Гормон андроген у жінок прищі Про вагітність і пологи

Головна » Iнші хвороби

Гормон андроген у жінок прищі

Можна Лі Позбутися Від прищів

Чи можна позбутися від прищів? Це питання можна було б назвати риторичним, якби не наша індивідуальність: адже багатьом це вдається, незважаючи на масовість явища. Стародавня медицина закликає до гармонії душі і тіла, це те, чого не вистачає сучасній людині, що можна назвати глибинною причиною ослабленого здоров'я, його розбалансованого стану. В даний час виховання підростаючого покоління не включає методик, навчальних зберігати здоров'я (крім фізкультури і спорту) і красу.

За статистикою 4 з 5 підлітків стикаються з проблемою прищів, причому, у 1 з них вона затягується на довгі роки. Основною причиною появи прищів є гормональний сплеск - активне вироблення стероїдних гормонів в зв'язку з початком дорослішання організму. На перших порах ця виробіток не відрегульована, знаходиться в дисбалансі. З стероїдних гормонів безпосередньо пов'язані андрогени і прищі. Андрогени - чоловічі статеві гормони, виробляються у людей обох статей, тільки їх кількість різне (у чоловіків набагато більше), у дорослих воно чітко відрегульовано. Точно також виробляються і естрогени - жіночі статеві гормони, яких набагато більше у жінок. Але прищі викликають тільки андрогени - чоловічі статеві гормони, таке їх вплив на шкіру. Вони підвищують вироблення шкірного сала і змінюють його склад, роблячи більш в'язким і щільним, що полегшує його застрявання в протоках сальних залоз і волосяних фолікулів, що веде до утворення вугрів і прищів. Характерна локалізація прищів якраз в тих місцях, де фолікули більший і пори шкіри функціонально ширше: обличчя, шия, верхня частина спини і грудей. З'являються вони несиметрично: якщо вскочили прищі на правій щоці - то не обов'язково їх наявність на лівій. Лікування проводять там, де є прищі, але періодично дезінфікують неуражені ділянки шкіри. Основою лікування і профілактики є регулярне щоденне очищення шкіри від надмірного сала і забруднень. Найбільш універсальне лікування прищів - метрогил гель, куріозін гель або базірон гель. Наносять ці гелі на очищену пеня засобом і продезинфіковану льовоміцетіновим (можна саліциловим, борним) спиртом шкіру 2-3 рази на день. Дуже допомагають примочки з трав: череди, ромашки, шавлії.

Відзначимо, що гормони, що впливають на прищі - не тільки чоловічі, андрогени. Жіночі статеві гормони - естрогени, теж впливають на прищі, але в протилежному сенсі. Естрогени зменшують вироблення шкірного сала, ніж усувають освіту прищів. Існують методи лікування прищів естрогенами у жінок і у чоловіків. Зрозуміло, таке лікування має проводитися за призначенням і під контролем лікаря, так як вплив гормонів на організм величезне, має багато протипоказань і побічних ефектів. У жінок успішно проводиться лікування оральними контрацептивами: Діані-35, Ярина, Жанін, Джес. Однак гормональне лікування зміщує місячний цикл, негативно впливає на ендокринну систему і репродуктивні органи, воно протипоказане при вагітності, гінекологічних захворюваннях. При важких формах акне лікують чоловіків естрогенами (Синестрол, прегнин, прогестерон) під контролем лікаря, щоб уникнути побічної дії. Найчастіше оборотне побічна дія - набухання і болючість грудних залоз.

Якщо людина здорова, то в міру дорослішання гормональний баланс набуває стійкість і прищі не утворюються. Рекомендується виробити свої життєві ритми, звичку до чистоти тіла, вибрати раціональний стиль харчування.

Додати коментар Скасувати відповідь
Слідкуйте за оновленнями!

Гормони і шкіра

У шкірі дію андрогенів посилюється деякими ферментами (андроген-редуктази I типу, 5-альфа-редуктаза). Ці ферменти перетворюють менш активні андрогени в більш активні: тестостерон і DHT (5-тестостерон). Клітини фолікула мають рецептори андрогенів і можуть приймати сигнали від них.

