Чи можна спати на спині при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Геморой

Чи можна спати на спині при вагітності

Відповідь лікаря на питання з приводу сну на спині під час вагітності Для всіх

Термін вагітності 25 тижнів, останнім часом стала помічати, що прокидаюся вранці і ночами, лежачи на спині. Лікар говорила, що лежати після 24 тижнів на спині не можна, так як дитина своєю вагою здавлює порожнисту вену, яка несе в собі всі поживні речовини в плаценту. Ну як навчитися не крутитися вночі? я переживаю за дочку, чи може вона постраждати через те, що я вночі несвідомо лягаю на спину і сплю з такому положенні? Чи всіх поживних речовин їй вистачає?

Відповідь: Повертатися з боку на бік вночі необхідно, але на спині спати небажано. Ви можете пришити до своєї нічної одязі на спині якийсь предмет, наприклад, пластиковий кульку, лежати на якому було б вкрай незручно, або придумати якийсь інший спосіб, який не дозволить Вам більше спати на спині.

Кращі пости на цю тему:

  • Чи можна спати вагітним на спині і по якого строку
Стаття
  • 5
  • Переглядів: 271

Для народження здорового малюка майбутній мамі необхідно не тільки правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя, а й добре висипатися. За статистикою, 90% вагітних жінок мають проблеми зі сном, в основному вони виникають через незвичній пози під час сну. Жінок хвилює, чи можна спати вагітним на спині.

Як спати вагітній жінці

Майбутні мами часто скаржаться на постійну сонливість, особливо на останніх місяцях вагітності. Великий живіт не дозволяє нормально відпочити в незвичній позі, а в голові - лише думки про майбутні пологи. У нічний час жінку мучить безсоння, а вдень вона відчуває втому і її хилить на сон. Багатьох вагітних хвилює питання про те, чи можна спати вагітним на спині (6 місяців). Допомагають прості методи для поліпшення сну - прогулянка, ароматерапія або чашка м'ятного чаю.

Яку позу вибрати для сну вагітній жінці

Майбутня мама в першому триместрі може спати в будь-якій зручній позі, не боячись за здоров'я дитини. Але жінка в положенні, дізнавшись про свою вагітність, повинна поступово звикати до інших поз під час сна, які рекомендуються для наступних термінів.

Коли живіт починає округлятися і стає помітним, спати на животі не тільки вже не вийде, але і не рекомендується лікарями.

А от спати на спині фізично можна, але після двадцять восьмого тижня вкрай небажано як для жінки, так і для її дитини. Вибір залишається не такою і великий - на лівому або правому боці. Коли плід розташовується поперек, то лікарі радять віддати перевагу майбутній мамі саме той бік, де знаходиться голова дитини. За теорією, лівий бік більш сприятливий для здоров'я дитини і матері. Тому, чи можна спати вагітним на спині і животі, залежить від багатьох чинників. Чи не всі можуть проспати всю ніч на одному боці та й немає необхідності в цьому. Лікуючий лікар, швидше за все, порекомендує часту зміну поз, точніше - 3-5 разів. Також це не є протипоказанням при тазовому передлежанні малюка.

Чи можна спати вагітним на спині

Під час вагітності всі жінки стикаються з проблемою, коли доводиться міняти всі свої звички. Однією з таких є відпочинок і сон на спині. Багато прекрасно розуміють, чому не можна спати на животі, але чи можна спати вагітним на спині? Жоден лікар не скаже, що варто змінити цю позу на всі 9 місяців. Перший триместр майбутня мама може спати, як полюбляє, але вже повинна потроху міняти положення тіла, щоб швидше звикнути. Після трьох місяців дитина починає рости швидше і живіт, відповідно, зростає. Матка збільшується як у вазі, так і у обсязі, навантажуючи внутрішні органи. Найбільше страждають нирки, кишечник і печінку.

