Акушерська допомога при патології вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Iнші хвороби

Акушерська допомога при патології вагітності

Акушерська допомога при патологічних пологах

Акушерське дослідження породіллі. Для постановки правильного діагнозу породіллю піддають акушерському дослідженню. Воно включає збір анамнезу, клінічне дослідження породіллі з встановленням стану родових шляхів і плода, а також розташування плода в матці.

Клінічне обстеження породіллі включає визначення загального стану і дослідження всіх систем організму тварини. При дослідженні породіллі оглядом визначають стан зовнішніх статевих органів (наявність набряків, травматичних ушкоджень, виділень і їх характер) і підготовленість таза до пологів (розслаблення крижово-сідничних зв'язок, збільшення рухливості кісткових з'єднань). Потім проводять внутрішнє дослідження. Під час внутрішнього дослідження пальпацией визначають стан плода і родових шляхів, встановлюють їх температуру, прохідність, розтяжність, вологість, наявність травм, ступінь розкриття шийки матки, цілісність плодових оболонок і доступною пальпації частини матки.

Далі визначають положення, передлежання, позицію і членорасположеніе плода, його життєздатність, відповідність розмірів плода обсягом таза матері.

Живий плід реагує на потягування його за кінцівки, натиснення на очне яблуко, загарбання мови. При введенні пальця в ротову порожнину він проявляє смоктальний рефлекс, а при пальпації великих артерій голови, шиї і пупка відчувається їх пульсація. При тазовому передлежанні плода відзначається стиснення сфінктера ануса, пальпується пульсація тазових і стегнових артерій.

Після постановки діагнозу складають план акушерської допомоги, який повинен передбачати підготовку ослизнюються коштів, необхідних медикаментів, виклик помічників та ін. План операції повинен бути динамічним, нерідко виникає необхідність перебудови техніки операції в залежності від стану матері та плоду та інших моментів.

