Вагітність після видалення поліпа Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Вагітність після видалення поліпа

  • Гормональні порушення в сфері естрогену;
  • Посилений ріст судин в матці.

В результаті - в матці жінки щомісяця не відбувається оновлення внутрішньої оболонки (під час менструації). Так і наростає поліп. Він чіпляється своєї ніжкою до ендометрію (внутрішньої оболонки матки) і тим самим заважає настанню вагітності. Запліднена яйцеклітина просто не може належним чином закріпитися в порожнині матки: місце зайнято поліпом.

Поліп ендометрія під час вагітності

Отже, якщо до зачаття поліп у жінки не було виявлено, але при його наявності вона все-таки змогла завагітніти, або ж поліп з'явився вже під час вагітності, то видаляти його до пологів не можна: це може привести до раптового викидня. Чи є додатковий ризик для протікання такої вагітності? Думки медичних світил в цьому питанні розходяться:

  • Одні кажуть, що коли вже жінка змогла завагітніти з поліпом, плоду вже нічого не загрожує;
  • Інші заявляють, що ризик переривання вагітності дуже великий.

Але всі лікарі стверджують: за такою жінкою обов'язково потрібно спостерігати в динаміці, а в критичні строки обов'язково проводити профілактику невиношування і плацентарної недостатності.

У матці

Така ситуація неприємна, але не трагічна. Клінічно такі поліпи можуть зовсім не проявлятися. Або дадуть про себе знати, як незначні масткі кров'янисті виділення і тягнуть, ниючі болі, що віддають в нижню частину живота.

У шийці матки

Негативний вплив на перебіг вагітності при таких поліпах майже не виявляється, за винятком ускладнення перебігу самого захворювання.

  • Невеликі кров'янисті або сукровичні виділення (або в процесі, або після занять сексом);
  • Стрімкі біли;
  • Дискомфорт в нижній частині живота.

Ускладнення можливі, тільки якщо почнеться запальний процес через травмування поліпа або його некрозу (відмирання) внаслідок порушення кровообігу. У таких випадках вагітним призначають відповідне (як правило, місцеве) лікування не самого поліпа, а лише запалення.

У цервікальному каналі

Небезпечний тим, що може привести до втрати здатності слизу захищати плід від хвороботворних мікроорганізмів. А інфекція під час вагітності - це ризик її переривання або смерті дитини ще всередині утроби. В якості профілактики таких випадків лікарі призначають антибактеріальне лікування і протизапальну терапію.

Децидуальної поліп

Утворюється через недостатні розмірів внутрішнього зіву шийки і більш низького положення плацентарної тканини. Зазвичай такий поліп не вимагає втручання з боку лікарів, якщо тільки він не значний у обсязі або не з'явилося кровотеча.

Децидуальної поліп з'являється тільки при вагітності і після пологів він зазвичай самостійно зникає.

Поліп ендометрія видалений до вагітності

Отже, після видалення жінці призначається лікування - зазвичай це гормональна терапія. У зв'язку з цим неможливим стає завагітніти в період лікування, а часто і якийсь час після нього (1-3 місяці).

Коли починати зачаття?

Але вагітність після поліпа є однозначно більш імовірною, ніж до його видалення. На практиці вона настає найчастіше в перші півроку після закінчення прийому всіх препаратів. Лікарі категорично не рекомендують відкладати зачаття надовго: адже це захворювання рецидивної, і на місці вилученого поліпа може з'явитися новий, знову перешкоджає настанню вагітності.

Вагітність після видалення поліпа

Коли вагітність наступила, вона протікає без ускладнень і, відповідно, нічим не відрізняється від звичайної. Єдиний нюанс, який хвилює докторів, - жінки, які перенесли операцію з видалення подібних утворень, більш схильні до можливості появи нових наростів (вже під час вагітності).

До можливих патологічних процесів, що розвиваються при вагітності, відноситься плацентарний поліп. Яка повинна бути товщина ендометрію при вагітності дізнайтеся тут.

Але гінекологи схильні вважати, що нові відростки небезпеки і ризику для малюка не принесуть. Тому навіть якщо новоутворення з'явиться знову, його просто видалять після пологів.

