Як розпізнати позаматкову вагітність на ранніх термінах Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Як розпізнати позаматкову вагітність на ранніх термінах

1 голосів. Рейтинг: 5,00 з 5Loading...

На самих ранніх термінах вагітності, часом, буває дуже важко визначити, позаматкова чи це вагітність, або нормально розвивається. Навіть далеко не всі лікарі можуть розпізнати будь-які проблеми з прикріпленням плодового яйця на ранніх строках, однак є певні симптоми і ознаки, які допоможуть як лікаря, так і самій жінці визначити подібну вагітність.

Чим небезпечна позаматкова вагітність? При подібної патології вагітності плід прикріплюється не в матці, як зазвичай, а в трубі. З різних причин запліднена яйцеклітина залишається в матковій трубі, і не просувається далі. Маткові труби - дуже вузькі, проте вони володіють дуже розвиненою кровоносною системою, тому при їх розриві відкрилося кровотеча може бути вкрай небезпечно для життя жінки. При трубної вагітності зростаючий плід розтягує навколишні його тканини.

Зовсім небагато часу, і 5-тижневий зародок розриває маткову трубу. Рясне внутрішня кровотеча можливо зупинити тільки в операційній, ось чому в цьому випадку не можна зволікати, а потрібно негайно доставити хвору на операційний стіл.

Як визначити позаматкову вагітність

На самих ранніх термінах гестації прикріплення і розвиток зародка поза маткою має ті ж ознаки, що і нормально розвивається вагітність. Тобто, жінка не відчуває нічого особливо, крім поширених супутніх симптомів, які відчуває в перші тижні будь-яка вагітна жінка, а саме:

- Позиви в туалет частіше, ніж зазвичай;

- Груди набухає, свербить і болить;

- Якщо ви вимірюєте базальну температуру, то вона трохи підвищена.

Здавалося б, нічого особливого немає. Однак слід пам'ятати, що цей стан небезпечно тим, що трубна вагітність не може тривати довго - в 5 або 6 тижнів вагітності може статися розрив маткової труби, і відкритися кровотеча. А отже, повинні бути якісь ознаки, які вказують на те, що не все так благополучно.

Ось що можна відчути, починаючи з 5 тижні вагітності, тобто - в кінці першого місяця по акушерському календарем:

1. Тест на вагітність позитивний, проте друга смужка набагато слабкіше першої, навіть, якщо ви вже точно впевнені, що чекаєте дитину.

2. Гормон ХГЛ має низькі показники: лікар обов'язково помітить, що рівень ХГЧ не відповідає терміну вагітності.

3. Жінка відчуває дивні болі і дискомфортні відчуття в області яєчників. Такі болі нагадують овуляторні, або - при кісті яєчника.

4. Зростає не тільки базальна температура, але і температура всього тіла.

5. Вас турбують слабкі коричневі виділення, або - з домішкою крові.

6. Артеріальний тиск може бути зниженим, і ви відчуваєте запаморочення і слабкість.

Звичайно, далеко не завжди подібні ознаки вказують, що з вами неодмінно щось не так. Наприклад, три останніх симптому можуть бути і при нормально розвивається вагітності.

Обстеження у лікаря

Зазвичай лікарі не беруть до уваги суб'єктивні ознаки і відчуття жінки. Для них важливо перевірити рівень ХГЧ, а також - обов'язково зробити УЗД порожнини матки.

Отже, що робить лікар для діагностики позаматкової вагітності на ранніх термінах:

1. Чи візьме кров на аналіз для визначення ХГЧ.

2. Проведе УЗ-дослідження трансвагінальним датчиком.

3. Проведе гінекологічний огляд, пропальпірует живіт вагітної для визначення висоти стояння дна матки. Навіть на такому ранньому терміні гінеколог зможе відрізнити вагітну матку. У жінок з позаматковою вагітністю розміри матки не відповідають терміну вагітності.

На ранніх термінах гестації при нормальній локалізації плодового яйця лікар обов'язково побачить зародка в матці, а також - прослухає биття серця. Для лікаря - це абсолютний ознака, що вагітність - маткова, і приводів для занепокоєння немає.

