Коли можна вагітніти після позаматкової вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Коли можна вагітніти після позаматкової вагітності

Обов'язково проведіть ендокринне обстеження організму.

Пройдіть відновлювальні процедури, проведіть сеанси фітотерапії, побувайте в санаторії, відпочиньте на море.

Особливу увагу приділіть своєму здоров'ю:

 • Багато відпочивайте;
 • Висипайтеся;
 • Правильно харчуйтеся.

Відповісти на питання, що робити після позаматкової вагітності, зможе тільки кваліфікований лікар-гінеколог і деякі інші профільні лікарі. Постарайтеся виконувати всі їх рекомендації.

Таким чином, ми показали, що після позаматкової вагітності можна народити. Однак, для цього має бути зроблено дуже і дуже багато.

Головне, не загубіться і не опускайте руки!

Можливість завагітніти дає жінці виробляти планування сім'ї та вагітності, будувати плани на майбутні пологи, змушує її ставитися до життя з оптимізмом. Жінка, отримуючи прилив сил від позитивного настрою, стає більш товариською і веселою. Ймовірність завагітніти після позаматкової вагітності зростає разом з настроєм, і вже не бачиться чимось далеким і нездійсненним, повним ходом йде відновлення всього організму і ведеться підготовка до вагітності. Проблеми і негаразди відступають на другий план.

Лікування після позаматкової вагітності

При підозрах на позаматкову вагітність жінка екстрено поміщається в клінічні умови.

Після встановлення діагнозу як правило призначається термінова операція.

При необхідності можливе застосування:

 • Коштів по боротьбі з анемією.

Після операції позаматкової вагітності проводиться відновне лікування, що є відмінним профілактичним засобом проти повторної позаматкової вагітності.

Післяопераційний період здатний викликати будь-які наслідки: і хороші, і погані. Якщо з гарним сценарієм все більш-менш ясно, то поганий може викликати певні ускладнення після операції: найпоширеніше ускладнення після операції - Rh-сенсибілізація. Для жінок, у яких Rh крові негативний, з метою профілактики вводиться анти-Rh0 (D) - іммуноглобулін.

Місячні після позаматкової вагітності

Судячи з відгуків пацієнток, менструація у всіх починається по різному:

 • У кого-то настає відразу ж після операції;
 • У кого-то йдуть незрозумілі виділення з піхви;
 • А у кого-то менструація може не настати більше місяця.

Однак, рано чи пізно, вона обов'язково настає. Звичайно, відсутність менструації - це ще один привід здатися свого лікаря-гінеколога.

Раннє виявлення позаматкової вагітності при лапароскопії підвищує шанси для збереження маткової труби.

Нормальна вагітність відразу після позаматкової в принципі можлива, але, тим не менш, не бажана. Організму обов'язково потрібно дати час для відновлення всіх своїх функцій. Період реабілітації, як ми вже говорили, повинен становити не менше півроку. У будь-якому випадку, такі питання необхідно обговорювати тільки зі своїм лікуючим лікарем.

Нормальна вагітність після двох позаматкових цілком може мати місце, але слід не забувати, що після подвійного негативної дії на стінки труби (якщо вона ще збереглася), вірогідність зачаття нормального плода різко знижується (як мінімум, в два рази).

Позаматкова вагітність після Постинора може наступити при тих же умовах, що і нормальна. Нагадаємо, що після прийому Постинора, рекомендується починати планування вагітності приблизно через три-чотири місяці. При цьому слід обов'язково спостерігатися у гінеколога, і своєчасно відвідувати всі скринінгові дослідження. Лікарняний лист після позаматкової вагітності теж оформляється лікарем, з урахуванням тяжкості всіх наслідків.

Секс після позаматкової вагітності

Статеве життя після позаматкової вагітності відноситься до ряду обмежень:

1. Організму необхідний відновний період, як і після будь-якої іншої операції.

2. Утримання від сексу повинно зберігатися, як мінімум, протягом місяця.

3. Невиконання цієї умови може призвести до повторної хірургічної операції.

4. Статева активність після місячного утримання повинна наростати повільно, не допускаючи ніяких хворобливих проявів.

Зовнішні статеві органи і матка не піддаються пошкоджень при позаматкової вагітності.

Головною особливістю сексу в цей період є ретельна контрацепція. З цим Вам може допомогти доктор.

Тепер, коли ми з'ясували, що народити після позаматкової вагітності можна, давайте подивимося, а які ж відновлювальні дії Вам необхідно виконати.