Матка тисне на одну з найбільших вен організму - порожнисту вену, по якій кров рухається від серця до нижніх кінцівок. Це впливає на здоров'я не тільки матері, але і її майбутньої дитини. При такому стані вагітна жінка часто відчуває нестачу повітря, прискорене серцебиття, а іноді спостерігається непритомний стан. А до дитини перестають надходити живильні речовини, що призводить до його кисневого голодування. Якщо вена передавлюється тривалий час, то можливі проблеми з виношуємо плода і пологами. Тому питання про те, чи можна вагітним спати на спині в 3 триместрі, відпадає сам собою.

Чи можна вагітним спати на животі

Спати на животі можна до 3 місяців, поки матка з плодом не виходить за межі малого таза. До цього терміну жінці дозволяється спати в улюбленій позі, але це не завжди виходить через високу чутливості грудей. Починаючи з другого триместру слід забути про відпочинок на животі на благо дитині.

Корисні поради для повноцінного сну майбутньої мами

Щоб відпочинок був повноцінним, вагітній жінці слід дотримуватися кількох правил. Незвична поза в перший час буде впливати на якість сну, потрібно робити так, щоб організм вночі повністю відпочивав.

Правильне харчування відіграє величезну роль в період вагітності, тут немає місця переїдання. Приймати їжу рекомендується часто, але невеликими порціями. Краще обмежити походи на кухню за три години до сну, це також стосується мінеральної води і напоїв з кофеїном. А ось стакан теплого молока з медом заспокоїть майбутню маму і благотворно вплине на нічний відпочинок.

Не варто нехтувати фізичними вправами для вагітних, виконувати які потрібно днем, щоб не навантажувати організм перед сном.

Перед тим як відправитися в ліжко, краще відмовитися від перегляду телевізора і читання книг. Відмінно підійде спокійна музика, яка допоможе розслабитися і заснути.

Кожна майбутня мама повинна мати розпорядок дня і дотримуватися його, лягаючи і прокидаючись в один і той же час. Щоб не страждати на безсоння, варто забути про денний сон.

Недовга прогулянка перед сном і провітрювана кімната зроблять сон більш міцним і глибоким.

Приймати треба тільки теплий душ, виключивши гарячу воду.

Одяг вагітної жінки повинна бути приємною на дотик, з натурального матеріалу, що не сковує рухи.

Категорично заборонено прийом снодійних препаратів, негативно впливають на здоров'я дитини. На питання про те, чи можна спати вагітним на спині чи ні, більш детально зможе відповісти лише лікуючий лікар.

Чи можна вагітним спати на спині

З настанням цікавого положення кожна відповідальна жінка стає більш обережною і уважною. Вона частіше замислюється перед тим, як щось зробити або зробити. Обережність і сумніви виникають щодо багатьох речей, які раніше були звичні. Це в повній мірі стосується і пози під час сну. І якщо з лежанням на животі все ясно, то інші пози змушують задуматися: чи зручно так буде дитині? А здорово вагітній жінці спати на спині?

Чи можна спати на спині під час вагітності. Чи можна лежати на спині під час вагітності

Сон з урахуванням фізіології

У перші тижні вагітності, як правило, матуся спить так, як вона звикла. В цей час вона і не замислюється про те, що потрібно відвикати від улюбленої пози на животі під час сну. Так на початку терміну це і не страшно, враховуючи розміри ембріона.

А ось починаючи з 3 місяці виношування дитини, матка разом з малюком стрімко збільшується в розмірах. У положенні лежачи вона вже потроху тисне на хребет і великі кровоносні судини, які проходять поруч з ним. У другій половині вагітності розміри матки збільшуються ще більше, і якщо жінка довго лежить на спині, то це призводить до зменшення постачання серця кров'ю. Така поза може викликати у майбутніх матусь навіть запаморочення.

