Пролактин гормон норма у жінок мед л Про вагітність і пологи

Головна » Лікування безпліддя

Пролактин гормон норма у жінок мед л

Лікування ЗПСШ

Знижка 20%

Ведення вагітності

Діагностика

3 120 рублів

До 50%

Аналіз на пролактин

 • Чоловіки - 53 - 360 мед / л
 • Жінки (від початку менструації і до менопаузи) - 40 - 530 мед / л

Якщо аналіз на пролактин показує підвищений рівень, то для лікаря подібні результати дають підставу припускати:

 • Вагітність або годування груддю
 • Синдром галактореї-аменореї
 • Синдром полікістозних яєчників
 • Дисфункції, пухлини гіпофіза
 • Захворювання гіпоталамуса
 • Гіпотиреоз
 • Ниркову недостатність
 • Цироз печінки
 • Аутоімунні захворювання - ревматоїдний артрит. дифузний токсичний зоб, системний червоний вовчак.
 • Гіповітаміноз В6
 • Стрес
 • Пошкодження грудної клітки.

Підвищений пролактин в крові може бути і наслідком прийому антигістамінних препаратів, естрогену і деяких інших ліків.

Аналіз показав, що пролактин підвищений? Починаючи приблизно з 8 тижні вагітності рівень пролактину підвищується. Причина підвищення гормону - посилений синтез естрогенів, який відбувається в цей період вагітності. Максимально підвищений пролактин вагітності - це 20-25 тиждень. Цей гормон має дуже важливе значення у формуванні легеневої тканини ембріона. Зниження пролактину відбувається безпосередньо перед пологами. Потім - знову підвищення пролактину, пов'язане з годуванням грудьми.

Постійно підвищений рівень пролактину в крові називається гіперпролактинемією. Гіпрепролактінемія відображає порушення функції статевих залоз у чоловіків і жінок. Тому високий пролактин дуже погано впливає на зачаття і можливість вагітності. Гиперпролактинемия - одна з провідних причин безпліддя.

Низький пролактин може бути симптомом недостатності гіпофіза, апоплексії гіпофіза. Рівень пролактину знижується при переношуванні вагітності. Також зниження рівня пролактину відбувається внаслідок прийому деяких медичних препаратів (протисудомних засобів, морфіну і ін.).

Алергологія Діагностичний комплекс - 3 080 руб.
Дерматологія Видалення новоутворень
І лікування акне

Коли призначається і що показує аналіз крові на рівень пролактину

Як випливає з таблиці, норма пролактину у дорослих людей може істотно коливатися. Це обумовлено рядом фізіологічних процесів, пов'язаних з віком і станом репродуктивної системи. Крім того, рівень пролактину може змінюватися в залежності від фізичних та емоційних навантажень, куріння і вживання алкоголю, рясного вживання їжі, недостатнього часу сну. У жінок рівень пролактину пов'язаний з менструальним циклом, а під час вагітності рівень цього гормону збільшується.

Про що говорить підвищений рівень пролактину

Підвищений вміст пролактину може вказувати на такі патології:

 • Ряд захворювань гіпоталамуса.
 • Захворювання гіпофіза.
 • Полікістоз яєчників.
 • Гіпофункція щитовидної залози.
 • Ниркова недостатність.
 • Нервова анорексія.
 • Порушення роботи кори надниркових залоз.
 • Гіпоглікемія.
 • Наслідки лікарської терапії.
 • Вагітність.
Про що говорить знижений рівень пролактину

Якщо рівень пролактину знижений, то це може говорити про таких станах:

 • Апоплексія гіпофіза - синдром Шихана.
 • Туберкульоз гіпофіза.
 • Пухлини гіпофіза і головного мозку.
 • Наслідки променевої терапії.
 • Прийом ряду препаратів, в тому числі протисудомних.
 • Черепно-мозкові травми.
 • Переношування в період вагітності.

Однак при відхиленнях в ту чи іншу сторону судити про тяжкість патології і підібрати оптимальне лікування може тільки лікар, враховуючи при цьому ряд індивідуальних особливостей пацієнта.

