Які таблетки дають перед пологами Про вагітність і пологи

Головна » Медикаменти

Які таблетки дають перед пологами

Розм'якшення шийки матки перед пологами

Протягом всієї вагітності шийка матки змінюється. До кінця терміну вона щільно зімкнуті. Безпосередньо перед розродження відбувається розм'якшення і відкриття шийки матки. На останніх тижнях вагітності лікарем регулярно проводиться огляд шийки матки. Для цього використовується вагінальне дослідження і УЗД. За допомогою цих методів можна оцінити стан шийки матки, чи готова вона до пологів, визначити характер проходження плода по родових шляхах. Розкриття шийки матки перед пологами пов'язано з тим, що під час сутичок підвищується тиск усередині матки. Повне розкриття шийки матки відбувається тоді, коли настає другий період пологів, в який плід активно просувається по родовому каналу.

Чому шийка матки розм'якшується перед пологами

Розм'якшення шийки матки перед пологами необхідно для того, щоб забезпечити проходження плода без травм і для матері, і для майбутньої дитини. Такі процеси сприяють тому, щоб слизова пробки, яка протягом всієї вагітності виконувала захисну функцію матки від того, щоб в її порожнину проникали шкідливі мікроорганізми, відторгалася. З статевих шляхів виявляються слизові виділення.

Всі ці симптоми є основне свідчення того, що матка готова до пологів. Але бувають ситуації, що матка сама не може розм'якшити так, щоб шийка повністю відкрилася і не виникло розривів.

Способи розм'якшення шийки матки перед пологами

Існують безліч способів для розм'якшення шийки. Якщо на терміні в 39 тижнів було виявлено, що шийка матки "незріла", то для підготовки шийки матки до пологів можливе проведення наступних заходів:

  • Застосування немедикаментозних методів;
  • Використання інструментальних методів (масаж, голкорефлексотерапія, акупунктура, интраназальная електростимуляція, електростимуляція сосків молочних залоз і ін.);
  • Призначення спазмолітиків;
  • Введення ламінарій;
  • Застосування простагландинів місцево.

Під немедикаментозними методами підготовки шийки до пологів після 36-ти тижнів розуміється регулярне статеве життя без використання презерватива. Спермою здійснюється розм'якшення шийки матки, і за допомогою неї шийка готується до пологів.

Серед найбільш поширених препаратів для розм'якшення шийки матки виділяються гелі, свічки, таблетки, окситоцин. Найбільш обгрунтованим і поширеним з них вважається призначення окситоцину внутрішньовенно. Крім цього, часто застосовується гель для розм'якшення шийки матки, який вводиться всередину цервікального каналу. Гель містить в собі простагландини і сінетроп - гормон, який сприяє розкриттю шийки матки.

Іншим засобом є свічки. Це засіб, як і гель, є найбільш часто використовуваних. Рідше використовуються таблетки для розм'якшення шийки матки, вагінальні кільця і ​​шеечние ковпачки.

Використання ламінарій для розм'якшення шийки матки

Застосування штучних і натуральних ламінарій відноситься до змішаного способу розм'якшення шийки матки перед пологами. Натуральні ламінарії є морські водорості, які можна зустріти в північних і далекосхідних морях.

В основі чинного початку ламінарій лежать полісахариди, завдяки яким висушені ламінарії мають здатність швидкого поглинання води з навколишнього середовища, при цьому їх розміри збільшуються. Крім полісахаридів, в ламінарія містяться амінокислоти, білкові речовини, манить, вітаміни, мікроелементи, включаючи йод. Ламінарії спеціально обробляються, після чого з них виготовляють палички, довжина яких становить 6-7 см, а діаметр 2-3 см. Через паличку пропускається міцна шовкова нитка, призначена для вилучення використаного розширювача. Завдяки тому, що ламінарії гігроскопічна вже через 3-4 години після того, як в неї потрапляє в рідину, вона розбухає в поперечнику. Максимум розширення в 3-5 разів досягається через 24 години.

Використання ламінарії для розм'якшення шийки матки є досить ефективним способом з низькою частотою виникнення побічних ефектів і ускладнень, відносно низькою вартістю паличок з ламінарій. Крім цього, ламінарії хороші тим, що в них є комплекс біологічно активних речовин, якими виявляється сприятливий вплив на слизову оболонку. До недоліків ламінарій відноситься те, що для достатнього розширення цервікального каналу необхідно невизначену кількість паличок (від 2-3-х до 10-12-ти). Крім цього, для того, щоб отримати клінічний ефект, потрібно досить тривалий час (до 16-24 годин і більше), є ризик виникнення інфекційних ускладнень і появи алергічних реакцій.

