутливо, сон може стати дуже неприємною проблемою. Особливо, зважаючи на те, що в першому триместрі спати хочеться завжди, а в третьому це дуже не зручно - вже добре підріс животик заважає знайти зручне положення для сну.

Як спати при вагітності?

Перші місяці

На самому початку вагітності вам може нестримно хотітися спати в будь-який час дня. Це цілком нормально, і пояснюється тим, що у вашому організмі відбуваються серйозні гормональні зміни.

Таке сонний стан створює ряд труднощів, особливо під час роботи. Не варто турбуватися - зазвичай до кінця третього місяця сонливість пропаде. І не треба опиратися потреб свого організму - постарайтеся більше відпочивати.

Деякі жінки на початку вагітності відчувають почуття тривоги, яке може стати причиною безсоння. Очікування дитини для вагітної жінки пов'язане і з психологічними змінами. З'являється страх за життя малюка, страх перед майбутнім материнством. Це цілком нормально і, швидше за все, всі переживання відступлять, коли ви побачите свого майбутнього малюка на першому скринінговому узі.

Не варто забувати і про широко поширеною проблеми першого триместру - нудоті. Деякі жінки навіть вночі відчувають неприємні відчуття, що заважають спати.

Останні місяці

Починаючи з шостого місяця, вам буде все складніше знайти зручне положення для сну. Можливо, почали турбувати судоми і сниться неприємні, неспокійні сни. Вас можуть будити руху дитини - адже у нього свій режим сну і неспання, з цим вдіяти нічого не можна. Всі ці фактори можуть призвести до безсоння. Якщо ви прокидаєтеся від болю при судомах ніг, помасажуйте якомога довше турбує вас м'яз, витягнувши ногу. Так само ви можете підкладати під ноги подушку. Якщо болі сильно турбують, необхідно проконсультуватися з лікарем - можливо, вам не вистачає вітамінів. Якщо вам все-таки не вдається заснути, лікар може вам виписати заспокійливі травички або легке снодійне.

Розслабтеся

Спробуйте зробити вправу, яке може допомогти вам заснути. Ляжте на спину і закрийте очі. Постарайтеся сконцентруватися на своєму диханні. Витягніть шию, притиснувши для цього підборіддя до грудей і опустивши плечі. Щоб відчувати ритм дихання, покладіть долоні на низ живота. Робіть повільний і довгий видих і вільний вдих. Ляжте на бік, зігнувши коліна і поклавши одну подушку під голову і одну між ніг, або скористайтеся подушкою для вагітних. Продовжуйте стежити за диханням, з кожним видихом розслабляючи ваше тіло. Постарайтеся розслабити м'язи шиї, обличчя і рук, щоб повіки стали важкими. Ймовірно, ви заснете.

Чи можна спати на животі під час вагітності?

Жінкам, які звикли спати на животі, доведеться відмовитися від звичної пози. На ранніх термінах вагітності, поки матка ще знаходиться нижче рівня лобкової кістки, спати можна в будь-якому положенні, в тому числі і на животі. А ось пізніше, коли живіт почне збільшуватися, сон на животі стане неможливий. Швидше за все, доведеться змінити позу для сну навіть раніше, так як збільшилися молочні залози можуть стати досить болючими при дотику і стисненні.

Спати на животі стане просто неможливо вже в другому триместрі, тому як збільшився живіт не дасть вам зручно лягти в звичну позу. Крім того, тиск на плід в такій позі дуже небезпечно.

Сон на спині під час вагітності

Спати на спині для вагітної набагато зручніше, ніж на животі, але загрожує неприємними відчуттями. Вам може не вистачати повітря. У такій позі матка тисне на сечовий міхур і кровоносні судини, що ускладнює кровообіг. Може утворитися застій крові в малому тазу і посилитися варикоз вен. Так само можлива поява болю в спині і загострення геморою. Сон на спині не сильно впливає на вашого майбутнього малюка, але може доставити безліч проблем і незручностей вам.

Дозволені пози для сну під час вагітності

Під час вагітності жінкам слід спати на боці. Причому положення на лівому боці допоможе вам уникнути тиску на порожнисту вену, що проходить праворуч від матки, яка повертає кров з нижньої частини тіла до серця, а на правому - дозволяє зняти навантаження з нирок. Для зручності можна покласти подушку під коліно або згорнутий плед між ніг. Чудово, якщо у вас є спеціальна подушка для вагітних, яка дозволяє вам взяти зручну позу, добре підтримує животик під час сну і не дає майбутнім мамам перевертатися в неправильне положення під час сну. Не варто турбуватися, якщо спочатку буде не дуже зручно: ваше тіло пристосується до цього положення.

