Антимюллерів гормон що показує у жінок Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Антимюллерів гормон що показує у жінок

Антимюллерів гормон - норма у жінок

Антимюллерів гормон - гормон, що впливає на фактор росту. У жінок цей гормон виробляється з моменту народження до настання менопаузи гранульоматозними клітинами яєчників.

Норма антімюллерова гормону у жінок становить 1.0-2.5 нг / мл. До початку пуберантного періоду антімюллерова гормон у жінок в нормі не визначається, його рівень підвищується в середині репродуктивного періоду і зменшується практично до нуля в період настання менопаузи. Рівень цього гормону майже не змінюється в період менструального циклу. Кращий час для здачі аналізу на Антимюллерів гормон - третій день циклу.

Що показує Антимюллерів гормон?

Антимюллерів гормон є маркером:

  • Оваріального резерву;
  • Оваріального старіння;
  • Оваріальної дисфункції;
  • Оваріальної відповіді.

Антимюллерів гормон відповідає за регуляцію виходу фолікула в стані спокою, встановлює темп, з яким відбувається мейоз, впливає на швидкість зменшення прімордіального пулу. Це незамінний гормон, який секретується фолликулом і дає інформацію про кількість фолікулів, які ще малі і тільки входять в фазу зростання. Підвищення рівня цього гормону у жінки свідчить про наявність більшої кількості маленьких антральних фолікулів і клінічно проявляється як синдром полікістозу яєчників. Зниження рівня цього гормону говорить про виснаження яєчників. Фізіологічне зниження рівня антімюллерова гормону спостерігається в зрілому репродуктивному віці жінки в порівнянні з початком репродуктивного періоду.

Антимюллерів гормон і ФСГ є маркерами овариального резерву. Рівень антімюллерова гормону найбільш точно відображає кількість і якість ооцитів в яєчниках, ніж рівень фолікулостимулюючого гормону, так як є цикл незалежним маркером. Рівні антімюллерова гормон і ингибина В використовуються спільно в оцінці оваріального резерву і є новими маркерами в процедурах ЕКО.

Антимюллерів гормон у жінок також використовується для діагностики:

  • Уповільненої статевого дозрівання;
  • Передчасного статевого дозрівання;
  • Контроль гранулематозного раку яєчника;
  • Безпліддя неясного генезу;
  • Невдалі спроби ЕКЗ;
  • Підвищені значення ФСГ.

Антимюллерів гормон має велике значення в діагностиці гранулезоклеточного раку яєчників. є його специфічним маркером. Підвищення рівня антімюллерова гормону є приводом для проходження подальшого обстеження.

Щоб підготуватися до здачі аналізів на Антимюллерів гормон, необхідно не курити за годину до здачі аналізу, пам'ятати, що в стресових ситуаціях його рівень може знижуватися. Не можна здавати аналіз на Антимюллерів гормон в період гострих захворювань, після тривалих тренувань. Здавати аналіз на цей гормон слід на 3-5 день менструального циклу. Для консультації і мали піти на аналіз рівня антімюллерова гормону слід звертатися до ендокринолога.

Ингибин В і Антимюллерів гормон грає важливу роль у визначенні чоловічого безпліддя, є маркером екзокринної тестикулярной функції, тобто сперматогенезу. У нормі в чоловічому організмі цей гормон виробляється в клітинах Сертолі, порушення вироблення антімюллерова гормону проявляється крипторхізм, паховими грижами, репродуктивної дисфункцією.

Таким чином, Антимюллерів гормон грає важливу роль у функціонуванні репродуктивної системи як жіночого, так і чоловічого організмів, є маркером багатьох патологічних процесів. Своєчасне виявлення відхилень в рівні вироблення антімюллерова гормону в організмі допоможе знайти справжню причину багатьох дисфункцій, вирішити проблему з безпліддям нез'ясованого генезу, вчасно виявити пухлинний процес.

