Жінка померла при пологах як оплатити лікарняний Про вагітність і пологи

Головна » Пологи

Жінка померла при пологах як оплатити лікарняний

Замовити послугу

Дитина при пологах померла

Питання: Жінка пішла у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами (лікарняний лист представлений), посібник нараховано та виплачено повністю. Дитина померла при пологах. Як вчинити, якщо працівник захоче вийти на роботу достроково? Які можуть бути варіанти і як поступати з посібником?

Відповідь: Відповідно до ст. 255 Трудового кодексу РФ жінкам за їх заявою і на підставі листка непрацездатності надається відпустка по вагітності та пологах з виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню у встановленому федеральними законами розмірі.

Ст. 10 Федерального закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ Про забезпечення допомога з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах громадян, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню передбачено, що відпустка по вагітності та пологах становить 140 календарних днів - 70 днів до пологів і 70 днів після. У виняткових випадках відпустка може бути продовжений.
Згідно п. 52 Наказу Міністерства охорони здоров'я РФ від 01.08 № 514 Про Порядок видачі медичними організаціями листків непрацездатності при народженні мертвого плоду або живого плода, не пережив перші 6 повних діб (168 годин), листок непрацездатності видається на весь період непрацездатності, але на строк не менш трьох днів. У разі якщо новонароджений пережив перші 6 повних діб (168 годин), листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами видається строком на 156 календарних днів.

Суму допомоги жінка може отримати як перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами, так і після нього, надавши лікарняний лист. У зв'язку з тим, що лист непрацездатності виданий на 140 днів відповідно до законодавства, організація здійснила виплату співробітниці і обгрунтовано задекларувала даний витрата за рахунок коштів ФСС.

Разом з тим, ситуація в якій гине дитина при народженні взагалі було проігноровано ніякими нормативними документами. Відгук лікарняного листа також не передбачений.
При цьому ФСС РФ не має законних підстав не проводити відшкодування витрат по оплаченому лікарняним листком. На нашу думку, при відмові органів ФСС відшкодування всієї суми свою позицію організації, можливо, доведеться відстоювати в судовому порядку, тим самим створити судовий прецедент.
У разі якщо працівник вийде на роботу в період перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами згідно з листком непрацездатності, втрачається право на виплату відповідної допомоги. Єдиним варіантом в ситуації, що склалася є укладення цивільно-правового договору, завдяки чому співробітниця зможе отримати і допомогу, і винагороду за договором.

Консультаційно-правовий відділ Компанії Ю-Софт

Виплата декретної допомоги в разі, якщо дитина померла після народження

Цитата: Питання: Жінка пішла у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами (лікарняний лист представлений), посібник нараховано та виплачено повністю. Дитина померла при пологах. Як вчинити, якщо працівниця захоче вийти на роботу достроково? Чи буде виплачуватися допомога по вагітності та пологах в даному випадку?

Відповідь: Відповідно до ст. 255 Трудового кодексу РФ жінкам за їх заявою і на підставі листка непрацездатності надається відпустка по вагітності та пологах з виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню у встановленому федеральними законами розмірі.
Статтею 10 Федерального закону від 29.12.2006 N 255-ФЗ Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством передбачено, що відпустка по вагітності та пологах становить 140 календарних днів - 70 днів до пологів і 70 днів після. У виняткових випадках відпустка може бути продовжений.
Згідно п. 52 Порядку видачі медичними організаціями листків непрацездатності, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 01.08 N 514, при народженні мертвого плоду або живого плода, не пережив перші 6 повних діб (168 годин), листок непрацездатності видається на весь період непрацездатності, але на термін не менше трьох днів. У разі якщо новонароджений пережив перші 6 повних діб (168 годин), листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами видається строком на 156 календарних днів.
Суму допомоги жінка може отримати як перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами, так і після нього, представивши лікарняний лист. У зв'язку з тим що листок непрацездатності видано на 140 днів відповідно до законодавства, організація здійснила виплату працівниці і обгрунтовано задекларувала даний витрата за рахунок коштів ФСС РФ.
Разом з тим ситуація, в якій гине дитина при народженні, взагалі було проігноровано ніякими нормативними документами. Відгук лікарняного листа також не передбачений.
При цьому ФСС РФ не має законних підстав не проводити відшкодування витрат по оплаченому лікарняним листком. На нашу думку, при відмові органів ФСС РФ в відшкодування всієї суми свою позицію організації, можливо, доведеться відстоювати в судовому порядку.
У разі якщо працівниця вийде на роботу в період перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами згідно з листком непрацездатності, втрачається право на виплату відповідної допомоги. Єдиним варіантом в ситуації, що склалася є укладення цивільно-правового договору, завдяки чому працівниця зможе отримати і допомогу, і винагороду за договором.