І наостанок скажемо: в зв'язку з тим, що поліп ендометрія часто розвивається без клінічних проявів, при виявленні цього захворювання воно нерідко перебуває в занедбаному стані. Але ж на самих ранніх стадіях ще є шанс обійтися безболісним лікуванням медикаментами. Чим раніше жінка пройде діагностику і лікування, ніж раніше його видалять, тим більше шансів завагітніти і виносити малюка у неї з'явиться.

Тому нехтувати відвідинами гінеколога не варто, а при найменших підозрах, необхідно невідкладно пройти діагностику.

Коментарі

Вагітність після видалення поліпа

Поліпи ендометрія - досить поширена патологія порожнини матки, яку вважають однією з причин безпліддя, хоча і до кінця недоведеною. В одному гінекологів сходяться: після видалення поліпа ймовірність вагітності зростає.

Що таке поліп?

До цього дня до кінця не вивчені причини появи поліпів в порожнині матки. Вони можуть з'являтися або внаслідок гормональних збоїв, або як результат хронічних запальних процесів в порожнині малого тазу, або після хірургічних абортів. Найчастіше поліпи ендометрію виявляють у жінок, які вже народжували, а також у жінок з порушеним обміном речовин, артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом.

Поліп ендометрія є своєрідним «наріст» в порожнині матки. Найчастіше він овальної форми і досягає від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Поліп має таку саму будову, як і ендометрій, адже він є виростом ендометрія. За своєю природою поліпи зазвичай доброякісні і рідко завдають серйозної шкоди здоров'ю жінки, вони навіть не мають особливих симптомів і виявляють поліп зазвичай «випадково» проводячи планове УЗД, або обстежуючи жінку після невдалих спроб ЕКО, або ж діагностуючи причини безпліддя.

Як лікують поліп?

Швидше за все сам поліп не є причиною безпліддя, проте саме причини його появи є і причинами безпліддя, тому після виявлення поліпа лікарі відразу рекомендують його видалити - саме таким чином лікують поліпоз матки.

Читайте також Ерозія шийки матки після пологів

Видаляють поліпи за допомогою гістероскопії (прицільний спосіб видалення), адже «наосліп» видаляти такий наріст не тільки небезпечно, але і неефективно, адже кожен поліп має свою «ніжку», яку дуже важливо видалити, інакше вона стане «підставою» нових наростів.

Після операції віддалений поліп обов'язково віддають на гістологічний аналіз. Дуже рідко, але можливі аденоматозні поліпи ендометрію, або поліпи з наявністю змінених (ракових) клітин. Отримавши аналізи, лікар вирішує, яким чином буде протікати подальше лікування. Якщо поліп виявився «раковим», то лікування продовжує лікар-онколог. Однак, нагадуємо, що таке буває дуже рідко, тому панікувати не варто.

Зазвичай лікування полягає в прийомі гормональних препаратів (призначають гормональні контрацептиви на 2-3 місяці), а також проводиться антибактеріальна терапія.

Коли після видалення поліпа настає вагітність?

З вагітністю після видалення поліпа «затягувати» не варто, адже дуже часто можливі рецидиви (нові поліпи, особливо якщо повністю не видалена «ніжка» попереднього наросту). Завагітніти після лікування поліпів досить легко, особливо після гормональної терапії. Розповіді «бувалих» свідчать, що довгоочікувана вагітність наступає через 3-6 місяців після видалення поліпа.

Бувають також випадки, коли вагітність розвивається разом з новим поліпом. Гінекологи заспокоюють, що ніякої небезпеки для плода наріст не представляє. Вагітність пройде без ускладнень, а відразу після пологів вам видалять поліп.

Так що, милі дами, переживати не варто. Наявність і видалення поліпа не є перешкодою довгоочікуваної вагітності.

Спеціально для beremennost. net - Таня Ківеждій

020

Багатьох жінок, які пройшли через видалення поліпа ендометрія, хвилює питання про те, наскільки збільшуються шанси вилікуватися від безпліддя, коли можна планувати зачаття після проведеної операції і як буде протікати сам процес виношування дитини. Відповідей на ці питання і присвячена ця стаття.

Як видалення поліпа сприяє вагітності

Причин появи поліпа в матці багато, і вони різні. Єдина їхня схожість - всі вони призводять до того, що у жінок не відбувається щомісячне оновлення внутрішньої оболонки матки при менструації. Саме це викликає появу поліпа - своєрідного наросту овальної форми, який знаходиться всередині матки і утворюється на її стінках.