У третьому триместрі вагітності майбутній мамі не рекомендується спати на спині. У цей період матка вже досягає великих розмірів, тому в лежачому положенні вона сильно тисне на нижню порожнисту вену. Саме по ній кров з нижньої частини тіла рухається до серця. Тиск на цю вену - це призупинення кровотоку, яке може викликати у вагітної жінки уві сні задишку, почуття нестачі повітря. Якщо жінка довго лежить на спині днем, то при цьому її дихання стає переривчастим, прискореним, в очах може потемніти і початися запаморочення. Буває, що на чолі навіть виступає піт. Тоді не потрібно лякатися, просто слід перевернутися на бік - і через деякий час все пройде, стан нормалізується.

Читайте також Як визначити положення дитини в животі

Як впливає на дитину положення тіла мами?

Від зниження кровотоку також страждає і майбутня дитина, адже він в цей час починає відчувати дефіцит кисню. Це називається гіпоксія плода. Постійне або довгий здавлювання кровоносних судин мами і тимчасова гіпоксія може привести до вступу меншої кількості необхідних дитині поживних речовин.

Яке становище уві сні буде оптимальним для вагітної жінки?

Акушери-гінекологи не рекомендують тривалий час лежати на спині майбутнім мамам, як під час денного відпочинку, так і уві сні. Така поза - це не тільки здавлювання порожнистої вени. Вона чревата і появою болів в спині, підвищенням тиску.

Але не слід боятися, що неусвідомлено уві сні вагітна може перевернутися на спину і довго так лежати. Як правило, зі збільшенням терміну вагітності жінки самі починають відчувати дискомфорт в позі лежачи на спині. Вони шукають зручну позу на боці. Лікарі рекомендують майбутнім матусям найбезпечніший варіант сну - лежачи на лівому боці. Радять для комфортності класти ногу на ногу або розташувати між ними подушку.

Якщо вагітність жінки протікає нормально, без ускладнень, то вона може перебувати в будь-якій позі, але час від часу міняти її. Уві сні це відбувається несвідомо. Народжували жінки на форумах говорять про те, що уві сні переверталися і міняли пози тому, що дитина починала ворушитися і таким чином сигналізував мамі про дискомфорт, який він відчуває. Саме тому зручне положення жінки в ліжку вночі визначається розташуванням дитини в животі.

Майбутнім мамам лікарі радять привчати себе спати на боці, а в кінці терміну навіть напівсидячи.

До речі, важлива не тільки поза майбутньої мами під час сну. Істотну роль відіграє і те, як вона встає з положення лежачи. Правильно буде спочатку лягти на бік, потім не поспішаючи підняти тулуб, спустити ноги з ліжка, а вже потім вставати з неї. При такому підйомі не виникатиме тонус матки і різко підвищуватися тиск.

Отже, лікарі не рекомендують вагітним жінкам спати на спині, особливо в третьому триместрі.

Спеціально для beremennost. net Олена Толочик

Як правильно спати під час вагітності. Чи можна спати на спині, животі, лівому і правому боці?

Щоб вагітна жінка могла повноцінно відпочити і відновити свої сили, вона повинна спати не менше 8 годин на добу. А для розвивається в утробі карапуза важлива не тільки тривалість сну його матусі, а й те, в якому становищі вона при цьому знаходиться. Як спати під час вагітності, щоб не нашкодити малятку?

Чи можна вагітною спати на спині

У першій половині вагітності ніяких обмежень не існує, навіть якщо це улюблена поза, в якій майбутня матуся проводить більшу частину ночі. Але приблизно Після 22 тижнів треба постаратися так не лежати . Між маткою і хребетним стовпом проходить нижня порожниста вена - найбільший посудину, за яким кров від тулуба і ніг повертається до серця. Якщо підріс плід, навколоплідні води і важка матка пережмут цю посудину, виникне стан, що називається Синдромом нижньої порожнистої вени . Це дуже небезпечна ситуація, при якій різко падає об'єм циркулюючої крові, як при гострій масивній крововтраті. Чим довше вагітна перебуває в положенні на спині, тим важче симптоми: запаморочення, слабкість, відчуття нестачі повітря, втрата свідомості, падіння артеріального тиску аж до стану гіповолемічного шоку. А плід в матці в цей же час відчуває наростаючу кисневу недостатність, його стан також прогресивно погіршується. Якщо під час неспання жінка може швидко зреагувати на що виникло нездужання і вчасно змінити положення тіла (наприклад, при проведенні УЗД), то уві сні захисні механізми спрацьовують повільно. В результаті і малятко, і його мама можуть серйозно постраждати.

