Як знизити гормон ФСГ у жінок Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Як знизити гормон ФСГ у жінок

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) Жінки і високий ФСГ

Загальна проблема тут - не в підвищеному рівні гормонів, а в тому, як більшість лікарів використовують цю інформацію. Якщо ви багато разів відвідували лікаря з проблем з фертильністю, то вимірювали рівень ФСГ.

Як випливає з назви, ФСГ стимулює в яєчниках зростання і дозрівання фолікула, який буде випускати яйцеклітину. Коли в яєчниках є багато яйцеклітин, останні звільняються легко, так що рівень ФСГ низький. (ФСГ може бути занадто низьким, докладніше про це трохи пізніше.) Коли запас яйцеклітин скорочується, гіпофізу, як правило, доводиться більше працювати, щоб стимулювати розвиток яйцеклітин в яєчниках і виробляти більше ФСГ, щоб підштовхнути яєчники. Ось чому жінки похилого віку зазвичай мають більш високий рівень ФСГ, ніж молоді жінки. Нормальний рівень ФСГ (у 2-й або 3-й день менструального циклу) повинен бути до 12 мМО / мл.

Низький резерв яєчників є не тільки причиною підвищення ФСГ, тому автоматично ставитися до кожного підвищеного результату як до ознаки того, що жінка не має достатньо яйцеклітин або тільки «погані» яйцеклітини, є помилкою. І високий ФСГ ніколи не слід розглядати як остаточний ознака того, що вагітність неможлива.

З одного боку, діагноз «поганих яйцеклітин» найчастіше застосовується лікарем, який знає справжньої причини. Майже ні у кого яйцеклітини не бувають всі "погані", хоча з віком нежиттєздатних яйцеклітин стає більше. Це не означає, однак, що взагалі немає хороших, життєздатних яйцеклітин.

Крім зменшення харчування яйцеклітини, є інші чинники, які можуть привести до високих рівнів ФСГ. Хоча вони менш поширені, вони повинні бути досліджені, перш ніж зробити висновок про низький резерві яєчників. ФСГ може бути підвищений через наявність деяких аутоімунних або спадкових захворювань, хірургічного видалення одного яєчника, куріння або аменореї (відсутність менструації) через гормонального дисбалансу. Високий ФСГ може бути також пов'язаний з передчасним згасанням функції яєчників (СЯ) або на початку менопаузи.

Як правило, ФСГ може лютувати через стрес. Як і всі процеси в організмі, виробництво яйцеклітин проходить набагато важче в стані напруги і стресу. Я (Джилл) бачила, як ФСГ моїх пацієнток піднімається, коли вони перенапружені, а потім падає, коли настає відносний спокій. Багато з них потім завагітніли. ФСГ також може підвищуватися без видимих ​​причин, а потім повернутися до норми. Він може варіюватися від циклу до циклу. У будь-якому випадку високий ФСГ не означає, що у вас не буде овуляції і неможливе зачаття. Звичайно, важче завагітніти з високим ФСГ, але це не виключає вагітності в цілому.

Навіть якщо високий ФСГ виявляється пов'язаний з меншою кількістю яйцеклітин в яєчниках, важливо не їх кількість, а якість овуляції. До тих пір поки у вас відбувається овуляція, то неважливо: яйцеклітина була однією з сотні, тисячі або мільйони. Якщо у вас високий ФСГ і є проблеми з овуляцією, ви можете мати складнощі з зачаттям, але високий ФСГ сам по собі не є остаточним вироком.

Рівень ФСГ визначають у 2-й або 3-й день менструального циклу. ФСГ досить складно виміряти, і результати можуть бути різними в різних лабораторіях. Пройдіть тестування в декількох лабораторіях, щоб результати узгоджувалися. Більшість лікарів не будуть лікувати пацієнтку від безпліддя, якщо її ФСГ перевищує певний рівень.

Різні лікарі використовують різні обмеження, але в основному від 12 до 14 мМО / мл.

Якщо ви отримали підвищений результат, то обов'язково треба повторити аналіз. Один високий результат не повинен бути причиною для занепокоєння. (Після менопаузи рівень ФСГ залишається високим. До тих пір поки він змінюється, клімаксу ще немає.) Багато лікарів, однак, найвищий результат записують як остаточний, по суті ігноруючи будь-які низькі значення.

Високий ФСГ не означає, що препарати, що сприяють зачаттю, не допоможуть. Ці препарати діють, стимулюючи виробництво ФСГ (або, у випадку ін'єкції, забезпечуючи надходження синтетичного гормону). Якщо ваш рівень вже високий, яєчники можуть стати стійкими до ФСГ. Тому, перш ніж почати приймати препарати, що сприяють зачаттю, переконайтеся, що у вас є аналізи рівня ФСГ.

