Як правильно здавати кров на гормони жінці Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Як правильно здавати кров на гормони жінці

Написати на e-mail

Головна Діагностика Як правильно здавати гормональні аналізи

Як правильно здавати гормональні аналізи

Для аналізу крові на гормони береться кров з вени, зазвичай в області ліктьового згину. Як правило, достатньо отримання 3-5 мл крові. Так як прийом їжі може вплинути на цілий ряд гормонів, слід приходити на аналіз вранці після нічного голодування. У термінових і важких випадках можливе взяття крові на аналіз незалежно від часу доби і прийому їжі.

Дуже важливо здавати аналізи в ранкові години (з 08.00 до 09.00), так як багато гормонів мають добовий ритм секреції. Наприклад, часто використовуваний для оцінки функції щитовидної залози тиреотропний гормон має максимальний рівень в крові в 07.00-08.00 год і в кілька разів знижується до полудня. Тому аналізи крові на цей гормон, взяті після 11.00 год можуть ввести в оману лікаря і неправильно оцінити результати ваших досліджень.

Жінки перед здачею гормональних аналізів повинні пам'ятати, що рівень гормонів, що регулюють статеву функцію (естрадіол, ЛГ, ФСГ, прогестерон, пролактин), залежать від фаз менструального циклу і їх нормативи розроблені для початку (фолікулярної фази), середини (овуляторного періоду) і кінця циклу (лютеїнової фази). Тому, якщо не було спеціальних вказівок лікаря, аналіз крові на зазначені гормони слід здавати на 5-7-й день від початку циклу (починаючи з дня початку менструації).

Необхідно мати на увазі, що секреція багатьох гормонів (АКТГ і кортизол, СТГ, пролактин, інсулін, катехоламіни і ін.) Істотно змінюється при фізичних навантаженнях і різних стресових станах (фізична і психічна травма, переохолодження, інфекція і т. Д.), тому напередодні і в день здачі гормональних аналізів необхідно уникати інтенсивних фізичних вправ і психоемоційних навантажень. Не слід здавати аналізи при підвищенні температури тіла, на тлі інфекційних захворювань (ангіна, ОРЗ і ін.).

Спотворення результатів гормональних тестів сприяє прийом багатьох лікарських препаратів. Наприклад, прийом феназепама або церукала (і багатьох інших препаратів) навіть напередодні здачі аналізу може привести до значного підвищення рівня в крові такого гормону, як пролактин, і відповідно невірного діагнозу лікарем. Бажано, щоб всі медикаменти, які приймає хворий, були скасовані за 7-10 днів до взяття крові на гормони, а якщо це неможливо зробити, хворий повинен попередити лікаря про те, які ліки приймає.

Нарешті, необхідно повідомити про це лікаря про наявність у вас супутніх хвороб (якщо лікар сам про це не запитав), так як відомо багато захворювань внутрішніх органів, які можуть привести до зниження або підвищення вироблення деяких гормонів (наприклад, хронічні захворювання печінки і нирок, системні хвороби сполучної тканини та ін.).

Додаткова інформація з розділу

Аналіз крові на ТТГ як ключовий метод діагностики захворювань щитовидної залози

Як видно з даних показників, рівень ТТГ з віком поступово знижується, і відбувається це протягом усього життя людини. Тому тільки лікар може правильно визначити, який рівень ТТГ є нормальним для тієї чи іншої людини, особливо якщо мова йде про вікові пацієнтах. При розшифровці результатів аналізу на ТТГ ендокринолог враховує всі індивідуальні особливості пацієнта: вага, вік, стать, перенесені захворювання, прийом лікарських засобів, стан всіх органів і т. Д.

ТТГ підвищений

Підвищений рівень ТТГ в аналізі крові може вказувати на такі захворювання:

 • Психічні і соматичні розлади.
 • Різні патології гіпофіза, такі як тіреотропінома (аденома гіпофіза) і пухлина гіпофіза.
 • Гіпотиреоз різної етіології (недолік гормонів щитовидної залози).
 • Синдром нерегульованої секреції ТТГ.
 • Синдром резистентності до тіроідних гормонів.
 • Надниркованедостатність.
 • Тиреоїдит - запалення щитовидної залози.
 • При пухлинах легкого і молочної залози спостерігається таке явище, як ектопічна секреція (пухлини секретують гормони).
 • Прееклампсія - важке ускладнення при вагітності.

