Вагітність після медикаментозного аборту Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Вагітність після медикаментозного аборту

 • Видео

У житті кожної людини трапляються вчинки, якими одні знаходять виправдання, а другі, навпаки, вважають страшним гріхом. Одним з таких є аборт - штучне переривання вагітності. Але як би там не було, на все є свої причини і говорити про те, що можна, а що не можна, варто лише, вникнувши в кожну ситуацію окремо.

Трапляється так, що наступила вагітність є небажаною для жінки і тоді доводиться вибирати аборт

Медикаментозний аборт і його суть

Найчастіше в медицині використовується медикаментозний аборт, який є методом штучного переривання вагітності на ранніх термінах. Як правило, проводиться він до 6-7 тижні вагітності за допомогою застосування спеціальних препаратів міфепристону та не вимагає хірургічного втручання. Однак сам препарат, який використовується для проведення медикаментозного аборту, не продається в звичайних аптеках і може поширюватися лише сертифікованими фахівцями.

Перед проведенням медикаментозного аборту жінці рекомендується обов'язково пройти ультразвукове дослідження, яке дозволить виключити можливі ускладнення і підтвердити можливість проведення процедури. Після всіх обстежень призначається застосування декількох таблеток препарату, а вже по закінченню 1-2 днів спостерігається кровотеча, яке свідчить про початок процесу відторгнення плодового яйця.

Медикаментозний аборт вважається самим щадним і проводиться із застосуванням спеціальних препаратів, прописаних лікарем

Чому такий аборт краще?

Головними перевагами медикаментозного аборту прийнято вважати не тільки високу ефективність процедури і можливість виключення хірургічного втручання, відсутність ризику зараження інфекціями, але і безпеку. Крім цього, при проведенні такого аборту виключаються механічні дії на шийку матки і саму матку жінки, а також не обов'язково є і застосування анестезії, адже болю, які відчуває вагітна, часто схожі з звичайними передменструальними болями.

Медикаментозний аборт проводиться до 6-7 тижні вагітності після необхідного обстеження жінки

Побочные эффекты

Природно, що будь-який аборт є не природним втручанням в організм жінки, проте у випадку з медикаментозним абортом всі позови зводяться до мінімуму. Також не варто вважати такий вид аборту абсолютно безпечним, адже при настанні вагітності відбувається гормональна перебудова в організмі, а ось її переривання може стати стресом для репродуктивного здоров'я жінки. Після проведення медикаментозного аборту можлива поява таких побічних ефектів:

 • Слабкість і запаморочення;
 • Порушення стільця, блювота і нудота;
 • Інфекція сечових шляхів і матки, а також запалення придатків і матки;
 • Ниючі болі внизу живота і рясне маткова кровотеча;
 • Підвищення температури і в деяких випадках виникнення алергічних реакцій.
Вагітність після такого аборту можлива, проте вона буде обтяжена різними ускладненнями

Вагітність після аборту і її ускладнення

Не може не хвилювати питання і про те, чи можлива вагітність після медикаментозного аборту? В принципі немає нічого забороненого в тому, щоб завагітніти знову після перенесеної процедури, однак існує ряд ускладнень, якими чревата наступна вагітність. До таких ускладнень медики відносять:

 • Загрозу переривання вагітності в результаті порушення гормонального фону і нестачі гормону прогестерону;
 • Істміко-цервікальна недостатність - стан, при якому шийка матки після проведеного медикаментозного аборту просто нездатна справлятися зі своїми функціями при настанні вагітності;
 • Аномалії прикріплення плодового яйця і низьке передлежання плаценти;
 • Затримка в розвитку плода, що стає результатом стоншування ендометрію і його функціональну неповноцінність;
 • Резус-імунізація, що найчастіше трапляється після перенесеного медикаментозного аборту у жінок з негативним резус-фактором крові за умови, що у плода був позитивних резус-фактор.

Вагітність після медикаментозного аборту відео

Вагітність після медикаментозного аборта020

Переривання вагітності для жінки є великим стресом, він не проходить безслідно, зачіпаючи як моральне, так і її фізичне здоров'я. Останнім часом все частіше стали вдаватися до медикаментозного (таблетовані) аборту, який вважається менш небезпечним, ніж міні-аборт або вискоблювання.