ЕКО не збільшує ймовірність того, що жінка з високим ФСГ завагітніє. Такі жінки повинні намагатися завагітніти природнім шляхом. Таким чином, треба відмовляти цих жінок від виконання ЕКО з високими дозами препаратів, що сприяють зачаттю, але лікарі не мають права пропонувати ніякі інші варіанти, крім донорських яйцеклітин. Я (Самі) призначаю естроген пацієнткам для зниження ФСГ. Коли ФСГ знижується, їх яєчники можуть реагувати на високі дози препаратів.

Цікаво читати:

Фоллітропін (Фолликулостимулирующий гормон, ФСГ)

Матеріал для дослідження: сироватка або плазма крові.

Зберігання та доставка матеріалу для дослідження

Стабільність ФСГ в плазмі або сироватці в закритій пробірці зберігається 2 тижні при кімнатній температурі або при температурі + 40С - + 80С, 1 рік при -200С.

Білірубін (концентрація 513 мкмоль / л), ліпемія при концентрації тригліцеридів 1г / л не заважають визначенню. Циклічні коливання протягом дня становлять 50% і менш виражені, ніж у ЛГ.

Фізіологічні стану призводять до зміни рівня ФСГ в крові

У підлітків в препубертатном періоді Фоллітропін нижче, ніж у дорослих людей. У жінок Фолликулостимулирующий гормон в середині менструального циклу супроводжує овуляторний підйом ЛГ, в лютеїнової фазі відбувається зниження ФСГ. У постменопазуальний період рівень ФСГ майже в 10 разів перевищує рівень до менопаузи, під час вагітності відбувається різке зниження ФСГ, майже до невизначених величин. У чоловіків до 60-65 років рівень ФСГ збільшується. Влітку рівень ФСГ у здорових чоловіків підвищується.

Захворювання і стани при яких можливі зміни рівня ФСГ в крові

Фізичні навантаження у одних людей призводять до збільшення, а у інших до зниження ФСГ; голодування, ожиріння, контакт зі свинцем, хірургічні втручання викликають зниження ФСГ; куріння, порушення функції нирок при уремії, вплив рентгенівських променів викликають збільшення Фоллітропін в плазмі.

Лікарські препарати, що впливають на рівень ФСГ в крові

Препарати для зниження ФСГ . анаболічні стероїди, бузерелін, карбамазепін, кон'юговані спірогени, даназол, діетілстільбестрол, гозерелін, мегестрол, сетранол, оральні контрацептиви, феноліафен, фенітоїн, пімозид, правастатин (при лікуванні протягом 2 років), станозолол, аналоги кортікотропінрілізінг-гормону в середину лютеїнової фази ( але не в інші фази) менструального циклу, тамоксифен (у жінок в менопаузі), тореміфен, вальпроєва кислота; бомбезин, бромокриптин, циметидин, кломифен, гонадотропінрілізінг-гормон, соматотропний гормон.

Підвищенню ФСГ сприяє прийом таких препаратів, як: рилізинг-гормон, кетоконазол, леводопа, нафарелін, налоксон, нілутамід, окскарбазепін, фенітоїн, правастатин (через 6 місяців після лікування), тамоксифен (у чоловіків з олігозооспермія і у жінок в пременопаузі) - збільшення.

Інтернет-реєстратура

Високий Рівень ФСГ

Video Transcript

Що таке ФСГ? Яка його роль у репродуктивному циклі жінки?

ФСГ (Фолликулостимулирующий гормон). Це один з так званих гонадотропних, який виділяється за допомогою гіпофіза і стимулює зростання фолікулів. Це його фізіологічна функція, але в репродуктивній медицині, ФСГ є, вже протягом багатьох десятиліть, основним діагностичним інструментом для визначення того, наскільки ще добре у жінки функціонують яєчники. Практично кожен гінеколог, навіть не спеціалізуються на лікуванні безпліддя, використовує ФСГ для визначення, по крайней мере, першого враження про стан жінки з точки зору її репродуктивного здоров'я.

Який рівень ФСГ вважається високим?

Стандартною відповіддю, який ви отримаєте з більшості підручників і від переважної більшості колег що нормальним вважається рівень ФСГ до 10 міжнародних одиниць на 1 мл (мед / л) деякі навіть стверджують, до 12. Ми не поділяємо цю думку. ФСГ підвищується з віком жінок і отже, припускати, що представляє собою нормальний рівень ФСГ для молодих жінок, скажімо, для 21-річної жінки, такий же, як нормальний рівень ФСГ для 43- річної, просто не має сенсу. Проте, так наша медицина і наша спеціалізація розвивалася останні тридцять років. І тому, кілька років тому ми встановили, що ми називаємо, вікові рівні ФСГ. І тому, сьогодні, в нашій практиці, ми використовуємо такі для визначення, чи є нормальним овуляційний резерв жінки, чи ні.