Акушерська допомога при патологічних пологах

 • Особливості акушерської допомоги при патологічних пологах у сук
  Якщо у великих тварин, дрібних жуйних і свиней основним інструментом при допомозі породіллі є рука акушера, то у сук цим скористатися не можна. Як би не була мала рука, в родові шляхи суки її ввести неможливо, тому при допомозі породіллі доводиться користуватися тільки інструментами. При короткому описі інструментів, що застосовуються під час породіллі у сук, зупинимося лише на найбільш
 • Анестезія при патологічних пологах, ускладненнях вагітності і деяких супутніх захворюваннях
  Анестезія при патологічних пологах, ускладненнях вагітності і деяких супутніх
 • Оцінка захисно-пристосувальних можливостей плода за допомогою комп'ютерної кардіоінтервалографії при вагітності і під час пологів
  4.6.1. Теоретичне обґрунтування методу кардіоінтервалографії Вегетативна нервова система здійснює координуючу функцію в діяльності організму і забезпечує реалізацію різних захисно-пристосувальних реакцій, в тому числі і адекватний рівень адаптаційних процесів в фетоплацентарної системі при вагітності і під час пологів. Симпатична частина вегетативної нервової системи
 • 4.5. Діагностика стану гемодинаміки в системі мати-плацента-плід за допомогою доплерографії при вагітності і під час пологів
  Застосування в ультразвукової діагностики апаратури, робота якої заснована на ефекті Доплера, дозволяє вивчати стан матково-плацентарного, фетоплацентарного і плодового кровотоку. Мал. 4.36. Зміна спектра швидкостей кровотоку в залежності від фази скорочення серця. МССК - максимальна систолічна швидкість кровотоку; КДСК - кінцева діастолічна
 • Акушерська допомога при потворність плоду
  Різні види каліцтв і аномалій розвитку плода порушують нормальний перебіг пологів. У таких випадках необхідно акушерське втручання. Такі патології зустрічаються частіше у корів і значно рідше у інших видів тварин. Водянка плода виникає при порушенні крово - - і лімфообігу плода внаслідок захворювання серця, печінки, нирок. Просочування тканин плода серозної рідиною призводить до
 • Акушерська допомога при неправильних розташуваннях голови плода
  Заворот голови плода в бік буває у корів, кобил, дрібних жуйних. Етіологія. Недостатнє розкриття шийки матки, бурхливі сутички, крупноплодіе і слабкість плода. Симптоми і течія. У родових шляхах виявляють передні кінцівки плоду. Одна кінцівку, в бік якої загорнута голова, зазвичай коротша за іншу. Голова розташована з правого або лівого боку на грудній стінці, добре
 • Акушерська допомога при неправильних позиціях і положеннях плода
  Нижня і бічна позиції при головному передлежанні - спина плода звернена до нижньої або бічної черевної стінки, голова і передні кінцівки спрямовані в таз матері. Симптоми. Ввівши руку в родові шляхи, знаходять передні кінцівки, звернені підошвами вгору або на бік. Голова плода прощупується біля входу в таз, нижня щелепа якої спрямована догори або в бік; вгору або в сторону
 • Невідкладна допомога при основних патологічних станах у дітей
  Кожен лікар-педіатр повинен володіти ґрунтовними знаннями та розумі нями, що стосуються надання невідкладної допомоги дитині при критичних станах, важких захворюваннях і нещасних випадках. Швидкий розвиток загрозливих для життя станів в дитячому віці обумовлено багатьма факторами, до яких відносяться анатомо-фізіологічні особливості дитячого організму, недосконалість нейрогуморальної
 • Акушерська допомога при неправильних розташуваннях грудних і тазових кінцівок
  Згинання кінцівки в запястном суглобі (карпальному передлежання кінцівки). Етіологія. Дана патологія може бути наслідком слабкості скорочень матки під час пологів, відсутністю реакції плода на родову діяльність і інших чинників. Вона може бути односторонньою і двосторонньою. Пологи у тварини затримуються в зв'язку зі збільшенням плечового пояса, упирання зап'ястного і путового суглобів в
 • Невідкладна допомога при ОСНОВНИХ ПАТОЛОГІЧНИХ синдрому та ЗАБОЛЕВАНИЯХ У ДІТЕЙ
  Невідкладна допомога при ОСНОВНИХ ПАТОЛОГІЧНИХ синдрому та ЗАБОЛЕВАНИЯХ У
 • ОСНОВНІ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ ПРИ НЕВІДКЛАДНОЇ акушерсько-гінекологічної допомоги
  ОСНОВНІ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ ПРИ НЕВІДКЛАДНОЇ акушерсько-гінекологічної
 • Величезне спасибі професіоналам своєї справи Пейкер Олександру Миколайовичу та Гулому Володимиру Вікторовичу від професійного спортсмена, поставленого ними на ноги. Відтепер всі мої перемоги будуть і Вашими теж! Низький уклін за Ваш благородну працю і дай Бог Вам здоров'я! Майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди Росії, Морозкіна Ксенія.

  Акушерське відділення патології вагітності

  Акушерське відділення патології вагітності працює в цілодобовому режимі і здійснює планову госпіталізацію.

  Відділення розраховане на 80 чоловік і має в своєму складі комфортні палати, розраховані в середньому на 2-4 людини. При кожній палаті є санвузол і душова кабіна. Також здійснюється п'ятиразове харчування з призначенням дієтичного харчування при необхідності.

  Основні завдання відділення патології вагітності:

  Надання висококваліфікованої, спеціалізованої цілодобової допомоги вагітним жінкам;

  Профілактика, діагностика і лікування ускладнень періоду вагітності, а також інших супутніх захворювань;

  Госпіталізація і динамічне спостереження за пацієнтами з урахуванням особливостей перебігу вагітності;

  Забезпечення профілактики рецидивів захворювань і ряду ускладнень вагітності;

  Підготовка вагітних до пологів;

  Індивідуальне консультування і психотерапевтична допомога.

  Показання для госпіталізації:

  Загроза передчасних пологів;

  Динамічна оцінка і лікування плода при плацентарної недостатності і затримки росту плода;

  Обстеження та лікування вагітних з різною патологією.

  У відділенні патології вагітності кваліфіковані спеціалісти надають наступні лікувальні та діагностичні процедури:

  - Цілодобове спостереження лікаря акушера-гінеколога. Контроль за артеріальним тиском, пульсом, який проводиться 2 рази на добу, при необхідності - частіше.

