Друге узі що здавати до напряму Про вагітність і пологи

Головна » Перед пологами

Друге узі що здавати до напряму

Аналізи при вагітності

При постановці на облік в жіночій консультації кожна жінка незалежно від віку і стану здоров'я отримує безліч напрямків на різні аналізи для вагітних. Аналізів при вагітності необхідно здати дійсно багато, причому деякі з них доведеться проходити регулярно. У зв'язку з величезною кількістю аналізів у майбутніх мам нерідко виникає питання - чи так необхідно здавати всі призначені аналізи для вагітних?

Відповідь на це питання однозначна - так, майбутньої матері вкрай важливо своєчасно і регулярно здавати всі призначені аналізи при вагітності. Саме завдяки постійним лабораторним дослідженням лікар може відстежувати перебіг вагітності, а в разі відхилення норм аналізів при вагітності і виявлення ускладнень або порушень швидко призначити лікування.

Так які аналізи при вагітності потрібно здавати жінці і коли?

Які аналізи при вагітності необхідно здавати жінці - графік аналізів по тижнях

Всі аналізи для вагітних можна розділити на два досить значних списку. У перший входять обов'язкові аналізи при вагітності, в другій - різні дополнітельтние дослідження, які призначають в залежності від наявності відповідних показань.

До обов'язкових аналізів під час вагітності відносяться наступні лабораторні дослідження і огляди:

1. 5-8 тижні вагітності: жінка проходить перший огляд у акушера-гінеколога, під час якого вимірюються розміри таза, артеріальний тиск, а також проводиться зважування. Крім того, за результатами першого прийому лікар складе індивідуальний план ведення вагітності та видасть жінці обмінну карту - документ, в якому відбивається історія вагітності, всі дані про породіллю і результати всіх її аналізів.

2. 8-12 тижні: в цей період майбутній мамі доведеться пройти безліч досліджень. До перших аналізах під час вагітності відносяться наступні:

- Загальний і біохімічний аналізи крові, аналіз крові на цукор;

- Аналіз крові на ТОРЧ-інфекції (краснуху, цитомегаловірус, герпес і токсоплазмоз);

- Аналіз на групу крові і резус-фактор;

- Аналізи на вірусні гепатити В і С, ВІЛ, сифіліс;

- ПЛР-діагностика урогенітальних інфекцій;

- Бактеріальний посів з цервикального каналу на мікрофлору;

- Мазок з піхви на флору і мазок з шийки матки для цитологічного аналізу;

- УЗД матки та її придатків, а також перше УЗД плоду;

- Мазок на стафілокок.

Крім того, на 8-12 тижні жінці можуть бути видані направлення до профільних фахівців - терапевта, ендокринолога, стоматолога, генетику, окуліста, нефролога, гастроентеролога, отоларинголога.

3. 10-13 тижні вагітності: призначається перший пренатальний скринінг і аналіз на хромосомні порушення.

4. 16 тиждень вагітності: жінка знову проходить огляд у акушера-гінеколога, який вимірює окружність живота і висоту дна матки, виробляє зважування. Також вона здає аналіз сечі для виявлення можливих порушень сечовидільної системи, які діагностуються при отклонененіі результатів від норм аналізу прібеременності (в нормі аналіз при вагітності покаже наявність в сечі білка до 0,075 мг / л).

5. 16-18 тижні вагітності: повторний пренатальний скринінг ( «потрійний тест»).

6. 20 тиждень вагітності: черговий прийом у лікаря акушера-гінеколога, аналіз крові і аналіз сечі, зважування, вимірювання тиску, окружності живота і висоти дна матки.

7. 21-28 тижні вагітності: друге УЗД плоду.

8. 24 тиждень: прийом у акушера-гінеколога і аналіз сечі.

9. 24-28 тижні: ТТГ - тест толерантності до глюкози.

10. 28 тиждень вагітності: черговий аналіз сечі і огляд у акушера-гінеколога.

