Обвиття пуповини 39 тижні Про вагітність і пологи

Головна » Пологи

Обвиття пуповини 39 тижні

Вагітність

Обвиття пуповини: чого варто побоюватися

В першу чергу зауважимо, що обвиття пуповини відбувається приблизно в 20% вагітностей і саме по собі не вважається серйозною патологією. Однак в деяких випадках обвиття може бути небезпечно для плода. У цій статті ми розповімо про причини, діагностиці та можливі ускладнення.

Плацента та пуповина формуються в жіночому організмі в кінці першого триместру. Вважається, що довжина пуповини зумовлена ​​генетично (короткої вважається пуповина менше 40 см, довжиною - більше 70 см). Усередині цієї «магістралі» знаходиться одна вена і дві пупкові артерії. Через вену ембріон отримує необхідні для його розвитку поживні речовини та кисень, в артеріях ж збирається вуглекислий газ і інші «відходи життєдіяльності», які потім через плаценту виводяться в організм матері.

В даний час вважається, що обвиття пуповини можуть сприяти такі фактори: внутрішньоутробна гіпоксія (нестача кисню) у плода і підвищений рівень адреналіну в крові майбутньої мами (спровокований, як правило, частими стресами). Обидва ці факти сприяють надмірної рухливості малюка.

Щоб виявити цю патологію, вагітної спочатку проводять кардіотокографічного дослідження (КТГ - реєстрація серцебиття і рухів) плода. Цей метод дозволяє визначити ознаки гіпоксії у малюка. УЗД дає можливість виявити петлі в області шиї плода, а колірне доплерівське картування встановлює кратність обвиття. У тому випадку, якщо обвиття загрожує здоров'ю дитини, подібні дослідження повторюються по ходу вагітності регулярно (оскільки малюк постійно рухається, і обвиття може зникнути).

Зазвичай пуповина обвивається навколо шиї плода, рідше - навколо кінцівок. Обвиття може бути також комбінованим (наприклад, оповиті шия і рука малюка). Також розрізняють туге і нетугое обвиття (другий варіант є менш небезпечним).

Якщо обвиття пуповини зберігається до моменту пологів, акушер-гінеколог може вдатися до стимуляції родової діяльності (але тільки в тому випадку, якщо частота серцевих скорочень малюка не відповідають нормі). Як тільки з родових шляхів з'являється головка новонародженого, лікар звільняє шию від петель пуповини, оскільки її сильне натяг перешкоджає кровотоку.

Якщо обвиття несе реальну загрозу здоров'ю або навіть життю плода, майбутній мамі призначають планове кесарів розтин (яке проводиться зазвичай після 37 тижня вагітності). Найбільш небезпечно подвійне або багаторазове туге обвиття. яке веде до укорочення і натягу пуповини, звуження просвіту судин і різкого зниження кровопостачання тканин дитини. Під час пологів обвиття пуповини також може спровокувати відшарування плаценти. У цьому випадку лікарі можуть вдатися до екстреної операції.

Малюки, які перенесли небезпечні варіанти обвитий, в результаті задушення народжуються на світ з синюватим або сірим відтінком шкіри. У деяких випадках таких новонароджених на час поміщають в барокамеру.

Як знизити ризики:
- регулярно проходите всі необхідні обстеження;
- Уникайте стресів;
- «Поставляйте» малюкові кисень, частіше буваючи на природі і виконуючи рекомендовану лікарем дихальну гімнастику.

Обвиття пуповиною плода

Зміст:

Майбутня мама за період вагітності, а, можливо, і раніше, не раз могла чути хвилюючі історії про пологи дитини при обвиття пуповиною, які змушували її серце завмирати від страху. Що ж може статися в такій ситуації? Як цьому запобігти? Давайте розберемося з цим питанням.

Що таке пуповина?

Пуповина, або пупковий канатик - сполучнотканинний тяж, що зв'язує дитину з матір'ю через плаценту. У товщі цього тяжа проходить одна вена, яка постачає малюка киснем і поживними речовинами, і дві артерії, що виносять продукти обміну речовин плоду. У нормі пуповина має довжину від 40 до 60 см і завширшки близько 2 см. Іноді лікарі стикаються з проблемою довжиною пуповини (більше 70 см) або навпаки короткою (до 35-40 см). Одним з ускладнень довгою пуповини є обвиття її навколо частин тіла плода і утворення вузлів.

Розрізняють одноразове і багаторазове, ізольоване (навколо однієї частини тіла) і поєднане (наприклад, навколо шиї і тіла), туге і нетугое обвиття пуповиною.

Причини обвиття

Факторами освіти вузлів і обвиття пуповиною є:

Всі ці фактори, в сукупності або окремо, можуть призводити до підвищеної рухливості плода і більшого обсягу рухів, при яких він і заплутується, обвивається в своїй пуповині. Хочеться відзначити, що малюки мають здатність самостійно виплутуватися з такої ситуації. Тому в разі постановки діагнозу (при УЗД) «обвиття пуповиною одноразове навколо шиї» - це ще не привід для паніки. Швидше це є сигналом для майбутньої мами і ведучого вагітність акушера, для того щоб бути трохи уважніше до цієї вагітності.

Як відбуваються пологи при обвиття

Обвиття пуповиною частин плоду не відноситься до патологічного стану вагітності, воно зустрічається у 25% жінок, і Абсолютна більшість пологів проходять без ускладнень .