<Натисни «подобається» і читай нас в facebook

Рівень антімюллерова гормону важливий для здатності як жінок, так і чоловіків відтворювати потомство. Що буде з репродуктивною системою, якщо кількість цього гормону виявляється знижений? За що ще він відповідає в організмі? Як підвищити АМГ? - Читайте відповіді в нашій статті.

Рівень АМГ (антімюллерова гормону) може розповісти про те, чи здатна ще жінка взагалі зачати і народити дитину, а також про те, коли слід очікувати настання менопаузи. Втім, низький рівень цього гормону ще не означає вирок такої можливості. Подробиці читайте в статті.

Ингибирующее речовина Мюллера, який також називають антімюллерова гормоном, в репродуктивній системі грає свою роль. А якщо її не зіграє гідно, то зачаття, можливо, не відбудеться або зірветься вагітність. Вже стали мамами жінки можуть і не впізнати про його існування, а ви, прочитавши статтю, будете знати про АМГ все.

Одна з найбільш захищених систем нашого організму - репродуктивна. Природа передбачила багато небезпек і захист від них. Тільки не врахувала, що людина може стати так далекий від природи, що найбільшої шкоди своєму здоров'ю сам і приносить. Тому дбати про репродуктивне здоров'я підлітків потрібно серйозно, особливо батькам.

Хочу дитину> Ну ось і причина - низький Антимюллерів гормон!

# Дівчата, ну ось і все мрії звалилися... Здала аналізи на гормони в черговий раз, і все в нормі крім одного, але чомусь раніше мені його не призначали здавати, чому... Антимюллерів гормон 0,25, а норма 1-3, 5. А це значить, що завагітніти самій мої шанси мізерні Навіть стимуляція вже навряд чи допоможе, тільки ЕКО і донорська яйцеклітина Але я хочу свого малюка! Мій Г, поки нічого не сказала, крім того, що цей гормон дуже нехороший, призначила доскласти ще 2 гормону на 22 день циклу, і ось 21 червня знову до неї. Вона не стала мене мабуть одразу лякати, але я все дізналася з інету. Те тримаюся, беру себе в руки і вирішую що плюну на все, то зриваюся і ридаю... Я чоловікові сказала, що якщо не буде свого, чужу яйцеклітину я не хочу. Значить у мене не буде дітей НІКОЛИ! Думаю, що після чергового візиту до лікаря, коли вона мені розкаже то що я вже знаю, я піду... Мабуть треба шукати інший сайт - «Не стану мамою ніколи!»

PS Дівчата сьогодні 23.10 р - хочу Вам сказати вірте і все вийде, низький АМГ - це не кінець. Він може змінюватися, як падати, так і вирости. На початку цього року готуючись до чергового четвертого протоколу ЕКО, я його здала і він виявився в нормі - 1,54. І моя четверта спроба виявилася вдалою, я чого і Вам всім від щирого серця бажаю. Вірте і все вийде, тільки на все свій час.

18 Червень 2012 о 15:51

Подивіться. ось що накопала на одному сайті. Мені здається, впадати у відчай ще рано.

А тепер сама сутність проблеми для тих у кого АМГ виявився нижчим за норму.
Я швидше за все тільки поставлю питання, на які наша офіційна медицина на сьогоднішній момент не має відповіді.

1. Я зустрічала інформацію і не один раз коли жінки перездавали норми АМГ і він у них змінювався - коливався в тому числі РОС і дуже суттєво. За офіційними даними такого не може бути, але факт залишається фактом. З цього я раджу тим, хто отримав перші дані АМГ і нижче норми - перездавати цей гормон і не один раз - кілька циклів.

Ось витяги з даних

Дівчата, отримала АМГ. Ну так от, він підвищився.
У червні був 1,91 - нижня межа норми 2,1
Зараз - 2,45, нижня межа норми 2,1

Так, занизький, але увійшов в норму! Ви не уявляєте, як я рада.

І дивіться як він гуляв у мене.
листопад 2009 - 3,6 при нормі 1-2,5 Інвітро
березня 2010 - 0,8 при нормі 1-2,5 Інвітро
червня 2010 - 1,91 при нормі від 2,1 ЦИР
вересень 2010 - 2,45 при нормі від 2,1 ЦИР

А кажуть, що це постійний гормон і що він не змінюється!

