Вагітність після викидня на ранніх термінах Про вагітність і пологи

Головна » Планування вагітності

Вагітність після викидня на ранніх термінах

Що робити після викидня?

Виявляти причину! Ідеальний варіант - обстежитися майбутнім батькам: набагато розумніше відкласти зачаття і витратити два-три місяці на виявлення причин, ніж ризикнути знову завагітніти, провести два місяці в очікуванні, а потім все знову втратити і все одно відправитися до лікарів.

Не поспішайте. Якщо викидень відбувся, вам дійсно знадобиться деякий час на обдумування «чому?» І «за що?». Поки ви не зрозуміли причину, вона не випаруватися.

Але і занадто довго затягувати вирішення цього питання теж не варто. У більшості випадків відповіді лежать на поверхні. Подбайте про своє тіло і з виттям майбутнє малюка - і у відповідь вона подбає про вас. І про продовження вашого роду.

ЩЕ З ТЕМИ:
 • Як завагітніти після викидня

 Причини, що провокують викидень

Викидень (мимовільний аборт) - це раптове припинення вагітності, обумовлене патологіями в розвитку плода або незадовільним станом здоров'я матері, що відбулося без медичного втручання.

Викиднем вважається викидень, який стався до 28 тижня розвитку ембріона. Найчастіше вони трапляються на самих ранніх термінах вагітності (до восьми тижнів): так відбувається природний відбір, оскільки в більшості випадків відторгнуті ембріон має генетичні (хромосомні) відхилення.

Після цього терміну ймовірність самовільного аборту знижується наполовину. Ризик тим нижче, чим більше термін вагітності: він знижується з кожною новою тижнем.

Які ж чинники можуть спровокувати викидень?

 • Пристрасть матері до алкоголю, паління, прийому наркотичних речовин.
 • Події, які передували неодноразові операції по перериванню вагітності (аборти).
 • Шкідливий вплив навколишнього середовища (особливо вплив радіоактивних хвиль).
 • Постійні стреси і нервове перенапруження.
 • Гормональний збій в материнському організмі (надлишок андрогенів).
 • Порушення в діяльності ендокринної системи.
 • Перенесені матір'ю інфекційні хвороби.
 • Захворювання серцевого м'яза, нирок і кровоносних судин: хворі органи не в силах винести підвищене навантаження під час вагітності.
 • Надмірне фізичне напруження (підняття важких предметів, посилені заняття спортом).
 • Аномальні анатомічні особливості розвитку статевих жіночих органів (статевий генітальний інфантилізм).
 • Патології ембріона.
 • Зараженню статевими інфекціями (хламідіоз, сифіліс, гонорею, генітальним герпесом).
 • Резус-конфлікт.
 • Робота на важкому або шкідливому виробництві.
 • Неправильне харчування або вживання в їжу продуктів, що містять велику кількість речовин, що консервують або небезпечних хімічних добавок.
 • Відвідування занадто гарячого парного приміщення в лазні чи сауні.
 • Прийом надто гарячої ванни.
 • Травми, отримані матір'ю під час вагітності.
 • Вік жінки старше 40 років.
 • Зловживання кофеїном.

Як видно з даного значного списку, причин, здатних викликати мимовільне відторгнення плоду, безліч. Статистика самовільних абортів стверджує, що ними закінчується п'ята частина офіційно зафіксованих вагітностей.

Насправді їх значно більше: є дані, що величезна кількість викиднів на ранніх термінах вагітності проходять непоміченими. Жінка, навіть не встигнувши усвідомити, що завагітніла, просто приймає клінічні прояви мимовільного аборту за надмірно рясну менструацію або її затримку.

 Діагностика при підозрі на викидень

Якщо у доктора виникла підозра на мимовільне відторгнення ембріона, він дає пацієнтці напрямок на:

 • Ультразвукове дослідження органів малого таза (трансвагінальне). Воно дасть відповідь на характер протікання вагітності і життєздатність плоду.
 • Загальний аналіз крові.
 • Дослідження рівня ХГЛ в крові пацієнтки.
 • Визначення групи крові і резус-фактора.
 • Лабораторне дослідження зразка плаценти.

В разі неодноразових самовільних абортів лікар обстежує подружжя, намагаючись встановити, чи не є один з них носієм:

 • Генетичних відхилень.
 • Інфекційних або автоімунних захворювань.

