Ознаки вагітності під час грудного вигодовування Про вагітність і пологи

Головна » Перші ознаки вагітності

Ознаки вагітності під час грудного вигодовування

Вагітність в період лактації

Зміст:

Інформація Акушери-гінекологи не рекомендують планувати наступну вагітність раніше 2 років після попередньої.

Це пояснюється тим, що під час вагітності та лактації навантаження на жіночий організм дуже велика. Всі органи і тканини зазнають змін, і має пройти немало часу, щоб організм повністю відновився, накопичив сили і запасся корисними речовинами для виношування наступного малюка.

Вплив лактації на настання вагітності

Вагітність при лактації найчастіше буває незапланованою. Багато жінок помилково вважають, що годування грудьми надійно захищає від настання вагітності. Так, дійсно існує таке поняття, як лактаційний аменорея (відсутність менструації під час грудного вигодовування). Однак для того, щоб лактація надійно захищала від наступної вагітності, необхідно враховувати наступні умови:

 • Годування дитини на вимогу не рідше, ніж через кожні 3 години вдень, і не більше 6-годинної перерви вночі;
 • Єдиним джерелом харчування і пиття для малюка має бути ваше молоко (без догодовування, води, чаїв, компотів і так далі);
 • Вік дитини не старше 6 місяців, так як в такому віці починається введення прикорму. і режим годування грудьми може бути не таким частим.

У більшості випадків при дотриманні всіх цих умов у жінки не настає менструація і вагітність неможлива. Однак організм деяких молодих мам навіть в таких випадках вже готовий до зачаття. У деяких жінок місячні можуть початися і на другий місяць після пологів, а у інших - тільки після закінчення лактації (навіть якщо жінка годує грудьми більше року). Тому в період лактації рекомендовано використовувати дозволені методи контрацепції:

 • Сперміциди;
 • Внутрішньоматкова контрацепція;
 • Гормональна контрацепція прогестерону;
 • Презервативи.

Додатково Якщо ж ви все-таки з якихось причин не використовуєте їх, робіть тест на вагітність раз в 1,5-2 місяці.

Ознаки настання вагітності

Найголовнішим ознакою настання вагітності є затримка місячних. Але як бути, якщо менструація ще не настала? Існує чимало прикладів, коли у жінки, яка годує грудьми, вагітність настає без початку менструації. У такому випадку допоможуть наступні ознаки:

 • Відмова малюка від грудей або зміна його поведінки при годуванні . Все це відбувається тому, що на тлі гормональних змін складу молока, а, отже, і його смак, може змінитися. Деякі діти дуже сильно відчувають різницю і більше не хочуть їсти молоко. Для інших же смакові відмінності не так помітні і на поведінці і на режимі годування ніяк не позначаються.
 • Хворобливість або підвищена чутливість сосків при смоктанні грудей малюком . Деякі мами відзначають неприємні відчуття при прикладанні до грудей дитину. Це пояснюється тим, що соски стають більш чутливими, особливо при неправильному захопленні. Зазвичай ці відчуття проходять протягом 2 тижнів.
 • Зниження кількості молока . Відбувається тому, що організм налаштований на підтримку вагітність, а лактація для нього вже є другорядним.
 • Можливі болі при годуванні . тому що під час годування виділяється гормон окситоцин, який викликає скорочення матки. При нормально протікає вагітності вироблення цього гормону не збільшує ризик передчасних пологів, а впливає на скоротливу здатність матки тільки після 37 тижнів.
 • Затримка менструації в разі, якщо у молодої мами місячні відновилися.
 • Інші ознаки вагітності . нудота, блювота, прискорене сечовипускання, сонливість.

Припиняти годування грудьми

Якщо ви виявили, що вагітні, необхідно вирішити питання про продовження грудного вигодовування. Абсолютними протипоказаннями для збереження лактації є:

 • Передчасні пологи при попередніх вагітностях;
 • Кровотечі в пологах і під час вагітності;
 • Сильний токсикоз під час даної вагітності;
 • Неспроможність шийки матки (істміко-цервікальна недостатність);
 • Багатоплідна справжня вагітність;
 • Загроза передчасного переривання вагітності.

Рада Якщо у вас немає протипоказань, то продовжувати годування або припиняти - вирішувати вам. Наступ наступній вагітності не є приводом для припинення лактації. особливо якщо дитині ще не виповнилося року.

Особливості

Якщо старшій дитині буде трохи більше року на момент народження молодшого . то можна налагодити годування грудьми тандемом (коли одночасно прикладаються до грудей і старший і молодший). Звичайно, режим годування у них буде різний: молодший вимагатиме груди частіше і довше, а старший - більше на сон і для заспокоєння або необхідності в додатковій близькості з вами. Також при годуванні грудьми під час вагітності вам і вашому чаду доведеться пристосовуватися до зростаючого живота і знаходити для себе нові зручні положення для смоктання.

Якщо різниця у віці буде більше . то за період вагітності можна поступово відлучити старшої дитини від грудей. Це необхідно робити поступово. У деяких випадках дитина сам може відмовитися від прикладання без будь-яких спеціальних дій. А в деяких мама повинна проявитися активність: не пропонувати самої смоктати груди, відволікати малюка, намагатися запропонувати альтернативу. Згодом кількість прикладань стане все менше і менше, і для старшого чада відмова від годування не буде сильним стресом. Бажано, щоб грудне вигодовування закінчилося за 1,5-2 місяці до народження молодшої дитини. За цей період малюк відвикне від маминого молока і у нього не буде відчуття, що молодший позбавив його такої близькості з мамою.

