Санація тержінаном перед пологами Про вагітність і пологи

Головна » Перед пологами

Санація тержінаном перед пологами

Журнал> Санація родових шляхів

Вчора я була на плановому прийомі в ЖК і тк моя Г у відпустці, приймала акушерка. Подивилася аналізи і сказала, що можна свічки позакладає - Тержинан. Так ляпнула просто, буд-то це вітамінки якісь

Я відразу відповіла, що пораджуся з Г з пологового будинку і приймати без потреби нічого не буду. На що акушерка сказала, що це моя справа, але перед пологами в 37 тижнів санацію родових шляхів треба обов'язково провести (тим же Тержінаном).

Ось у мене і виникло питання: навіщо санувати РП, якщо мазки хороші і в аналізах норма? Точно пам'ятаю, що в першу Б мені нічого не призначали.

А вам поводили санацію і на якому терміні?

Нижче стаття з інету на цю тему, може стати в нагоді кому :)

Санація перед пологами одна зі складових підготовки до пологів. Вона являє собою очищення родових шляхів від патогенних мікроорганізмів. Чи всім потрібна Санація перед пологами . для чого її проводять і як здійснюють цю процедуру - давайте розберемося в цих питаннях.

Патогенна мікрофлора може бути присутнім і у здорової жінки, але ніяк себе не проявляти: тобто бути в малій кількості і неактивній фазі (межі норми).

У таких випадках санація пологових шляхів не потрібна і навіть може принести шкоду, оскільки мікрофлора статевих органів очищається не тільки від шкідливих, але і корисних мікроорганізмів. А це в свою чергу може привести до зниження імунітету. Знижений імунітет - досить часта причина http: // v-shkatulke. ru / poslerodovoj-period / oslozhneniya-posle-rodov.

Оскільки мета санування - усунути патогенну мікрофлору, яка перевищує норму, то перш ніж зайнятися процедурою «очищення» родових шляхів необхідно з'ясувати чи є та сама патогенна мікрофлора.

Для цього здають мазок на флору в кінці вагітності (в проміжку 32-36 тижні вагітності), т. К. Якщо раптом виявляться відхилення за результатами аналізу, то майбутня мама зможе встигнути привести в норму мікрофлору родових шляхів.

Для чого проводять санацію перед пологами?

А ось для чого. Коли маля народжується, він впритул стикається очима, вушками, носиком, ротиком, іншими шкірних покривів зі стінками родових шляхів, а також може заковтувати виділення, мастило і т. Д.

Якщо мікрофлора родових шляхів патогенна, то збільшується ризик виникнення у дитини в післяпологовому періоді різних інфекцій (наприклад, кон'юнктивіт, молочниця в порожнині рота і т. Д.).

Крім цього «погана» флора несприятливо впливає на стан тканин родових шляхів, що дуже часто стає причиною тріщин, http: // v-shkatulke. ru / o-rodah / razryvy-pri-rodah під час пологів.


Найбільш поширена проблема, з якими борються майбутні мами, молочниця. Але крім молочниці можуть бути виявлені такі неприємності як генітальний герпес і інші захворювання статевих шляхів.

Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно провести ряд заходів по «очищенню» родових шляхів.

Варто відзначити, що якщо за результатами аналізів було виявлено інфекції статевих шляхів, то і вашому партнерові необхідно пройти лікування.

Перш ніж перейти до опису як здійснюється санування хочу відзначити: методів санації досить багато і лікування повинно проводитися за призначеннями лікаря, т. К. Фахівець підбирає препарати в залежності від результату аналізів і індивідуальних особливостей майбутньої мами.

Як провести санацію перед пологами

Лікування проводять не менше 3 тижнів. У перші два тижні йде боротьба з патогенною мікрофлорою, на 3 тижні відновлюють мікрофлору, заселяючи її корисними бактеріями.

Якщо пологи після лікування не настали, то робиться тижнева перерва, після якого відновлюються заходи по заселенню корисних бактерій.

