Мікролакс при вагітності перед пологами Про вагітність і пологи

Головна » Перед пологами

Мікролакс при вагітності перед пологами

Мікролакс і вагітність

В СРСР в пологових будинках очиснаклізма робилася всім вступникам на пологи. Пізніше ставлення до неї змінилося і її перестали робити. Хоча вона має багато переваг. Спорожнення кишечника незначно активізує родову діяльність, сприяючи якнайшвидшому завершенню пологів. До того ж велика і естетична роль. У разі, якщо кишечник повний, то волею-неволею при опусканні голівки відбувається видавлювання калових мас з прямої кишки. Це має страхітливий вигляд, особливо якщо з породіллею знаходиться її чоловік (партнерські пологи). При проходженні через родові шляхи дитина може забруднитися в цих випорожнення. Таким чином, користь від клізми очевидна. Однак звичайна очисна клізма заподіює деякий дискомфорт жінці. Вона грубо стимулює перистальтику кишечника, що може посилювати больовий синдром, що має місце в процесі пологів. Сьогодні є прекрасна альтернатива звичайної клізми - препарат Мікролакс, при вагітності який володіє великими плюсами перед стандартною очисною клізмою.

Мікролакс - альтернатива стандартній очисної клізми

Склад препарату Мікролакс є комплексним. Основними його діючими речовинами є цитрат натрію, сорбіт і лаурілсульфоацетат. В якості додаткових речовин виступають гліцерин, вода і сорбінова кислота.

Мікролакс випускається у вигляді тюбиків з наконечником, який необхідно ввести в пряму кишку. Перед введенням потрібно видавити невелику кількість (крапелька) препарату, після чого наконечник вводять в пряму кишку. Це не викликає хворобливих відчуттів у вагітних за рахунок міститься гліцерину, який полегшує введення.

Препарат Мікролакс відноситься до групи проносних засобів з швидким розвитком основного дії. Так, при його введенні в пряму кишку ефект розвивається через 5-15 хвилин, при це він не викликає негативних психологічних відчуттів і не посилює болючість переймів, і не провокує посилення больового синдрому.

Механізм дії препарату Мікролакс

Кожен компонент, що входить до складу Мікролакс, робить свій певним чином впливати, кінцевою метою якого є стимулювання перистальтики кишечника з появою стільця. Так, цитрат натрію сприяє тому, що вода, що міститься в калових масах, виходиться з них, будучи потужним стимулятором кишкової перистальтики.

Лаурілсульфоацетат натрію допомагає зробити більш рідким кишковий вміст. Посилене надходження води в кишечник відбувається в результаті дії сорбіту. Він привертає воду в просвіт кишечника, що стимулює скорочення гладких м'язів товстого кишечника.

Показання для застосування Мікролакс при вагітності

Препарат Мікролакс під час вагітності може застосовуватися як при запорах (в якості швидкого проносний засіб), так і в процесі пологів з метою спорожнення кишечника. Мікролакс дозволений для застосування при вагітності, так як не всмоктується в кишечнику і не надходить у кровотік.

Протипоказання для призначення Мікролакс

Існує єдине протипоказання - це гіперчутливість до компонентів препарату.

Спосіб застосування Мікролакс і дози

Мікролакс при вагітності вводиться в пряму кишку за допомогою спеціального наконечника, що знаходиться на тубі. Попередньо необхідно звільнити наконечник від пломби, що міститься на його кінці. На тюбик необхідно натискати до тих пір, поки він повністю не випорожниться в пряму кишку. Після цього, продовжуючи тиску, наконечник видаляють з прямої кишки. Для реалізації проносного ефекту необхідно почекати 5-15 хвилин.


Автор: Руденко Марина, спеціально для Моя ЛЯЛЯ

Поділитися в соц. мережах:

Один відгук на Мікролакс і вагітність

Частково погоджуся - приємного мало, коли під час пологів відбувається дефекація і дитина може в цьому всьому забруднитися. Але у мене під час пологів акушерка була спритна і я була чистою, і мій малюк. Але я читала про те, що Мікролакс можна і малюкам грудним ставити при запорах. Якщо чесно, подивившись склад, як-то не ризикнула. Ми з педіатром порадилися і вирішили, що я моєму малюку дитячі свічки Гліцелакс ставити буду. Вони без побічних ефектів, мають м'який послаблюючий ефект, не викликають метеоризм і ідеально підходять тим діткам, у кого алергія на лактозу і фруктозу.

Візьміть до уваги

Моя ЛЯЛЯ - це інформаційний ресурс. Тут ви дізнаєтеся багато цікавого про вагітність і пологи, дитячій кімнаті, про дітей до року і старше, зможете підібрати собі стиль і стати ще красивіше, дізнаєтеся, що модно в тому чи іншому сезоні, навчитеся виховувати дитину казкою, навчитеся рукоділлю. Вся інформація представлена ​​для ознайомлення. Будь-яке безконтрольне застосування лікарських препаратів без схвалення лікаря неприпустимо. Думка Адміністрації сайту може відрізнятися від думки авторів статей.

