Ознаки позаматкової вагітності на ранньому терміні Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Ознаки позаматкової вагітності на ранньому терміні

Ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах

Наше життя іноді підносить нам приємні і не дуже сюрпризи. Буває так, що жінка, намагаючись завагітніти, проходить курси дорогого лікування, робить все можливе, щоб диво сталося, і ось, коли тест показує довгоочікувані 2 смужки, акушер-гінеколог ошелешує діагнозом - позаматкова вагітність.

Назва "позаматкова" говорить сама за себе. Настає вона тоді, коли яйцеклітина запліднюється поза порожниною матки, а, скажімо, в матковій трубі, яєчниках або черевної порожнини.

Чому трапляється позаматкова вагітність?

Однією з основних причин такого явища гінекологи називають запальний процес в статевих органах, який призводить до закупорки маткової труби. Також позаматкова вагітність може наступити через гормонального збою, вродженої недорозвиненості маткових труб, перенесених інфекцій матки або її придатків, сечового міхура, запалень слизової оболонки стінок матки, абортів та інших порушень. Ще одна можлива причина виникнення цієї патології - "повільність" сперматозоїдів, один з яких не встигає вчасно потрапити в яйцеклітину, що в свою чергу заважає заплідненої яйцеклітини в потрібний термін опинитися в матці, і вона прикріплюється "де прийдеться". Крім цього, запліднена яйцеклітина може застрягти в трубі, якщо вона сильно звивиста або має на внутрішній поверхні спайки, звуження, рубці. Також причиною позаматкової вагітності може стати штучний аборт.

Читайте також Наслідки позаматкової вагітності

Чи можна самостійно запідозрити позаматкову вагітність?

Діагностика цієї патології на ранніх термінах ускладнюється тим, що жінка не підозрює про загрозу, адже їй притаманні всі ті симптоми, які спостерігає у себе жінка з нормальною, маткової, вагітністю. Пізніше може з'явитися тягне або різкий біль і виділення, що мажуть, можливі кровотечі. Біль, як правило, локалізується в місці впровадження плодового яйця. А оскільки позаматкові вагітності на 98% - трубні, то і біль відчувається в районі однієї з труб, ближче до яєчників. Якщо тест показав дві смужки, присутні ознаки вагітності, але, в той же час, з'явилися виділення і біль внизу живота, негайно звертайтеся до лікаря. Чим раніше діагностовано позаматкова вагітність, тим вищі шанси зберегти маткову трубу цілою і в майбутньому народити здорову дитину. Зауважимо, що на ранніх термінах (4-6 тижнів) побачити розташування ембріона (або його відсутність в матці) можна лише за допомогою ультразвукової діагностики. У разі, якщо на перших тижнях вагітності патології не виявлено і, відповідно, не прийнято необхідних заходів, плід починає рости і розвиватися. При цьому труба, що не призначена для виношування дитини, тріскає, супроводжуючись кровотечею. У цей момент жінка відчуває сильний біль, слабкість. Крововилив при цьому може відбуватися в черевну порожнину. А це вже створює загрозу для життя самої жінки. В такому випадку необхідно екстрене хірургічне втручання. При великій крововтраті можуть спостерігатися непритомність, блідість шкіри, падіння артеріального тиску, частий слабкий пульс.

Сучасній медицині знайомі випадки "подвійний" вагітності, коли одна - маткова, а друга - позаматкова. У цьому випадку також необхідно хірургічне втручання.

Негайно викликайте швидку або вирушайте в лікарню, якщо при встановленій вагітності у вас є перераховані вище симптоми!

Зазвичай відразу після встановлення діагнозу вирішується питання про операцію. При перервалася позаматкової вагітності операція повинна бути проведена через 30-40 хвилин після постановки діагнозу. З цього ж моменту починають переливання крові і кровезаменяющих розчинів.

Як видаляють позаматкову вагітність?

Позаматкова вагітність - це завжди чистка. У багатьох випадках лікарям доводиться видаляти маткову трубу. Іноді вдається провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи. Ще один метод дослідження і лікування позаматкової вагітності - введення спеціальних препаратів. Але цей спосіб підходить тільки тим жінкам, які не планують більше мати дітей.

