5 День після пологів Про вагітність і пологи

Головна » Після пологів

5 День після пологів

Післяпологовий період

Акушер, ведуча курсу М'які пологи

Післяпологовий період триває приблизно 6 тижнів, за цей час матка повернеться до своїх звичайних розмірів, а також встановиться лактація. Перші години після пологів жінка знаходиться під особливим наглядом лікарів, які уважно стежать за її артеріальним тиском, пульсом, постійно контролюють, як скорочується матка. Також в цей період оглядають родові шляхи і шийку матки за допомогою дзеркал і при необхідності зашивають розриви. До 9 дня після пологів матка повинна скоротитися і перестати прощупується над лобком. Через 3-6 тижнів післяпологові виділення зазвичай закінчуються.

Як виглядають післяпологові виділення?

Післяпологові виділення (лохії) проходять у всіх жінок по-різному і, як правило, тривають 3-6 тижнів. У міру скорочення матки змінюється характер післяпологових виділень. У перші 3-5 днів лохії схожі на рясні менструації, з 6 по 10-й день стають коричневими. З 11 по 15 день кількість виділень зменшується, колір змінюватись на жовтуватий, з 16 до 20 дня лохії мізерні, білуваті. На четвертому тижні після пологів виділення зазвичай змінюються на слизові. Лохии не повинні мати неприємного запаху. Якщо після того, як виділення стали мізерними, вони раптово знову стають рясними, яскраво-червоними - це повинно насторожити жінку. У разі виникнення таких симптомів, а також при наявності різкого болю внизу живота або сильного підвищення температури необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб виключити запалення в матці.

Як швидко заживають шви після пологів?

Повне загоєння швів відбувається, як правило, через 6-12 днів, в залежності від серйозності розриву або розрізу, а також індивідуальних особливостей організму. Якщо шви були накладені нитками, які потрібно додатково знімати - це, як правило, роблять перед випискою з пологового будинку, на 3-4 день. Якщо ж розриви зашивали кетгутом (розсмоктується ниткою), то на 5-7 день після пологів нитки відпадуть самі, знімати їх додатково не потрібно.

Навіщо контролювати стан матки після пологів?

Після пологів матці належить швидко повернутися до своїх колишніх розмірів, адже за час вагітності вона збільшилася приблизно в 20 разів. Після пологів і відділення плаценти матка знаходиться приблизно на рівні пупка, і являє собою, фактично, відкриту ранову поверхню великої площі. Матка повинна скорочуватися швидко і ефективно - це зменшує крововтрату і перешкоджає можливому розвитку післяпологових інфекцій. У нормі кожен день матка прощупується все нижче і нижче щодо пупка, і на 9-й день після пологів повністю йде під лобок. Зазвичай перед випискою з пологового будинку жінці призначають УЗД - щоб переконатися, що в матці немає згустків, залишків плаценти і плодових оболонок, а також відсутній запалення.

Чи потрібно після пологів відвідати гінеколога?

Якщо жінка виписалася з пологового будинку до того, як було зроблено УЗД - бажано зробити це дослідження через 5-7 днів після пологів, щоб переконатися, що в матці немає згустків. Рекомендується відвідати гінеколога, коли закінчаться післяпологові виділення: лікар зробить огляд матки, шийки і родових шляхів, щоб переконатися, що все в нормі.

Коли після пологів можна займатися сексом?

Зазвичай рекомендується утриматися від статевих контактів на той період, поки йдуть післяпологові виділення (це приблизно 6 тижнів), але не всі пари готові з цим погодитися. При сексуальних контактах в разі, якщо виділення ще не закінчилися, важливо дотримуватись особистої гігієни і користуватися бар'єрної контрацепцією.

Відновлення після пологів

Час швидкоплинний, і пологи, до яких ви так довго готувалися, осту лисій вже позаду. Ваше дитя спокійно дрімає в колисці, а ви отди ганить від напруженої роботи і отриманих вражень. Ваш організм зазнав масу змін, і тепер йому потрібно поступово повер татися в початковий стан. Відразу це не відбудеться. Не дивуйтеся, що ще деякий час ви будете відчувати себе не кращим обра зом. Незабаром ваш стан нормалізується. А щоб вас не турбували сумніви, ми розповімо про фізіологічному процесі відновлення після пологів.

