Коли відчувається ворушіння плода при першій вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Що можна і не можна

Коли відчувається ворушіння плода при першій вагітності

 • Підведемо підсумки:

Перші ознаки ворушіння плода під час вагітності.

Багато жінок говорять, що ворушіння малюка не можна ні з чим переплутати. Проте, багато жінка не можуть точно назвати дату перших ворушінь, так як не змогли їх відрізнити, наприклад, від перистальтики кишечника. Адже надмірне газоутворення - також вірний супутник багатьох вагітних.

Проте, в обмінній карті вагітної, як правило, є графа, куди заносять дату перших ворушінь. Існує навіть формули, що дозволяють визначити дату пологів за датою першого ворушіння, але вони не завжди дають вірний результат.

Коли починається перше ворушіння плода?

Термін, на якому жінка починає відчувати ворушіння плода - різний і залежить від багатьох факторів:

 • Перша це вагітність чи ні;
 • Особливості положення плода і прикріплення плаценти;
 • Комплекція самої вагітної (худенькі дівчата, як правило, починають відчувати ворушіння раніше);
 • Індивідуальна чутливість;
 • Рухова активність мами і її емоційний настрой (якщо мама активно рухається цілий день, то може просто не помітити легких поштовхів, так і малюк в цьому випадку більшу частину часу спить).

Як правило, первістки починають відчувати ворушіння на 20-му тижні, а повторнородящі - трохи раніше, на 18-ій. Однак це зовсім не жорсткі рамки. Деякі вагітні стверджують, що відчули руху малюка вже на 15-му тижні.

Також не варто хвилюватися, якщо ви не відчуваєте ворушінь до 22-23-го тижня. Постарайтеся викликати малюка на контакт: відкладіть всі справи і просто спокійно полежте, погладжуючи животик. Перед цим можна з'їсти щось солодке. Якщо під час маминої ходьби крихта заколисує і засипав, то зараз він повинен прокинутися і привітати свою маму поштовхом. Іноді дітки також починають проявляти активність, коли чують певну музику або звуки.

А ви знали, який вплив процедури прийняття ванни на організм вагітної жінки? Прочитайте!

Майбутня мама повинна уважно стежити за своїм здоров'ям, але, в той же час, не відмовлятися від звичайних жіночих радостей. Тому необхідно чітко розуміти і знати, що можна, а що не можна під час вагітності.

Чому відчувається ворушіння дитини під час вагітності?

Жінка відчуває перші ворушіння плода в результаті того, що він, здійснюючи плаваючі руху в товщі навколоплідної рідини, починає рухати кінцівками.

Пізніше, коли плід підросте і прийме певне положення, ворушіння стануть більш відчутними. Вони можуть являти собою поштовхи ніжками або ручками в животик мами зсередини.

Як визначити ворушіння дитини при вагітності?

Ворушіння плода є важливою ознакою правильного росту і розвитку. До 30-го тижня поштовхи просто доставляють радість мамі, а ось після виходу в декрет, за ними вже потрібно стежити. Для цього й існують різні методи визначення активності плода.

 •  Необхідно підрахувати кількість ворушінь в день. Для цього можна завести спеціальний щоденник, в якому відзначати час початку рухів. Якщо вагітність протікає нормально, то активність плода становить близько 10 разів за 12 годин. Якщо малюк мало проявляє активність або взагалі цілий день не ворушиться - це привід терміново звернутися до лікаря.
 •  Можна зробити і навпаки: виміряти часовий інтервал, за який плід зробить 10 ворушінь. У нормі він не повинен перевищувати 12 годин.
 • Динаміка активності плода на різних термінах

  Дослідження показують, що найвища активність плода припадає на період з 28-го за 32-ий тиждень вагітності. В цей час малюк ще досить малий і може вільно переміщатися в матці.

  Пізніше активність плода знижується, так як він збільшується в розмірах, а матка вже збільшується лише незначно.

  Простеживши за тим, коли малюк спить, а коли штовхається, можна визначити його режим. Якщо малюк надто активний і його рухи сильні (як кажуть, «живіт ходуном ходить»), то це також не дуже добре. Так як, активно рухаючись, він може оповитися пуповиною. Акушер-гінеколог підкаже вам, як заспокоїти розбушувався малюка.

  Ворушіння плода при вагітності двійнятами

  Як правило, якщо жінка чекає двійню, то і відчуття від ворушіння її крихт з'являються раніше - на 15-16-му тижні. Та й характер самих рухів сильніший.