Після операції дуже важливо з метою попередження безпліддя провести реабілітаційні заходи, спрямовані на попередження розвитку спайок і зрощень в місці операції і відновлення рухової активності маткових труб.

А що після позаматкової вагітності?

Практика показує, що багато жінок, почувши на свою адресу цей невтішний діагноз, через певний час все-таки стають щасливими мамами. Як правило, при сприятливому лікуванні, лікарі дозволяють вагітніти вже через 6-8 місяців. Правда, 5-10% жінок після позаматкової вагітності ставлять ще один страшний діагноз - безпліддя. Щоб такого не сталося, дуже важливо визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах.

Профілактика даної патології полягає в попередженні небажаної вагітності шляхом застосування різних методів контрацепції, а також у профілактиці запальних захворювань жіночих статевих органів.

Спеціально для beremennost. net - Олена Кичак

 • Як і в якому терміні позаматкової вагітності проводиться операція?

Вагітність не вважається захворюванням, а є нормальним і фізіологічним станом кожної жінки. Інша справа - позаматкова вагітність, яка розвинулася поза маткою і представляє однакову загрозу для жінки і плоду. Цифри статистики стверджують, що ця патологія зустрічається всього в 2% всіх випадків вагітності, але хто може гарантувати, що вагітність у вашому випадку буде розвиватися, як годиться? А між тим є ранні симптоми і ознаки цього патологічного стану, які можна і потрібно розпізнати, щоб уникнути непередбачених ускладнень.

Що таке вагітність поза маткою?

Щоб зрозуміти, чим небезпечна позаматкова вагітність, і які бувають наслідки, потрібно описати процес нормального розвитку плідного яйця. У нормі злиття двох статевих клітин відбувається в ампулярной (кінцевий) частини маткової труби. Після запліднення яйцеклітини зигота (майбутнє плодове яйце) просувається в бік матки, де і відбувається її «посадка» глибоко в ендометрій.

Тільки в порожнині матки є всі умови для подальшого розвитку зиготи - гормональний фон, стан слизової оболонки, розміри порожнини матки і так далі. Позаматкова вагітність відрізняється тим, що відбувається порушення процесу пересування зиготи і кінцевого її кріплення. У цьому випадку розвиток плідного яйця відбувається наступним чином:

 • Запліднена і готова до розвитку яйцеклітина прикріплюється всередині маткової труби, розмір якої зазвичай не більше 0,5 см. Як тільки розмір плодового яйця перевищить цей діаметр, труба може лопнути і стати причиною кровотечі, що є смертельно небезпечним для жінки станом.
 • Яйце може піти в зворотному напрямку і потрапити в черевну порожнину, де кріплення відбудеться в області очеревини або на яєчнику. Так як особливих умов для розвитку яйцеклітини тут немає, ворсинки плодового яйця можуть прорости в ці органи, також викликаючи небезпечні для життя кровотечі.
 • Яйцеклітина може потрапити в рудиментарний ріг матки, де не вистачає простору для її розвитку.
 • Бувають випадки, що запліднення зазнали одночасно дві яйцеклітини, одна з яких кріпиться в порожнині матки, а інша - в трубі або на яєчнику. Такий вид ускладнень називається гетеротопних вагітність.
 • Якщо вагітність стала розвиватися по одному з вищеописаних сценаріїв, то її називають ектопічної. Нормально вона розвиватися не може і тому потребує видалення.

  Причини позаматкової вагітності

  Якщо знати всі причини і фактори ризику, які можуть спровокувати такий вид вагітності, то її можна уникнути або хоча б знизити ризик її появи. Отже, до провокуючих факторів належать:

  • Хронічні процеси запалення в матці, яєчниках і трубах.
  • Спайковий процес після запальних захворювань.
  • Порушення роботи яєчників і інші види гормонального дисбалансу.
  • ТОРЧ-інфекції та грибки, які викликають сліпчівий процес в маткових трубах. Внаслідок цього порушується механізм пересування яйцеклітини за допомогою війок епітелію маткових труб.
  • Стресові ситуації або психоемоційні переживання, які можуть викликати збій в роботі всіх органів і систем.
  • Зловживання курінням і алкоголем.
  • Позаматкова вагітність в минулому і вік жінки старше 35 років.
  • Жінки, які пройшли курс лікування з приводу гормонального або трубного виду безпліддя.
  • Часте невиношування і переривання вагітності.
  • Застосування внутрішньоматкової спіралі в якості обраного засоби контрацепції.
  • Аномалії розвитку і пухлиноподібні утворення внутрішніх статевих органів.

