Ймовірні і достовірні ознаки вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Перші ознаки вагітності

Ймовірні і достовірні ознаки вагітності

Головна> Ознаки вагітності: сумнівні, ймовірні і достовірні

Ознаки вагітності: сумнівні, ймовірні і достовірні

Жінка, яка планує дитину, завжди чуйно прислухається до змін свого організму. Бажання з'їсти щось незвичайне, невелике збільшення маси тіла або поява темних цяток на обличчі є приводом для хвилювань і покупки тестів на вагітність. Однак ці симптоми настільки різноманітні й суб'єктивні, що їх не можна вважати приводом для звернення до лікаря.

Чи існують надійні ознаки ранньої вагітності і що потрібно робити при підозрі на вагітність, можна дізнатися в даній статті.

Сумнівні ознаки вагітності

Це критерії, які не є достовірними, т. К. Зустрічаються далеко не у всіх майбутніх мам і відрізняються суб'єктивністю сприйняття:

 • Відчуття нудоти,
 • Підвищена чутливість до різких запахів (їжі, тютюну, духів),
 • Сонливість, постійне відчуття втоми,
 • Збільшення живота і молочних залоз,
 • Прискорене (але безболісне) сечовипускання.

Ймовірні ознаки вагітності

Це ознаки, які визначаються за допомогою спеціальних тестів або на огляді у лікаря - акушера-гінеколога. До них відносяться:

 • Припинення менструацій,
 • Проведення тесту на вміст хоріонічного гонадотропіну в сечі ( «тест на вагітність», який легко провести вдома),
 • Наростання рівня лХГ в аналізах крові,
 • Визначення ознак вагітності при огляді (збільшення матки, виділення молозива з молочних залоз і т. Д.).

Описані ознаки означають високу ймовірність вагітності у жінки.

Достовірні ознаки вагітності

При огляді визначаються наступні фактори:

 • Виявлення пальпованих частин тіла плода,
 • Реєстрація рухів і серцебиття плода.

Ці ознаки виявляються з 2-ї половини вагітності, якщо не використовуються додаткові методи дослідження.

УЗД дозволяє отримати достовірні дані про наявність чи відсутність вагітності, а також визначити, як вона розвивається.

Що потрібно робити при підозрі на вагітність

При виявленні сумнівних ознак вагітності, а також відсутності менструації, має сенс провести тест на визначення хоріонічного гонадотропіну в сечі, який продається в будь-якій аптеці. Він інформативний з першого дня «затримки».

При позитивному тесті на вагітність необхідно записатися на прийом до лікаря-гінеколога. Якщо вагітність бажана, вже на ранніх термінах рекомендується з'ясувати ціни на ведення вагітності та зробити вибір на користь досвідченого фахівця.

Записатися на прийом в клініку «Андролог-мед» можна по телефону +7 (495) 958 93 66.

Ознаки вагітності: Ймовірні і достовірні ознаки вагітності

Ймовірні ознаки вагітності

До групи ймовірних ознак вагітності відносять зміни в менструальної функції і в статевій системі:
- Припинення менструацій у молодої здорової жінки, яка живе статевим життям;
- Ціаноз слизової оболонки зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки;
- Нагрубание молочних залоз і поява в них молозива;
- Збільшення розмірів матки відповідно до терміну затримки менструації
- Зміна форми і консистенції матки.

Величину матки, її форму і консистенцію виявляють за допомогою дворічного дослідження. З настанням вагітності розміри матки збільшуються, що стає помітним на 5-6 тижні вагітності.

Нормальна не вагітна матка має грушоподібної форми, щільна, сплющена в передньо-задньому напрямку, помірно рухома. З настанням вагітності матка набуває кулястої форми (5-6 тижнів), а до 7-8 тижнів вагітності стає асиметричною за рахунок вибухання одного з її кутів. Подалі з розвитком вагітності асиметрія зникає і матка знову набуває округлу форму.

