Обвиття пуповиною час вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Пологовий будинок

Обвиття пуповиною час вагітності

35 тиждень вагітності: обвиття пуповиною, наскільки вона небезпечна?

На 35 тижні вагітності дитина може важити до двох з половиною кілограм, а середній зріст становить близько сорока шести сантиметрів. Кожен день малюк додає двісті з невеликим грам. Також у малюка помітно збільшився шар підшкірної жирової клітковини.

Лануго, що з'являється на п'ятому місяці, до цього терміну поступово сходить. Дитина продовжує рости і розвиватися.

Майбутня мама до цього часу може набрати від дев'яти до тринадцяти кілограм, залежно від її зростання, віку і типу статури. З 35 тижня вагітності відвідування гінеколога повинні відбуватися не рідше ніж раз на тиждень, для того щоб лікар міг контролювати стан здоров'я матері і розвиток дитини. Дуже часто вагітних турбує безсоння, оскільки знайти зручну позу для сну зовсім не так легко. При бажанні в магазинах для майбутніх мам можна купить спеціальні подушки. Головна рекомендація фахівців протягом цього тижня - пити поменше води перед сном, щоб не допустити набряків або неправильної циркуляції рідин.

Деякі нові складності може принести 35 тиждень вагітності, обвиття пуповиною - одна з них. Не варто відразу панікувати, оскільки небезпека подібного події значно перебільшена. На жіночих тематично форумах можна прочитати чимало страшних історій про те, чим це може обернутися в підсумку. Але обвиття пуповиною на 35 тижні може не доставити неприємностей зовсім, якщо виконувати всі рекомендації лікарів і своєчасно виявити проблему.

Пуповина, що з'єднує організм дитини і матері, завершує своє формування одночасно з плацентою десь до чотирнадцятому тижні вагітності. Лише після появи малюка на світ пуповина перерізується лікарями, і таким чином плацентарний обмін між малюком і мамою припиняється остаточно. Надалі лише пупок нагадує про те терміні, коли дитина була пов'язана з матусею. Пуповина являє собою подобу каналу. Нормальна її довжина близько шістдесяти сантиметрів, а товщина - близько двох. Всередині «каната» розташовується пара артерій і пупкова вена. Далі вена проходить через всю черевну порожнину через призначене для цього кільце. Основне призначення пупкової вени в тому, щоб доставляти необхідні малюкові речовини і рідини, а також кров, багату на кисень. Надалі відпрацьована кров з відходами життєдіяльності дитини надходить через артерії і плаценту прямо в материнський організм. Цікаво, що довжина пуповина закладена в генах. Таким чином, жінка зазвичай пов'язана з дитиною такий же довгою пуповиною, як і зі своєю мамою. Петля пуповини в області шиї може бути пов'язана з надмірною довгою цього «каната», яка визначається генетично. У подібних випадках довжина пуповини може починатися від сімдесяти сантиметрів.

Існує безліч прикмет, які забороняють вагітній жінці проводити будь-які дії, інакше дитині ожжет загрожувати удушення пуповиною. Але варто зауважити, що жоден з цих міфів не має відношення до дійсності.

Більш сучасні прикмети наполягають на тому, що майбутнім мамам ні в якому разі не варто піднімати високо руки або займатися фізичними вправами. Лікарі ж стверджують, що спеціально підібрані гімнастичні комплекси для вагітних не тільки не приведуть до обвиття пуповиною, але і посприяють не тільки зміцненню здоров'я мами, але і легкому появи малюка на світ.

Серед можливих причин подібного явища основне місце займає гіпоксія плода при вагітності та постійні стреси, які значно підвищують кількість адреналіну. Ці явища досить сильно стимулюють активність дитини, і він починає частіше рухатися.

Не варто лякатися, навіть якщо поставлений діагноз «обвиття пуповиною». Що робити і як допомогти малюкові в такому випадку? Насамперед потрібно постаратися перестати панікувати, і тим самим рівень адреналіну в крові значно знизиться. Крім того, малюк в змозі сам як заплутатися в пуповині, так і розплутати її кільця, і це закладено природою. Лікарі будуть втручатися в процес лише в тому випадку, якщо дитині загрожує можливість внутрішньоутробної гіпоксії.