Також лікар обстежує жінку на предмет наявності у неї анатомічних відхилень у розвитку статевих органів, що перешкоджають нормальному виношування вагітності.

 психологічні наслідки

Викидень, який стався на будь-якому терміні запланованої вагітності - дуже сильне потрясіння: як для матері, так і для батька не народженої дитини. В одну мить руйнуються плани сім'ї, надії, пов'язані з народженням спадкоємця.

Багато пар настільки важко переживають ситуацію, що склалася, що їм потрібна допомога кваліфікованих психологів. І в цьому немає нічого дивного: батькам, які зазнали несподівану втрату, необхідно змиритися з нею і зрозуміти, що життя триває, а від спроб зачати нове життя не слід відмовлятися.

Швидкість психологічної реабілітації жінок, які перенесли викидень, строго індивідуальна і може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців (і навіть років).

Однак майбутні батьки повинні розуміти, що крім психологічного стресу материнський організм зазнає ще й фізіологічне потрясіння, тому необхідно дати йому час, щоб оговтатися від цього потрясіння.

 Фізіологічні наслідки самовільного аборту

Незалежно від того, в якому триместрі вагітності стався викидень, в організмі жінки відбувається бурхлива гормональна перебудова, що впливає на роботу всіх органів і систем, особливо на діяльність яєчників.

Ймовірні наслідки викидня можна звести до наступних проявах:

 • Зміни гормонального фону.
 • Травмування внутрішнього ендометрія в результаті вискоблювання матки (якщо воно проводилося).
 • Значної крововтрати: часто (хоча далеко не завжди) викидень супроводжується сильною кровотечею.

 Чи можна завагітніти після викидня?

Жінки, які перенесли викидень, часто задають питання: «Після викидня: коли можна завагітніти?» З точки зору фізіології це можливо протягом першого ж місяця, який минув після викидня.

День самовільного відторгнення ембріона вважається першим днем ​​менструального циклу. Отже, наступ овуляції відбудеться через два або три тижні (це як раз ті дні, коли можна завагітніти).

Такі випадки непоодинокі: деяким жінкам вдається завагітніти і народити здорову дитину майже відразу ж після викидня. Але так само нерідкі випадки повторення викиднів, причому ймовірність переривання вагітності тим вище, чим коротше проміжок між мимовільним абортом і новою вагітністю. Мінімальний термін, що відокремлює викидень від наступної вагітності, здатної завершитися народженням малюка, може скласти три місяці.

Чому не рекомендується вагітніти відразу ж після самовільного аборту?

Тому що це може стати причиною розвитку повторних викиднів (або звичним абортам). З кожним новим випадком відторгнення ембріона буде знижуватися можливість народження здорової дитини. Жінка, у якої було три послідовних невдалих вагітності, має шанс випробувати материнство лише в 50% випадків.

Як вираховується оптимальний термін реабілітації жіночого організму після викидня?

Який же термін необхідний для того, щоб організм жінки повністю оговтався після викидня і був готовий до виношування нового плода? Гінекологи рекомендують відкласти зачаття дитини, як мінімум, на рік. За цей час жінка повинна пройти повноцінне обстеження та лікування (в разі необхідності).

Таким чином, усунувши причини, що викликали мимовільний аборт, жінка може створити умови для успішного виношування нової вагітності.

 Як завагітніти після викидня

Якщо жінка планує нову вагітність після самовільного аборту, їй необхідно повністю переглянути свій спосіб життя і зробити наступні кроки:

 • Виключити всі шкідливі звички (відмовитися від алкоголю і куріння). Вплив цих факторів послаблює життєздатність сперматозоїдів і яйцеклітин і тим самим знижує ймовірність настання бажаної вагітності.

 • Відмовитися від прийому сильнодіючих ліків і майже не користуватися медикаментами, віддаючи перевагу перевіреним народним засобам.

 • Уникати стресів і хвилювань. Якщо це складно виконати, то слід розучити методики швидкого розслаблення. Наприклад, звернутися до східної мудрості - піти на курси йоги.

 • Виключити значні фізичні навантаження, відмовитися від інтенсивних спортивних тренувань.

 • Берегти себе від впливу інфекцій: обмежити контакт з потенційними носіями інфекційних та вірусних захворювань.