Реабілітація після позаматкової вагітності

Реабілітація здійснюється на кожному етапі лікування:

 • Передопераційний період;

Чи можна завагітніти після позаматкової вагітності

04.11.2014Категорія: БеременностьОставіть коментар

Позаматкова вагітність - дуже страшний діагноз, з яким зустрічається безліч жінок у всіх країнах світу. Тому в голові більшості жінок, які пережили це, виникає купа питань. Одним з головних є: чи можна завагітніти після позаматкової вагітності. Це питання звичайно складний і дуже неоднозначний. Щоб відповісти на нього, почнемо з самих витоків, з визначення «позаматкова вагітність».

Поняття «Позаматкова вагітність»

Отже, під поняттям позаматкова вагітність розуміється порушення процесу імплантації, тобто, порушення або збій процесу приєднання заплідненого яйця до порожнини матки. У період позаматкової вагітності запліднена клітина прикріплюється в яєчнику, фаллопієвій трубі, а в деяких випадках в черевній порожнині.

Позаматкова вагітність обумовлена ​​різними факторами і може виникнути у будь-якої дівчини дітородного віку.

Головною причиною такої вагітності служать наслідки недолікованих жіночих хвороб. Зокрема, порушення скорочувальної здатності фаллопієвих труб. Через це ускладнюється процес доставки заплідненої клітини в матку.

Також підставою позаматкової вагітності служить мутація розмірів плідного яйця. Наприклад, воно стає занадто великим і маткові труби, навіть нормально скорочуючись, не можуть просувати його до матки. Анатомічне невідповідність маткових труб, (занадто звивисті і довгі) також може стати чинником позаматкової вагітності.

Позаматкова вагітність може виникнути і при використанні екстракорпорального запліднення, а також при штучної стимуляції овуляції.

Як розпізнати позаматкову вагітність

Найголовнішим симптомом позаматкової вагітності, як втім і звичайної, є відсутність менструації. Однак у жінки можуть з'явитися незрозумілі кров'янисті мізерні виділення. Спазми внизу живота теж повинні насторожити. Особливо гостра біль виникає, коли ембріон починає рости безпосередньо в матковій трубі. Це загрожує розривом труби, і як наслідок втратою свідомості, кровотечею, а іноді і летальним результатом.

Головне, що повинна зробити будь-яка дівчина відчувши що один з цих симптомів підходить під її ситуацію, звернутися до лікаря-гінеколога. Чим раніше буде визначена така вагітність, тим більша ймовірність порятунку репродуктивного здоров'я жінки, а іноді і її життя.

Діагностується позаматкова вагітність за допомогою вагінального УЗД-датчика. Перевіряється ширина маткових труб жінки, так як найчастіше ембріон при позаматкової вагітності прикріплюється саме тут.

Найсучаснішою методикою порятунку від позаматкової вагітності служить лапароскопія. Ця операція проводиться без будь-яких розрізів в передній стінці черевної порожнини, зі збереженням маткових труб.

Чи можна стати мамою після

Тепер повернемося до питання: чи можна завагітніти після позаматкової вагітності. Відповідь гінекологів: можна і потрібно, питання тільки в часі.

Наприклад, не варто вагітніти через тиждень або два після операції, так як організм не встиг відновитися після перенесеної травми. Завагітнівши через місяць-два, дівчина прирікає себе на ускладнену вагітність. Це обумовлено різними факторами, наприклад анемією, внаслідок низького гемоглобіну. Також жінка, завагітнівши відразу після позаматкової, має всі шанси на невиношування і передчасні пологи. Після оперативного втручання, і особливо, після видалення труби, що веде до матки, перші шість місяців треба обстежитися і оберігаючи. Найоптимальніший термін, в який жінка може завагітніти не боячись за своє здоров'я - це 7-8 місяців після перенесення операції. Саме в цей час організм жінки досить зміцнів і готовий до виношування потомства. Однак, треба пам'ятати, що у кожної жінки все індивідуально і необхідно дотримуватись рекомендацій свого гінеколога.

Кожна представниця слабкої статі, незалежно від віку, зобов'язана спостерігати за своїм здоров'ям. Щоб після позаматкової вагітності не втратити свою репродуктивну функцію, потрібно ретельно обстежитися у кваліфікованих фахівців.

Спасибі, що поділилися з друзями!