  Ворушіння плода в другу вагітність

  Вагітна вдруге жінка зазвичай починає відчувати ворушіння раніше. Це пов'язано в першу чергу з тим, що вона знає, чого очікувати, так як вже пройшла через це.

  Відчуття при ворушіння плоду під час вагітності

  Кожна жінка відчуває ворушіння плода по-різному. Одна порівнює перші поштовхи з погладжуванням зсередини, інша - зі щекотанием, а третя початку відразу вже відчувати повноцінні поштовхи. Характер відчуттів залежить від індивідуальних особливостей майбутньої мами.

  На більш пізніх термінах, коли малюк вже займе певну позицію, по ворушіння можна судити про передлежанні плода. Якщо поштовхи найчастіше відчуваються у верхній частині живота, під ребрами, то це ознака головного передлежання. Поштовхи внизу живота можуть свідчити про тазовому передлежанні.

  У нормі руху плода не повинні приносити мамі хворобливих відчуттів. Якщо ж малюк заподіює вам біль - це привід звернутися до лікаря.

  Підведемо підсумки:

 • Перше ворушіння плоду - це радісна подія в житті вагітної. Терміни його настання від 15 до 23 тижнів.
 • Термін перших ворушінь залежить від комплекції вагітної, її способу життя, чи є дана вагітність першої або багатоплідної.
 • Починаючи з 30-го тижня потрібно відстежувати активність плода і вести щоденник.
 • Ворушіння плода при вагітності
  • 5 Дата пологів за першим ворушіння плода

  Коли починати прислухатися до своїх відчуттів?

  До вашого відома, плід усередині матки починає рухатися і переміщатися - плавати в навколоплідних водах - ще на 8-9 тижні вагітності. «Тоді чому майбутня мама зовсім не відчуває його рухів?» - Здивуєтеся ви. Відповідь дуже проста. Ембріон на цьому терміні занадто малий, щоб їх можна було помітити.

  А ось на екрані апарату для ультразвукових досліджень (УЗД) цілком реально поспостерігати, як рухається малятко, і як стосується ручкою або ніжкою стінок матки.

  Відчути під серцем перші ворушіння своєї дитини - привілей тільки майбутньої мами. Але зовсім скоро і тато зможе відчути, як малюк штовхається зсередини

  Двадцятий тиждень вагітності вважається золотою серединою для виявлення перших ворушінь плода. Але вже на 16-ій цілком можна відчути і переміщення малюка, і його дотику. А деякі жінки перші ворушіння помічають лише на 24-му тижні. Це теж вважається нормою.

  На 20-му тижні крихітка робить близько 200 рухів на добу, а в 28-32 тижні кількість його ворушінь досягає свого максимального значення - 600 за 24 години.

  Те, на якому терміні вагітності можна вперше відчути ворушіння плода залежить від багатьох факторів. Серед них:

  • Вага та стан плода у матці. Чим маса тіла малюка більше, тим його руху відчутніше.
  • Чутливість нервових закінчень матері. Так званий «поріг чутливості». У кожної жінки він свій. Деякі вагітні навіть стверджують, що саме на 8-9 тижні вони і почали відчувати якийсь лоскоче, легке відчуття руху в області матки. Це цілком реально, хоча більшість майбутніх мам такий надчутливістю не відрізняються.
  • Товщина підшкірного жиру вагітної. Стрункі жінки можуть відчути перші ворушіння їх маляток трохи раніше тих, хто схильний до повноти.
  • Активність роботи кишечника майбутньої мами, через яку часто досить важко помітити, як рухається малюк.

  А ще вважається, що під час першої вагітності жінка ворушіння плода починає відчувати на дві і, навіть, на три тижні пізніше, ніж майбутня мама, вагітна другою або третьою дитиною.

  Під час виношування першої вагітності ворушіння плода жінка відчуває на 2-3 тижні пізніше, ніж тоді, коли збирається стати мамою повторно

  При першій і наступних вагітностях

  Жінки, які готуються стати мамами вдруге (або третій, або п'ятий) перші ворушіння плода, дійсно, можуть відчути дещо раніше. Але це аж ніяк не тому, що малятко в їх лоні починає раніше рухатися, або набирає вагу швидше, або розвивається інтенсивніше.

  Не залежно від того, скільки разів ви народжували до цього, тимчасові межі для початку рухів плода незмінні. Це 16-24-й тиждень вагітності (в залежності від фізіологічних особливостей вашого організму і особливостей розвитку плода).

  Але досвідчені мами, звичайно, вже добре обізнані, чого їм слід очікувати, і що собою являють відчуття при перших ворушіння плода в їх утробі. Тому вони і не плутають легкі погладжування або ледь помітні поштовхи з перистальтикою кишечника, а точно знають, що це привіти їм шле їх малюк.

