Тривалість токсикозу при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Iнші хвороби

Тривалість токсикозу при вагітності

Ранній токсикоз при вагітності

Ранній токсикоз зазвичай спостерігають в I триместрі. Поширеність раннього токсикозу настільки велика, що дуже часто його симптоми вважають класичними ознаками вагітності.

Що таке токсикоз і ранній токсикоз?

Токсикозом (гестозами) називають стану вагітних жінок, що виникають із-за отруєння шкідливими речовинами, які утворюються в організмі матері при розвитку зародка, що характеризуються множинністю симптомів, з яких найбільш постійними і вираженими є порушення функції центральної нервової системи, судинні розлади і порушення обміну речовин. З припиненням вагітності проходять і симптоми захворювання.

Ці стану вагітних класифікують за строком виникнення. Розрізняють ранні токсикози і пізні гестози (токсикози). Вони відрізняються за своїм клінічним перебігом.
Ранній токсикоз зазвичай спостерігають в I триместрі, і він проходить на початку II триместру вагітності, тобто виникає в перші 12 тижнів вагітності.

Гестози виникають у другому або третьому триместрах.

Поширеність раннього токсикозу настільки велика, що дуже часто його симптоми вважають класичними ознаками вагітності, в той час як розвиток токсикозу свідчить про порушення механізмів регуляції обміну речовин і поведінкових реакцій в організмі вагітної жінки, а це значить, що основи раннього токсикозу патологічні. Нормально протікає вагітність, на відміну від токсикозу прийнято вважати особливим фізіологічним (нормальним) станом організму жінки, а не патологією (тобто хворобою).

Причини і фактори ризику виникнення раннього токсикозу вагітних

Точна причина і механізми розвитку раннього токсикозу вагітних остаточно не встановлені. Безсумнівним є той факт, що токсикоз є проявом патологічної реакції організму жінки на розвивається в ньому вагітність.

Факторами ризику розвитку ранніх токсикозів у вагітних є недосипання, перевтома, нераціональне харчування, куріння. зловживання алкоголем.

Симптоми раннього токсикозу вагітних

Жінка скаржиться на слабкість, сонливість, дратівливість, пригнічений стан, погане самопочуття, підвищена слинотеча, втрату апетиту, зміна смакових відчуттів, нудоту, блювоту. зниження ваги.

Набагато рідше ранній токсикоз приймає форму дерматозів (ураження шкіри), астми вагітних (зміна реактивності бронхів), остеомаляції (розм'якшення кісткової речовини), тетанії (спазми скелетних м'язів).

Блювота вагітних

Блювота вагітних - це одне з найбільш частих проявів раннього токсикозу вагітних. Поширеність блювоти вагітних досягає 60%, з яких до 10% потребують лікування. Зазвичай блювота виникає протягом перших 20 тижнів вагітності. Звичайно чим раніше з'являється блювота, тим вона важча. Виразність блювоти може бути різною; в зв'язку з цим розрізняємо три ступеня тяжкості блювоти вагітності:

Перша ступінь легка блювота. Блювота виникає не більше 5 раз на добу, частіше після їжі. Загальний стан вагітної жінки залишається нормальним, а втрата ваги становить не більше 3 кг.

Друга ступінь блювота середньої тяжкості. Блювота з'являється до 10 разів на добу (натщесерце або після їжі), а втрата ваги за 2 тижні може скласти 3 кг. Загальний стан вагітної жінки погіршується. Частота пульсу збільшується, а артеріальний тиск навпаки знижується.

Третя степ неприборкана, надмірна блювота. Блювота виникає до 25 разів на добу. Така блювота викликає зневоднення організму і різке схуднення вагітної (втрата маси тіла може досягти 10 кг). Шкіра її стає сухою і в'ялою, з рота з'являється неприємний запах. температура тіла підвищується, пульс частішає, артеріальний тиск знижується, відзначається загальна загальмованість. Аналізи показують порушення функції нирок. У деяких випадках при надмірній блювоті ставиться питання про штучне переривання вагітності.

На ранніх стадіях токсикозу блювоті зазвичай передує нудота, яку також можна розглядати як один із симптомів раннього токсикозу. Надалі блювота може з'являтися і без нудоти. У деяких випадках нудота є незалежним симптомом раннього токсикозу і не призводить до блювоти.

Слинотеча

Слинотеча (птиализм) є другим за поширеністю симптом раннього токсикозу вагітності і часто супроводжує блювоту вагітних. У деяких випадках виділення слини настільки інтенсивне, що в добу вагітна жінка втрачає більше 1,5 літрів слини. Разом зі слиною з організму виводяться білки і мінеральні солі. Саме тому інтенсивне слинотеча швидко призводить до погіршення загального стану вагітної жінки і потребує лікування.