  - Діагностичні заходи проводяться в тому обсязі, який вибере для Вас лікуючий лікар з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей стану.

  - Можливості нашої лабораторії постійно розширюються і включають в себе клінічні, біохімічні, бактеріологічні в умовах режиму цілодобової роботи. Лікарі проводять забір крові на клінічне і біохімічні дослідження, проводять аналізи сечі для дослідження функції нирок і т. Д.

  - Лікувальні заходи проводяться в обсязі, передбаченому клінічними протоколами. Використовуються медикаментозні препарати різної форми випуску (таблетовані, для внутрішньом'язових ін'єкцій і внутрішньовенних інфузій), фізіотерапія.

  - У Пологовому будинку обладнаний кабінет фізіотерапії. Фізіотерапія дає можливість скоротити число медикаментів, які використовуються при лікуванні вагітних жінок, за рахунок призначення їм фізіотерапевтичних процедур. Всі ці процедури абсолютно безпечні для Вашого здоров'я і не мають жодного впливу на стан дитини, т. К. Проходять під контролем фахівців.

  Технічне оснащення відділення, на якому Вам належить пройти обстеження, є новітнє діагностичне обладнання експертного класу: апарати ультразвукового і доплерометричного досліджень, які дозволяють оцінити стан Вашої дитини, кардіомоніторинг плода (КТГ - оцінка серцебиття плода), біофізичний профіль плода.

  Оцінка стану плода проводиться лікуючим або черговим лікарем при огляді, за показаннями в будь-який час доби у нас є можливість провести УЗД, допплерометрию, КТГ для оцінки внутрішньоутробного стану Вашої дитини або для контролю за ефективністю лікувальних заходів.

  На базі відділення проходять заняття з навчання жінок основ здорового харчування, гігієни під час вагітності. Ви можете отримати всю необхідну інформацію про пологи, про знеболювання під час пологів, про грудне вигодовування і задати безліч інших цікавих вас питань нашим лікарям, які проведуть для вас консультації.

  Також ведеться робота по психопрофилактической підготовці до пологів - фахівці допоможуть Вам контролювати психоемоційний стан під час вагітності і вміти протистояти стресовим ситуаціям, нададуть консультативну допомогу, при необхідності - підберуть відповідне лікування. Проводяться як групові, так і індивідуальні заняття психолога.

  Акушерство

  Акушерство - розділ медицини, що вивчає фізіологічних і патологічних процесів в організмі жінки при вагітності. під час пологів і післяпологовому періоді. Акушерство як клінічна дисципліна складається з наступних розділів: фізіологія і патологія вагітності. пологів і післяпологового періоду; фізіологія і патологія новонародженого; оперативне акушерство. Акушерство тісно пов'язане з гінекологією.

  Невідкладна допомога при акушерської патології

  Розділ сайту присвячений найбільш часто зустрічається формам акушерської патології, їх діагностики та надання невідкладної медичної допомоги. Викладаються такі форми патології, як викидні, пошкодження матки при вискоблюванні, міхурово занесення, хоріонепітеліома, позаматкова вагітність, неправильне розташування і прикріплення плаценти, еклампсія і т. П. Розділ багато ілюстрований і призначений для практичних лікарів - акушерів-гінекологів та лікарів невідкладної та швидкої допомоги.
  Монографія містить 121 рисунок, 30 таблиць.