О. С. Борисова
ТОВ ІК Ю-Софт
Регіональний інформаційний центр
Мережі КонсультантПлюс
11.01

Наказ МЗСР 514 втратив чинність у зв'язку з набранням чинності Наказом МЗСР від 29 червня 2011 N 624н Про затвердження Порядку видачі ЛИСТКІВ непрацездатності. У новому Порядку (Наказ 624н) немає умов, схожих на ті, які виділені синім кольором.

Наталя Сорокіна, експерт сервісу Контур. Бухгалтерія

Цитата (Ravi): Добрий день. У нас така ситуація, працівниця перебуває у декретній відпустці, народила буквально днями, дитина на жаль помер на наступний день.
Так у мене питання, я здавала в соцстрах її документи, обіцяли відшкодувати витрати на слід тижня. Але той факт, що дитина померла не повинен же вплинути на оплату, але ж? Вона забрала копію лікарняного, що в таких випадках роблять, поясніть будь ласка. І ще, якщо вона вийде на роботу поки не пройшли 70 днів після пологів, як їй нараховувати зарплату? Покладаються їй ще які небудь соціальні виплати?

Наталя Сорокіна, експерт сервісу Контур. Бухгалтерія

Ведіть облік і здавайте звітність безкоштовно

Зручно з сервісом Контур. Бухгалтерія

Підключитися до сервісу для роботи з онлайн-касами

2008-2016 «Бухгалтерія Онлайн»
Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ: Ел № ФС77-33557 від 03.10 р

При повному або частковому використанні матеріалів сайту активне посилання на www. buhonline. ru обов'язкове! Детальніше.

Для коректного відображення сайту встановіть нову версію браузера Оновити браузер

Що робити: лікарняний по вагітності та пологах виплачений, а жінка втратила плід?

Питання

Жінка оформила відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами на весь час родового лікарняного. Лікарняний по вагітності та пологах оплачується повністю. Жінка втратила дитину до пологів. Чи стягується сума лікарняного? Чи потрібно переоформлювати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами або жінка може його відгуляти повністю.

Відповідь

Від того, в який період вагітності відбулися пологи, залежить термін, на який видається лікарняний лист:

1. У разі настання передчасних пологів при терміні до 27 повних тижнів вагітності і народженні мертвого плоду, або якщо дитина народиться живим, але проживе менше шести повних діб (168 год.), Співробітниці видадуть лікарняний листок на термін не менше трьох календарних днів (як при загальному захворюванні).

2. Якщо новонароджений переживе перші шість повних діб, а також якщо пологи настануть в період з 28-ї до 30-ї тижнів вагітності, співробітниці буде виданий лікарняний листок по вагітності та пологах строком на 156 календарних днів.

3. У всіх інших випадках на 30-му тижні вагітності співробітниця отримає лікарняний листок по вагітності та пологах на 140 календарних днів.

