Чи можна займатися спортом при плануванні вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Планування вагітності

Чи можна займатися спортом при плануванні вагітності

Фітнес і планування вагітності. Як правильно поєднувати

Додати комментарійздоровье, фітнес, спорт, фізична активність, кардіотреніровки

Ставлення до фізичних вправ і фітнесу під час планування вагітності досить неоднозначно. Існує навіть думка, що деякі вправи можуть перешкоджати настанню вагітності. Але сидіти на дивані, повільно розповзаючись в широчінь, теж якось не хочеться. Давайте розберемося, як же правильно займатися фітнесом під час планування вагітності.

Навіщо потрібні фізичні вправи?

Навіщо взагалі потрібно займатися фітнесом і фізичними вправами взагалі? Відповідь на це питання досить очевидний. Щоб зміцнити м'язи, щоб добре виглядати, щоб привести себе в форму, скинути зайву вагу і т. Д.

Треба відзначити, що корисна саме регулярне фізичне навантаження. Регулярні заняття спортом і фізична активність дозволяють підвищити витривалість і загальний тонус організму, поліпшити кровопостачання, зміцнити м'язи. Все це вам знадобиться під час вагітності і під час пологів.

А якщо у вас синдром полікістозу яєчників або ожиріння, то заняття фітнесом для вас просто необхідні, якщо хочете нормалізувати свій стан і зачати здорову дитину.

Коли починати заняття фітнесом

Якомога раніше. Чим раніше ви звикнете до необхідності регулярних навантажень, тим краще. Тоді, навіть під час вагітності, вам буде простіше займатися фізкультурної зарядкою або йогою для вагітних. І уникнути багатьох проблем вагітних, пов'язаних з надмірною набором ваги. Та й повернутися в форму після пологів фізично активної, яка звикла до регулярних занять спортом, жінці легше, ніж любительку пасивного відпочинку.

Хай живе різноманітність!

Урізноманітніть свою фізичну активність. Не варто весь час проводити в спортзалі, хитаючи прес і бігаючи на доріжці. Включіть у свій "фітнес-раціон" тривалі прогулянки, плавання, танці, йогу і т. Д.

При виборі занять варто виключити всі види фізичного навантаження, які можуть пошкодити або перешкодити зачаттю. До таких видів відносяться силові і екстремальні види спорту. Тобто, якщо не треба починати або продовжувати заняття, які можуть призвести до травми або до викиду адреналіну. Стрибки з трампліна або з парашутом, швидкісні лижі, сноуборд тощо краще залишити на період планування вагітності і, тим більше, виношування.

Не забувайте про базову тренування!

Яка б фізична активність вам би не подобалася, але обов'язково включіть базові вправи на зміцнення преса і м'язів спини. Під час вагітності через збільшуються животика і бюста у жінок зміщується центр ваги. Що призводить до додаткового навантаження на м'язи преса і спини.

Хочете не мучитися під час вагітності від болю в спині? Зміцнюйте спину заздалегідь!

Хочете швидко народити, отримати мінімум розтяжок на животі і швидко повернути нормальний животик після пологів? Почніть зміцнювати прес ще на етапі планування вагітності.

Тільки без фанатизму!

При будь-якому фізичному активності пам'ятайте - ваша мета це привести себе в найкращу форму і підтримувати її. А не ставити олімпійські рекорди. Тому займайтеся спортом собі на втіху. Тому ваш вибір повинні бути помірно-інтенсивні тренування.

Кращим показником, що обрана інтенсивність вам підходить, це ваше дихання. Якщо після закінчення фітнес заняття вам не потрібно час, щоб віддихатися, то інтенсивність була нормальною. До пішим прогулянкам, бігу, плавання, занять на тренажерах це правило також стосується.

Якщо ви перебуваєте в чудовій спортивній формі і високо інтенсивні фізичні навантаження давно стали ваші супутником, то для вас немає необхідності знижувати інтенсивність і тривалість занять поки не настав зачаття. Але виключити небезпечні для здоров'я і майбутньої вагітності види навантажень все-таки варто.

Забудьте про схуднення!

Під час планування вагітності, як і протягом вагітності, необхідно здорове збалансоване харчування.