На сьогоднішній день аборт за допомогою таблеток є самим щадним з усіх видів. Одні роблять це за власним бажанням, інші - за медичними показаннями. Часто молоді жінки задаються питанням, а чи зможуть вони після цього завагітніти знову?

Відмінності медикаментозного аборту від вискоблювання

 • Переривання вагітності за допомогою пігулок заснована на зміні гормонального фону таким чином, що запліднена яйцеклітина не може утримуватися на маткової стінки. При цьому з'являється кровотеча, і зародок викидається назовні природним шляхом. Препарати, які використовуються для цієї мети, можна приймати тільки під наглядом лікаря, так як існує небезпека кровотечі. Класичний аборт (вискоблювання), в свою чергу, травмує маткову стінку, утворюючи велику ранову поверхню, така маніпуляція проводиться наосліп, для правильного і успішного завершення аборту необхідний досвід лікаря, в іншому випадку процедура чревата ускладненнями, аж до безпліддя.
 • Щадний медикаментозний аборт можна проводити тільки до 9-го тижня вагітності, тоді як вишкрібання дозволяється робити до 12 тижнів.
 • Існує також небезпека психічних розладів після вискоблювання, багато жінок важко сприймають настільки глибоке втручання в їх організм іншими людьми (медичним персоналом). Тоді як негативні наслідки при медикаментозному аборті мінімальні.

Планування зачаття після таблетованого аборту

Краще відкласти зачаття на 3-6 місяців. За цей час організм жінки відновиться, а гормональний фон прийде в норму.

Читайте также :

Вагітність після медикаментозного аборту

Переривання вагітності на початкових термінах за допомогою антігестагенов препаратів, що пригнічують дію головного гормону вагітності прогестерону, називають медикаментозним абортом. Незважаючи на те, що такий спосіб вважається найбільш щадним для жіночого організму, існують певні складності вагітності після медикаментозного аборту і виношування здорової дитини.

Спеціальна речовина міфепристон, що міститься в препаратах для медикаментозного переривання вагітності, сприяє відшарування від стінок матки зародкових оболонок, вбиваючи зародок. Через певний час приймаються препарати, що містять простагландини, які посилюють роботу маткової мускулатури і виштовхують плодове яйце з порожнини матки. Медикаментозний аборт за статистикою в 95-98% закінчується перериванням вагітності. Але після медикаментозного аборту можна завагітніти швидше, тому що:

 • Спосіб не передбачає хірургічного втручання, і стінки матки не травмуються;
 • Менструальної функції відновлюється в календарні терміни, а точніше через 28-30 днів після процедури;
 • Використовується переривання на ранніх термінах, коли ще не наступили в організмі жінки значні гормональні зміни.

Кожен жіночий організм індивідуальний, а на ймовірність завагітніти після медикаментозного аборту впливає швидкість відновлення порушеного штучним втручанням гормонального фону. Деякі жінки можуть завагітніти практично відразу, іншим для цього потрібно від року до декількох років. Головне пам'ятати, що необхідно дати відновитися організму і протягом півроку ретельно оберігатися. Після такого відпочинку і відновлення ймовірність нормального перебігу наступної вагітності значно збільшиться.

Незапланована вагітність після медикаментозного аборту

У разі незапланованого зачаття незабаром після медикаментозного аборту слід негайно звернутися до свого лікаря і пройти повне медичне обстеження. Іноді може знадобитися тривале спостереження в умовах стаціонару для того, щоб зберегти вагітність.

Ускладнення і ризики при настанні вагітності протягом нетривалого часу після проведення процедури медикаментозного аборту:

 • Виникнення позаматкової вагітності;
 • Різні пороки розвитку плоду, затримка в його розвитку;
 • Резус-сенсибілізація, якщо у жінки негативний резус фактор;
 • Завмирання плодового яйця.

Пов'язані такі ризики з тим, що материнський організм ослаблений, і не в змозі дати все необхідне для росту і розвитку плода. Ранній візит до гінеколога в разі такої вагітності також необхідний для того, щоб виявити позаматкову вагітність, якщо плодове яйце закріпилося поза порожниною матки.