Дерматоз вагітних

Це менш поширене, але вкрай неприємне прояв раннього токсикозу вагітних. Найчастіше дерматоз вагітних проявляється у вигляді розсіяного свербіння шкіри. який може поширюватися і на область статевих органів. Сверблячка викликає порушення сну, роздратованість, депресію. У всіх випадках виникнення сверблячки під час вагітності потрібно виключити наявність молочниці (кандидозу), алергії, цукрового діабету. які також можуть викликати свербіж.

Бронхіальна астма вагітних

Виникає рідко, але протікає важко. Основні симптоми астми вагітних - це напади задухи і хронічний сухий кашель. Бронхіальну астму вагітних слід відрізняти від звичайної форми бронхіальної астми. яка зазвичай присутня і до початку вагітності.

Остеомаляція і тетанія

Є проявами порушення обміну кальцію і фосфору в організмі вагітної жінки. Остеомаляція проявляється розпушення кісткової тканини і загрожує переломами кісток. Тетанія проявляється судомами м'язів верхніх кінцівок (рука акушера), рідше нижніх кінцівок (нога балерини), особи (риб'ячий рот).

Профілактика ранніх токсикозів вагітних

Профілактика ранніх токсікозовзаключается в своєчасному лікуванні хронічних захворювань, усунення психічних навантажень, несприятливих впливів зовнішнього середовища.

Лікування за кордоном

Archimedicx Спеціальний проект

Об'єктивний рейтинг лікарень

Що можете зробити ви?

Пам'ятайте про те, що будь-який токсикоз - ознака неблагополуччя. При появі перших же симптомів терміново звертайтеся до акушера-гінеколога (лікування ранніх токсікозовпроводят в жіночій консультації). Вчасно розпочате лікування в більшості випадків дозволяє усунути неприємності. У цей період дуже корисні прогулянки.

Під час раннього токсикозу дуже важливо харчуватися часто і невеликими порціями. Їжа повинна бути не гарячою і приносити задоволення. Регулярно зважуйтеся, якщо ваша вага різко знижується або збільшується - це сигнал лиха. Може з'явитися нестримне блювання. Доводити до цього не можна, а тому терміново звертайтеся до лікаря. Незважаючи на погане самопочуття, вагітність бажано зберегти, адже наступного разу токсикоз повториться, причому в більш важкій формі.

Дитина, який ні на хвилину не перестає рости і розвиватися, руху якого ви зовсім скоро відчуєте, - це ні з чим незрівнянна радість.

Що може зробити лікар?

Діагноз раннього токсикозу беременнихобично встановлюється на основі симптомів хвороби (нудота, блювота, слинотеча та ін.). Однак навіть при наявності «класичних» симптомом остаточна діагностика вимагає проведення додаткових досліджень, що дозволяють виключити інші хвороби зі схожими симптомами (інфекції, хвороби центральної нервової системи, захворювання органів травного тракту).

Терміни токсикозу

Лікар загальної практики

Зазвичай нудота і блювота з'являються між п'ятою та шостою тижнем вагітності, досягають максимуму до дев'ятому тижні і в більшості випадків зникають до 16 - 18 тижнях. Однак, у 15 - 20 відсотків жінок симптоми в тій чи іншій мірі можуть залишатися аж до третього триместру, а у 5 відсотків - аж до пологів. У будь-якому випадку, з закінченням вагітності токсикоз повністю проходить.

Найпоширеніші симптоми токсикозу - це слабкість, нудота і блювота. У деяких жінок вони з'являються тільки вранці, але можуть тривати і цілий день. У цей період стає важко їздити в транспорті, особливо якщо раніше була схильність до закачування.

Посилюється і змінюється чутливість до запахів і смаків: улюблені страви тепер можуть викликати огиду і навпаки. Крім того, близькі люди можуть сказати, що ви стали більш примхливі і нервові.

У рідкісних випадках токсикоз може проявлятися шкірною сверблячкою. судомами ніг, рук, обличчя, і навіть задухою.

Яким буває ранній токсикоз

Лікарі розрізняють три Ступені токсикозу

Легка ступінь . при якій неприємні симптоми з'являються в основному вранці і пом'якшуються днем. Майбутню маму турбує блювота, але її частота не перевищує 5 разів на добу. Цей стан не завадить вам працювати і займатися домашніми справами, а для того щоб впоратися з нудотою вистачає домашніх засобів.

Середня ступінь. Блювота повторюється до 10 разів на день, часто відразу після їжі. Майбутній мамі буде складно обходитися без протиблювотних засобів. З'являється сухість у роті, спрага, часте серцебиття. Вага може знизитися за два тижні на 3 кг і більше. Не зволікайте зі зверненням до лікаря. в жіночій консультації вам випишуть необхідні ліки і вітаміни, і ваш стан покращиться.