Так як утворився відросток кріпиться своєї ніжкою до внутрішньої оболонки матки - ендометрію, то дуже часто саме це перешкоджає настанню вагітності. Заплідненої яйцеклітини просто немає місця в матці, вона не може прикріпитися до стінки тому, що їй заважає це зробити поліп. Природно, його видалення істотно підвищує шанси завагітніти.

Тому якщо єдиною причиною безпліддя є поліп в матці, то після позбавлення від нього жінка зможе легко завагітніти.

Коли можна планувати вагітність

Відкладати зачаття дитини після проведеної операції лікарі не рекомендують, тому приступати до цього процесу слід відразу ж після закінчення післяопераційного періоду. Все пояснюється тим, що поліп ендометрія відноситься до рецидивних захворювань. Мають місце випадки, коли на місці вилученого поліпа виростає новий, який перешкоджає настанню вагітності.

Читайте також :

Вагітність і поліп матки - чи можливо?

Вагітність, для кого довгоочікувана, для кого несподівана завжди супроводжується масою переживань і хвилювань. Найбільше викликає тривогу наявність різних захворювань і патологій в організмі жінки репродуктивного віку, яка готується стати матір'ю. Діагноз поліп ендометрія або поліп матки досить часто зустрічається при обстеженні УЗД на стадії планування вагітності. Не варто сильно панікувати з цього приводу, але і на самоплив пускати, теж не варто.

Раніше вважалося, що поліп ендометрія це захворювання, характерне для жінок, які народили. В даний час дана недуга зустрічається як у молодих дівчат, так і у жінок в період менопаузи. Поява поліпів в матці може бути викликано рядом причин: високий рівень жіночого гормону естрогену в організмі і недолік прогестерону. Також розростання залозистої тканини ендометрія можуть сприяти часті вискоблювання, аборти, хронічні запалення жіночої статевої системи.

Поліп матки під час вагітності.

Якщо лікар, на огляді повідомив вам неприємний діагноз - не варто впадати в паніку і переживати. Якщо ви ще не стоїте на обліку у гінеколога, обов'язково відвідайте консультацію і заведіть карту. Обов'язково повідомте лікаря про результати узі. Вагітність і поліп матки сусідство не приємне, але не трагічна. Найчастіше поліпи можуть перешкоджати настанню вагітності, але якщо все сталося в зворотному порядку, приготуйтеся до такого сусідства на наступні дев'ять місяців. Вагітність при поліпи матки може протікати безсимптомно, хоча в ряді випадків відзначалися кров'янисті виділення, що мажуть, що тягнуть болі внизу живота. Якщо організм не в змозі буде впоратися з таким навантаженням, не виключено переривання вагітності. Якщо поліп не приніс неприємних наслідків і не турбував під час очікування малюка, це не означає що варто про нього забути. Після пологів необхідно в обов'язковому порядку пройти обстеження у фахівця, який призначить вам дату операції з видалення поліпа - гистероскопии. Як правило, після даної операції при необхідній підтримці організму, повторне виникнення поліпів малоймовірно.

Видалення поліпів і подальша вагітність.

У тих, хто пройшов цю неприємну процедуру з видалення поліпів матки виникає цілком усвідомлений питання: чи настане вагітність? Також поряд з цим жінки турбуються про те, як пройде вагітність, чи не виникне ускладнень. Спробуємо розібратися в цих питаннях по порядку.

Настає вагітність після видалення поліпів?

Однозначно - настає. У деяких випадках навіть швидше ніж того очікували. Найчастіше поліп, або множинне їх утворення заважають закріпленню заплідненої яйцеклітини до стінки матки. Організм просто відторгає яйцеклітину і вона виходить в подальшими місячними. Після видалення поліпа стінки ендометрія чисті, рівні і ніщо не заважає настанню вагітності. Єдине до чого ви повинні бути готові, так це до гормональної терапії після операції. Вона, як правило триває від трьох до шести місяців. Під час прийому гормональних препаратів настання вагітності повністю виключається. Дане лікування виправдане при профілактиці виникнення рецидиву появи поліпів. Вважається, що видалення поліпів з подальшою гормональної терапією один з дієвих варіантів лікування безпліддя.

Як буде протікати вагітність після видалення поліпів?

