На якому тижні знімають акушерський пессарий Про вагітність і пологи

Головна » Пологи

На якому тижні знімають акушерський пессарий

Пессарій акушерський

О-о-о Так у вас шийка матки розкривається, - простягає гінеколог при черговому огляді. - Потрібно ставити кільце. І тільки від одного потрібно вам стає погано. А тут ще це кільце Що за штука? Навіщо? Що тепер буде? Більшість жінок схильне панікувати завчасно, а вагітні майже все саме так і роблять. Але в даному випадку якраз не варто турбуватися і сумніватися: пессарий допоможе вам доносити вагітність, яка опинилася під загрозою.

Що до чого?

Пессарій акушерський розвантажує - це механічне пристосування, що використовується для підтримки матки, сечового міхура і прямої кишки. Він являє собою виріб у формі кілець різного діаметра, з'єднаних між собою, через що гінекологи називають його ще просто - кільцем. Вона виконана з еластичного біологічно чистого матеріалу. Всі краю кільця ідеально згладжені, тому воно не травмує тканини.

Пессарій вводиться в піхву і утримує шийку матки. не даючи їй розкриватися. Він перерозподіляє навантаження і зменшує тиск плоду на шийку. При загрозі та підвищений ризик передчасних пологів пессарий допомагає зберегти і продовжити вагітність. Така необхідність виникає при Іствік-цервікальної недостатності (зокрема, при короткуватою шийці матки) і при виношуванні декількох плодів, які своєю вагою тиснуть на шийку, прискорюючи її розкриття. Також кільце застосовується для профілактики розвитку ІЦН.

Постановка пессарія - процедура малоприємна, але зате швидка і рідко викликає больові відчуття у жінок. Однак до введення кільця слід попередньо підготуватися, а саме - заздалегідь вилікувати всі інфекції, якщо такі є (дуже часто при вагітності загострюється кандидоз). Також врахуйте, що пессарий вводиться при спорожнення сечовому міхурі.

Процедура займає кілька хвилин: лікар обробляє кільце гелем або маззю (нерідко для цього застосовується гліцерин або Клотримазол - по ситуації) і вводить його в піхву пацієнтки. Правильно підібраний розмір допомагає встановити кільце максимально точно і фізіологічні. Для визначення необхідного розміру можна скористатися такою таблицею:

Після введення

Ніяких особливих дій при носінні кільця не потрібно. Надалі вагітній потрібно буде лише здавати мазок на бактеріологічні аналізи кожні 2-3 тижні, заодно гінеколог буде оглядати стан шийки матки. Але є один нюанс, який може засмутити багатьох майбутніх мам і тат: після постановки акушерського пессарія вагінальний секс протипоказаний, так що при відсутності інших заборон доведеться підшукати йому альтернативу.

Витягувати акушерське кільце (так само, як і вводити) можна як у стаціонарі, так і амбулаторно. Для цього слід прийти до гінеколога на терміні в 36-38 тижнів. Витягується він так само швидко і просто, як ставиться.

Відгуки та коментарі

Майже всіх жінок перспектива постановки пессарія на перших порах лякає і засмучує. Але потім виявляється, що не такий страшний звір, як його малюють, і що завдяки цьому нехитрому пристосуванню дійсно цілком можна доходити до покладеного терміну. Втім, не завжди. Акушерська кільце не дає стовідсоткової гарантії, і навіть з ним пологи можуть трапитися передчасно.

Жінки визнають, що пессарий практично не відчувається в носінні і не доставляє дискомфорту, але ось при установці і витяганні все ж доставляє не просто дискомфортні, а й хворобливі відчуття.

Практика показує, що після зняття кільця може пройти від одного дня до 3 тижнів, перш ніж ви народите, - тут все індивідуально. Тому його знімають, як правило, не пізніше 38 тижня.