Важка ступінь. Сильна блювота, вона повторюється кожні один - дві години. З'являється і наростає різка слабкість, серцебиття стає частіше. Тільки що з'їдена їжа виходить під час блювоти. Виникає небезпека зневоднення організму через втрату рідини і мінеральних речовин з блювотними масами. В цьому випадку необхідно терміново лягати в лікарню, де вам нададуть кваліфіковану допомогу.

Експерт: Арабаджян Сергій Ігорович, лікар акушер-гінеколог перинатального медичного центру, відділення патології вагітності.

«По тяжкості раннього токсикозу можна судити про те, як буде протікати вагітність. Токсикоз сам по собі - вже патологічний стан, але у кого-то він виражений сильніше, у кого-то слабше. Більше схильні до нього жінки з хворобами органів травлення та печінки.

Здоров'я майбутньої дитини не залежить від того, наскільки сильна блювота у його мами. Якщо ваша нудота раптом стала менше, не варто лякатися і думати про завмерла, багато жінок проходили весь термін без токсикозу.

Також необгрунтовано думати, що вираженість токсикозу залежить від статі майбутньої дитини. Наукових досліджень, які підтверджують цей факт, немає ».

Дівчата, я на 7 тижні. Каламутить постійно, іноді нудить і бігаю почистити шлунок. Помітила за собою наступне. Я виросла можна сказати в тайзі, а зараз живу у великому місті, де відповідно пил, бруд, всілякі жахливі запахи. Мене ДУЖЕ сильно тягне в ліс! Вчора чоловік повіз мене далеко за місто, знайшли місце де росте багато ялинок. Дівчата, я не могла надихатися! І головне! Через 15 хвилин у мене пройшли всі ознаки нудоти, слабкості і ін. Мабуть те, що природою закладено, не обдуриш. в штучних умовах нам напевно важче, ніж ми були б на природі

Всім доброго часу доби! девченки підкажіть у мене 5 тиждень, нудило всього пару днів і низ живота тягне, а до лікаря рано ще, чи все нормально у мене там, напишіть у кого може було таке?

Токсикоз

Токсикоз вагітності (токсикоз при вагітності, гестоз) - це патологічний стан, який виникає тільки під час вагітності. Токсикоз призводить до ускладнень і у матері, і у плода. Після видалення плодового яйця або після пологів токсикоз припиняється.

Існує безліч теорій, що пояснюють механізм розвитку токсикозу при вагітності. Згідно сучасним теоріям, причиною токсикозу є неможливість жіночого організму адекватно відповісти на вагітність. Сам плід і всі його складові (оболонки, плацента, води) сприймаються організмом матері як чужорідне тіло через тканинної несумісності. Також причиною токсикозу можуть з'явитися проблеми зі здоров'ям або ж наявність ускладнень під час попередніх вагітностей.

Токсикози вагітних класифікують за строком виникнення. Розрізняють ранній і пізній токсикоз. Ранній токсикоз розвивається в 4-12 тижнів і закінчується на початку другого триместру. Пізній токсикоз виникає після 20 тижнів вагітності.

Найбільш частою формою раннього токсикозу є блювання вагітних. Чим раніше виникає блювота вагітних, тим важче вона протікає. Вона зазвичай поєднується з нудотою і слинотечею (птиализм). Нудота і блювання вагітних відзначається зазвичай вранці, натщесерце. Протягом дня вагітну постійно турбують втрата апетиту, нудота. Різні симптоми токсикозу зустрічаються у 50-60% всіх вагітних, але лікування необхідно проводити тільки у 10%. Залежно від тяжкості токсикозу, розрізняють блювоту вагітних легку, середньої тяжкості і тяжку. Цей поділ умовний, так як в процесі розвитку токсикозу одна ступінь тяжкості може змінюватися інший. Супутні хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, холецистит) збільшують тривалість токсикозу, його тяжкість і вимагають обов'язкового лікування.

При легкому ступені блювоти вагітних загальний стан вагітної залишається задовільним. Блювота спостерігається до 5 разів на добу, частіше після їжі, іноді натщесерце. Протягом дня вагітну турбує постійне відчуття нудоти. Це знижує апетит і пригнічує настрій жінки. Втрата маси тіла не більше 3 кг. Зазвичай симптоми токсикозу проходять самостійно до 12-14 тижнях вагітності.

При середньому ступені тяжкості на тлі постійної нудоти блювота спостерігається до 10 разів на добу і вже не пов'язана з прийомом їжі. Втрата маси тіла від 2 до 3 кг за 1,5-2 тижні. Порушується загальний стан жінки: підвищується температура тіла, з'являється серцебиття, емоційна напруга, в аналізі сечі визначається ацетон. Такий вагітної потрібне обов'язкове медикаментозне лікування.

