Вага при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Вага при вагітності

Вага при вагітності. Норми збільшення ваги в процесі вагітності.

20.10.2012 21:44

Багато дівчат ще до вагітності панічно бояться в процесі набрати зайву вагу. Ці страхи мають під собою певні підстави, так як багато молоді матусі мають з цим проблеми. Однак не варто впадати в паніку заздалегідь, тим більше через ці побоювання відкладати вагітність. Відповідний розпорядок харчування і спосіб життя допоможе зберегти оптимальну вагу. Щоб вага додавався «за графіком», слід дотримуватися принципів правильного харчування.

Як відбувається збільшення ваги при вагітності

У деяких випадках, протягом першого триместру вагітності жінка може втрачати вагу. Це пов'язано з нудотою і блювотою, зміною апетиту і смакових пристрастей. Плід ще має невеликі розміри.

Потім починається набір ваги. Причому в другій половині вагітності вага збільшується більш активної ніж в першій. Адже на ранніх етапах вагітності жінка ще працює, веде активний спосіб життя, організм знаходиться в стадії перебудови. А ось у другому періоді матка росте, плід стає крупніше, обсяг навколоплідної рідини так само збільшується, посилюється кровотік в матці. Жировий прошарок стає більше для забезпечення майбутнього грудного вигодовування.

Які фактори впливають на збільшення ваги при вагітності?

Жінка в процесі вагітності набирає більше або менше додаткових кілограмів залежно від деяких факторів. Велике значення мають:

- Маса тіла до вагітності (чим вона більша, тим можлива надбавка може бути більше).

- Вік. Жінки старшого віку мають більше ризиків набрати зайву масу тіла, так як організм піддається гормональних змін в більшій мірі.

- Кількість втрачених кілограмів в першому триместрі при токсикозі. Не варто радіти великій втраті ваги. Організм може активно компенсувати цей недолік в наступні місяці, і в результаті може бути надбавка більше норми.

- Підвищений апетит. Майбутні матусі пояснюють тим, що організм вимагає їжі «за двох». Це поширена помилка. Слід контролювати кількість їжі і вагу за допомогою фізичних вправ і правильно підібраного харчування, щоб результат залишився прогнозованим.

Як розподіляється збільшення ваги під час вагітності?

Вага плоду в кінці вагітності дорівнює 3-4 кілограмів. Значне збільшення відбувається в кінці третього триместру. Матка і плодова рідина важать близько 1 кг, на плаценту припадає лише півкілограма. Значно збільшується в цей час обсяг крові, це ще приблизно 1,5 кг. Загальний обсяг рідини збільшується на 1,5-2 кг, приблизно на півкілограма збільшуються молочні залози. Додаткові жирові відкладення займають приблизно 3-4 кілограми, таким чином організм дбає про безпеку дитини.

Скільки ви наберете в результаті?

Кожен випадок індивідуальний і точно спрогнозірвать яка буде ваша персональна надбавка у вазі досить складно. Щоб не обтяжувати вас всілякими теоретичними розрахунками давайте послухаємо, що говорять лікарі. Більшість з них сходяться на думці, що жінки середньої статури в середньому за вагітність додають 12-13 кг. Якщо очікується двійня, то надбавка составіт 16-21 кг. Для струнких дівчат надбавка складе на пару кіло менше.

Набирати ця вага ви будете так :

У перші два місяці - прибавка в вазі буде практично нульовий. За підсумками першого триместру - 1-2 кг. Починаючи з тридцятого тижня ви будете додавати приблизно по 300-400 г в тиждень.

Більш точний розрахунок нормальної збільшення у вазі в останні три місяці вагітності ви можете зробити за простою формулою. Щотижня ви повинні додавати 22 грама ваги на кожні 10 см. Вашого зростання. Т. е. Якщо ваш зріст 150 см - ви повинні додавати 330 грамів. Якщо 160 см - 352 грами. Якщо 170 см - 374 грами. А при 18 см. Росту - 400 грамів ваги кожного тижня.

Чим небезпечна зайва прибавка ваги під час вагітності

Проблема ваги є важливою для гінеколога, так як можливі набряки можуть ускладнити вагітність і здоров'ю жінки може загрожувати небезпека. Набряки - рідина, яка виходить в тканини. Прихованих набряків не видно навіть на ногах, але з часом їх можна помітити в області ступень і щиколоток. Далі йдуть руки і обличчя.