Як робиться масаж промежини перед пологами

Як правильно тужитися під час пологів

Чому виконується кесарів розтин

Як проходять штучні пологи: техніка проведення - Лікарські препарати, що викликають штучні пологи

Штучні пологи з застосуванням окситоцину

Окситоцин є гормоном задньої долі гіпофіза (головної залози внутрішньої секреції, розташованої в головному мозку), який стимулює виділення жіночого молока і скорочення мускулатури матки. Стимуляція ритмічного скорочення м'язів матки і викликає пологи.

Окситоцин застосовується для викликання і стимулювання пологової діяльності. Вводять його зазвичай внутрішньовенно крапельно з 5% розчином глюкози, поступово підвищуючи дозу. Під його дією поступово наростає родова діяльність і починається процес штучних пологів.

Протипоказанням для застосування окситоцину є вузький таз (невідповідність розмірів таза розмірами плода), поперечне або косе положення плоду, наявність рубців на матці, загрозливий розрив матки.

Штучні пологи з застосуванням простагландинів

Простагландини - це біологічно активні речовини, що представляють собою похідні поліненасичених жирних кислот. Біологічна дія цих речовин різноманітне. Одним з ефектів їх дії є стимуляція скорочувальної здатності гладкої мускулатури, у тому числі мускулатури матки.

Препарати простагландинів типу Е (наприклад, простін Е2) в дозах і концентраціях, близьких до фізіологічних, знижує рухову активність і тонус небеременной матки і підсилює їх при вагітності. Препарати простагландинів типу F (наприклад, простін F2 альфа) підсилюють моторику вагітної і невагітної матки, надаючи родостімулірующіх і абортивний дію.

З метою переривання вагітності простагландини вводять всередину амніону (плодового міхура), наносять зовні амниона, вводять в піхву, а також внутрішньом'язово і внутрішньовенно. Найбільш ефективним методом для викликання штучних пологів на пізніх термінах вагітності є введення простін F2 альфа всередину плодового міхура.

Використання препаратів простагландинів протипоказано при інфекційно-запальних захворюваннях (вони підсилюють явища запалення). Вони протипоказані також при важких захворюваннях серцево-судинної системи, органів дихання, нирок і печінки.

Штучні пологи з застосуванням міфепристону

Мифепристон є антагоністом прогестерону, він блокує прогестерон і не дає йому можливості виконати свою роботу щодо запобігання скорочень м'язів матки. Під дією цього препарату відбувається руйнування дрібних кровоносних судин в слизовій оболонці матки, в результаті чого слизова оболонка відторгається. Мифепристон також викликає збільшення концентрації простагландинів, які сприяють скороченню м'язових волокон матки. Все це викликає початок родової діяльності, розкриття шийки матки та видалення плоду з порожнини матки. Для посилення дії міфепристону його введення поєднують із введенням простагландинів.

Мифепристон зазвичай використовується для переривання вагітності на ранніх термінах (до 6 тижнів), але в умовах стаціонару його застосовують і для викликання штучних пологів.

Всі препарати, які можуть викликати штучні пологи, продаються в аптеках тільки за рецептом лікаря, так як їх самостійне застосування може призвести до загибелі жінки.

Мифепристон

Submitted by Мишка2 on Пт, 09/09/2011 - 20:15

Дівчатка, термінова тема! створюю я, так як Юля (Елара) лежить на ЦНТІ, і мені зручніше з компа. Ситуація така: у Юлі сьогодні рівно 40 тижнів, по узі все в нормі, є обвиття, але це не критично, їй так сказали, сказали, що у неї вузький таз. Але у нас у багатьох він вузький, це так само не патологія. по узі старіння плаценти або щось показує переношування немає. Її, як і багатьох дівчаток у кого підійшов термін на ЦНТІ змушують пити Мифепристон, пояснюючи призначення препарату тим, що в 40 тижнів шийка у неї повністю закрита. але у неї і сутичок поки не намічається. Ускладнюється тим, що лікаря знає особисто і повинна б довіряти. вобщем вона зараз стоїть перед вибором, або пити препарат, що викликає пологи і має купу побочки, або просто їхати додому і чекати нормальних пологів і сходити може ще до якого лікаря. Вобщем вона в паніці, я завтра вранці спробую звичайно своєї Г зателефонувати, порадитися, але вона у відпустці, можу не додзвонитися. Може хто знає, хто пив, і відчув це на собі? і може хто вранці подзвонить теж свом лікарям, запитати, порадитись. про препарат писати не буду, в пошуковій системі багато можна знайти на тому ж Янд *** ексе. Спасибі всім, хто відгукнеться.