Зміни в змісті гормонів, що відбуваються в період статевого дозрівання, пояснюють появу прищів у підлітків.

Активність сальних залоз може змінюватися і при деяких захворюваннях ендокринної системи: гіпофіза, надниркових залоз, або чоловічих і жіночих статевих залоз. Кількість сала на шкірі при цьому зростає або скорочується.

Посилене утворення шкірного сала, себорея і вугри можуть розвиватися не тільки від підвищення загального рівня статевих гормонів в крові. Велика частина тестостерону в крові пов'язана особливим білком SHBG (глобулін, що зв'язує статеві гормони). Недолік SHBG призводить до підвищення концентрації вільного тестостерону, який з'єднується з рецепторами в сальних залозах. Активність ферменту 5-альфа-редуктази може бути підвищеною у деяких людей. Тим самим, у цих людей на сальні залози діють більш активні андрогени. Чутливість шкіри і сальних залоз до андрогенів у деяких людей також виявляється вищою.

Жіночі статеві гормони - естрогени, які використовуються в гормональної контрацепції, знижують утворення сала. Такий же ефект можуть дати препарати - антиандрогени, наприклад, ципротерону ацетат і спіронолактон.

Призначення препаратів тестостерону хлопчикам до періоду статевого дозрівання (або прогестерону з андрогенні властивості) стимулює утворення шкірного сала і сприяє розвитку вугрів.

Тим не менш, андрогени - не єдині гормони, що впливають на роботу сальних залоз. Схоже вплив надають гормон росту і інсуліноподібний фактор росту.

Деякі стану, пов'язані з гормональним статусом людини, можуть погіршувати перебіг вугрової висипки. Це: синдром полікістозних яєчників (у жінок), синдром Кушинга (від тривалого лікування гормонами), недостатність ферментів, які регулюють утворення статевих гормонів: наприклад, стерол-гідроксилази, що зустрічається дуже рідко, а також депресія і сильний психологічний стрес.

Аналізи на гормони при прищах

Якщо прищі почали займати вже занадто великі площі вашого шкірного покриву, то слід звернутися за допомогою до дерматолога, для дівчат також обов'язково відвідування гінеколога.

Після огляду дерматолог може відправити вас до ендокринолога, оскільки найчастіше гормони і прищі досить тісно взаємопов'язані.

У тому випадку, якщо поява у вас прищів ніяк не пов'язане ні з гормональним фоном, ні з шкірними захворюваннями, необхідно відвідати і інших фахівців. Це пов'язано з тим, що вони можуть з'являтися також через неправильну роботу таких органів як печінка, жовчні протоки або шлунково-кишковий тракт, в цьому випадку необхідно відвідати гастроентеролога.

Для лікування і профілактики прищів, вугрів, акне, демодекозу та інших запальних захворювань шкіри, викликаних перехідним віком, менструальним циклом, спадковістю, хворобами шлунково-кишкового тракту, стресами і іншими причинами, наші читачі успішно використовують Метод Олени Малишевої. Уважно вивчивши цей метод ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

Не рекомендується звертатися з питаннями про лікування прищів до косметолога, адже, незважаючи на те, що він вважається «Мастак за красою», в даному випадку вам необхідний саме лікар, який зможе вам допомогти в боротьбі з таким захворюванням, як акне, адже це не дефект шкіри, який знаходиться в компетенції косметолога.

Ні в якому разі не робіть глибоку чистку особи, якщо прищі і вугрі на вашому обличчі знаходяться у важкій стадії розвитку, в цьому випадку ви можете тільки погіршити її стан.

Які здати аналізи при прищах?

На думку деяких, здавати аналізи при прищах абсолютно марно, оскільки на процесі лікування це не відіб'ється ніяким чином. Ця точка зору заснована на тому, що при тяжкого ступеня акне в більшості випадків призначають один-єдиний ряд антибіотиків, а саме тетрациклін, тому здача аналізів вважається марним заняттям.