Інша справа, якщо плодового яйця на УЗД не видно. Це ще не достовірна ознака патологічної вагітності, проте ХГЧ і гінекологічний огляд підтвердять підозри лікаря.

Пам'ятайте про те, що при нормальному самопочутті жінка проходить через всі ці обстеження протягом декількох днів. Якщо ж вагітна відчуває себе погано - у неї температура, нудота і блювота, сильні болі в животі, то все обстеження лікар проведе моментально, і, якщо позаматкова вагітність підтвердиться, то необхідно термінове хірургічне втручання.

Можлива локалізація плідного яйця при позаматкової вагітності. 8 - маткова вагітність.

Симптоми при розриві труби

Це дуже небезпечний стан, при якому постраждала потребує невідкладної допомоги досвідченого хірурга. Обов'язково запам'ятайте ці ознаки:

- Різка і гострий біль у животі. Найчастіше - в області яєчника, де й розташоване плодове яйце. Дуже часто біль віддає в поперек, визначається в прямій кишці, або віддає в ногу.

- Жінка відчуває біль при лікарському огляді: коли лікар пальпирует живіт. При піхвовому огляді гінеколог іноді може визначити положення плодового яйця в прилеглій трубі.

- Коли труба розірвалася, що відкрилося кровотеча призводить до геморагічного шоку: спостерігається блідість шкіри, виступ поту, тиск знижується, сплутаність свідомості і непритомність.

- В деяких випадках жінка спостерігає виступ крові з статевих шляхів.

Допомога хворий полягає в стабілізації тиску, гемостазе, операції з видалення труби і залишків плодового яйця. При сильній кровотечі необхідна санація черевної порожнини, також, лікар призначає пацієнтці післяопераційний курс антибіотиків для запобігання запальних процесів.

Що робити при підозрі на позаматкову вагітність?

Що робити, якщо ви відчуваєте всі перераховані вище симптоми і ознаки, але не можете бути впевнені, що ваші побоювання можуть підтвердитися?

Потрібно неодмінно заспокоїтися і зателефонувати лікареві. Розкажіть про симптоми і нездужання, які вас мучать. Якщо лікаря здасться підозрілим ваш стан, то вам призначать обстеження.

Обов'язково потрібно визначити рівень гормону ХГЧ. Якщо він буде нижче звичайного, то наступне обстеження - на гінекологічному кріслі. Якщо величина матки жінки здасться менше, ніж потрібно, то лікар призначає пацієнтці УЗД, при якому можна майже достовірно визначити локалізацію плідного яйця.

Однак ми хочемо попередити, що навіть лікар не зможе поставити діагноз позаматкова вагітність зі стовідсотковою впевненістю, поки не проведе операцію. Тільки хірургічне втручання може точно показати, що вагітність розвивалася не в матці, а в трубі.

Проте, якщо лікар майже повністю впевнений, що у жінки - позаматкова вагітність, то їй призначається операція. Як її проводять?

Для операції з видалення плодового яйця не потрібно робити великі розрізи на животі. Цілком достатньо зробити невеликий надріз і провести лапароскопію. Хірург робить невеликий прокол на животі пацієнтки, і вводить спеціальні інструменти в черевну порожнину жінки для дослідження маткових труб. У тому випадку, якщо лікар виявить плодове яйце в одній з труб, то його видаляють.

Без особливих показань хірург не буде видаляти маткову трубу, якщо вона - ціла, а розвивається ембріон був виявлений заздалегідь, і розриву труби ще не відбулося. Справа в тому, що без неї шанси жінки на вагітність істотно зменшуються.

У тому випадку, якщо стався розрив, то зберегти її вже не вдасться, і тому перед хірургами варто відразу кілька завдань: видалити ембріона і розірвану трубу з черевної порожнини жінки, провести санацію черевної порожнини і зупинити кровотечу.

Найчастіше, операція буває класичного типу - тобто, через розріз черевної стінки. Це робиться на пізніх термінах вагітності, коли ембріон вже дуже великий, або при доконаний розриві маткової труби.

Ще можлива міні-операція з видалення плодового яйця: коли хірург не робить розрізів на трубі, а просто «видавлює» ембріона. Однак такий вид операцій проводиться дуже рідко, тому що діагностувати позаматкову вагітність на дуже ранньому терміні - неймовірно складне завдання, і, найчастіше, подібний діагноз ставиться випадково, коли лікар і сам не підозрював про можливість такої вагітності, і обстежив пацієнтку на предмет зовсім інших захворювань.