2015 - Моя ЛЯЛЯ - Вагітність і пологи | Копіювання матеріалів без індексується посилання на сайт www. moya-lyalyas. ru заборонено.

Застосування Мікролакс при вагітності

Змінюється гормональний фон вагітної жінки і тиск збільшується матки на кишечник викликають труднощі з щоденним спорожненням. Для налагодження цього процесу рекомендуються щоденні прогулянки, зарядка або гімнастика, прийом в їжу продуктів, що підсилюють перистальтику кишечника: сухофрукти, настої кураги і чорносливу, ківі, кефір, свіжа і відварений буряк, морква.

Навіть якщо майбутня мама дотримується загальних рекомендацій з цього питання, іноді виникає необхідність допомогти звільненню кишечника від калових мас. Чим можна скористатися в цьому випадку?

Мікроклізма Мікролакс

Це комбінований медичний препарат з синтетичних речовин:

 • Сорбіту, стимулюючого збільшення обсягу води, яка надходить в просвіт кишечника. Рідина, з'єднуючись з каловими масами, розм'якшує їх. Що збільшився обсяг калу впливає на рецептори слизової оболонки кишечника і посилює його перистальтику, прискорюючи і полегшуючи дефекацію.
 • Цитрату натрію, витісняє пов'язані молекули води з калових мас і звільняє місце для вологи, що надходить під впливом сорбіту.
 • Лаурілсульфоацетата натрію, що забезпечує фінальне розрідження вмісту кишечника і його висновок.

Мікролакс не містить натуральних компонентів, але він рекомендований вагітним. Його безпеку обумовлена ​​тим, що синтетичні речовини не всмоктуються через слизову оболонку кишечника і не проникають в кров.

Оскільки інструкція до препарату не містить даних про динаміку засвоєння Мікролакс і розпаду на кінцеві продукти, вдаватися до нього тривалий час, не усуваючи причини закрепів, може виявитися небезпечним!

Покрокова інструкція застосування

 • Провести туалет зовнішньої зони анального отвору теплою водою з милом;
 • Натиснувши на пломбу верхівки тюбика, відламати її;
 • Утримуючи тюбик вертикально, легко натиснути на його підставу, щоб вийшла крапля зволожила верхній край клізми, мінімізувавши неприємні відчуття при введенні;
 • Ввести всю довжину наконечника в пряму кишку;
 • Знизу вгору здавлювати тюбик до повного виходу його вмісту;
 • Не перестаючи здавлювати тюбик, витягти наконечник.

Проносний ефект застосування Мікролакс відчувається через 5-15 хвилин після застосування, в рідкісних випадках - через 40 хвилин.

Коли застосовується Мікролакс

Перед пологами

На терміні 38-42 тижні при сильних тривалих сутичках, але до відходу навколоплідних вод, замість очисної клізми можна ввести Мікролакс. Це набагато зручніше, легше і швидше. У багатьох пологових будинках вже увійшло в практику застосування мікроклізм Нормакол і Мікролакс в ході підготовки до пологів.

Перед кесаревим розтином необхідності в застосуванні Мікролакс немає.

Перед відвідуванням проктолога

Для доступності товстого кишечника лікарському огляду, рентгенологічного або ендоскопічного обстеження, при відповідних скаргах, можна застосувати Мікролакс.

Оскільки товстий кишечник повинен бути звільнений повністю, для підготовки необхідно 2 мікроклізми.

Спочатку вводиться перша, через 5-20 хвилин проходить викликане нею спорожнення, через 10 хвилин вводиться друга. Після другої спорожнення може і не настати, це означає, що кишечник очистився першої, хвилюватися не варто.

Очищати кишечник необхідно через 1,5 - 2, години після їжі. Між його випорожненням і візитом до лікаря приймати їжу не слід, допустимо вживання води.

Якщо є зовнішні пошкодження анального отвору, внутрішній геморой, тріщини прямої кишки, використання Мікролакс і його аналогів може викликати роздратування і печіння.

При наявності будь-яких пошкоджень і крововиливів з заднього проходу проведення очисних процедур будь-якими засобами необхідно узгодити з лікарем, можливо, вони не знадобляться.

Для немовлят

Оскільки Мікролакс не всмоктується в кровотік і не накопичується в слизовій оболонці, його застосовують для усунення запорів у немовлят.

Чому виникає потреба в препараті?
У тільки народжену дитину функції органів шлунково-кишкового тракту знаходяться в стадії формування. Тільки починає заповнюватися мікрофлора кишечника, налагоджуватися система ферментів, упорядочиваться скорочення тонкого кишечника. Саме нерівномірність скорочення стінок кишечника викликає кишкові кольки.

Штучне вигодовування або незбалансоване харчування годуючої матері можуть бути причиною запорів у малюка.