Людському організму потрібні і жири, і білки, і вуглеводи. А ще вітаміни, амінокислоти, мікро і макроелементи (наприклад, кальцій і залізо). І щоб організм отримав всі необхідні речовини необхідно їсти і овочі з фруктами, і м'ясо, і масло, і сир з сиром, і йогурт, і рибу, і кашу.

Тому забудьте про будь-яких дієтах, що обмежують споживання будь-яких продуктів. Просто харчуйтеся потроху і правильно!

Кардиотренировки необхідні!

Кардіотренування це такий вид навантаження, який веде до поліпшення роботи серцево-судинної і дихальної систем. Найкращим режимом для кардіотреніровки вважаються заняття 3-4 рази на тиждень по 30 хвилин.

До кардіотреніровки відносяться ходьба, біг, плавання. І, звичайно, заняття на кардиотренажерах, наприклад, велотренажері, біговій доріжці, степпере, еліптичному тренажері.

Я вагітна! Що робити?

Якщо ви дізналися, що вагітність настала, то кидати заняття спортом не варто. Приберіть зі свого фітнес меню небезпечні для вагітних вправи, понизьте інтенсивність занять. До таких небезпечних вправ відносяться, наприклад, вправи на прес, силові тренування, підняття гантелей або штанг і т. Д. Небезпечні види спорту, сподіваємося, ви стали уникати ще на етапі планування вагітності.

З другого триместру перейдіть зі своєю звичайного тренування на спеціальні вправи для вагітних.

При цьому не забувайте про кардіотреніровки. Плавання, ходьба, або низкоинтенсивние заняття на кардиотренажере - вибирайте те, що більше подобається.

Сподобалося? Час публікації 5 травня, 2014 автор Admin

Планування вагітності та заняття спортом

Не дивлячись на те, що багато жінок, які планують стати мамами, відвідують лікарів заздалегідь, і задають всі їхні запитання фахівцеві, питання про користь чи шкоду заняття спортом при плануванні вагітності все ще залишається відкритим.

Давайте все ж спробуємо зробити для себе якісь узагальнюючі висновки з цього питання.

По-перше , будь-які заняття спортом сприяють зміцненню м'язів організму. А це означає, що організм майбутньої мами, яка займається фізичними вправами, буде витривалішими переносити вагітність, а також легше відновлюватися після пологів.

По-друге , при будь-яких фізичних навантаженнях відбувається прискорення всіх процесів в організмі, а це означає, що ймовірність швидше завагітніти все ж підвищується.

По-третє , заняття спортом допомагають зняти нервову напругу, зароблене протягом дня. А, як відомо, стійка психіка майбутній мамі ой як знадобиться! Та й до того ж стан психіки малюка теж безпосередньо залежить від самопочуття мами.

Надмірне заняття фізичними вправами може призвести до виснаження організму від переносяться навантажень. Так що якщо до періоду планування ви звикли до інтенсивних занять, з моменту прийняття рішення про бажання завести малюка доведеться, як то кажуть, зменшити оберти.

Активно займатися спортом рекомендують в першу половину циклу. З середини ж, коли ймовірність зачаття найвища, краще утриматися від значних навантажень, щоб не зірвати намітилася вагітність.

Слід все ж розуміти, що все залежить від організму майбутньої мами. Хтось більш витривалий до фізичних навантажень, хтось менше. Але різко кидати або починати займатися спортом не слід - цим ви тільки можете нашкодити собі. Якщо ви раніше не займалися ніяким видом спорту, можете почати ходити в басейн, займатися йогою для вагітних, або ж просто здійснювати тривалі прогулянки. Це, в будь-якому випадку, підемо вам на користь!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:
  • Http% 3A% 2F% 2Fkarapuzikov. net & subject =% D0% 9F% D0% BB% D0% B0% D0% BD% D0% B8% D1% 80% D0% BE% D0% B2% D0% B0% D0% BD% D0% B8% D0% B5 % 20% D0% B1% D0% B5% D1% 80% D0% B5% D0% BC% D0% B5% D0% BD% D0% BD% D0% BE% D1% 81% D1% 82% D0% B8 % 20% D0% B8% 20% D0% B7% D0% B0% D0% BD% D1% 8F% D1% 82% D0% B8% D1% 8F% 20% D1% 81% D0% BF% D0% BE % D1% 80% D1% 82% D0% BE% D0% BC + <+ http% 3A% 2F% 2Fkarapuzikov. net "title =" LiveJournal ">

