Ознаки притиснення пуповини на КТГ Про вагітність і пологи

Головна » Пологовий будинок

Ознаки притиснення пуповини на КТГ

14 Квітня 2009 20:37

У мене значення ПСП 1,5. Як мені сказали, початкова стадія кисневого голодування. Тільки як я зрозуміла такі висновки робляться виходячи з тих рухів, які були під час процедури зареєстровані. Але ось тільки лежала я на спині, а Маська це завжди не подобається і вона мене в такому положенні б'є завжди. Хоча мені крім кисневого коктейлю лікар нічого не призначила. Ось сиджу і думаю, може все не так погано?

14 Квітня 2009 20:47

А я взагалі не знаю що це таке і знати не хочу.
У мене таке враження, що скоро вже почнуть операції робити для огляду дитини: розрізали, дістали, пощупали, подивилися - нормально.
Поклали зашили. А що, зручно і все видно.
У всі процеси втрутилися і начебто нічого. А таїнство-то де?
Невже недостатньо УЗД.
І пишуть ще: ось ходили на КТГ, дитини розбудили, ай-яй-яй. Які негативні. Ну й добре, фіг з ним.
Вражає просто.

27 Квітня 2009 21:40

Дівчатка, що за звір такий. Хто робив?
Я в ПМЦ помітний. Нам призначили КТГ кожні 2-3 дні, там попередні не надто показники якісь. Ось думаємо може простіше взяти додому КТГ.
Там через інет треба зв'язуватися якось з ПМЦ, щоб апарат все дані їм скинув, і лікар дивиться. Типу щоденний моніторинг. Хто брав уже? Розкажіть, як це працює? а то боюся не впоратися.

2 червня 2009, 14:51

Загалом, взяли ми цей домашній КТГ все-таки. Все виявилося дуже просто)) В ПМЦ нам видали невеликих розмірів чемоданчик з самим апаратом, все дуууже детально пояснили (там тетечка спеціальна є, вона тільки цими моніторами займається, так що приділила масу уваги). Складнощів ніяких не виникло. Спокійненько писала я вдома ці КТГ, ніяких проблем. Після запису треба всього лише підключити його до комп'ютера і через інет результати відправляються в віртуальний кабінет лікаря, а він уже дивиться. У підсумку, виявилося дуже навіть зручно. А то ми й не уявляли, щоб кожен день по пробках в ПМЦ на КТГ мотатися.
Так що я тепер калач тертий, якщо кому потрібно буде, питайте, якщо що))

3 червня 2009, 16:08

Demi_s . можна дізнатися - скільки таке задоволення коштує?

Добрий день, шановні лікарі. Мені 37 років, зріст 158, вага зараз 55 кг (до вагітності 48 кг). Вагітність 32 тижні, третя, перші дві: аборт в 2002 році, завмерла на ранньому терміні в 2012 році. Міома матки. Прошу проконсультувати з результатами КТГ.
У самому графіку:
Втрата сигналу - 2%
Ворушіння плода в годину - 84
Частота базального ритму - 144 уд / м
Скорочення - 1
акцелерации 10 уд / М15 сек - 5
15 уд / М15 сек - 1
Децелерації 20 втрачених ударів - 0
Високі епізоди ( хв) - 5 (12,3 уд / хв)
на 32-му тижні у 4,5% плодів варіабельність нижче
Низькі епізоди (хв) - 14 (5,8 уд / хв)
Short term варіабельність (уд / хв) - 6,2 (2,21 уд / хв)
Критерії Доуз / Редмана дотримані до 30 хвилині
Критерії Доуз / Редмана дотримані до 10 хвилині
Аналіз недійсний в пологах
Це не діагноз.

У виданому на руки укладанні:
Тривалість запису - 30 хв, сидячи.
Базальна частота серцебиття - 145
Осциляції - 5-7
Моторно-кардіальний рефлекс - 15-20
Скорочення матки - 1
Кількість рухів за 30 хвилин - 10
Ознаки притиснення пуповини плода, уражень серцебиття до 110 уд / хв
Порушення функціонального стану плода не виявлено.

За словами лікаря, який проводив КТГ, все добре, на притиснення пуповини звертати увагу не треба.

Лікуючий лікар сказала, що на її думку (помацала 2 секунди живіт) дитина замалий і голодує, призначила актовегін. У картці вписала ВДМ на 2 см менше, ніж було 2 тижні тому, а окружність живота - на 4 см. Менше. До слова сказати, на УЗД 2 тижні тому все було в нормі, вага дитини 1950 р (це було в 30 з половиною тижнів), що навіть більше, ніж середнє значення.

