Добовий діурез при вагітності норма Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Добовий діурез при вагітності норма

Симптоми патології супроводжуються багатофазним сечовипусканням за рахунок постійної наявності залишкової кількості урини в сечовому міхурі.

Нейрогенная нозологія характеризується міхурово-сечоводо рефлюксом, при якому частина сечі закидається з сечоводу в міхур.

Як визначити добовий обсяг сечі

Для визначення добового діурезу медицина має низку специфічних проб: Адісс-Каковского, Ничипоренко, Зимницкого.

Для повноцінної оцінки патології виконується мікроскопія сечового постава з метою визначення циліндрів, лейкоцитів, еритроцитів, кристалів солей.

Проба Адісс-Каковского проводиться за наступною схемою:

 • Сеча збирається вранці;
 • Із загальної кількості для центрифугування береться необхідна порція;
 • Осад Мікроскопують.
 • Метод незручний для застосування у жінок, так як урину слід збирати через катетер.

  Кількісне визначення формених елементів в сечі

  Проба Ничипоренко раціональніше. При ній сеча збирається вранці. Потрібно взяти середню порцію в кількості не менше 100 мл. Для цих цілей декілька початкових секунд процесу сечовипускання проводиться в унітаз. Потім частина урини збирається в баночку. Остання порція пропускається.

  Аналіз по Ничипоренко для жінок представляє незручність тільки тим, що його не можна проводити при місячних. Норма добового діурезу становить: на 1 мл сечі - менше 100 еритроцитів, 2000. лейкоцитів, 20 циліндрів.

  Вам здається, що у вас занадто часте сечовипускання? Причини і симптоми частого сечовиділення, а також характеристики хвороби і методи лікування описані на нашому сайті.

  Нетримання сечі у дітей - досить поширений симптом. Про причини подібного стану і про роль батьків у формуванні енурезу у дитини читайте тут.

  Пройшовши за цим посиланням http://mkb2.ru/klinicheskie-proyavleniya/giperurikemiya. html ви дізнаєтеся що таке гіперурикемія і чому вона може привести до подагрі. Фактори ризику і принципи лікування хвороби.

  У дітей - патогенетичні особливості порушень сечовипускання у дитини

  Вітчизняний урологічний інститут провів оцінку аналізу сечі у жінок, обстежив групу дітей, пацієнтів з розладами сечовипускання.

  Виявлено 3 складових фактора процесу сечовипускання:

  • Ступінь зрілості сфінктера;
  • Розвиток ємності сечового міхура;
  • Рефлекторно-вольовий контроль уретральной функції.

  Експерименти показали, що значну роль в процесі формування діурезу дитини відіграють середовища, в якій росте малюк. Памперси гарні на ранньому етапі розвитку немовляти, але не слід їх застосовувати після року. Вони зумовлюють патологічні моделі сечовипускання.

  Формула розрахунку добовогодіурезу у дитини

  Причини порушення діурезу у дітей:

 • Небажання відвідувати туалет через захоплюючої гри;
 • Неповне випорожнення з наявністю залишкової сечі в міхурі;
 • Спроби максимально затягувати сечовиділення при позиві;
 • «Ледаче» сечовипускання у дівчаток при небажанні долати опір уретри;
 • Шкідливі звички: мочитися «за компанію», «про всяк випадок».
 • Виявляти патогенні моделі потрібно на ранньому етапі шляхом анкетуванням. Дитина не вміє розмовляти, тому значна роль відводиться спостереженню батьків за поведінкою малюка.

  Стандартизовані опитувальники застосовуються у школярів. Візуальна шкала дозволяє оцінити анатомічні та психологічні причини порушень діурезу.

  Щоб запобігти патологічні зміни сечовипускання, слід вести щоденник.

  Він дозволить лікарю визначити тип і характер порушення сечовиділення. Щоденник повинен відображати поведінку, час, характер і тип виділення сечі.

  Діурез при вагітності: як проводиться

  Добовий діурез при вагітності дорівнює 60-80 відсотків від обсягу випитої рідини.

  При виношуванні дитини значна частина ваги матері формується за рахунок накопичення води.

  При гестозі діурез становить близько 40%, а характер сечовипускання переважно нічний.

  Підвищена потреба організму у воді забезпечує посилений питний режим днем. Поєднання факторів призводить до зменшення добового об'єму урини, появі набряків нижніх кінцівок.

