Планування вагітності генітальний герпес Про вагітність і пологи

Головна » Планування вагітності

Планування вагітності генітальний герпес

Що таке герпес і як він передається?

Герпес це надзвичайно поширена вірусна інфекція. Вірус герпесу рідко викликає серйозні захворювання у дорослих людей, і основну небезпеку ця інфекція становить для вагітних жінок. Проникнувши в організм плоду під час вагітності або під час пологів, вірус простого герпесу може викликати важкі наслідки у новонароджених дітей.

Існує 2 типу вірусу простого герпесу:

Вірус простого герпесу 1 типу (ВПГ 1, HSV 1), як правило, викликає хворобливі висипання у вигляді пухирців на губах (герпес на губах). Зараження герпесом 1 типу зазвичай відбувається ще в дитячому і підлітковому віці, при контакті зі слиною зараженої людини (наприклад, при спільному використанні посуду, при поцілунку і т. Д.)

Вірус простого герпесу 2 типу (ВПГ 2, HSV 2), частіше викликає появу хворобливих висипань на статевих органах (статевий або генітальний герпес). Зараження герпесом 2 типу відбувається при сексуальному контакті. Це одна з найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Обидва типи вірусу простого герпесу можуть представляти загрозу для майбутньої дитини. Проте, герпес 2 типу при вагітності небезпечніше: він викликає важкі наслідки в 3 рази частіше, ніж герпес 1 типу.

Чим небезпечний герпес при вагітності?

Вірус герпесу при вагітності може викликати серйозні наслідки для майбутньої дитини: так, наприклад, герпес на ранніх термінах вагітності може призвести до вагітності, що завмерла і викидня. Якщо плід виживає, то внутрішньоутробне зараження цим вірусом може викликати такі наслідки:

 • Висипання на шкірі у новонародженого
 • Пошкодження очей
 • Недорозвинення головного мозку
 • Судоми
 • Затримка фізичного і розумового розвитку

Якщо зараження герпесом відбулося під час пологів, то можуть виникнути наступні ускладнення:

 • Поява висипань на шкірі або в роті, пошкодження очей
 • Запалення головного мозку (енцефаліт)
 • Дисемінована герпетична інфекція, яка призводить до смерті дитини в 80% випадків.
Герпес і планування вагітності

Якщо ви поки тільки плануєте вагітність, ваш лікар може рекомендувати обстеження на герпес. Аналізи на герпес входять в комплекс обстежень на TORCH-інфекції. це чотири найбільш небезпечні інфекції під час вагітності (токсоплазмоз. цитомегаловірус. краснуха і герпес). Знаючи заздалегідь, чи є у вас імунітет до цих захворювань, ваш лікуючий лікар дасть рекомендації, які можуть захистити вас і вашої майбутньої дитини від серйозних наслідків. Аналіз на вірус простого герпесу рекомендується здати не тільки вам, але і майбутньому батькові дитини.

Діагностика герпетичної інфекції на етапі планування вагітності включає аналізи крові на антитіла до вірусів простого герпесу 1 і 2 типу. Розшифрувати результати аналізів може тільки лікар, але ми спробуємо дати основні підказки до розшифровки отриманих результатів:

 • Антитіла IgG до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - негативно
 • Антитіла IgM до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - негативно

В даний момент ви здорові і в вашому організмі немає вірусу простого герпесу. Ця інфекція не загрожує майбутньої вагітності, проте вам слід дотримуватися всіх запобіжних заходів, щоб не заразитися герпесом під час вагітності. Ознайомтеся з рекомендаціями щодо профілактики герпесу при вагітності в кінці цієї статті.

 • Антитіла IgG до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - позитивно
 • Антитіла IgM до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - негативно

У вашому організмі присутній вірус герпесу і у вас є імунітет до цієї інфекції. Ви можете приступити до планування вагітності. Ризик того, що ви заразите майбутньої дитини герпесом під час вагітності або пологів існує, але він дуже малий і становить не більше 3%.

 • Антитіла IgG до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - негативно
 • Антитіла IgM до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - позитивно

Позитивний IgM до герпесу означає, що ви заразилися недавно і у вас ще не сформувався стійкий імунітет до цієї інфекції. Вам слід відкласти планування вагітності на деякий час і проконсультуватися з лікарем-інфекціоністом. Лікар може призначити противірусне лікування.

 • Антитіла IgG до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - позитивно
 • Антитіла IgM до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ 1/2 або HSV 1/2) - позитивно

Або ви заразилися герпесом недавно, або зараження відбулося давно, але в даний момент вірус активували. Вам слід відкласти планування вагітності на деякий час і проконсультуватися з лікарем-інфекціоністом. Лікар може призначити противірусне лікування.

Герпес при вагітності

Поява симптомів герпесу при вагітності може бути тривожним знаком, тому вам завжди слід повідомляти про це свого лікаря. Вірус простого герпесу може викликати такі симптоми:

Герпес губ при вагітності найчастіше буває викликаний вірусом герпесу 1 типу, який рідко викликає наслідки для майбутньої дитини.