 • Беззаперечно дотримуватися рекомендацій, наданих лікуючим фахівцем. Про всі відхилення в своєму стані необхідно негайно повідомляти лікаря.

 • Необхідно організувати правильне харчування: дотримуватися призначену лікарем дієту, включити в раціон продукти, здатні забезпечити організм необхідною кількістю корисних речовин і калорій.

 • Прийом вітамінів і мікроелементів (фолієвої кислоти і препаратів заліза).

Якщо в період підготовки до вагітності ви зробили все для того щоб усунути причини, що спровокували попередній викидень, у вас немає підстав для невпевненості або занепокоєння. Навіть після трьох викиднів у жінки залишається чимало шансів стати мамою здорового малюка.

Рекомендуємо почитати:

Після викидня: як зачати і виносити здорову дитину?

6 червня 2014521111 Рубрика: Зачаття і планування вагітності

На жаль, викидень сьогодні це досить часте явище. Для людей із вадами здоров'я жінок, зневажливе ставлення до свого самопочуття, прискорений ритм життя, плачевна екологічна ситуація - все це сильно впливає на статистику викиднів.

Втратити дитини навіть на ранньому терміні - це сильний стрес, і пережити його буває вкрай складно і матері, і батька. Багатьом доводиться звертатися за допомогою до психолога, щоб прийняти нову ситуацію, і знайти сили жити далі, і, головне, знову спробувати зачати і виносити дитину.

Вагітність після викидня вимагає до себе підвищеної уваги. Зрештою, викидень - це не тільки психологічний, а й фізіологічний стрес.

Викидень і його наслідки

Викидень - це переривання вагітності під впливом стану плода і організму матері, без втручання з боку медиків. Причини викидня бувають самими різні. Детальніше про викидень

Зараз куди важливіші наслідки викидня. На якому б терміні не відбулося переривання вагітності, ваш організм чекає справжня гормональна буря. Гормональний фон змінюється навіть різкіше, ніж на початку вагітності, що не може не позначитися на стані організму, роботі яєчників і інших органів.

Крім того, якщо після викидня довелося проводити вишкрібання, відбувається пошкодження слизової оболонки. Травмований ендометрій не завжди може прийняти в себе нове плодове яйце, і тим більше, не завжди здатний його утримати.

Викидень може супроводжуватися рясною кровотечею. Втрата крові - це також малоприємна ситуація, що вимагає тривалої реабілітації.

Коли можна народжувати?

Чи можна завагітніти після викидня? Якщо ставити питання з боку фізіології, то, звичайно, можна. Причому буквально в перший же місяць. Справа в тому, що день, коли стався викидень, є за сумісництвом початком наступного циклу. Відповідно, вже через 2-3 тижні відбудеться наступна овуляція - ось і відповідь на просте запитання, коли можна завагітніти після викидня. Інша справа, чи варто поспішати?

Багатьом парам здається, що чим швидше вони народять дитину, тим швидше вони впораються з наслідками ситуації, що склалася. Насправді це не зовсім так. Звичайно, виношуючи нового дитини, про вже трагедії, що трапилася згадувати не будеш. Однак у всього є свої нюанси.

Вагітність відразу після викидня, а конкретно через 3 місяці цілком може бути успішною. Вагітність через місяць після викидня на ранньому терміні з високою часткою ймовірності знову завершиться викиднем. В цілому тенденція така: чим менше пройшло часу після викидня, тим більше ризик повторення ситуації.

Коли можна планувати вагітність після викидня? Вважається, що жіночому організму потрібно близько року на те, щоб повністю відновитися. На цей час і варто перенести нові спроби зачати дитину. А чим займатися протягом цього року? Повірте, справ вистачить.

Обстеження після викидня

Насамперед, необхідно пройти кілька серйозних обстежень, мета яких - визначити причину того, що сталося. Зокрема, лікарі обов'язково відправлять на дослідження ембріон, з метою визначити, чи був він спочатку життєздатний, чи не було у нього патологій і відхилень у розвитку. По можливості, також визначається причина відхилень.

Тільки після цього лікарі візьмуться за матір. Насамперед її перевірять на різні Інфекції та ускладнення після них. Неизлеченного інфекції досить часто викликають викидень. Якщо такі будуть виявлені, їх потрібно буде обов'язково пролікувати.

Наступний етап - аналіз на статеві Гормони . Часто причиною викидня стає надлишок тих чи інших гормонів. Якщо у вашому випадку причина була саме в цьому, то і працювати будуть з гормональним фоном.

