Набряки на 38 тижні вагітності що робити Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Набряки на 38 тижні вагітності що робити

 • 1.7 Коли настає час народжувати

Як почуває себе дитина на 38 тижні

Настала 38 й тиждень вагітності, зараз плід готується вийти на світло, живіт вже опустився. Всі органи плода вже добре розвинені, якщо народити дитину на 40 тижні, то він буде таким же. За цей час вагітності нічого з ним не відбувається, тільки додається вага. Зараз його вага 3 кілограми і більше, зростання від 50 сантиметрів.

Як почуває себе жінка на 38 тижні

Коли настає 38 акушерська тиждень, вагітна жінка перебуває в очікуванні зустрічі зі своєю крихіткою. Зараз живіт сильно розтягнутий, шкіра на ньому від сухості постійно свербить. У жінки безсоння, їй важко спати, живіт прийняв вже величезні розміри, його постійно тягне, болить поперек, мучать набряки. До цього часу вага повинна збільшитися на 15 кг. Якщо вага більше, пологи можуть ускладнитися.

Коли живіт опустився вниз, у майбутньої мами поліпшується загальний стан, матка більше не тисне на внутрішні органи, жінці легше дихається, печія і відрижки відступають, але поперек і раніше болить.

Породілля в термін 38 тижнів чекає початку сутичок, але в цей час можуть тривати тренувальні, попередні сутички - провісники пологів. Жінка весь час чекає відчуття справжніх сутичок, живіт стає кам'яний, його тягне. Але незабаром все проходить, так як сутички поки тренувальні.

Зв'язки і суглоби розслабляються, відкриваючи родової шлях для плода, тому постійно тягне поперек, не відчуваються ворушіння. Щоб відрізнити тренувальні, попередні сутички від справжніх, треба тільки вони з'являться порухатися, змінити положення тіла. Якщо вони пройдуть - це тренувальні перейми, а якщо починаються пологи, тоді сутички посиляться.

Набряки на 38 тижні

На 38 тижні набряки звичайне явище. Щоб набряки, які не з'явилися, не треба довго перебувати в одній позі. Допомагає солі дієта, з нею набряки можуть швидко пройти. Прогулянки на свіжому повітрі і відпочинок допомагають зняти набряки. Можна пити настій з кураги, який відмінно знімає набряки. Для поліпшення циркуляції крові треба приймати вітаміни, тоді набряки будуть менше, може пройти і печія.

Виділення на 38 тижні

В термін 38 тижнів виділення залишаються молочними однорідної консистенції з кислуватим запахом, іноді виділення можуть бути зі слизом. Це починає відходити пробка. Якщо виділення мають кров'яні вкраплення або рожевий відтінок, скоро почнуться пологи, пробка майже відійшла, настає кінець вагітності.

Якщо виділення мають зелений гнійний відтінок і неприємний запах - це ознака інфекції, треба негайно звернутися до лікаря. Кров'яні виділення - це почалася відшарування плаценти, виникає загроза викидня плоду, якщо ще болить і тягне живіт, негайно потрібна медична допомога. Рідкі і каламутні виділення ознака виходу навколоплідних вод, терміново треба їхати в пологовий будинок.

Хвороби на 38 тижні

Больові відчуття на 38 тижні - це нормальне явище при вагітності, але іноді з'являються хвороби.

Маловоддя

Підозра на маловоддя з'являється після огляду лікаря, коли з'ясовується, що дитина виявляється менше, ніж очікувалося. Після цього лікар призначає узі, для підтвердження діагнозу. Причини маловоддя:

 • Розрив плодових оболонок. Іноді маловоддя з'являється через розрив плодових оболонок, жінка вважає, що у неї нетримання сечі і не звертається до лікаря.
 • Проблеми з плацентою. Через погане функціонування плаценти з'являється маловоддя. Плацента не може забезпечити дитину живильними речовинами і кров'ю в потрібному обсязі. Якщо така проблема з'явилася, жінка повинна ретельно стежити за своїм здоров'ям і регулярно робити узі.
 • Якщо жінка приймає ліки при вагітності, через них може з'явитися маловоддя.
 • У дитини проблеми зі здоров'ям. Іноді дитина не виділяє потрібну кількість сечі, через що з'являється маловоддя.
 • Може з'явитися маловоддя, якщо у жінки очікується двійня.