Якщо діагностовано багатоплідна вагітність, або є багатоводдя, від сну на спині краще відмовитися вже на початку другого триместру. Цю рекомендацію корисно дотримуватися і при низькому розташуванні голівки плоду при загрозі переривання.

Чи можна вагітною спати на животі

Спеціально, за порадами подруг або «цілительок», на живіт лягати однозначно не треба. Але якщо це улюблена поза для сну, то можна себе побалувати. Але тільки до 12 тижнів, поки матка знаходиться глибоко в малому тазу і захищена кістками лона. Пізніше тиск тіла матері на свій вагітний животик небажано, а Після 20 тижнів - і небезпечно для її малюка . У цій позі нижня порожниста вена пережимається слабкіше, але одночасно стискаються судини плаценти. Тобто плід страждає набагато більше, ніж якщо б жінка лежала на спині.

Уже на перших тижнях вагітності, особливо у первісток мам, багатьом доводиться відмовитися від сну на животі через різко підсилилася, чутливості набряклих молочних залоз. Якщо цього не відбулося, то з 20 тижнів, після випадкового повороту на живіт, матуся буде розбуджена наполегливими поштовхами свого чада. Ну а після 28 тижнів питання «чи можна спати на животі під час вагітності» вже неактуальний: лежати обличчям вниз на величезному м'ячі незручно!

Як правильно спати під час вагітності

У всіх термінах вагітності самої фізіологічної вважається поза, в якій Жінка лежить на лівому боці, затишно згорнувшись калачиком. Так тепло і спокійно і мамі, і її дитині. Положення на правому боці акушерами також вітається . Вважається, що при цьому матка найбільш розслаблена і добре постачається кров'ю.

Зі збільшенням терміну гестації жінка під час сну все більше випрямляється. Це пояснюється не тільки збільшенням розмірів матки, але і наростаючим вигином хребетного стовпа в поперековому відділі. Зігнутися вперед стає все складніше, а від постійного лежання строго на боці починають хворіти стегна. Як бути?

1. Дозволяється лежати не тільки строго на боці, але і небагато відкинутися на спину. Для цього треба покласти позаду товстий валик з ковдри.

2. Розвести трохи зігнуті в колінах ноги, уклавши між ними невелику подушечку.

3. Покласти на матрац м'який матрац або товсту ковдру.

Щоб спати на боці під час вагітності було ще зручніше, можна ногу або руку покласти на лежачого поруч чоловіка. Повинен же майбутній татко відчути тяготи виношування спадкоємця. Добраніч і солодких снів!

Вагітність »Болі при вагітності» Чи можна вагітним спати на спині?

Здоровий повноцінний сон завжди був запорукою відмінного емоційного і фізичного самопочуття будь-якої людини. Саме такий стан речей є найголовнішим фактором сприятливого протікання вагітності.

Чи можна майбутній мамі спати на спині?

Таке питання часто хвилює жінок в положенні, оскільки на цей рахунок існує чимало тверджень і різних забобонів. Наприклад, давно вважалося, що сон на спині є причиною приростання до стінки матки «дитячого місця». Така патологія може викликати найрізноманітніші наслідки в процесі пологів. Також більшість вагітних впевнене, що сон на спині може бути причиною удушення дитини в материнській утробі, оскільки плід сам може віджимати вени, зменшуючи приплив кисню. У деяких з чуток може бути правдиве підставу, проте більшість з них абсолютно безпідставно. Давайте розберемося з усім більш докладно.

Коли можна і коли не можна спати на спині при вагітності?