Обов'язково проведуть і УЗД . Яєчники, придатки, маткові труби, матку і її внутрішній слизовий шар уважно обстежують. Загини матки, наявність перегородок в ній, недостатність ендометрія - все це могло спровокувати викидень

Від чого варто відмовитися?

У процесі планування вагітності після викидня необхідно відмовитися від усіх Шкідливих звичок . І якщо в будь-якому іншому випадку це все ж більше рекомендація, то в даному - вимога. Куріння і алкоголь послаблює яйцеклітини і сперматозоїди, а значить, знижує ймовірність вагітності, і робить ембріон менш життєздатним.

До мінімуму потрібно звести і Прийом медикаментів . Порадьтеся з лікарем і вирішите, які ліки можна скасувати, яких - знизити дозування. Підготовка до вагітності після викидня - серйозне і довгий справу. Не варто нехтувати дрібницями.

Що робити, щоб виносити дитину після викидня?

Як зберегти вагітність після викидня? До неї треба ставитися дуже дбайливо. Ніяких фізичних Навантажень, стресів, інфекцій . Не можна залишати без уваги рекомендації лікаря. І ні в якому разі не приховуйте від нього будь-які особливості вашого самопочуття.

Дуже важливо Правильно харчуватися . Раціон повинен бути збалансованим, з необхідною кількістю калорій і поживних речовин. У деяких випадках має змив приймати вітаміни додатково. У тому числі фолієву кислоту. Також, якщо за результатами аналізу крові виявлено нестачу заліза, необхідно і його отримувати додатково у вигляді таблеток або капсул.

Вагітність після самовільного викидня, звичайно ж, можлива. Але перш вам належить прийняти рішення, коли це відбудеться. Критерію всього два: ваша фізична готовність до нової вагітності, і, звичайно ж, моральна і психологічна. Не залишайте місце страху. При правильній підготовці, шанси виносити здорового малюка нітрохи не менше, ніж у будь-якій іншій жінки.

Вагітність після викидня

Причини викидня і планування вагітності після нього

Вагітність після викидня - як підійти до її планування, які пройти обстеження, коли можна зачати і з якими труднощами доведеться зіткнутися в процесі виношування? Мимовільний викидень завжди є величезним стресом для жінки. Хтось відразу після невдачі починає знову активно робити спроби зачати, інші ж навпаки бояться нової вагітності, оскільки побоюються повторення ситуації. Як же буде правильніше діяти?

Чому відбуваються викидні і в які терміни

Перш за все, жінкам слід знати причини, через які вагітність переривається. За багатьма статистичними даними викидні відбуваються мінімум у кожної восьмої жінки. І це тільки зареєстровані випадки, коли дама знала про те, що в положенні і зверталася в жіночу консультацію. Але ж не все так ретельно стежать за своїм здоров'ям... Хтось може не звернути увагу на невелику затримку, а викидень на ранньому терміні прийняти просто за хворобливу менструацію. Крім того, часто вагітність переривається ще до початку затримки місячних. Ясна річ, що точних статистичних даних по даному пункту немає, але таке буває і дуже часто.

І ще трохи статистики. Найчастіше вагітність переривається в першому триместрі, коли плід найбільш сприйнятливий до різного роду негативних впливів. Приблизно 80% всіх викиднів випадають на перші 12 тижнів після зачаття.

А наскільки ймовірно, що нова вагітність після раннього викидня не закінчиться також плачевно? Статистика говорить нам про те, що у кожної четвертої жінки ситуація повторюється, а при повторенні цього 2-3 рази, нормально виносити вагітність може тільки відсотків 30-50 жінок. Однак, не все так страшно. У багатьох випадках правильна постановка діагнозу і грамотне лікування дають хороший шанс стати батьками.

І, нарешті, причини. Якщо переривання відбулося в першому триместрі, причому випадок одноразовий, швидше за все, виною цьому стали хромосомні аномалії. Тобто плід спочатку був нежиттєздатний, і організм від нього «позбавився».

1. Імунні фактори (у жінки дуже сильний імунітет, плід сприймається як чужорідне тіло).

2. Истмико-цервікальна недостатність (шийка матки мимовільно розкривається на терміні 3-6 місяців через свою «слабкість», унаслідок тиску на неї плода і навколоплідних вод).