А тепер такий момент. Перездала АМГ через 2 міс після 0.07 в інший лабе. Отримала 0.1. Потім було 2 міс лікування кісти за допомогою ОК і вагітність 1 тиждень в Еко ЄЦ. Після викидня в перший цикл естрадіол в нормі і більше, ФСГ взагалі опустився до 1.7 і на тлі цього включився мовчав другий яєчник, і я вирішила перездати АМГ. Перездала - 0.14. Т. е в 2 рази вище першого аналізу. І ще нюанс - здавала в середині циклу. Ось і думайте що хочете.

Дівчата, я ось три рази здавала АМГ і всі три рази він різний: 1,15; 2,19; 1,18.
Або у нас так працюють лабораторії, або АМГ все-таки може змінюватись, і не тільки в гіршу сторону. - \

2. Жінки у яких виявився знижений рівень АМГ благополучно йшли стимуляцію і ЕКО. Як і пишуть медики відповідь на стимуляцію у них був відносно низький - 2-3-4 яйцеклітини, а не 20 як при високому відповіді на стимуляцію.
І результат ЕКО нерідко опинявся вдалим - ембріони приживалися і вагітність проходила благополучно.

Можу припустити, що АМГ показує ТІЛЬКИ відповідь на стимуляцію в даному циклі, коли був зроблений аналіз гормону. Тобто, ймовірно, це тільки особливість організму - подібна відповідь на стимуляцію, а НЕ ЗАПАС Оваріальний РЕЗЕРВУ, як пишуть багато медиків. Ці самим ставлячи знак рівності між відповіддю яєчників на гормональну стимуляцію і оваріальним резервом, але реально цей знак рівності залишається лише гіпотезою, тому що по-справжньому оцінити оваріальний резерв кожної конкретної жінки на сьогоднішній день не представляється можливим.

Тому раджу не впадати у відчай і ніколи відразу не погоджуватися на донорську яйцеклітину.

PS
Всі дослідження на тему оцінки показань АМГ це середньостатистичні дані, які не можна безпосередньо накласти на кожен конкретний випадок, а це тільки дає можливість ПРИПУСТИТИ, що не говорить про 100% ймовірності достовірності гіпотези саме для вашого конкретного випадку.

Антимюллерів гормон або інгібуючу речовина Мюллера

Що таке Антимюллерів гормон або інгібуючу речовина Мюллера?

Антимюллерів гормон або інгібуючу речовина Мюллера (АМГ / ІВМ, AMH / MIS) - дімерная глікопротеїн, відноситься до сімейства β-трансформують факторів зростання.

У процесі ембріонального розвитку він секретується клітинами Сертолі і відповідає за регресію Мюллерова проток у чоловіків. До настання статевої зрілості AMH продукується яєчками, а потім його рівень поступово знижується до залишкових Постпубертатная значень. Порушення функції антімюллерова гормону викликає у чоловіків збереження дериватів Мюллерова проток. Це стан клінічно проявляється крипторхізм, паховими грижами і порушенням репродуктивної функції та названо синдромом персистенції Мюллерова проток (СПМП). СПМП - рідкісна форма помилкового чоловічого гермафродитизму. Незважаючи на те, що у пацієнтів з СПМП не порушена диференціювання яєчок, у них часто відзначають безпліддя.

У жінок від моменту народження і до настання менопаузи AMH продукується гранулезнимі клітинами яєчників. У жінок рівень AMH в сироватці відносно низький у порівнянні з чоловіками аж до настання пубертату. Після цього концентрація циркулюючого AMH повільно знижується до невизначених величин.

Концентрація AMH у жінок корелює з числом антральних фолікулів, з віком, найкраще відображає зниження репродуктивної функції у здорових жінок з доведеною фертильністю. Оваріальний резерв пацієнтки за результатами потрійного тесту (ингибин В, AMH і ФСГ на 3-й день циклу) порівнюється з очікуваним резервом для даного віку, що дозволяє контролювати репродуктивну функцію.