11. 30 тиждень вагітності: жінка знову відвідує акушера-гінеколога і здає аналіз сечі, а також повторно проходить ряд аналізів (загальний, біохімічний аналізи крові і аналіз крові на цукор, аналізи на сифіліс, ВІЛ, мазки на флору і цитологію, кольпоскопію, коагулограмму, мазок на стафілокок). Крім того, на 30 тижні породіллі належить відвідати терапевта і окуліста.

12. 32 тиждень вагітності: загальний аналіз сечі і відвідини акушера-гінеколога.

13. 32-36 тижні вагітності: доплерографія і третє УЗД плоду.

14. 33 тиждень вагітності: кардиотокография плода.

15. 35 тиждень вагітності: черговий аналіз сечі і огляд у лікаря акушера-гінеколога. Далі аналіз сечі і прийом у акушера-гінеколога жінка проходить щотижня.

16. 36 тиждень вагітності: кардиотокография плода.

17. 38-40 тижні вагітності: аналіз крові на сифіліс і кардіотокографія плода.

18. 40-42 тижні вагітності: поряд із загальним оглядом, кардіотокографія та аналізом сечі жінка проходить гінекологічний огляд, в процесі якого лікар визначає готовність шийки матки до пологів, а при необхідності і УЗД, що дозволяє виявити переношену вагітність і оцінити стан дитини.

Додаткові аналізи

Перераховані вище аналізи під час вагітності здають всі жінки. Разом з тим ряд досліджень показаний тільки окремим категоріям вагітних. Нижче представлений перелік таких аналізів і терміни їх проведення.

1. На 5-6 і 11-12 тижнях вагітності жінці може бути призначено аналіз на хоріонічний гонадотропін кількісний.

2. Починаючи з 8 тижні вагітності при наявності несумісності резус-факторів у майбутніх батьків жінка повинна регулярно проходити аналіз крові на групові антитіла і антитіла до резусу.

3. На 12-15 тижні при наявності показань може бути призначено дослідження крові на надниркових андрогени.

4. На 15-20 тижні за показаннями проводиться пункція амніотичної рідини.

5. 22-25 тиждень - термін для проведення пункції пуповинної крові.

6. 38-39 тижні - жінки з вузьким тазом проходять рентгенопельвеометрію. При наявності симптомів ЗПСШ в цей період також призначають відповідні аналізи. Крім того, в залежності від наявності показань жінка на цьому терміні може бути спрямована на УЗД серця, черевної порожнини та нирок, аналіз крові на гормони, добовий аналіз сечі, аналіз сечі на ацетон і інші дослідження.

Коментарі (1)

5 Січня 2009 18:53

Monro , не варто часто робити УЗД, якщо вагітність протікає без будь-яких ускладнень.
Я перерила безліч статей з приводу УЗД, немає даних, що це як то впливає на розвиток плода, а й позитивних відгуків не багато. Лікарі сходяться на думці, що повинно бути три планових узі, інші за обставинами.
У самій було вже п'ять узі, і лише одне з них планове. Не варто зайвий раз ризикувати здоров'ям свого дитинчати, тільки що б помилуватися на нього.
Удачки вам))

5 Січня 2009 18:58

ЦИТАТА (elia # 045; katy # 064, 5 Січня 2009 18:23)

Не знаю, як в інших ЖК, але у нас роблять на 12; 21; 30 тижнях. Я ходила в платний УЗД-кабінет, так звідти мене вигнали, сказавши, що так часто УЗД робити небажано.

Цікавий лікар в платному узі. зазвичай вони просто беруть і роблять і їм все одно скільки разів ти вже до цього була.

ЦИТАТА (Мудра # 064, 5 Січня 2009 18:27)

Скринінгові терміни 10-14, 20-22 тижні. Бажано ще перед пологами, тижнів в 37. Це планові дослідження. Якщо лікаря щось не подобатися - можуть бути позапланові в будь-якому терміні. Чисто з цікавості УЗД точно немає сенсу робити.