Не виключено, що подальша за операцією вагітність може мати ряд ускладнень, аж до зриву. Все тому що як не крути, а операція з видалення поліпа є вишкрібання порожнини матки, тобто своєрідний аборт. А як відомо, після хірургічного втручання виносити плід до покладеного терміну набагато складніше. Необхідно суворо дотримуватися всіх розпоряджень лікаря - гінеколога і захистити себе на період вагітності від високої фізичної навантаження, стресів і переживань. Також важливе значення має розпорядок дня і харчування. При дотриманні режиму дня - харчування, повноцінний сон організм не відчуває підвищених навантажень, і у нього залишається ресурс для збереження і продовження вагітності.

Слідкуйте за своїм здоров'ям! Легкої вам вагітності і щасливого материнства!

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на оновлення сайту по RSS, або слідкуйте за оновленнями В Контакте, Одноклассниках.

Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок. Дякуємо!

  • Можливість завагітніти після лікування

Причини виникнення

На даний момент фахівці не змогли точно встановити причини виникнення. Досить часто такі нарости пов'язують з серйозними гормональними збоями в організмі, з хронічними запальними процесами в порожнині матки і в області малого тазу або з невдалими хірургічними абортами. Освіта часто вдається виявити у жінок, які протягом довгого часу страждали від порушення обміну речовин. Нарости відзначають у представниць прекрасної статі, які схильні до артеріальної гіпертензії, мають в анамнезі цукровий діабет або діагностований поліп після пологів.

Цікаво, що в 80% випадків подібні доброякісні нарости на слизовій оболонці будь-якого внутрішнього органу діагностуються у представниць прекрасної статі і лише в 20% у чоловічої половини людства. Це пов'язують з певною нестабільністю жіночого гормонального фону, з більшою схильністю до утворення холестеринових бляшок.

Поліп є своєрідним «наростом» на будь-якому внутрішньому органі, який має слизову. Він має овальну форму і здатний досягати розміру в кілька сантиметрів. Досить часто такі доброякісні утворення можуть виникати на слизовій жовчного міхура, кишечника і матки. Даний наріст в матці є частиною ендометрія, тому володіє аналогічною структурою. За природою вони належать до доброякісних утворень, тому не здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю.

Варто зазначити, що виникнення «наросту» частіше не супроводжується яскравою симптоматикою, тому його діагностують найчастіше в рамках планового УЗД, наприклад, під час вагітності або в рамках діагностики причин безпліддя. Але деякі жінки відзначають, що поліп кровит і може стати причиною постменструального кровотечі. Новоутворення жовчного міхура може викликати неприємні відчуття в області правого підребер'я. Освіти на слизової прямої кишки здатні приводити до виникнення запору, проносу.

Можлива терапія поліпів

Фахівці вважають, що поліп не можна назвати справжньою проблемою безпліддя. Фактори, які зумовили його появу, безпосередньо впливають на виникнення вагітності. Саме тому гінекологи радять якнайшвидше видалити новоутворення, щоб вилікувати таку патологію, як поліпоз матки. Для видалення освіти використовують гістероскопію, яка дозволяє прицільно видалити саме сам наріст. Під час даної процедури лікаря необхідно видалити «ніжку» освіти для запобігання їх появи.

Після проведеної операції віддалені тканини віддають на гістологічне дослідження. Воно допомагає встановити природу освіти. Досить рідко поліпи будь-якого органу, в тому числі і жовчного міхура, і матки є злоякісними утвореннями, тому подальша терапія не потребують використання цитостатичних препаратів або проведення хіміотерапії. Часто гінекологи призначають гормональні препарати, паралельно з якими використовуються антибактеріальні засоби. Сьогодні жоден лікар не здатний вилікувати поліп без хірургічного втручання. Після операції необхідно провести курс лікарської терапії.

Можливість завагітніти після лікування

Якщо було проведено повноцінне лікування освіти, то не варто відкладати вагітність. Справа в тому, що захворювання характеризується рецидивами, які будуть виявлятися у виникненні нових утворень. При використанні підходящої гормональної терапії вагітність після лікування настає досить легко. Всього через 3-6 місяців можна легко зачати дитину.

Варто пам'ятати, що часом настає вагітність на тлі активного розвитку і зростання «наростів». Гінекологи стверджують, що дана патологія ендометрію може позначитися на нормальному розвитку плоду. Вагітність здатна пройти без будь-яких патологій. А після пологів вам знову видалять поліп, який відправлять на гістологічне дослідження. Потім необхідно буде знову пройти курс лікування, але боятися цього не варто.

