Курсова робота тазове передлежання Про вагітність і пологи

Головна » Пологовий будинок

Курсова робота тазове передлежання

Санітарно-епідеміологічний режим пологового будинку. Тазове передлежання плода. Класифікація, діагностика. Ведення в жіночій консультації. Структура і організація роботи пологового відділення

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ПИТАННЯ з акушерства
Для студентів 4 курсу медико-профілактичного факультету

1. Санітарно-епідеміологічний режим пологового будинку. Основні показники роботи пологового будинку.

Санітарно-епідеміологічний режим родовспомогательного установи спрямована на попередження виникнення внутрішньолікарняної інфекції та ліквідацію виникли захворювань. Акушерська установа 1-2 рази на рік закривають для провітрювання і профілактичної санобробки. Не рідше одного разу на рік проводять косметичний ремонт з миттям або забарвленням стін. Щодня проводиться лікарський огляд зіва та шкіри персоналу, що приступив до роботи, з обов'язковою реєстрацією в журналі.

Медичні працівники повинні своєчасно повідомляти про контакт з хворими на ангіну, ГРЗ. При виявленні у медперсоналу гнійничкових захворювань шкіри, ангіни та ГРЗ персонал усувають від роботи. Медперсонал повинен бути забезпечений індивідуальними шафами для зберігання власного одягу, одягу для роботи і змінному взутті. Після огляду персонал приймає душ в санпропускнику, переодягають одяг і взуття для роботи, надягає халат і шапочку, які змінює щодня. Марлеву маску потрібно міняти кожні 4 ч. Для кожного відділення доцільно мати спеціально помічені маски. Консультанти, викладачі та студенти, крім халата, шапочки і маски, повинні мати виділену взуття, яку до і після використання протирають 1% розчином хлораміну. Дезінфікуючі засоби виписуються на звичайному рецептурному бланку і підписуються зав. відділенням і головним лікарем. Зберігають дез. кошти в нежитловому, захищеному від сонця, сухому, прохолодному (Т не вище 20-25 град. С) і провітрюваному приміщенні, підлога якого повинен бути виконаний з асфальту, цегли або глини.

Не допускається зберігання в одному приміщенні з дез. засобами харчових продуктів, вибухових і вогненебезпечних речовин, балонів зі стисненим газом тощо. В цьому ж приміщенні дез. кошти за спеціальною інструкцією розводять для приготування розчину потрібної концентрації. При прийомі на роботу в акушерські стаціонари все медпрацівники зобов'язані пройти огляд у терапевта, стоматолога, дерматовенеролога, гінеколога і отоларинголога з бактеріологічним дослідженням мазків з носа та зіва на патогенний стафілокок, в подальшому огляд і дослідження мазків із зіву і носа виробляють не рідше, ніж 1 раз в 3 міс. Злісні носії патогенного стафілокока, т. Е. Особи, які виділяють при триразовому обстеженні один і той же фаготип мікроба, підлягають обов'язковій санації. Протипоказанням до роботи в фізіологічних акушерських відділеннях служить наявність хронічних запальних вогнищ у верхніх дихальних шляхах, субатрофічні стану слизових оболонок носа і горла, карієс зубів.

1 раз в 3 міс. проводиться обстеження медперсоналу на кишкову групу мікробів, огляд дерматовенеролога і гінеколога з бактеріологічним дослідженням мазків і серологічним дослідженням крові.

Оцінка бактеріального обсіменіння повітря в пологових будинках проводиться за такими нормативами:

Всією роботою з проведення комплексу санітарно-гігієнічних заходів у профілактиці та боротьбі з внутрішньолікарняними інфекціями в пологових будинках керує головний лікар пологового будинку.

У цій відповідальній роботі велика роль відводиться старшим акушеркам (сестрам), які організовують і контролюють виконання комплексу санітарно-гігієнічних заходів, а також проводять інструктаж (не рідше 1 разу на місяць) середнього та молодшого медичного персоналу, який бере участь в цій роботі.

