Чи можна завагітніти після медикаментозного переривання вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Чи можна завагітніти після медикаментозного переривання вагітності

Чи можна завагітніти після аборту

На жаль, страшне і лякаюче подія «аборт» іноді трапляється, як у житті жінки, так і в практиці лікарів.

У даній ситуації доктор і пацієнтка повинні спільно вирішити проблему, вибравши Найбільш прийнятний для цього метод.

З медичної точки зору переривання вагітності можливо декількома способами. Який саме буде обраний гінекологом, залежить від терміну вагітності і фізіологічного стану жінки.

Методи переривання вагітності

Медикаментозне переривання вагітності

В ході процедури пацієнтка приймає спеціальні лікарські препарати, наприклад, мифепристон або мифегин. За своєю дією вони є Повною протилежністю гормону прогестерону.

Таким чином, під впливом лікарських препаратів синтез даного гормону, необхідного для успішного перебігу вагітності, призупиняється. В результаті плодове яйце гине, відбувається викидень.

 • Даний метод відрізняється Найменшою травматичностью.
 • Жінці Не обов'язково знаходиться В лікарні.
 • Організм відновлюється Набагато швидше.
 • Можливість Неповного виходу ембріона з організму.
 • Висока вартість лікарських препаратів.
Для того, щоб перервати небажану вагітність з мінімумом негативних наслідків, необхідно знати, як визначити ранній термін вагітності.

Таблетки для переривання вагітності мають побічні ефекти і здатні завдати шкоди організми. Ускладнення після медикаментозного переривання вагітності треба знати, більш докладно тут.

Міні-аборт

Даний метод в медицині називається «вакуум-аспірація». Використання міні аборту можливо На самих ранніх етапах вагітності, в тому випадку, коли ембріон зможе пройти по спеціальній трубці апарату. Перш ніж призначити вакуум-аспірацію, пацієнтку направляють на ультразвукове обстеження, де і визначать можливість проведення процедури.

В ході проведення процедури існує Імовірність неповного виходу ембріона з організму, в цьому випадку жінку відправляють на вичищення порожнини матки.

 • Ризик травмувати стінку матки Менший , ніж при інструментальному методі.
 • Відсутність хірургічного втручання.
 • Висока ймовірність подальшої процедури - Вискоблювання матки.

Інструментальний аборт

Процес переривання вагітності здійснюється з використанням спеціальних хірургічних інструментів. В ході операції порожнину матки ретельно очищається від плоду.

 • В процесі операції пацієнтка перебуває Під постійним контролем фахівців, які стежать за станом її здоров'я.
 • Результати процедури можна оцінити безпосередньо після її закінчення.
 • Процедура дозволяє Найбільш якісно звільнити матку від плідного яйця, так як використовуються спеціальні інструменти.
 • Занадто Велика ймовірність розвитку ускладнень , пов'язаних з хірургічним втручанням. Це може бути запальний процес, розвиток інфекційних захворювань. Інфекція, часто, потрапляє в організм жінки разом з хірургічним інструментом.
 • Імовірність травми стінок матки. Необхідно відзначити, що дане ускладнення в сучасній хірургії зустрічається вкрай рідко, але тягне за собою повне видалення матки.

Заливка

Метод можна назвати радикальним, так як застосовується він, коли всі інші способи переривання вагітності вже неможливі. Як правило, заливка проводиться на пізніх термінах вагітності - Двадцять тижнів і більше.

В ході процедури в порожнину матки заливають водний розчин кухонної солі. В результаті Плід гине миттєво. Потім відбувається процес виходу плода, що нагадує по відчуттях пологи.

Народні засоби

Це найнебезпечніший і не ефективний метод переривання вагітності, що загрожує не тільки сильною кровотечею, а й Летальним результатом.

Гарячі ванни з гірчицею, фізичні навантаження, трав'яні відвари - чого тільки не використовують жінки, сподіваючись позбутися небажаного зачаття. Однак трохи пізніше неминуче приходить каяття і жаль, а часто і безпліддя.

Переваг такий метод не має, чого не скажеш про недоліки, яких більш ніж достатньо.

Яка ймовірність завагітніти після аборту

Кожна жінка, яка пережила в силу різних обставин аборт, рано чи пізно все одно з нетерпінням Чекає вагітність. Адже материнство закладено в кожній жінці на генетичному рівні. Однак не завжди повторна вагітність після переривання першої можлива.