Якщо під час вагітності діагностували поліп жовчного міхура або кишечника, то не варто піддаватися паніці. Справа в тому, що в 85% випадків новоутворення є доброякісним утворенням, тому не становить загрозу ні майбутній дитині, ні матері. У подібному випадку важливо дотримуватися дієти, яка допоможе нормалізувати роботу жовчного міхура, зменшити можливі больові відчуття.

Ендоскопічне видалення поліпів

Під час вагітності поліп цервікального каналу зможе доставляти масу неприємностей. Досить частою скаргою є те, що він кровит. Це здатне сильно налякати майбутню маму. В даному випадку необхідно пройти УЗД, щоб упевнитися, що причиною появи кров'яних виділень є саме поліп, а не відшарування плаценти. Важливо пам'ятати, що наявність даного наросту або процедура по його видаленню не зможе перешкодити вашій вагітності! Сьогодні лікарі здатні творити чудеса, даруючи можливість практично кожній жінці насолодитися радістю материнства.

Обов'язково прочитайте ці статті:

Вагітність після видалення поліпа

Отже, поліпи ендометрію - це досить поширений патологічний стан порожнини матки, яке самі медики вважають однією із самих основних і частих причин настання безпліддя, хоча, проте, офіційно до кінця так і недоведеною. І тільки в одному сучасні гінекологів сходяться на думці, а саме вони все переконані, що після видалення одного або декількох поліпів ймовірність настання повноцінної вагітності різко зростає.

Що ж таке поліп?

Треба відразу зазначити що основні і реально доведені причини, за якими можуть з'являтися, такі нарости як поліпи в порожнині матки і до цього дня, на жаль, до кінця не були вивчені. Поліпи або ж один поліп цілком можуть з'являтися в порожнині матки або внаслідок якихось глобальних гормональні збої відбулися в жіночому організмі. Або ж вони можуть виникати як результат протікають в цьому ж організмі запальних процесів локалізованих саме в порожнині малого тазу і запущених до такої міри, що вони придбали хронічні форми. Або ж поліпи з'являються після не зовсім вдало проведених хірургічних абортів. Причому найчастіше такі поліпи ендометрію матки виявляють саме у тих жінок, які до цього часу вже народжували, або ж у тих жінок, які давно страждають від порушеного обміну речовин в організмі. Не менш часто поліпи виявляються і у тих жінок, які мають в своєму анамнезі артеріальну гіпертензію або ж таке системне і досить складне захворювання як цукровий діабет.

Далі давайте спробуємо розібратися, що ж являють собою поліпи ендометрію. Отже, поліпи ендометрію є абсолютно незвичайні і вкрай своєрідні «нарости» виникають безпосередньо в порожнині матки. І найчастіше такі поліпи мають саме овальні форми. Так само треба зауважити, що як правило, поліпи можуть досягати за своїми розмірами маленької горошини від декількох міліметрів в діаметрі і до великого горіха величиною в кілька сантиметрів. Крім того самі поліпи мають практично таке ж саме внутрішню будову, як і сам ендометрій матки, адже поліпи і є виростами ендометрія. Єдина позитивна новина, що за своєю природою практично всі поліпи зазвичай бувають тільки доброякісними і справді вкрай рідко можуть наносити хоч скільки-небудь серйозної шкоди загальному стану здоров'я жінки. Причому, як правило, такі поліпи навіть не можуть мати якихось особливо виражених або властивих, суто їм симптомів. А ось виявляють поліпи зазвичай просто «випадково» скажімо, проводячи чергову планову УЗД діагностику, або ж обстежуючи якусь жінку після кількох невдалих спроб зачаття за допомогою ЕКЗ, або ж взагалі шукаючи можливі причини безпліддя і діагностуючи їх.

Яким чином можна вилікувати поліпи?

Як стверджують досвідчені медпрацівники, швидше за все самі поліпи в дійсності не є основною причиною вашого безпліддя. І, тим не менш, саме можливі причини їх зародження та появи безпосередньо в порожнині матки цілком можуть бути так само і причинами настання безпліддя. Власне саме тому буквально відразу ж після виявлення поліпів ендометрія в матці жінки досвідчені лікарі буквально відразу ж настійно рекомендують їх повністю видалити - і саме таким можливо банальним чином виліковують поліпоз матки жінки.