Для очищення родових шляхів застосовують антисептики. Це можуть бути відвари шавлії, звіробою або ромашки для підмивання статевих органів (спринцювання робити не можна). Розчин харчової соди знімає відчуття свербіння і печіння.

Крім цього лікар може призначити антисептики у формі свічок або таблеток, спрямовані на боротьбу з певними патогенними мікроорганізмами (найбільш поширені препарати: мирамистин, винилин, розчин хлорофілу, клотримазол, тержинан і т. Д.).

Хочу зазначити, що на грибок кандиди антибіотики широкого спектру не діють, а, значить, антибактеріальна терапія повинна включати в себе боротьбу безпосередньо з самим грибком (протигрибкові антибіотики, наприклад, ністатин - він міститься в тержінане)

Скопійовано з сайту v-shkatulke. ru

14 Август 2013 15:19

Санація перед пологами

На пізніх термінах вагітності, коли зустріч з малюком може статися в будь-який момент, багато жінок замислюються про підготовку до пологів. Одним з етапів підготовки є санація пологових шляхів перед народженням дитини. Як проходить ця процедура? Чи завжди потрібна санація під час вагітності?

За та проти

Санація родових шляхів - це спеціальна обробка піхви засобами, що знищують хвороботворні мікроорганізми. З цією метою лікар призначає препарати, здатні впоратися з патогенними бактеріями, грибами і вірусами. Передбачається, що подібна процедура очищає родові шляхи жінки від небезпечних інфекційних агентів. Мета санації - не дати новонародженому зустрітися з патогенною флорою матері і уникнути його зараження всілякими захворюваннями.

Не тільки малюкові загрожують бактерії, які оселилися в піхву майбутньої мами. Запальні процеси в родових шляхах можуть несприятливо позначитися на здоров'ї тільки що народила. Після пологів матка являє собою відкриту рану, і будь-яка інфекція може досить швидко проникнути всередину. Бактеріальне запалення піхви визнано однією з причин післяпологового ендометриту та інших інфекційних ускладнень після пологів.

До недавнього часу вважалося, що всі жінки перед майбутніми пологами повинні пройти санацію піхви. Навіть при відмінному самопочутті і повною відсутністю скарг все майбутні мами перед народженням дитини обробляли родові шляхи антибактеріальними препаратами. На даний момент від подібної практики відмовилися. З'ясувалося, що безконтрольне застосування антибіотиків знижує місцевий імунітет породіллі і призводить до порушення нормального біоценозу піхви. Статистика показала, що частота інфекційних ускладнень у породіль і новонароджених на тлі повсюдної санації піхви менше не стала, так чи варто ризикувати здоров'ям жінки без особливої ​​необхідності?

Сучасні гінекологи вважають, що проводити санацію піхви перед пологами потрібно тільки у жінок з вираженим запальним процесом. Для виявлення проблеми на терміні 30-32 тижні всі майбутні мами здають аналіз на можливі інфекції. Якщо в статевих шляхах жінки виявляються патогенні бактерії або гриби, лікар рекомендує пройти лікування перед пологами. У ситуації, коли аналіз не показує наявність патогенної флори, санація не проводиться.

Санацію проводять і в тому випадку, коли вагітна жінка скаржиться на свербіж, печіння або неприємні виділення з піхви. У такій ситуації також проводиться бактеріологічне дослідження, після чого лікар призначає лікарські препарати. На великому терміні вагітності можуть бути використані антибіотики без попереднього обстеження. У будь-який момент малюк може з'явитися на світло, і чекати висновки лабораторії не має сенсу.

Як проводиться санація?

Після обстеження лікар призначає лікарські засоби, що згубно діють на виявлені бактерії і гриби. Всі препарати застосовуються місце в вигляді вагінальних таблеток, свічок або гелів. Курс терапії триває від 6 до 14 днів. За цей час всі патогенні мікроорганізми гинуть, і на їх місце приходять лактобактерії - представники нормальної мікрофлори піхви.