На якому рівні ФСГ вагітність неможлива?

Відображення максимального рівня ФСГ є відносним в залежності від віку та інших обумовлюють факторів. Але я можу сказати, що як тільки ФСГ досягає 30, і, безумовно, якщо досягнуто рівня 40, тоді зачаття стає практично дуже важко, якщо майже неможливо, навіть для молодих пацієнток. Чим молодше пацієнтка, тим вище наші шанси досягти вагітності з використанням власних яйцеклітин, навіть якщо у неї високий ФСГ.

Багато лікарів вважають, що рівень ФСГ повинен знизиться до того, як пацієнтка спробує застосувати ЕКО цикл. Чи є такий підхід (почекаємо-подивимося) переконливим радою?

ФСГ це не хвороба, ФСГ це симптом. Це відображення роботи яєчників. Так що ми, насправді, чи не дивимося на існуючий в даний момент рівень ФСГ. Ми дивимося більш комплексно на те як насправді виглядає овуляційний резерв пацієнтки. Якщо ви будете чекати зниження рівня ФСГ, ви відсуваєте можливість пацієнтки завагітніти на кілька місяців. А ми насправді не віримо в очікування. Ми довіряємо очікуванню в тому випадку коли ліки, як ДГЕА, благотворно вплине На яєчники. Але як тільки ми почали роботу, ми бажаємо рухатися вперед.

Чи існують ефективні методи лікування для зменшеного овуляционний резерву?

Багато колег вважають, що знижений овуляційний резерв невиліковний. Наш центр не поділяє такої думки, і не поділяв протягом багатьох років, принципово грунтуючись на нашому досвіді з ДГЕА. Завдяки отриманому досвіду ми прийшли до нового розуміння старіння яєчників. Одним з цікавих зроблених спостережень при лікуванні пацієнтів з допомогою ДЕА з чрезвичяйно сильно зниженим овуляционниє резервом є те, що ми не тільки отримуємо несподіване кількість вагітностей, але також, як тільки ці жінки завагітніли, рівень викиднів на подив низький.

Чи може жінка завагітніти після того, як їй було відмовлено в лікуванні в центрі зі штучного запліднення через високого рівня ФСГ? Маючи високий рівень ФСГ, що для них є необхідною умовою зачати?

Приблизно одна третина пацієнток, які прийшли до нас, тому що їм було сказано, що їх тільки шансом зачати є донорська яйцеклітина, а вони залишають нас, завагітнівши за допомогою їхньої власної. Таким чином, меншість, але все ще досить значна частина пацієнтів з надмірно збідненим резервом яєчників і, звичайно, досить високим ФСГ, при відповідному лікуванні в CHR, все-таки отримає достатньо пристойний шанс завагітніти.

Що значить для молодої жінки якщо вона має високий ФСГ?

Це діагноз і це в основному означає, що у жінки передчасно відбувається старіння яєчників. Досить часто не признається, що молоді жінки можуть мати більш низький рівень ФСГ, ніж жінки похилого віку, і тому, по суті, нормальний показник сприймається як занижений. Ми називаємо це тестуванням характерних вікових функцій яєчників, або Вікова характеристика ФСГ, в даному контексті. І це вкрай важлива концепція для визначення діагнозу передчасного старіння яєчників. Багато молодих жінок роками оббивають пороги численних клінік з безплідності з так званим діагнозом непояснимій безпліддя бо ніхто не розглядав їх ФСГ або AMГ (Анти-Мюллеров Гормон) по віковій характеристиці. І як тільки встановлено що причиною їхніх страждань є передчасне старіння яєчників, то змінюється вся схема лікування. Тоді ми стимулюємо їх по іншому і знаходимо Інною підхід до їх ситуації, і несподівано, жінки, які протягом багатьох років не розуміли, чому вони не можуть завагітніти, раптом вагітніють.

Доктор Глеічер є засновником і медичним директором Центру Репродукції Людини, розташованого в Нью-Йорку. Він має більш ніж 30-річний досвід в області репродуктивної ендокринології та безпліддя. Як лікар, він присвятив себе не тільки лікування пацієнтів, але також дослідженням, він опублікував сотні наукових робіт в найбільш важливих медичних журналах, а також написав і відредагував ряд підручників. Доктор Глеічер член багатьох редколегій, і часто запрошений доповідачем на медичних конференціях по всьому світу.

Last Updated: November 15, 2014