Медики одноголосно стверджують, що будь-який аборт негативно відбивається на наступних спробах жінки зачати малюка. Це пов'язано зі змінами в жіночому організмі, викликаними процедурою переривання вагітності.

Проте, аборт - це ще не вирок. Можна пройти повний курс реабілітації, медичне обстеження і висока ймовірність того, що Репродуктивна функція відновиться. В ході повторної вагітності можливі Ускладнення , до яких слід бути готовою:

Григор'єва Е. Е. осложеній медикаментозного аборту (ч.1)

 • Загроза переривання вагітності;
 • Вагітність після медикаментозного аборту

  Планування вагітності після будь-якого аборту малоефективно без консультації гінеколога, оскільки повинен бути призначений спеціалізований курс лікування ендометрія. За місяць до планування вагітності потрібно начінатькурс прийому фолієвої кислоти.

  При будь-якому методі переривання вагітності, репродуктивна функція жінки в більшій чи меншій мірі виявляються вичерпаними. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає медикаментозний аборт найменш небезпечним способом переривання вагітності, але порушення гормонального фону, неповне вигнання плодового яйця і можуть проявитися і тут.

  Однак, медикаментозний аборт можна застосувати тільки на малому термін - не болеевосьмі тижнів іопитний лікар повинен порадити жінці альтернативний спосіб переривання вагітності, більш відповідний терміну. Такий підхід важливий, оскільки прийом препаратів мифегин і міфепрістонанесет в собі ріскотріцательного впливу на організм, що розвивається, впливаючи на розвиток всіляких пороків.

  Коли можна завагітніти після аборту

  З малою вірогідністю, але Вагітність після медикаментозного аборту може початися вже через два-три тижні. У зв'язку з етімпосле процедури аборту особлива увага повинна бути приділена оптимальним методам контрацепції, при цьому бажано участь лікаря. Це важливий пункт, оскільки Завагітніти після медикаментозного аборту  розумно не раніше, ніж через півроку після прийому препаратів для медикаментозного аборту.

  Вагітність після медикаментозного аборту , за статистикою, більш успішна, ніж вагітність після хірургічного втручання. При медикаментозному аборті шийка матки не отримує травм від металевих розширювачів та інших інструментів, що застосовуються в інструментальному аборті, це запорука збереження її запірної функції. Сама процедура медикаментозного аборту має менше травматичних наслідків для стінок матки, ніж при інструментальному аборті і вакуумної аспірації. Саме травми стінок і шийки матки призводять до неповноцінності її слизової оболонки, наслідком чого є складності з прикріпленням плодового яйця і дефектів формування плаценти.

  Таким чином, при неможливості збереження вагітності, слід схилятися саме до медикаментозного аборту, але маючи на увазі малий термін можливості його реалізації, жінці, яка прийняла рішення про переривання вагітності, слід звертатися до медичної установи без зволікання.

  Чи можна завагітніти після аборту

  Рішення про переривання вагітності виникає з найрізноманітніших обставин. У деяких випадках причиною необхідності аборту виступають медичні рекомендації, а в ряді ситуацій настає самовільне переривання вагітності або викидень. Багатьох жінок турбує питання: «Чи можна завагітніти після аборту?». Щоб дати на нього достовірну відповідь, потрібно розібратися в особливостях окремих видів абортів, а також в тому, що відбувається в організмі жінки, коли настає переривання вагітності.

  Види аборту

  Розрізняють декілька основних видів абортів. Застосування кожного окремого способу залежить від терміну вагітності. На ранніх стадіях лікарі пропонують зробити медикаментозний або, наприклад, хірургічний аборт. Незалежно від того, який вид аборту ви віддасте перевагу, під наглядом фахівців доведеться провести від чотирьох до шести годин.

  Хірургічну операцію проводять за умови терміну вагітності до 12-13 тижнів. Як правило, дана процедура здійснюється амбулаторно. Це означає, що при проведенні хірургічного аборту вам не доведеться затримуватися в клініці на ніч, і після операції ви зможете повернутися додому. Для родили пацієнток проводять попередню обробку з використанням розширювача з ламінарії, який для цього вводять в цервікальний канал. Після закінчення чотирьох годин розширювач набухає, тим самим розширюючи канал.

  Вакуумний аборт - операція, що проводиться під місцевою або загальною анестезією. Перед проведенням процедури слід обмежити прийом їжі починаючи з півночі попередньої ночі. Перед операцією за допомогою ін'єкції або таблетки роблять знеболення. Міні-аборт проводить гінеколог. Триває процедура приблизно 10 хвилин. Протягом декількох годин необхідно залишатися під наглядом лікарів. Протягом двох-трьох днів після операції зростає ймовірність появи больових відчуттів і кровотеч.

