Вагітність після завмерлої вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Планування вагітності

Вагітність після завмерлої вагітності

Вагітність після завмерлої вагітності

Вагітність після завмерлої вагітності іноді пов'язана c труднощами. У цій статті ми постараємося відповісти на питання, можливо, тривожні вас з цього приводу.

Чи можна завагітніти після вагітності, що завмерла?

Чи можна завагітніти після вагітності, що завмерла? Можна, але доведеться почекати. Має пройти час, краще рік. Це пов'язано з вискоблюванням матки, яке вам робили, щоб витягти мертвий плід. Після року пройдіть огляд, і гінеколог дасть (або не дасть поки) вам дозвіл вагітніти знову. Він оцінить стан шийки і порожнини матки, то, наскільки вони відновилися після чистки. Обов'язково плануйте нову Вагітність , щоб не повторилося завмирання!

Планування вагітності після завмерлої вагітності

Планування вагітності після завмерлої вагітності включає: здачу аналізу крові та гінекологічне УЗД, хромосомний аналіз і гістологічний аналіз витягнутого плода. Причиною завмерлої вагітності часто стають статеві інфекції. Так що вам перед зачаттям, ймовірно, доведеться пройти курс лікування антибіотиками. Необхідно буде, якщо виявлені ЗПСШ, пройти курс лікування також вашому партнерові.

Вагітність після 2 завмерлих вагітностей

Вагітність після 2 завмерлих вагітностей обов'язково повинна бути ретельно запланованої. Не залишайте спроб!

 • Визначення антитіл до вірусів і найпростіших. 
 • Бактеріологічний посів. 
 • Аналізи на гормони (повний перелік уточнюйте у лікаря). 
 • Клінічний аналіз крові. 
 • Імунологічне дослідження. 
 • Гемостазіограмма: основні показники згортання крові (коагулограма), включаючи вовчаковий антикоагулянт (ВА).
 • Попийте разом з партнером вітамінні комплекси і препарати фолієвої кислоти. Фолієва кислота знижує ймовірність внутрішньоутробних патологій, несумісних з життям плода.

  Вагітність після вискоблювання завмерла

  Вагітність після вискоблювання завмерла бажано планувати не менш, ніж через рік після того, що сталося. Організму необхідно відновитися.

  Ви перенесли не тільки фізичну, а й психологічну травму, адже очікувана вагітність повинна була стати такою важливою подією у вашому житті. У вас шок і розпач, тому в такому стані наступну вагітність не варто планувати.

  Як уникнути повторення трагедії? Чому це сталося?

  Вагітність зазвичай завмирає на ранніх термінах, але може завмерти і за місяць до пологів. Найбільш небезпечні 3, 4 і 11 тижні вагітності.

 • Генетичні порушення. Буває, що природа помиляється, і дитина в утробі не може розвиватися далі.
 • Брак жіночих статевих гормонів. Після вагітності, що завмерла лікар призначить вам дослідження рівня гормонів.
 • Вагітність часто може завмирати після проведеного штучного запліднення.
 • Вживання майбутньою мамою наркотиків і алкоголю.
 • Інфекції: краснуха, грип, гонорея, хламідіоз, герпес.
 • Після вискоблювання завмерла півроку відпочиньте від гінеколога, прийдіть до тями. Не варто відразу проходити обстеження. Ці півроку охороняйтеся. Не плануйте вагітність під тиском чоловіка і його родичів. Поговоріть зі своєю подругою або мамою. Зверніться до психотерапевта, якщо виявите у себе ознаки депресії.

  Після того, як ви прийшли в себе, час діяти. Відвідайте гінеколога і зробіть УЗД малого таза і здайте кров на гормони. Також визначають рівень аутотела в крові.

  Зверніть увагу на свій спосіб життя. Якщо працюєте на шкідливому виробництві, змініть роботу, дитина варта того!

  Включайте в ваш раціон зелень, м'ясо і рибу. Уникайте надмірного вживання солі і цукру, смаженого і копченостей, кави і алкоголю.