Можливо Вас зацікавлять і ці статті:

Вагітність і тренажерний зал: планування вагітності і спорт

Фітнес, йога, пілатес, тренажерний зал. . . Чого тільки не роблять наші жінки, щоб привести в порядок і зробити привабливим своє тіло. Виснажливі тренування і копітка робота над собою, врешті-решт, дають потрібні і такі довгоочікувані результати, і ми женемося за досконалістю, все сильніше і сильніше навантажуючи свої м'язи, все більше опрацьовуючи кожен їх сантиметр.

Але в житті кожної жінки є ще більш важливе і ще більш довгоочікувана подія, ніж втрата кількох кілограмів або сантиметрів. Вагітність. Настання вагітності закономірно супроводжується набором десятка або навіть півтора зайвих кілограмів. І перед кожною майбутньою матусею постає питання - чи можна займатися спортом під час вагітності, і як не втратити з такими труднощами здобуте скарб - стрункість.

Вагітність і тренажерний зал, на перший погляд, здаються поняттями, зовсім не сумісними і навіть взаємовиключними, - або те, або інше. Але це лише помилка.

Продовжувати заняття на тренажерах не тільки можна, а й, щонайменше, необхідно. Головне - дотримуватися кількох простих умов. У першому триместрі вагітності силові вправи доведеться прибрати з програми зовсім, залишити тільки кардиотренировки. У другому триместрі заняття на тренажерах проходять тільки за спеціальною програмою для вагітних, узгодженої з акушер-гінекологом, який, в свою чергу, визначить доцільність продовження тренувань і ступінь ризику для нормального виношування плоду. Якщо перебіг всієї вагітності відбувається з загрозою викидня, вам протипоказані будь-які фізичні навантаження. Але якщо матуся абсолютно здорова, під грамотним керівництвом тренера вона сміливо може продовжити тренування, впевнена в тому, що за час вагітності не забуде техніку виконання вправ, збереже колишню витривалість, а опрацьовані м'язи спини значно полегшать її зусилля при виношуванні важкого животика і приємних клопотів з новонародженим.

Планування вагітності та спорт - речі цілком сумісні, а їх взаємовиключення - це міф.

Безумовно, інтенсивність навантажень різко скорочується, але фізично підготовленої матусі легше народжувати, і такі жінки швидше відновлюються після пологів, легко повертаючись до лав струнких красунь. Продовжувати тренування можна аж до сьомого місяця вагітності. Далі - з обережністю, так як будь-який надмірне зусилля може призвести до передчасних пологів. До кінця третього триместру краще обмежитися спеціальною гімнастикою для вагітних.

Спорт під час вагітності

Багато жінок ведуть активний спосіб життя, займаючись різними видами спорту. Для них спорт - невід'ємна частина життя. Але коли вони носять під серцем нове життя, у них виникає питання. Чи можна в такому положенні продовжувати займатися? Жінки, які до цього не займалися спортом, але турбуються про здоров'я свого майбутнього малюка, про те, як швидко прийти у форму після пологів, може задуматися про те, щоб почати займатися спортом. Але чи можна займатися спортом під час вагітності? А якщо навіть можна, то яким? Сьогодні ми поговоримо саме про це.

Чим спорт корисний для вагітних

Якщо немає ніяких протипоказань, то заняття спортом під час вагітності піде вам тільки на користь. Регулярні заняття спортом підвищують фізичну стійкість організму жінки, покращують роботу нервової системи, серцево - судинної, дихальної, впливають найкращим чином на обмін речовин в організмі, а так само підвищують емоційну стійкість. Займаючись регулярно фізичними вправами, ви зменшуєте ризик післяпологових ускладнень, спрощуєте протікання пологів і протікання самої вагітності, можливі розриви промежини під час пологів знижуються до мінімуму. Заняття спортом під час виношування дитинчати, сприятливо впливають не тільки на організм жінки, а й на організм майбутнього малюка. Якщо ж жінка веде дуже малорухливий спосіб життя, то в такому випадку в її організмі можуть розвиватися застійні процеси. В такому випадку фізичні навантаження є необхідними. Вони покращують кровообіг і живлення клітин. Плід, який отримує необхідну кількість поживних речовин і достатня кількість кисню, розвивається правильно. Вранці багато вагітних відчувають нездужання. Правильно сплановані і ретельно підібрані заняття спортом зможуть позбутися від цього неприємного відчуття.