Підвищений рівень ТТГ може спостерігатися також після операції з видалення жовчного міхура (холецистектомія) і інших хірургічних втручань, при гемодіалізі, після контакту зі свинцем, важких фізичних навантажень і при прийомі деяких лікарських засобів (особливо у спортсменів).

ТТГ знижений

Якщо аналіз крові виявив низький ТТГ, це може говорити про наступні проблеми:

 • Стресові стани і порушення психіки.
 • Тиреотоксикоз - отруєння тиреоїдними гормонами різної етіології (неграмотний прийом гормональних засобів, токсичний зоб, аутоімунний тиреоїдит і т. Д.).
 • Травма гіпофіза, некроз гіпофіза (в тому числі, після пологів).

Знижений рівень ТТГ виникає також внаслідок голодування і жорстких дієт, в результаті прийому деяких лікарських засобів (анаболічні стероїди, кортикостероїди, цитостатики і ін.).

Скільки коштує аналіз?

Ціна аналізу крові на ТТГ в приватних дослідницьких лабораторіях і медичних центрах може варіюватися в межах 700-800 рублів за московським часом (включаючи забір крові). У Санкт-Петербурзі та інших регіонах вартість трохи нижче - близько 400-600 рублів. Як правило, підготовка результатів аналізу займає 1 робочий день. Слід пам'ятати, що точно з'ясувати причину порушення функцій щитовидної залози за допомогою тільки аналізу крові на ТТГ неможливо. Швидше за все, знадобиться також пройти дослідження на гормони трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4).

Так склалося, що жінки більш чутливі до змін гормонів щитовидної залози, а тому у них частіше, ніж у чоловіків, діагностується гіпотиреоз. Однією з поширених причин розвитку даного захворювання є вагітність, що протікає з різними ускладненнями. Що стосується чоловіків, то у них дане відхилення часто протікає безсимптомно, тому має сенс здавати аналіз крові на гормони ТТГ для профілактики.

Де можна здати кров на аналіз ТТГ?

Здати аналіз на гормони ТТГ можна як в державній поліклініці, так і в комерційних медустановах, в тому числі - незалежних приватних лабораторіях. Звернення в останні може бути особливо зручним для зайнятих людей - там немає великих черг, аналіз виконується максимально швидко, не потрібно направлення лікаря, а результати можна отримати по електронній пошті або по телефону. Крім того, приватні лабораторії, як правило, надають послугу забору крові на дому (виїзд фахівця).

Де можна зробити аналіз крові на гормони ТТГ? Наприклад, практично в будь-якому місті Росії можна знайти офіс незалежної дослідницької лабораторії «ИНВИТРО». яка надає цю послугу за ціною в 510 рублів. Забір крові з вени оплачується додатково в розмірі 199 рублів. Одночасно можна виконати супутні аналізи на гормони Т4 і Т3 (кожен - по 510 рублів). Термін видачі результатів аналізів - 1 робочий день, не включаючи день забору крові. Скринінг щитовидної залози буде коштувати 1530 рублів, а розширене обстеження «щитовидки» - 2580 рублів.

«ИНВИТРО» - одна з найбільших мереж дослідницьких лабораторій в Росії, результати якої визнаються всіма державними медичними установами. В даний час в мережу «ИНВИТРО» входить понад 700 медичних офісів і діагностичних центрів в Росії, Україні, Білорусі та Казахстані. Тут можна виконати близько 1000 видів різноманітних досліджень і аналізів. Результати надаються по телефону, факсом та електронною поштою, також їх можна отримати на руки в будь-якому з медичних офісів або з кур'єром (за додаткову плату). Можливо термінове виконання аналізу протягом 2-х годин (за додаткову плату). Також лабораторія надає послуги «Служби виїзду на дім».