На жаль, уберегтися від подібної патології вагітності неможливо. Однак потрібно пам'ятати, що найчастіше така вагітність наступає у жінок з гінекологічними захворюваннями в анамнезі, внаслідок чого відбулася зміна ендометрія маткових труб або порожнини матки. Або неправильне прикріплення плоду може статися через передаються статевим шляхом в трубах.

Ми радимо вам частіше відвідувати гінеколога, проходити всі обстеження, і, якщо ви відчуваєте нездужання, то звертатися до лікаря якомога швидше.

Сайт для майбутніх мам www. puzdrik. ru © Всі права захищені. Рейтинг: 0

Ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах

Наше життя іноді підносить нам приємні і не дуже сюрпризи. Буває так, що жінка, намагаючись завагітніти, проходить курси дорогого лікування, робить все можливе, щоб диво сталося, і ось, коли тест показує довгоочікувані 2 смужки, акушер-гінеколог ошелешує діагнозом - позаматкова вагітність.

Назва "позаматкова" говорить сама за себе. Настає вона тоді, коли яйцеклітина запліднюється поза порожниною матки, а, скажімо, в матковій трубі, яєчниках або черевної порожнини.

Чому трапляється позаматкова вагітність?

Однією з основних причин такого явища гінекологи називають запальний процес в статевих органах, який призводить до закупорки маткової труби. Також позаматкова вагітність може наступити через гормонального збою, вродженої недорозвиненості маткових труб, перенесених інфекцій матки або її придатків, сечового міхура, запалень слизової оболонки стінок матки, абортів та інших порушень. Ще одна можлива причина виникнення цієї патології - "повільність" сперматозоїдів, один з яких не встигає вчасно потрапити в яйцеклітину, що в свою чергу заважає заплідненої яйцеклітини в потрібний термін опинитися в матці, і вона прикріплюється "де прийдеться". Крім цього, запліднена яйцеклітина може застрягти в трубі, якщо вона сильно звивиста або має на внутрішній поверхні спайки, звуження, рубці. Також причиною позаматкової вагітності може стати штучний аборт.

Читайте також Наслідки позаматкової вагітності

Чи можна самостійно запідозрити позаматкову вагітність?

Діагностика цієї патології на ранніх термінах ускладнюється тим, що жінка не підозрює про загрозу, адже їй притаманні всі ті симптоми, які спостерігає у себе жінка з нормальною, маткової, вагітністю. Пізніше може з'явитися тягне або різкий біль і виділення, що мажуть, можливі кровотечі. Біль, як правило, локалізується в місці впровадження плодового яйця. А оскільки позаматкові вагітності на 98% - трубні, то і біль відчувається в районі однієї з труб, ближче до яєчників. Якщо тест показав дві смужки, присутні ознаки вагітності, але, в той же час, з'явилися виділення і біль внизу живота, негайно звертайтеся до лікаря. Чим раніше діагностовано позаматкова вагітність, тим вищі шанси зберегти маткову трубу цілою і в майбутньому народити здорову дитину. Зауважимо, що на ранніх термінах (4-6 тижнів) побачити розташування ембріона (або його відсутність в матці) можна лише за допомогою ультразвукової діагностики. У разі, якщо на перших тижнях вагітності патології не виявлено і, відповідно, не прийнято необхідних заходів, плід починає рости і розвиватися. При цьому труба, що не призначена для виношування дитини, тріскає, супроводжуючись кровотечею. У цей момент жінка відчуває сильний біль, слабкість. Крововилив при цьому може відбуватися в черевну порожнину. А це вже створює загрозу для життя самої жінки. В такому випадку необхідно екстрене хірургічне втручання. При великій крововтраті можуть спостерігатися непритомність, блідість шкіри, падіння артеріального тиску, частий слабкий пульс.

Сучасній медицині знайомі випадки "подвійний" вагітності, коли одна - маткова, а друга - позаматкова. У цьому випадку також необхідно хірургічне втручання.

Негайно викликайте швидку або вирушайте в лікарню, якщо при встановленій вагітності у вас є перераховані вище симптоми!