  Симптоми і ранні ознаки позаматкової вагітності

  Чому так важливо знати ранні ознаки цього стану? Головною небезпекою є ризик появи кровотечі, зупинити яке можна тільки за допомогою порожнинної операції. Але операція, проведена не в екстреному, а в плановому порядку, значно впливає на негативні наслідки.

  Зазвичай розрив яйцеклітини, прикріпленою в недозволеному місці, виникає на 4-6 тижні вагітності, а медики називають цей момент критичним. Давайте докладніше зупинимося на тому, які симптоми повинні послужити приводом для звернення до лікаря, адже позаматкова вагітність на ранніх (4-6 тижнів) терміни має досить яскраві ознаки!

  Позаматкова вагітність на 2-3 тижні розвитку може проявлятися затримкою місячних, нудотою, підвищеним апетитом або смаковими уподобаннями, а також хворобливістю збільшених молочних залоз, млявістю і сонливістю. Дуже часто зустрічається біль при статевому акті або в певному положенні тіла. Все це говорить про те, що деякі ознаки на початку розвитку можуть нагадувати стан при звичайній вагітності, що не може залишитися непоміченим.

  Але жінку повинні насторожити і інші симптоми, які зазвичай не бувають при матковій вагітності і з'являються тільки після повного або часткового розриву плодового яйця (терміни 6-10 тижнів). До них відносяться:

  • Болі різного характеру, локалізації та інтенсивності. Поява болю при затримці місячних має стати приводом для негайного звернення до лікаря! Різкі болі виникають в тому випадку, коли відбувається розрив плодового яйця і кровотеча. Ці наслідки часто вирішуються тільки хірургічним шляхом (термінова операція). Тупі або ниючі болі можуть виникати під час спорожнення кишечника або акті сечовипускання. При попаданні крові в задній звід черевного простору виникає біль, що віддає в задній прохід.
  • Кровотеча - не обов'язково розпізнавати ознаки внутрішньочеревної кровотечі, часто жінку турбують кров'янисті виділення з матки. Причиною цього стає різке падіння рівня прогестерону. Рясним кровотеча не буває, але тривалість виділень, що мажуть може становити 7-10 днів.
  • Неприємні наслідки раптової крововтрати - шоковий стан або втрата свідомості, які супроводжуються блідістю шкіри, різким зниженням артеріального тиску, слабким і частим пульсом.

  Чи можна діагностувати позаматкову вагітність на ранніх термінах?

  Труднощі звичайної діагностики (УЗД, вагінальне дослідження і інші методи) полягають у тому, що позаматкова вагітність має невеликі розміри, а термін в 4-6 тижнів не завжди видно навіть на УЗД за допомогою вагінального датчика. Позаматкова локалізація плідного яйця може бути виявлена ​​за допомогою допоміжних методів діагностики, до яких відносяться:

  • Визначення в сечі рівня специфічного (хоріонічного) гормону. Його рівень може бути підвищений (до 1800 МО / л), а з плином часу приріст ХГ виявляється трохи менше, ніж при звичайній вагітності.
  • Діагностичне дослідження черевної порожнини і заочеревинного простору за допомогою лапароскопа. На ранніх термінах видно такі ознаки, як збільшення яєчника або частини труби, зміна кольору зі звичайного на синюшний, незначні кров'янисті виділення з місця кріплення яйця.
  • Тест на вагітність (позаматкова визначається аналогічно звичайній двома смужками).

  Тест допомагає проводити обстеження в домашніх умовах, коли сама жінка помічає у себе інші ознаки. Але лікаря тест допомагає запідозрити і спостерігати за жінкою регулярно, щоб запобігти можливі наслідки і вчасно прийняти лікувальні заходи. Багатьох жінок хвилює питання - на якому терміні тест може дати позитивний результат?