  Проводьте півтори години в день на свіжому повітрі. Перегляньте режим дня. Спіть 8-9 годин на добу. Намагайтеся більше ходити босоніж, особливо влітку.

  Не забувайте про ранкову зарядку, заняттях у спортзалі та басейні.

  Завмерла вагітність після ЕКЗ

  Завмерла вагітність після ЕКЗ зустрічається приблизно в 20% випадків. Жінка може ніяк не помічати, що щось не так: матка і раніше збільшується. Все виявляється на черговому УЗД або, коли відшаровується плацента. Жінка насторожується при появі кров'яних виділень.

  У більшості випадків нічого не заважає вам провести павторное ЕКО. Може знадобитися медикаментозна терапія і навіть перебування в лікарні на збереженні.

  Найбільш часто завмерла вагітність після ЕКЗ - наслідок інфекцій і гормональних порушень. Саме тому перед ЕКО ЗПСШ потрібно вилікувати, а гормональний фон нормалізувати. Причиною може стати також занадто густа кров матері або резус-конфлікт. При повному обстеженні у таких жінок, виявляють антифосфоліпідний синдром. Якщо кров надто густа, необхідні для розвитку плода речовини перестають надходити в плаценту.

  Викидень після вагітності, що завмерла

  Викидень після вагітності, що завмерла найчастіше трапляється через порушення гормонального фону - нестачі прогестерону - гормону, що відповідає в організмі за протікання вагітності. Тому, щоб уникнути викидня після вагітності, що завмерла, потрібно пройти аналіз на гормони і лікування, якщо це буде потрібно.

  Пам'ятайте, що викидень - це трагічна проблема, яка може трапитися в житті кожної жінки, але особливо у тій, яка раніше вже переживала втрату дитини. Якщо жінка не може два рази виносити дитину, кажуть про звичне невиношування вагітності.

  Якщо у вас ранній термін вагітності і зникли звичні при ній явища - токсикоз і нудота, насторожитеся. Це може бути завмерла вагітність. При вагітності, що завмерла немає кровотечі і болі внизу живота, як при викидні.

  Викидень після вагітності, що завмерла найчастіше провокується генетичними порушеннями або статевою інфекцією. Причиною можуть стати бактеріальні інфекції, захворювання щитовидної залози, низька маса тіла. Герпес і бактеріальний вагіноз - також часта причина.

  Попереднє обстеження допоможе запобігти викидень після вагітності, що завмерла.

  Ретельно плануйте вагітність після завмерлої вагітності - і у вас буде здоровий, красивий і бажаний малюк!

  Інші статті по темеЗамершая вагітність: лікування та планування вагітності | Мій ГінекологSearch this site

  Завмерла вагітність: лікування та планування вагітності

  Завмерла вагітність це загибель плода на терміні вагітності до 20 тижнів. Про причини вагітності, що завмерла, її симптоми і методи діагностики читайте в першій частині: Завмерла вагітність: причини і симптоми.

  Лікування завмерла

  Завмерла вагітність на ранніх термінах рано чи пізно закінчується самовільним абортом. Проте, від моменту загибелі ембріона до його відторгнення з порожнини матки може пройти кілька тижнів. За цей час може розвинутися запалення, кровотеча та інші неприємні ускладнення. Саме тому більшість лікарів не рекомендують чекати, поки відбудеться викидень, а вважають за краще провести вишкрібання порожнини матки і видалити загиблий ембріон відразу після того, як діагноз вагітності, що завмерла був остаточно підтверджений.

  Вишкрібання (чистка) при вагітності, що завмерла проводиться під загальним наркозом, а вся процедура триває не більше 30-40 хвилин. Іноді для видалення загиблого ембріона використовується вакуумна аспірація. Не варто плутати чистку після вагітності, що завмерла з абортом, навіть якщо методи одні і ті ж. Аборт це переривання нормально протікає вагітності з життєздатним ембріоном. При вагітності, що завмерла переривати вже нічого, так як загибель ембріона вже сталася. Не варто звинувачувати себе в тому, що ви зробили аборт при вагітності, що завмерла, так як це був не аборт, а лікування після вже трагедії, що трапилася.