Зазвичай на 38 тижні проблеми не з'являються, так як маловоддя виявляється на більш ранніх узі.

Багатоводдя

Коли навколоплідні води перевищують норму - це багатоводдя. Коли починається многоводие, у жінки постійно болить її великий живіт, з'являються відчуття тяжкості, збільшується вага.

Вагітні, коли у них многоводие, чітко чують булькання в животі, багатоводдя викликає сильні розтяжки на животі.

Розрізняють дві форми багатоводдя: гостре багатоводдя і хронічне багатоводдя. При гострому - живіт вагітної різко збільшується, постійно випробовуються больові відчуття, живіт кам'яніє. Гостре багатоводдя дуже небезпечно. Хронічне багатоводдя наростає поступово, але може викликати безліч ускладнень. Коли у вагітної многоводие, їй на 38 тижні призначають кесарів розтин. Часто многоводие викликає самовільне переривання вагітності через загибель плода. Щоб виявити такий діагноз, жінку направляють на узі.

Геморой

При вагітності дуже часто з'являється геморой, для плода він не небезпечний. Зазвичай жінки сподіваються, що геморой пройде сам собою і не звертаються з цією проблемою до лікаря. Розвивається геморой поступово, венозні сплетення в задньому проході переповнюються кров'ю і з'являються гемороїдальні вузли.

Буває первинний геморой і вторинний. Супутником вагітних стає вторинний геморой, через здавлювання збільшеною маткою венозних вузлів. Також геморой можуть викликати часті закрепи. На ранніх етапах появи геморой заподіює біль під час спорожнення кишечника. Щоб геморой не загострювалося, треба проводити профілактику запорів. Збалансоване харчування - це відмінний спосіб перемогти геморой.

Застуда та ГРВІ

Якщо у жінки на 38 тижні болить голова, піднялася температура, почався пронос - це можуть бути передвісники пологів. Зараз температура знищує все зайве, що може перешкодити при пологах. Але краще, коли піднялася температура, звернутися до лікаря, іноді в цей час температура піднімається через що почався ГРВІ.

Симптоми ГРВІ - це застуда, нежить, закладеність носа, висока температура, болить поперек. В цей термін навіть проста застуда може нашкодити дитині, якщо майбутня мама стане приймати антибіотики, не порадившись з лікарем. Як тільки почалася застуда або ГРВІ, треба терміново вживати заходів.

Проста застуда лікується гарячим чаєм або молоком з медом. Журавлинним морсом лікується не тільки застуда, але і ГРВІ, може пройти нежить, знижується температура, але від нього може початися печія.

Коли з'являється застуда, тоді з'являється і нежить. Він не тільки доставляє незручності майбутній мамі, нежить ще й перекриває надходження кисню до плоду. Тому, як тільки почалася застуда або ГРВІ, лікувати нежить треба в першу чергу. При правильному підході застуда і нежить пройдуть через три - чотири дні.

Якщо у вагітної болить голова, нудить, піднялася температура - це ГРВІ. З вини ГРВІ в останні терміни вагітності пологи можуть початися раніше. Добре допомагають при ГРВІ трав'яні відвари. Щоб при ГРВІ скоріше пройшов нежить, треба гріти ніс гарячим рисом або яйцем.

Здача аналізів та обстеження на 38 тижні

В термін 38 тижнів жінка знаходиться в нестерпному чеканні, коли почнуться пологи, вона шукає провісники сутичок, вже добре опустився живіт, велику вагу ускладнює руху. Кожна жінка заявляє в цей час: «Я хочу швидше народити».

В цей термін скринінгові узі вже пройдені, позапланове узі проходять лише тоді коли з'являються проблеми з виношуванням. Лікар може призначити узі, якщо є підозра, що дитина обвілся пуповиною. Можуть призначити і КТГ, щоб визначити загальний стан плода. Процедура КТГ нешкідлива для мами і дитини. У 38 тижнів здають аналіз сечі і кров на RW. Якщо лікаря після них щось насторожить, можуть відправити на узі.

Секс на 38 тижні

На 38 тижні жінці секс просто необхідний. У цей час секс не тільки доставляє задоволення, але і сприяє надходженню кисню до плоду. Велика вага може трохи перешкодити насолоди, але правильні пози вже знайдені.