Антимюллерів гормон (АМГ, АМН) - тест для оцінки передчасного або уповільненої статевого розвитку чоловіків і жінок; застосовується для оцінки оваріального резерву у жінок спільно з визначенням ингибин В (оцінка числа функціонально активних фолікулів в яєчниках жінки); показник в діагностиці та моніторингу жінок з нормогонадотропною ановуляторним безпліддям; показник пухлинних процесів в гранульозних клітинах яєчників.

Антимюллерів гормон - глікопротеїн, відноситься до класу трансформують факторів зростання.

У жінок синтез АМГ відбувається в гранулезних клітинах первинних фолікулів. Максимальна кількість АМГ в преантральних і антральних фолікулах діаметром 4 мм. і не експресується в домінантних фолікулах. Після вибору домінантного фолікула експресія АМГ знижується. Якщо кількість антральних фолікулів зменшується, експресія АМГ теж знижується. При подальшому розвитку фолікула його синтез знижується і практично відсутній (ФСГ-залежні стадії) при розмірі фолікулів більше 8-9 мм в нормальних яєчниках, що є необхідною умовою для селекції домінантного фолікула. Виділяють два основних дії АМГ на яєчник: 1. він пригнічує первинні стадії росту фолікулів; 2. пригнічує ФСГ-залежний ріст і селекцію преантральних і невеликих антральних фолікулів. Вважається, що АМГ не перебуває під контролем гонадотропних гормонів (ФСГ, ЛГ) і адекватно відображає кількість фолікулів. Тому його визначення вважається важливим тестом як маркера для визначення фолікулярного резерву яєчника (оцінка числа функціонально активних фолікулів в яєчниках жінки т. Е. Кількість яйцеклітин у жінок в даний момент часу, які можуть бути використані для запліднення), також для оцінки оваріальної дисфункції і овариального старіння. Знижені значення АМГ свідчать про зниження оваріального резерву.

В онкологічній практиці визначення АМГ має значення при діагностиці гранулёзоклеточних пухлин яєчників, оскільки при цьому відбувається значне підвищення його концентрації.

У чоловіків АМГ секретується клітинами Сертолі (клітини, що вистилають насінні канальці в яєчках і беруть участь в сперматогенезе) і є чинником, що призводить до атрофії / інволюції Мюллерова проток, є зачатками репродуктивного тракту у жінок. З мюллерова протоки у жінок утворюються епітелій матки, маткових труб і піхви. Крім АМГ клітини Сертолі синтезують андрогенсвязивающій білок, активин і ингибин. Синтез АМГ починається в період ембріонального розвитку і зберігається протягом усього життя. Найбільша концентрація АМГ спостерігається в препубертантном періоді, знижуючись в пубертантного період і залишаючись на досить низькому рівні у дорослих чоловіків протягом життя. Порушення функції АМГ викликає у чоловіків збереження дериватів Мюллерова проток. Клінічно це проявляється крипторхізм, паховими грижами і порушенням репродуктивної функції.

Чому важливо робити Антимюллерів гормону або інгібуючої речовини Мюллера?

Виявлення передчасного або уповільненої статевого дозрівання.

Вас щось турбує? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію про Антимюллерів гормон або інгібуючу речовина Мюллера або інших аналізах? Або ж Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете Записатися на прийом до лікаря - клініка Euro Lab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, проконсультують, нададуть необхідну допомогу і поставлять діагноз. Ви також можете Викликати лікаря додому . Клініка Euro Lab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, Обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік Проходити обстеження у лікаря . щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації. можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте Поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі. Також зареєструйтесь на медичному порталі Euro Lab . щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті про Антимюллерів гормон або інгібуючу речовина Мюллера та інших аналізах на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Якщо Вас цікавлять ще якісь аналізи, діагностики та послуги клінік в цілому або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам. ми обов'язково постараємося Вам допомогти.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...