  Симптоми порушеного сечовипускання при гестозі вагітних:

  • Постійна спрага;

  Визначення добовогодіурезу

  30 листопада 2013

  Добовий діурез, це кількість сечі, що виділяється за добу з урахуванням всієї споживаної за добу рідини. Для аналізу сечі на добовий діурез необхідно збирати сечу строго протягом доби, наприклад з 8 ранку до 8 вечора. Необхідно підготувати велику чисту суху банку обсягом близько 3 л, мірну банку і лист добовогодіурезу, куди необхідно буде записати обсяги випитої рідини і виділеної сечі.

  Визначення добовогодіурезу зазвичай проводиться в умовах стаціонару (в лікарні), але іноді і в домашніх умовах. Записуючи кількість випитої (або введеної) рідини слід враховувати фрукти і рідкі страви (наприклад, супи). Рідина записується в мл. Наприклад, яблуко містить близько 30 мл рідини, а в супі рідина становить близько 75%, ці обсяги дуже важливі для правильної інтерпретації при визначенні добовогодіурезу. Повністю обсяг виділеної сечі за добу і є добовий діурез.

  Добовий діурез в нормі

  У середньому добовий діурез в нормі становить 75% від випитої рідини. 2/3 загального діурезу в нормі має припадати на денні години, а інша частина на нічні години. Добовий діурез в нормі становить близько 2 л: чоловіків 1000-2000 мл, у жінок 1000-1600 мл і при вживанні рідини близько 1-2 л. Мінімальний об'єм сечі - 500 мл, при обсязі споживання рідини не нижче 800 мл на добу.

  Добовий діурез в нормі у дітей:

  10-12 місяців - 340-810 мл сечі

  Орієнтовно добовий діурез в нормі у дітей старше 1 року можна вирахувати наступним чином:

  Де х - вік дитини в роках.

  Добовий діурез вагітних

  Дуже часто добовий діурез у вагітних дивляться в тих випадках, коли підозрюють приховані або діагностують явні набряки. Якщо збільшення ваги під час вагітності йде більше норми, то гінеколог може призначити сечу на добовий діурез. З 20 тижня вагітності для контролю стану бажано проводити вимірювання добовогодіурезу два рази на місяць.

  Новини по темі

  Діурез - що це таке?

  Регулярне вимір добовогодіурезу уможливлює визначення добового обсягу урини і застосовується для оцінювання якості фільтрації окремих речовин за 24 години.

  Кількість виділеної рідини, як правило, коливається в діапазоні 1-2 л. Діурез прямо пропорційний кількості споживаної рідини.

  При надмірної пітливості, блювоті і діареї діурез знижується, оскільки при наявності одного з цих симптомів спостерігається зневоднення.

  Які бувають типи діурезу?

  Залежно від того, скільки активних осмотических речовин (далі ОР) міститься в сечі, і яка кількість сечі виділяється, розрізняють наступні Види діурезу :

  • Осмотичнийдіурез - виділення великої кількості сечі, що характеризується високим вмістом ОВ. Може розвинутися в результаті перевантаження нефронів осмот. речовинами, які, як правило, носять ендогенний або екзогенний характер.
  • Антідіуреза - виділення невеликої кількості сечі, що характеризується високим відсотковим вмістом ОВ. Часто виникає при тривалій водної депривації, а також різкому переході від нерухомого стану до активних фізичних вправ. Може бути наслідком гломерулонефриту або нефротичного синдрому, а також операцій на черевній порожнині, сильних проносів і блювоти.
  • Водний діурез - випускання сечі, яке є Гіпоосмолярна. У людей з міцним здоров'ям, може розвинутися внаслідок прийому великого об'єму рідини. Найчастіше спостерігається у пацієнтів з нецукровий діабет, алкоголізм, який носить хронічний характер і ін.

  Ще діурез може бути поділені на Денний і Нічний . Для людини з міцним здоров'ям характерно наступне відношення денного до нічного діурезу - 4: 1.