  Спрямованість сучасного практичного акушерства як і всієї радянської медицини - переважно профілактична. Це означає, що вже під час вагітності необхідно виявляти й усувати фактори, які можуть негативно позначатися на її перебігу і майбутні пологи.
  Це завдання стає ще більш складною, а в ряді випадків - абсолютно непереборної, коли ті чи інші патологічні фактори починають вже позначатися на стані жінки і плоду під час наступили пологів, відбиваючись при цьому часто і на протязі самого родового акту.
  Звідси стає зрозумілим значення профілактичних заходів, що вживаються заздалегідь, ще до або вже протягом вагітності і на початку пологів.
  Ці завдання може здійснити лише той лікар, який добре знайомий з основами сучасних клініко-фізіологічних положень про вагітність і родовому акті в аспекті павловского вчення про нервізме. Тільки маючи чітке уявлення про домінанту вагітності і домінанту пологів, лікар може вчасно розпізнати розвивається патологію і прийняти необхідне рішення щодо лікувальних заходів в кожному випадку.
  Так само велика увага повинна приділятися розгляду питань, пов'язаних з родовим актом, і, зокрема, кінематики плода по родовому каналу з фізико-математичних позицій, а також установок по тактиці ведення пологів в кожному конкретному випадку акушерської патології, особливо у осіб, що мають ті або інші порушення.
  У зв'язку зі сказаним в даному розділі докладно викладаються з сучасних клініко-фізіологічних позицій питання, що стосуються етіопатогенезу окремих форм акушерської патології, і наводяться відповідні діагностичні прийоми і методи дослідження.
  45-річна робота у вищій медичній школі в якості викладача і клініциста дає мені право поділитися з практичними лікарями досвідом роботи в області акушерства та гінекології.
  Автор цього посібника буде задоволений, якщо практичний лікар, читаючи розділ, поповнить свої знання, які допоможуть йому в його високополезний, але найчастіше досить важкої діяльності.

  Прогресивний розвиток теоретичної медицини безперервно вносить істотні зміни в медичну практику. З'являються нові методи діагностики та лікування, які спрямовані до поліпшення постановки лікувальної допомоги.
  Лікар, який хоче бути в курсі сучасних йому знань і процвітати в роботі, повинен постійно вдосконалюватися в своїй діяльності. Знання, набуті лікарем у вищій школі, виявляються недостатніми при спеціалізації в тій чи іншій галузі медицини. Це і зрозуміло. При сучасному стані медицини вища школа встигає дати майбутньому лікарю лише загальні знання з основних дисциплін, тоді як обсяг спеціальних знань залишається недостатнім і купується лікарем в подальшій його діяльності. В силу цього молодий лікар нерідко перебуває в скрутному становищі при розпізнаванні захворювання, оцінці його тяжкості і виборі належного методу лікування. Ці труднощі особливо великі в акушерстві, де неточна діагностика, несвоєчасне і неправильно вибрана акушерське захід можуть привести не тільки до важких ускладнень, але бути причиною загибелі матері і дитини. Щоб уникнути ускладнень і правильно вибрати ту чи іншу втручання, лікар-акушер повинен вміти правильно оцінити кожен окремий акушерський випадок, ретельно розібратися в його клінічній картині і безпомилково поставити діагноз наявного ускладнення. Цього можна досягти тільки вивченням клініки вагітності та пологів при різних ускладненнях. З цією метою лікаря доводиться проходити курси спеціалізації та підвищення кваліфікації, стажерства, інтернатуру, ординатуру та ін. Які дають основні теоретичні і практичні установки по ряду питань і визначають його подальше вдосконалення. Але цим підготовка лікаря не обмежується. Він повинен особисто вдосконалювати свої знання шляхом вивчення медичної літератури, участі в роботі наукових товариств, з'їздів і конференцій і більш широкого використання можливостей «живий» консультації з фахівцями своєї області і суміжних областей, що особливо є в умовах об'єднаних установ.
  Говорити про переваги живого слова, так само як і про безумовну користь консультації з фахівцем, не доводиться. Однак подібного роду консультації не завжди буває можливим практично здійснити. Нерідко лікарю доводиться самостійно вирішувати діагностичну і лікувальну завдання, і в таких випадках постійним його консультантом, особливо на перших порах лікарської діяльності, повинна бути монографія, що відображає сучасний стан основних питань акушерства.
  Виходячи з висловлених міркувань, я поставив собі завданням переробити раніше видане мною керівництво для практичного лікаря.
  Справжнє 5-е видання керівництва не претендує на вичерпне виклад всіх питань акушерства. Воно переслідує набагато скромніше завдання - викласти найбільш важливі і часто зустрічаються форми ускладнень і вказати відповідне і найбільш ефективне сучасне лікування.
  Автор буде задоволений, якщо читач - лікар з користю для хворих витягне з необхідні йому знання.

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...