Успішне планування вагітності після медикаментозного аборту

Для того щоб завагітніти після медикаментозного аборту з мінімальним ризиком ускладнень для майбутньої дитини і здоров'я матері необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Протягом півроку використовувати надійні методи контрацепції, після закінчення цього терміну жінці потрібно пройти повне медичне обстеження разом з майбутнім батьком дитини. Особливо важливо акцентувати увагу на аналізах гормонального фону і виявленні урогенітальних інфекцій, які часто є наслідком медикаментозного аборту;
 • Дотримуватися здорового способу життя і позбутися від шкідливих звичок, скинути зайву вагу;
 • Вилікувати наявні вогнища хронічних інфекцій, уникати бактеріального та вірусного сезонного інфікування;
 • Раціонально харчуватися, забезпечуючи організм всіма необхідними вітамінами і мінералами, внаслідок чого нормалізується вироблення гормонів, які відповідають за зачаття, естрогену і прогестерону;
 • Намагатися уникати перевтоми і стресів.

Дотримуючись цих порад, жінка багаторазово збільшує ймовірність того, що вагітність після медикаментозного аборту настане без проблем і буде протікати сприятливо.

Вагітність після медикаментозного аборту не перервав

Імовірність збереження вагітності після медикаментозного аборту невелика, всього 4-5%, але вона існує і необхідно знати про наслідки в разі, якщо жінка відмовляється від проведення повторного аборту і вирішує зберегти вагітність.

При грубому медикаментозному втручанні протягом нормальної вагітності на етапі формування плоду порушується гормональний фон і виникає велика ймовірність вроджених дефектів плоду. За даними медичної статистики величина ризику вроджених патологій після застосування міфепристону, якщо вагітність не перервана і жінка відмовилася використовувати інші методи переривання, менш десяти випадків на тисячу пологів. Але навіть про таке мінімальному шанс тератогенного дії препарату повинні бути попереджені всі жінки, які збираються зберегти вагітність після невдалого медикаментозного аборту. Завдання лікаря роз'яснити жінкам, що зважилися на переривання вагітності за допомогою таблеток про необхідність хірургічної чистки після невдалого медикаментозного аборту.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Прочитати все:

Вагітність після медикаментозного аборту

Планування вагітності після будь-якого аборту малоефективно без консультації гінеколога, оскільки повинен бути призначений спеціалізований курс лікування ендометрія. За місяць до планування вагітності потрібно начінатькурс прийому фолієвої кислоти.

При будь-якому методі переривання вагітності, репродуктивна функція жінки в більшій чи меншій мірі виявляються вичерпаними. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає медикаментозний аборт найменш небезпечним способом переривання вагітності, але порушення гормонального фону, неповне вигнання плодового яйця і можуть проявитися і тут.

Однак, медикаментозний аборт можна застосувати тільки на малому термін - не болеевосьмі тижнів іопитний лікар повинен порадити жінці альтернативний спосіб переривання вагітності, більш відповідний терміну. Такий підхід важливий, оскільки прийом препаратів мифегин і міфепрістонанесет в собі ріскотріцательного впливу на організм, що розвивається, впливаючи на розвиток всіляких пороків.

Коли можна завагітніти після аборту

З малою вірогідністю, але Вагітність після медикаментозного аборту може початися вже через два-три тижні. У зв'язку з етімпосле процедури аборту особлива увага повинна бути приділена оптимальним методам контрацепції, при цьому бажано участь лікаря. Це важливий пункт, оскільки Завагітніти після медикаментозного аборту  розумно не раніше, ніж через півроку після прийому препаратів для медикаментозного аборту.

Вагітність після медикаментозного аборту , за статистикою, більш успішна, ніж вагітність після хірургічного втручання. При медикаментозному аборті шийка матки не отримує травм від металевих розширювачів та інших інструментів, що застосовуються в інструментальному аборті, це запорука збереження її запірної функції. Сама процедура медикаментозного аборту має менше травматичних наслідків для стінок матки, ніж при інструментальному аборті і вакуумної аспірації. Саме травми стінок і шийки матки призводять до неповноцінності її слизової оболонки, наслідком чого є складності з прикріпленням плодового яйця і дефектів формування плаценти.

Таким чином, при неможливості збереження вагітності, слід схилятися саме до медикаментозного аборту, але маючи на увазі малий термін можливості його реалізації, жінці, яка прийняла рішення про переривання вагітності, слід звертатися до медичної установи без зволікання.