Застереження

Пессарій акушерський нерідко є єдино правильним рішенням при загрозі передчасних пологів. Однак, на жаль, ставити його можна не всім жінкам. Так, серед протипоказань - стану і захворювання, при яких продовження вагітності може бути небезпечно. Не можна ставити кільце, якщо в другому і третьому триместрах у жінки спостерігалися повторювані кров'янисті виділення.

Крім того, в ряді випадків пессарий необхідно витягти достроково: при розриві плодових, в разі виникнення необхідності екстреного розродження, при розвитку хоріоамніоніта.

В процесі носіння пессарий може трохи зміститися, і не виключено розвиток механічного кольпіту, про що свідчить поява Белей. Ситуація легко можна виправити при гінекологічному огляді.

Якщо матка жінки має підвищену чутливість і збудливість, то в цілях запобігання її скорочень необхідно прийняти спазмолітик за 30-40 хвилин до введення або вилучення пессарія.

Звичайно ж, повторно акушерське кільце використовувати не можна - воно одноразове.

Спеціально дляberemennost. net - Олена Кичак

Пессарій акушерський: відгуки

Обговорення

А ЩЕ. знімають на тридцять сьомому тижні і якщо він дійсно стояв у справі пологи можуть початися відразу, або через кілька днів, якщо стояв для перестраховки, лікарі кажуть що гуляти будемо тижні до сорок першого, а то і більше. пологи можуть початися і з ним, тобто якщо малюк дозрів він постукає, знімуть цей пластик, а він може і передумати, і пологи будуть пізніше, мені так лікар сказав сьогодні їздила з ним знайомитися)))) коротше справа практично непередбачуване, залишається розслабитися, чекати, і нічого не бояться, вивчити як починаються перейми і навчитися насолоджуватися пекельної болем))))))))))

Я теж чула що при знятті пологи можуть відразу початися, а можуть через пару днів. так що коли знімати поїдете то відразу і пакетик з дрібничками з собою візьміть =)
Мені поставили на 30 тижні при розкритті на 2 пальця і вкороченні шийки до 2,8 см.
Мені ще цікаво він може злетіти? я з ним вже 2 тижні ходжу. поки все окей =)

Сьогодні знову від лікаря, виявляється знімати треба не на 37 ой, а на тридцять восьмій тижня, але пологи можуть початися і з ним, як сказала мій лікар, голова виштовхне пессарий без проблем, він не заважає початку пологів. але допомагає довше там все потримати, знімає тиск з матки, злетіти просто так він не може, звичайно якщо там не колупатися)))))))) просто шийка може продовжувати зменшуватися і з ним теж, а може зупиниться, що дає нам можливість народити доношеної дитини. якщо у вас 28мм і це перші пологи, вам точно на зняття з пакетиком їхати)))))) мені з моїми 33мм сказали кирдик, і що народжу відразу після зняття, якщо доходжу до нього і все не почнеться раніше (((головне стежте за інфекцією, і не пропускайте промивання інакше біда, якщо загноїлися його знімуть і далі не зрозуміло що буде.

Судячи з дат ви вже народили, не могли б відповісти, чим все закінчилося?)) Мені теж поставили на 25 тижні, зараз я на 35, і в перший раз чую, що відразу ж при видаленні АПР можуть початися пологи.

Акушерський пессарий: як його ставити і носити?

Багато вперше чують це дивне слово пессарий тільки на черговому огляді гінеколога. У вас шийка матки відкрита на 1 см, - підсумовує лікар. - Зараз дамо Вам ліки, а якщо не допоможе, то будемо ставити пессарий! З слів доктора можна зрозуміти, що пессарий - це щось проти відкриття шийки матки, щось, що повинно допомогти шийці залишатися закритою, а значить - зберегти вагітність.