Зазвичай відразу після встановлення діагнозу вирішується питання про операцію. При перервалася позаматкової вагітності операція повинна бути проведена через 30-40 хвилин після постановки діагнозу. З цього ж моменту починають переливання крові і кровезаменяющих розчинів.

Як видаляють позаматкову вагітність?

Позаматкова вагітність - це завжди чистка. У багатьох випадках лікарям доводиться видаляти маткову трубу. Іноді вдається провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи. Ще один метод дослідження і лікування позаматкової вагітності - введення спеціальних препаратів. Але цей спосіб підходить тільки тим жінкам, які не планують більше мати дітей.

Після операції дуже важливо з метою попередження безпліддя провести реабілітаційні заходи, спрямовані на попередження розвитку спайок і зрощень в місці операції і відновлення рухової активності маткових труб.

А що після позаматкової вагітності?

Практика показує, що багато жінок, почувши на свою адресу цей невтішний діагноз, через певний час все-таки стають щасливими мамами. Як правило, при сприятливому лікуванні, лікарі дозволяють вагітніти вже через 6-8 місяців. Правда, 5-10% жінок після позаматкової вагітності ставлять ще один страшний діагноз - безпліддя. Щоб такого не сталося, дуже важливо визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах.

Профілактика даної патології полягає в попередженні небажаної вагітності шляхом застосування різних методів контрацепції, а також у профілактиці запальних захворювань жіночих статевих органів.

Специально для beremennost. net - Елена Кичак

Позаматкова вагітність: як визначити, тести, ознаки, наслідки, лікування

Зміст статті:

Позаматкова вагітність - це досить серйозне захворювання, яке може привести до різних проблем з жіночим здоров'ям. В даний час до цього явища ставляться з належною увагою, адже воно стало досить поширеним. Частота його виникнення - 2% від загального числа всіх вагітностей.

Для початку давайте розберемося, що ж це за явище, як можна визначити позаматкову вагітність і запобігти її?

Поняття позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність - це ненормальне протягом вагітності, при якому можливе нанесення серйозної загрози не тільки для здоров'я, але і для життя жінки. Зазвичай під час вагітності запліднена яйцеклітина повинна розвиватися в матці. Для цього вона проходить шлях по матковій трубі, спускається в порожнину матки і прикріплюється до місця слизової, яке найбільш сприятливо для розвитку плода. Даний процес називається в медицині «імплантацією».

Але іноді цього не відбувається, і яйцеклітина починає свій розвиток в різних місцях, які не пристосовані для цього, зокрема в маткових трубах (згідно зі статистичними даними, 99% від загальної кількості позаматкової вагітності, розвиваються саме тут). Але розвиток яйцеклітини може відбуватися і в інших місцях - наприклад, в яєчниках і навіть черевної порожнини.

Найчастіше позаматкова вагітність нежиттєздатна , але бувають випадки, коли навіть в такій ситуації плід нормально розвивається і народжується здорова дитина, без усіляких патологій.

До сьогоднішнього дня не можна назвати точні причини того, чому буває позаматкова вагітність. Однак є певна категорія жінок, яка знаходиться в групі ризику. Найбільш вірогідна поява позаматкової вагітності у жінок після 35 років.

Увага до власного здоров'я слід проявити жінкам, які страждають хронічними запальними захворюваннями, викликані викликані хламідійною інфекцією, мікоплазмою або ж уреоплазмою. Також в зону ризику потрапляють жінки, які коли-небудь проходили лікування, пов'язане з трубним, а також гормональним безпліддям.

Напоготові слід бути жінкам, які мають ендометріоз, вроджені аномалії матки і маткової труби, а також всім, хто коли-небудь стикався з проблемою невиношування вагітності. Також можливою причиною появи даного захворювання є використання внутрішньоматкової спіралі як протизаплідний засіб.

Класифікація позаматкової вагітності

Залежно від того, де саме була прикріплена запліднена яйцеклітина, позаматкова вагітність може бути:

  • Трубна;
  • Черевна;
  • Вагітність в рудиментарному розі матки.