Чи можна завагітніти після аборту

Після переривання вагітності, жінка задається одним важливим питанням: чи можна завагітніти після аборту. Причиною, що спонукала жінку до аборту, можуть бути і особистісні мотиви, і медичні показання. Від самої причини і від терміну аборту залежить можливість вагітності після аборту. Коли після аборту можна вагітніти, яка ймовірність завагітніти після аборту медикаментозного і хірургічного переривання вагітності на пізніх термінах, чи можлива вагітність відразу після аборту, чи можна народити після аборту, здоровими чи будуть діти після аборту, в яких випадках настає безпліддя після аборту - всі ці питання хвилюють жінок, що перервали свою вагітність з надією в майбутньому все-таки стати мамами. Даним питанням і присвячена ця стаття.

Чи можливо завагітніти після аборту?

Лікар не зможе призначити вам конкретний час, коли можна завагітніти після аборту. Адже відновлення дітородної функції залежить від того:

 • Міцне Чи здоров'я у жінки;
 • Чи були ускладнення після аборту.

Є група ризику, у якій ускладнення після аборту зустрічаються з великою частотою. Це підлітки, жінки, які переривають першу вагітність, жінки з патологіями внутрішніх статевих органів. Як швидко, якщо взагалі, з'явитися ймовірність завагітніти після аборту, стане ясно після самої операції або через деякий час після відновлення функцій статевої системи жінки.

Вагітність відразу після аборту

Питання, чи можлива вагітність відразу після аборту, хвилює в основному тих жінок, які бояться нової незапланованої вагітності. Дуже халатно вважати, що організму в будь-якому випадку доведеться відновлювати свою репродуктивну систему кілька місяців. Так як ймовірність цього дорівнює ймовірності завагітніти після аборту. Коли після аборту можна вагітніти? Завдяки сучасним щадним методам переривання вагітності, таким як медикаментозний аборт, наприклад, нове зачаття може наступити протягом двох-трьох тижнів після аборту. Тому жінка повинна подбати про контрацепцію ще до операції по перериванню вагітності. Серед широкого асортименту сучасних протизаплідних засобів, гормональних, оральних, внутрішньоматкових, лікар допоможе вибрати жінці ті, що підійдуть саме їй.

Іншим жінкам вагітність після аборту, навпаки, дається нелегко і після великої кількості часу. В ідеалі репродуктивна функція жінки повинна відновлюватися через 1 місяць, як у випадку з вагітністю після медикаментозного аборту. В цьому випадку аборт схожий на менструальної кровотечі, яке усунений буде рукою не яйцеклітину, а запліднене яйце. Але організм може бути і не готовий до вагітності відразу після аборту.

Чи можливо завагітніти після аборту найближчим часом? Ніхто не виключає цієї можливості і ніхто не зможе дати 100% гарантію, що можливо. Необхідно подивитися на це питання з іншого боку. Навіщо організму піддавати себе такому стресу, як вагітність. Після аборту організму був нанесений колосальний стрес. Природна функція відтворення роду була перервана. Велика кількість гормонів, викинутих залозами внутрішньої секреції виявилися марними. Організму довелося повертатися в русло звичайного життя по неприродним для нього причин. Швидка вагітність відразу після аборту обертається часом важкими наслідками: внутрішні кровотечі, патології плода, викидні.

У разі, якщо вагітність після аборту все-таки трапилася, звичайно, не варто засмучуватися і очікувати найгіршого. Тільки після консультації жіночого доктора, досліджень і ряд аналізів можна говорить про те, чи здорова ця вагітність. Відразу після аборту настало благополучне зачаття зобов'язує вас уважніше ставитися до свого здоров'я та здоров'я життя всередині вас. І, звичайно ж, про повторне перериванні вагітності відразу після аборту і мови бути не повинно. Організму буде завдано колосальної шкоди. Тому, жінки, будь ласка, піклуйтеся про своє здоров'я і не допускайте недбалості по відношенню до можливих вагітностей.

Безпліддя після аборту

Цей страшний діагноз чують щорічно сотні тисяч жінок по всьому світу. Нестерпно боляче розуміти, що народження дітей неможливо через власного здоров'я. І яке гнітюче почуття провини з'являється у жінки, яка більше ніколи не зможе народити після аборту. Перше, що хвилює всіх жінок, які вирішили перервати вагітність - а чи можна завагітніти після аборту? Безпліддя після аборту, на жаль - не рідкісне явище. Процедура переривання вагітності не завжди проходить гладко і без наслідків, від чого не застрахована жодна жінка, що зважилася на аборт.