  Після вискоблювання гінеколог направляє отриманий матеріал на спеціальне гістологічне обстеження. Гістологія при вагітності, що завмерла допомагає зрозуміти причини того, що сталося.

  Що буде після чистки при вагітності, що завмерла?

  Відновлення після вискоблювання при вагітності, що завмерла може затягнутися на кілька тижнів.

  У перші дні після вискоблювання:

  • Якщо з вами все в порядку, то вас випишуть з лікарні в той же день. Лікар призначить антибіотики для профілактики запалення і знеболюючі ліки, так як болі після чистки можуть бути досить інтенсивними.

  • Повернувшись додому, зберігайте постільний режим протягом доби. Інтенсивні фізичні навантаження в перші дні після вискоблювання можуть призвести до кровотечі.

  • Болі внизу живота після вискоблювання при вагітності, що завмерла можуть зберігатися протягом декількох днів. Не потрібно терпіти біль, якщо вона виражена. Ви можете прийняти знеболююче. Зазвичай, Ібупрофен допомагає впоратися з цими болями.

  • Виділення після вискоблювання при вагітності, що завмерла можуть бути досить інтенсивними і тривають від кількох днів до 2 тижнів. На час цих виділень використовуйте прокладки, але не тампони. Використання тампонів в цій ситуації може викликати небезпечне запалення.

  У перші тижні після вискоблювання:

  • Гінекологи рекомендують утриматися від сексу протягом мінімум 2 тижнів після вискоблювання. Якщо по закінченні цього часу у вас зберігаються кров'янисті виділення, то слід дочекатися їх повного припинення. Залежно від вашої ситуації, лікар може дати інші рекомендації.

  • Якщо ви відновлюєте статеве життя, то подбайте про методи контрацепції. Вагітність після вискоблювання завмерла може наступити вже в перші тижні, тому не варто практикувати незахищений секс до тих пір, поки ваш лікуючий лікар не повідомить, що ви можете приступити до планування вагітності знову.

  Наступні місячні після завмерлої вагітності можуть прийти через 2-6 тижнів після вискоблювання.

  Негайно зверніться до гінеколога, якщо після вискоблювання:

  • Температура тіла піднялася до 38С і вище
  • Кровотеча посилилося і вам доводиться міняти прокладку щогодини або частіше
  • Кров'янисті виділення ( «місячні») тривають більше 2 тижнів підряд
  • Виражені болі внизу живота не проходять при прийомі знеболюючих
  • Виділення з піхви мають неприємний запах

  Обстеження після вагітності, що завмерла

  Багато пар задаються питанням «що робити після вагітності, що завмерла, чи потрібно нам обстежитися?» На це питання немає єдиної відповіді, так як все індивідуально.

  У більшості випадків завмерла вагітність відбувається через «випадкових» помилок на ранніх стадіях розвитку ембріона, тому гінекологи зазвичай не призначають ретельних обстежень після першої вагітності, що завмерла. В цьому немає сенсу, так як ніякої «провини» з боку жінки або її партнера просто не існує. Завмерла вагітність може трапитися у абсолютно здорової пари, і в цьому випадку шанси на успішну вагітність в майбутньому дуже високі.

  Аналізи після вагітності, що завмерла зазвичай призначаються в тому випадку, якщо це сталося вже не в перший раз. Більшість гінекологів рекомендують обстежитися після другої вагітності, що завмерла, а в західних країнах аналізи нерідко призначають тільки після третин вагітності, що завмерла.

  Отже, які аналізи потрібно здавати після вагітності, що завмерла? Все залежить від того, на якому терміні вона сталася, які дані гістології були отримані після вискоблювання, яку причину підозрює ваш лікуючий лікар. Найбільш поширені обстеження після вагітності, що завмерла це:

  • Загальний аналіз крові

  Вагітність після завмерлої вагітності

  11111 3.3 з 5 (3 голосів) 25/07/2014

  Деяким жінкам доводиться пережити трагічну подію - завмерла вагітність. Таким терміном називають патологію, яка пов'язана з невиношуванням плоду при нормальному перебігу вагітності. При цьому зупиняється розвиток ембріона, і він гине на терміні від моменту зачаття до 28 тижнів вагітності.