  Тест являє собою індикатор, який забарвлюється двома смужками в разі збільшення лХГ. ХГ в організмі жінки з'являється тільки в разі розвитку плідного яйця. У стандартному випадку тест виявляється позитивним, якщо термін вагітності 2-3 тижні, але буває і так, що тест виявляється негативним або слабопозитивний.

  Що робити в цих випадках? Якщо жінка відчуває інші ознаки вагітності, а тест негативний, потрібно звернутися до лікаря не зволікаючи! Тільки фахівець може ще раз перевірити тест і провести необхідні додаткові дослідження. Спостереження за жінкою при підозрі на ектопічну вагітність завжди допоможе знизити ризик раптової кровотечі та інших ускладнень.

  Останнім часом з'явився інший тест, заснований на визначенні в сечі модифікованого ХГ (тест INEXSCREEN), який в нормі становить 10% всього ХГ. При зниженні модифікованого ХГ нижче 10% тест вважається позитивним. Проводячи тестування, не потрібно забувати про те, що навіть самий «наворочений» і кращий тест не є 100% гарантією відсутності позаматкової вагітності!

  Наслідки позаматкової вагітності і лікування

  Така патологія, як позаматкова вагітність, не може пройти непомітно для жінки. Крім психоемоційного розладу, можуть бути й інші наслідки, до яких відносяться:

 • Повторна позаматкова локалізація плідного яйця.
 • Вторинне безпліддя.
 • Спайковий процес в черевній порожнині.
 • Запальні процеси (якщо не усунена інфекція).
 • Психологічний страх жінки завагітніти.
 • Лікування може бути різним, але залежить воно від того, в якому терміні була діагностована позаматкова вагітність. У більшості випадків лікування тільки хірургічне (операція), яке може бути менш травматичним при ранній діагностиці (лапароскопія). Є кілька варіантів результату, чим може закінчитися позаматкова вагітність:

 • Несвоєчасна діагностика - найнебезпечніша ситуація, результат якої для жінки може бути непередбачуваним (аж до летального).
 • Видалення труби або іншого органу, в якому було прикріплено плодове яйце (при розриві труби або яєчника).
 • Збереження труби (за допомогою відсмоктування плодового яйця при лапароскопії).
 • Розсмоктуються терапія плодового яйця препаратом Метотрексат (викликає багато побічних дій, так як є токсичним).
 • Як і в якому терміні позаматкової вагітності проводиться операція?

  Операція може проводитися різними методами, але її краще виконувати в плановому порядку, коли немає небезпечного кровотечі, тобто в терміні до 4-6 тижнів. Операція проводиться двома шляхами:

  • Лапаротомія - розріз на животі - видалення плідного яйця (іноді разом з органом).
  • Лапароскопія - проводиться за допомогою проколів в області живота (з видаленням органа і без видалення).

  Будь-яка операція проводиться під загальною анестезією, а хід лапароскопії відстежується за допомогою спеціальних маніпуляторів і відеокамери. Міф про те, що після операції жінці не можна мати дітей, не підтверджений. Якщо проводити всі заходи профілактики і ретельно дотримуватися всіх розпоряджень лікаря, через 5-6 місяців можна вагітніти знову.

  Не варто переживати і впадати у відчай тим жінкам, у яких така вагітність наступила двічі і стала причиною видалення обох труб, адже існує метод екстракорпорального запліднення (ЕКЗ)! За допомогою ЕКЗ запліднена поза організмом жінки яйцеклітина вставляється в порожнину матки, де буде відбуватися її подальші зростання і розвиток.

  Статті на ту ж тему

  • <
  • 1.5 Причини появи позаматкового зачаття

  Позаматкова вагітність - що це

  Будь-яка вагітність починається з заплідненої яйцеклітини, яка повинна переміститися в порожнину матки і прикріпитися до її стінки. Іноді, через збій, плодове яйце не доходить до місця і прикріплюється до маткової труби або навіть до яєчника або черевної порожнини. Якщо пройти тест, вагітність буде підтверджена. Дізнатися, яка вона: нормальна, завмерла або позаматкова, тест не допоможе. У цьому випадку лікарі діагностують її за допомогою УЗД і призначають лікування.