Ще потрібно додати 30-33 тижні, це теж скринінговий термін. У 37-38 вже просто визначають вагу і положення дитини.
Згідно, що щодо цікавості

ЦИТАТА (koch # 064, 5 Січня 2009 18:53)

Лікар в ЖК сама дасть направлення

Ой, як моя лікар в ЖК працює до самих пологів не дочекаєшся направлення на узі. я все сама, перший раз потрапила до дуже досвідченою узістка в платній клініці, так вона мені все терміни розписала, а потім я до неї на все скрининги ходила. Вона так подбробно все показувала-розповідала, а в ЖК поелозів по пузу датчиком 3 хвилини і вільна

5 Січня 2009 19:00

ЦИТАТА (Monro # 064, 5 Січня 2009, 18:20)

Дівчатка, підкажіть а на якому терміні роблять узі. у мене вийде, що це буде друге узі (так як перше робила в 3 тижні, щоб підтвердити факт вагітності). Наступне узі призначить сам лікар? Або можна самій сходити і посомтреть, чи не варто.


Друге УЗД в 22 тижні.


ЩО ВИ які 22? обов'язково потрібно зробити скрініга в 11-12 тижнів узі + кров, щоб виключити різні захворювання (той же самий синдром дауна і т. п.)

5 Січня 2009 19:17

Про терміни тут дівчинки вже написали, що не буду повторяться.
Від себе ДОБВЛ наступні.
Моя подруга після узі злягла в лікарню на збереження (по швидкій відвезли). І мені завжди повторювала, що я не бігала лішій раз.
В останній раз узі я зробив собі перед пологами з допплером і КТГ як і належить (сама ходила без консультації лікаря з ЖК - имхо більше половини лікарів там ку-ку). Це було в п'ятницю і сказали, що діти ще мальнькій 3100.А в суботу в цей же РД приїхала та неділю народила 3700 кг.

УЗД - це не точно Головне, не хвилюйтеся, що б вам на узі не сказали

5 Січня 2009 19:23

ЦИТАТА (Julia_Jul # 064, 5 Січня 2009 19:17)

Про терміни тут дівчинки вже написали, що не буду повторяться.
Від себе ДОБВЛ наступні.
Моя подруга після узі злягла в лікарню на збереження (по швидкій відвезли). І мені завжди повторювала, що я не бігала лішій раз.
В останній раз узі я зробив собі перед пологами з допплером і КТГ як і належить (сама ходила без консультації лікаря з ЖК - имхо більше половини лікарів там ку-ку). Це було в п'ятницю і сказали, що діти ще мальнькій 3100.А в суботу в цей же РД приїхала та неділю народила 3700 кг.

УЗД - це не точно Головне, не хвилюйтеся, що б вам на узі не сказали

Це яким же чином узі спровокувала тонус. на якому терміні? навіть цікаво

А сенс робити доплер перед самими пологами? Адже якщо дитинчаті не вистачає кисню, то краще про це дізнатися раніше, щоб виправити ситуацію

Щодо помилок за вагою по узі я з Вами згодна - є така річ, але в основному, все залежить від компетентності лікаря з УЗД.

5 Січня 2009 20:12

Http: // www. statsoft. ru / home / articles / medicine / med02.htm Ось тут є таблички хороші, за результатами УЗД вага самим подивитися.
А у мене дитина не любить всі процедури (УЗД, КТГ), сильно брикається, датчики прямо зсередини ніжками збиває з живота, тікає від УЗД-датчика І потім після процедур завжди добу-дві тонус сильний. так що я сама 3 рази за все робила (12, 22 і 32) і не раджу зайвий раз робити.

6 Січня 2009 00:49

ЦИТАТА (Kcuha # 064, 5 Січня 2009 19:23)

ЦИТАТА (Julia_Jul # 064, 5 Січня 2009 19:17)

Про терміни тут дівчинки вже написали, що не буду повторяться.
Від себе ДОБВЛ наступні.
Моя подруга після узі злягла в лікарню на збереження (по швидкій відвезли). І мені завжди повторювала, що я не бігала лішій раз.
В останній раз узі я зробив собі перед пологами з допплером і КТГ як і належить (сама ходила без консультації лікаря з ЖК - имхо більше половини лікарів там ку-ку). Це було в п'ятницю і сказали, що діти ще мальнькій 3100.А в суботу в цей же РД приїхала та неділю народила 3700 кг.

