Визначення статі дитини 20 тижні Про вагітність і пологи

Головна » Iнші хвороби

Визначення статі дитини 20 тижні

УЗД на 20 тижні вагітності

Двадцятий тиждень вагітності - особлива. Це - своєрідний рубіж, рівно половина цікавого положення. Майбутня мама стала ще більш круглою. Вона відчуває всі радощі вагітного стану і насолоджується ним, адже токсикоз вже пройшов, а живіт ще не такий великий, щоб створювати дискомфорт. І ще на 20 тижні жінку направляють на друге планове ультразвукове дослідження. З якою метою його проводять в цей період і як зараз виглядає малюк?

Для чого проводять УЗД на 20 тижні вагітності?

Під час другого УЗД фахівець отримує максимальну інформацію про стан здоров'я майбутньої мами і про розвиток її малюка. Це дослідження, яке ще називають морфологічним, дуже важливе. Його проводять для того, щоб побачити більшість структур плоду, що розвивається і більшу частину мальформаций і дефектів. Саме зараз можна остаточно встановити, чи є у дитини будь-які вади розвитку або несприятливі діагнози. Тому не варто пропускати проведення цього обстеження.

При ультразвуковому дослідженні на 20 тижні вагітності фахівець визначає відповідність розмірів плода його термінів. Дуже важливо порівняти масу тіла, довжину кінцівок, розміри внутрішніх органів. Зараз важливо оцінити стан плаценти і навколоплідних вод. Але, як зазначалося вище, основна мета УЗД на цьому терміні - виявлення різноманітних патологій розвитку плоду. У разі виявлених важких невиліковних вад розвитку, жінка має право прийняти рішення, залишати їй дитину чи ні. Іноді за результатами УЗД лікарі настійно рекомендують провести переривання вагітності, оскільки у плода дуже мало шансів на життя або виявляється його сильна інвалідизація. Зокрема мова йде про ситуації, коли існування дитини неможливо без підтримки його життєдіяльності лікарськими засобами або спеціальною апаратурою.

Завдяки тому, що УЗД на 20 тижні вагітності може показати різні захворювання, акушери-гінекологи мають можливість підготуватися до пологів і надати кваліфіковану допомогу таким новонародженим. В першу чергу, це стосується дітей з виявленими вадами розвитку центральної нервової системи, нирковими розладами, кардиопатией. Буває так, що доктор сумнівається в правильності постановки діагнозу за результатами УЗД. Тоді він призначить ще одне дослідження, яке потрібно буде зробити через тиждень. Це дозволить оцінити стан плода в динаміці, подивитися, в який бік - гіршу чи кращу - воно змінюється.

Що можна дізнатися про дитину під час УЗД на 20 тижні вагітності?

Під час дослідження лікар розповість, що на 20 тижні плід активно розвивається, у нього закладаються основні параметри кісткового будови. І взагалі - це вже копія дорослої людини - з волоссям і ноготочки. Вага малюка і справді крихітний - приблизно 300 грамів. Довжина тіла становить близько 18 сантиметрів. В цей час шкіра малюка потовщується. Вона стає чотиришаровій.

Прослухавши серцебиття дитини, доктор перевірить його ритм і частоту. У нормі в цей період розвитку серце плоду має битися з частотою 120-160 ударів в хвилину.

Малюк в 20 тижнів активно рухається, що відразу видно при ультразвуковому дослідженні. У цей час багато майбутніх батьків роблять перші фотографії своєї доньки чи синочка, які пізніше будуть займати почесне місце в сімейному альбомі. На сьогоднішній день майже в кожній клініці є послуга відеозапису, коли по закінченню дослідження жінці віддають диск з відеозаписом даного УЗД. Нерідко на цьому етапі розвитку під час проведення ультразвукового дослідження монітор може відобразити дивну картину: малюк хапається маленькою ручкою за пуповину або підносить пальчик до рота. В окремих випадках можна спостерігати міміку дитини.

Визначення статі дитини під час УЗД на 20 тижні вагітності

Саме зараз можна чітко дізнатися стать дитини, адже після першого УЗД мало хто зможе похвалитися такою інформацією. Як правило, точне визначення статі майбутньої дитини можливо в 95% випадків. У 5% всіх випадків візуалізація зовнішніх статевих органів малюка утруднена (зсунуті або перехрещені ноги дитини, потрапляння пуповини між ніг, маленький пеніс у хлопчика і так далі). Деякі сімейні пари, яким на 20 тижні вагітності не змогли дати точну інформацію про стать майбутньої дитини, прагнуть провести тривимірне ультразвукове дослідження в надії, що воно якісніше передасть картинку і таємниця, все-таки, буде розкрита. Проте, фахівці не радять заради такої інформації відправлятися на тривимірне УЗД. Справа в тому, що отримання зображення на ЗD-УЗД можливо в разі реконструкції зображень, отриманих при двомірному дослідженні. Простими словами, якщо стать дитини не був видний при звичайному УЗД, то і при тривимірному дива не станеться.

Чи небезпечно УЗД на 20 тижні?

Сьогодні нерідко можна зустріти інформацію про нібито шкідливий вплив ультразвукового дослідження на плід, що розвивається. З цих причин деякі вагітні мами (особливо це стосується глибоко віруючих жінок) відмовляються від проведення УЗД абсолютно на всіх термінах вагітності. Це загрожує тим, що будь-які патології в розвитку плода будуть невідомі ні мамі, ні її акушера-гінеколога, що може привести до серйозних неприємних наслідків. Чи не зроблене своєчасно обстеження може загрожувати тим, що майбутня мама упустить шанс допомогти своїй дитині, подкорректировав зі своїм лікарем спосіб життя, харчування, лікування. А обов'язок кожної мами - допомагати і оберігати найріднішої на світі чоловічка - рідного малюка. Тим більше, що вже неодноразово доведено: ультразвукові хвилі не виявляються на дитину ніякого шкідливого впливу. І інформація про те, що під час УЗД дитина відчуває приблизно те, що відчували б ми, якщо б лягли під проїжджаючий поїзд, - явне перебільшення. Тому не варто зациклюватися, а краще вчасно пройти всі процедури і обстеження, на який би тижні вагітності їх не призначили. І тоді результат буде найкращим.

Спеціально дляberemennost. net Ольга Різак

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...