Гормони виділяються жіночої статевої залозою Про вагітність і пологи

Головна » Медикаменти

Гормони виділяються жіночої статевої залозою

Гормони статевих залоз: що потрібно знати?

Жіночі гормони статевих залоз

Естрадіол, естрон і естріол - три форми гормону естрогену, головного жіночого Гормону статевої залози . Естрадіол і естрон виробляються і виділяються яєчниками. Під час вагітності естріол виробляється плацентою.

У період статевого дозрівання, збільшення секреції естрогену віщує помітні зміни, такі як збільшення грудей, ріст волосся на лобку і під пахвами, а також початок менструації. Тіло дівчини змінює свою форму, в зв'язку з перерозподілом жиру на стегнах і сідницях. Сплеск росту зазвичай відбувається на початку статевого дозрівання і може досягти пікового рівня в 12 років.

Протягом усього життя жінки груди, матка, а також головний мозок, кістки, печінку і серце - є цільовими органами для молекул естрогену. Рівень естрогену впливає на репродуктивну систему жінки, на її зовнішність, здоров'я кісток, а також безпосередньо пов'язаний з ризиком серцевих захворювань. Здоров'я жінки постійно потребує цей гормон статевої залози.

Чоловічі гормони статевих залоз

Андрогени є найважливішими гормонами, виробленими чоловічими статевими залозами - семенникамі. У жіночому організмі андрогени теж виробляються, але в значно меншій кількості. Перевищення нормальної концентрації андрогенів в жіночому організмі призводить до верілізаціі - прояву у жінки характерних чоловічих ознак.

Андрогени можуть вводитися в організм за допомогою ін'єкцій, а також у вигляді таблеток. Однак, якщо приймати андрогени в надмірних кількостях, вони можуть надавати на організм негативні побічні ефекти.

З усіх андрогенів, найважливішим є тестостерон. Цей потужний гормон чоловіки дуже часто використовують штучним чином - щоб збільшити свою м'язову масу. У чоловічому організмі, у своїй природній формі, він відповідає за розвиток чоловічих статевих ознак - мускулатури, волосяного покриву, глибини чоловічого голосу. Крім того, він регулює вироблення сперматозоїдів і впливає на статеву поведінку чоловіка.

Говорячи про статевих гормонах, не можна не згадати глобулін, що зв'язує статеві гормони. Це білок, що зв'язує і транспортує тестостерон, андростендіон, естрадіол і прогестерон. У такому зв'язаному вигляді статевістероїди біологічно неактивні. Крім своєї транспортної функції, глобулін захищає вищеназвані гормони від метаболічної інактивації по дорозі від місця їх секреції до органу-мішені. При зниженні концентрації цього глобуліну частка вільно циркулюють в крові гормонів збільшується. У цьому випадку їх ефекти посилюються, хоча загальна концентрація гормону може не виходити за межі референсних значень. При цьому андрогенні ефекти зростають сильніше, ніж ефекти естрадіолу. Таким чином, визначення глобуліну, що зв'язує статеві стероїди, є корисним для пацієнтів з різними гормональними розладами в статевій сфері.

Статеві залози. Частина 2.

Статеві залози. Частина 2.

Місцезнаходження, розмір і структура жіночих статевих залоз.

Яєчник дорослої жінки досягає в середньому маси 4-5 м Частина жіночих статевих гормонів утворюється там же, де відбувається дозрівання яйцеклітини, - в фолікулах. Інші гормони синтезуються в жовтому тілі.

У яєчниках є інтерстиціальна тканина, аналогічна такої ж тканини сім'яників. У ній формується невелика кількість андрогенів і гормонів, які в основному утворюються в корі надниркових залоз - кортикостероїдів.

Гормони яєчників.

Яєчники секретують естрогени, прогестини і релаксин.

Естрогени отримали свою назву відповідно до здатністю викликати течку (еструс) у статевонезрілих самок тварин. Серед естрогенів розрізняють естрадіол, естрон і естріол. Найбільш активний з них естрон, найменш активний естріол.

Естрогени утворюються не тільки в організмі жінок, а й у чоловіків, у яких вони синтезуються в сім'яниках. Однак у чоловіків естрогени утворюються в значно меншій кількості, ніж у жінок. Так, сеча чоловіків містить лише 1/3 кількості естрогенів, що виділяються з сечею у жінок.