Кожна назва позаматкової вагітності говорить сама за себе. Але також в медицині розрізняють ще один тип позаматкової вагітності, який отримав назву гетероскопіческой вагітності. В даному випадку є два плідних яйця, одне з яких закріплюється в матці, а інше - в будь-якому з вищевказаних місць.

Причини позаматкової вагітності

Якщо Вам поставили діагноз позаматкова вагітність - причини цього можуть бути найрізноманітніші. Спровокувати дане стан можуть:

  • Запальні процеси, які відбуваються в жіночих статевих органах (а саме яєчниках і маткових трубах). Таке може статися, наприклад, після здійснення аборту;
  • Вроджена недорозвиненість маткових труб;
  • Гормональні порушення;
  • Пухлини внутрішніх статевих органів (як злоякісні, так і доброякісні).

Також причиною настання позаматкової вагітності може бути використання допоміжних репродуктивних технологій, таких, як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення), стимуляція овуляції.

Іноді до позаматкової вагітності можуть привести індивідуальні особливості будови репродуктивної системи жінки (наприклад, наявність довгих звивистих маткових труб при недорозвиненні репродуктивної системи).

Як проходить позаматкова вагітність

Якщо заплідненої яйцеклітини не вдалося своєчасно потрапити в матку, вона може прикріпитися в іншому місці, де вона знаходиться в даний момент. Саме там і починає відбуватися зростання яйцеклітини. Але інші місця не передбачені для розвитку плода (вони не мають можливості розтягуватися так, як це може робити матка), а тому неминуче наступ того моменту, коли для нормального розвитку плоду просто не вистачає вільного місця.

Якщо позаматкова вагітність розвивається в матковій трубі, то в певний момент вона розривається (її стінки не настільки еластичні, як матка). Внаслідок розриву маткової труби відбувається кровотеча в черевну порожнину, що супроводжується такими симптомами, як різкий біль, яка в якійсь мірі нагадує переймоподібний біль, запаморочення. Можлива також втрата свідомості. При цьому може пошкодитися досить велика судина, в ході чого можлива втрата великої кількості крові, а це, як відомо, смертельно небезпечно для жінки.

Як розпізнати позаматкову вагітність?

Для того щоб цей процес не завдав непоправного удару для жіночого здоров'я, слід якомога раніше його розпізнати. Слід неодмінно знати то, які симптоми при позаматкової вагітності можуть бути, щоб мати можливість вчасно звернутися до лікаря і визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах.

Найгірше в цій ситуації, що визначення позаматкової вагітності на ранніх термінах може бути проблематичним, так як симптоми, які сигналізують про її настання, можуть бути такими ж, як і звичайні симптоми вагітності.

Затримка менструації - найпоширеніший симптом в даному випадку. У той же час жінка може спостерігати з'являються час від часу кров'янисті виділення при позаматкової вагітності з піхви. Але дуже часто цей симптом сигналізує не тільки про наявність позаматкової вагітності, а й про припинення звичайної.

Перші ознаки позаматкової вагітності іноді можуть дещо відрізнятися від симптомів настання звичайної вагітності . Наприклад, іноді місячні при позаматкової вагітності все-таки наступають, проте виділення дуже мізерні, разюче відрізняються від звичайних. Іншими симптомами також можуть бути болі внизу живота (частіше за все в області маткової труби - там, де закріпилася яйцеклітина). Болі при позаматкової вагітності найчастіше носять тягне характер.

Найчастіше неприємні симптоми, які всього лише свідчать про те, як проявляється позаматкова вагітність, виникають на 5 - 8 тижні з дня закінчення останньої менструації.

Тести для визначення вагітності

Жінки, що підозрюють у себе наявність вагітності, дуже часто користуються різноманітними тестами для їх визначення. Багатьох жінок хвилює питання, чи показує тест позаматкову вагітність. Відповідь - і так, і ні.

Вся справа в тому, що дані тести розроблені для того, щоб на самих ранніх термінах визначити наявність у жінки вагітності. Але коли плід розвивається поза маткою, такі тести можуть не показувати того, що жінка вагітна взагалі. Тому якщо у вас позаматкова вагітність - тест на вагітність може показати те, що ви не вагітні.