Незважаючи на вищесказане, в тому випадку, якщо ви відвідаєте дерматолога, то він обов'язково призначить вам проходження загального аналізу крові (при виявленні відхилень необхідно повторити через 10 днів), в який входить біохімічний аналіз крові і аналіз крові на КСР.

Крім цього, дерматологом можуть бути проведені наступні лабораторні дослідження:

  • Перевірка на наявність мікробної флори на шкірному покриві;
  • Перевірка кількості в організмі андрогенів (гормони);
  • Перевірка реакції організму на антибіотики (для здійснення правильного підбору курсу лікування).
Повернутися до змісту
Аналізи на гормони при прищах

Зміни в гормональному фоні є досить поширеною причиною появи шкірних дефектів. Призначені дерматологом аналізи дозволять вам дізнатися, які саме гормони впливають на прищі в вашому випадку.

Безсумнівно, найбільш поширеною причиною появи прищів є вікові зміни, адже саме в підлітковому періоді відбуваються значні зміни в гормональному фоні. У цьому віці поява прищів пов'язано з гормонами, серед яких виділяють андрогени як основні. Вони є чоловічими статевими гормонами, але виробляються і у дівчат. У період статевого дозрівання спостерігається значне підвищення рівня андрогенів.

Досить багато процесів, що відбуваються в нашому організмі, залежать від кількості стероїдних гормонів, тому різке їх збільшення є внутрішньою причиною прищів і вугрової висипки.

Механізм впливу стероїдних гормонів на шкірний покрив наступний: в результаті різкого збільшення їх кількості в організмі запускаються хімічні реакції, в результаті яких в шкірному покриві відбувається посилене вироблення себоцітов (секреторні клітини сальних залоз). Це, в свою чергу, призводить до збільшення кількості підшкірного жиру, що виробляється ними.

Андрогени провокують висипання прищів, при цьому відзначається не тільки збільшення кількості виділяється підшкірного жиру, а й зміна його консистенції, він стає більш в'язким і щільним, тому і закупорює протоки сальних залоз. Крім цього, дані зміни призводять і до закупорки проток волосяних фолікул, наслідком якої і є вугрі.

Спочатку відбувається утворення мікрокомедонов, які потім перетворюються вже в відкриті або ж закриті комедони. Утворилися затори перешкоджають виходу назовні підшкірного жиру і інших продуктів, що виробляються сальними залозами.

В результаті цього запускається процес активного розмноження пропіонових бактерій, які постійно присутні в сальних залозах і гирлах волосяних фолікул. Перебуваючи в нормі, вони найчастіше ніяким чином себе не проявляють, а при різкому збільшенні їх кількості пропіонової бактерії часто стають причиною висипання на шкірному покриві прищів і різних запалень.

У процесі життєдіяльності ці бактерії виділяють деякі продукти, які надають подразнюючу дію на навколишні їх тканини, що, в свою чергу, і призводить до запалення. При постійному розширенні волосяного фолікула підвищується ймовірність його розриву, наслідком чого стає формування гнійників.

Для лікування і профілактики прищів, вугрів, акне, демодекозу та інших запальних захворювань шкіри, викликаних перехідним віком, менструальним циклом, спадковістю, хворобами шлунково-кишкового тракту, стресами і іншими причинами, наші читачі успішно використовують Метод Олени Малишевої. Уважно вивчивши цей метод ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

Крім цього, існує такий взаємозв'язок, як тестостерон і прищі, причому в цьому випадку шкірний дефект передається у спадок. На генетичному рівні відбувається копіювання гормонального фону і особливостей шкірних реакцій, тому деякі фахівці вважають головною причиною появи підліткових прищів спадковий фактор.

В ході проведення різних досліджень було виявлено, що ймовірність появи прищів у підлітка значно вище в тих випадках, коли його батьки в молодості страждали даними шкірним дефектом. У тому випадку, якщо обоє батьків підлітка страждали від прищів, висока ймовірність розвитку у нього серйозної форми даного шкірного дефекту.

Все ж таки не варто зациклюватися на спадковості, адже існує і безліч інших причин, за якими з'являються прищі.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...