Http: // baby-calendar. ru / vrachi / vrach-ginekolog-irina-morozova / Ірина Морозова
Інші статті цього автора:

Ознаки вагітності при грудному вигодовуванні

Чи можна завагітніти після пологів? - Питання частий і хвилюючих усіх матусь. Думка, що стосується того, що жінка не може завагітніти при годуванні грудьми, є вельми помилковим. Цей метод природного контрацепції здатний впливати на відсутність ознак вагітності при ГВ лише протягом першого півріччя і при безперервному прикладанні дитини до мамочкіной грудей.

З фізіологічної боку ідеальним терміном для настання наступного запліднення є закінчення лактації за два або три місяці. В цьому випадку ознаки вагітності при годуванні матимуть чіткий характер і не вплинуть на процес вигодовування дитини.

Ознаки вагітності при годуванні груддю

Більшість жінок зазначає наявність таких симптомів повторного запліднення як:

 • Зміни в якісному складі молока, що неодмінно позначиться на поведінці дитини і його стільці;
 • Зниження кількості молока, оскільки організм спрямовує всі сили на підтримку нового життя;
 • Одним з найяскравіших ознак вагітності під час годування може стати хворобливість і нагрубання грудних залоз і сосків, здатні примусити жінку різко припинити грудне вигодовування;
 • Затримка циклу менструації, який мав місце при годуванні дитини.

Іноді ознаками вагітності при грудному вигодовуванні можуть стати типові прояви токсикозу, млявість, втома, дратівливість, часті позиви «по-маленькому» або нудота вранці.

Ідеальним перервою між виношування дітей вважається інтервал в 2 або 3 роки. За цей час ви зможете виокремити малюка, відновити сили для нової вагітності і трохи відпочити морально.

Не варто ігнорувати ознаки вагітності при лактації і відтягувати з візитом до гінеколога. Можливо, це небажане явище і вимагає аборту, особливо якщо мало місце в даному випадку небезпечне кесарів розтин. У будь-якому випадку ознаки вагітності під час лактації не є приводом до різкого відривання дитини від грудей. Варто лише переглянути план харчування, вживати вітаміни і пройти консультацію гінеколога і консультанта з грудного вигодовування.

<Натисни «подобається» і читай нас в facebook

Дитина в рік - особистість вже багато в чому цілком доросла. І в тому, що стосується раціону, ця дорослість себе добре проявляє - вже майже все можна пробувати, м'ясо годиться в їжу і в непротертом вигляді. А що вирішувати мамі з приводу грудного вигодовування після року? - Підказка є в нашій статті.

Що відбувається з грудьми при вагітності, зокрема, з сосками - іноді ці зміни лякають жінок, вперше очікують дитинку. Чому у вагітних темніють соски і як ще вони змінюються - розповімо в нашому новому матеріалі.

Грудне молоко - найкраща їжа для малюків до року. Але що робити мамам, у яких з різних причин молока не вистачає і збільшити лактацію не виходить? Вихід один - організувати змішане вигодовування.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує мамам налагоджувати після пологів саме процес грудного вигодовування, про користь якого не втомлюються говорити педіатри. Але чимало суперечок ведеться з приводу тривалості годування грудьми. Чи є сенс годувати грудьми до 3 років, в чому плюси і мінуси?

Вагітність під час лактації

Вагітність і пологи є набагато складним випробуванням для організму жінки. Після пологів організм починає відновлюватися і повністю відновиться лише протягом двох років.

Дуже часто побутує думка про те, що в період лактації завагітніти не можна, так як відсутні місячні. Це помилкове оману. Багато жінок здатні завагітніти через півтора місяці після пологів!

Якщо мама крім грудного вигодовування додає прикорм. то місячні можуть початися раніше. Тим самим матусі думають, що є шанс завагітніти знову і починають захищатися. Однак, якщо місячні не відновилися, то це не означає, що ризики завагітніти незначні малі, так як овуляція відбувається до настання перших місячних.

Ознаки вагітності під час лактації

В цілому, ті симптоми, які виникають при «звичайної» вагітності, зустрічаються і у тих мам, які годують грудьми. Однак слід зазначити додаткові ознаки вагітності, які можуть виникнути в період лактації:

Матка під час лактації стала скорочуватися не так, як раніше. Скорочення матки під час годування грудьми є стандартним явищем, проте, якщо ви помітили відхилення в поведінці, то це цілком може означати, що ви вагітні.

Мало грудного молока.

Дитині не подобається молоко. Через настання нової вагітності, якість і консистенція молока змінюється і в зв'язку з цим дитина відмовляється від молока або п'є його без особливого бажання. Але слід зазначити, що не всі діти помічають різницю в смаку.

Можливі ускладнення вагітності при лактації

Існує безліч причин, виходячи з яких слід запобігти настанню вагітності:

Величезна навантаження на організм. Організм не встиг відновитися після народження малюка і плюс до цього має вироблятися молоко для годування дитини. У цей період у мами не вистачає вітамінів і мінералів, і в зв'язку з цим з'являються проблеми з волоссям і зубами. Нова вагітність для організму буде складним і небезпечним для здоров'я випробуванням для жінки.
Нова вагітність може супроводжуватися наступними ускладненнями:

 • Розбіжність післяпологового рубця
 • Передчасні пологи
 • Викидень
 • Поява варикозу на ногах
 • Розвиток запальних і інфекційних захворювань
 • Погіршення якості і кількості грудного молока
Я вагітна. Відлучати чи малюка від грудей?

На сьогоднішній день лікарі вважають, що для продовження годування вашого малюка під час вагітності ніяких протипоказань немає. Припинення грудного вигодовування залежить тільки від вашого бажання і бажання малюка.

Буду вдячний, якщо поділитеся цією статтею:

Навігація по публікаціям
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...