  Медикаментозний аборт є штучне створення умов для настання викидня. Даний спосіб переривання вагітності застосовують на терміні до дев'яти тижнів починаючи з першого дня останньої менструації. Якщо ви виберете медикаментозний метод, лікар призначить дату прийому. Вам буде запропоновано прийняти таблетку, зазвичай Міфегін, яка спровокує викидень. Через два дні потрібно буде знову відвідати клініку, де вам введуть Простагландин для скорочення матки.

  При виникненні такої необхідності лікар призначить знеболюючі засоби. Через декілька годин у вас відкриється кровотеча, для чого деякий час після прийняття препарату доведеться провести в клініці. Через дві або три тижні вас запросять для проведення контрольного огляду. У деяких жінок спостерігаються періодичні болі в процесі проведення медикаментозного аборту. Через місяць після процедури потрібно буде пройти контрольний огляд у гінеколога.

  Чи можливо завагітніти відразу після аборту?

  Питання "Чи можна завагітніти після аборту?" Хвилює багатьох сучасних жінок, що піклуються про планування сім'ї. Завдяки існуючим в наші дні щадним методам переривання вагітності, зачати дитину стає можливим вже через два-три тижні після процедури. Іншим жінкам не вдається завагітніти тривалий час. В ідеалі репродуктивна функція організму жінки відновлюється через місяць, що характерно, наприклад, для медикаментозного виду аборту.

  Можливість настання вагітності через тиждень після аборту повністю залежить від особливостей організму жінки. Проведення будь-якого виду процедури передбачає серйозний стрес. Швидка вагітність після операції або медикаментозного втручання часто загрожує тяжкими наслідками, серед яких внутрішні кровотечі, патології плода та навіть викидень.

  Як швидко завагітніти після аборту?

  Чи можна завагітніти після аборту, і як швидко це станеться? При використанні медикаментозного методу переривання вагітності вірогідність зачаття наступає дуже скоро. Швидка нормалізація менструального циклу говорить про відновлення здатності жінки до нового запліднення. Після позбавлення від вагітності гормональний фон жінки повинен прийти в нормальний ритм роботи. Найближчим часом після переривання вагітності не забувайте користуватися контрацептивами.

  Хірургічна операція чинить серйозний вплив на статеві органи, включаючи шийку матки. Організм після даної процедури відновлюється протягом півроку, через що місячні, а значить і фертильність повертаються не відразу. Завагітніти через дві-три тижні після медикаментозного втручання реально, але не рекомендовано. У ряді випадків це негативно позначається на стані плода, а також викликає ризик викидня.

  Вагітність після медикаментозного аборту

  Будь-який метод переривання вагітності пов'язаний з нанесенням травми організму жінки. У деяких випадках проведення процедури неминуче. Зазвичай це пов'язано з лікарськими рекомендаціями. Медикаментозний аборт, або як його ще називають фармаборта, являє собою щадну альтернативу хірургічних операцій. Даний спосіб позбавлення від вагітності виключає використання наркозу, а також можливість інфікування матки і як наслідок, розвитку запального процесу, безпліддя.

  Фармаборта - це серйозний стрес для організму жінки, тому для відновлення фертильності потрібен якийсь час. Вагітність можлива і через кілька тижнів після проведення процедури, але лікарі настійно рекомендують використовувати контрацептиви ще протягом півроку після аборту. Визначення даного терміну ґрунтується на результатах лікарських обстежень і спостережень. Швидка вагітність після медикаментозного аборту пов'язана з ризиком:

  • Викидня;
  • Позаматкової вагітності;
  • Затримки розвитку плода, його загибелі.

  Організм, ослаблений стресом, в більшості випадків не здатний зібрати резерви для виношування дитини протягом дев'яти місяців. Якщо у жінки виникло бажання завагітніти, а з моменту проведення процедури пройшло зовсім небагато часу, до зачаття слід підійти з усією серйозністю і обережністю. Необхідно записатися в жіночу консультацію, попередити лікаря про проведений перериванні вагітності, суворо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця. Виконуючи ці рекомендації, вам вдасться мінімізувати ризик розвитку ускладнень.