Читайте також:

Вагітність після позаматкової вагітності

11111 5 з 5 (4 голосів) 14/07/2014

Звістка про позаматкової вагітності - це, безсумнівно, сильний удар для будь-якої жінки. Адже така вагітність ні за яких обставин не може завершитися вдало: як правило, загибель плода або розрив не призначеного для виношування дитини органу відбувається вже через чотири-вісім тижнів після зачаття. Навіть виявлена ​​на ранніх термінах позаматкова вагітність вимагає хірургічного лікування, що, в свою чергу, супроводжується, як мінімум, пошкодженням фаллопиевой труби. У гіршому випадку трубу і зовсім видаляють. Таким чином, шанси завагітніти через якийсь час зменшуються вдвічі. До того ж, не виключено, що нова вагітність може мати такий же результат. І все-таки, статистика тому підтвердженням, не варто опускати руки і завчасно налаштовувати себе на погане. Просто наступна вагітність після позаматкової вагітності потребують ретельнішої підготовки, а також дбайливого й уважного ставлення до власного організму.

Чи можна завагітніти після позаматкової

Можна завагітніти після позаматкової вагітності? Це питання турбує кожну жінку, в житті якої сталася така сумна подія. Якщо звернутися до статистичних даних, досить часто ектопічна вагітність (так ще називають даного виду патологію) стає причиною вторинного безпліддя. Розрив яйцепроводу знижує наполовину шанси на зачаття, нормальну вагітність і народження дитини. Однак навіть правильно і своєчасно прооперована маткова труба може виявитися безперспективною в плані настання чергової вагітності через неї. До того ж, дуже велика ймовірність, що плодове яйце знову закріпиться не в матці, а саме в цій трубі. До речі, саме з цієї причини багато лікарів-гінекологи вважають, що навіть якщо труба не розірвалася при позаматкової вагітності, її все ж краще видалити, щоб уникнути повтору неприємної ситуації в подальшому.

Проте, правильні дії жінки здатні значною мірою підвищити ймовірність настання бажаної вагітності.

Планування вагітності після позаматкової вагітності

У більшості випадків основна рекомендація лікарів жінкам, які перенесли позаматкову вагітність, - почекати не менше півроку після проведення операції по її усуненню. А краще навіть рік або два. Цього часу зазвичай досить для того щоб поліпшити стан власного здоров'я і повністю відновитися. До планування вагітності після позаматкової вагітності оптимально оберігатися за допомогою оральних контрацептивів. Це має сенс з двох причин:

 • По-перше, завчасно не настане небажана вагітність;
 • По-друге, після припинення прийому гормональних препаратів поліпшується функція яєчників, що підвищує шанси зачати дитину.

Як завагітніти після позаматкової вагітності

Для того щоб успішно завагітніти після позаматкової вагітності, звичайно ж, тільки вичікування і контрацепції недостатньо. Підхід повинен бути комплексним.

Необхідними заходами, попередніми планування вагітності після позаматкової вагітності, є:

 • Медичне обстеження на наявність збудників захворювань, що передаються за допомогою статевого контакту. При цьому обстеження потрібно не тільки жінці, але і її партнеру. Причому навіть у тому випадку, якщо подібні аналізи вже здавалися, і людина повністю впевнений у власному здоров'ї. Це обумовлено тим, що існують так звані приховані інфекції, виявити які з першого разу не завжди вдається;
 • Медичне обстеження на наявність спайок в області органів малого тазу;
 • Медичне обстеження, що дозволяє з'ясувати міцність фаллопієвих труб (ця процедура називається гістеросальпінгографія);
 • Медичне обстеження на наявність вогнищ хронічних запальних процесів;
 • Якісне ультразвукове дослідження маткових труб з метою виключення ймовірності наявності в них будь-яких новоутворень;
 • Ендокринологічне обстеження, що включає аналізи на визначення рівня гормонів;
 • Видалення внутрішньоматкових засобів контрацепції (в тому випадку, якщо позаматкова вагітність розвинулася на тлі їх застосування);
 • Нормалізація харчування і прийом вітамінних комплексів;
 • Нормалізація режиму роботи і забезпечення себе повноцінним відпочинком;
 • Відмова від шкідливих звичок.