3. Вади розвитку матки (дворога, сідлоподібна, перегородка усередині органу і т. Д.).

4. Інфекції (цитомегаловірус, краснуха, ВІЛ і т. Д.).

5. Патології і захворювання щитовидної залози (з цієї причини, наприклад, може з'явитися брак прогестерону - гормону, необхідного для розвитку ембріона).

6. Вагітність, що наступила при встановленій в порожнині внутрішньоматкової системи з метою контрацепції (тонус матки підвищений, в піхву опускаються нитки спіралі, що сприяє більш легкому проникненню всередину матки інфекції; дуже небезпечно, якщо плацента утворюється поруч зі спіраллю, імовірна її передчасне відшарування, а значить - сильна кровотеча).

7. Тератогенні фактори (прийом заборонених майбутнім мамам лікарських препаратів, проходження заборонених при цікавому положенні процедур і т. Д.).

Обстеження після викидня

Лікарі рекомендують проходити обстеження тільки в тому випадку, якщо самовільні аборти повторилися 3 і більше разів (у випадку з коротким терміном). Так як на невеликих термінах дізнатися причину нещастя рідко вдається, результатами гістології рідко в даному випадку цікавляться як медики, так і їх пацієнтки. Але планування вагітності після викидня багаторазового - це тема дуже серйозна. Приблизний перелік аналізів і обстежень, які рекомендується пройти жінці або подружжю.

1. Аналізи на ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом: цитомегаловірус, мікоплазма, уреаплазма і т. Д.).

2. УЗД малого таза. Причому бажано двічі за цикл (в першу і другу фазу).

3. Аналіз крові на гормони: тестостерон, пролактин, прогестерон, св. Т3 і Т4, 17-ОП. Він також зазвичай здається двічі за цикл.

4. Загальні аналізи крові та сечі. Кров на цукор - обов'язково.

5. Дослідження каріотипу (проходять обидва подружжя) - генетичний аналіз.

6. Аналіз на здатність згущуватися крові (гемостазиограмма), аналіз на антитіла до ХГЛ і АФС.

7. Проби на біологічну сумісність крові.

Планування дитини після самовільного аборту

Вагітність після викидня на ранньому терміні обов'язково повинна бути запланованою, обидва чоловіки повинні дотримуватися ряду правил і знати про деякі обмеження, щоб максимально знизити ризик повторення неприємної ситуації.

Звичайно, в першу чергу потрібно здати всі аналізи і пройти обстеження (ми писали про це вище). По-друге, жінці необхідно почати приймати вітаміни, але тільки не комплексні. Для того щоб максимально вберегти дитину від патологій нервової системи, необхідно ще за 2-3 місяці до початку вагітності і протягом її першої половини пити фолієву кислоту (400 мкг на добу). Доза для хворих на діабет і на епілепсію повинна бути зменшена в 4 рази, а для жінок, у яких вже є (або були) діти з дефектом нервової трубки, доза повинна бути вище в рази (скільки точно приймати фолієвої кислоти - підкаже лікар).

Інші ж лікарські засоби приймаються тільки за призначенням лікаря, який знає про планування дитини. По можливості лікар призначить найбільш безпечні препарати, якщо ж безпечних і ефективних аналогів лікарських препаратів немає, краще відкласти ненадовго планування. До речі, дуже небезпечні для вагітних на ранніх термінах вітаміни А і D у великих дозах - це також може стати причиною викидня.

Харчування має бути гармонійним і збалансованим. Худнути шляхом дотримання дієти і виснажливих фізичних навантажень - зараз не час. Алкоголь вживати і курити не рекомендується. Любителькам кави слід або відмовитися від своєї пристрасті, або знизити частоту вживання кофеїновмісних напоїв - не більше 2 кухлів в день дозволяється.

Якщо жінка не перенесла ще краснуху і вітрянку, необхідно зробити від них щеплення. Якщо майбутня мати не носій токсоплазмозу, то краще не торкатися до сирого м'яса, не їсти немиті фрукти та овочі, не прибирати туалет за тваринами.

Пам'ятайте, вагітність після викидня можлива. Головне - вчасно пролікуватися і дотримуватися всіх рекомендацій лікарі при плануванні дитини і в період виношування.

спеціальний пошук

Бачила сон? Розтлумач його!

Наприклад: риба
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...