Вартість аналізу

Пройти тест на рівень пролактину в крові можна в державних поліклініках і жіночих консультаціях. Для цього потрібно відвідати свого дільничного терапевта або гінеколога і отримати у нього напрямок на аналіз. Також подібний напрямок можна отримати у ендокринолога. Аналіз проводиться безкоштовно.

Інший варіант - здача біоматеріалу в приватній клініці. Процедура проводиться без направлення в будь-який зручний для пацієнта день. В середньому подібне дослідження в московській клініці обійдеться в 500-700 рублів.

Як ми переконалися, пролактин - гормон, який грає важливу роль в життєдіяльності людини. Його дисбаланс може призвести до серйозних захворювань і важким станам. Крім того, багатьом парам затьмарює життя відсутність дітей. Нерідкі випадки, коли обидва партнери або один з них приводить до норми рівень цього гормону, і ця делікатна проблема вирішується сама собою. Тому дуже важливо при комплексному обстеженні пройти тест на пролактин.

Де можна здати кров на аналіз рівня пролактину?

Як ми вже говорили вище, пройти дослідження на рівень пролактину можна як в державних, так і в приватних клініках. Що стосується останніх, то сьогодні свої послуги в сфері лабораторних досліджень пропонують багато медичних центри. Але як вибрати той, де з повною відповідальністю і високим професіоналізмом підходять до проведення подібних аналізів?

Рекомендуємо звернути увагу на мережу медичних клінік «ИНВИТРО». Лабораторні аналізи - профілюючий напрямок цих центрів, зручно розташованих в різних районах Москви, Підмосков'я і інших міст Росії. Вартість аналізу крові на пролактин становить 320 рублів, результат можна отримати на наступний день після забору біоматеріалу, а при необхідності - через дві години. Кров можна здати в будь-який з лабораторій або викликавши лікаря додому. Максимальна точність досліджень, високий професійний рівень медичного персоналу, уважне ставлення до кожного пацієнта - такі основні принципи роботи «ИНВИТРО».

Стежити за кількістю гормону в першу чергу слід не тільки вагітним і годуючим жінкам. Під особливим контролем рівень пролактину потрібно тримати вегетаріанцям. Виявляється, на зниження в організмі рівня пролактину впливає вживання м'яса птиці, особливо - качки та індички.

 • Аналіз крові на ХГЧ: коли призначають і що показує аналіз крові на ХГЧ здатний виявити вагітність і розвиток вад у плода, наявність новоутворень.
 • Аналіз на мікроелементи і вітаміни: що він показує і навіщо він потрібен? Для чого потрібно здати аналіз на нестачу вітамінів і мікроелементів? Аналіз на мікроелементи поможе.
 • Аналіз крові на гормони ТТГ: як підготуватися, що показують результати і скільки коштує дослідження ТТГ - тиреотропний гормон, що виробляється гіпофізом. Зміни рівня ТТГ можуть свідчити про.

ЗАСНОВНИК І РЕДАКЦІЯ: ЗАТ «ІД« Комсомольська правда ».

Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнадзором, свідоцтво Ел№ФC77-50166 від 15 червня 2012.

Головний редактор - Сунгоркин В. Н.

Шеф-редактор сайту - Носова О. В.

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону.

© ЗАТ ВД «Комсомольская правда», 2015.

125993, Москва, Старий Петровсько-Розумовський проїзд, 1/23, стор. 1. Тел. +7 (495) 777-02-82.

Виняткові права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www. kp. ru. відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать ЗАТ Видавничий дім Комсомольська правда, і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.
Придбання авторських прав: kp @ kp. ru
Для читачів. Нам важлива ваша думка: (495) 777-02-82, 8-800-200-0057 (безкоштовно для жителів РФ).