Такі пологи нічим не відрізняються від звичайних, лише припускають більш уважне спостереження за станом плоду під час сутичок і власне родового процесу під засобом постійного і тривалого моніторингу за серцебиттям плоду.

Інформація Найбільш розповсюдженим різновидом обвиття пуповини є Обвиття навколо шиї малюка (частіше одноразове, нетугое), яке, як правило, не представляє ніякої небезпеки для нього. Відразу ж після народження голівки акушер просто звільняє шию дитинку від петель пуповини, і далі пологи проходять як зазвичай.

Небезпечним може бути лише багаторазове туге обвиття пуповиною. При таких обставинах вже в першому періоді пологів будуть реєструватися ознаки кисневого голодування плода. В цьому випадку акушер може вибрати тактику проведення екстреної операції кесаревого розтину.

Загрози і наслідки

Важливим критерієм стану малюка є не сама наявність обвиття, а ознаки гіпоксії з цієї причини. Найбільш складна ситуація виникає, якщо за рахунок обвиття відбувається перетискання судин пуповини, і в ній порушується кровообіг, а значить і доставка поживних речовин і кисню. Тоді дитина ще внутрішньоутробно починає страждати від нестачі кисню, що вимагає постійного медичного контролю. У разі, якщо відбувається погіршення стану плода, то вже в терміні 37 тижнів може бути прийнято рішення про дострокове пологах шляхом кесаревого розтину.

Як уникнути обвиття пуповиною плода?

Заходи профілактики обвиття досить прості і зводяться до правил ведення здорового способу життя.

Майбутній мамі рекомендується більше часу проводити на свіжому повітрі і почати виконувати дихальну гімнастику, все це допоможе наситити організм киснем, а малюка позбавити від можливої ​​гіпоксії.

Додатково Стресові ситуації повинні бути виключені з життя вагітної жінки. Спокій і тільки спокій!

Дуже добре пам'ятаю момент, як тижня на 26-ій, коли їхала в автобусі, відчула в животі різкий біль, таку, як якщо б мене зсередини щось тягнуло. я тоді мало не закричала від несподіванки. «Ну все - кажу матері - Софія в пуповині заплуталася!» Мама, звичайно ж давай мене заспокоювати, говорити, щоб я не вигадувала, але я то все зрозуміла. Тому, коли на 33-ій тижні на УЗД мені сказали, що у моєї донечки обвиття пуповини навколо шиї, я нітрохи не здивувалася. Правда мені сказали, що воно ще може розмотати. Але мені чомусь не вірилося. Я облазила весь інтернет у пошуках відповіді, чому ж можуть бути наслідки? І ось, що я з'ясувала:

Факторами формування обвиття пуповиною є підвищена рухова активність плода, яка може бути обумовлена ​​внутрішньоутробною гіпоксією (т. Е. Недоліком надходження кисню), багатоводдя, підвищенням адреналіну в крові матері внаслідок стресових впливів. Закономірно, що в переважній більшості випадків до обвиття різних частин тіла плода призводить довга пуповина.

Чим же це загрожує?

Найчастіше ускладнення, що виникає при обвиття пуповини, - це поява гіпоксії плода, яка виникає в результаті здавлювання судин пуповини при її натягу або тугому обвиття навколо тулуба, шиї або кінцівок дитини. Досить часто це відбувається в той момент, коли плід починає просуватися по родових шляхах.

При неодноразовому обвиття пуповини формується коротка пуповина, яка, по-перше, може перешкоджати просуванню плода по родових шляхах, і, по-друге, розтягуючись при кожній сутичці, може привести до передчасної відшарування плаценти від стінки матки (в нормі плацента відділяється від стінки матки після народження плода), що веде до необхідності екстреного оперативного розродження.
У рідкісних випадках при багаторазовому обвиття пуповини навколо шиї плода можуть виникнути такі ускладнення, як розгинальні вставляння голівки плоду, що може утруднити народження дитини природним шляхом. Справа в тому, що при нормальному вставлянні плода в таз матері голівка перебуває в стані помірного згинання.

При обвиття пуповини принципи ведення пологів мають ряд важливих моментів:
ретельно контролюється внутрішньоутробний стан плода по КТГ і шляхом вислуховування серцебиття плода через передню черевну стінку;
при появі ознак гіпоксії плода тактика залежатиме від періоду пологів, коли ці ознаки з'явилися. Якщо ознаки страждання плода з'являються в першому періоді пологів (період розкриття шийки матки), коли до закінчення пологів ще далеко, проводиться кесарів розтин, якщо гіпоксія плода виявляється в другому періоді (періоді вигнання плоду), то для якнайшвидшого завершення пологів при прорізуванні голівки виробляють розсічення промежини (епізіотомія), при народженні голівки, не чекаючи народження всього тіла дитини, петлі пуповини по можливості знімають.
Розуміє, я сказала лікарю і акушерці, що у нас обвиття. У підсумку народилася моя дівчинка на одній потузі в сдухкратним тугим обвиттям пуповини навколо ший. «ТАК дворазове!!» - тільки й вигукнули лікарі, коли з'явилася голівка. Я навіть уявити собі не могла, що можна так швидко рухати руками, коли побачила, як спритно лікар її розмотала.

Так що, як бачимо, лякатися тут нічого. І з обвиттям цілком можна народжувати природним шляхом без ризику для малюка.

18 Вересень 2009 о 15:45

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...