Як завагітніти після позаматкової вагітності максимально швидко

Багато лікарів сходяться на думці, що овуляція у жінки настає в кожному з яєчників поперемінно, однак на ділі частіше вона відбувається в якомусь одному яєчнику. Якщо провідна роль - за яєчником, який знаходиться з боку неушкодженою труби, то завагітніти після позаматкової вагітності можна досить швидко і без особливих проблем. Особливо високі шанси нової вагітності після позаматкової вагітності у молодих жінок, які ще не досягли тридцятиріччя. У тих же випадках, коли ситуація складається не так вдало, залишається кілька способів трохи допомогти своєму організму. Серед них:

 • Проведення домашніх тестів на овуляцію. Це дозволить, по-перше, дізнатися більше про власний менструальний цикл і терміни овуляції, а по-друге, вибрати найбільш сприятливий час для зачаття;
 • Складання графіків базальної температури на основі її регулярного вимірювання;
 • Ультразвукове дослідження для визначення овуляції (цей метод, мабуть, не найпопулярніший, оскільки є досить дорогим);
 • Аналіз власних відчуттів в період настання овуляції. Наприклад, у кого-то з жінок можуть відзначатися ниючі болі в області нижньої частини живота, а у кого-то збільшується кількість вагінальних виділень.

Як завагітніти після позаматкової і переступити психологічних бар'єр

Чи можна завагітніти після позаматкової, якщо психологічно складно відпустити цієї ситуації? Мабуть ні. Недарма ж кажуть, що «всі хвороби - з голови». Безумовно, є п'ятивідсоткова ймовірність, що нова вагітність буде розвиватися по вже пройденого несприятливим сценарієм, і, можливо, доведеться видалити залишилася трубу, втративши останнього шансу зачати дитину природним шляхом. У цій ситуації на допомогу жінці може прийти кваліфікований психолог. Також хороших успіхів в боротьбі з власними страхами можна досягти, поспілкувавшись з жінками, раніше опинилися в подібній ситуації і згодом благополучно виносили дітей. І, звичайно ж, багато залежить від самої жінки, від того, наскільки вона зможе налаштувати себе на краще.

Як завагітніти після позаматкової, якщо не самостійно

Якщо вагітність після позаматкової вагітності не наступає через рік статевого життя без застосування контрацептивів, на жаль, жінці ставиться невтішний діагноз «безпліддя». І навіть тоді шанси на появу в сім'ї дитини не вважаються безповоротно втраченими. Єдиними способами зачати для таких пар є екстракорпоральне запліднення і ІКСІ. В крайньому випадку, завжди можна вдатися до послуг сурогатної матері.

 • Вагітність після СБ з ускладненнями і планування нормальної вагітності

У наші дні жінки (дівчата) піддаються великим стресів, а постійна нестача часу і грошових коштів згодом призводить до зараження різними інфекціями. Інфекції різного виду породжують різноманітні хвороби: простуду, алергію, дизентерію, кашлюк та багато інших. Але найбільш страшними з них є хвороби жіночих статевих органів, оскільки через них значно знижується дітородна здатність. Тому розглянемо, як виникає і протікає вагітність після позаматкової вагітності у жінки і ймовірність завагітніти після ВБ.

Ця недуга можна перемогти без наслідків

Наслідком розвитку різних інфекцій в даний час стало збільшення кількості випадків позаматкової вагітності. Найголовніше, що після позаматкової вагітності багато хто з жінок не можуть завагітніти. Якщо не навчитися боротися з цими хворобами, то в майбутньому це може привести до поступового вимирання нації і навіть людства. А оскільки жінки в наш час все більше і більше відмовляються вести правильний спосіб життя або не хочуть народжувати зовсім, то такий результат можливий вже через пару сотень років.

Поняття і причини виникнення позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність (ВБ) - вагітність, при якій розвиток плода відбувається не в матці, а в маткових трубах. Наслідком такої вагітності може стати розрив маткової труби і сильне кровотеча в черевну порожнину.

Основною причиною виникнення позаматкової вагітності у дівчат (жінок) є пошкодження маткової труби. Після зачаття яйцеклітина повинна рухатися протягом 4 або 5 днів по матковій трубі, після чого вона повинна прикріпитися до стінки матки. Якщо ж маткова труба пошкоджена, то на шляху у яйцеклітини виникає непрохідна перешкода, через що вона не може пройти в матку. Це означає, що яйцеклітина, не маючи іншого виходу, прикріплюється до стінки маткової труби. Таким чином, у жінки розвивається позаматкова вагітність, яка іноді викликає місячні (вони є першою ознакою СБ).

