Аналізи на гормони при плануванні вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Аналізи на гормони при плануванні вагітності

Гормони при плануванні вагітності

Якщо пара відчуває себе не повному складі, нібито когось не вистачає, з'являються позитивні думки про малюка. Якщо жінка і чоловік прийняли рішення, то в першу чергу, треба піти до лікаря і повідомити йому своє рішення. Той, на першому прийомі попросить розповісти деяку інформацію щодо стану здоров'я. А також, якщо є складнощі, пройти дослідження гормонального фону. Для чого це потрібно? Після визначення в організмі гормонів можна говорити про різні збої в роботі організму і безплідді. Також, якщо лікар побачить підвищену сальність шкіри, ожиріння або збільшення маси тіла, прояв гіперандрогенії, то навіть не буде довго думати, чи треба вам здавати гормони. Адже такі ознаки говорять, що з гормонами не все гаразд.

Якщо жінці вже за 35 років, її відправляти здавати кров «на гормони». Це пов'язано з тим, що з кожним роком у жінки падає рівень активності яєчників. У багатьох випадках, це причина безпліддя і потрібно штучно підвищувати кількість гормонів.

Здавати аналіз на гормони потрібно, якщо:

  • Уже рік не настає вагітність;
  • Вагітність з невдалим результатом;
  • Спостерігається ожиріння, гіперандрогенії (сіпь, оволосіння);
  • Порушений менструальний цикл.

Що таке гормон?

Біологічне активна речовина називається гормоном, який виробляється залозами внутрішньої секреції. Готівка гормонів залежить від безлічі факторів, навіть від останнього прийому їжі або час доби. За гормональними збоями ховаються дуже серйозні проблеми зі здоров'ям. За допомогою аналізів можна визначити стан гормонів. Визначаючи в крові концентрації деяких гормонів, доктор дізнається стан репродуктивної системи, і якщо є порушення, призначають спеціальне лікування. Статеві гормони у чоловіків називають андрогенами, а жіночі - естрогенами.

Нижче перераховуються і описуються всі статеві гормони, які добре впливають на сприятливе зачаття і здорові пологи.

Лютеїнізуючого гормону

Цей гормон виробляється гіпофізом. У вагітної жінки він забезпечує овуляцію, завершення моменту дозрівання яйцеклітини, утворення жовтого тіла і секрецію естрогенів. Максимальна кількість цього гормону припадає на момент овуляції. Він стимулює вироблення основного гормону під час вагітності - це прогестерону. Його потрібно здавати в ті ж терміни, що і ФСГ.

У чоловіків цей гормон підвищує концентрацію тестерона.

В першу чергу, визначаючи причину безпліддя, орієнтуються на співвідношення ФСГ і ЛГ.

Фолікулостимулюючий гормон

Також виробляється гіпофізом. Це основний гормон, який регулює процес зростання яйцеклітини в яєчнику. Ще він відповідає за освіту естрогену, під його впливом в матці зростає ендометрія.

У жіночому організмі фолікулостимулюючий гормон провокує овуляцію, тому його рівень максимальний в середині циклу. Здають його на 4-7 день циклу. Якщо потрібно визначити, чи дозріла яйцеклітина, то ФСГ здається після тижня.

У чоловіків фолікулостимулюючий гормон підвищує концентрацію тестостерону, тим самим забезпечуючи дозрівання сперматозоїдів. При порушенні цього гормону може статися безпліддя. У чоловіків ФСГ виділяється рівномірно і постійно. Підвищення ФСГ говорить про недостатність функції пухлини гіпофіза, менопаузі, орхіті, алкоголізмі, статевих залоз. Зниження - про гіпоталамусі або гіпофункції гіпофіза, а також про вагітність.

Пролактин

Цей гормон може пригнічувати утворення ФСГ. Від пролактину залежить овуляція. Якщо гормон не в нормі, то яйцеклітина може не розвиватися, тому не буде овуляції. А ми знаємо, що без овуляції зачаття не відбудеться.