  Порушення діурезу

  При наявності різних хвороб обсяг виділеної сечі може змінюватися. Нижче перераховані можливі відхилення від номи діурезу, які можуть зустрічатися:

  • Поліурія . При цьому недугу спостерігається підвищення кількості діурезу за 24 години до трьох літрів при нормальному водному режимі. Відноситься до симпоми таких захворювань як нецукровий і цукровий діабет, захворювання паращитовидних залоз, які характеризують надмірним виділенням паратгормону з появою синдрому гіперкальціємії та інші;
  • Олігоурія - обсяг випускається урини становить менше 400-500мл за 24 години;
  • Анурія - кількість урини, виділене за 24 години становить не більше 200 мл.

  Якщо діурез не в нормі, ставлення денного та нічного діурезу змінюється. Часто воно змінюється в бік збільшення нічного діурезу. Тоді, так звана, ніктурія має місце бути.

  Для людини з міцним здоров'ям нормальна кількість нічного діурезу становить не більше 40% від усієї кількості діурезу за 24 години.

  В результаті никтурии кількість виділеної урини в нічний час перевищує кількість виділеної урини днем. Це може свідчити про те, що порушено надходження крові в нирки.

  Якщо ж і денна кількість урини збільшується паралельно з нічним, тоді надмірне підвищення кількості виділяється урини в нічний час і його переважання над денним не має ніякого відношення до никтурии.

  При лікуванні деяких хвороб вдаються до такого методу як форсований діурез. Що ж це таке? Форсований діурез - це дезінтоксикаційний метод, який передбачає збільшення сечовиділення для швидкого виведення токсинів з організму.

  Порушення діурезу пов'язані з різними проблемами нирок, однією з яких є гідронефроз. Правильне лікування гідронефрозу нирки забезпечить вам безперебійну роботу органів сечовивідної системи. Якщо ви помітили у себе відхилення діурезу від норми, то зверніть увагу на ознаки циститу, про які ви можете прочитати тут.

  Як визначити добовий діурез?

  Детальна Інструкція по визначенню добовогодіурезу  приведена нижче.

 • Для замірів діурезу за 24 години потрібно створити бланк з такими полями як «добовий діурез», «Прізвище», «Ім'я», «По батькові». Не забувайте вказувати також дати і час початку збору урини.
 • Даний бланк, як правило, приклеюється на градуированную посудину, яку можна поставити у ванній кімнаті на видному місці, щоб не забувати робити позначки.
 • Якщо ви пацієнт / лікар, то уважно вислухайте вимоги до збору урини, якнайдетальніше поясніть вашому пацієнтові загальні правила зі збору урини.
 • Урина, яка випускається вранці, в один і той же час кожен день, як правило, не береться до уваги.
 • До настання часу ранкового випорожнення, яке не враховується, урину потрібно зливати в спеціально підготовлену посудину і записувати необхідні показники, після чого її можна виливати.
 • Після закінчення 24-х годин, як правило, мед. сестра з'ясовує обсяг виділеної урини і заносить свідчення в певну колонку бланка розрахунку діурезу.
 • Діурез у дітей

  Нормальна кількість сечовипускань, притаманне дітям різного віку наведено нижче:

  • У немовлят (за винятком перших днів життя) - 20-25;
  • Починаючи від пів року аж до року - 15-16 (20);
  • Після 3 років - 7-8;

  Процес підрахунку кількості виділеної сечі для дітей відрізняється від способу підрахунку для дорослих пацієнтів. Нижче наведена формула, за допомогою якої можна визначити кількість що випускається сечі і стежити за змінами.

  Формула для розрахунку добовогодіурезу дітей у віці до 10 років і визначення норми:

  M = 600 ml +100 ml * (n-1) , в якій

  M - 24часовой діурез;

  600 мл - середня кількість виділеної урини за добу;

  В цілому, кількість урини, що випускається за добу, так само 65-75% від усієї кількості спожитої рідини.

  Діурез при вагітності

  Визначення кількості випускається урини в період виношування дитини - прийом для того, щоб визначити основні причини отечностей, а також для оцінювання обсягу утриманої рідини в організмі. Ймовірно, гінеколог, крім основних рекомендацій терапії, призначить підраховувати, скільки рідини в організм надійшло і скільки виділилося.

  Для того щоб провести ці нехитрі операції, досить розкреслити Таблицю , за допомогою якої можна визначити норму добовогодіурезу при вагітності. Для цього потрібно розділити аркуш паперу по вертикалі на дві рівні частини.