Найчастіше набряки з'являються на останніх місяцях вагітності. У невеликих проявах вони вважаються цілком безпечними. Якщо до вагітності серце або нирки працювали з порушеннями, то набряки можуть сигналізувати про загострення захворювання. Найбільш сильні набряки з'являються під впливом гестозу. Цей діагноз лікарі ставлять, коли спостерігається кілька ознак: набряки, зайвий білок в сечі і підвищення тиску. Судинні порушення вимагають негайного втручання лікарів і лікування. Саме тому доктор ретельно контролює вагу для виключення гестозу.

Крім набряків до збільшення ваги призводить освіту великого обсягу жирової тканини. Негативна дія в цьому випадку виражається підвищеним навантаженням на хребет. Сильні болі в спині загострюються в результаті остеохондрозу і великого навантаження на міжхребцеві диски.

Вагітні, які не контролюють свою вагу, мають великі фактори ризику утворення варикозного розширення вен, які можуть привести до додаткових набряків на ногах. Якщо високі показники згортання крові, ризик утворення тромбозу найбільш високий.

Крім цього в результаті занадто швидкої збільшення ваги посилюється навантаження на серцево-судинну систему і травний тракт. На стан судин негативно впливає високий холестерин, інтенсивна робота печінки може мати негативні наслідки в майбутньому. Та й сам плід дуже великий, що ускладнює нормальний перебіг пологів. При вузькому тазі великий плід проходить набагато складніше, що може привести до необхідності кесаревого розтину.

Харчування і вага під час вагітності: як не набрати зайвого?

Щоб вага при вагітності не перевищував необхідні норми, потрібно стежити за харчуванням і займатися активною фізкультурою. Фізичні навантаження заборонені тільки у випадку загрози вагітності, при нормальному її перебігу фітнес або басейн цілком допустимі речі. Бажано рухатися якомога більше, робити щоденні піші прогулянки, ранкову зарядку і займатися фізкультурою, тоді можна зберегти нормальну вагу протягом всього терміну.

Характер харчування стає важливіше, ніж кількість їжі. Дитина сама бере необхідні елементи з крові матері, тому не слід виключати з раціону звичайні продукти - картопля, макарони, та ін. Можна просто обмежити їх кількість. А сир, м'ясо та овочі повинні бути у великій кількості.

При надмірній вазі до вагітності не можна сідати на дієти, так як зниження ваги впливає на діяльність багатьох органів, що може негативно позначитися на розвитку дитини. Потрібно пам'ятати головне - у всьому має бути «золота» середина. Швидке схуднення також шкідливо, як і швидкий набір ваги.

Детальну інформацію про правильне харчування під час вагітності ви можете знайти на нашому порталі.

Свіжі публікації

Таблиця ваги при вагітності

Незалежно від бажання, апетиту, зросту і статури будь-яка вагітна жінка повинна тяжелеть. Але в цьому мало радующем нас процесі є конкретні правила і вимоги. Завагітнівши, ви зобов'язані стежити за своєю вагою куди старанніше, ніж зазвичай. Таким способом можна контролювати процес зростання і розвитку плоду, а також запобігти небажаним проблеми і неприємності.

Для зручності заведіть собі щоденник, в якому ви будете записувати вагові зміни. Щоб показники були точними, зважуйтеся щоранку натщесерце (спочатку можна раз в тиждень, а пізніше щодня) в одній і тій же одязі, а ще краще без неї. Щоб краще бачити зміни, можна намалювати графік збільшення ваги. Наведена нижче таблиця допоможе вам з підрахунками і висновками щодо збільшень.

Таблиця набору ваги під час вагітності

Тиждень вагітності

Індекс маси тіла (ІМТ) = вага (кг) / (зростання (м)) 2

ІМТ <19,8 - жінки худорлявої статури.

19,8 <ІМТ <26,0 - жінки середньої статури.

ІМТ> 26 - жінки крупної статури.

