Коротка пуповина на які терміни роблять кесарів Про вагітність і пологи

Головна » Пологи

Коротка пуповина на які терміни роблять кесарів

Кесарів розтин. Показання для операції, протипоказання, критерії призначення, етапи операції, післяопераційний період, ускладнення

Чому набрякають ноги після кесаревого розтину? Що робити?

Під час вагітності у багатьох жінок виникають набряки на ногах. Їх поява пов'язана з рядом фізіологічних змін в організмі. Після пологів, природним шляхом або шляхом кесаревого розтину, набряки повинні поступово пройти. Якщо вони зберігаються або наростають, це може бути пов'язано з різними причинами :

 • Венозна недостатність і варикоз вен нижніх кінцівок;
 • Тромбоз вен ніг;
 • Порушення роботи серця (серцева недостатність);
 • Порушення роботи нирок (при цьому частіше з'являються набряки на обличчі, але можуть виникати і на ногах);
 • Білкова недостатність (нестача білка в організмі);
 • Ендокринні захворювання.

Як зменшити набряки на ногах :
 • Найчастіше тримати ноги в піднесеному стані . Вночі під них можна підкладати подушку.
 • Носити компресійну білизну або перебинтовувати ноги з ранку еластичними бинтами.
 • Виконувати фізичні вправи на ноги, рекомендовані лікарем.

Ці заходи допомагають боротися з симптомом, але не вирішують первісну проблему. Потрібно обов'язково відвідати лікаря і почати лікування захворювання, яке призвело до виникнення набряків на ногах після кесаревого розтину.

Чому після кесаревого розтину турбують запори? Що робити?

Будь-які операції на черевній порожнині, включаючи кесарів розтин, можуть призводити до Атонії кишечника . знижується тонус його стінки, скорочення стають млявими. Це призводить до запорів.

Причини атонії кишечника після кесаревого розтину :

 • Операція, роздратування листків очеревини.
 • Антибіотики та інші лікарські препарати, які призначають жінці після кесаревого розтину.

Симптоми :
Що таке кесарів розтин (КС)?

Кесарів розтин це хірургічна операція, під час якої лікарі отримують плід з порожнини матки через розріз в животі. Кесарів розтин може бути Плановим . коли дату операції призначають ще під час вагітності, або Екстреним . незапланованим, внаслідок серйозних ускладнень під час вагітності або пологів.

В яких випадках призначають планове кесарів розтин (КС)?

Показання до кесаревого розтину визначаються акушером-гінекологом, який веде вагітність, і можуть бути наступними:

 • Якщо раніше жінка вже народжувала шляхом кесаревого розтину і у неї є вертикальний розріз на матці, або якщо жінка перенесла 2 і більше операції кесаревого розтину. Природні пологи в цих ситуаціях можуть бути вкрай небезпечні в зв'язку з підвищеним ризиком розриву матки.
 • Якщо у жінки є рубці на матці, пов'язані з іншими хірургічними втручаннями (наприклад, внаслідок операції з видалення міоми матки).
 • При багатоплідній вагітності. Якщо жінка виношує двійню, то за певних умов природні пологи бувають можливі, однак, нерідко лікарі рекомендують зробити планове кесарів розтин. У разі трійні або четверні розродження можливо тільки шляхом кесаревого розтину.
 • При тазовому передлежанні плода. Природні пологи при тазовому передлежанні можливі, однак, вони можуть призвести до високим ризиком ускладнень як з боку матері, так і з боку плоду, в зв'язку з чим сучасні лікарі в цій ситуації рекомендують пологи шляхом кесаревого розтину.
 • При патологічних положеннях плода (косе, поперечне). Такі стани зустрічаються вкрай рідко, і єдиним шляхом безпечних пологів в цьому випадку є операція.
 • При низькій плацентації і передлежанні плаценти. Якщо плацента прикріплена занадто близько до шийки матки, або якщо вона перекриває собою канал шийки матки, природні пологи в цій ситуації стають неможливі.
 • При міомі матки. якщо вона може перешкоджати проходженню плоду через родові шляхи.
 • При серйозних захворюваннях у вагітної: деякі вади серця, артеріальна гіпертензія, деякі інфекційні захворювання, такі як генітальний герпес. гострі кондиломи і ВІЛ-інфекція.
 • При патологіях малого таза у вагітної (вузький таз, переломи тазових кісток в минулому і т. Д)
 • При аномаліях розвитку плода, якщо відомо, що природні пологи можуть завдати плоду шкоду (наприклад, при дефектах нервової трубки).
 • При проблемах з пуповиною: якщо УЗД виявило туге обвиття, якщо петля пуповини розташовується між голівкою плоду і шийкою матки, при короткій пуповині і т. Д.
 • Якщо очікується, що плід дуже великий.
 • В інших ситуаціях, якщо лікар, провідний вагітність, вважає, що природні пологи можуть бути небезпечні для майбутньої матері або для майбутньої дитини.
В яких випадках призначають екстрене кесарів розтин (ЕКС)?

