Аудіологічний скринінг новонароджених наказ Про вагітність і пологи

Головна » Пологовий будинок

Аудіологічний скринінг новонароджених наказ

Про порядок проведення неонатального і аудіологічного скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю

Про порядок проведення неонатального і аудіологічного скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я Забайкальського краю

Від 27 березня 2014 року N 169

Про порядок проведення неонатального і аудіологічного скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю

1. Затвердити порядок проведення неонатального скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям (додаток N 1).

2.Утвердіть порядок проведення аудіологічного скринінгу в медичних організаціях охорони здоров'я Забайкальського краю, які надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям (додаток N 2).

Міністр охорони здоров'я
М. Н. Лазуткін

Додаток N 1. Порядок проведення неонатального скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю, які надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям

До наказу Міністерства

Від 27.03 N 169

1. Цей Порядок регулює питання організації проведення в медичних організаціях, які надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям масового обстеження новонароджених дітей на спадкові захворювання - адреногенітальний синдром, галактоземії, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз, фенілкетонурію (далі - неонатальний скринінг), з метою їх раннього виявлення, своєчасного лікування, профілактики інвалідності та розвитку важких клінічних наслідків, а також зниження дитячої летальності від спадкових захворювань.

2. Неонатальний скринінг проводиться новонародженим дітям в медичних організаціях Забайкальського краю, які надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям.

4. Забір зразків крові здійснюється на спеціальні фільтрувальні паперові тест - бланки які видаються лабораторією неонатального скринінгу ГУОЗ Крайова дитяча клінічна лікарня медичним організаціям, що надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям, за кількістю щорічного числа пологів і при необхідності.

5. У разі відсутності в документації новонародженої дитини інформації про взяття зразка крові при його надходженні під спостереження в амбулаторно - поліклінічну медичну організацію за місцем проживання, або при переведенні за медичними показаннями в стаціонарну медичну організацію, забір зразків крові для проведення дослідження здійснюється медичними працівниками цих установ відповідно до п.3, п.4 цього Порядку.

6. Лабораторні дослідження зразків крові новонароджених дітей, стаціонарне лікування та обстеження для уточнення діагнозу спадкового захворювання, медико-генетичне консультування з подальшою пренатальної діагностикою сім'ї, яка має дитину з спадковим захворюванням, здійснюються в ГУОЗ Крайова дитяча клінічна лікарня.

Додаток N 2. Порядок проведення аудіологічного скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю, які надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям


Додаток N 2
До наказу Міністерства
Охорони здоров'я
Забайкальського краю
Від 27.03 N 169

1. Універсальний аудіологічний скринінг новонароджених і дітей першого року життя проводять медичні працівники (минулі тематичне удосконалення) в медичних організаціях, які надають медичну допомогу жінкам під час пологів і дітям.

2. Аудіологічний скринінг проводиться в два етапи.

3.Перший етап аудіологічного скринінгу (реєстрація отоакустической емісії) проводиться новонародженим на 3 - 4 добу життя в медичних організаціяхоказивающіх медичну допомогу жінкам під час пологів.

4. Відомості про проведення та результати першого етапу аудіологічного скринінгу вносяться в медичну документацію новонародженого. В історії розвитку новонародженої дитини в обов'язковому порядку вказується дата проведення дослідження та результат.

5. У разі відсутності в документації новонародженого відмітки про проведення аудіологічного скринінгу обстеження проводиться у віці 4 - 6 тижнів життя, в медичних організаціяхоказивающіх медичну допомогу дітям.

6. Новонароджені, у яких при обстеженні зареєстрована отоакустичної емісія, а також діти, які не мають факторів ризику по приглухуватості і глухоті, напрямку в сурдологічний кабінет для подальшого поглибленого діагностичного обстеження не підлягають.

7.Второй етап універсального аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя здійснюється в сурдологічному кабінеті ГУОЗ Крайова дитяча клінічна лікарня.

8. На другий етап аудіологічного скринінгу, для поглибленого діагностичного обстеження підлягають направленню новонароджені, у яких при обстеженні Не зареєстровано отоакустичної емісія, а також діти з факторами ризику по приглухуватості і глухоті.

9. Поглиблене діагностичне обстеження для виявлення порушень слуху у дітей першого року життя проводиться до закінчення 3-місячного віку дитини, з подальшим (не пізніше 6-місячного віку) визначенням програм індивідуальної реабілітації.