Запропоновано ряд ознак раннього терміну вагітності:

1. Ознака Горвіца-Гегара - тканини матки на рівні її перешийка настільки розм'якшені, що вони не відчуваються при дворучному обстеженні і пальці досліджуючи руки ніби зустрічаються між собою
2. Ознака Снєгірьова - під час дворічного дослідження, під впливом механічного подразнення матка стає щільною і зменшується у розмірі. Після припинення подразнення матка знову набирає м'якої консистенції.
3. Ознака Піскачека - в ранні терміни вагітності нерідко визначається асиметрія матки, що залежить від куполоподібної випинання правого або лівого її рога. Випинання відповідає місцю імплантації плідного яйця.
4. Губарєв і Гаус звернули увагу на легку рухливість шийки матки в ранні терміни вагітності, що обумовлено значним розм'якшенням перешийка.
5. Ознака Гентера - посилений перегин матки на перед, який виникає в результаті значного розм'якшення перешийка, гребнеподібне потовщення, по середній лінії передньої поверхні тіла матки.
Перераховані вірогідні ознаки вагітності не завжди свідчать про наявність вагітності і можуть бути пов'язані з іншими причинами. Так, затримка менструації може стати наслідком психогенних факторів, емоційної напруги. Збільшення розмірів і зміна форми матки можуть бути викликані зростаючою міомою матки. Тому всі можливі ознаки вагітності мають значення, головним чином, у своїй сукупності і досліджуються в динаміці при повторному огляді жінки, виражені в ранні терміни (до 3 місяців).

Достовірні ознаки вагітності

Достовірні ознаки вагітності:

Виявлення при пальпації частин плода в II половині вагітності;
- Вислуховування серцевих тонів плода;
- Наявність рухів плода,
- Визначення наявності плода за допомогою медичної апаратури: дані фоно-і електрокардіографії
плода, дані УЗД.

Первобеременних відчувають рухи плоду з 20 тижня вагітності, повторновагітних з 18 тижнів.

САМІ ЦІКАВІ НОВИНИ

Ознаки вагітності

Напевно будь-яка жінка хоче якомога раніше дізнатися про свою можливу вагітність. Підозра на можливу вагітність виникає у жінок після появи ряду специфічних для цього стану ознак. Однак діагностувати вагітність на ранньому терміні досить важко. Іноді деякі жінки дізнаються про свою вагітність лише до третього місяця її розвитку. Складність ранньої діагностики вагітності полягає в тому, що зміни, що відбуваються в організмі жінки з настанням вагітності, можуть проходити безсимптомно. У деяких випадках через тиждень після зачаття жінка помічає у себе поява перших ознак вагітності, в інших - ознаки вагітності з'являються через кілька тижнів, або навіть не з'являються зовсім.

Часто на ранньому терміні практично не спостерігаються ознаки вагітності, але з подальшим розвитком вагітності не відчути зміни відбуваються в організмі вагітної жінки буде неможливо, деякі ознаки виявляються відразу, а інші можуть бути виявлені тільки при медичному огляді.

Ознаки вагітності в залежності від терміну умовно поділяються на три групи - Сумнівні (приблизні), ймовірні і Достовірні .

Перші ознаки вагітності (сумнівні ознаки вагітності)

Можливі або сумнівні ознаки вагітності починають відчуватися через кілька тижнів після зачаття, але в той же час не є підставою для діагностування вагітності. Перші ознаки вагітності суб'єктивні і можуть проявляться по різному або зовсім не виявляться в кожному конкретному випадку вагітності.