Планове обстеження носить характер поточного санітарного нагляду і проводиться санітарно-епідеміологічними та дезінфекційними станціями не рідше 1 разу в квартал. Бактеріологічні лабораторії лікувального закладу контролюють дотримання протиепідемічного режиму не рідше 1 разу на місяць.

До планових обстежень можна віднести санітарно-бактеріологічний контроль, вироблений з метою перевірки ефективності проведеної профілактичної дезінфекції в період планового закриття пологового будинку, а так само з метою контролю за якістю виконання пологовим будинком рекомендацій санітарного нагляду при черговому обстеженні пологового будинку.

На відміну від планового обстеження санітарно-бактеріологічні дослідження за епідемічними показаннями проводяться в разі виникнення в пологовому будинку спалаху гнійно-септичних захворювань матерів або новонароджених. Санітарно-бактеріологічне обстеження пологового будинку включає в себе бактеріологічні дослідження: повітряного середовища, змивів з предметів побуту, обладнання, спецодягу і рук персоналу, грудного молока, розчину глюкози для пиття новонароджених, питної води з графинів, перев'язувального і шовного матеріалу, що пройшов стерилізацію в пологовому будинку, мазків із зіву і носа персоналу, матерів і дітей, випорожнень новонароджених, змивів з уражених ділянок шкіри і сосків годуючих матерів.

Схожі матеріали

Актуальність теми В сучасному акушерстві кесарів розтин (КС) як метод розродження займає виключно важливе місце і є однією з найбільш часто виконуваних операції (В. Я. Голота, А. І. Лялькіна, 1989; Л. Н. Коміссарова, А. А. Голстян, 1987; А. С. сліпих, 1986; В. І. Краснопольський, 1997; Л. Логунов, 1996; Е. А. Чернуха, 1997; Martin JN, Perry KG, etal, 1997).

Актуальність операції КС у сучасному акушерстві обумовлено пошуком шляхів зниження перинатальної і материнської захворюваності та смертності. Абдомінальногорозродження дозволило знизити показники материнської смертності при деяких видах акушерської патології: важких формах тіксікозу, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти і її передлежанні, а також за певних видах екстрагенітальної патології (А. С. сліпих, 1986; Г. Г. Герасимович, 1982; Е. К. Айламазян, 1997; Б. Венцковский, 1998; В. С. Дашкевіч, Л. Б. Гутман, Н. М. Гойда і ств. 1998; Н. М. 1-ЗУОВ, Л. М. Попова, С. В. Хаскша і СШВ. 1998; В. Е. Радзінський, Т. В. Галілей, І. Н. Костін і співавт. 1998;).

Проведення операції КС позначилося на показниках перинатальної захворюваності і смертності, поліпшило результат вагітності для плода в тазовому передлежанні, вузькому тазі, випаданні пуповини, при интранатальной гіпоксії плода та ін. (В. Я. Голота, А. І. Лялькіна, 1989; В. В. Абрамченко, Е. А. Ланцов, 1991; Л. Логунов, 1996; Е. А. Чернуха. 1997; Б. М. Венцковский. 1998; Е. Г. Суліма, В. В. Бринь П. В. Бондаренко і співавт. 1998; Н. М. Шзова, Л. М. Попова, С. В. Хаскин і шш. 1998). Відзначено найбільш сприятливі результати зниження перинатальної захворюваності і смертності при плановому КС.

Частка кесаревого розтину як методу розродження в Україні за останні 20-30 років збільшилася в десять разів з 0.7% до 8%. Поряд зі збільшенням частоти первинного КС збільшується і частота повторного КС (В. Я. Голота, 1989; Б. Венцовскій, 1998; Я. П. Сільський, Д. Ф. Ткаченко, 1998; Л. В. Тимошенко, С. А. Авраменко, Л. Н. Пютровіч рез. 1998; BI Ямпільський, А. Ф. Пономарьова, Н. Ю. Домброван, 1998). На думку Л. В. Тимошенко та А. Н. Риболовля (1991) стає очевидним той факт, що до 2000 року основним показанням до операції КС в Україні буде рубець на матці, так як частота повторних операції за останні роки збільшилася в 3 рази.