Основні види перешкод, які виникають при проходженні яйцеклітиною по матковій трубі: виникнення рубцевих тканин і рубців, спайки на трубах.

Рубцева тканина і, отже, рубці виникають внаслідок різких сильних ударів в область живота, а також після аборту (аборту з ускладненнями) або будь-яких серйозних інфекційних захворювань маткових труб.

Спайки на трубах виникають внаслідок запальних процесів, які були викликані стафілококами та іншими бактеріями. Запальні процеси викликають підвищення температури матки і маткових труб, після чого починають утворюватися спайки. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то жінка може залишитися безплідною.

Основні ознаки (симптоми) позаматкової вагітності

Оскільки позаматкова вагітність дуже небезпечна для здоров'я жінки, то необхідно знати її симптоми і вчасно звернутися до лікаря. В іншому випадку відбувається розрив труби, з усіма витікаючими з цього наслідками.

Позаматкову вагітність непросто розпізнати, оскільки її основні симптоми збігаються з тими, які з'являються при менструації і при можливому викидень разом. До таких симптомів можна віднести сильні, схожі на сутички болю в низу живота і кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Також можуть бути кров'янисті виділення, які не типові для звичайних (за кольором, запахом і в'язкості) менструацій. Ще можуть бути односторонні безперервні болі внизу живота.

Якщо у жінки з'являється один з цих симптомів - це значить, що вона повинна терміново і негайно звернутися до лікаря. У разі якщо ви вчасно не розпізнали симптоми, то ембріон буде рости і тим самим розтягувати трубу до тих пір, поки вона не лопне. При розриві труби можна спостерігати такі симптоми, як різкий біль в низу живота, яка поширюється вгору; сильне потовиділення; запаморочення; діарея; виділення крові і навіть непритомність. Після збільшується кровотеча і постійне непритомний стан, біль внизу живота може віддавати в плече. Все це говорить про серйозну кровотечу. І якщо негайно не викликати швидку допомогу, то це призведе до летального результату.

Ризик позаматкової вагітності і які жінки більше йому піддається

Позаматкова вагітність може проявитися у будь-якої жінки, але існує певна їх категорія, яка схильна до найбільшого ризику патологічної вагітності.

До такої категорії належать жінки, які хворіли сальпингоофоритом, ендометріоз, перенесли кесарів розтин, у яких встановлена ​​внутрішньоматкова спіраль, що мають шкідливі звички (куріння, спиртне). Позаматкова вагітність може виникнути і в разі, якщо ви завагітніли за допомогою екстракорпорального запліднення (або ЕКО) або ви раніше вже перенесли таку вагітність, оскільки в такому випадку ймовірність повторної СБ збільшується на 10 або 15 відсотків.

Лікування позаматкової вагітності

Якщо жінка виявила всі перераховані вище симптоми, то вона повинна звернутися до свого лікаря, щоб він підтвердив або спростував СБ. Для цього вам знадобиться пройти звичайний тест на вагітність (повторно, щоб точно підтвердити наявність вагітності), УЗД і здати аналіз крові на ХГЧ. Якщо рівень ХГЧ в крові нижче норми, то це вказує на позаматкову вагітність. УЗД відразу ж видає результат, але для повної впевненості його необхідно пройти повторно через пару днів. Іноді пропонують діагностування СБ за допомогою лапароскопії. Для цього роблять невеликий надріз, в який опускають невелику трубочку з камерою, за допомогою якої можна переглянути маткові труби.

Вагітність після позаматкової вагітності: чи можливо це?

Способи відновлення і підготовки до другої вагітності (або до ЕКЗ)

Після позаматкової вагітності лікар зазвичай рекомендує вам утриматися від сексу не менш ніж 1 або 2 місяці, а завагітніти ви можете вже через півроку або рік. Все залежить від того, наскільки складна була операція з видалення СБ. Після цього ви повинні поїхати на море або в санаторій і гарненько відпочити, відновити сили, а після можна знову спробувати завагітніти (або зробити ЕКО), адже ваш організм буде в нормі.

Крім того, вам необхідно оберігатися протягом року як мінімум. Найкраще для цього підійде протизаплідні таблетки, які, крім усього іншого, допоможуть вам швидше одужати і уникнути небажаної вагітності.