Щоб дізнатися кількість гормону в крові, роблять аналіз повністю всього циклу. Так як пролактин - це гормон стресу, перед тим як здавати аналізи, треба дотримуватися деяких умов. А саме, кров береться вранці і тільки натщесерце, перед маніпуляцією людина повинна полежати 30 хвилин.

Гормон в нормі підвищується під час статевого акту, фізичного навантаження, сну. Але у чоловіків збільшений рівень пролактину порушує статеву функцію.

Зниження пролактину виникає при гіпофізарної недостатності, а підвищення - при нирковій недостатності, гіпотиреозі, патології гіпоталамуса, пухлини гіпофіза, при вагітності.

Естрадіол

Цей відомий гормон має важливу роль в розвитку матки, а також до підготовки матки до вагітності. Він забезпечує розвиток яйцеклітини, регуляцію і становлення менструальної функції. Максимальне число гормону в жіночому організмі спостерігається за добу до овуляції. Після завершення овуляції його рівень знижується. Естрадіол виробляється під впливом інших гормонів: пролактину, ЛГ, ФСГ. Кров на вміст естрадіолу здають протягом усього циклу.

Якщо рівень гормону підвищений, то це говорить про наявність цирозі печінки, гіпертиреозі. Також кількість естрадіолу збільшується під час вагітності, при прийомі оральних контрацептивів і гормональних препаратів. Низький рівень говорить про недостатність функції статевих органів.

Цей гормон покращує стан волосся, шкіри, сальних залоз, захищає від атеросклерозу, зміцнює кісткову тканину, покращує сон, настрій, стимулює процеси пам'яті.

Прогестерон

Цей гормон є «гормоном материнства» або «Основним гормоном вагітності». Це і не дивно, адже він забезпечує завершительную підготовку прикріплення плоду до матки, а також хороші умови для вагітності. У жіночому організмі утворюється гормон в надниркових і яєчниках. А дефіцит гормону говорить про неприємний діагноз - безпліддя. Навіть є настає вагітність, її запліднена клітина не зберігається в матці більше трьох днів.

За допомогою базальної температуру визначають день овуляції. Але може бути й таке, що при дефіциті гормону, базальна температура може не змінюватися. Про овуляції і утворення жовтого тіла говорить підвищений рівень даного гормону. Недолік або відсутність білка впливає на кількість виробленого прогестерону. Тільки за допомогою вітамінотерапії можна підвищити рівень прогестерону. Вітаміни Е і В граю важливу роль. Перед плануванням вагітності, потрібно збільшити вживання цих вітамінів. Також дуже важливо, щоб харчування жінки і чоловіки було білковим: більше вживайте сої, риби, злаків, м'яса.

Прогестерон важливо перевірити на 20 день циклу.

Тестостерон

Це чоловічий статевий орган, який у невеликих кількостях виробляється і у жіночому організмі. Тестостерон, як і прогестерон секретується залозами і яєчниками, а його велика кількість відзначається в період овуляції і в лютеїнової фазі. Рівень гормону можна визначити в будь-який день. Перевищення кількості гормону послужити причиною раннього викидня і неправильної овуляції. Якщо у чоловічій організмі гормон виробляється в меншій кількості, то в результаті знижується якість сперми.

Цей гормон, покращує настрій, психологічний свідомість, відповідає за розвиток сальних залоз, стимулює кістковий мозок, розвиток м'язової маси і скелета, дозрівання сперматозоїдів, підтримання статевої функції.

На вироблення гормону впливає погане харчування, дієта, тепловий стрес, прийом алкоголю, куріння. Кількість тестостерону протягом доби дуже коливається. Мінімальна кількість гормонів спостерігається о 8 годині вечора, а максимальне - о 7 годині ранку.