Про порядок проведення неонатального і аудіологічного скринінгу в медичних організаціях Забайкальського краю

Наказ Міністерства охорони здоров'я Камчатського краю від 4 серпня 2015 р N 608 Про проведення універсального аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в державних бюджетних установах охорони здоров'я Камчатського краю

Документ відсутній у вільному доступі.
Ви можете замовити текст документа і отримати його прямо зараз.

Якщо ви є користувачем системи ГАРАНТ, то Ви можете відкрити цей документ прямо зараз, або запросити його через Гарячу лінію в системі.

Проведення універсального аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя здійснюється з метою раннього виявлення порушень слуху, своєчасного надання медичної допомоги, в тому числі високотехнологічної медичної допомоги - операції кохлеарної імплантації, реабілітації, зниження інвалідності у дітей з порушеним слухом.

Універсальний аудіологічний скринінг здійснюється в два етапи з використанням спеціального обладнання (приладів реєстрації викликаної отоакустической емісії, приладів-систем реєстрації викликаних слухових потенціалів мозку, комбінованих з модулем реєстрації отоакустической емісії та імпедансний аудіометр) і застосуванням сучасних методик обстеження медичними працівниками, які пройшли підвищення кваліфікації.

Перший етап аудіологічного скринінгу (реєстрація отоакустической емісії) проводиться новонародженим на 3 - 4 добу життя в пологовому будинку (пологовому відділенні) або у віці від 14 днів до 1 місяця (глибоко недоношеним дітям і дітям з екстремально низькою масою тіла) у відділенні патології новонароджених та недоношених дітей ГБУЗ Камчатська крайова дитяча лікарня. У разі відсутності в документації новонародженого відмітки про проведення аудіологічного скринінгу при його надходженні під спостереження в дитячу поліклініку за місцем проживання, аудіологічний скринінг проводиться в дитячій поліклініці.

Діагностичні дослідження дітей з порушеннями слуху, виявленими на першому етапі скринінгу, проводяться на другому етапі з подальшим визначенням програм індивідуальної реабілітації не пізніше 6-ти місячного віку (не пізніше 9 - 10-ти місячного віку для глибоко недоношених дітей і дітей з екстремально-низькою масою тіла).

Діти, у яких підтверджені порушення слуху на другому етапі аудіологічного скринінгу, підлягають диспансерному спостереженню, слухопротезуванню і, за медичними показаннями, відбору на надання високотехнологічної медичної допомоги.

Наказ Міністерства охорони здоров'я Камчатського краю від 4 серпня 2015 р N 608 Про проведення універсального аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в державних бюджетних установах охорони здоров'я Камчатського краю

Текст наказу опублікований в газеті Офіційні відомості від 18 серпня 2015 р N 178-179

Отримайте повний доступ до системи ГАРАНТ безкоштовно на 3 дні!

Наказ Комітету з охорони здоров'я Адміністрації Волгоградської обл. від 04.04 N 589 "Про проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в медичних установах на території Волгоградської області" (разом з "Порядком обстеження - проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в медичних установах Волгоградської області", "Переліком обладнання для проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя ")

Початок дії документа - 04.04.

КОМІТЕТ ПО ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

Адміністрації Волгоградської області

Від 4 квітня 2008 р N 589

ПРО ПРОВЕДЕННЯ аудіологічних СКРИНІНГУ НОВОНАРОДЖЕНИХ

І ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ В МЕДИЧНИХ УСТАНОВАХ

НА ТЕРИТОРІЇ Волгоградської області

В рамках національного пріоритетного проекту "Здоров'я" в 2008 - 2010 рр. на підставі Наказів Міністерства охорони здоров'я і медичної промисловості Російської Федерації від 29.03.96 N 108 "Про введення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя", Міністерства охорони здоров'я та соціального розвитку Російської Федерації від 28.04 N 307 "Про стандарт диспансерного (профілактичного) спостереження дитини в протягом першого року життя ", пункт 6" Діагностика і оцінка функціонального стану організму ", з метою проведення ранньої діагностики порушень слуху у дітей, відповідно до Листа Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації N 15-3 / 89-09 від 21.01.08 , для проведення універсального аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя наказую:

1. Затвердити Порядок обстеження - проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя (додаток N 1).

2. Затвердити Перелік обладнання для проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя (додаток N 2).