Види фізичних навантажень, які протипоказані вагітним

Природно, вагітним жінкам дозволені в повному обсязі види спорту. Ні все з них є корисними для жінки і для майбутнього малюка, до того ж, можуть ще й шкоду принести. Стрибки з парашутом, бокс, карате, верхова їзда - це все заборонено при виношуванні дитини. Причина заборони - високий ступінь травматизму в даних видах спорту. А жінці, яка перебуває в такому становищі, потрібно дуже обережно ставитися до себе і берегти своє здоров'я. Так само категоричній забороні підлягають такі види спорту, як: катання на гірських лижах; їзда на велосипеді; групові заняття спортом; стрибки; танцювальна аеробіка; степ; спринтерський біг; біг на довгі дистанції; стрибки; водні лижі; стрибки у воду; дайвінг. Будь-які вправи, що пов'язані з розтяжкою м'язів живота або будь-яких інших розтяжок, а так само вправи, засновані на будь - яких різких рухах, махах (в плаванні), вигинах спини, так само категорично заборонені вагітним жінкам.

Які фізичні навантаження дозволені

Вагітним жінкам дуже корисно ходити пішки. Лікарі радять їм кілька разів на день здійснювати невеликі піші прогулянки. Це є найпростішим, доступним і корисним видом фізичного навантаження. Ним може займатися кожна вагітна, не враховуючи свій рівень підготовки. Винятки становят тільки ті жінки, у яких існує загроза викидня. Таким жінкам суворо призначено постільний режим, і ні про які прогулянках, природно, мова йти не може. Здійснювати піші прогулянки слід в дуже зручною і стійкою взуття, гарненько одягаючись в холодний сезон.

Ще вагітним дуже корисно ходити вгору по сходах. Жінкам, які живуть на нижніх поверхах, фахівці рекомендують пару раз на день підніматися сходинками просто так. Піднімаючись, не поспішайте. Ваше дихання має бути рівним, спокійним, дихайте носом, рот не відкривайте.

Щодо різних видів спорту ви повинні пам'ятати такий нюанс: активно займаючись спортом до вагітності, ви не можете продовжувати точно в такому ж дусі, вже завагітнівши. Так що навантаження треба зменшити. Якщо ж ви навпаки, ніколи до цього не займалися спортом, то чи не намагайтеся викладатися повністю. Починайте з простих вправ, поступово збільшуйте навантаження. Але не все відразу! Дуже корисними при вагітності є йога, плавання, а так само спеціальна фізкультура для вагітних.

Плавання має дуже ефективний результат. Адже, перебуваючи у воді, розвантажується хребет, сприяють зміцненню м'язів спини, грудей. Плавання покращує кровопостачання. Воно дуже позитивно відображається на здоров'ї матусі і малюка. Вже після декількох занять плаванням, можна відчути дуже помітний результат. Це гарний настрій, тонус м'язів, покращене самопочуття, зменшення набряків і багато чого іншого. Багато хто з жінок помічали, що після плавання в басейні у них притуплялися або ж зникали ознаки токсикозу, поліпшувався апетит. Плавання є відмінним способом бути постійно в тонусі, і після народження малюка, швидко привести себе в норму. Займаючись плаванням, жінки позбавляють себе від ризику падіння, зневоднення, перегрівання, великого навантаження на суглоби.

Коли ви відправляєтеся в Басейн , будьте уважні, дивіться, щоб вода в ньому була досить чистою.