  У перший стовпчик будемо заносити дані, які свідчать про те, Скільки рідини споживалося пацієнтом, а в другому стовпчику - скільки в кінцевому підсумку Виділилося .

  Необхідно враховувати з'їдені супи, фрукти і овочі, випиті бульйони тощо.

  Кількість виділеної рідини в процесі сечовипускання в період виношування дитини потрібно підраховувати протягом декількох днів, для того, щоб якомога чіткіше визначити «картину» того, що відбувається.

  Збирати урину потрібно обов'язково всю без залишку. Після того, як кількість випущеної рідини занесено в таблицю, від неї можна позбутися, виливши її.

  Необхідної нормою прийнято вважати співвідношення 1: 1. Це можна пояснити тим, що кількість виділеної урини повинна відповідати кількості споживаної рідини.

  Незважаючи на те, що ідеальним вважається той випадок, коли різниця між кількістю випущеної рідини і кількістю прийнятої повинна «йти в нуль», все ж для вагітних допускається відхилення рівне приблизно 500 мл.

  Таким чином, при порушеннях регулярності сечовипускання пацієнтам, як правило, рекомендують записувати дані про кількість виділеної урини, диурезе.

  Заповнювати таблицю потрібно протягом двадцяти чотирьох годин, а по закінченню терміну аналізувати результати і консультуватися з лікарем. Відхилення в диурезе, його кількості і частоті, а також превалювання нічного діурезу над денним може бути ознакою захворювань сечостатевої системи людини.

  Відео: Скільки води потрібно пити, щоб бути здоровим

  Як вже було сказано, добовий діурез безпосередньо залежить від випитої рідини. Скільки ж потрібно пити води, щоб забезпечити правильне функціонування організму? Дивіться відео!

  Попередня стаття

  Читайте також: Набряки у вагітних

  Якщо відбувається так, що частішає нічне сечовипускання з нормального 20-30% від випитого протягом дня, до 35-40% і зростає спрага, жінка багато п'є, можна думати про розвиток гестозе.

  Гестоз починається після 16-20 тижні, а частіше після 28 тижня вагітності. У вагітної жінки відбуваються патологічні зміни в організмі, через них в плаценті утворюються особливі речовини, що створюють в судинах ледве непомітні дірочки. З судин через ці отвори в тканині проникають білок плазми і рідина (лімфа). Утворюються набряки, спершу не помітні на очей. Маса тіла неухильно зростає, не як належить по 50 г на добу, а по 500-600 г. При цьому помітно знижується рівень виділення сечі.

  У судинах нирок відбувається схожий процес, через дірочки в сечу потрапляє білок. Хоча при невеликому його кількості не варто хвилюватися, у багатьох вагітних це може бути нормою, звичайно якщо без інших ознак хвороби. Чим більше вагітна втрачає білка, тим важче її стан. Добова втрата білка більше 300 мг на добу, вимагає термінової госпіталізації. Тому необхідно при найменшій підозрі здавати загальний аналіз сечі (лейкоцити, білок, еритроцити), це дозволити під час почати лікування.

  Читайте також: Гестоз при вагітності які симптоми

  Коли судини втратили рідину, серця і судин доводитися працювати посилено, при цьому відбувається підвищення артеріального тиску, правильно буде його порівнювати з тиском в 10 тижнів вагітності, коли вона найнижче. Потім набряки поширюються на руки, ноги, обличчя, набрякає і плацента, дитина знаходиться в стані задухи, потім може розвинутися набряк мозку у матері. Кров згущується, жінка ризикує отримати інфаркт або інсульт

  Прислухайтеся уважно до свого стану: головний біль, загальмованість, «мушки» перед очима, можуть бути провісниками грізного захворювання - прееклампсії.

  У групі ризику мами: первістки, після 35 років, з багатоплідної вагітністю, які мають хронічні захворювання (цукровий діабет, ВСД, пієлонефрит).

  • Різне
  Добовий діурез при вагітності
  Сьогодні ми поговоримо про таку важливу заміряли параметрі, як добовий діурез при вагітності. Дані цього дослідження можуть багато чого сказати про хід вагітності і навіть стати передвісником серйозних ускладнень і захворювань. Саме тому важливо знати, як заміряти добовий діурез і як визначити - нормальний він чи щось йде не так.