Крім усього іншого, вагітним потрібно піклуватися не тільки про те, в якій позі спати, а й як вставати з ліжка. Спочатку треба повернутися на бік, і тільки потім прийняти сидяче положення. Таким чином ви уникнете небажаного тонусу матки.

Схожі за темою статті:
 • Корисні поради вагітним для правильної організації сну

Як спати під час вагітності?

Постійна сонливість під час вагітності - явище нерідке. Тільки до кінця виношування можуть виникнути проблеми зі сном. Великий живіт вже не дає знайти зручну позу, а в голові - різні тривоги і думки про майбутні пологи. Вночі виникає безсоння, а вдень через це сильно хилить на сон. І якщо з сонливістю боротися немає необхідності, то з безсонням можна і потрібно. Так, наприклад, багатьом вагітним для якісного і повноцінного сну допомагають: - прогулянка перед сном на свіжому повітрі, - відкрита кватирка взимку або навіть балконні двері влітку вночі, - прийняття перед сном заспокійливої ​​ванни, - випитий на ніч чай з м'ятою або тепле молоко з невеликою кількістю меду, - правильний режим дня і харчування.

Пози для сну під час вагітності

Отже, в першому триместрі вагітна жінка може дозволити собі сон в абсолютно будь-якій позі - в тій, до якої звикла і яка для неї є найбільш комфортною. Однак якщо жінка вже знає про свою вагітність, то варто потихеньку привчати себе засипати в інших позах, рекомендованих для наступних термінів.

Як тільки живіт стає помітним (у кого-то це відбувається вже на тринадцятому тижні, у кого-то на двадцятій, а у кого-то і зовсім на двадцять п'ятому), спати на животі вже не вийде - раз, і вже не можна буде - два.

Сон на спині ще можливий фізично, але тижні з двадцять восьмий небажаний для жінки і дитини за всіма медичними показаннями.

Залишаються дві пози - на правому боці і на лівому. При поперечному передлежанні зазвичай лікарі радять спати саме на тому боці, де знаходиться головка малюка. У теорії ж сон на лівому боці більш сприятливий і для здоров'я мами, і для здоров'я дитини. Однак мало хто може спати всю ніч в одному положенні, це неможливо, та не потрібно. Тому будь-який лікар порекомендує своїй пацієнтці зміну позицій для сну рази три-п'ять за ніч: з одного пліч на інший. Це допустимо і при тазовому передлежанні плода.

Як потрібно і можна спати вагітної: на животі або на спині?

Як вже говорилося, в першому триместрі обмежень з приводу пози сну для вагітних немає. Майбутня мама може спати і на животі, і на спині, т. Е. Так, як їй найбільш комфортно.

У другому триместрі вагітної вже рекомендовано спати на лівому боці, проте вона все ще може спати на спині. А от спати на животі вже навряд чи вийде - це буде і незручною для мами позою через виступаючого животика, і некорисним становищем для здоров'я малюка і самої вагітної.

У третьому ж триместрі лікарі вже категорично не рекомендують спати ні на животі, ні на спині. Це може бути навіть небезпечним для плода і привести до негативних наслідків.

Чи можна вагітним спати на животі?

Поки животик не виступає і не заважає сну, майбутня мама охоче може віддаватися Морфею в позі «на животі». Однак як тільки він починає рости, а плід досить швидко розвиватися, краще міняти цю звичку. Варто підібрати іншу позу для сну, т. К. Незважаючи на захисні для малюка навколоплідні води, є ризик загрози травмувати малюка. Та й, врешті-решт, це стає просто незручним.

Чи можна вагітним спати на спині?

На спині спати можна досить довго, проте з другого триместру це вже не дуже корисно, а з третього - категорично шкідливо. Постійно збільшується в розмірах матка і так само швидко зростаючий плід все більше і більше тиснуть на кишечник, поперековий відділ хребта, порожнисту вену вагітної. А це може призвести до таких проблем, як порушення кровообігу і недостатнє постачання плода киснем. У зв'язку з цим можуть виникнути такі проблеми:

 • Часті запаморочення і непритомність;
 • Почастішання серцебиття, тахікардія і аритмія
 • Падіння тиску
 • Загострення геморою
 • Порушений кровообіг в нирках і плаценті.

Часто в таких випадках малюк сам сигналізує мамі про те, що йому незручно і не вистачає кисню - він починає активно штовхатися. Якщо перевернутися на бік, він відразу ж заспокоїться.