Які можуть вознікають наслідки після аборту?

 • Збій гормонального фону, в результаті чого порушується гормональний цикл;
 • Порушується обмін речовин, через що жінка може безконтрольно набрати вагу або сильно виснажувати;
 • Хвороби залоз молочних, мастит та ін.;
 • Статева психологія (стрес, депресія);
 • Інфікування і запалення внутрішніх статевих органів;
 • Ерозія шийки матки, непрохідність маткових труб, наслідком чого може виявитися безпліддя.

Ймовірність завагітніти після аборту більше, якщо відсутні наведені нижче фактори - безпліддя після аборту:

 • Збій гормонів. Величезна кількість гормонів, що виділяються залозами внутрішніх секреций, виявляться без потреби. Подітися їм нікуди, і вони починають працювати в матці, яєчниках, молочних залозах, викликаючи збій цих органів.
 • Хірургічний аборт може закінчитися пораненням стінок матки, що ризикує закінчитися утворенням рубців на матці. Це - серйозна підстава для безпліддя.
 • Шийка матки, що розкривається штучно, може вплинути на те, що вагітність після аборту закінчиться викиднем.
 • Порушення менструального циклу, що виникають при пошкодженні функцій ендометрія, також можуть вплинути на те, буде можливо завагітніти після аборту.
 • Психологічна травма, особливо часто виникає після хворобливого аборту. Процес відновлення організму займає від 4 місяців (у жінки, що родила) до року і більше (у родили).
 • Чи можна народити після аборту? У більшості випадків, звичайно, можна. Діти після аборту можуть бути і здоровими, і сильними, і красивими. Чому ні? Але слід пам'ятати, що ризик серйозних ускладнень в процесі аборту все-таки можливий, аж до безпліддя.

  Лікування безпліддя

  На щастя, сучасна медицина здатна вилікувати діагноз безпліддя, наслідком якого став аборт. Народити після аборту можна, якщо під час почати терапію. Лікування починається з повного обстеження пацієнтки. Чи є статеві інфекції, запалення сечовивідних шляхів, в порядку чи гормональний фон, прохідні чи маткові труби, який стан внутрішніх статевих органів жінки.

  Негативні наслідки аборту будуть лікувати таким чином:

 • Гормональна терапія в разі ендокринних порушень. Її метою є відновлення менструального циклу і гормонального фону жінки.
 • Традиційне медикаментозне лікування при наявності запальних інфекційних процесів в статевій системі.
 • Традиційне медикаментозне лікування або оперативне втручання при непрохідності маткових труб.
 • Зшивання шийки матки в разі викидня через самовільне розкриття шийки матки. Шви видаляють безпосередньо перед пологами.
 • В результаті позитивного впливу терапії, можна буде говорити про те, коли можна завагітніти після аборту.

  Коли після аборту можна вагітніти?

  Яка ймовірність завагітніти після аборту? Вагітність після медикаментозного аборту ймовірно настане дуже скоро. Адже цей метод вважається найбезпечнішим. Менструальний цикл відновлюється дуже скоро, а, значить, жінка вже буде здатна до зачаття. Але вагітність після медикаментозного аборту все одно краще запобігти. Необхідно дати організму час. Обов'язково користуватися контрацептивами.

  Хірургічний аборт, особливо той, що виробляється вискоблюванням - надзвичайно складна для статевих органів операція. Менструальний цикл і гормональний фон може відновлюватися мінімум півроку, рік. Фертильність повертається не відразу. Але науці відомі випадки «застосування резервів» організмом, коли можна завагітніти після аборту хірургічного дуже скоро.

  Чи можна завагітніти після аборту, яким би способом він не проводився? Можна, можливо. Все залежить від індивідуальної переносимості організмом операції аборту. Яка ймовірність завагітніти після аборту незабаром? Висока, особливо, якщо аборт проводився медикаментозно.

  За якими б причин не була перервана вагітність, право на те, щоб народити після аборту, має бути у кожної жінки. Те, чи можна народити після аборту, стане ясно через деякий час після відновлення здорового стану організму. Діти після аборту, неодмінно повинні бути бажаними і довгоочікуваними, а головне здоровими. Тому жінці потрібно особливо уважно ставитися до своєї репродуктивної функції, і тоді вагітність після аборту матиме більшу ймовірність пройти без ускладнень.

  інші статті
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...