Отже, з таблиці видно, що не всі жінки повинні набирати вагу однаково. Щоб худенька народила міцного здорового малюка, їй потрібно натиснути і поправитися більше за інших. У зв'язку з цим деякі з загальних рекомендацій щодо харчування тут не актуальні. Приміром, на худеньких матусь не поширяться обмеження солодкого, мучного і жирного. А ось повним жінкам доведеться особливо серйозно поставитися до цих заборон. Слід зазначити, що для високих і низьких жінок існують також різні норми надбавок у вазі.

Взагалі, ідеальної надбавки при вагітності не існує, оскільки всі жінки до неї важать по-різному. Нормою можна вважати надбавку в 10-14 кг для здорової жінки, яка на початку вагітності не була занадто худий або занадто повною. На цей показник впливає також безліч інших чинників:

  • Зростання (високі відповідно повинні бути важче);
  • Вік (у старших жінок більша схильність до повноти в порівнянні з молоденькими);
  • Наявність раннього токсикозу (в такому випадку організм буде поповнювати втрачені кілограми);
  • Розмір дитини (чим більшим народиться малюк, тим важче стає мама);
  • Кількість навколоплідних вод (маловоддя і багатоводдя також відображаються на загальній вазі вагітної);
  • Кількість тканинної рідини (якщо рідина в організмі затримується - спостерігається перевага);
  • Підвищений апетит і здатність його контролювати.

Але бажано не виходити за оптимальні рамки, щоб не було ніяких ускладнень. Важливо знати, що голодувати в цей період категорично протипоказано. Існує міф, що якщо мало їсти, то дитина народитися невеликий, що актуально для жінок з вузьким тазом. Але чи готові ви заради цього ризикувати його здоров'ям? Потрібно всього лише почати їсти переважно корисне, а не смачне.

Протягом першого триместру жінка зазвичай набирає не більше двох кілограмів. А ось у другій половині терміну процес йде значно швидше: щотижня до загальної маси додається 250-300 г. І до кінця терміну оптимальна прибавка становить 12100 м

Вона розподіляється наступним чином:

Збільшення ваги при вагітності

Індивідуальний калькулятор збільшення ваги при вагітності допоможе вам розрахувати допустиму надбавку у вазі на щотижня вагітності. Норми надбавки ваги при вагітності залежать від терміну гестації (терміну вагітності по тижнях і фактичного віку плода), а також від масо-ростового коефіцієнта жінки. Калькулятор розраховує індекс маси тіла (ІМТ) і визначає статура виходячи з росту і вихідного добеременное ваги: ​​надлишкова маса тіла, нормальне статура або знижена маса. І, виходячи з отриманих даних, середня прибавка у вазі при вагітності вказується в межах мінімальної та максимальної межі.

Вихід за межі максимально допустимої норми може бути одним з ознак ускладнень вагітності (набряки, багатоводдя). Вихід за межі мінімально допустимої норми і відсутність наростання ваги може вказувати на внутрішньоутробну затримку росту плода. Дуже важливо, щоб набір ваги при вагітності відбувався поступово, без різких стрибків.

У калькуляторі передбачено розрахунок допустимої надбавки у вазі по тижнях при багатоплідній вагітності.

Вага до вагітності

Вага при вагітності

Вага при вагітності є важливим показником. Збільшення ваги особливо ретельно контролюють акушери-гінекологи в другій половині вагітності. Це пов'язано з тим, що на тлі надмірного або, навпаки, зниженого ваги відзначається більшу кількість ускладнень гестаційного періоду.

Якою має бути нормальна прибавка в вазі за всю вагітність?

У нормі за всю вагітність жінка повинна додати близько 10 кілограмів, максимум дозволяється додати 12 кілограмів. Однак чим більше вага до вагітності, тим менше дозволяється жінці набрати. Якщо слідувати найкращим практикам, то після пологів можна легко розпрощатися з доданими кілограмами.

Як же розподіляється приблизний вага, який пов'язаний з вагітністю? Він включає в себе наступні складові до кінця вагітності:

- Вага дитини коливається від 3 до 4 кг; - Маса плаценти від 1 до 2 кг; - Навколоплідні води в обсязі 2 літрів; - Зрослий кровотік в фетоплацентарної системі додає близько 1,5 кг; - Збільшена матка ще додає 1,5 кг.