Найпоширеніший тест на визначення вагітності визначає рівень ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну), за допомогою якого можливо виявити настання вагітності навіть на ранніх термінах. Рівень ХГЛ при позаматкової вагітності буде значно нижче, ніж при звичайній. ХГЧ показники можуть навіть не виявити наявність вагітності взагалі.

Аналіз ХГЛ при позаматкової вагітності буде разюче відрізнятися від аналізу ХГЧ при звичайній вагітності. Показники ХГЧ при позаматкової вагітності на 2/3 менше показників, коли плід розвивається в правильному місці.

Тому якщо у вас є всі симптоми настання вагітності, а тести для її визначення свідчать про протилежне, то можливо, що ви маєте справу саме з позаматкової вагітністю. В такому випадку краще все-таки проконсультуватися з лікарем. Адже, як відомо, чим раніше визначиться наявність у вас даної проблеми, тим менше серйозному ризику ви піддаєтеся.

Діагностика позаматкової вагітності

Сучасна медицина дає можливість того, що позаматкова вагітність на ранніх термінах вже може бути виявлена, а, отже, мінімізувати шкоду, яку може бути завдано жіночому здоров'ю. По-перше, слід провести проби на наявність вагітності взагалі. Найкраще це зробити за допомогою аналізу крові на хоріонічний гонадотропін.

Якщо у Вас виявлені симптоми позаматкової вагітності, Вам слід негайно провести ультразвукове дослідження малого таза за допомогою трансгівального датчика. Іноді позаматкова вагітність на УЗД не визначається, але якщо плодове яйце відсутнє в порожнині матки, дослідження необхідно повторити через кілька днів. Не зайвою буде госпіталізація жінки в стаціонар, адже на такому терміні плодове яйце неодмінно має проглядатися лікарями.

Якщо, перебуваючи в лікарні, лікарі все ще сумніваються в тому, чи є у Вас позаматкова вагітність, чи ні - вони можуть вдатися до такої процедури, як діагностична лапароскопія. Це свого роду операція, під час якої під наркозом проводять огляд органів малого таза. Це чудова процедура, як виявити позаматкову вагітність. Якщо невтішний діагноз наявності позаматкової вагітності підтверджений, то дана операція переростає в лікувальну маніпуляцію.

Лікування позаматкової вагітності

Не так давно вважалося, що єдиний спосіб позбавлення від позаматкової вагітності - це видалення маткової труби. Тоді обов'язково проводилася лапаротомія (операція, під час якої проводився розтин черевної порожнини). Але в даний час лапароскопічна хірургія розвивається дуже швидко, а тому зараз лікарі можуть проводити більш щадні операції (тепер доступ до органів здійснюється тільки через кілька точок, що знаходяться на черевній стінці).

Тепер, проводячи процедуру лапароскопії, можна видалити маткову трубу, або ж видалити плодове яйце, але при цьому не пошкодити цілісність маткових труб, які є одним з найбільш важливих органів репродуктивної системи жінки.

Якщо ж на ранніх термінах була виявлена ​​позаматкова вагітність - операція може бути зроблена, адже її лікування може проводитися за допомогою хіміотерапії. В цьому випадку відбувається припинення розвитку плідного яйця, а також його поступове розсмоктування.

Післяопераційний період

Лікування після позаматкової вагітності має проходити в двох напрямках - медикаментозне і фізіологічне. За допомогою медикаментозного лікування можна поліпшити стан маткових труб після операції, сприяти швидкому загоєнню. Також багатьом жінкам призначаються фізіотерапевтичні процедури (такі, як магнітотерапія). Особливо рекомендується проводити дані процедури, якщо була сильна кровотеча в черевну порожнину.

Наслідки позаматкової вагітності

Через те, що тільки матка призначена для виношування ембріона, може статися розрив маткових труб, який неминуче буде супроводжуватися кровотечею в черевну порожнину. Тому жінку в такому стані необхідно госпіталізувати. Позаматкова вагітність може привести до різних проблем зі здоров'ям , неможливість мати дітей в майбутньому і навіть до летального результату.

Якщо у вас виявили настільки невтішне явище, як позаматкова вагітність - наслідки від неї можуть бути найгірші, а тому варто дуже уважно поставитися до свого здоров'я і певний час не нехтувати візитами до лікаря.

Сподобалася стаття?
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...