Рубець на матці, визначає особливості перебігу даної вагітності, нерідко протікає з явищами погрози переривання, плацентарної недостатністю, неправильним положенням плода, збільшенням частоти тазового педлежанія, крім того, у жінок з рубцем на матці розвивається затримка внутрішньоутробного розвитку плода в зв 'язку з фетоплацентарной недостатністю ( Л. М. Юр'єв, С. Н. Ясшковська, 1998; В. В. Чуб, I. В. Чибісова, Л. В. Хижняк і СШВ. 1998; С. А. Швиденко, 1997; Е. А. Чернуха, 1997).

Таким чином, що дедалі більші частота кесаревого розтину в інтересах плода не вирішує до кінця багатофакторну проблему перинатальних втрат, в той час як збільшення частоти операції кесаревого розтину призводить до того, що зростає ризик невиношування наступної вагітності, підвищується рівень інтра-і післяопераційних (найближчих і віддалених ) ускладнень при повторному кесарів розтин, у свою чергу погіршують показники материнської та перинатальної захворюваності та смертності.

Надзвичайною ситуацією слід вважати збільшення показників материнської захворюваності та смертності в післяопераційному періоді. Дані літератури свідчать про те, що материнська смертність (МС) після операції КС у 12-13 разів вище, ніж після пологів через природні родові шляхи і становить від 0.7% до 3.8% (Е. А. Чернуха. Л. Н. Коміссарова. 1986; Е. А. Ланцов, 1989; В. В. Черних, Ф. С. Такун, 1989 Ю. М. Блошанскій, 1992; С. В. Коханевич, І. Я. Геревич, А. А, Суханова і ствю, 1998; Onsrud L, Onsrod M, 1996; Chen LH, Tan KH, Yeo GS, 1995; Rachdi R, Mouelhi C, Fekin MA, Massoudi L, Brahim H, 1994; CG Zorlu, N Danisman, T Caglar et al. 1996; АН Sultan, SL Stanton, 1996).

За даними А. Г. Фролова (1997) МС після абдомінальногорозродження становить близько 0.18% і обумовлена ​​кровотечею, гестозами, післяпологовим сепсисом, розірванням матки, анестезіологічного ускладненнями, тромбоемболією легеневої артерії, емболією околоплодними водами. Дослідження В. І. Краснопільського і співавт. (1997) показали, що основними причинами материнської смертності після операції КС гнійно-септичні ускладнення, не мають тенденції до зниження, незважаючи на удосконалення методів операції та тактики ведення післяпологового періоду.

При повторних КС частота різних ускладнень, пов'язаних з оперативним втручанням, коливається від 15% до 25% (Ю. М. Блошанского, 1992; В. І. Кулаков, І. В. Прошина, 1994; Б. Л. Гуртовий. А. І. Ємельянова, А. П. Ніконов, 1998).

Дослідження багатьох авторів показали, що повторні (3 і більше разів) КС призводять до: збільшення тривалості операції; ризик розвитку атонічних кровотечі під час операції. Частота цього ускладнення під час КС в 3-5 разів вище, ніж після мимовільних пологів і становить близько 3,8% (В. В. Чуб, 1998; С. В. Черних, Т. М. Дьомина, И. О. Могилевська і спив. 1998), при кровотечах під час і після КС в 60% випадків проводиться гістеректомія.

Незважаючи на вдосконалення техніки операції і використання потужних антибактеріальних і засобів, ІМУНОКОРИГУЮЧОЇ, в даний час частота ускладнень при загоєнні ран після абдомінального кесаревого розтину залишається досить високою і коливається в межах 15-45% (В. І.