  Відразу звернемо Вашу увагу на те, що підвищена потреба в рідині і зменшене сечовипускання днем ​​можуть говорити про ознаки гестозу. Необхідно звертати увагу на найбільш ранні ознаки початківця гестозу.

  Скарги на підвищену потребу в рідині (багато п'є) і зниження кількості сечі, а також никтурию. Якщо вночі виділяється 25-30% від добового діурезу, при гестозі нічний діурез становить 35-40%.

  Патологічне збільшення маси тіла (приховані набряки). Вагітна з 20-го тижня вагітності додає в масі тіла не 50 грам / добу - 350 грам / тиждень, а 500-600 грам / тиждень і більше в поєднанні зі зниженням діурезу.

  Після дотримання дієти, «розвантажувальних» днів (які багато пацієнток переносять важко) діурез на якийсь час нормалізується, потім знову знижується, що свідчить про приховані набряки.

  Хоча багато авторів підкреслюють, що набряки не завжди є патогномонічними ознаками почалося гестозу, проте слід звернути увагу на ранкові набряки навколо очей, в області нижніх кінцівок, які не можна віднести до гидростатическим.

  Слід оцінити зміна (як правило, підвищення) артеріального тиску на невеликі психоемоційні роздратування або на невеликі фізичні навантаження (тест з поворотом тіла на правий бік в горизонтальному положенні протягом 5 хвилин, тест зі зміною положення: сісти, встати протягом 20 раз). У здорової вагітної артеріальний тиск практично не змінюється, у вагітної з почався гестозом тиск підвищується на 15-20%.

  Особливе значення має підвищення діастолічного артеріального тиску (120/90 мм), що вказує на підвищення периферичного судинного опору.

  Про порушення мікроциркуляції свідчить проба з підняттям рук над головою. Протягом 20-30 з жінці пропонується підняти вгору руки і стискати кисті в кулак, після чого руки опускаються. Збліднення кінцівок, поява парестезії вказують на певні порушення периферичного кровообігу.

  Особливу увагу слід приділяти виявленню артеріальної гіпертензії по відношенні до вихідного артеріального тиску (до вагітності, в ранні терміни гестації, в 10 тижнів вагітності, коли артеріальний тиск повинен бути найнижчим за всю вагітність).

  Такі відомі симптоми, як протеїнурія , добова втрата білка з сечею понад 300 мг / добу, гіпопротеїнемія (вміст білка в плазмі крові менше 65 г / л), є більш пізніми симптомами вже розвиненого гестозу, що вимагає госпіталізації вагітної в стаціонар.

  Гестоз починається з підвищення проникності плаценти для нейроспецифических білків плода, що відбувається в 22 тижнів гестації і пізніше, тому у жінки з факторами ризику по розвитку гестозу необхідно в 19-20 тижнів вагітності провести повне обстеження плода, а у матері - повторне гемостазиологические дослідження.

  Надалі оцінку зростання плоду і зміни коагулограми зіставляють з першим оцінними дослідженням, проведеним в I триместрі.

  © 03 - Російська медицина - Всі права захищені

  Добовий діурез зважає на 8 ранку до 8 ранку, до рідин додаються супи і кисломолочні продукти. При такому великому розриві в обсягах часто ставлять гестаціонниі пієлонефрит... А якщо ще й тиск і болі в спині - терміново до лікаря, не чекайте дати призначеного прийому, в будь-який ЖК є черговий лікар навіть у вихідні. Новое27 січня 2013, 15:55

  В ідеалі різниця повинна йти в нуль, але при вагітності можлива різниця в 500 мл-це норма. хоча знову ж вирішує лікар, якщо він вам не поставив, тоді і вигадувати нічого і займатися такою нісенітницею!!! набряки якби у вас були, то відразу помітили б!!! у мене вага теж дуже сильно зростає-іноді по 1 кг за тиждень, але лікар на огляді мацає-набряків немає і нічого не говорить, ти, каже, худенька-можеш побільше додати!!! просто лежала коли на збереженні там дівчатка збирали-це ж кошмар какой то!!! і не здумайте про своє хобі лікаря розповісти, а то подивиться на результат і точно в пологовий будинок попадете, на збереження, а там крапельниці, уколи.... кошмар в загальному... пийте журавлину-мені дуже подобатися Морсік з неї...

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...