У першому триместрі, коли дитина ще дуже маленький майбутня мама може не піклуватися про вибір пози для сну, тому можна сказати, що сон на спині повністю безпечний. Головне, щоб вагітна відчувала зручність.

З другого триместру розмір матки значно зростає, починає округлятися животик. Плід розташовується вже під серцем у вагітної і починає перші ворушіння. У цей період сон на спині може сам по собі викликати різні незручності. По-перше, це може пояснюватися тим, що маса матки при вагітності викликає тиск на хребет, кишечник і нижню порожнисту вену. Такий стан викликає деякі проблеми зі спиною, є причиною порушення роботи травної системи, часто є причиною геморою. Також не потрібно забувати, що порожниста вена відповідає за приплив крові до серця з нижньої частини вагітного організму, а передавлювання вени призводить не тільки до порушення кровообігу в організмі, але і до гіпотензії.

Читайте також:

Чи можна вагітним спати на спині?

Повноцінний сон - запорука відмінного фізичного і емоційного самопочуття. Саме це є одним з важливих факторів гарного перебігу вагітності. Чи можна вагітним спати на спині? Це питання хвилює багатьох майбутніх матусь, адже на даний рахунок існує чимало забобонів і тверджень. Наприклад, вважається, що сон на спині може спровокувати приростання «дитячого місця» до стінки матки. А це вже загрожує серйозними наслідками під час пологів. Також більшість жінок впевнені, що удушення дитини ще в утробі може стати причиною сну на спині, так як таким чином пережимається самим плодом приплив кисню по венах. У деяких із цих чуток є частка правди, інші ж абсолютно безпідставні. Розберемося з усім докладніше.

Отже, коли можна, а коли не можна спати на спині під час вагітності? У першому триместрі вагітності майбутня мама може не обмежувати себе у виборі поз для сну, а тому сон на спині не заборонений. Головне, щоб їй було зручно.

У другому триместрі розміри матки стають такими, що вже помітний кругленький животик. Плід розташовується під серцем мами, починає ворушитися. Сон на спині в цей період часу може доставляти незручності. В першу чергу це пояснюється тим, що маса вагітної матки має неабиякий тиск на хребет, нижню порожнисту вену і кишечник. В результаті маємо не тільки проблеми зі спиною, але і порушення роботи травної системи, а також геморой. Крім цього, порожниста вена відповідає за відтік крові від нижньої частини організму до серця, а її передавлювання може привести до порушення кровообігу і навіть гіпотензії.

У третьому триместрі плід вже досить великий, а тому навіть тимчасовий відпочинок на спині для майбутньої мами може бути незручним. Особливу небезпеку сон на спині представляє для жінок, що страждають високим артеріальним тиском, адже саме воно впливає на кількість поживних речовин і кисню, які будуть отримані розвиваються дитиною.

Що ж стосується тверджень про приростання плаценти, то тут немає ніякого взаємозв'язку. Вже давно доведено, що причиною приросли плаценти можуть бути свої супутні фактори, але ніяк не сон на спині під час вагітності. Всі, хто стверджує зворотне і намагається вселити страх майбутній мамі, керуються чутками, які народилися серед народу.

Незважаючи на всі застереження, не варто боятися спати на спині. Якщо вам стає незручно, просто поміняйте позу, ляжте на бік, підклавши між ніг подушку. До речі, якщо малюкові раптом стає некомфортно або порушується подача кисню до його організму, він починає різко ворушитися - це перший сигнал для мами. У такому положенні дитина не стисне внутрішні органи матері, яка не передавить порожнисту вену, а значить, буде знаходитися в цілковитій безпеці.

Чи можна вагітним спати на спині? відео

Чи можна вагітним спати на спині фото:
  • Починаючи з другого триместру, спати на спині вагітним не рекомендується
  • Сон на спині веде до того, що плід передавлює порожнисту вену, що відповідає за кисневе харчування майбутнього малюка
Чи можна вагітним спати на спині? Перегляди: 406
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...