Таким чином, співробітниця в будь-якому випадку отримає лікарняний листок того чи іншого виду, а Вам потрібно буде його прийняти, оплатити і надати (при необхідності) відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами На весь термін, зазначений у листку непрацездатності, незалежно від фактичного результату пологів.

Наступний відгук лікарняного листка, раніше виданого медичним закладом неможливий ні за яких обставин, навіть в разі народження мертвої дитини або його смерті згодом (Порядок, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011 № 624н).

Як випливає зі статті 255 Трудового кодексу, допомога по вагітності та пологах виплачується за період відпустки по вагітності та пологах. Це означає, що для його отримання жінка повинна оформити відпустку. При цьому важливо пам'ятати, що робота на умовах трудового договору під час перебування в декретній відпустці не допускається.

Однак деякі роботодавці в подібних ситуаціях укладають з особами цивільно-правовий договір на надання послуг або виконання робіт (судова практика приведена нижче), що дозволяє де-факто зберегти право жінки на отримання допомоги по соціальному страхуванню.

З метою виключення суперечок з ФСС рекомендуємо з питання можливості офіційного дострокового припинення відпустки по вагітності та пологах з перерахунком нарахованої допомоги звернутися в Ваш територіальний ФСС.

Подробиці в матеріалах Системи Кадри:

1.Ответ: Питання з практики: чи потрібно надавати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами та виплачувати допомогу, якщо дитина померла під час пологів

Відповідь на це питання залежить від того, на який період вагітності припали пологи. При цьому співробітниці в будь-якому випадку буде покладено посібник того чи іншого виду. Пояснюється це наступним.

Роботодавець оформляє відпустку і допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами на підставі заяви працівниці та лікарняного листка, форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26 квітня 2011 № 347н (ч. 5 ст. 13 Закону від 29 грудня 2006 № 255-ФЗ) . При цьому обов'язок роботодавця надати відпустку і призначити і виплатити допомогу по представленому співробітницею лікарняним листком не ставиться в залежність від фактичного результату пологів і тривалості життя новонародженого.

Порядок видачі лікарняних листків затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011р. № 624н. Зокрема, в ньому встановлені терміни і правила видачі листка непрацездатності вагітним жінкам в залежності від ходу перебігу їх вагітності. Можливі наступні варіанти.

Якщо вагітність перервана на ранньому терміні - до 21-го повного тижня, то жінці видають лікарняний листок не по вагітності та пологах, а як при звичайному захворюванні на термін не менше трьох календарних днів (п. 50 Порядку, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011 № 624н).

У разі настання передчасних пологів в період від 22 до 30 тижнів вагітності незалежно від їх результату співробітниця отримає листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами терміном на 156 календарних днів. Це випливає з положень пункту 49 Порядку, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011 № 624н. і медичних критеріїв народження. затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27 грудня 2011 № 1687н.

У всіх інших випадках буде діяти загальний порядок, згідно з яким лікарняний листок по вагітності та пологах тривалістю на 140 календарних днів співробітниця отримає на 30-му тижні вагітності (п. 46 Порядку, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011 № 624н).

Наступний відгук лікарняного листка, раніше виданого медичним закладом неможливий ні за яких обставин, навіть в разі народження мертвої дитини або його смерті згодом (Порядок. Затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 червня 2011 № 624н).

Таким чином, співробітниця в будь-якому випадку отримає лікарняний листок того чи іншого виду, а роботодавець зобов'язаний буде його оплатити. При настанні пологів на 22-му тижні вагітності і в більш пізній термін співробітниця має право претендувати на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами та його оплату протягом всього терміну, зазначеного в листку непрацездатності, незалежно від фактичного результату пологів. Якщо ж вагітність перерветься на більш ранньому терміні - до 21-го повного тижня, то право на тривалу відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами у співробітниці не виникне, але вона отримає звільнення від роботи і допомогу по хворобі на період відновлення.

З повагою і побажанням комфортної роботи, Катерина Зайцева,

Експерт Системи Кадри

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...