При тяжкого ступеня на тлі постійної нудоти блювота буває до 20-25 разів на добу. Стан жінки різко погіршується: порушений сон, з'являється адинамія (різкий занепад сил), підвищується температура тіла, будь-які запахи викликають нудоту і блювоту, вагітна не утримують ні їжу, ні воду. Втрата маси тіла доходить до 8-10 кг. Таке критичний стан вимагає обов'язкової госпіталізації і проведення інтенсивного лікування в умовах стаціонару.

Сильний токсикоз і неефективність проведеної терапії є показанням для переривання вагітності.

Слинотеча (птиализм, ptyalismus) може супроводжувати нудоту і блювоту вагітних, рідше виникає як самостійна форма. При вираженому слинотеча за добу вагітна може втрачати до 1 л рідини. Рясна слинотеча призводить до зневоднення організму, зниження маси тіла, негативно впливає на психо-емоційний стан жінки. Лікування сильного токсикозу проводиться в стаціонарі.

Після 20 тижнів вагітності відхилення в стані жінки розглядаються вже як пізній токсикоз. Термін пізній токсикоз вагітності не сучасний, але широко поширений. В даний час його називають ОРН-гестозом. Це скорочення від О (oedema - набряки), P (proteinuria - виділення білка з сечею), H (hypertension - підвищення артеріального тиску) або ОПГ-гестозом (набряки, протеїнурія, гіпертензія). Автором цієї тріади класичних симптомів пізнього токсикозу є німецький акушер Цантгемейстер.

До групи ризику по розвитку ОПГ-гестозу (пізнього токсикозу) відносяться жінки із захворюваннями нирок, серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, пороки серця), ендокринних органів (ожиріння, цукровий діабет).

Існує поняття претоксікоза - це стан вагітної жінки, попереднє гестозу, хоча не обов'язково претоксікоз переходить в гестоз. Про претоксікозу можна говорити, якщо є:

  • Патологічне збільшення маси тіла (на 500 г і більше за 1 тиждень) після 20 тижнів вагітності при відсутності видимих ​​набряків;
  • Приховані набряки (позитивний симптомом кільця - набряк видно як слід від кільця на пальці, ніктурія - почастішання сечовипускання ночами, з переважанням обсягу нічний сечі над денний, зниження діурезу - об'єм сечі, що утворюється за певний проміжок часу, як правило, за добу);
  • Підвищення діастолічного тиску більше 90 мм. рт. ст і зниження пульсового тиску до 30 і менше;
  • Асиметрія артеріального тиску більше 10 мм. рт. ст при одночасному вимірі на двох руках;
  • Зниження добової кількості сечі нижче 900-1000 мл при водному навантаженні в 1400-1500 мл; поява білка в сечі.

Поява класичних симптомів пізнього токсикозу - набряків, підвищення артеріального тиску і білка в сечі - кожного окремо або в різних поєднаннях, вимагає обов'язкового лікарського нагляду і лікування. При легких проявах пізнього токсикозу досить жорсткого дотримання дієти, розвантажувальних днів і таблетованій терапії. При посиленні клінічних проявів пізнього токсикозу необхідно стаціонарне лікування. Найважчою формою пізнього токсикозу є еклампсія.

Зараз все частіше виявляються поєднані форми поздніхгестозов. Одночасний пізній токсикоз вагітних розвивається на тлі хронічних захворювань нирок, дихальних шляхів, серця і судин. Особливостями поєднаного гестозу є ранній початок захворювання (до 20 тижнів вагітності), більш важкий перебіг, у порівнянні з чистими формами. Тривалість токсикозу при поєднаних формах буває тривалішою, а ефективність лікування менше.

До рідкісних клінічних форм токсикозу при вагітності відносяться дерматози, хорея вагітних (проявляється мимовільними швидкими штовхоподібними рухами в кінцівках і тулубі), гостра жовта дистрофія печінки (ураження печінки), остеомаляція (розм'якшення і деформація кісток), бронхіальна астма вагітних та інші. Дерматози, найчастіша з цих рідкісних форм, найчастіше проявляються у вигляді свербежу вагітних. Сверблячка може турбувати і в перші місяці, і в кінці вагітності, обмежуватися областю зовнішніх статевих органів або поширюється по всьому тілу. Сверблячка нерідко буває болісним, викликає безсоння, дратівливість, неадекватність поведінки. Тривалість свербіння обмежується тільки термінами вагітності. Лікування проводиться симптоматичне. При сильному токсикозі лікування проводиться в умовах стаціонару.

Розміщене 26 жовтня 2012 у рубриці Здоров'я

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...