Будинки, озброївшись інтернетом, не змогла сама інтерпретувати показання КТГ. Тільки дізналася, що лікар повинен писати загальний бал, а у мене ніякі бали не варті.

Будь ласка, підкажіть, чи нормальне у мене КТГ або стоїть на щось звернути увагу, особливо хвилює притиснення пуповини. Наперед дякую.

Добрий день.
За представленими даними стан дитини задовільний.
Бажано сам графік теж викладати.

Спасибі вам. Хотіла б уточнити, задовільно це по системі задовільно / незадовільно або по системі відмінно, добре, задовільно? Переживаю.
Графік розбила на 4 фото, буду вдячна, якщо знайдете час подивитися.

КТГ в нормі, не переживайте.

Добрий день, я знову з хвилюючими питаннями. Протягом вагітності по УЗД ЧСС плода від 140 до 150 ударів / хв, в тому числі на КТГ від 30.09. Сьогодні робили КТГ, базальна ЧСС - 135 ударів / хвилину, загальний підсумок 9 балів за Фішером. Через 2 години по УЗД 126 ударів / хвилину. Лікар сказав, що все в порядку, але цифри я побачила вже коли пішла від лікаря.
Передісторія - вчора при плановому відвідуванні консультації відправили по швидкої в пологовий будинок з діагнозом ЗВУР, хронічна ФПН. Такий діагноз лікар поставила через ВДМ 31 см (термін вагітності - рівно 34 тижні) і по тому, що на дотик їй здається дитина маленька. У пологовому будинку № 6 СПб зробили тільки допплер (не було ні огляду в кріслі, ні УЗД, ні КТГ), з кровотоком все в нормі, відправили додому з висновком: Показання для екстреної госпіталізації відсутні. Сьогодні були проведені КТГ та УЗД. За УЗД плід відповідає терміну, ПМП 2375 гр.
Дуже хвилює зменшення ЧСС у порівнянні зі звичайним, буду вдячна за рекомендації щодо подальших дій.

Питання ще актуальне, якщо є можливість, дайте відповідь, будь ласка.

Зазначені цифри ЧСС плода є нормою.

Здрастуйте, шановні лікарі. Термін рівно 37 тижнів. Раз в тиждень їжджу в пологовий будинок на КТГ. Минулого тижня на графіку від руки було написано: базальна ЧСС 140-145, варіабельність норма, стан плода компенсований. На словах лікар сказала, що все нормально.
Вчора була чергова КТГ, лікар сказав, все в порядку. Видали графік без будь-яких письмових пояснень. Будь ласка, подивіться мій графік, чи дійсно все в нормі. Бентежить зниження ЧСС в одному місці нижче 110. У останні дні малюк дуже активно ворушиться, чи дійсно це вважається ознакою гіпоксії? Дякуємо.

Ворушіння чому не зазначені?
Автоматичний аналіз запису є?

Кнопку для фіксації рухів не давали. Автоматичного аналізу запису немає, в тому і справа. Нічого, крім цього графіка. КТГ роблю в пологовому будинку.

За суб'єктивними відчуттями - в першій частині дослідження рухів майже не було, потім розворушився.

Повторіть дослідження через 3-4 дня з автоматичним аналізом параметрів або хоча б з зазначеними ворушіннями.

Вибачте за настирливість - а цей графік КТГ неінформативний або по ньому погані результати? Боюся, у вихідні крім як в пологовому будинку зробити КТГ ніде буде, але якщо є загроза дитині, то буду шукати.

Можливостей оцінити стан плода в утробі матері в сучасній медицині не дуже багато, при тому, що відчуття майбутньої мами за часту суб'єктивні, і яскраво пофарбовані емоціями.
До об'єктивних методів належать:

 • УЗД, яке дозволяє візуально оцінити будова тіла і органів, розміри дитини, визначити передбачуваний вага і стать дитини.
 • Доплерографія - метод оцінки кровотоку плода;
 • КТГ - метод, заснований на записи і аналізі кривої серцебиття плода і застосовується для ранньої діагностики патологічних станів плода.

Принципи запису КТГ

Серцебиття плоду можна записати не у кожній жінці і не на будь-якому терміні.