Як вводиться новонародженим
Комплекс дій такий же, як і для дорослих, але введення наконечника слід виробляти до спеціальної позначки на його середині, а не на всю довжину!

В організмі дитини компоненти препарату діють також як і в дорослому.

Щоб допомогти малюкові, відразу після введення Мікролакс потрібно зробити масаж животика. Легкими круговими рухами навколо пупка за годинниковою стрілкою, чи не замикаючи коло, впливати до прояву ефекту препарату.

Аналогічно із застосуванням у дорослих, введення Мікролакс новонародженим можна ставити на постійну основу. Необхідно усувати причини закрепів збалансованим харчуванням, трав'яними настоями, ферментними препаратами за призначенням педіатра!

Протипоказання до застосування

 • Алергічні реакції на складові ліки;
 • Анальні тріщини.

Аналоги

Структурних аналогів, тобто препаратів з аналогічними діючими речовинами, Мікролакс не має.

Але є аналоги за дією, тобто препарати, які можуть допомогти при запорах: гліцеринові свічки. Норгалакс, Нормакол, Фітомуціл, Дюфалак.

Підбирати аналоги вагітним і новонародженим повинен тільки лікар! Дорослі люди, знаючи особливості протікання захворювання і поставлений лікарем діагноз, можуть проконсультуватися з фармацевтом.

Що краще: Дюфалак або Мікролакс?

Говорячи про переваги медичних препаратів неможливо гарантувати всім хворим 100% - ву ефективність і засвоюваність одного з них. І дієвість, і відсутність алергічних проявів залежать від індивідуальних особливостей організму кожної людини. Ситуація додатково ускладнюється, коли мова йде про вагітних жінок, у яких різні терміни, різні емоційні та гормональні коливання.

З точки зору лікарів, обидва препарати мають однакову спрямованість дії, допустимі при вагітності, засновані на синтетичних речовинах. Єдиний нюанс - індивідуальна переносимість кожною жінкою.

Мікролакс збирає однотипні негативні відгуки про палінні і свербінні після введення препарату, почервоніння в області анального отвору, які можуть бути сильними, але швидко проходять. Скарг на недієвість препарату, зауважте, немає!

Дюфалак сприймається, як препарат більш м'якого дії, але дана думка дуже умовно.

Щоб застосування Мікролакс не викликало в вас хворобливих відчуттів:

 • Застосовуйте його одинично, як екстрений засіб при запорах і необхідності очищення кишечника перед лікарським оглядом;
 • Пам'ятайте, що ліками від запору він не є і на причини утруднень не впливає взагалі;
 • Чи не застосовуйте Мікролакс, якщо внутрішня або зовнішня сторона заднього проходу має пошкодження;
 • З огляду на ці три пункти, застосовуючи Мікролакс для новонароджених.

Журнал> мікроклізма Мікролакс перед пологами: працює чи ні?

Родичка порадила перед пологами замість очисної клізми проносні свічки. У пологовому будинку клізму не роблять, а сама, боюсь, не впораюся. Однак, в аптеці мене відрадили, сказавши, що цими свічками можу ще й нашкодити, так як вони викликають спазми. І порадили мікроклізму Мікролакс (1400 тенге за 4 штуки). По суті, ті ж свічки, як мені здалося. Час дії ( «спрацьовування») 5-15 хвилин. Спробувала вже 2 штуки. Ну... проблеми в загальному були. Мій час, здається, навіть менше 5 хвилин))) Але! Потім все болии! Може, тому, що у мене вже є внутрішній геморой? Або так і повинно бути? Або це нормально? І чи реально цього досить після пологами? Весь чи кишечник так очищається? Загалом, поділіться досвідом, хто що знає.

20 Листопад 2013 о 14:56

Я перед пологами робила, відмінно спрацювало)))

Клізма там по іншому працює) літр води більше кишечник очистить

Я і без клізму в туалеті півдня провела, скільки не чисто а все одно щось та випаде при потугах. вони вже до цього звикли й уваги не звертають

Ой, кошмар какой!

Даремно так думаєте. Нічого приємного немає, яка тут звичка, з чужим бабський гівном возитися. І запах не з приємних. Вибачте, сама на пологах присутній, спостерігала, розмовляли між собою. Комусь може все одно, це ж природний процес думають: прийшов, народив, відлежав, пішов... Але медперсонал до такому не звикає. Не хотілося б потім, щоб про тебе говорили: «А, це та засеря з... палати?»

Незнаю, нічого такого не почула, хоча я помоему купку зробила їм. і при цьому чоловік був присутній, вони все так швидко прибирають що і запаху не залишилося. при тому що я народжувала в приватній клініці але за звичайним сертифікату приїхала по швидкій. ні хто і слова проти не сказав і ставлення було хороше

У нас медперсонал теж весь ввічливий, ніхто тобі нічого і не скаже ніколи. Лікарську етику дотримуємося. Коли це не багато, це цілком природно. Але бувають і такі поодинокі випадки, що в пам'яті відкладається... Самій би перед своїми не облажався

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...