Ризик розвитку ускладнень буде вкрай малий, якщо герпес губ з'явився у вас не в перший раз, і епізоди висипань на губах спостерігалися і до вагітності. Це означає, що у вас вже є імунітет до цього типу вірусу і він, швидше за все, не проникне в кров і не потрапить через плаценту до майбутньої дитини.

Якщо герпес губ при вагітності з'явився у вас вперше, і до вагітності висипань ніколи не спостерігалося, то ризик ускладнень для плода буде трохи вище. У цьому випадку вам слід відвідати лікаря і здати аналіз крові на антитіла до вірусів простого герпесу 1 і 2 типу. Щоб переконатися в тому, що вірус не нашкодив плоду, ваш лікуючий лікар може призначити серію повторних УЗД обстежень.

 • Статевий (генітальний) герпес при вагітності

Генітальний (статевий) герпес при вагітності проявляється наступними симптомами: хворобливі висипання у вигляді пухирців в промежині, на статевих губах або на слизових оболонках піхви і шийки матки, болі під час сексу і під час сечовипускання, виділення з піхви, підвищення температури тіла, головний біль т. д. Генітальний герпес зазвичай буває викликаний вірусом герпесу 2 типу, який частіше викликає небезпечні ускладнення під час вагітності.

Якщо ви вагітні і у вас з'явилися симптоми генітального герпесу, вам необхідно якомога швидше відвідати гінеколога. Лікар вас огляне і призначить необхідні аналізи, щоб уточнити ризик наслідків для майбутньої дитини.

Я заразилася герпесом під час вагітності. Який ризик, що я передам цю інфекцію майбутній дитині?

Герпес і зачаття

Дівчатка, щас все роз'ясню.

Отже, існує 2 типу герпесу. 1тіпа - герпес (звичайно він на губах зустрічається)
2 тип - генітальний герпес. Це вже трохи серйозніше. Він може на геніталіях виходити,
А може навіть і ніяк себе не проявляти (атипова форма, як у мене).

Але тут є одне велике питання - як ці 2 види герпесу впливають на дитинку.
Відповідь - якщо це не перший випадок висипання, то - ніяк!
Тобто, якщо у вас до цього були висипання герпесу, то ваш дитинка вже захищений вашими антитілами.
Можливість того, що дитина заразиться герпесом від вас становить 0,02% (жахливо маленька ймовірність)
Але це при тому, якщо у вас раніше були висипання, тобто ви вже хронічний носій герпесу.

Якщо ж ви заразитеся будь-яким герпесом (1,2 тип) під час вагітності, (тобто у вас
Вперше в житті з'явиться ця хвороба) то це загрожує
Аномаліями розвитку малюка і викиднями. Тому, якщо ПЕРВИННЕ зараження
Відбувається в першій третині вагітності, роблять аборт.

Але, не буду вас більше лякати! У вас напевно раніше були вже подібні висипання,
Тому ваша дитина захищена від цього осоружного вірусу!
Єдине, що можна порадити - зміцнити імунну систему.

Я живу в Франції. а вже медицина тут - повірте - в десятки разів вище від нашого,
Так ось мені професор тут сказав, що якщо це не перший випадок, а рецидив захворювання,
то висипання можуть виходити скільки завгодно раз - можна не турбуватися.
І не тільки на губах, але і на статевих органах - це не небезпечно.
Так що, не треба нервувати і не переживай! Все буде нормально!
Удачі!

Повністю згодна з Paradis. Для дитини небезпечно зараження під час вагітності, а ви вже є носієм герпесу. Так що не лякайтеся так. Герпес повністю не виліковується, а переходить в сонний стан, тоді немає ніяких висипань, ось тоді і беременнеть можна.

Я як же бути, якщо висипання з різною інтенсивністю все ж з'являються.

І що ви думаєте, рецедівіровал герпес. що робити?

Вітання! Мені допоміг препарат Алокін альфа. Загострення були десь кожні 2 місяці. Послекурса вже півроку немає рецедивов.

Допоможіть! вже зовсім не знаю що робити. Пропила курс Валтрекс, вже двічі на півроку. Останній раз місяць тому. Зараз перехворіла на грип, і видно не зниженому імунітеті знову висипало ((Не знаю, що й робити, не хочеться знову пити препарати, адже часто так не можна! Що робити. Може треба до якого фахівця звернутися? А то як же поаніровать дитини, якщо постійно герпес лізе ((А мені вже 30!

Зазвичай з'являються висипання, коли ослаблений імунітет, так що бережіть себе. У вас вже є антитіла проти герпесу, вони будуть дитини захищати від вірусу.
У мене буває герпес на губі вилазить пару раз на рік, і перед зачаттям і під час вагітності теж вилазив, на дитину це не вплинуло.

Скажіть як виглядав ваш аналіз. які були цифри?