УЗД - це не точно Головне, не хвилюйтеся, що б вам на узі не сказали

Це яким же чином узі спровокувала тонус. на якому терміні? навіть цікаво

А сенс робити доплер перед самими пологами? Адже якщо дитинчаті не вистачає кисню, то краще про це дізнатися раніше, щоб виправити ситуацію

Щодо помилок за вагою по узі я з Вами згодна - є така річ, але в основному, все залежить від компетентності лікаря з УЗД.

Вона на зберегти практично весь термін пролежала. з місяця 3.
Яким чином не знаю. давно було це.

Доплер я справи як годиться кілька разів (на якому терміні не пам'ятаю помоему на 30 або 33 тижні чи що)

Лікар у мене був один з кращих узіст в РД, ходила до нього порекомендаціі. Не тільки від лікаря це залежить. Просто узі сам по собі не може бути точною.

6 Січня 2009 12:10

Аналіз рівня РАРР-А проводиться, в першу чергу, для формування групи ризику по наявності у плода хромосомної патології, зокрема, синдрому Дауна. Знижений рівень даної речовини може бути одним з непрямих ознак цієї патології плода. Рекомендую зробити УЗД з визначенням товщини комірцевої зони плода, аналіз крові на РАРР-А в поєднанні зі св. бета ХГЧ (краще з комп'ютерною обробкою даних), після чого обговорити всі результати з генетиком.

У 24 - 25 тижнів вагітності шийна складка в нормі не повинна визначатися. Рекомендую УЗД експертного рівня в медичному центрі. Питання про наявність у плода хромосомної патології доцільно ставити в межах 23-24 тижнів, оскільки при великих термінах вагітності вже практично не вирішуються питання про переривання вагітності за показаннями з боку плода.

У Вашому випадку необхідна сумарна оцінка генетичного ризику з урахуванням Вашого віку, ваги, даних УЗД і ще деяких даних. Зміна якого-небудь одного показника саме по собі ні про що не говорить. Рекомендую відвідати очну генетичну консультацію

НСGb або хоріонічний гонадотропін - це речовина, яка виробляє плацента. Відповідно, низький рівень даного гормону може свідчити про плацентарної недостатності, викликаних різними чинниками, в тому числі і хромосомною патологією плода, зокрема, синдромом Едварса. УЗД в 17 тижнів, навіть експертного рівня, не може гарантувати відсутність даної проблеми. Потрібен нагляд в динаміці - УЗД в 22-23 тижні, також бажано порадитися з генетиком на очній консультації про доцільність інвазивної пренатальної діагностики.

Важко робити які-небудь висновки з даного факту. Плід живе своїм внутрішньоутробної життям, робить безліч рухів, в тому числі відкриває рот і вчиться ковтати навколишнє навколоплідної рідини. Але факт вагітності 39 років - це незаперечний привід для відвідин генентіка, оцінки даних пренатального скринінгу і обговорення можливостей додаткової інвазивної діагностики каріотипу плода.

Вам обов'язково треба звернутися до генетика найближчим часом і обговорити необхідність додаткової інвазивної діагностики (амніоцентезу). Підвищений рівень ХГЧ може бути непрямою ознакою наявності у плода хромосомної патології (синдрому Дауна). Але для прийняття рішення про доцільність проведення інвазивної діагностики необхідно оцінити всі клінічні дані (вік, стан здоров'я подружжя, сімейну історію, результати інших вагітностей ін.). УЗД бажано зробити найближчим часом.

Говорити, що все погано, я б так категорично не стала. Обов'язково зробіть найближчим часом УЗД і обговоріть результати з генетиком.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...