Екстрене кесарів розтин, як випливає з назви, призначається в якості екстреної заходи, спрямованої на порятунок життя майбутньої матері або плода в надзвичайній ситуації. Надзвичайна ситуація може виникнути під час вагітності або під час пологів.

Під час вагітності:

 • При важкої фето-плацентарної недостатності, якщо обстеження (кардіотокографія, або КТГ) виявить порушення роботи серця у плоду.
 • При розвитку пре-еклампсії, яка проявляється вираженим підвищенням артеріального тиску, появою білка в сечі, сильними набряками на ногах, руках і обличчі вагітної і деякими іншими симптомами.
 • При передчасному відшаруванні плаценти, яка проявляється вираженим маточним кровотечею, болями в животі і порушенням рухової активності плода (плід перестає ворушитися).
 • При розвитку інших станів, які змушують лікаря переконатися в тому, що очікування може бути небезпечним для вагітної або для плода.
 • Якщо розкриття шийки матки зупиняється і лікарське лікування не допомагає запустити цей процес знову.
 • Якщо кардиотокография (КТГ) виявляє порушення роботи серця у плоду в час сутичок.
 • При випаданні пуповини. Це небезпечний стан, при якому петля пуповини розташовується під предлежащей частиною плода.
 • При вираженому матковій кровотечі в пологах, яке може бути симптомом передчасного відшарування плаценти.
 • При розвитку інших станів, які змушують лікаря переконатися в тому, що природні пологи можуть бути небезпечні для вагітної або для плода.
Чи можливо кесарів розтин за бажанням вагітної?

Можливість проведення операції кесаревого розтину без прямих свідчень, за бажанням самої вагітної, в даний час широко обговорюється в медичних колах. Деякі фахівці вважають, що розродження шляхом кесаревого розтину дозволяє майбутньої матері уникнути болю і стресу, неминучих під час пологів, а також знижує ризик крововтрати під час пологів і травмування плода. Проте, дослідження виявили, що у немовлят, народжених в результаті операції кесаревого розтину, частіше спостерігаються проблеми з диханням, а у жінок підвищується ризик серйозних ускладнень при наступних вагітностях.

Приймаючи рішення про те, чи народжувати самостійно, або попросити лікаря призначити пологи шляхом кесаревого розтину, майте на увазі наступні рекомендації гінекологів:

 • Відмовтеся від операції в тому випадку, якщо ви плануєте мати кілька дітей. Кожна наступна вагітність після операції кесаревого розтину пов'язана з підвищеним ризиком ускладнень.
 • Прийміть рішення на користь природних пологів. якщо єдина причина, по якій ви сумніваєтеся, це страх болю. Сучасна медицина пропонує широкий спектр ефективних методів знеболення пологів.
 • Уважно вивчіть всі плюси і мінуси кесаревого розтину, ознайомтеся з можливими ускладненнями операції і вирішите, чи готові ви ризикнути.
 • Поспілкуйтеся з декількома жінками, які пройшли через операцію кесаревого розтину.
 • Якщо ви прийняли рішення про планову операцію, майте на увазі, що вона повинна бути здійснена не раніше 39 тижня вагітності.
На якому терміні роблять планове кесарів розтин (КС)?

Незважаючи на те, що плід вважається доношеним вже з 37 тижня вагітності. гінекологи рекомендують призначати планове кесарів розтин не раніше 39 тижня вагітності. Як правило, кесарів розтин призначається на день, близький до попередньої дати пологів, або ПДР, розрахованої ще при першому зверненні до гінеколога з приводу вагітності (розрахувати свою ПДР можна тут).

Як підготуватися до планової операції кесаревого розтину (КС)?

23 травня 2009, 20:48

Добрий день. Підкажіть, чи можу я вимагати кесарів в даній ситуації? Пирвие пологи були природними, впринципі для мене все ок, навіть майже не боляче було, сама народила спокійно. але дитина. було подвійне обвиття пуповиною і при пологах виявилося, що пуповина коротка. на потугах вона просто стягуючі дитини назад. спасибі величезне лікарям-професіоналом, дитини витягали буквально вручну, розмотували всередині мене. але все таки він задихнувся, задушився пуповиною. відкачували близько хвилини. слава Богу все добре закінчилося, але з другим, пам'ятаючи це, не хочу так ризикувати. з Данькой мені на узі ще в 30 тижнів обвиття встановили. якщо з цією вагітністю знову те ж саме буде і побачать обвиття (що швидше за все, так як і мій тато, і я, і сестри народжувалися з обвиттям), я хочу просити кесареве. чи це можливо? зроблять, якщо в показаннях буде тільки обвиття?