Всі жінки після лікування хочуть знати, як завагітніти після позаматкової вагітності і чи можливо це зовсім. Так, це питання дуже складне, тому все залежить від складності СБ. Але все ж лікарі вважають, що після СБ здатність до дітородіння падає в 2 рази, крім того, зростає і ймовірність повторної позаматкової вагітності приблизно на 10-15 відсотків, як було сказано вище.

У деяких жінок після СБ починаються проблеми з гормонами, а місячні після позаматкової вагітності можуть проходити більш болісно і супроводжуються кровотечею, що також знизить здатність швидко зачати. У таких випадках лікар порекомендує вам скласти план, за яким ви зможете спостерігати, як проходять ваші місячні, визначити цикл, а після обчислити дати вашої овуляції, що дозволить вам завагітніти або зробити повторне ЕКО. Ще лікар може порекомендувати вам пройти відновлення психологічного здоров'я, адже від нього залежить дуже багато.

Планування вагітності - це дуже велика відповідальність, яка лягає на плечі жінки.

Як можна прискорити зачаття малюка після СБ або планування вагітності

Для того щоб знати, коли ваш організм готовий до запліднення (або до ЕКЗ), ви можете скористатися наступними методами:

Перший - тести на овуляцію, їх дія таке ж, як і в тестах на вагітність. Тобто дві смужки означають, що настав день овуляції, а це значить, ви можете знову зачати. При цьому тест необхідно робити і вранці і ввечері, тоді результат буде більш точним.

Другий - вимір базальної температури. Для цього необхідно завести зошит і кілька разів в день, в один і той же час, вимірювати базальну температуру, а результати записувати в зошит. Як тільки місячні закінчуються, починається новий цикл. За результатами ви складете графік і визначте день овуляції. Це найбільш дешевий з існуючих метод, тому краще підтвердити цей день, скориставшись тестом на овуляцію.

Третій - спостереження за власними відчуттями. Після позаматкової вагітності можна завагітніти, а перенесення її змусить ваш організм стати більш чутливою до власних відчуттів. Якщо ж ні, то ви можете поспостерігати за виділеннями (колір, в'язкість, кількість і запах), відчуттями в животі, в області яєчника (зазвичай ниючі).

Обов'язково запишіться на консультацію до лікаря

Важливо проконсультуватися у лікаря з приводу пози, яка найбільш підходить вам для зачаття. І не варто відразу після сексу бігти в ванну, дайте час, щоб сперма дійшла до яйцеклітини.

У разі якщо жоден із способів вам не допоміг, то здайте аналізи на безпліддя. Такий аналіз повинен пройти і ваш чоловік теж, оскільки не завжди жінка є нездатною до відтворення потомства.

При безплідді вам краще скористатися ЕКО, і через якийсь час ви все ж зможете стати мамою.

Зайдіть на форум і, грунтуючись на досвіді інших жінок, скористайтеся одним з рад. У наш час форум - дуже поширений. На ньому ви зможете поділитися своєю історією і знайти те, що вам потрібно.

Вагітність після СБ з ускладненнями і планування нормальної вагітності

При СБ у жінки в будь-якому з випадків видаляють плід, різниця лише в тому, що іноді видаляють тільки плід, через маленький надріз, а іноді і повністю маткову трубу разом з плодом. При цьому якщо ВБ друга або третя і вам видаляли вже одну маткову трубу, то вам можуть видалити і другу. В такому випадку шанс завагітніти природнім шляхом дорівнює 0. Але це не означає, що про материнство необхідно забути, оскільки навіть з двома віддаленими матковими трубами жінка може народити, правда, тільки штучно. Для цього вам необхідно використовувати екстракорпоральне запліднення (або ЕКЗ). Прочитайте жіночий форум, де пишуть, що цей метод допоміг їм стати мамами. При цьому пам'ятайте, якщо у вас залишилася тільки одна маткова труба, то найчастіше вона стає активнішою, що може викликати ще більш швидку вагітність.

Для того щоб підібрати момент для ЕКО, використовуйте планування, як тільки місячні закінчуються, не потрібно лінуватися вести графік вашої базальної температури.

Якщо ж місячні пішли не за графіком, то зверніться до лікаря негайно (і напишіть на форум, досвід інших вам стане в нагоді), оскільки це може відбитися на вашій спробі завагітніти, в тому числі і через ЕКО.

Таким чином, ЕКО - ваш шанс завагітніти, якщо природним чином не виходить. Місячні і ваші відчуття допоможуть дізнатися дату овуляції. Читайте форум, жінки люблять ділитися досвідом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...