Іноді секс в цей термін може спровокувати кровотечу, так як родові шляхи зараз відкриті. Деякі жінки, розуміючи, що секс стимулює родову діяльність, спеціально займаються їм, щоб швидше народити, особливо якщо це другі або треті пологи. Але якщо жінка в цей час заперечує секс, чоловік не повинен наполягати.

Якщо у вагітної погане самопочуття: тягне поперек, болить трохи живіт - це йдуть тренувальні, попередні сутички, секс може викликати у неї неприязнь. Щоб не з'явилися проблеми, краще запитати гінеколога, чи потрібен секс в цей час.

Коли настає час народжувати

Більшість жінок заявляє «хочу скоріше народити» з настанням 38 тижні. Коли організм жінки готовий народити, з'являються провісники. Живіт опустився дуже низько, ворушіння зовсім припинилися. Якщо відійшла слизова пробка, скоро почнуться пологи, з'являться вже не тренувальні, попередні сутички, а справжні. Жінка зауважує, що з піхви виходить грудку слизу - це відходить пробка.

Якщо відійшла слизова пробка, не треба панікувати, часу до пологів, коли відійшла слизова пробка, залишається близько тижня. У цей час у вагітної тривають провісники: сильно тягне живіт, починається пронос, йдуть тренувальні сутички, які жінка може прийняти за справжні сутички. Природа «винайшла» тренувальні, попередні сутички, щоб матка підготувалася до пологів.

Коли біль посилюється, постійно тягне поперек і ніякими способами НЕ побороти тренувальні сутички - це вже не провісники, а наступають передпологові перейми.

Поділитися в соц. мережах

Останні тижні вагітності і набряки

2Сухова Вероніка21.05.13 / 15: 31Отекі при вагітності - явище, знайоме, мабуть, практично кожній жінці. Різною мірою, але набряклість майже завжди супроводжує вагітність. У кого-то набрякає ніс, а у кого-то руки, ноги. Як же позбавлятися від набряків і від поганого самопочуття в цей найважливіший період життя жінки?

Нежить може з'явитися у вагітної жінки вже з перших тижнів, набряки цього плану не становлять серйозної загрози, проте завдають чимало занепокоєння і ускладнюють надходження кисню до плоду.

Також часто набрякають пальці рук - все знають, як часом важко жінці в положенні зняти або надіти кільце. Помірна набряклість незалежно від кількості тижнів не потребує лікування, якщо не супроводжується набряками ніг, спини. Набряки ніг також не є небезпечними, але іноді вони можуть бути ознакою гестозу - пізнього токсикозу. Тому візит до лікаря обов'язковий, навіть якщо набряки не турбують.

Чому з'являється набряклість в п'ять, десять або 39 тижнів? Набряки - це накопичення зайвої для організму рідини. Як правило, жінка під час вагітності п'є більше. До того ж в її організмі накопичується надмірна кількість натрію, який має властивість затримувати воду. Помірні набряки небезпеки не представляють. Іноді після інтенсивних фізичних навантажень, надмірного вживання в їжу солоних продуктів виникають фізіологічні набряки незалежно від кількості тижнів. Набряки в цьому випадку зникають після відпочинку. Якщо ж набряки з'являються різко, це небезпечно.

Як зрозуміти, чи є у вагітної набряки? Щотижня прибавка в вазі не повинна становити більше 400 г, а якщо більше 20 кг до загальної ваги додалося до терміну 39 тижнів, набряки діагностувати можна без праці. Така серйозна надбавка у вазі, може «говорити» про внутрішні набряках.

38 тиждень вагітності - набряки, помилкові перейми, болі в спині

Це цілком доношена термін вагітності. Накопичується втома, жінці все важче переносити збільшився вага, печію, запори. Турбують болі в спині і попереку, часто ниє живіт, та й малюк ворушиться тепер відчутно болісно. Адже він непогано додає у вазі.

Що ще турбує жінку при терміні 38 тиждень вагітності? Набряки. Як правило, вони виникають майже завжди. Причини їх появи різні - якщо це фізіологічні набряки, то після хорошого відпочинку вони зникнуть. Якщо ж це наслідок ниркових захворювань, варикозної хвороби, потрібне відповідне лікування. У будь-якому випадку, при терміні 38 тижнів набряки не повинні лякати

На цьому терміні вони можуть виникнути через значний тиск збільшилася матки на сусідні з нею органи. Матка «стискає» судини і перешкоджає таким чином нормальному відтоку рідини. Таким чином, якщо термін вагітності 38 тижнів, набряки не повинні налякати майбутню маму. Однак за умови, що вони не супроводжуються підвищенням тиску, в сечі не присутній білок, не відзначається сильної збільшення у вазі. Якщо ці симптоми є в наявності, може йти мова про гестозі.