23 травня 2009, 20:50

Народжуйте за контрактом: доплатите за КС і все.

23 травня 2009, 20:57

Дуже часто при обвиття роблять кесарів, вам дали народити самій, що, з одного боку, добре, а для дитинки. слава богу, що обійшлося

Моя знайома другого народжувала через КС на її прохання, це факт.

23 травня 2009, 20:57

А я знаю лікарів-акушерів, які народжують такі складні пологи і навіть з подвійними обвиття. головне щоб вони про це знали заздалегідь. і пуповину перевірили по довжині.

Але не буду вас відмовляти від кс, у мене самої їх було 2, молодший був 2жди обмотаний по шиї і 1 раз по тілу, добре що було кесареве, еслиб народжувала сама, було б жорстко

23 травня 2009, 20:59

ЦИТАТА (Summer # 064, 23 травня 2009, 21:57)

Дуже часто при обвиття роблять кесарів, вам дали народити самій, що, з одного боку, добре, а для дитинки. слава богу, що обійшлося

Моя знайома другого народжувала через КС на її прохання, це факт.


Велике спасибі. мені то звичайно самої простіше, але за дитину дуже боюся виходячи з минулого досвіду.

23 травня 2009, 21:05

ЦИТАТА (МамаБелочка # 064, 23 травня 2009, 21:59)

ЦИТАТА (Summer # 064, 23 травня 2009, 21:57)

Дуже часто при обвиття роблять кесарів, вам дали народити самій, що, з одного боку, добре, а для дитинки. слава богу, що обійшлося

Моя знайома другого народжувала через КС на її прохання, це факт.


Велике спасибі. мені то звичайно самої простіше, але за дитину дуже боюся виходячи з минулого досвіду.


Знову ж таки не хочу відмовляти, але у мого первістка-кесаренка були проблемки зі здоров'ям.
У нього хоч і не було гіпоксії, але перші півроку ми жах як тонус (під час сну голову запрокідовал на 90градусів назад), були метеозалежні і після всього - гіперактивні.
Так що кесарів не завжди благо для порятунку

23 травня 2009, 21:07

У 17 пологовому будинку навіть за контрактом вид розродження вирішує лікар. у мене була зворотна ситуація: я нЕ хотіла кесарів але до останнього вердикт був один: кесареве. у мене було поперечне передлежання плода. але я-таки домоглася що в кінці терміну малюк перекинувся і тоді мені дозволили народжувати нормально. до речі народжувала я з подвійним обвиттям і ось мій лікар навпаки сказала що це комір життя і щоб я не хвилювалася: у діток з обвиттям (за умови що пуповина не коротка) точно не згорнуть шию під час пологів і менше% родових травм у т. ч. ДЦП, тому що голова надійно фіксована. Народила нормально, пуповину зняли на моїх очах.
Але думаю можна знайти пологовий будинок де вам зроблять кесарів з епідуралку (навіть спати не будете)

23 травня 2009, 21:18

Взагалі мені бачиться, краще домовитися з лікарем на платні пологи (в сенсі, без контракту, а платити лікареві в руки) і бажано по-знайомству, в цьому випадку відношення більш уважне. Якщо обстеження покаже, що пуповина коротка крім обвиття, то лікар перестрахується, звичайно.
А що стосується неврологічних проблем кесарят, то це не тенденція. Мій син теж кесаренок, і ттт, немає проблем ні з фізичним, ні з розумовим розвитком. Повірте, дитина, народжена в асфіксії, схильний до набагато більш серйозний ризик отримати проблеми в майбутньому. У сестри моєї в 25 років, коли обстежували на предмет мігреней, виявили рідину в якомусь відділі мозку (вибачте за дилетантське виклад, точніше не можу сказати, не медик). Це сталося через чверть століття після народження, а лікар відразу запитав, як вона народилася, чи не було асфіксії, ми тільки брови підняли від подиву, а він сказав, що якісь зміни відбуваються, і з'являється ризик виникнення патологічних процесів при несприятливих умовах.

23 травня 2009, 21:50

Malika0085 . я народжувала в 17 першого, з другим туди ж хочу. у мене в самої дуже легкі пологи, у мене больовий поріг дуже низький і я болю не відчуваю. я за дитину хвилююся. у нас після цього задухи дуже великий тонус був і проблеми з нервами досі.

23 травня 2009, 21:56

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...