ДЕА-сульфат

Це також чоловічий гормон. У жінок він утворюється в маленьких кількостях. При підвищенні рівня гормону виникає безпліддя і порушення діяльності яєчників. Він і жінці, і чоловікові потрібен в організмі, тільки в різних пропорціях. У будь-який день можна перевірити рівень цього гормону.

ДГА-S

У жінок сильне оволосіння за чоловічим типом говорить про Гиперандрогения. Якщо у жінки підвищена кількість волосся на сосках, підборідді, над верхньою губою, їй потрібно здати всі аналізи на визначення кількості дегідроепіандростерон сульфат. У жінок визначається для діагностики гіперандрогенії. Цей гормон виникає в корі надниркових залоз, а рівень безпосередньо залежить від куріння, прийому глюкози, фізичних навантажень, від прийому препаратів.

Тироксин - загальний (Т4) і вільний (FT4)

Планую зачаття, якщо існують передумови до безпліддя, треба стати кров, щоб дізнатися рівень тироксину і трийодтиронін. Багато хто знає, що при захворюваннях щитовидної залози може розвиватися безпліддя.

Важливий гормон залози - це тироксин. Регулює температуру тіла, кисневий обмін, розмноження і розвиток, зростання, розпади вуглеводів, жирів, білків, енергетичний обмін, обмін речовин.

Знижується кількість гормону при стресах, важких фізичних вправах, контакті зі свинцем, голодуванні.

Тиреотропний гормон

Цей гормон здатний регулювати роботу щитовидної залози. Якщо існують захворювання, то рівень гормону змінюється.

Трийодтиронин вільний

Він виробляється в щитовидній залозі. Він не сильно активний, і не володіє своєю поведінкою.

Кортизол

Гормон знаходиться в корі наднирника, що реагує на стрес. Мінімальна кількість кортизолу відзначається вночі, максимальне - днем.

У жінок при зниженні гормону спостерігається адреногенітальний сигнал.

17-кетостероїди

Якщо все гормони, про які ми вище говорили, визначаються в крові, то цей визначається в сечі. Особливість такого аналізу в тому, що людина збирає сечу в будь-який час доби. Такий метод дуже інформативний, але важливо дотримуватися правил збору сечі. Наприклад, в день збору і за три дні до збору з раціону потрібно прибрати фарбувальні продукти: цитрусові, червоні яблука, буряк, морква, вітаміни. Якщо немає, то результат буде дуже завищений. Перед дослідженням потрібно відмовитися від куріння, фізичних навантажень і виключати стреси.

Всі аналізи на гормони потрібно здавати вранці натщесерце.

Танюша, 19 березня 2012
Переглядів 40633 Коментарів 2 Рейтинг 4.7 з 5Голосов 6
Цікаві статті

Гормони при плануванні вагітності

Коли молода сім'я починає відчувати себе не зовсім повною, нібито їй чогось, а вірніше, кого-то не вистачає, з'являються перші думки про дитину. Якщо рішення прийнято, перше, що роблять розсудливі майбутні батьки - йдуть до лікаря і повідомляють йому про свої плани. Той, в свою чергу, на першому прийомі просить розповісти подружжя про різні нюанси щодо стану здоров'я. І дуже навіть можливо, особливо якщо є складнощі з зачаттям, вирішить досліджувати гормональний фон пацієнтів. Для чого? Після визначення кількості виробляються в організмі гормонів можна судити про різні збої в роботі організму, в тому числі, і безпліддя. Більш того, якщо доктор побачить прояв гіперандрогенії (надмірного оволосіння за чоловічим типом), сильне збільшення маси тіла або ожиріння, підвищену сальність шкіри, схильної до вугрового висипу, то навіть не буде роздумувати, чи варто вам здавати гормони. Справа в тому, що такі, на перший погляд, звичні багатьом стану, - сигнал про те, що з «гормоналкой» не все гаразд.