Пролактин норма у жінок

Пролактин - це гормон, що виробляється гіпофізом. Для того, щоб дізнатися рівень його вмісту в крові, потрібно зробити аналіз. Але здавати кров для такого аналізу необхідно тільки з дотриманням певних вимог. Для здачі аналізу ви повинні з'явитися вранці, і що важливо - натщесерце. Це пов'язано з тим, що показники крові протягом доби змінюються, тому коректні результати можна отримати лише вранці.

У жінки в крові має міститися пролактину - від 120 до 500 мМО / л. Це, так би мовити, здорова Норма пролактину у жінок . Після отримання результатів аналізу крові, їх потрібно правильно оцінити. Якщо цифри виявляться завищеними, то вам необхідно буде з метою перевірки здати аналіз крові на цей гормон ще двічі. І тільки після повторної перевірки, можна буде з точністю сказати, чи є порушення від норми. І якщо ж відхилення все-таки підтвердяться, то буде призначений необхідний курс терапії. Якщо ж провідати кілька разів аналіз покаже, що показники знаходяться в нормі, то це дає підставу стверджувати, що гіперпролактинемії немає.

Ви повинні знати, що часто зміни значення цього гормону може бути пов'язане з патологічним станом статевої і репродуктивної жіночих систем. Наприклад, у жінок з ендометріозом рівень пролактину може зашкалювати. А при лікуванні цього захворювання, цифри, що характеризують значення гормону, приходять в норму.

Пролактин підтримує функції жовтого тіла. А коли дитинка народиться, пролактин вплине на секрецію молока, а значить, і на лактацію. Саме за участю цього гормону починають відбуватися зміни в жіночих грудей, це буде підготовча процедура до годівлі малятко.

Гінекологи стверджують, що саме підвищення пролактину в крові, є найпоширенішою причиною безпліддя. Справа в тому, що коли пролактину в жіночому організмі занадто багато, це викликає дисбаланс у всій гормональній системі, тобто можуть змінюватися значення і всіх інших гормонів. Через такого гормонального збою порушується процес фолікулогенезу. Зазвичай лікування такого виду безпліддя полягає в нормалізації гормональної системи. Коли баланс буде дотриманий, жінка матиме реальний шанс завагітніти.

Також часто пролактин підвищується через захворювання щитовидної залози. Після лікування щитовидки, значення цього гормону повернеться в норму.

Коментарів до запису: 23

Допоможіть розібратися з аналізами. СМ. Ком. Регулярний менструальний цикл:
Фолікулярна фаза: 1,37 - 9,90
Овуляторная фаза: 6,17 - 17,20
Лютеиновая фаза: 1,09 - 9,20
Постменопауза: 19,30 - 100,60
ЛГ 5.71 мед / мл СМ. Ком. Регулярний менструальний цикл:
Фолікулярна фаза: 1,68 - 15,00
Овуляторная фаза: 21,90 - 56,60
Лютеиновая фаза: 0,61-16,30
Постменопауза:
14,20 - 52,30
Пролактин 922 мед / л 109 - 557 мед / л
макропролактін СМ. Ком. Присутності значної кількості макропролактін не виявлено. Після преципитации імунних комплексів результат визначення пролактину 60% від початкового.
Пролактин мономірний (пост-ПЕГ) 772 мед / л 79 - 347 мед / л

Добридень! Здала аналізи: результат пролактин 797 мМО / л при нормі лабораторії 67-726. Підкажіть, будь ласка, це норма або підвищений?

У мене рівень пролактину на 17-й день циклу такий 319мЕд / л підкажіть, це нормально?

30.84? 5.18.26.53 Ng. Ml підкажіть будь ласка це норма або завищений, лікарі не можуть визначити вагітна чи ні робили узі і аналіз сечі, нічого не видно затримка 2 тижні, тести всі негативні

Виписали дюфастон, сказали якщо не підуть місячні то значить вагітна, як так? Адже таке узі як трансвагинальное вже має підказати, і чула що у китайців медицина хороша, живу в Китаї

Здрастуйте, скажіть будь ласка пролактин у мене 33.2 а норма фолікула 4.5- 33. фолікул як то пов'язаний з волоссям? випадають дуже

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...