  Майбутня мама вперше відчуває ворушіння маляти, коли він вже досить розвинувся і зміцнів. Сам же малюк всередині матки починає рухатися набагато раніше

  Чому дитина рухається у мами в животику?

  Вже на 7-8 тижні вагітності нервова система ембріона досить дозріла для того, щоб мати можливість проводити нервові імпульси в м'язи. І плід в матці починає рухати кінцівками. Ці руху ще хаотичні, а ворушіння слабкі, щоб їх можна було відчути. Але вони мають місце.

  У 14-15 тижнів плід набирає в масі, оформляються і набувають звичний для нас вигляд його ручки і ніжки, їхні дії стають більш культурними та інтенсивними. Але і тепер ще помітити цей поступ майбутній мамі досить важко.

  А ось, починаючи з 16-18-го тижня, малятко вже досить підростає і міцніє для того, щоб його ворушіння чітко почала відчувати і вагітна. Вам не варто хвилюватися, якщо ваш карапуз запізнюється, не поспішає заявити про себе. Значить, він ще не набрав потрібної маси тіла, щоб його поштовхи стали для вас відчутними.

  Чому малюк ворушиться в материнській утробі? Та тому, що там він розвивається, плаваючи і переміщаючись в єдиному доступному для нього в цей період просторі. Чому його ворушіння в певний момент починає відчувати мама? Та тому, що плід росте, руху його стають все більш інтенсивними, а місця для переміщень у карапуза виявляється все менше, в силу збільшення його росту і ваги.

  Внутрішньоутробна життя малюка складається з періодів сну і часу неспання, коли він може займатися вивченням свого власного, нехай ще й зовсім маленького, світу і себе в ньому

  У другому триместрі вагітності жінки можуть відчувати поштовхи дитини в різних відділах живота. Це буде відбуватися до тих пір, поки у крихти залишається достатньо простору для того, щоб плавати в амніотичної рідини, що заповнює порожнину матки, відштовхуватися від стінок, перевертатися і обертатися у всіх напрямках.

  І тільки незадовго до своєї появи на світло - після 34-го тижня - дитина займає головне передлежання, готуючись, таким чином, до проходження через родові шляхи.

  Але чому ж там, під серцем у мами, можна займатися малятку під час його «вільного плавання»? Виявляється, справ у ще не народжених малюків предостатньо.

  Вони п'ють навколоплідні води, а потім гикають. Повертають головку. Грають з пуповиною, перебираючи її ручками. Сучат ніжками, сплять, моргають, смокчуть пальчики. І сьогодні, завдяки досягненням науки і техніки, все це можна побачити на власні очі - під час планового УЗД плоду.

  Ви тільки помилуйтеся, яким насиченим і змістовної може бути внутрішньоутробна життя!

  Відео «Чим займаються діти всередині мам?»

  Як розпізнати ворушіння?

  Кожна майбутня мама, в намічений термін, починає все уважніше прислухатися до своїх відчуттів. Щоб не пропустити довгоочікуване мить, коли маленький чоловічок, який живе всередині неї, ворухнеться. Подасть знак, що все у нього добре, і все йде згідно одвічному, написаному матінкою-природою сценарієм.

  Що ж повинна відчути вагітна? І як відрізнити перше ворушіння дитини від, скажімо, перистальтики кишечника? На ці питання однозначно відповісти дуже складно. Адже кожна жінка, в силу своїх індивідуальних фізіологічних відмінностей, в силу особливостей протікання вагітності, перші ворушіння плода може відчувати по-різному.

  Деякі вагітні порівнюють відчуття при першому ворушіння плода з дотиком крил метелика. Поетично, романтично, і з любов'ю

  Що відчуває вагітна?

  Ви можете відчути, що малюк, ніби, легенько гладить вас зсередини. Або відчути несильні поштовхи: немов рибка б'ється в стінки акваріума, або метелик намагається опинитися по інший бік скла. Так поетично деякі майбутні мами описують свої відчуття.

  А жінки менш романтичні порівнюють перші ворушіння плода з погладжуванням, постукуванням, бульканням або лоскоту. У деяких вагітних можуть виникнути навіть несильні больові відчуття, пов'язані з руховою активністю їх карапузів.

  Пройде зовсім небагато часу з моменту, коли ви вперше відчули руху малятка всередині себе, як для вас уже не важко буде визначати за характером і інтенсивності рухів, спить карапуз або не спить, радіє або, навпаки, протестує проти якихось ваших дій.

