Вагітність після видалення поліпа шийки матки Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Вагітність після видалення поліпа шийки матки

Вагітність після видалення поліпа

Поліпи ендометрія - досить поширена патологія порожнини матки, яку вважають однією з причин безпліддя, хоча і до кінця недоведеною. В одному гінекологів сходяться: після видалення поліпа ймовірність вагітності зростає.

Що таке поліп?

До цього дня до кінця не вивчені причини появи поліпів в порожнині матки. Вони можуть з'являтися або внаслідок гормональних збоїв, або як результат хронічних запальних процесів в порожнині малого тазу, або після хірургічних абортів. Найчастіше поліпи ендометрію виявляють у жінок, які вже народжували, а також у жінок з порушеним обміном речовин, артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом.

Поліп ендометрія є своєрідним наріст в порожнині матки. Найчастіше він овальної форми і досягає від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Поліп має таку саму будову, як і ендометрій, адже він є виростом ендометрія. За своєю природою поліпи зазвичай доброякісні і рідко завдають серйозної шкоди здоров'ю жінки, вони навіть не мають особливих симптомів і виявляють поліп зазвичай випадково проводячи планове УЗД, або обстежуючи жінку після невдалих спроб ЕКО, або ж діагностуючи причини безпліддя.

Як лікують поліп?

Швидше за все сам поліп не є причиною безпліддя, проте саме причини його появи є і причинами безпліддя, тому після виявлення поліпа лікарі відразу рекомендують його видалити - саме таким чином лікують поліпоз матки.

Видаляють поліпи за допомогою гістероскопії (прицільний спосіб видалення), адже наосліп видаляти такий наріст не тільки небезпечно, але і неефективно, адже кожен поліп має свою ніжку, яку дуже важливо видалити, інакше вона стане підставою нових наростів.

Після операції віддалений поліп обов'язково віддають на гістологічний аналіз. Дуже рідко, але можливі аденоматозні поліпи ендометрію, або поліпи з наявністю змінених (ракових) клітин. Отримавши аналізи, лікар вирішує, яким чином буде протікати подальше лікування. Якщо поліп виявився раковим, то лікування продовжує лікар-онколог. Однак, нагадуємо, що таке буває дуже рідко, тому панікувати не варто.

Зазвичай лікування полягає в прийомі гормональних препаратів (призначають гормональні контрацептиви на 2-3 місяці), а також проводиться антибактеріальна терапія.

Коли після видалення поліпа настає вагітність?

З вагітністю після видалення поліпа затягувати не варто, адже дуже часто можливі рецидиви (нові поліпи, особливо якщо повністю не видалена ніжка попереднього наросту). Завагітніти після лікування поліпів досить легко, особливо після гормональної терапії. Розповіді бувалих свідчать, що довгоочікувана вагітність наступає через 3-6 місяців після видалення поліпа.

Бувають також випадки, коли вагітність розвивається разом з новим поліпом. Гінекологи заспокоюють, що ніякої небезпеки для плода наріст не представляє. Вагітність пройде без ускладнень, а відразу після пологів вам видалять поліп.

Так що, милі дами, переживати не варто. Наявність і видалення поліпа не є перешкодою довгоочікуваної вагітності.

Спеціально дляberemennost. net - Таня Ківеждій

Дівчатка, хто вагітніли після видалення поліпа ендометрія, зайдіть

1. Теж Лена | 05.10, 18:22:22 [1345115606]

Розповідаю. Поліп видаляли десь в 2005, в 2007 була гістероскопія, потім ще раз хотіли видаляти - він сам розсмоктався;) беременнеть весь цей час не намагалася, але були підозри, що буде складно. Залетіла з другого циклу, як перестали охоронятися. Ось, чекаємо;) До речі, мені 30 років. У вас теж все вийде!

2. Олена | 05.10, 18:31:12 [603974657]

Спасибі вам за відповідь. Мені тільки чекає операція. Дуже боюсь.