Отже, ви на славу попрацювали, народивши чудового здорованя. Значить, ваша підготовка не пройшла даремно. Якщо вам здається, що ви вже при йшли в себе, то це відчуття помилково. Побережіть свої сили, поки вони ще остаточно не відновилися, не схоплюватися з ліжка вранці, щоб не закрутилася голова. Особливо це стосується жінок, у яких низький тиск, а також тих, хто під час пологів втратив багато жид кістки і відчуває сильну слабкість.

Спати і лежати після пологів краще на животі. Але не надягайте вузьке білизна, щоб себе особливо не перетягувати. Якщо відчуваєте себе добре, намагайтеся більше рухатися і навіть робити гімнастику для суглобів.

Однак в більшості випадків відновлення нормального саме чувствия не буває стрімким. Перше відчуття неймовірного полегшення пройшло, і тепер ви помічаєте, що живіт і раніше великий, і навіть трохи болить. Не хвилюйтеся, на все свій час. Щоб прийняти колишні розміри, матка повинна ще довго і старанно скорочуватися. Її маса протягом 6-8 тижнів зменшується з 1 кг до 50 м

Оскільки скорочення матки відбувається за рахунок роботи м'язів, це супроводжується больовими відчуттями різної інтенсивності, на поминає легкі перейми. Ви можете помітити посилення болю під час годування малюка грудьми. Вся справа в тому, що стимуляція соска викликає підвищення рівня окситоцину в крові, що сприяє ма точним скорочень.

Помічено, що після повторних пологів матка скорочується більш бо лезненность, ніж після перших. Але зазвичай такі відчуття не настільки нестерпні, щоб застосовувати знеболюючі засоби. Ліки показані в тому випадку, якщо скорочення, навпаки, не дуже сильні. Препарати призначає тільки лікар, який оглядає дружин щину після пологів.

Ще одне турбує та обставина - болі в промежині, вича з'являються навіть в тому випадку, якщо розривів не було і лікар не робив розрізу. Це відбувається через те, що тканини піддалися силь ному розтягування під час пологів. Зазвичай болю не дуже інтенсивні і проходять через 2-3 дні. Але якщо були розриви або розріз між ності, то хворіти може довше - 7-10 днів. Крім того, доведеться терпіти щоденні припікання антисептичними розчинами і зняття швів через кілька днів. До цього моменту жінці не можна сидіти.

Після пологів часто з'являються гемороїдальні вузли. Зменшити біль допомагають ретельна гігієна і щоденний вечірній душ. При геморої добре допомагають теплі сидячі ванни з використанням трав'яних настоїв, але їх можна приймати тільки після припинення виділень з матки. Не забувайте і про дієту, включайте в свій раціон продукти, багаті клітковиною і які мають легку послаблюючу дію: морську капусту, буряк, печені яблука, цвітну капусту, пророщені злаки. Медикаменти зазвичай не застосовуються, тому що з плином часу запалення в більшості випадків проходить. Якщо ж все не проходить само собою і не піддається лікуванню домашніми мето дами, а жінку продовжує мучити геморой, потрібно звернутися до лікаря і застосовувати виписані їм медикаменти або прийняти курс фізіотерапевтичних процедур.

Запори, які виникали в період вагітності, можуть і в після родової період нагадувати про себе. Вони, зокрема, викликані страхом пошкодити шви на промежині. Однак таке побоювання марно. Крім того, під час дефекації можна притримувати область, де накладені шви, серветкою, що зменшить розтягнення тканин, та й дефекація буде менш болючою. Стілець зазвичай буває не відразу після пологів, а через 2-3 дні. Щоб не допустити запору, їжте чорнослив і курагу, пийте ми ральним воду. І тільки в тому випадку, якщо і на 4-й день дефекації не було, можна скористатися проносне свічкою.

Після пологів з матки виділяються досить великі згустки крові - залишки кровоносних судин посліду. Особливо сильні виділення спостерігаються в першу добу, потім вони зменшуються. Вже через 3 дні виділення стають жовтувато-коричневими, а з 10-х діб - жовто вато-білими. До 5-6-му тижні після пологів виділення з матки прекра щаются взагалі. У цей період потрібно ретельно дотримуватися гігієни, адже інфекція, що потрапила в матку, може привести до ендометриту (воспали тельному процесу слизової матки).