Біологічне значення естрогенного гормону полягає в стимуляції розвитку жіночого статевого апарату (піхви, матки, яйцепроводів), в розвитку вторинних статевих ознак, у формуванні статевого почуття. Естроген сприяє зроговіння вагінального епітелію, що відбувається в середині менструального циклу, перед овуляцією. У цей період в крові відзначається найбільша кількість естрогенів. Естрогени підтримують рН вагінального вмісту на рівні 4,0-5,0. У матці під впливом естрогенів збільшуються розміри епітеліальних клітин, підслизовий шар, маткові залози. Естрогени викликають затримку води в матці - її набухання, стимулюють розщеплення глюкози, викликають скорочення мускулатури матки, стимулюють зростання яйцеводов, сприяють скороченню їх стінок, впливають на поличні залози, викликаючи розширення і розгалуження молочних проток.

Прогестинами називають сполуки, що утворюються головним чином в жовтому тілі яєчників. Крім жовтого тіла, вони формуються в плаценті і надниркових.

До групи прогестинів відноситься прогестерон - гормон, який сприяє збереженню та нормальному розвитку вагітності. Прогестерон сприяє проходженню яйцеклітини по яйцепроводу, викликає потовщення і розпушення слизової оболонки матки, готуючи її до імплантації бластоцисти. Він зменшує чутливість мускулатури матки до окситоцину, що викликає її скорочення. Недостатня кількість прогестерону в крові під час вагітності призводить до загибелі плоду в ранні терміни вагітності і до викидня - в пізні. Прогестерон впливає і на молочні залози, стимулюючи їх розвиток і тим самим готуючи до лактації.

Релаксин утворюється також в жовтому тілі яєчника і в плаценті. Він викликає розм'якшення лонного зрощення, що сприяє здійсненню родового акту.

Гіпер - і гіпофункція жіночих статевих залоз.

Гіперфункція яєчників - гіпероваріізм - викликає раннє прояв вторинних статевих ознак і передчасне статеве дозрівання. У літературі описані випадки статевого дозрівання дівчаток вже в 4-5 років. У таких дітей відзначається раннє зрощення епіфізодіафізарних хрящів, добре розвинена матка, грудні залози, яскраво виражені всі вторинні статеві ознаки, має місце менструація. При гіпероваріізме у дорослих відзначається підвищене статеве почуття, посилені менструації.

Гіпооваріізм - знижена функція яєчників - зустрічається вкрай рідко.

Кросворд «Залози внутрішньої і зовнішньої секреції. Статеві органи »

1. Внутрішній орган жіночої статевої системи, стінки якого складаються з гладких м'язів.

2. Заліза внутрішньої секреції. Розташована під головним мозком на підставі черепа. Недолік гормону цієї залози уповільнює зростання (карликовий зріст).

3. Заліза. секреції не має виводкових проток, і вироблювані нею гормони надходять безпосередньо в кров або лімфу.

4. Залози мають функцією внутрішньої і зовнішньої секрецією; відносяться до змішаних залоз.

5. Змішана заліза, що володіє функцією зовнішньої і внутрішньої секреції (виділяє в дванадцятипалу підшлункової сік, який містить ферменти, бере участь у травленні, а виробляючи гормони, бере участь в регуляції білкового, вуглеводного і жирового обміну).

6. Парні жіночі статеві залози, в яких утворюються і дозрівають статеві клітини - яйця, а також виробляються статеві гормони.

7. Жіноча статева клітина, з якої після запліднення сперматозоїдом розвивається новий організм.

8. Парні чоловічі статеві залози, в яких утворюються статеві клітини сперматозоїди і статеві гормони.

9. Новий організм, який розвивається з заплідненої яйцеклітини в матці.

10. Здатність біологічних систем протистояти змінам і зберігати динамічне відносну сталість складу і властивостей. Завдяки йому підтримується сталість видового складу і чисельність особин в біоценозах.

11. Заліза внутрішньої секреції, розташована на неї в області трахеї і гортанних хрящів. Гормони цієї залози впливають на обмін речовин в організмі, на зростання і розвиток, на діяльність нерівній системи.

12. Парні залози внутрішньої секреції, що прилягають до верхніх кінців нирок.

13. Біологічно активні речовини, що виділяються в кров і тканинну рідину залозами внутрішньої секреції і надають регулюючий вплив на функції організму.

14. Чоловіча статева клітина.

15. Складний за своїми функціями орган, що зв'язує зародок, що розвивається в матці, з організмом матері.

Ще в цьому збірнику:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...