Також відправлять здавати кров «на гормони» планують завагітніти жінок, у віці «за 35». Пов'язано це з тим, що з роками у жінки помітно знижується функціональна активність яєчників. У деяких випадках це стає причиною безпліддя і вимагає штучного підвищення кількості деяких гормонів, в першу чергу, прогестерону.

Не варто сумніватися, що вам доведеться здавати аналіз на гормони, якщо:

  • Є порушення менструального циклу;
  • Спостерігаються ознаки гіперандрогенії (підвищений оволосіння, вугрі), ожиріння;
  • Відзначалися вагітності з невдалим результатом (регрес, викидень) раніше;
  • Вагітність не наступає протягом року і більше.

Що таке гормон?

Гормон - це біологічно високоактивна речовина, що виробляються залозами внутрішньої секреції. Їх кількість залежить від багатьох факторів, навіть таких, здавалося б, незначних, як час доби або час останнього прийому їжі. Гормональні збої - це не пусте словосполучення, за ним криються серйозні проблеми зі здоров'ям. Щоб визначити стан гормонального фону проводять лабораторні дослідження (аналізи). Визначаючи в крові концентрації певних гормонів з урахуванням фази менструального циклу, лікар визначає стан репродуктивної системи і, в разі порушень, призначає необхідне лікування. Жіночі статеві гормони узагальнено називають естрогенами, а чоловічі - андрогенами.

Аналіз крові на гормони.

Нижче наводимо перелік та опис статевих гормонів, що впливають на успішне зачаття, благополучну вагітність і здорові пологи.

Фолікулостимулюючий гормон

Фолікулостимулюючий гормон, скорочено ФСГ, виробляється гіпофізом і є одним з основних гормонів, що регулюють процес росту фолікула (яйцеклітини) в яєчнику. Також він відповідає за освіту естрогену - гормону, під впливом якого в матці зростає ендометрій.

В організмі жінки ФСГ провокує овуляцію, тому його максимальний рівень спостерігається в середині циклу. Здають його на 3-7 день менструального циклу. Якщо необхідно визначити, чи дозріває фолікул, то ФСГ здається на 5-8 дні.

У чоловіків ФСГ збільшує концентрацію тестостерону в крові, забезпечуючи тим самим процес дозрівання сперматозоїдів. Порушення з боку цього гормону призводять до безпліддя. У чоловіків, на відміну від жінок, ФСГ виділяється постійно і рівномірно. Підвищення фолікулостимулюючого гормону свідчить про недостатність функції статевих залоз, алкоголізмі, орхіті, менопаузі, пухлини гіпофіза. Зниження - про гіпофункції гіпофіза або гіпоталамуса, а також про вагітність.

Лютеїнізуючого гормону

Лютеїнізуючого гормону (ЛГ) також виробляється гіпофізом. У жінок він забезпечує завершення процесу дозрівання яйцеклітини в фолікулі, овуляцію, секрецію естрогенів і утворення жовтого тіла. Найбільша кількість цього гормону припадає на овуляцію. Він стимулює вироблення головного гормону вагітності - прогестерону. Здається в ті ж терміни, що і ФСГ.

У чоловіків ЛГ збільшує концентрацію тестостерону, що сприяє дозріванню сперматозоїдів.

Визначаючи причину безпліддя, в першу чергу орієнтуються на співвідношення ЛГ і ФСГ.

Пролактин

Черговий гормон гіпофіза - пролактин - може пригнічувати утворення ФСГ. Від нього безпосередньо залежить здійснення овуляції. Якщо пролактин не в нормі (без різниці в більшу або меншу сторону), то фолікул може не розвиватися, відповідно, овуляція не відбудеться. А без овуляції, як ми знаємо, зачаття не можливо.