  Але життя триває, і, відновившись, жінка знову намагається стати мамою. Багатьох цікавить питання про те, коли можлива наступна вагітність після завмерлої вагітності. Адже часто жінка відчуває страх повторення такої ситуації. Розглянемо, чому трапляється така трагедія, і визначимо, коли і як потрібно починати готуватися до нової вагітності, щоб в результаті на світ з'явився довгоочікуваний малюк.

  Причини вагітності, що завмерла

  Для того щоб благополучно виносити і народити здорову дитину, перед тим як завагітніти після вагітності, що завмерла, потрібно встановити, що призвело до загибелі плоду в перший раз.

  Не завжди буває можливо визначити точну причину такої трагедії, але все ж фахівці виділяють основні фактори, які могли її спровокувати.

  Найбільш часто невиношування плоду провокують генетичні порушення. Патології в генетиці починають проявлятися досить рано, і практично всі вони несумісні з розвитком дитини. Цим пояснюється те, що в 70% випадків завмирання плода наступає на терміні до 8 тижнів вагітності. Дефекти генетики можуть передатися і від матері, і від батька. Іноді виникає генетична несумісність батьків.

  Другий за поширеністю причиною завмерлої вагітності бувають гормональні порушення. Як правило, вони пов'язані з дефіцитом в жіночому організмі естрогену або прогестерону. Також причина може бути в підвищеному рівні андрогену (чоловічого статевого гормону). В такому випадку вагітність після завмерлої вагітності можлива тільки після відновлення нормального гормонального фону жінки.

  Інфекційні захворювання теж нерідко призводять до розвитку патології. Найбільш небезпечними в цьому плані є такі захворювання, як краснуха, цитомегаловірус, грип, хламідіоз, гонорея.

  Доктора відзначають негативний вплив на перебіг вагітності і розвиток плоду таких шкідливих звичок, як куріння, вживання алкоголю, наркотиків - всі вони можуть привести до завмирання вагітності.

  І ще одним фактором ризику розвитку невиношування плоду є штучне запліднення (ЕКЗ).

  Коли можна завагітніти після вагітності, що завмерла

  Фахівці особливо відзначають, що не варто знову вагітніти раніше, ніж через 6 місяців після загибелі плоду. Важливо після цього важкого події хоча б 3 місяці відпочити, дати можливість організму відновитися і фізіологічно, і психологічно. І тільки після 3 місяців можна починати планування вагітності після завмерлої вагітності.

  До цього обов'язково потрібно берегтися. Засоби контрацепції найкраще обговорити з лікарем. Якщо наступне запліднення відбудеться в перші 2-3 місяці після невдалої спроби, у жінки значно зростає ризик появи патологій вагітності та розвитку плода.

  Планування вагітності після завмерлої вагітності

  Перед тим як завагітніти після вагітності, що завмерла, жінка повинна пройти певні обстеження. Причому деякі аналізи лікар призначить і її чоловікові.

  В першу чергу пацієнтку направлять на УЗД органів малого таза і щитовидної залози. За допомогою даного дослідження можна виявити приховані патології, які здатні привести до вагітності, що завмерла.

  Наступним етапом може бути дослідження крові на вміст гомоцистеїну (вид амінокислоти). При нормально розвивається вагітності вміст цієї речовини поступово знижується, починаючи з найперших тижнів терміну. Потім рівень гомоцистеїну відновлюється після пологів. При спочатку високому рівні гомоцистеїну в організмі може статися невиношування вагітності. Тому при своєчасному виявленні цієї проблеми концентрацію даної амінокислоти можна скорегувати до необхідної величини.

  Ще одним аналізом, який проводиться при підготовці до вагітності після завмерлої вагітності, є визначення рівня гормонів в організмі. При необхідності жінці призначається курс коректує гормональної терапії, який підбирається індивідуально для кожної пацієнтки.