Далеко не завжди слизова статевих шляхів жінки встигає відновитися до моменту пологів. Для того щоб допомогти нормальну мікрофлору повернутися на належне їй місце, акушери призначають препарати, що містять лактобактерії. Під час вагітності дозволені до застосування «Вагілак» і «Лактагель». Ці кошти збільшують кількість лактобактерій в піхві і тим самим перешкоджають рецидиву хвороби. Після курсу відновлювальної терапії ризик інфікування малюка зводиться до мінімуму.

Препарати, що застосовуються для санації піхви перед пологами

«Флуомізин»

Ефективний антисептик, що охоплює широкий спектр збудників. Активний відносно більшості патогенних бактерій і грибів. Курс терапії - 6 днів.

«Кліон Д100»

Препарат ефективний відносно багатьох бактерій і грибів роду Кандида. Застосовується при молочниці, що поєднується з бактеріальним вагінозом. Тривалість лікування - 10 днів.

«Нео-Пенотран форте»

За своїм складом схожий на «Кліон Д100», але містить велику дозу активних речовин. Використовується при вираженому запаленні піхви, викликаному грибами і анаеробними бактеріями. Курс терапії - 7 днів.

«Тержинан»

Антибактеріальне і протигрибковий засіб широкого спектра дії. У його склад входить преднізолон, що дозволяє використовувати «Тержинан» при активному запаленні, що супроводжується сильним свербінням і палінням. Тривалість терапії - 10 днів.

«Полижинакс»

Препарат активний відносно багатьох бактерій (в тому числі кишкової палички та іншої умовно-патогенної флори), а також дріжджоподібних грибів. Курс терапії - від 6 до 13 днів.

«Гексикон»

Антисептичний препарат, ефективний тільки відносно бактерій. Не використовується при молочниці і бактеріальному вагінозі. Тривалість терапії - 10-14 днів.

«Пімафуцин»

Протигрибковий засіб, активно використовується для лікування молочниці у вагітних жінок. Чи не справляється з бактеріями і найпростішими мікроорганізмами. Курс терапії - 9 днів.

Всі місцеві засоби досить добре переносяться вагітними жінками і не заподіюють шкоди плоду. В окремих випадках можливі алергічні реакції. При появі сильного свербіння і печіння на тлі лікування слід змінити препарат.

Підводячи підсумки, слід виділити найважливіші моменти:

 • Санація піхви перед пологами проводиться тільки при виявленні патогенних мікроорганізмів або при наявності скарг на патологічні виділення.
 • Підготовка родових шляхів повинна починатися за 3 тижні до майбутніх пологів (краще на терміні 34-36 тижнів).
 • Вибір препарату залежить від виявлених мікроорганізмів.
 • Після антибактеріальної терапії обов'язково проводиться відновлення біоценозу піхви.
 • Застосування лікарських препаратів можливо тільки за призначенням лікаря.

 • Про санацію перед пологами

  Відправив (а) Juliroma . 30 липня 2012 10 320 Переглядів

  Всім добрий вечір дівчинки питання ось у чому: чи обов'язково проводити санацію піхви перед пологами. Лікар нічого не говорить. У мене йде 38 тиждень, в інеті все по різному пишуть. Мазок здавала в 32 тижні і лейкоцитів було 8-10.Врач сказала що нормальний мазок. Нічого не турбує начебто, виділення як зазвичай. Підкажіть як ви поступали? Санувати чи без призначення лікаря? Напевно все таки треба з лікарем поговорити. Дякуємо


  86kalinka
  30 серпня 2012 - 20:36

  Я Так, ставила тержинан, 5дней


  Juliroma
  30 серпня 2012 - 20:38

  86kalinka (30 липня 2012 - 20:36) писав (а):

  Я Так, ставила тержинан, 5дней

  Ось і я теж думала його купити все-таки.


  Чудо в пір'ї
  30 серпня 2012 - 20:40

  Я ні, мазок брали тижнів в 29-30 (я вже точно не пам'ятаю, але перед виходом в декрет), все було добре, тому ніяку санацію не проводила.


  Juliroma
  30 серпня 2012 - 20:44

  Чудо в пір'ї (30 липня 2012 - 20:40) писав (а):

  Я ні, мазок брали тижнів в 29-30 (я вже точно не пам'ятаю, але перед виходом в декрет), все було добре, тому ніяку санацію не проводила.