Якщо підсумувати всі ці показники, то виходить 10-12 кг, які і дозволяється додати за всю вагітність. У разі, коли надбавка у вазі при вагітності буде більше цих показників, збільшується товщина підшкірно-жирового шару з усіма витікаючими наслідками. Тому акушер-гінеколог контролює збільшення ваги під час вагітності.

Розрахувати вага при вагітності легко і швидко допоможе наш калькулятор ваги при вагітності. Якщо ввести в форму нижче достовірні параметри, то розрахувати вагу при вагітності онлайн не важко. За кривою шкалою стане наочно видно, де саме ваша вага під час вагітності перебуває - в нормі або за її межами. Сервіс розраховує набір ваги по тижнях.

Скільки ви важили до вагітності? кг Ваш зростання? см На якому терміні вагітності ви зараз? Скільки ви зараз важите? кг

Як виглядає динаміка ваги вагітної жінки по триместрах?

У першому триместрі вагітності жінка зазвичай практично не поправляється. До 13-14 тижнів вона може видужати на 2-3 кілограми. Це пов'язано з збільшеним апетитом, а не зі зростаючою маткою і зростаючим плодом.

У другому триместрі збільшення ваги більш істотна, особливо після 20 тижнів. У нормі в цьому терміні жінка додає 3-4 кілограми. Це пояснюється збільшуються розмірами плода і зростаючою маткою, а також збільшеним кровотоком.

У третьому триместрі надбавка у вазі складає 5-6 кілограмів. В основному це відбувається за рахунок зростання плоду, так як після 30 тижнів цей процес протікає найбільш інтенсивно. Також збільшується і обсяг навколоплідних вод.

Чи дозволяється вагітним жінкам сидіти на дієті для схуднення?

Під час вагітності, якщо жінка багато додає у вазі, їй рекомендується проводити розвантажувальні дні. Сидіти на дієтах, які призначені виключно для зниження ваги, вагітній жінці забороняється, так як вони можуть негативно позначитися на стані плода.

Розвантажувальні дні рекомендується влаштовувати два рази в тиждень, тобто через три дні. У ці дні дозволяється:

- Випивати близько 2 літрів нежирного кефіру (кефірний день); - Печена картопля з шкірками (картопляний день); - Сир нежирний (сирний день); - Яблука 1-2 кілограми (яблучний день).

Розвантажувальні дні передбачають виключення легко засвоюваних вуглеводів (солодке, борошняне), жирного і смаженого, а також солоного (воно сприяє затримці рідини). Водне навантаження в такі дні повинна бути достатньою - близько 2 літрів на добу. Необхідно випивати негазовану мінеральну або фільтровану воду.

Які небезпеки таїть надмірна прибавка в вазі?

Надлишок ваги під час вагітності може привертати до розвитку таких ситуацій:

- Ожиріння, яке залишається і після вагітності; - Схильність до народження великого плоду (вага дитини в такому випадку більше 4 кг), який знаходиться в групі ризику по розвитку цукрового діабету; - Розвиток гестаційного цукрового діабету, тобто діабету вагітних; - Гестоз - це специфічне ускладнення вагітності, яке характеризується появою білка в сечі, підвищенням артеріального тиску і появою набряків.

Серед жінок, які мають патологічну прибавку ваги за вагітність, достовірно вище частота розродження шляхом операції кесаревого розтину. Це пов'язано з певними ускладненнями, які виникають під час пологів. До них відносяться:

- Аномалії родової діяльності; - Внутрішньоутробна гіпоксія плода; - Відшарування плаценти в першому або другому періоді пологів.

Також такі жінки знаходяться в групі ризику по розвитку кровотечі в послідовно і ранньому післяпологовому періодах, а також у них вище частота післяпологових запальних захворювань. Тому боротьба з надлишковою надбавкою протягом вагітності повинна проводитися постійно.