Пессарій акушерський: що це

Правильна назва цього предмета - акушерський пессарий розвантажує. І завдання його - підтримувати шийку матки, пряму кишку і сечовий міхур, тобто - діяти разгружающе на ці органи, рятувати їх від надмірного тиску. Пессарій виглядає як велике кільце, оточене маленькими кільцями, з'єднаними між собою. Часто лікарі акушери-гінекологи називають пессарий просто словом: кільце, ніж вводять пацієнток в оману. Пессарій має гладкі краю, від чого він не травмує шийку матки і піхву, і тому введення пессарія практично безболісно. Також, пессарий виготовлений з екологічно чистих матеріалів, і тому практично не викликає алергічних реакцій.

В яких випадках ставлять пессарий?

Акушерський пессарий ставиться при ІЦН, загрозу викидня, тобто - коли всі ознаки наявності. Ознаками загрозливого викидня може бути укорочена раніше терміну шийка матки. Зазвичай, якщо шийка матки пропускає палець, і по консистенції вона м'яка (це може встановити лікар акушер-гінеколог на огляді), то зазвичай рекомендують ставити пессарий.

Як правило, вкорочення шийки матки на ранніх термінах вагітності. або в другому триместрі вагітності, сприяє тонус матки. Тонус матки проявляється у вигляді появи занадто ранніх сутичок Брекстон-Хігса, які можуть турбувати вагітну жінку. А лікар робить висновок про тонусі матки при гінекологічному огляді, пальпації живота пацієнтки, а також - за результатами УЗД. УЗД може досить точно показати в якому місці матки є тонус, і що потрібно зробити.

Як ставлять пессарий?

Установка пессарія - процедура практично безболісна. Лікар спочатку повинен обробити кільце маззю (зазвичай це - гліцерин), а потім ввести в піхву жінки і закріпити на шийці матки. Слід зауважити, що песарії бувають різних розмірів, в залежності від розмірів внутрішніх статевих органів жінки. Тому, щоб підібрати відповідний пессарий, необхідно точно знати розміри шийки матки.

Якщо у жінки спостерігається підвищений тонус матки, то приблизно за півгодини до введення пессарія, їй необхідно прийняти смазмолітік, що зменшує маткові скорочення.

На зображенні нижче показано, як лікар ставить пессарий на шийку матки жінки. Як бачите, процедура ця - зовсім не складна, а у багатьох жінок ще й безболісна.

Переваги акушерського пессарія:

Висока ефективність пессарія, не залежно від терміну вагітності;

Пессарій допомагає уникнути травмуючої корекції ІЦН за допомогою хірургії;

Коли ставлять і коли знімають пессарий?

Як правило, пессарий ставлять після 20-и тижнів вагітності. проте бувають і винятки. Вам слід поговорити про це зі своїм лікарем акушером-гінекологом. Після того, як Вам поставили пессарий, нічого особливого робити не потрібно, тільки здавати необхідні аналізи на бактеріологічну флору 1 раз в 2-3 тижні. Ще слід пам'ятати, що лікарі не рекомендують вести статеве життя після установки пессарія.

Знімають акушерський пессарий не раніше 38-й тижнів вагітності, і цю процедуру, також, повинен проводити акушер-гінеколог. Чому пессарий знімають так пізно? Справа в тому, що після зняття пессарія шийка матки зазвичай розслабляється, а це сприяє її швидкому розкриттю. Вважається, що після зняття пессарія, пологи можуть початися протягом одного тижня.

Що ще потрібно знати про песарії?

Іноді зміщення пессарія може викликати кольпіт - запалення статевих органів жінки. В такому випадку необхідний візит до лікаря для виправлення становища пессарія. Також, існують протипоказання для носіння пессарія, наприклад, якщо у жінки спостерігалися кров'янисті виділення між другим і третім триместрами вагітності.

У деяких випадках необхідно дострокове зняття пессарія, наприклад - при розриві плодових, передчасний початок пологів або при початку інфекційного процесу в матці, такого, як хориоамнионит.

Як ви бачите, акушерський пессарий - річ часом необхідна і досить безпечна, практично ніколи не викликає алергічних реакцій з боку жіночого організму. Тому не бійтеся використовувати пессарий, якщо лікар порекомендував Вам його носіння.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...