  Обох батьків лікар направить на аналіз на приховані інфекції, оскільки дані захворювання часто бувають причиною завмирання вагітності. При цьому багато хто з них протікають безсимптомно, і людина може навіть не здогадуватися про їх наявність. Природно, тільки виявивши і вилікувавши такі захворювання, можна готуватися до нової вагітності після завмерлої вагітності.

  Додатково при необхідності лікар може призначити жінці дослідження крові на аутоантитіла, щоб визначити, чи не реакція чи імунної системи організму була причиною невиношування вагітності. При підтвердженні цього припущення призначається курс спеціальної терапії.

  У разі якщо жінка не знає точно, чи боліла вона в дитинстві краснухою, їй рекомендується здати аналіз на визначення антитіл до краснухи. Це захворювання також здатне привести до невиношування вагітності.

  Підготовка до нової вагітності

  Як правило, в більшості випадків обстеження не визначають серйозних патологій. Якщо ж будь-які відхилення стану здоров'я виявлені, жінці призначається лікування. Вагітність після завмерлої вагітності можна планувати тільки після повного лікування, яке підтверджується повторними аналізами.

  Але щоб звести до мінімуму всі ризики розвитку вагітності, що завмерла, жінці потрібно слідувати деяким рекомендаціям фахівців. Звичайно, лікар повинен уточнити, як саме правильно підготуватися до вагітності в кожному конкретному випадку. Однак існують загальні правила, дотримання яких допоможе незабаром стати мамою здорового малюка:

  • Проведення заходів по зміцненню імунітету (прогулянки на свіжому повітрі, загартовування, повноцінний сон);
  • Правильно складений раціон харчування, при якому в меню повинно бути включено досить фруктів, овочів, зелені, риби, рибопродуктів, м'яса і зменшено кількість смаженої, солоної, копченої та гострої їжі;
  • Прийом полівітамінних препаратів. Особливо при плануванні вагітності після завмерлої вагітності рекомендується приймати комплекси, що містять вітамін Е і фолієву кислоту. Краще це робити за призначенням лікаря;
  • Корисна фізична активність. Бажано вибрати плавання в басейні, дихальна гімнастика, танцювальні заняття;
  • Зведення до мінімуму впливу шкідливих речовин (небезпечне виробництво, побутова хімія, вихлопні гази);
  • Позитивний психологічний настрій, для створення якого підійде приємна музика, хороший фільм, спілкування з друзями.

  Невиношування вагітності - не вирок жінці. Після вагітності, що завмерла можна завагітніти і виносити міцного малюка. Головне - прислухатися до всіх рекомендацій лікаря і, звичайно ж, повірити в свої можливості.

  Вагітність після завмерлої вагітності

  Завмерла вагітність, яку ще дуже часто помилково називають завмерла вагітність, це стан, при якому плід перестає розвиватися і гине на терміні до 28 тижнів. Але найбільш часто завмерла вагітність трапляється вже на терміні до 12 тижнів. На цьому терміні дуже важко помітити, що плід перестав розвиватися. Як правило, жінка почувається цілком добре і ні про що не підозрює. Помітити перші ознаки можуть тільки жінки, які в перші тижні вагітності відразу почали відчувати токсикоз, сонливість, швидку стомлюваність. Якщо всі ці ознаки раптом різко зникли, можна запідозрити, що плід перестав розвиватися або вже загинув.

  Але в реальності жінки дізнаються, що вагітність припинилася вже на плановому огляді у лікаря, чи якщо почалися болі в животі і кров'янисті виділення. Лікар на УЗД діагностує, що плід за розмірами не відповідає своєму терміну, а також немає серцебиття.

  Причини вагітності, що завмерла

  Завмерла вагітність стала досить поширеною патологією. Вся справа в тому, що до цього стану може привести маса чинників, починаючи від звичайного гормонального збою, закінчуючи генетичними мутаціями. Саме тому дуже важливо пройти комплексне обстеження майбутньої матері і батька ще на стадії планування вагітності. І якщо в період планування лікарі діагностують будь-які відхилення у здоров'ї або аномалії, вони зможуть постійно вас спостерігати як до вагітності, так і на протязі всієї вагітності, щоб не допускати можливості її завмирання.