Таким чином, вага при вагітності повинен бути під ретельним контролем. Оптимальний набір ваги сприяє сприятливому перебігу вагітності, попереджаючи появу ряду серйозних ускладнень як під час даної вагітності, так і в подальшому житті жінки (ризик артеріальної гіпертензії, цукрового діабету та інших захворювань у жінок з ожирінням завжди вище, ніж у інших) .Врач акушер гінеколог Марина Славіна

Увага! Ніякі медичні послуги Адміністрацією сайту не здійснюються. Всі матеріали носять лише інформаційний характер. Теж саме відноситься і до консультативного розділу. Ніяка онлайн консультація ніколи не замінить очної медичної допомоги, яка надається лише в спеціалізованих медичних установах. Самолікування може принести непоправної шкоди! При будь-яких захворюваннях і захворюваннях звертайтеся в клініку до лікаря! Відгуки

Калькулятор збільшення ваги при вагітності

Переважна більшість представниць прекрасної статі стежать за своєю вагою - головним чином, через бажання бути привабливими і здоровими. Але, у кожної жінки є період в житті, коли спостереження за своєю вагою стає ще більш важливим - це період вагітності. Адже як занадто маленька, так і занадто велика надбавка ваги при вагітності може призвести до неприємних наслідків - як для мами, так і для малюка. Саме тому будь-який майбутній мамі просто необхідний Калькулятор збільшення ваги при вагітності . Він дозволить не тільки самостійно контролювати прибавку своєї ваги при вагітності, але і підкаже, чи знаходиться Ваша вага в межах норми.

Норми надбавки ваги при вагітності

Калькулятор збільшення ваги при вагітності , в першу чергу, враховує особливості комплекції майбутньої мами, так як цей показник має дуже важливе значення. Загальні норми збільшення ваги під час вагітності знаходяться в проміжку від 7 до 16 кілограмів за весь термін вагітності. Якщо Ви до вагітності були тендітної статури - Ви можете набрати 12-16 кг за час вагітності. Якщо ж Ви до вагітності мали досить апетитні форми - Калькулятор збільшення ваги при вагітності розрахує норми збільшення ваги для Вас з розрахунку 7-10 кг за всю вагітність. Для жінок середньої статури нормальна прибавка в вазі за час вагітності становить 10-14 кг.

Калькулятор збільшення ваги при вагітності враховує і інтенсивність збільшення ваги по триместрах. У першому триместрі інтенсивної збільшення ваги, як правило, не відбувається, і набір ваги обмежується 1-2 кг.

У першій половині другого триместру вагітності збільшення ваги відбувається більш інтенсивно, але найінтенсивніший ріст ваги майбутньої мами відбувається в другій половині вагітності - коли в тиждень майбутня мама поправляється в середньому на 250-300 г.

Показники калькулятора збільшення ваги під час вагітності можуть залежати і від ряду інших факторів: • вік майбутньої мами (чим Ви старші - тим більше ймовірності набрати зайві кілограми під час вагітності), • розмір і кількість плодів (якщо Ви чекаєте двійню, трійню або у Вас просто великий малюк - цілком логічно, що під час вагітності може не врахувати цей нюанс), • Ваш апетит (якщо Ви під час вагітності раптом різко стали дуже багато або дуже мало є - це відіб'ється на показниках калькулятора збільшення ваги під час вагітності), • стан здоров'я майбутньої мами (наприклад, при поганій роботі нирок вага збільшується швидше), • тяжкість токсикозу (якщо у Вас дуже важкий перебіг токсикоз - Ви можете різко втратити у вазі на ранніх термінах, після чого організм буде прагнути заповнювати втрачені кілограми в другому триместрі) .

Розподіл ваги при вагітності

Зразкове розподіл ваги при вагітності відбувається наступним чином: 3500 - плід, 700 г - плацента, 900 г - навколоплідні води, 1000г - матка, 400г - збільшення молочних залоз, 1500 мл - збільшення об'єму крові, 1480 мл - збільшення обсягу клітинної рідини, 3000г - збільшення жирової тканини.

Залежно від показників калькулятора збільшення ваги при вагітності, ці значення можуть варіюватися. Калькулятор збільшення ваги при вагітності - відмінний спосіб самостійно контролювати свою вагу під час вагітності та знизити ризик виникнення різних проблем. У будь-якому випадку варто пам'ятати, що інтенсивність приросту ваги суто індивідуальна, жоден Калькулятор збільшення ваги при вагітності не зможе розрахувати ідеальну вагу конкретно для Вас!

Введіть e-mail
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...