Щоб визначити кількість пролактину в крові жінки, аналіз роблять в 1 і 2 фазу менструального циклу. З огляду на, що пролактин є гормоном стресу, проводячи аналізи, необхідно строго дотримувати деякі умови. Наприклад, кров береться натщесерце і тільки вранці, перед маніпуляцією пацієнт повинен близько півгодини полежати.

У повсякденному житті пролактин в нормі підвищується під час сну, фізичного навантаження, статевого акту. Але у чоловіків надмірне підвищення його рівня здатне порушувати статеву функцію.

Підвищення пролактину виникає при вагітності, синдромі галактореї-аменореї, пухлини гіпофіза, патології гіпоталамуса, гіпотиреозі, нирковій недостатності, а зниження - при гіпофізарної недостатності.

Естрадіол

Естрадіол грає величезну роль у розвитку слизової оболонки матки і підготовці її до вагітності. Він забезпечує становлення і регуляцію менструальної функції, розвиток яйцеклітини. Найбільша кількість естрадіолу в організмі жінки спостерігається за добу-півтори до овуляції. Після цього його рівень знижується. Виробляється естрадіол під впливом інших гормонів: ФСГ, ЛГ і пролактину (у жінок - в яєчниках, у чоловіків - в яєчках і підтримується на постійному низькому рівні). Кров на утримання цього гормону здають протягом усього менструального циклу.

Читайте також Норма вільного Т4 у жінок

Якщо в організмі підвищений рівень естрадіолу, то це може говорити про наявність естроген-продукують пухлинах, гіпертиреозі, цирозі печінки. Також кількість цього гормону збільшується при прийомі гормональних препаратів, у тому числі оральних контрацептивів, а також під час вагітності. Низький рівень гормону свідчить про недостатність функції статевих залоз.

Естрадіол (як і все естрогени) стимулює процеси пам'яті, покращує настрій, сон, зміцнює кісткову тканину, захищає від атеросклерозу, покращує роботу сальних залоз і стан шкіри і волосся.

Прогестерон

«Головний гормон вагітності», «гормон материнства» - ці словосполучення часто вживають, кажучи про прогестерону. Це і не дивно, оскільки він забезпечує остаточну підготовку слизової оболонки матки до прикріплення ембріона, а також оптимальні умови для вагітності, що розвивається. У жінок утворюється прогестерон в яєчниках і надниркових залозах. Часто його дефіцит виливається в невтішний діагноз - безпліддя. Навіть якщо вагітність наступає, її запліднена клітина не утримується в матці більше двох-трьох днів.

Яка бажає завагітніти жінка часто вимірює базальну температуру, щоб визначити наближення овуляції. Але іноді, при дефіциті прогестерону, базальна температура може змінюватися. Ознакою овуляції і утворення повноцінного жовтого тіла є десятикратне підвищення рівня прогестерону. Відсутність або недолік білка істотно позначається на кількості вироблюваного прогестерону. Підняти рівень прогестерону можна за допомогою вітамінотерапії. Основну роль тут грають вітаміни В і Е. Плануючи вагітність, необхідно налагодити надходження цих вітамінів в організм. Також надзвичайно важливо, щоб харчування подружжя було білковим: більше їжте м'яса, злаків, риби, сої.

Цей гормон важливо перевірити на 19-21 день менструального циклу.

Тестостерон

Тестостерон - чоловічий статевий гормон, який в невеликих кількостях виробляється і у жінок. Як і прогестерон, тестостерон секретується яєчниками і наднирковими, а його максимальна кількість відзначається в лютеїнової фазі і в період овуляції. На відміну від вищеописаних гормонів, визначити його рівень можна абсолютно в будь-який день. Перевищення нормальної концентрації цього гормону може послужити причиною неправильної овуляції і раннього викидня. Якщо ж у чоловіка тестостерон виробляється в меншому (від необхідного) кількості, діагностують зниження якості сперми.