9 місяців всі органи жіночого організму працювали для того, щоб забезпечити дитині правильний розвиток і міцне здоров'я. Тепер він народився і став цілком «самостійним». Однак функції жінки-матері на цьому не закінчилися. Головну з них - щодо забезпечення ма Лиша їжею - беруть на себе молочні залози. В організмі жінки триває гормональна перебудова, завдяки якій в молоч них залозах відбуваються значні зміни, і вони починають Вира бативает молоко. У перші 2-3 дні виділяється молозиво, а вже на 3-4-й день - перехідне молоко, яке поступово перетворюється в зріле грудне. Годування дитини стимулює вироблення молока. Тому при недостатній лактації рекомендується частіше годування грудьми.

Однак нерідко жінки стикаються з протилежною пробле мій - надмірною кількістю молока і утрудненим його відтоком. Це, в свою чергу, призводить до його застою і нагрубання молочних ж ліз - вони тверднуть, збільшуються в обсязі, з'являються хворобливі відчуття в області грудей. Може навіть підвищуватися температура тіла. Як запобігти подібним явищам?

Перш за все намагайтеся регулярно годувати дитину грудьми, і в пер ші 3-4 дня після пологів обмежте прийом рідини до 800 мл в день. Тоді молочні залози поступово стануть знову м'якими. Крім того, важливо знати, що в перші дні після пологів шкіра сосків дуже ніжна і може потріскатися. Це робить їх уразливими для інфекції, потрапляння якої в тріщинки можуть бути причиною виникнення мастопатії. Тому потрібно добре доглядати за сосками і носити зручний бюстгальтер, що допоможе правильному становленню лактації.

Щоб на сосках не з'явились тріщини, потрібно в перші 2-3 дні після пологів по черзі прикладати дитину до кожної грудей. Спочатку на 5-7 хвилин дати малюкові одну, потім на 5-7 хвилин іншу, після цього знову дати дитині першу груди. Для запобігання тріщин сущест яття спеціальний крем, який потрібно використовувати між годуванн ями, а перед ними ретельно змивати його залишки.

Якщо у вас все-таки трапилася неприємність - з'явилися тріщини на сосках, утворився застій молока, піднялася температура, немає від чаівайтесь і не поспішайте ковтати антибіотики. Вони можуть надати негативну дію і на вас, і на малюка (він тепер не харчується «вами» через пуповину, зате ви його годуєте молоком, в яке просочуючись ється все, що ви з'їдаєте, не складуть виключення і будь-які прийняті вами таблетки, будьте в цьому впевнені).

Ось і всі неприємності, які легко забуваються і здаються не такими вже й значними на тлі нових турбот. Тепер ваше внима ня постійно займатиме маля. Однак дуже важливо не забувати і про себе, підтримувати своє здоров'я і повертати колишню красу. Не у всіх це виходить, що сприяє розвитку післяпологової депресії.

Чому підвищується температура після пологів

Незначне підвищення температури після пологів спостерігається у багатьох мам. І в більшості випадків це пояснюється фізіологічними причинами.

Причини підвищеної температури після пологів

Приплив молока

Одна з них - приплив молока, адже воно утворюється в глибині тканин, де його температура становить більше 37 градусів. До того ж під час годування дитини м'язи проток залози скорочуються, що також супроводжується виділенням тепла. Тому щоб результат вимірювання відповідав істині, температуру радять вимірювати ректальним способом. При вимірюванні під пахвою це потрібно робити через півгодини після годування.

Минулі пологи

До природних причин невеликого підвищення температури можна віднести і гормональний сплеск, який переживає при пологах, значну втрату рідини (до 8 л) під час пологів.

Післяпологові запальні процеси

Однак температура понад 37,6 градуса в післяпологовий період, а саме протягом двох-трьох тижнів після пологів, небезпечна тим, що причиною її, швидше за все, є післяпологові запальні процеси, що загострилися хронічні інфекції або занесена ззовні інфекція.