Яка найзручніша і корисна поза для сну під час вагітності?

Отже, вже давно доведено, що найкомфортніша і корисна поза для сну під час вагітності - на лівому боці, права нога зігнута в коліні і лежить на подушці.

 • Поліпшується приплив крові до плаценти (а значить, дитина теж отримує достатню для його розвитку кількості кисню);
 • Добре працюють нирки (що на останніх місяцях особливо важливо);
 • Зменшуються набряки ніг і рук;
 • Немає тиску на печінку;
 • Чи не болять спина і область тазу;
 • Підтримується оптимальна робота серця матері.

У разі поперечного передлежання, при якому головка малюка розташована з правого боку, лікарі рекомендують спати на правому боці, щоб допомогти дитині зайняти в майбутньому правильне положення.

Зручну для сну позу допомагають також зайняти подушки різного розміру. З ними можна експериментувати: підкласти під живіт, під ногу, між ніг, під поперек - все залежить від вибору майбутньої мами.

Головне - щоб жінка змогла уві сні набратися сил і відпочити, адже попереду у неї пологи, на які витрачається багато сил і енергії. А після пологів мало кому з мам вдається забутися міцним тривалим сном: адже вже є малюк, який вимагає постійного догляду, і навіть пізно вночі.

Корисні поради вагітним для правильної організації сну

 • Якщо вас турбує безсоння, ні в якому разі не користуйтеся снодійними засобами (їх може призначати тільки лікар, і то тільки в крайніх випадках). Пам'ятайте, що будь-який лікарський засіб впливає не тільки на вас, але і на вашого ще ненародженої крихту.
 • Не варто вживати на ніч напої, що містять кофеїн. У період вагітності необхідно відмовитися або істотно знизити вживання газованої води, кави, міцного чаю.
 • Намагайтеся не пити багато рідини і не переїдати за 2-3 години перед сном. Якщо вас мучить вечірній або нічний токсикоз, можна з'їсти кілька крекерів або випити склянку кефіру.
 • Перед сном можна вийти подихати свіжим повітрям, проте, ні в якому разі, не потрібно займатися активною фізичною діяльністю.
 • Спробуйте встановити чіткий розпорядок сну: засинайте і прокидайтеся приблизно в один і той же час.
 • Якщо ви прокинулися від судом у ногах, потрібно встати на ноги і трохи постояти, а після зробити щипково-розслабляючий масаж. Судоми - ознака нестачі в організмі кальцію. Збільште в раціоні споживання продуктів, що містять цей мікроелемент.
 • Якщо сну заважають страх і тривога перед пологами, відвідайте курси допологової підготовки, поговоріть з вже народили подругами, подивіться добрі фільми. Отримані знання та приємні розмови допоможуть не боятися, а значить, солодко спати ночами.

І пам'ятайте, яку б ви не вибрали позу, якщо ваше ковдру взимку буде занадто легким, а влітку - дуже жарким, якщо ви поспіть менше 8 годин, якщо подивитеся жахи на ніч або сильно посварилися з чоловіком, навряд чи ви зможете міцно заснути і поспати здоровим сном. Бережіть свій сон і цінуйте кожен його годину.

Як спати під час вагітності, чи можна вагітним спати на животі, спині?
 • 3.50 / 5 5

Як спати під час вагітності

Будь-яка людина має потребу в еженочно повноцінний відпочинок, тому що саме вночі організм відновлює витрачені протягом дня ресурси. Одне тільки хронічне недосипання може стати причиною розвитку різних хвороб. Тому необхідність у здоровому сні - життєво важлива.

Під час вагітності це питання набуває ще більшого значення: навантаження на жіночий організм в цей період припадають просто величезні, він працює в посиленому режимі, і вже з перших тижнів вагітності майбутня мама відчуває всі ці зміни підвищенням втоми і непереборним бажанням подрімати.

Як не сумно, але саме в період вагітності, коли повноцінний здоровий сон так важливий для жінки і її майбутнього малюка, виникає 1001 причина, по якій мама не може заснути. Частішає серцебиття, збільшується кількість позовів до сечовипускання, підвищується нервозність і тривожність, порушується травлення, в кінці кінців, зростаючий живіт починає доставляти явний дискомфорт і заважає вибрати зручну позу для сну.

З безсонням і порушеннями сну в період вагітності обов'язково потрібно боротися. Цій темі була присвячена вже не одна стаття нашого сайту. А сьогодні ми поговоримо, як найкраще спати під час вагітності, щоб було зручно і безпечно.