  За якими ознаками можна визначити позаматкову зачаття

  Непомічені ознаки позаматкової вагітності зустрічаються рідко, стверджують лікарі. Тому кожна жінки повинна знати, які можуть бути у неї перші ознаки. Спочатку її супроводжують всі симптоми звичайної вагітності. У жінки з'являється ранній токсикоз, починається сонливість, набухають молочні залози, починаються затримки менструації. У деяких жінок будь-які ознаки на початку вагітності частково або навіть повністю відсутні.

  Якщо настала позаматкова вагітність, через деякий час з'являються болі в животі, піднімається температура. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, не зробити узі і не пройти лікування, тоді наслідки можуть бути загрозливими для життя жінки. Зберегти плід не вдасться - позаматкова і завмерла вагітності не залишають жодних шансів для виношування дитини, навіть якщо проведено лікування і зроблені необхідні операції.

  Запідозрити позаматкову вагітність допоможе базальна температура, при ній вона вище норми - 37,2 градуса через яскраво-вираженого запального процесу. Якщо вагітність завмерла, то базальна температура знижується.

  Базальна температура повинна бути трохи вище, ніж звичайна температура тіла, якщо у жінки позаматкова вагітність. Але часто базальна температура не підвищується, такі винятки трапляються досить часто, тому базальна температура не повинна розглядатися, як спосіб визначення позаматкової вагітності. Зате тест для визначення вагітності може підказати про її настання, але точний діагноз поставити можна тільки на узі.

  На які особливі ознаки треба звернути увагу, щоб самостійно розпізнати позаматкову вагітність, і не втратити час для її переривання за допомогою операції.

  Основні ознаки позаматкового зачаття:

  • Відбуваються затримки чергової менструації, через затримку треба обов'язково пройти тест на визначення зачаття, узі робити поки дуже рано.
  • З статевих шляхів йдуть мажучі кров'янисті виділення, може підвищитися трохи температура тіла. При шийному зачатті з піхви можуть йти рясні, тривалі кровотечі, так як в цьому місці багато кровоносних судин. Іноді крововтрати бувають дуже великими, і можуть з'явитися небезпечні наслідки для життя жінки. Обов'язково потрібне лікування і проведення операції. Такі ж ознаки має і завмерла вагітність.
  • Якщо менструація дуже мізерна, але приходить в строк або її затримки дуже маленькі. В цьому випадку можна використовувати тест на вагітність він підкаже, чи відбулося зачаття.
  • Внизу живота локалізуються болю тягне характеру, зазвичай вони бувають з одного боку, там, де розмістився ембріон. Ці симптоми посилюються при ходьбі, при будь-якій зміні положення тіла, різкі болі можуть віддавати навіть в плечі. Сильні болі є при поході в туалет.
  • Підвищується базальна температура і звичайна температура тіла.

  Але іноді може зустрітися «підступно» поточна позаматкова вагітність, її ознаки, крім затримки менструації тривалий час не виявляються, на узі вона не визначається і заявляє про себе тільки в екстреній ситуації, коли треба вже терміново вдаватися до операції.

  На якому терміні позаматкової вагітності починає боліти живіт

  Термін появи ознак позаматкової вагітності, зазвичай залежить від того, де розташувався плід. При розвитку в найбільш широкій частині труби - ампульної, болю і іноді підвищена температура з'являються приблизно на 8 тижні після затримки менструації. Якщо ембріон розташувався в перешийку - найбільш вузької частини труби болю можуть з'явитися з 5 тижні вагітності.

  При яєчниковому або черевному зачатті в перші чотири тижні ознаки можуть бути відсутніми. Якщо імплантація відбулася в шийці матки, болі і підвищена температура з'являються рідко і в ранні терміни протікають непоміченим. Місцезнаходження ембріона визначають на узі, після чого призначають проведення операції.

  Самостійно поставити точний діагноз жінок не може, так як перші особливі ознаки, властиві тільки позаматкової вагітності вона не має, все її симптоми властиві й іншим захворюванням. Діагностику повинен проводити лікар з допомогою УЗД і після цього призначити правильне лікування або підготувати жінку до операції.