Але як же лікарі визначають той факт, що дитина обмотався пуповиною? Діагностика проблеми відбувається з використанням кардіотокографічного обстеження малюка, що дозволяє виявити її можливі ознаки. Зазвичай, головним симптомом обвиття є досить характерна крива лінія, що відзначає також іноді значно менше число скорочень серцевого м'яза при рухах дитини. Методика дозволяє визначити і наявність або відсутність гіпоксії. Далі проводиться звичайне ультразвукове дослідження. Ехографіческій аналіз може встановити, чи є петля пуповини на шиї дитини. Основне утруднення викликає те, що інформація достовірна лише після першого триместру вагітності. Усім майбутнім мамам варто знати, що обвиття пуповиною може протікати по різному, і в абсолютній більшості випадків зовсім не несе небезпеки для здоров'я дитини. Так, обвиття може характеризуватися параметрами ізольованості і комбінування. Від цього залежить, чи буде вона обвиватися тільки навколо шиї малюка, або ж навколо тіла і кінцівок. Також обвиття може бути одиничним або множинним, щільним або нетугим. Найбільш часто зустрічається проблемою є

Нещільне ізольоване і одиничне обвиття шиї дитини, що ніяк не може негативно вплинути на здоров'я крихти.

Якщо у жінки довга пуповина, то сучасна медицина має у своєму розпорядженні всіма засобами, щоб на світ з'явився міцний і здоровий дитина. Але є і кілька простих рекомендацій, що дозволяють практично виключити ймовірність обвиття.

Насамперед необхідно виходити гуляти якомога частіше. Далі потрібно спробувати виключити зі свого життя все стреси; існує і рекомендована фізичне навантаження для вагітних. Якщо ведучий вагітність лікар дозволив вправи, то можна зайнятися спеціальною гімнастикою, плаванням або йогою; існує і методика дихання, що дозволяє в достатній мірі наситити кров киснем.

Обвиття пуповиною

Обвиття пуповини саме по собі не розглядається як патологія. Запис в карті обвиття пуповиною зустрічається у 20-25% жінок. Але, по-перше, під час вагітності петлі часто самі розв'язуються, оскільки дитина рухатися. По-друге, такий діагноз по УЗД можуть поставити тільки імовірно, якщо видно петлі пуповини в районі шиї, тобто в 50% випадків діагноз є, але реально обвиття пуповиною немає (буває і навпаки, по УЗД обвиття пуповиною не було видно, а воно є). Ну і нарешті, навіть якщо дитина обплутаний пуповиною, то це не так страшно, особливо, якщо обвиття одноразове, його просто знімає акушерка в процесі пологів, частіше за все не потрібно навіть допомога лікаря, тому обвиття пуповиною називають акушерським випадком.

Насторожити ж лікаря може багаторазове обвиття пуповиною при терміні понад 37 тижнів, підтверджене доплером, оскільки УЗД, як уже було сказано, не може зі стовідсотковою впевненістю дати відповідь на питання, чи є обвиття пуповиною. Проте, навіть багаторазове обвиття пуповиною саме по собі ще не привід для кесарева або паніки, просто необхідно знати деякі особливості. До другого періоду пологів обвиття зазвичай не впливає на процес, а ось в потужній періоді настає відповідальний момент, при проходженні дитини по родовому каналу пуповина натягується, затягуючи петлі, тому бажано максимально швидко витужівать дитини, щоб період з нестачею кисню не перевищив 5 хвилин. Не хвилюйтеся, якщо ви намагаєтеся і тужітесь так, як каже лікар, то цього часу вистачить і ще залишиться! Якщо ж у вас не виходить тужитися, як треба, ви втомилися або прес слабкий, то тут лікарі прийдуть на допомогу дитині і зроблять розтин промежини. після чого він швиденько вислизне. У самому крайньому випадку, коли пуповина натяглася до межі і виявилася занадто короткою, лікар обрізає її ще до завершення пологів, в цьому теж немає нічого критичного, та й трапляється це дуже рідко. Гланоє, що необхідно від жінки, це спокій і правильне виконання прохань лікаря і акушерки. І найчастіше пологи з обвиттям пуповиною проходять без проблем.

Що ж ви можете зробити ще під час вагітності, щоб пологи з обвиттям пуповиною пройшли без ускладнень? По-перше, уникнути перенашивания вагітності. щоб дитинка не був занадто великим і, особливо, з твердими кістками черепа, які погано конфігурують, по-друге, підготувати родові шляхи. щоб вони легко тяглися під час пологів, і ще підготувати прес, вдіяти спеціальні вправи для вагітних і потренероваться в дихальних вправах, щоб витужіть дитини швидко і уникнути епізіотомії.

Від себе додам, що серед моїх знайомих дуже багато народжували з обвиттям пуповиною, проблем ні у кого не було, розсічення промежини робили менше, ніж в половині випадків. З найяскравіших прикладів: знайома народжувала з триразовим обвиттям в тазовому передлежанні (це було за радянських часів, тому про обвиття пуповиною дізналися тільки в пологах), народила без ускладнень, правда робили епізіотомія. Я сама народжувала сина з троекртним обвиттям, ще він йшов ручкою, закинутою за голову, теж проблем не виникло, він отримав 9 балів по Апгар, тобто народився ідеально, причому обійшлися без епізіотомії і розривів.