Шукаємо зручну позу для сну

У всіх з нас є свої улюблені пози, в яких ми засипаємо міцно і солодко. Але якщо ви звикли спати на спині або тим більше на животі, то цієї славної звичкою доведеться на час пожертвувати. По-перше, такі пози з кожною наступною тижнем другого і особливого третього триместру ставатимуть для вас все більш дискомфортними. По-друге, вони не безпечні для вагітної і плода, так що доведеться відмовитися від них на користь більш безпечних варіантів.

У першому триместрі майбутня мама може ще дозволити собі спати так, як любить - тижнів до 12. Але краще все ж почати змінювати звичку відразу, щоб до моменту виникнення проблеми (що заважає животика) ви були в змозі заснути в іншій позі. У будь-якому випадку вам доведеться перевчитися спати, тому що на 6-7 місяці спати на животі ніяк вийде і ні в якому разі не можна.

Лежати на животі неможливо через його немаленького обсягу - це зрозуміло. Але головна причина відмови від такої пози - представляющаяся загроза для малюка. Хоч він і захищений навколоплідними водами, маса вашого тіла все ж чималенька і ризик травмування завжди існує, тим більше що уві сні ми не контролюємо своїх рухів.

Читайте також Подушка для вагітних

З 28 тижня вам доведеться також відмовитися і від сну на спині, тому що в такому випадку тиск здійснює вже животик: плід і матка тиснуть на поперек, кишечник і порожнисту вену, перешкоджаючи надходженню крові і кисню до клітин і тканин (в тому числі і до плоду). Звідси виникають запаморочення, труднощі з диханням, частішає серцебиття, знижується тиск, загострюється геморой, порушується кровообіг в нирках і плаценті. «Обурюється» і сам малюк: він може рухатися активніше і сильніше звичайного, що вказує на недолік кисню і незручну позу. Тому якщо малюк брикається або ви відчуваєте, що німіють кінцівки, перекиньтеся на інший бік.

Самою зручною і безпечною позою для сну під час вагітності вважається поза, лежачи на лівому боці. Саме так кровообіг відбувається належним чином, а значить, не страждає ні плід, ні мама. Малюк отримує кисень і всі необхідні речовини в повній мірі, тому як циркуляції крові в такій позі нічого не перешкоджає. Крім того, не чиниться тиск на печінку, розташовану праворуч, і не болить спина і область тазу після сну. Хороша ця поза і для роботи серця, кажуть лікарі.

При поперечному передлежанні лікарі радять спати на тому боці, де розташована головка дитинки. Але, звичайно ж, всю ніч в одному положенні вилежатися неможливо, та й не потрібно: міняйте позиції. За 3-4 рази рекомендується перевертатися з боку на бік і в разі тазового передлежання плода.

Подушка-помічниця

Але якщо ви не звикли спати на лівому боці, то привчити себе буде непросто. Більш того, навіть звична до такій позі жінка може відчувати відчутний дискомфорт під час сну через зростаючого животика. Тому навряд чи вам вдасться обійтися без додаткових подушок.

Завжди тримайте біля себе кілька різних за розміром м'яких подушечок. З їх допомогою ви зможете підібрати найбільш зручну для себе позу. Можливо, на пошуки такої доведеться витратити не одну ніч, але це того варто.

Спробуйте підкладати одну подушечку під живіт, а іншу - між колін. При цьому ліву ногу (якщо ви лежите на лівому боці) рекомендується витягнути, а праву - зігнути. Помітно полегшує стан і самопочуття валик під попереком.

В цілому ви можете підкладати подушечки всюди, де будете вважати за потрібне - аби було зручно. Якщо кошти дозволяють - неодмінно купіть собі спеціальні подушки для вагітних: вони розроблені з урахуванням ваших «вагітних» фізіологічних потреб і дуже зручні. Подушка для вагітних в формі підкови дозволяє прийняти буквально будь-яку позу і просто врятує вас від безсоння.

В крайньому випадку, якщо зручно вкластися ніяк не виходить, за допомогою все тих же подушок спробуйте вмоститися напівсидячи і хоч трохи подрімати. Але не припиняйте пошуки зручної пози. Вам потрібно набиратися сил: попереду пологи, які передбачають великі енергетичні витрати, а потім догляд за немовлям, який передбачає безсонні ночі. Так що висипайтеся зараз.

Комфортного і здорового вам сну!

Спеціально для beremennost. net - Олена Кичак

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...