3. Керівникам органів управління охороною здоров'я, головним лікарям муніципальних установ охорони здоров'я міст і районів Волгоградської області:

3.1. Організувати проведення аудіологічного скринінгу у новонароджених і дітей першого року життя відповідно до додатків N 1, N 2.

3.2. Призначити відповідальних за проведення аудіологічного скринінгу у новонароджених і дітей першого року життя.

3.3. Забезпечити інформаційну підтримку проведення аудіологічного скринінгу у новонароджених і дітей першого року життя.

4. Головному спеціалісту Комітету з охорони здоров'я М. В. Аксьонова:

4.1. Створити робочу групу з проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в Волгоградської області.

4.2. Забезпечити організацію контролю за навчанням фахівців і проведенням аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в Волгоградської області.

5. Головному лікарю ГУОЗ "Волгоградський обласний центр патології мови і нейрореабілітації", головному позаштатному сурдолог Комітету з охорони здоров'я Адміністрації Волгоградської області Ермолаевой Т. Б. забезпечити методичне керівництво з організації та проведення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя в медичних установах Волгоградської області.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови Комітету з охорони здоров'я Адміністрації Волгоградської області В. Е. Ломовскую.

Комітету з охорони здоров'я

Від 4 квітня 2008 р N 589

ОБСТЕЖЕННЯ - ПРОВЕДЕННЯ аудіологічних СКРИНІНГУ

НОВОНАРОДЖЕНИХ І ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ

В МЕДИЧНИХ УСТАНОВАХ Волгоградської області

1-й етап - пологовий будинок.

Лікар-неонатолог (педіатр) пологового будинку, відділення патології новонароджених:

1.1. Зазначає в медичній документації установи фактори ризику по розвитку патології слуху у новонародженої.

1.2. Проводить дослідження діагностичним приладом отоакустичної емісія всіх новонароджених на 4-у добу з зазначенням результатів дослідження "Pass" / позитивний результат / і "Reffer" / негативний результат / в медичній документації установи і в виписному епікризі новонародженого.

1.3. При відсутності діагностичного приладу отоакустичної емісія в медичній установі аудіологічний скринінг новонароджених лікар проводить приладом звукореактотест відповідно до Наказу Минздравмедпрома РФ від 29.03.96 N 108 "Про введення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя".

2-й етап - дитяча поліклініка.

2.1. Видає анкету-запитальник батькам для спостереження за дитиною протягом першого року життя.

2.2. Проводить кожній дитині дослідження поведінкових реакцій у віці 1 місяця, 4, 6 місяців звукореактотестом із зазначенням зареєстрованих поведінкових реакцій.

2.3. І (або) проводить дослідження слуху шляхом реєстрації даних дослідження діагностичним приладом отоакустичної емісія і вносить в амбулаторну карту розвитку дитини результати "Pass" і "Reffer".

2.4. Використовує прилад-систему реєстрації викликаних слухових потенціалів мозку, комбінованої з модулем реєстрації отоакустической емісії у дітей у віці 1, 4, 6 місяців з попереднім проведенням тімпанометрії, використовуючи діагностичний прилад Імпедансометрія (для виключення патології середнього вуха), і вносить результати в амбулаторну карту розвитку дитини.

2.5. Лікар знайомиться з відповідями батьків на анкету-запитальник, вносить результати в амбулаторну карту розвитку дитини і проводить аналіз отриманих результатів.

2.6. Інформує батьків про ознаки порушення слухового і мовного розвитку, виявлених у дітей в процесі спостереження.

2.7. При відсутності вищевказаного обладнання проводиться дослідження слуху звукореактотестом в установлені терміни згідно з Наказом Минздравмедпрома РФ від 29.03.96 N 108 "Про введення аудіологічного скринінгу новонароджених і дітей першого року життя".

Від 4 квітня 2008 р N 589

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ аудіологічних СКРИНІНГУ

НОВОНАРОДЖЕНИХ І ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ

1. Діагностичний прилад отоакустичної емісія.

1. Діагностичний прилад отоакустичної емісія.

3. Імпедансний аудіометр.

ГУЗ "Волгоградський обласний центр патології мови і нейрореабілітації":

1. Діагностичний прилад отоакустичної емісія.

3. Прилад для реєстрації коротколатентних слухових викликаних потенціалів.

4. Імпедансний аудіометр.

З питань зміни і видалення документів на сайті звертайтеся: ruman988 @ yandex. ru
Всі закони і судові рішення отримані з відкритих джерел мережі Інтернет.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...