 • Запис робиться на терміні не менше 30 тижнів. У всіх інших випадках розшифрувати запис не вдасться, так як серцебиття не піддається аналізу в більш ранні терміни;
 • Запис проводиться протягом 20 хвилин або довше. На невеликому відрізку досить важко оцінити всю картину роботи серця плоду;
 • Важливо правильно вибрати час для запису - жінка повинна відпочити після дороги перед записом. Бути ситим, але не щільно;
 • Дитина не повинна під час діагностики спати. У плода, як і у будь-якого дорослої людини, є режим дня. Майбутня мама добре відчуває цей режим - коли її дитина ворушиться в більшій мірі, а коли частіше спить. Розшифровка даних безпосередньо залежить від того на скільки плід активний в даний момент;
 • Запис необхідно проводити в зручному для жінки положенні;
 • На датчик наноситься спеціальний гель, який покращує провідність імпульсів;
 • Запис більш інформативна, якщо разом з Кардіотокографія реєструвати ворушіння плода. Так як в цей же час можна фіксувати скорочення матки і відповідь плода на них, що важливо для контролю настання пологової діяльності;
 • Розшифровку КТГ повинен робити виключно лікар. Варіантів норми і патології безліч. Для того, що б говорити про норму або патології потрібно оцінити всю картину. Бувають такі варіанти КТГ, які при поверхневій розшифровці підходять під варіант норми, але є винятками і являють собою ознаки важких станів при вагітності.

КТГ записується одноразово

 • Якщо майбутню маму нічого не турбує і у лікаря немає побоювань з приводу протікання вагітності;

КТГ записується повторно

 • Якщо серцебиття плода записалося з ознаками патології, дослідження доведеться для контролю повторити;

КТГ записується неодноразово

 • У разі несприятливого перебігу минулих вагітностей. Якщо акушерський анамнез жінки має сумні наслідки, то і в поточну вагітність, навіть якщо вона протікає без особливостей, необхідно буде записувати КТГ неодноразово. Наприклад: при всередині утробного смерті плоду в минулому, при аномалії розвитку внутрішніх органів, генетичних і хромосомних захворювання;
 • При порушеннях в поведінці майбутньої дитини. Кожна майбутня мама відчуває і знає, як веде себе її дитина в утробі. Деякі діти дуже активні і періоди сну у них дуже короткі. Буває, що дитина більшу частину дня спить і проявляє активність по ночах. Зміни в ритмах може бути ознакою того, що плід відчуває дискомфорт;
 • При хвороби матері. Наприклад, при грипі, ГРВІ або інших гострих станах, які призводять до погіршення загального самопочуття;
 • Після перенесених і вилікуваних станів майбутньої дитини. Протягом декількох тижнів після стаціонарного або амбулаторного лікування необхідно записувати КТГ;
 • При гістози вагітної. Це захворювання спричиняє порушення кровопостачання плода і може привести до затримки розвитку плода;
 • При наявності хронічної інфекції у жінки;
 • У жінок, які продовжують під час палити, вживати алкоголь і жінок з наркотичною залежністю, в тому числі і в стадії ремісії;
 • У жінки з хронічними захворюваннями внутрішніх органів, таких як цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, з пороками серця, з ожирінням, захворюваннями печінки і нирок;
 • При переношеної вагітності

Що діагностують за допомогою КТГ

 • Обвиття або притиснення пуповини. Ці стани можуть призвести до порушень надходження кисню від материнського організму. Перший час плід може компенсувати недолік поживних речовин, але якщо в пуповині не відновиться кровотік, це може призвести до важкого стану;
 • Порушення ритму у дитини. Неритмічне серцебиття може бути при наявності аномалій розвитку серця навіть не серйозних, таких як додаткові хорди;
 • Гіпоксію плода. Гіпоксія може компенсувати і не проявляти брак поживних речовин, але на КТГ будуть фіксуватися невеликі ознаки відхилення;

Патологічний варіант КТГ у здорового плоду:

При фізіологічній вагітності може записатися варіант патології в разі:

 • Якщо жінка переїла перед прийомом у лікаря;
 • Якщо запис виробляють в момент сну дитини;
 • При ожирінні матері - через велику підшкірно-жирову клітковину важко прослухати серцебиття плоду;
 • Запис не вийде, якщо дитина буде бурхливо рухатися;
 • У разі відсутності гелю на датчику або поганому його приляганні;
 • При багатоплідній вагітності важко записати серцебиття всіх плодів.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...