Якщо жінка набрякає після сну, сечогінні препарати ефекту не мають, це цілком може свідчити про патологію вагітності в 38 тижнів. Набряки такої природи важче піддаються лікуванню і вимагають медикаментозної терапії в лікарні.

Як полегшити стан?

Незалежно від кількості тижнів, набряки не прикрашають жінку і доставляють дискомфорт. Чи є спосіб позбутися від них - за умови, що ніякої патології в даному випадку немає?

Необхідно намагатися не сидіти і не стояти довго, не класти ногу на ногу, коли ви сидите на стільці, щоб не порушувати кровообіг. Варто частіше лягати на ліжко і піднімати ноги, щоб допомогти відтоку рідини. Багато хто помилково вважає, що при терміні 39 тижнів набряки зникнуть, якщо пити менше рідини. Це оману. Води необхідно пити в достатній кількості - не менше 8-10 склянок на день. Сіль теж необхідна при будь-якій кількості тижнів. Набряки не перешкода для її достатнього вживання, якщо тільки лікар не рекомендував вам відповідну дієту.

Віддайте перевагу вільному одягу тісному, поменше спите на спині. Відмінно допомагають плавання і заняття на велотренажері.

Як полегшити стан вагітної жінки з терміном 38 тижнів? Набряки зникають після курсу прийому сечогінних препаратів (приймати тільки за призначенням лікаря). Слід дотримуватися правил при вживанні води: пити невеликими порціями, але часто, вживати більше кисломолочних продуктів.

Дисплазія кульшового суглоба - досить часта...

Напевно, важко знайти людину, у якого б не...

Вагітність - особливий час для жінки. Не тільки...

Головне при будь-якому захворюванні - вчасно його диагно...

Ноги є найважливішими частинами тіла людини, бе...

Вагітність 38 тижнів набрякають ноги: в чому причина?

Вагітність - стан, який несе для будь-якої жінки масу позитивних емоцій. Але протягом періоду виношування дитини у вагітної виникає і чимало проблем. Вони вимагають обов'язкового рішення, так як, якщо не звертати на них уваги, то це в тій чи іншій мірі відіб'ється на здоров'я майбутньої дитини. Коли йде вагітність 38 тижнів, набрякають ноги досить часто.

Однак виникла на цьому періоді набряклості можна знайти цілком розумне пояснення. При протіканні вагітності матка поступово збільшується в розмірах. І своїм великим вагою чинить надмірний тиск на органи і кровоносні судини. Це і призводить до скупчення на певних ділянках тіла надлишкової рідини. Однак, незважаючи на те, що набряклість має просту фізіологію, все ж вона заслуговує на увагу. Якщо не вжити заходів по усуненню набряків, то згодом їх розвиток приведе до серйозних наслідків.

Набряки на 36-38 тижні вагітності

Коли йде вагітність 37 тижнів, набрякають ноги що робити - це цілком закономірне питання кожної майбутньої матері. Виниклий набряк - це не тільки дискомфорт для жінки, а й загроза для здоров'я малюка. Справа в тому, що часто при вагітності слабкій статі доводиться стикатися не з легкої набряком, а з серйозним набряком, який досить часто поширюється на кілька частин тіла.

У таких випадках виникає набряклість плаценти, що несе загрозу для життя плода, так як набряклість створює проблеми з постачанням плода киснем. Медики називають такий стан гестоз. Його розвиток відбувається за досить короткий час. Саме в цьому і полягає його головна небезпека. У більшості випадків такий стан завершується судомами, а вони можуть привести до смерті не тільки матері, але й дитини.

Але навіть якщо гестоз не з'явиться, то висока ймовірність виникнення гіпертонії. У деяких випадках набряк може закінчитися тромбофлебітом. Це теж не найкращі варіанти. Тому, якщо в ході вагітності ви виявили у себе набряклість, то про це обов'язково потрібно повідомити лікаря. Він обстежує вас, а, якщо буде потрібно, призначить додаткові дослідження і вже за їх результатами дасть направлення на лікування.