Розділи Форуму:

Offline Katrish Пт, 09/09/2011 - 20:35 #

Моя думка - ні в якому разі не пити мифепристон. Всього то 40недель, до 42 дозволяють ж ходити. Врешті-решт є водорості для розкриття шийки. На крайній випадок міхур проколюють. Я б точно не стала пити ці таблетки, тому що їх основне призначення - медикаментозний аборт.

Offline MissLiLi Пт, 09/09/2011 - 20:45 #

Так, я робила аборт саме цими пігулками, ні в якому разі не пийте! Народить вона спокійно до 42 тижнів. Адже їм хочеться швидше свою справу зробити і все, а якщо що мучитися - то вам і дитині! Не розумію, навіщо прискорювати-то процес? Мене взагалі на гормони посадили відразу, потім генетик сказала, що може бути даун, пропонували брати кров з пуповини. Я плюнула на них, в результаті народила хлопця на 4кг! Абсолютно здорового! З лікарями треба бути дуже обережними, у них кожна породілля - ходяча патологія. Заспокойтеся! А на ЦНТІ до речі люблять пологи прискорювати.

Offline Мишка2 Пт, 09/09/2011 - 21:00 #

Дівчата, спасибі, думаю Юлі буде цікава ваша думка. Вона вже декількох лікарів дзвонила і всі говорять не пити, але вона просто панікує вже. Завтра вранці зідзвонюємося з нею, не знай, що вона вирішить, але до ранку я намагаюся побільше інформації зібрати.

Offline Missis Kris Пт, 09/09/2011 - 21:12 #

У мене шийка не відчинялися, навіть коли пологи почалися. Зі мною дівчина лежала, вона спеціально лікарів на 2 тижні з датою пологів обдурила, бо при першій вагітності змушували її скоріше народити.

Offline Прелесть Пт, 09/09/2011 - 21:13 #

Дівчат приветик. Ну ось пройшли вихідні. За наполяганням чоловіка зателефонувала в суботу вдень свого лікаря відмовилася пити таблетки. Сьогодні прилетіла моя доктор вся незадоволена отчіхвостіла мене по повній що шийка закрита, що таблетки дорогі і не всім дають радій, що всім допомагають і давно б уже народила. Визначте ввечері випити. Уже шкодую що чоловіка послухала треба було не дзвонити а сьогодні сказати що не допомогло. Подружжя я за тиждень лежання в лікарні втомилася. Сьогодні на цих нарах око не стулила. Замість того щоб набиратися сил, у мене їх стає все менше.
Уже пошкодувала що з лікарем домовилися і заздалегідь лягли.

Offline Tasia Пон, 12/09/2011 - 9:40 #

Читаючи топік зрозуміла. що реально пила ці таблетки тільки я (у інших сват. брат і т. д.). Якщо це був би 100% шкоду або був би якийсь хоч найменший ризик для вас або малюка, хіба хоч один лікар (а у вас дуже хороший, раз ви його вибрали) взяв би на себе відповідальність? У мене пологи пройшли дуже добре: швидко і безболісно, ​​чого і вам бажаю. Налаштовуйтеся на позитивні емоції, вже скоро ви возмете малюка на ручки (і то що ви сьогодні не спали. Це хороша прикмета, значить вже зовсім скоро)

Offline Oliviya Втр, 18/10/2011 - 23:11 #

Я народжувала майже 2 роки тому. Теж на ЦНТІ. Лягла після передбачуваної дати пологів, з хорошим лікарем була домовленість. Термін пологів пройшов, а у мене ніякої готовності до пологів немає, все закрито наглухо))) І мені теж цей мифепристон дали випити для підготовки шийки! І теж говорили що дорогий препарат, напевно на щось натякали)))) Я про нього ваще нічого не знала - і випила адже! ((Вранці випила першу табло, в 10 вечора почалися перейми (була вже рівно 41 тиждень). До ранку розкриття 6. Йдемо в передпологову, підключили КТГ, поки чекала свого лікаря. Сутички виявляється вже зупинилися - хвилин 30 вже не було, про що я через втому не відразу зрозуміла, в результаті починається гіпоксія плода. Плюс у нас теж обвиття подвійне навколо шиї. у підсумку моя лікар видала мені, що я кандидат на КС. І як якомога швидше робити. в 12.14 народився мій синулька-богатир - 4.5 кг.
У нас все добре. Але ось зараз замислююся, чи не випила якби - може і сама б народила (думаю що сутички і почалися і зупинилися саме через ці таблеток). а з іншого боку, невідомо як би пройшли пологи : обвиття, великий плід, клінічно вузьких таз. Я у неї і не питала потім могло бути як то інакше. Цього тепер не впізнати. Начебто, в цілому все добре.

Offline Тернова Чт, 29/12/2011 - 8:46 #

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...