  Рекомендовані статті

  Чи можна завагітніти після аборту

  Після переривання вагітності, жінка задається одним важливим питанням: чи можна завагітніти після аборту. Причиною, що спонукала жінку до аборту, можуть бути і особистісні мотиви, і медичні показання. Від самої причини і від терміну аборту залежить можливість вагітності після аборту. Коли після аборту можна вагітніти, яка ймовірність завагітніти після аборту медикаментозного і хірургічного переривання вагітності на пізніх термінах, чи можлива вагітність відразу після аборту, чи можна народити після аборту, здоровими чи будуть діти після аборту, в яких випадках настає безпліддя після аборту - всі ці питання хвилюють жінок, що перервали свою вагітність з надією в майбутньому все-таки стати мамами. Даним питанням і присвячена ця стаття.

  Чи можливо завагітніти після аборту?

  Лікар не зможе призначити вам конкретний час, коли можна завагітніти після аборту. Адже відновлення дітородної функції залежить від того:

  • Міцне Чи здоров'я у жінки;
  • Чи були ускладнення після аборту.

  Є група ризику, у якій ускладнення після аборту зустрічаються з великою частотою. Це підлітки, жінки, які переривають першу вагітність, жінки з патологіями внутрішніх статевих органів. Як швидко, якщо взагалі, з'явитися ймовірність завагітніти після аборту, стане ясно після самої операції або через деякий час після відновлення функцій статевої системи жінки.

  Вагітність відразу після аборту

  Питання, чи можлива вагітність відразу після аборту, хвилює в основному тих жінок, які бояться нової незапланованої вагітності. Дуже халатно вважати, що організму в будь-якому випадку доведеться відновлювати свою репродуктивну систему кілька місяців. Так як ймовірність цього дорівнює ймовірності завагітніти після аборту. Коли після аборту можна вагітніти? Завдяки сучасним щадним методам переривання вагітності, таким як медикаментозний аборт, наприклад, нове зачаття може наступити протягом двох-трьох тижнів після аборту. Тому жінка повинна подбати про контрацепцію ще до операції по перериванню вагітності. Серед широкого асортименту сучасних протизаплідних засобів, гормональних, оральних, внутрішньоматкових, лікар допоможе вибрати жінці ті, що підійдуть саме їй.

  Іншим жінкам вагітність після аборту, навпаки, дається нелегко і після великої кількості часу. В ідеалі репродуктивна функція жінки повинна відновлюватися через 1 місяць, як у випадку з вагітністю після медикаментозного аборту. В цьому випадку аборт схожий на менструальної кровотечі, яке усунений буде рукою не яйцеклітину, а запліднене яйце. Але організм може бути і не готовий до вагітності відразу після аборту.

  Чи можливо завагітніти після аборту найближчим часом? Ніхто не виключає цієї можливості і ніхто не зможе дати 100% гарантію, що можливо. Необхідно подивитися на це питання з іншого боку. Навіщо організму піддавати себе такому стресу, як вагітність. Після аборту організму був нанесений колосальний стрес. Природна функція відтворення роду була перервана. Велика кількість гормонів, викинутих залозами внутрішньої секреції виявилися марними. Організму довелося повертатися в русло звичайного життя по неприродним для нього причин. Швидка вагітність відразу після аборту обертається часом важкими наслідками: внутрішні кровотечі, патології плода, викидні.

  У разі, якщо вагітність після аборту все-таки трапилася, звичайно, не варто засмучуватися і очікувати найгіршого. Тільки після консультації жіночого доктора, досліджень і ряд аналізів можна говорить про те, чи здорова ця вагітність. Відразу після аборту настало благополучне зачаття зобов'язує вас уважніше ставитися до свого здоров'я та здоров'я життя всередині вас. І, звичайно ж, про повторне перериванні вагітності відразу після аборту і мови бути не повинно. Організму буде завдано колосальної шкоди. Тому, жінки, будь ласка, піклуйтеся про своє здоров'я і не допускайте недбалості по відношенню до можливих вагітностей.

  Безпліддя після аборту

  Цей страшний діагноз чують щорічно сотні тисяч жінок по всьому світу. Нестерпно боляче розуміти, що народження дітей неможливо через власного здоров'я. І яке гнітюче почуття провини з'являється у жінки, яка більше ніколи не зможе народити після аборту. Перше, що хвилює всіх жінок, які вирішили перервати вагітність - а чи можна завагітніти після аборту? Безпліддя після аборту, на жаль - не рідкісне явище. Процедура переривання вагітності не завжди проходить гладко і без наслідків, від чого не застрахована жодна жінка, що зважилася на аборт.