Так висипанікс копійчану монету, дажебез свербіння, відразу захворіло, потім мокнути стало, погано що в такому місці, що навіть не підсушити ніяк. мазала зеленкою і лек-вами. через 5 днів пройшло. Пила Валтрекс знову.

Я теж згодна з Тетяною що ліки повинен лікар радити. А від себе тільки одне можу сказати: може, Вам клімат не підходить - якщо герпес постійно турбує? І імунітет потрібно підвищувати. Що у Вас з гемоглобіном? Напевно, знижений. Перегляньте своє харчування - щоб воно було повноцінним і здоровим, у мене дитина замість соку п'є водичку з шипшиновим сиропом, за осінь і зиму вона ні разу не хворіла поки, тьфу-тьфу, та й влітку інші діти то сопливих, то кашляють. Мені лікар під час вагітності радила сиропчик шипшиновий

Згодна, що препарати призначає лікар, але хочеться дізнатися все схеми лікування. Мені ось відомий дерматовенеролог написав курс 3 міс Валтрекс, щоб домогтися ремісії, але не імуностимуляторів нічого. Як лікуватися, якщо нічого не радять ((

Герпес і планування вагітності

Відправлено 12 жовтня 2007 - 9:38

Герпес він в крові і я про герпес генітальний
Я носій і чоловік тепер теж носій. АЛЕ у нього не було ніразу рецидиву і висипань (мабуть імунітет оч сильний) а у мене кожен цикл рецидив.
Вилікувати зрозуміло нема чого йти. але потрібно зробити щоб рецидиви були не частіше 1-2 разів на рік.

Просто одне з ліків кіт мені врачь виписала: порошок 1 шт коштує 1600 рублів. а його нуно 2 рази в день щодня протягом 3 місяців. от і рахуйте. я в шоці.

Просто жо цього мені теж підвищували імунітет більш доступними препаратами. і толку не Було.

Відправлено 12 жовтня 2007 - 9:59

Tigra , у мене така ж фігня. - # 092;
Заразилася давно, до минулої вагітності.
Моя Б протікала жахливо. АЛЕ. причин для цього була ціла купа. а зовсім ні м герпес.

Думала полікуватися, але почитала літературу і зрозуміла - що сенсу нуль!
Єдине, чим можна собі допомогти - зміцнювати імунітет, а не таблетки їсти-ними тільки ще гірше зробиш!
Раніше він з'являвся кожного місяця перед М, Топер 2 рази в рік.
З'явився і в цьому циклі - відразу як стала свічки з прогестероном ставити - мабуть реакція така.

Почесний житель форуму

Відправлено 12 жовтня 2007 - 10:01

Alenka PK пише:

Знайшла схему: Макропен 1 таб 3 рази на день
Доксициклин 1 таб 2 р. в день
Зовиракс 1 таб 3 р. в день
Мірамістин спринцювання
Свічки (не пам'ятаю назву, але запитай у будь-якій аптеці від герпесу тобі покажуть).


так це тольо для того, що б прибрати його зовнішній прояв. - # 092; : - # 092;
Зсередини його все-одно не вивести.

Побачила світ у віконці

Відправлено 12 жовтня 2007 - 10:12

Дівчата відповідаю всім відразу.

Інших болячок немає. раніше все вилікувала.
Макропен і запропонована схема не спрацювала і нічого не змінилося.
Якщо не лікувати? то які ускладнення у дитини можуть бути?

ASwan, а з дитинкою твоїм все гуд? мене просто такі ужастики розповіли. у подруги був герпес. було близько 5 викиднів. коли все таки завагітніла. то народила і дитинко з просіазом, діатезом і нервовими розладами. ((((

Лікування мені цей мега врачь призначила ось яке:
віусід по 2 порошку в день - 3 місяці
валтрекс по 1 таблетки в день - 3 місяці
по 5 уколів панавір і глутоксіма
купа кремів зовнішньо.

Прочитайте НУ очеееень ДОРОГО

Почесний житель форуму

Відправлено 12 жовтня 2007 - 10:18

ASwan, а з дитинкою твоїм все гуд? мене просто такі ужастики розповіли. у подруги був герпес. було близько 5 викиднів. коли все таки завагітніла. то народила і дитинко з просіазом, діатезом і нервовими розладами. ((((


до 9 років у неї все було добре. а потім пішли всякі бяки, але зараз взагалі складно знайти 100% здорових діток. життя таке.
Але нічого страшного немає.

Ця беременноть у мене була перша і єдина (поки-що).

Коли була Б, то предвикідишевое стан виникло через тиждень після затримай. червона кров і висока ТТ.
Лежала на збереженні 3 раз по 1,5 місяці: '(
Пологи були просто жах!

Але головне - моя дочка: D

Але не лякайся - герпес тут ні при чому - мені взагалі ставили безпліддя на тлі хронічного запалення придатків + ендометріоз (або щось в цьому роді). щороку по місяцю лежала в лікарні - і все бестолку (кожен раз вивозили на швидкій).

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...