Тестостерон відповідає за розвиток вторинних статевих ознак, психологічне свідомість статі, підтримання статевої функції (лібідо і потенція), дозрівання сперматозоїдів, розвиток скелета і м'язової маси, стимулює кістковий мозок, діяльність сальних залоз, покращує настрій.

На вироблення тестостерону впливає куріння, прийом алкоголю, тепловий стрес (в тому числі опіки), дієта з низьким вмістом жирів, погане харчування. Протягом доби кількість тестостерону дуже коливається. Максимальне число гормону спостерігається о 7 годині ранку, а мінімальне - в 8 вечора.

ДЕА-сульфат

Ще один чоловічий гормон - ДЕА-сульфат - утворюється в нормі в наднирниках жінки в невеликих кількостях. При підвищенні концентрації цього гормону нерідко виникає порушення роботи яєчників і безпліддя. Він також потрібен організму подружжя, але в різних пропорціях. Перевіряється рівень цього гормону в будь-який день.

Дегідроепіандростерон сульфат ДГА-S (ДГЕА-С)

Надмірне оволосіння у жінки за чоловічим типом є ознакою гіперандрогенії. Якщо у пацієнтки відзначається підвищена кількість волосся над верхньою губою, підборідді, сосках і т. Д., В першу чергу, її направлять здати аналіз на визначення кількості ДЕА-С. Визначається для діагностики походження гіперандрогенії (надлишку чоловічих статевих гормонів) у жінок. Цей гормон синтезується в корі надниркових залоз, а його рівень залежить від прийому лікарських препаратів, фізичних навантажень, куріння, введення і прийому глюкози.

Тироксин - вільний (FT4) і загальний (Т4)

Плануючи вагітність, якщо є передумови до безпліддя, необхідно здати кров на визначення рівня гормонів щитовидної залози. Це тироксин (Т4 і FT4) і трийодтиронін (Т3). Відомо, що при захворюваннях щитовидної залози нерідко розвивається безплідність.

Тироксин - основний гормон щитовидної залози. Регулює обмін речовин, енергетичний обмін, процеси синтезу і розпаду білків, жирів, вуглеводів, зростання, розвиток і розмноження, кисневий обмін, температуру тіла.

Показники тироксину знижуються при голодуванні, недостатньому харчуванні з низьким вмістом білка, контакті зі свинцем, важких фізичних вправах, стресах і т. Д.

Трийодтиронин вільний (Т3)

Цей гормон, як і попередній, виробляється щитовидною залозою. Він менш активний, ніж Т4, але має власне дією.

Тиреотропного гормону (ТТГ)

Цей гормон регулює роботу щитовидної залози. При захворюваннях «щитовидки» концентрація тиреотропного гормону змінюється, при чому у жінок вона на 20% вище.

Гормон кори надниркових залоз, що реагує на стрес (психологічний, фізичний, холодової, теплової та ін.). Максимальна кількість гормону відзначається днем, мінімальне - вночі.

При зниженні кортизолу у жінок діагностують адреногенітальний синдром.

17-кетостероїди (17-КС)

Якщо всі вищеописані гормони визначаються в крові, то 17-кетостероїди є продуктами обміну чоловічих статевих гормонів і визначаються в сечі. Особливість цього аналізу в тому, що пацієнт збирає сечу протягом доби і це дає можливість вловити будь-які коливання за добу будь-яких чоловічих гормонів. Цей метод дуже інформативний (навіть більше, ніж аналіз крові), але дуже важливо дотримуватися правил збору сечі. Наприклад, за 3 дні до збору і в день збору з їжі виключаються фарбувальні продукти (жовте, помаранчеве, червоне): морква, буряк, червоні яблука, цитрусові (всі включаючи соки, салати, соуси, супи та ін.), Вітаміни. Інакше показник буде завищений. Напередодні дослідження виключаються фізичні навантаження, куріння, стреси.

Всі аналізи на гормони здаються в ранкові години натщесерце.

Спеціально для beremennost. net - Ольга Павлова

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...