  До чого призводить позаматкова зачаття

  Стінки маткової труби не можуть вмістити плід, їх діаметр поступово збільшується, вони перерастягиваются. Становище стає критичним, в цей час прояви позаматкової вагітності повинні бути явно помітні. Якщо на них не звернути уваги, відбудеться розрив. Іноді ембріон разом з кров'ю потрапляє в черевну порожнину, після чого вагітність переривається. Відбувається цей процес в супроводі внутрішньочеревної кровотечі, шоку, непритомності, різкою, дуже сильного болю в нижній частині живота. У хворої підвищується температура. Без термінової госпіталізації жінка може загинути, тому що потрібне проведення операції.

  Тому як тільки з'явилися перші симптоми, треба без затримки звернутися до лікаря, поки не з'явилися ускладнення. Якщо патологія на узі буде своєчасно виявлена ​​і призначено медикаментозне лікування або проведення операції, тоді наслідки будуть сприятливими. Вражений орган не доведеться видаляти, і вдасться зберегти цілісність будови статевих органів, якщо буде проведено сучасне щадне лікування. Чим раніше виявиться неправильне розміщення плідного яйця, тим більше буде шансів зберегти здоров'я жінки.

  Як діагностується позаматкова зачаття

  Зараз позаматкової зачаття можна визначити на дуже ранніх термінах. Отримати точну відповідь можна, провівши тест або здавши аналіз крові на ХГЧ. Узі відразу після затримки менструації, зачаття не визначить. Якщо ембріон розташувалося не на місці, тест другу смужку покаже більш слабкою, так як гормон, який з'являється при вагітності - ХГЧ, з кожним днем ​​підвищується. Саме на його визначенні та працює тест. Якщо тест або аналіз на ХГЧ показав відхилення від нормальних величин, то можна запідозрити, що ембріон розташувався не в своєму місці.

  При підозрах на неправильне зачаття, рекомендується провести узі малого таза трансвагінальним датчиком, який вводять в піхву. Якщо в порожнині матки немає плодового яйця, дослідження треба повторити через кілька днів, для цього жінку госпіталізують в стаціонар. Якщо тест показує вагітність, а на узі не видно плодове яйце в матці, значить вагітність позаматкова і потрібне проведення операції.

  Якщо цей діагноз залишається під сумнівом, проводять діагностичну лапароскопію - під наркозом проводять огляд органів малого таза. При підтвердженні позаматкової вагітності призначають лікування.

  Причини появи позаматкового зачаття

  Позаматкова вагітність з'являється:

  • Через перенесених раніше запальних захворювань органів малого таза, при яких могло змінитися функціональний стан і будову стінок маткових труб. Після цього у них втрачається скорочувальна здатність, і запліднена яйцеклітина не може потрапити в матку. Тому вона імплантується в будь-якої відділ труби.
  • Через зміни властивостей плодового яйця.
  • Через вроджених анатомічних особливостей будови статевих органів - маткові труби надто довгі і покручені, так як репродуктивна система недорозвинена.
  • Через стимуляції овуляції при використанні допоміжних репродуктивних технологій.

  Якщо подивитися на статистичні дані, то можна побачити, що позаматкова вагітність частіше передається по спадковості, їх мати або бабуся теж мали подібні проблеми або у жінки раніше проводилися операції на статевих органах.

  Ризик аномалій збільшується з віком, чим старше жінка, тим більше у неї є ризик появи позаматкового зачаття.

  Гінекологи радять жінкам групи ризику, щоб вони стежили за тим, яка у них базальна температура. Ця температура зможе розповісти їм про що і впоратися з проблемою в самому її початку, як тільки пройдений тест на зачаття.

  Більшість жінок, що відносяться до групи ризику, знають, що базальна температура може свідчити про настання вагітності. Якщо базальна температура знижена, то це може бути завмерла вагітність, якщо базальна температура підвищена, то є проблеми із зачаттям. Така температура завжди змиритися в один і той же час. Якщо базальна температура вимірюється хоча б на годину пізніше звичайного, її свідчення будуть не точні.

  При позаматкової вагітності виносити плід не можна, адже тільки в матці можуть бути створені відповідні для його зростання умови, тому така вагітність народженням дитини закінчитися не може.

  Поділитися в соц. мережах

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...