Причому, як правило, видаляють поліп або кілька поліпів за допомогою спеціальної методики званої гістероскопія. Варто відразу ж сказати, що цей метод цінний саме Тоема що він є суворо прицільним способом видалення поліпів. Погодьтеся адже «наосліп» як це було раніше видаляти такі нарости не тільки вкрай небезпечно, оскільки може загрожувати жінці перфорацією матки, але ще й не зовсім ефективно. Зараз ми пояснимо, в чому суть не достатню ефективність старих методів боротьби з поліпами. Треба зауважити, що кожен поліп завжди має свою так звану «ніжку», яку, до речі сказати, вкрай важливо зуміти помітити і видалити разом з поліпом, що «наосліп» зробити практично неможливо. А інакше якщо таку ніжку поліпа залишити в порожнині матки то вже зовсім скоро вона стане прекрасним «підставою» для абсолютно нових і іноді, значно більших розмірів наростів.

Варто знати що після такої невеликої операції вже віддалений повністю поліп в обов'язковому порядку повинні будуть віддати на спеціальний гістологічний аналіз. Нагадаємо, що це аналіз показує медикам чи в клітинах даного поліпа ракові утворення. Адже насправді хоч і вкрай рідко, але, тим не менш, цілком можливе утворення так званих аденоматозних поліпів ендометрія, або навіть зустрічаються поліпи з наявністю вже змінених (як ми вже говорили ракових) клітин. Далі отримавши всі необхідні аналізи, вже ваш лікар буде вирішувати, яким саме чином має буде протікати ваше подальше комплексне лікування. Адже якщо поліп виявиться «раковим», то ваше лікування буде продовжувати однозначно тільки лікар-онколог. Треба однак, ще раз нагадати, для того що б хоч як то вас заспокоїти і більш не лякати, що таке трапляється дійсно вкрай рідко, тому ми закликаємо вас ні в якому разі не панікувати.

А ось зазвичай вірніше найбільш часті випадки, коли подальше лікування жінки полягає тільки лише в прийомі спеціально підібраних гормональних препаратів. Зазвичай жінці після видалення поліпів намагаються призначати гормональні оральні контрацептиви, причому загальним курсом на два або максимум на три місяці. Також при реально виникає необхідність може проводитися спеціальна антибактеріальна терапія, це буває в тих випадках, коли виникнення поліпів супроводжувалося ще й якимись інфекційними запальними процесами в організмі жінки.

Коли саме після повного видалення поліпа і подальшого лікування може наступити повноцінна вагітність?

Як ви ймовірно вже здогадалися з вагітністю після повноцінного видалення поліпів однозначно занадто «затягувати» не варто, оскільки досить часто саме в цьому захворюванні можливі часті рецидиви (мається на увазі виникнення нових поліпів, особливо, якщо з якоїсь причини повністю не були видалені самі «ніжки» попередніх наростів). А ось завагітніти після повноцінного і адекватного лікування поліпів завжди буває достатньо легко, особливо після правильної гормональної терапії. І навіть розповіді «бувалих» пацієнток свідчать, що в таких ситуаціях довгоочікувана планована вагітність наступає вже через три максимум шість місяців після повного видалення поліпів.

Треба, однак, зауважити, що іноді бувають також і такі випадки, коли нова вагітність починає активно розвиватися разом з таким же новим поліпом. Сучасні ж гінекологи поспішають заспокоювати жінок, що зовсім ніякої реальної небезпеки або загрози для плода такі нарости не уявляють. І така вагітність має всі шанси пройти без найменших ускладнень або перипетій, а буквально відразу ж після пологів вам просто видалять новий поліп, і знову відправлять його на гістологію. Можливо, ваше лікування повториться, але ж ви це вже проходили і знаєте, що боятися тут нема чого.

Так що, наші милі дами, вам однозначно переживати щодо такого діагнозу як поліп ендометрію однозначно не варто. Пам'ятайте що як наявність, так і саме видалення поліпів у разі перестав бути реальною перешкодою для вашої довгоочікуваної і такий бажаної вагітності.

Олена, 8 жовтня 2012
Переглядів 33029 Коментарів 6 Рейтинг 4.8 з 5Голосов 14
Цікаві статті
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...