Кулаков, Е. А. Чернуха, Л. М. Коміссарова і співавт. 1997; Ф. П. Смекуна, В. А. Туманова, І. Р. Зак, 1991; L Milasinovik, G Cetkovik et al, 1997). Більше стабільним ускладненням є перитоніт (0. 5-1%), що виник в основному в результаті недостатності швів на матці (A Mahmoud, S Silapaswan, К К. Lin et al. 1996).

Вибір методу розродження для вагітних з рубцем на матці після КС подає значні труднощі, зокрема, через відсутність чітких критеріїв, що характеризують стан рубця. Загроза розірвання матки по рубці є найбільш частим показанням до повторної операції КС.

За даними різних авторів, частота виникнення цієї патології коливається від 16 до 63% (48%) серед усіх вагітних, що мали КС в анамнезі (Стрижаков А. Н. Пасинків М. А. 1989; М. А. Пасинуов, 1989; Л. В. Тимошенко, А. М. Рибалка, Ю. П. Вдовіченко, 1991; Л. В. Тимошенко, Т. Г. Романенко.1993). Цим даними суперечать результати досліджень інших авторів, в своїх роботах показали, що частота розбіжності шва по рубці коливається від 0,2 до 3,5% (Fukuda M, Shimizu Т, lhara Y, et al. 1991; Flamm BL, Newman LA. Thomas SJ e al. 1991; Farmer RM. Kirschbaum Th. Potter D. et al. 1991; Horowitz BJ, Edelstein SW, Lippman L, 1981; Saldana LR, Schulman H, Reuss L. 1979).

За даними вітчизняних і зарубіжних авторів від 28 до 93% пацієнтів з рубцем на матці після КС при наступній вагітності родоразрешающім шляхом повторної операції кесаревого розтину (Л. В. Тимошенко, А. М. Рібалка, Ю. П. Вдовіченко, 1991; Л. С. Мареева, І. І. Левашова, Д. Б. Мільман.1989; P. Kirkiren, 1989; Soliman SRH, Burrows, 1993

Tedesse E, Adane M, Abiyou M, 1996). Таким чином, настільки висока частота

Сторінка

Томографія під час вагітності. P / S Kseniya Eseniya

Чи знаєте ви, що вагітним жінкам не протипоказана магнітно-резонансна томографія (МРТ)?

Цей високоінформативний метод дослідження може застосовуватися для діагностики яєчникових утворень в період вагітності. На відміну від комп'ютерної томографії він не має на увазі використання рентгенівського опромінення. Метод МРТ заснований на використанні енергії магнітного поля, а на сьогоднішній день немає ніяких даних, які б говорили про його тератогенну або канцерогенну дію, тобто здатності викликати рак у вагітної і аномалії розвитку у плода.

Оскільки досвід застосування МРТ під час вагітності ще малий, вчені рекомендують утриматися від МРТ на ранніх термінах вагітності, коли йде диференціювання тканин і утворення органів плоду, а от починаючи з другого триместру можна проводити його без обмежень. Виняток становлять дослідження з використанням контрастних речовин на основі гадолінію, який взагалі заборонений в період виношування дитини.

Аномалії розташування плаценти є прогностично більш несприятливими в порівнянні з нормальним (проксимальніше майбутнього нижнього сегмента матки не менш ніж на 7 см), т. К. В III (послідовно) періоді пологів збільшується ризик кровотечі і більшого обсягу крововтрати. Показати повністю...

При всіх аномаліях прикріплення плаценти (крайовому, бічному і повному) спостерігається II (периферичний тип) відділення посліду в III періоді пологів, так зване відділення по Дункана, при якому:

- Не утворюється ретроплацентарной гематоми - скупчення крові позаду дитячого місця (при нормальному типі відділення з утворенням такої);
- Відшарування плаценти від ендометрія починається з периферії, в результаті чого видима кров, що виділяється з статевих шляхів жінки яскраво червоного кольору (при нормальному прикріпленні - венозна, вишневого кольору);
- Кровотеча у вигляді безупинної струменя, воно відрізняється більшою тривалістю в порівнянні з нормальним прикріпленням;
- Послід народжується материнської частиною назовні (при нормальному - плодової).

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...