Важливо знати, що відхилення ТТГ від норми в більшу або меншу сторону не завжди пов'язані з порушеннями у функціонуванні щитовидної залози або гіпофіза. Дані коливання можуть викликатися хронічними захворюваннями печінки і нирок, ВІЛ-інфекцією, виснаженням або низкобелковой дієтою, а також високими значеннями естрогенів. Тому в разі ненормальних концентрацій ТТГ є сенс відвідати гастроентеролога, гепатолога і нефролога.

ЗАСНОВНИК І РЕДАКЦІЯ: ЗАТ «ІД« Комсомольська правда ».

Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнадзором, свідоцтво Ел№ФC77-50166 від 15 червня 2012.

Головний редактор - Сунгоркин В. Н.

Шеф-редактор сайту - Носова О. В.

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону.

© ЗАТ ВД «Комсомольская правда», 2015.

125993, Москва, Старий Петровсько-Розумовський проїзд, 1/23, стор. 1. Тел. +7 (495) 777-02-82.

Виняткові права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www. kp. ru. відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать ЗАТ Видавничий дім Комсомольська правда, і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.
Придбання авторських прав: kp @ kp. ru
Для читачів. Нам важлива ваша думка: (495) 777-02-82, 8-800-200-0057 (безкоштовно для жителів РФ).

Здати аналізи крові на гормони

Гормони - це високо активні речовини, які утворюються в залозах внутрішньої секреції у кожної людини. Виробляються гормони надходять в кров і впливають на функції тих чи іний органів, здійснюючи регулюючу функцію. Кількість вироблюваних гормонів і частота їх надходження в кров залежить від часу доби і віку людини.

За допомогою Аналізу крові на гормони можна оцінити функціональний стан щитовидної залози, гіпофіза, яєчників, молoчних залоз, наднирників, а також виявити вроджені патології у плода під час вагітності.

Також аналіз крові на гормони може показати наявність пухлин, виявити характер безпліддя, порушення менструального циклу, імпотенцію.

Здавати аналізи на гормони обов'язково при:
 • Проблемах шкіри і волосяного покриву
 • У менопаузі
 • Надмірному оволосіння
 • Ожирінні
 • Ниркової патології
 • Безплідді
 • Підборі оральних контрацептивів
 • Доброякісних і злоякісних пухлинах

Від гормонів безпосередньо залежить репродуктивна функція жінки. яка здійснюється через систему Гіпоталамус-гіпофіз-яєчники за допомогою гормонів. Норми гормонів в крові залежить від статі і віку людини.

У жінки рівень гормонів в крові може змінюватися протягом життя. Зміни гормонального фону наступають в період вагітності, в момент статевого дозрівання, а також в період менопаузи. Якщо є відхилення від норми гормонів - їх рівень підвищується або, навпаки, при їх нестачі - в організмі людини настають серйозні зміни і, як наслідок, ряд захворювань.

Гормональне обстеження

Дослідження рівня Гормонів гіпофіза проводяться натщесерце, за 1-2 години до здачі аналізу також не можна палити і по можливості уникати стресів. За 3 дні до дослідження рекомендується обмежити або, краще за все, виключити великі фізичні навантаження.

При взятті аналізу крові на Гормон пролактин за день до цього необхідно обмежити статеву активність, виключити фізичні навантаження, стресові сітаціі і температурні перепади. За 1 годину до здачі аналізу на пролактин рекомендується утриматися від куріння і відпочити.

Гормонами наднирників є:

 • Кортизол
 • Прогестерон
 • Тестостерон
 • Естрогени
 • Естрадіол
 • Всі статеві гормони

Перед проведенням дослідження крові на цю групу гормонів також рекомендовано обмежити фізичні навантаження, утриматися від частого куріння, уникати прийому синтетичних аналогів глюкокортикоїдів (преднізолон, дексаметазон, дипроспан, гідрокортизон і ін.), Пероральних контрацептивів, естрогенів, анальгетиків.