38 Тиждень Вагітність або Недоношені Дітки | Передчасні пологи

Набряки на терміні 33-34 тижні

На терміні вагітність 34 тижні набрякають ноги - теж дуже поширене явище. Виникнення набряклості має ті ж причини, що і в інші періоди.

 • Якщо у вас з'явилася набряклість, то в цьому випадку найпильнішу увагу слід звернути на свій раціон. Повинні бути внесені коректування в меню, якщо в цьому є необхідність.
 • На даному терміні вагітна жінка повинна приділити своїй вазі. Справа в тому, що до виникнення набряків в цей період може привести і його надлишок. Якщо спостерігаються ознаки ожиріння, то з цього приводу слід звернутися до лікаря за консультацією. Він дасть вам рекомендації, а крім цього зможе підібрати оптимальний варіант харчування.

Набряки при вагітності 35 тижнів

Якщо у майбутньої матері на терміні 35 тижнів виникли набряки через зайвої ваги, то вона повинна звернути на своє здоров'я найпильнішу увагу. Адже при наявності набряку на такому терміні до списку хвороб приєднується таке, як утруднення процесу пологової діяльності. Тому при виникненні такої проблеми потрібно негайно зайнятися її рішенням. Зверніться до лікаря, а він уже намітить план лікування, яке допоможе впоратися з виниклим недугою.

Набряки при вагітності 32 тижні

В останньому триместрі вагітності матка досягає великих розмірів, в результаті помітно зростає ризик виникнення набряків.

 • Причиною набряків на цьому терміні є значна питома вага малюка, а крім цього велику кількість навколоплідної рідини. Це і призводить до стану скупчення рідини в тканинах.
 • Велика набряклість може стати наслідком відсутності фізичної активності. Призводити до її виникнення може сидячий спосіб життя.
 • Вживання у великій кількості солоної їжі також може призводити до даного стану.

Якщо, виявивши набряки, нічого не робити для їх усунення, то наслідки такого легковажності будуть дуже сумними. На ногах з'явиться судинна сітка. Крім цього може розвинутися гіпертонія і тромбофлебіт. Крім цього набряклість заважає нормальному розвитку плоду. Тому, щоб уникнути наслідків, що з'являються внаслідок виниклого набряку, лікуванням цієї недуги потрібно займатися найсерйознішим чином.

Спеціальна дієта дозволяє ліквідувати виникають при вагітності сильні набряки. Допомогти в їх усуненні можуть і легкі фізичні навантаження. Також в цій справі досить ефективні і заняття плаванням. Зменшивши в своєму раціоні кількість солоної їжі, ви швидше впораєтеся з набряком, але краще зовсім виключити подібні страви зі свого раціону.

Сайт про ноги © 2010-2015 Копіювання або передрук будь-яких матеріалів сайту можливі лише за активної посиланням на джерело
 • Нетрадиційні способи

У вагітної жінки набрякли стопи

Зазвичай страждає область ступень і литкових суглобів, сильні набряки характеризуються ураженням верхніх відділів нижніх кінцівок ( Гомілок , Стегон ). В такому випадку, при натисканні на шкіру з'являється вм'ятина, яка не зникає протягом декількох секунд. Найбільш часто набрякання нижніх кінцівок у вагітних проявляється в спеку, особливо, якщо на літній час припадає друга половина періоду гестації. Часто такий стан посилюється під кінець дня, при загальної втоми і після важких фізичних навантажень.

Особливу погіршення стану може спостерігатися в третьому триместрі виношування. Не варто халатно ставитися до цього явища - першопричина набряків - Високий артеріальний тиск робить згубний вплив на плід . Так, майбутня дитина недоотримує поживні речовини через кровоносні судини плаценти, оскільки, кровотік в такому випадку утруднений. Постійні Гипертонические прояви і, як результат, - здавлювання присвятив вен, можуть привести до кисневого голодування або навіть загибелі плоду. Кожній вагітній жінці потрібно знати, чим небезпечні набряки, щоб вчасно вжити відповідних заходів.

Причини

Вітчизняні та іноземні гінекологи, і урологи, сходяться на думці, згідно з яким основними причинами цього патологічного стану є:

 • Підвищення рівня артеріального тиску у венозному кровотоці нижніх кінцівок;
 • Перекриття просвіту вен малого таза внаслідок тиску зростаючого плоду.