  Спасибі вот блин я не знаю що й робити. думаю раз лікар нічого не говорила значить нічого не треба. А з іншого боку боюся чим небудь нашкодити малюкові.


  YYSha
  30 серпня 2012 - 20:48

  А я от не знала свого часу про таке, нічого не зробила, хоча мазок був нормальний, але свербіж турбував. Ось і отримала сильні розриви в пологах, сидіти потім не могла 2 місяці. А вас якщо не турбує, то краще з лікарем порадитися.

  Народила 3 ​​липня, нічого не робила. якщо лікар мовчить значить все ж нормально з аналізами?


  Juliroma
  30 серпня 2012 - 20:53

  Моя крихітка (30 липня 2012 - 20:48) писав (а):

  Народила 3 ​​липня, нічого не робила. якщо лікар мовчить значить все ж нормально з аналізами?

  Так я навіть питала нормальний мазок-говорить нормальний. І взагалі всі аналізи тьху тьху завжди були нормальні. Спершу у неї на прийомі 13 серпня, якщо не народжу раніше


  Amelie Poulain
  30 серпня 2012 - 20:55

  Я теж нічого не робила. Мазок всю вагітність був ідеальний, прихованих інфекції не було. Коротше, причепитися ні до чого було. Лікар також мовчала, пробурмотіла на останньому прийомі, мовляв, якщо вчасно не народиш, покладемо в ОПБ, там все і зроблять. Але в ОПБ я не потрапила, народила рівно в 39 тижнів. Сама вдома нічого не ставила. Народила без розривів, пара мааалюсенькіх зовнішніх тріщин. Я думаю, що розриви від санації ну ніяк не залежать. Навіщо себе труїти по чому даремно.


  Juliroma
  30 серпня 2012 - 21:17

  Amelie Poulain (30 липня 2012 - 20:55) писав (а):

  Я теж нічого не робила. Мазок всю вагітність був ідеальний, прихованих інфекції не було. Коротше, причепитися ні до чого було. Лікар також мовчала, пробурмотіла на останньому прийомі, мовляв, якщо вчасно не народиш, покладемо в ОПБ, там все і зроблять. Але в ОПБ я не потрапила, народила рівно в 39 тижнів. Сама вдома нічого не ставила. Народила без розривів, пара мааалюсенькіх зовнішніх тріщин. Я думаю, що розриви від санації ну ніяк не залежать. Навіщо себе труїти по чому даремно.

  І вам спасибі за коментар у мене теж ніяких прихованих інфекцій тьху тьху немає. Та й не турбує нічого. Вирішила без призначення нічого не робити.


  _Irinka_
  30 серпня 2012 - 21:21

  У мене мазок чистий і мені прописали Гексикон. Я поставила пимафуцин 3 свічки


  Мильний_пузирік
  30 серпня 2012 - 21:40

  Нам 31 тиждень, лікар попередила що перед пологами, тижнів в 37 тиждень буду ставити тержинан, теж зрозуміла для санації, так як молочниці немає.


  Lapo4ka Do4ka
  30 серпня 2012 - 21:57

  Нічого не робила, народила легко


  Ekaterina1984
  30 серпня 2012 - 22:03

  Я санувати за призначенням лікаря так: тержинан 10 днів, далі свічки папаверин і беладона 10 днів (для підготовки шийки), далі свічки ацілакт теж, здається, 10 днів (щоб все тягнулося і не рвалося). Народила добре, з маленькою тріщинкою.


  Evgewa1232
  30 серпня 2012 - 22:10

  Я нічого не робила. У 31 тиждень брали мазок - все було чисто, інфекцій немає. З донечкою все добре, у мене дуже маленька тріщинка.


  Краса врятує світ
  31 серпня 2012 - 4:39

  Лежала перед пологами кілька днів в паталогії і там брали мазок. Нічого не робила, т. К. Мазок був хороший.


  Juliroma
  31 серпня 2012 - 7:30

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...