Гормони щитовидної залози

До гормонів щитовидної залози відносяться Т3, Т4, тироксин і трийодтиронін. Кров на Гормони щитовидної залози здається строго натщесерце. За 2-3 дні до аналізу необхідно припинити прийом йодовмісних препаратів, йоду-131 і техніці-99m.

Крім того, якщо в даний момент проводиться лікування гормонами щитовидної залози, то рекоменуется проконсультуватися з лікуючим ендокринологом з приводу можливого скасування препаратів. Як і при здачі інших гормонів, рекомендується звести до мінімуму фізичні навантаження і виключити стреси.

Значення аналізів гормонів

ЛГ (лютеїнізуючого гормону) - кров на гормон здається строго на 3 - 5 день циклу. ЛГ відповідає за стимуляцію дозрівання фолікула, овуляцію, секрецію естрогенів і утворення жовтого тіла.

ФСГ (фоллікулстімулірующего гормон) - здається на 3 - 5 день циклу. ФСГ впливає на яєчник і стимулює зростання, правильний розвиток і дозрівання фолікула.

Пролактин - здається на 3 - 5 день циклу. Пролактин робить трофічна дія на жовте тіло, а саме, перетворює його з нефункціонуючої в функціонуюче. Що в свою чергу стимулює вироблення гормону прогестерону. Також пролактин стимулює лактацію і пригнічує секрецію ФСГ (не дає розвиватися фолікулу).

Естрадіол - здається на 20 - 21 день циклу. Гормон естрадіол виробляється дозріваючим фолликулом, надниркові залози.

Прогестерон - здається на 20 - 21 день циклу. Прогестерон є найважливішим гормоном, що відповідає за нормальний перебіг вагітності, він виробляється жовтим тілом і плацентою (при вагітності). Також прогестрона готує ендометрій до імплантації зародка.

Тестостерон - здається на 8 - 10 день циклу. Тестостерон є чоловічим статевим гормоном. У жінок виробляється яєчниками і наднирковими. Тестостерон є попередником естрадіолу. Перевищення нормальної концентрації тестостерону може стати причиною викидня на ранніх термінах.

17-ОН прогестерон - здається на 8 - 10 день циклу. Попередник статевих стероїдних гормонів. Секретується залозами.

ДЕА - сульфат - здається на 8 - 10 день циклу. Основне джерело - наднирники.

Білок, що зв'язує статеві гормони (SHBG, транспортний білок) - здається на 8 - 10 день циклу. Пов'язує в сироватці крові андрогени, залишаючи в активному стані лише невелику їх частину.

Антиспермальні антитіла - здається в будь-який день циклу. Антитіла до сперматозоїдів. Вони можуть утворюватися як у жінки, так і у чоловіка (аутоімунна реакція на сперматозоїди).

Андростандіол-глюкуронід - найчутливіший біохімічний маркер гірсутизму.

ТТГ (тиреотропного гормону) - здається в будь-який день циклу. Тиреотропного гормону є гормоном щитовидної залози.

Умови здачі аналізу на гормони

Всі дослідження крові на рівень гормонів проводяться вранці натщесерце, так, щоб між останнім прийомом їжі і взяттям крові пройшло не менше 8 годин. Напередодні дня аналізу рекомендується легка вечеря з обмеженням жирної їжі. За добу до проведення дослідження необхідно виключити фізичні навантаження (спортивні тренування), прийом лікарських препаратів (це необхідно узгодити з лікуючим лікарем). Забороняється вживати алкоголь. За 1-2 години до здачі крові на гормони необхідно утриматися від куріння, не можна вживати сік, чай, кава (тим більше з цукром), дозволяється тільки чиста негазована вода. Виключити фізичне напруження (швидкий підйом по сходах, біг), емоційне збудження. За 15 хвилин до здачі крові рекомендується відпочити, заспокоїтися.

Здати аналіз крові на гормони Ви можете в лабораторії клініки РАМИ. Записатися на здачу аналізу, дізнатися Ціни . Ви можете прямо зараз, подзвонивши по телефону 272-26-66 або 272-43-34 . а також на нашому сайті в розділі Запис на прийом .

Лікар клінічної лабораторної діагностики

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...