До перших ознак вагітності належать:
 • Емоційні зміні. Зміна змісту гормонів в крові з настанням вагітності стає причиною емоційних змін. Майже у всіх жінок це відбувається однаково. Протягом перших 3 місяців настрій постійно змінюється, не зникає відчуття протесту. До другого триместру жінка зазвичай морально приймає плід і готова до вагітності.
 • Груди починають збільшуватися в розмірах. Вона може свербіти, здаватися занадто важкою і іноді хворіти. Виступають вени.
 • Дивний металевий присмак у роті.
 • Втома не тільки до вечора, а й днем.
 • Слабкість, запаморочення, нудота.
 • Чутливість до запахів і різка зміна в пристрастях до ароматів.
 • Посилення виділень з піхви.
 • Ранкова нудота (ранній токсикоз). Її відчувають 2/3 жінок (зазвичай вранці) з моменту першої затримки менструації і до другого - третього місяця, коли вона несподівано зникає. Ранній токсикоз вагітних може проявлятися як у легкій нудоти вранці так і в блювоті навіть протягом дня. Точна причина цього явища поки невідома. Є припущення, що це пов'язано з підвищенням вмісту естрогену і загальним токсикозом (порушенням обміну речовин). Організм поступово саморегулюється, але, якщо нудота не припиняється, рекомендується їсти вранці підсмажений хліб, уникати жирної і гострої їжі.
 • Відраза до деяких продуктів (алкоголю, кави, тютюнового диму, м'яса, жирної їжі) і може з'явитися сильне бажання з'їсти що-небудь незвичайне. У деяких жінок цим незвичайним можуть бути досить незвичайні продукти і їх поєднання.
 • Часті позиви до сечовипускання.

Ймовірні ознаки вагітності

Ймовірні ознаки відображають вже об'єктивні зміни, які відбуваються з статевими органами жінки і молочними залозами. Поява цих ознак з великою часткою ймовірності дозволяє діагностувати наступ і розвиток вагітності. Однак не виключено і загострення деяких гінекологічних захворювань, яке може супроводжуватися появою аналогічних симптомів і реакцій організму.

Ймовірними (об'єктивними) ознаками вагітності прийнято вважати:
 • Затримка менструації; однак, якщо цикл нерегулярний або ви чимось стурбовані, завантажені роботою або хворі, ця ознака не цілком надійний. Приблизно в той час, коли зазвичай починається менструація, можливо слабка кровотеча і після настання вагітності.
 • Відбуваються зміни у піхві, матці та молочних залозах. Матка збільшується в розмірах, стає м'якшою і пухкої. З молочних залоз виділяється світла рідина. При медичному огляді зміни в статевих органах жінки вказують на настання вагітності.
 • Тест на вагітність показує позитивний результат.
 • Можливо невелике підвищення температури тіла і головний біль.
 • Слизова поверхню піхви і шийка матки набувають синюшного відтінку.

Достовірні ознаки вагітності

Достовірні ознаки вагітності точно визначають виникнення і розвиток вагітності. Тим більше, що більшість з них спостерігається на значних термінах вагітності (приблизно до 4-6 місяця). Однак достовірні ознаки найточніші і безсумнівні для визначення вагітності.

До достовірним (безсумнівним) ознаками вагітності відносяться наступні ознаки:
 • Вже на 3-4 тижні після затримки місячних за допомогою УЗД можна здивувати розвиток в порожнині матки плодового яйця (прикріпити до стінки матки запліднена яйцеклітина).
 • Починаючи з 7-9 тижні вагітності за допомогою все того ж УЗД можна визначити серцебиття плоду, а з 16-18-го тижня серцебиття дитини прослуховується через акушерський стетоскоп.
 • Визначення частин тіла плода через промацування передньої черевної стінки живота вагітної. Що можливо тільки на 4-6 місяці вагітності.
 • З 15 - 20 тижні вагітна починає відчувати рухи плоду всередині неї.

Таким чином, можна зробити висновок, що точно діагностувати вагітність можливо досить на ранніх термінах вагітності. При виникненні перших або вже ймовірних ознак вагітності можна звернеться до лікаря, який зробить повний огляд і призначить УЗД обстеження, після чого факт вагітності буде точно встановлено.

Опублікувати в блозі:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...