Набряки ніг при вагітності можуть виникати і з другорядних причин, серед яких:

 • Хронічна гіпертонія, що виникла задовго до настання вагітності;
 • Зайва вага (часто - ожиріння), набраний жінкою до періоду виношування
 • Хронічні захворювання нирок і сечовивідних шляхів.

Як зняти набряки самостійно

Жінка в положенні, регулярно спостерігає у себе набрякання нижніх кінцівок, може ще до звернення до гінеколога спробувати зменшити патологію своїми силами. Як прибрати набряки без шкоди для власного здоров'я і стану плода, можна дізнатися, відвідавши будь-який Інтернет-ресурсі, присвячений вагітності та пологах. До невідкладної допомоги в цьому випадку можна віднести:

- Дієту , що обмежує споживання солі, так само як і копченостей, прянощів і смаженого. Гастрономічні обмеження подібного роду сприяють становленню сольового балансу організму, прискорюють обмін речовин, знижують вагу, що дозволяє значно зменшити кров'яний тиск. Скорегувати харчування не буде пізно і в 36-37 тижнів вагітності.

- Споживання достатньої кількості рідини . Як не дивно, але організм жінки, яка страждає набряками нижніх кінцівок, часто зневоднений. Навіть на пізніх термінах виношування, майбутній мамі необхідно споживати 1-1,5 л води щодня;

- Легкі фізичні вправи . Фізкультура допомагає позбутися застійних явищ в нижніх кінцівках, а також стимулює рухову активність плода, внаслідок чого, зміна положення малюка може знизити тиск на судини малого тазу. Жінці варто відвідувати заняття з гімнастики для вагітних, оскільки, це допоможе отримати інформацію, про те, як зменшити набряклість в тканинах організму.

- Ефективний відпочинок . Полягає в необхідності прийняття горизонтального положення тіла, як тільки з'являється можливість. Жінці необхідно відпочивати, піднявши ноги над ліжком за допомогою валика або подушки. Закладати ногу за ногу, особливо на пізньому терміні вагітності 36 тижнів, не можна - так стрімкіше порушується кровообіг, що сприяє виникненню варикозного розширення вен і тромбозу. Плід вже досить великий і в цьому періоді навантаження на судини багаторазово збільшується. - Спеціальний масаж . Розминати набряклі ноги можна і прохолодною струменем води з душу і долонями, втираючи спеціальні склади в шкіру. В обох випадках, масажиста необхідно рухатися від ступень до стегон, щоб відновити обмежений кровотік. Всі ці заходи в комплексі гарні ще на ранніх термінах вагітності для профілактики набряклості.

Моя вагітність 38 тижнів + животик

Як лікувати набряки ніг у вагітних

У вагітної жінки набрякли сідниці

Якщо прибрати патологічний стан самостійно не представляється можливим, жінці належить лікування консервативними методами. Як правило, перед акушером-гінекологом стоїть завдання стримати дію або навіть повністю купірувати причини набряків, тому доктор в парі з терапевтом проводить комплексні заходи щодо зниження загального рівня артеріального тиску в організмі пацієнтки.

Для цього вагітної призначається сувора дієта, що обмежує споживання солі, оптимальний питний режим, а також фармацевтичні протівогіпертензівного препарати, які підходять за гестационному терміну з урахуванням індивідуальної переносимості. Ліки можуть бути призначені пацієнтці вже з 24 тижня вагітності. У важких випадках вагітної може бути показу госпіталізація з подальшим струменевим введенням медикаментів. Якщо рівень артеріального тиску пацієнтки не має тенденції до стабілізації, а термін вагітності досяг 38 тижнів, гінекологом може бути прийнято рішення про екстрене кесарів розтин або стимуляції пологової діяльності.

Нетрадиційні способи боротьби з набряками ніг

Доктор може порадити і народні засоби, наприклад, вживання відварів трав, прикладання до уражених ділянок холодних капустяного листя. Хороші результати дає голковколювання і мануальна терапія. Жінці важливо розуміти, що і консервативне лікування, і нетрадиційні методи лікування набряклості повинні контролюватися лікарем. Самолікування або надія на відгуки пацієнтів зі схожими симптомами захворювання в період вагітності - неприпустимі.

Поділитися
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...