Щоб уникнути ускладнень, викликаних ними, температуру в післяпологовий період потрібно контролювати. А вже якщо вона досягла 38 градусів і супроводжується болями в животі, грудях, промежини, - не варто сподіватися, що все пройде само собою, оскільки тут потрібна негайна кваліфікована лікарська допомога.

Містить і лактостаз

Найбільш часто це мастит - запальне захворювання молочної залози. При маститі температура може досягати 40 градусів, і викликають його бактерії, зокрема золотистий стафілокок. Груди при цьому збільшується, стає болючою, її шкіра робиться гаряча і червона, з'являються болючі ущільнення.

Виникненню маститу сприяють порушення правил гігієни, гнійники на шкірі молочних залоз, тріщинки на сосках, плоскі або втягнуті соски, рубці, що залишилися в молочній залозі після операцій на ній, ендокринні захворювання та ін. На розвиток маститу часто впливає лактостаз - затримка молока в грудях. Він виникає після пологів, коли молоко швидко прибуває, а маленька дитина не справляється з великим його кількістю. При цьому жінка відчуває сильне розпирання грудей, її хворобливість.

З боку хворих грудей температура підвищується до 37,5 градуса і вище. Згодом груди почне виробляти стільки молока, скільки потрібно дитині, та й дитині вже легше буде справлятися з процесом.

Щоб попередити розвиток маститу, при лактостазе радять перед годуванням робити легкий масаж грудей, прикладати дитину до грудей щогодини або півтора і давати в одне годування обидві груди по черзі, починаючи з хворобливою.

Ендометрит

Причиною температури, що з'явилася як через кілька годин після пологів, так і через 6 - 8 тижнів після них, може бути ендометрит - запалення внутрішнього шару матки. Температура може досягати 38 - 39 градусів. При цьому відчуваються озноб, головний біль, біль в попереку і внизу живота.

Кров'янисті виділення з піхви не припиняються і набувають неприємного запаху. Ендометрит виникає у жінок після природних пологів в 5%, а після кесаревого розтину - до 20% випадків.

Після відділення плаценти в матці на її місці залишається ранова поверхню. Якщо пологи були тривалі або важкі, мікроби, що живуть в піхві і нічим себе не проявляють, можуть скористатися нагодою і активізуватися. Особливо це характерно для стафілококів і стрептококів. Ендометрит можуть спровокувати і мікроби з хронічних вогнищ інфекції, що потрапили в матку з потоком крові або лімфи. Наприклад, мікроби, що викликають хронічний тонзиліт.

Причиною ендометриту можуть стати і частинки плаценти або плодових оболонок, що залишилися в матці після пологів, урогенітальні інфекції, недотримання правил гігієни та ін.

Параметрит

Приблизно на 10-й день після пологів може проявити себе і параметрит - запалення околоматочной клітковини. Запальний процес виникає через попадання інфекції при розривах шийки матки або верхньої частини піхви.

Тромбоз вен

При серцево-судинних захворюваннях, пізньому токсикоз, варикозному розширенні вен, після пологів за допомогою кесаревого розтину виникає небезпека тромбозу вен - післяпологового тромбофлебіту, який зазвичай розвивається через дві-три тижні після пологів. Деякий час тримається субфебрильна температура, потім вона піднімається до високих позначок. Пульс частішає, в місці локалізації тромбу з'являється почервоніння, набряклість і болючість.

Післяпологовий перитоніт

До 40 градусів піднімається температура при післяпологовому перитоніті, який розвивається в перші кілька днів після пологів при попаданні інфекції з матки в черевну порожнину. Це трапляється при нагноєнні або розбіжності швів на матці після кесаревого розтину, при її пошкодженні тощо.

Пієлонефрит

Причиною високої температури приблизно через тиждень після пологів може бути і пієлонефрит. Зазвичай він зустрічається у жінок, які страждають на хронічний пієлонефрит. Для пієлонефриту характерна висока температура, хворобливе сечовипускання, біль в боці, запори.

Інші причини

Температура може бути викликана і застудою, харчовим отруєнням - у цьому випадку потрібно звернутися до терапевта. Це найбільш поширені причини температури після пологів, проте не варто лякатися - подібні ускладнення зустрічаються не так вже й часто. Але знати про них потрібно, щоб при необхідності вчасно звернутися за допомогою.

© Тимошенко Олена, Dealinda. ru

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...