  Які можуть вознікають наслідки після аборту?

  • Збій гормонального фону, в результаті чого порушується гормональний цикл;
  • Порушується обмін речовин, через що жінка може безконтрольно набрати вагу або сильно виснажувати;
  • Хвороби залоз молочних, мастит та ін.;
  • Статева психологія (стрес, депресія);
  • Інфікування і запалення внутрішніх статевих органів;
  • Ерозія шийки матки, непрохідність маткових труб, наслідком чого може виявитися безпліддя.

  Ймовірність завагітніти після аборту більше, якщо відсутні наведені нижче фактори - безпліддя після аборту:

 • Збій гормонів. Величезна кількість гормонів, що виділяються залозами внутрішніх секреций, виявляться без потреби. Подітися їм нікуди, і вони починають працювати в матці, яєчниках, молочних залозах, викликаючи збій цих органів.
 • Хірургічний аборт може закінчитися пораненням стінок матки, що ризикує закінчитися утворенням рубців на матці. Це - серйозна підстава для безпліддя.
 • Шийка матки, що розкривається штучно, може вплинути на те, що вагітність після аборту закінчиться викиднем.
 • Порушення менструального циклу, що виникають при пошкодженні функцій ендометрія, також можуть вплинути на те, буде можливо завагітніти після аборту.
 • Психологічна травма, особливо часто виникає після хворобливого аборту. Процес відновлення організму займає від 4 місяців (у жінки, що родила) до року і більше (у родили).
 • Чи можна народити після аборту? У більшості випадків, звичайно, можна. Діти після аборту можуть бути і здоровими, і сильними, і красивими. Чому ні? Але слід пам'ятати, що ризик серйозних ускладнень в процесі аборту все-таки можливий, аж до безпліддя.

  Лікування безпліддя

  На щастя, сучасна медицина здатна вилікувати діагноз безпліддя, наслідком якого став аборт. Народити після аборту можна, якщо під час почати терапію. Лікування починається з повного обстеження пацієнтки. Чи є статеві інфекції, запалення сечовивідних шляхів, в порядку чи гормональний фон, прохідні чи маткові труби, який стан внутрішніх статевих органів жінки.

  Негативні наслідки аборту будуть лікувати таким чином:

 • Гормональна терапія в разі ендокринних порушень. Її метою є відновлення менструального циклу і гормонального фону жінки.
 • Традиційне медикаментозне лікування при наявності запальних інфекційних процесів в статевій системі.
 • Традиційне медикаментозне лікування або оперативне втручання при непрохідності маткових труб.
 • Зшивання шийки матки в разі викидня через самовільне розкриття шийки матки. Шви видаляють безпосередньо перед пологами.
 • В результаті позитивного впливу терапії, можна буде говорити про те, коли можна завагітніти після аборту.

  Коли після аборту можна вагітніти?

  Яка ймовірність завагітніти після аборту? Вагітність після медикаментозного аборту ймовірно настане дуже скоро. Адже цей метод вважається найбезпечнішим. Менструальний цикл відновлюється дуже скоро, а, значить, жінка вже буде здатна до зачаття. Але вагітність після медикаментозного аборту все одно краще запобігти. Необхідно дати організму час. Обов'язково користуватися контрацептивами.

  Хірургічний аборт, особливо той, що виробляється вискоблюванням - надзвичайно складна для статевих органів операція. Менструальний цикл і гормональний фон може відновлюватися мінімум півроку, рік. Фертильність повертається не відразу. Але науці відомі випадки «застосування резервів» організмом, коли можна завагітніти після аборту хірургічного дуже скоро.

  Чи можна завагітніти після аборту, яким би способом він не проводився? Можна, можливо. Все залежить від індивідуальної переносимості організмом операції аборту. Яка ймовірність завагітніти після аборту незабаром? Висока, особливо, якщо аборт проводився медикаментозно.

  За якими б причин не була перервана вагітність, право на те, щоб народити після аборту, має бути у кожної жінки. Те, чи можна народити після аборту, стане ясно через деякий час після відновлення здорового стану організму. Діти після аборту, неодмінно повинні бути бажаними і довгоочікуваними, а головне здоровими. Тому жінці потрібно особливо уважно ставитися до своєї репродуктивної функції, і тоді вагітність після аборту матиме більшу ймовірність пройти без ускладнень.

  інші статті
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...