Йога. Заняття йогою так само дуже сприятливо впливають на організм в процесі виношування дитини. У наш час різновидів йоги дуже сильно багато. Ви можете займатися будь-яким з них, але найбільше підійде спеціальна йога для вагітних. У ній немає таких поз і вправ, які потрібно виконувати лежачи на спині. Займаючись йогою, велика увага приділяється правильному диханню і можливості розслабитися. Це дуже корисно для малюка. Адже при правильному диханні покращується кровообіг, і малюк отримує необхідний йому кисень. Так само правильне дихання готує матусю до майбутніх пологів, так як контролювання дихання полегшує біль при переймах і при самих пологах. Під час виконання процедур не варто сильно розтягувати зв'язки і напружувати черевні м'язи. Бажано, якщо поруч буде що-небудь, на що можна буде сперти

Гімнастика для вагітних. Вона розроблена з урахуванням всіх фізіології і потреб вагітних жінок. Вправи в цьому комплексі спрямовані на те, щоб розвинути серцево-судинну і дихальну систему, м'язів, які беруть участь в процесі пологів, на вирівнювання постави, на зміцнення черевного і тазового дна. Це дуже хороша програма тренувань, яка необхідна жінкам, які виношують крихітку. М'язи за допомогою неї стають гнучкими. В основному завжди, комплекси для майбутніх мам, включають в себе тренування Кегеля. Ці тренування спрямовані на розвиток всіх м'язів, які беруть величезна участь в процесі народження малюка. Адже при пологах, навантаження на м'язи промежини дуже велика. Так само, комплекс вправ для вагітних включає в себе тренування на великому надувному м'ячі, який називається фітбол. Такі вправи спрямовані на підготовку серцево-судинної системи, зменшення болю в спині, зниження тиску, розвиток сили і гнучкості, а так само поліпшення стан в цілому.

Пілатес. Заняття пілатесом має дуже хороший результат. Так як пілатес сприяє розвитку м'язів тазового дна, а саме вони так активно беруть участь при пологах. Під час тренувань поліпшується кровопостачання плода і це дуже добре впливає на його розвиток.

Виношуючи маляти, так само Можна грати в теніс . Якщо раніше ви не займалися таким видом спорту, то занадто захоплюватися, теж не варто. А якщо ви ще до вагітності грали в теніс, то можете спокійно далі продовжувати їм займатися. Тільки спокійно, без різких ривків і рухів, а так само не перегріваючись. Цим видом спорту дозволяється займатися протягом 5 місяців вагітності. Далі заняття слідують припинити і перенести на післяпологовий період. Так само можна займатися бігом. Він повинен бути в спокійному темпі, одяг і взуття повинні бути зручними. Краще переходити на заняття спортивної, швидкою ходьбою. Якщо ви в до періоду вагітності, регулярно бігали, то можете займатися бігом до половини вагітності. Якщо раніше не займалися цим видом спорту, то не робіть занадто великих навантажень. Катання на велосипеді дозволено тільки за умови, що дороги рівні. Новачкам цей вид спорту слід уникнути, так як можливо багато кількість падінь. Слід підібрати зручний велосипед з широким, м'яким, зручним сідлом. Якщо у вас є великий досвід, дозволено катання на лижах. Цим видом спорту, з дозволу лікаря, можна займатися всю вагітність. Місцем катання не повинні бути високі спуски, особливо катання на лижах заборонено в гірських висотах. Так як там кисень в недостатній кількості і висока можливість падіння.

Будьте обережні!

Для тренувань жінка повинна підібрати собі максимально зручну і комфортний одяг. Ніщо не повинно сковувати її рухів. Це ж стосується і взуття. Найкращим періодом для занять спортом є другий триместр вагітності. Так як в першому, плід ще прикріплюється до стінок матки, у нього тільки починають формуватися системи і органи, може виникнути загроза викидня. Тому, щоб не ризикувати, не варто давати організму велике навантаження в цей період. Припинити заняття зазвичай потрібно в кінці 8 місяці. Якщо, займаючись, ви відчуваєте себе недобре, спостерігається головний біль, запаморочення, утруднення кровообігу, поява задишки або сильні болі в м'язах, то тренування варто припинити. І в такому випадку зверніться до фахівця. Він зможе допомогти вам підібрати більш правильний, відповідний вашому організму комплекс занять.

Протипоказання при заняттях спортом

Так, спорт завжди оздоровлює, але потрібно знати про те, що, будучи вагітними і маючи будь - яке захворювання, заняття спортом можуть обернутися тільки в гіршу сторону. До таких хвороб слід віднести:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...