  Дуже часто завмерла вагітність стає наслідком банальним шкідливих звичок - куріння, спиртне, а також в наслідок інфекційних захворювань. Вагітність повинна наступити тільки за умови відмови від шкідливих звичок і повністю вилікуваних захворювань. Також варто відзначити, що інфекційні захворювання можуть привести до вагітності, що завмерла навіть на більш пізніх термінах вагітності.

  Ще однією розповсюдженою причиною завмерлої вагітності є порушення гормонального фону, як правило, недолік вироблення прогестерону (гормону вагітності).

  У тих випадках, коли у жінки немає шкідливих звичок, і аналізи на гормони нічого не показали, лікарі відправляють на комплексне обстеження, яке включає відвідування всіх лікарів, включаючи генетика.

  Наслідки і лікування завмерла

  Наскільки важкі будуть наслідки від вагітності, що завмерла, залежить від терміну. Звичайно, чим більше термін, тим важче наслідки, і тим важче курс лікування і відновлення організму.

  Після того, як лікар діагностував завмерла вагітність, жінці проводять чистку матки в стаціонарних умовах. На ранніх термінах можна обійтися спеціальними препаратами, що викликають викидень або звичайною вакуумної аспірацією, яка завдає мінімальної шкоди. На більш пізніх терміну необхідно хірургічне втручання - кюретаж (вишкрібання). Після хірургічного втручання ще необхідно пройти курс прийому антибіотиків та протизапальних засобів.

  Зазвичай організм жінки швидко відновлюється після вагітності, що завмерла, і вже через місяць-півтора приходять місячні і, відповідно, овуляція.

  Найбільш серйозним наслідком є ​​страх перед повтором. Жінка, що перенесла радість вагітності і страждання від її втрати, починає відчувати сильний страх перед повтором події. І тут може зіграти роль самонавіювання, і наступити психологічне безпліддя.

  Вагітність після завмерлої вагітності

  Щоб подібна ситуація не повторилася або взагалі не трапилася у тих, хто не хоче на себе це випробувати, потрібно більш серйозно поставитися до планування майбутньої вагітності.

  Що повинно включати в себе планування вагітності?

  Повне обстеження, як жінки, так і чоловіки. Обстеження повинно включати в себе консультацію таких лікарів як гінеколог, уролог, ендокринолог і генетик. Також жінці необхідно пройти УЗД-обстеження органів малого таза. Необхідно виключити антифосфоліпідний синдром у жінки, а також визначити групу крові батьків і їх резус-сумісність.

  Крім того, жінці необхідно ретельно стежити за своїм здоров'ям - вилікувати всі наявні захворювання (хронічні в тому числі), зміцнити імунітет.

  Планування вагітності має тривати близько 6 місяців, щоб встигнути відвідати всіх лікарів, пройти обстеження і підготувати організм до зачаття.

  Потрібно займатися фізкультурою, правильно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі регулярно, добре висипатися і уникати навіть найменших стресових ситуацій.

  У 80-90% випадках, жінки, одного разу випробували завмерла вагітність і що минули після цього обстеження, змогли успішно завагітніти і виносити дитину.

  Якщо жінка, незважаючи на всі обстеження і планування вагітності, все одно відчуває завмерла вагітність одну за одною, то лікарі діагностують уже «звичне невиношування». Цей стан вимагає більш глибокого обстеження і більше часу на підготовку. Дуже часто звичне невиношування пов'язане з самим організмом, який як би «програмує» себе на чергову невдалу вагітність.

  Якщо у вас трапилася завмерла вагітність, або ви просто плануєте першу вагітність, ви обов'язково повинні пройти комплексне обстеження, щоб виявити найменші відхилення у здоров'ї. Якщо після завмерлої вагітності не пройти обстеження і не усунути причини, є ризик знову дістати завмерла вагітність.

  Не нехтуйте плануванням, так як це вбереже вас і вашої майбутньої дитини від серйозних наслідків.

  ?
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...