3. Гість | 05.10, 18:54:11 [39557486]

Поліп видаляли в 2004, вишкрібання робили. Дитину народила в 2008, завагітніла майже одразу, як перестали охоронятися.
Було мені 30 років. Я думала буду вагітніти довго, аж ні - відпустка річний накрився мені через це)))

4. Теж Лена | 05.10, 18:56:22 [1345115606]

Не бійтеся, все буде добре! Тільки не погоджуйтеся на вишкрібання без анестезії, як це зробила я. Страшенно неприємно було;)

Користувач сайту Woman. ru розуміє і приймає, що він несе повну відповідальність за всі матеріали частково або повністю опубліковані їм за допомогою сервісу Woman. ru.
Користувач сайту Woman. ru гарантує, що розміщення поданих ним матеріалів не порушує права третіх осіб (включаючи, але не обмежуючись авторськими правами), не завдає шкоди їх честі і гідності.
Користувач сайту Woman. ru, відправляючи матеріали, тим самим зацікавлений в їх публікації на сайті і висловлює свою згоду на їх подальше використання редакцією сайту Woman. ru.
Всі матеріали сайту Woman. ru, незалежно від форми і дати розміщення на сайті, можуть бути використані тільки за згодою редакції сайту. Передрук матеріалів з сайту Woman. ru неможлива без письмового дозволу редакції.

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень і статей. Думка авторів може не збігатися з точкою зору редакції.

Матеріали, розміщені в розділі Секс не рекомендовані для перегляду особам, які не досягли 18 років (18+)

При відвідуванні сайту woman. ru ви приймаєте Правила користування сайтом Woman. ru. в т. ч. і в частині що стосується куки-файлів.

Мережеве видання Woman. ru (Свідоцтво ЗМІ ЕЛ № ФС 77 - 65950, видано Роскомнадзором 10 червня 2016 року).

Вагітність після видалення поліпа

Багатьох жінок, які пройшли через видалення поліпа ендометрія, хвилює питання про те, наскільки збільшуються шанси вилікуватися від безпліддя, коли можна планувати зачаття після проведеної операції і як буде протікати сам процес виношування дитини. Відповідей на ці питання і присвячена ця стаття.

Як видалення поліпа сприяє вагітності

Причин появи поліпа в матці багато, і вони різні. Єдина їхня схожість - всі вони призводять до того, що у жінок не відбувається щомісячне оновлення внутрішньої оболонки матки при менструації. Саме це викликає появу поліпа - своєрідного наросту овальної форми, який знаходиться всередині матки і утворюється на її стінках.

Так як утворився відросток кріпиться своєї ніжкою до внутрішньої оболонки матки - ендометрію, то дуже часто саме це перешкоджає настанню вагітності. Заплідненої яйцеклітини просто немає місця в матці, вона не може прикріпитися до стінки тому, що їй заважає це зробити поліп. Природно, його видалення істотно підвищує шанси завагітніти.

Тому якщо єдиною причиною безпліддя є поліп в матці, то після позбавлення від нього жінка зможе легко завагітніти.

Коли можна планувати вагітність

Відкладати зачаття дитини після проведеної операції лікарі не рекомендують, тому приступати до цього процесу слід відразу ж після закінчення післяопераційного періоду. Все пояснюється тим, що поліп ендометрія відноситься до рецидивних захворювань. Мають місце випадки, коли на місці вилученого поліпа виростає новий, який перешкоджає настанню вагітності.

Віддалений в результаті операції поліп відправляють на діагностику, щоб визначити хід подальшого лікування. Найчастіше жінка проходить індивідуально підібрану гормональну терапію, яка нормалізує рівень гормонів в організмі, що тільки сприятливо вплине на ймовірність зачати і можливість виносити здорову дитину.

Курс лікування включає в себе прийом гормональних і антибактеріальних апаратів. Розрахований реабілітаційний період в середньому на 2-3 місяці. Закінчення прийому препаратів говорить про те, що можна приступати до зачаття дитини. Як показує практика, вагітність настає в перші півроку після лікування.

Як протікає вагітність після видалення поліпа

Наступила вагітність протікає без будь-яких ускладнень і не має ніяких відмінностей від тієї, яка настає без цієї операції. Єдиний нюанс, на який звертають увагу медики, - жінки, які перенесли процедуру з видалення поліпа, більш схильні до появи нових наростів під час поточної вагітності.

Але гінекологи переконують, що ніякої небезпеки і ризику для майбутнього плода нові відростки не несуть. Як говорилося вище, поліп складається з ендометрія, який покриває внутрішні стінки матки, що не може бути небезпечним для плода.

Тому поява поліпа після його видалення не відносять до патології. Вагітність протікає без ускладнень, а після пологів поліп знову віддаляється.

Таким чином, своєчасне виявлення і видалення поліпа будь-яким із способів - вискоблюванням або за допомогою гістероскопії - збільшує шанси завагітніти і народити здорового малюка.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...