9 грудня, 2011 - 16:28

Читаю і плачу! два тижні тому

Читаю і плачу! два тижні тому поховали дочку сестри. народилася мертвою, затягнулася пуповиною. було потрійне обвиття. Навіть не уявляєте як зараз моя сестра! у неї грудей як камінь, перетягнула але все одно молоко не зменшується. п'є таблетки, істерить, плаче, спить і все заново. Народжувала в сільському пологовому будинку, вагітність була ідеальною, але ось дитинку не врятували. Дуже шкодую, що не відвезла її в місто. Перед пологами робили КТГ, все було добре. Чи не компетентність акушерки, а лікар взагалі був напідпитку (неділю ввечері було) .Господі! Ну як же так. Сестра відмовився просити про переведення, що не дозволила терзати свою дочку. Я бачила дівчинку, розовенькая як жива! а кажуть з обвиттям синіють! Не довіряйте всім лікарям і акушеркам! не всі хороші!

Вагітність і пологи: обвиття пуповиною

Одна з «страшилок», якими лякають вагітних, - розповідь про те, як під час пологів у новонародженого відбулося обвиття пуповиною, і він з'явився на світ «зовсім синім»! Насправді, такі розповіді про пологи можуть струму негативно вплинути на настрій. А потрібно просто бути обізнаною і довіритися лікарям.

Виявити під час профілактичних оглядів, що пуповина обмотана навколо шиї плода, можна лише у виняткових випадках (наприклад, під час ультразвукової ехографії лікар отримує зображення кровотоку в пуповині). Але навіть тоді немає підстав вдаватися тут же до кесаревого розтину.

Поки дитина перебуває в матці, плацента через пуповину постачає його киснем, і петля навколо шиї анітрохи не перекриває його доступ. Небезпека виникає на останньому етапі пологів, в фазі вигнання, коли сутички зрушують дитини вниз. У цьому випадку судини пуповини, обмотаним навколо шиї дитини, можуть виявитися перетиснутій (здавлювання частково може бути ослаблене своєрідним желе, оточуючим вени пуповини).

Іноді через стиснуту пуповину надходить недостатня кількість крові і постачання дитини перестає бути оптимальним, серцевий тон слабшає.

Під впливом родових сутичок пуповина може також стиснути сонну артерію. В цьому випадку необхідно строго прислухатися до того, як лікар радить поводитися під час пологів. Якщо дитині загрожує небезпека, його якомога швидше витягають за допомогою екстреного кесаревого розтину.

  • Автор: редакція журналу
  • Фото: Shutterstock
Теги:
Додавання коментаря

Авторизуйтесь для додавання коментарів

Вхід

Реєстрація

Увійдіть на krokha. ru, щоб брати участь в конкурсах, писати коментарі і пости в блогах, вигравати лоти на аукціоні і багато багато іншого

Увійти через соціальні мережі

7 коментарів до запису

У мого малюка виявилося подвійне обвиття пуповиною. Причому закрутився він за день до пологів.

У мого теж чи то подвійне, то чи сильне, не пам'ятаю вже, але був він фіолетовий (хоча закричав відразу і за шкалою 7/8 оцінили). але акушерка схопила пуповину, щоб вона його не задушила, але звернула шию дитині! був підвивих і кривошия! потім виявили черепну тиск (годували пігулками до6мес точно). дитина просто фонтаном видавав все з'їдене і так до 8 міс. довелося раніше почати прикорм і густі каші і суміші їли, щоб хоч щось утрималося всередині нього! найбільше боялася такої родової травми. сама мучусь все життя з хребтом через це! тільки через це пішла на платні пологи! але як сказали - результат пологів благополучний, всі живі! і ні кого не хвилює що ми до 8 міс мучилися.

Софія то-же була 2 рази обмотана ще і вниз попою лежала! довелося кесарів робити!

Про сумне (не про мене). Нещодавно лежала на збереженні, лікарі пропустили потрійне обвиття у матусі в пологовому будинку, кесарів робити не стали незважаючи на прохання з її боку, дитина народилася мертвою. Так що слава богу всі живі - резонно, але якщо Ви вважаєте що допомога в пологах Вам була надана неправильно, в результаті чого постраждала дитина - подавайте на лікарів до суду. Коли я народжувала, по УЗД було подвійне обвиття, до пологів розмотався - жодного (слава Богу).

Який страшний приклад

Коли моя мама народжувала мою сестру у неї було подвійне обвиття пуповини і в підсумку це позначилося на її ніжках. Спасибі лікарям однієї з лікарень, що змогли її витягти.
PS. в першому пологовому будинку їй сказали, що мертву дитину народить і відправляли в обласній

А лікарі кажуть, що це не небезпечно!
І навіть по узі не можуть сказати правильно.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...