  Хоч це і звучить зовсім вже дивно, але внутрішньоутробні ворушіння плода здатні розповісти про його стан і самопочуття дуже багато.

  А чи знаєте ви, що малюки, навіть ще не народжені, дуже люблять слухати класичну музику? І висловлюють свої переваги підвищенням рухової активності або, навпаки, завмирають під час прослуховування

  Мова рухів малюка: вчимося розуміти свою дитину

  • Найбільш активно ворушаться карапузи, чомусь, саме тоді, коли мама абсолютно спокійна, або прилягла відпочити. А коли мама перебуває в русі, малюки, зазвичай, мирно собі сплять. Ця звичка з ними залишається і після народження.
  • На гучні звуки різні карапузи реагують по-своєму. Одні затихають і прислухаються, інші, навпаки, починають активний рух в своєму внутрішньоутробному світі.
  • Варто мамі прийняти не зовсім зручну позу (лягти на спину, або схрестити ноги), малюк відразу почне штовхати її зсередини.
  • Коли мама втомлюється, малюки теж не люблять. І про це активно сповіщають за допомогою своїх переміщень і перекидів.

  Вам слід уважно стежити за активністю своєї дитини, за його ворушіннями протягом доби. Приводом для занепокоєння можуть послужити як занадто інтенсивні і часті поштовхи плоду, так і їх відсутність протягом тривалого часу.

  КТГ (кардіотокографія) - дослідження частоти серцевих скорочень плода. Це один з методів визначення гіпоксії у дитини

  Симптоми і методи визначення гіпоксії у крихти

  Починаючи з 28-го тижня, вагітна повинна вести щоденник ворушінь плода. Відзначаючи в ньому моменти активності свого малюка. Нічого складного в веденні щоденника немає. Головне - зрозуміти принцип. А він визначається трьома словами: Вважай до десяти .

  Кожен день, з 9-00 до 21-00 години, ви відраховуєте ворушіння малюка, і кожне десяте заносите в щоденник із зазначенням точного часу. Нормальним вважається, коли за 12 годин ви зробите 10 таких записів. Проміжки між ними можуть відрізнятися. Це допускається, так як дитина не спить і спить по своїм власним графіком.

  Якщо рухова активність крихти нижче або вище норми в 1,5 рази і більше, то краще звернутися до лікаря, щоб вчасно діагностувати гіпоксію плода і вжити відповідних заходів.

  Гіпоксія - кисневе голодування плода. Воно загрожує затримкою внутрішньоутробного розвитку дитини (ЗВУР) і іншими ускладненнями. Тому так важливо вчасно виявити гіпоксію і провести профілактику або лікування причин, її викликають.

  Медики для діагностики цього стану використовують УЗД, а також КТГ (кардіотокографія) - метод дослідження частоти серцевих скорочень плода, яка в нормі повинна складати 110-170 ударів в хвилину.

  УЗД надає можливість не тільки контролювати розвиток дитини на різних термінах вагітності. З його допомогою майбутні батьки з максимальною точністю можуть дізнатися передбачувану дату пологів і стать їх майбутнього малюка

  Дата пологів за першим ворушіння плода

  Деякі майбутні мами намагаються визначити дату майбутніх пологів, виходячи з того, коли вони відчули перше ворушіння плода. Мовляв, малюк починає проявляти рухову активність саме тоді, коли половина терміну вагітності вже пройшла.

  Дійсно, в народі кажуть, що якщо до дати першого ворушіння дитини додати 20 тижнів, то отримаєте передбачувану дату пологів. І в цьому, безперечно, є свій сенс. Але! Повернемося до того, про що говорилося вище.

  В силу своїх індивідуальних особливостей кожна жінка може відчути перші ворушіння свого малюка рано чи пізно. І різниця ця може становити одну, дві і, навіть, три тижні.

  Визначити дату пологів за першим ворушіння плоду точно - практично неможливо. У зв'язку з індивідуальними особливостями кожної жінки і різним перебігом кожної, окремо взятої, вагітності

  Звичайно, поки не були винайдені більш точні методи діагностики, чому б нашим вагітним бабусям не користуватися цим? Але сьогодні вам досить точно скажуть під час чергового планового УЗД, коли готуватися до пологового будинку. І коли чекати появи на світ вашого довгоочікуваного і вже такого улюбленого малюка.

  Всьому свій термін. Чи не квапте час. Насолоджуйтесь кожною хвилиною, проведеною зі своєю дитиною. Адже, по суті, штовхаючи вас своїми долоньками і пяточками зсередини, він вже спілкується з вами. Так не залишайте ці перші його спроби налагодити контакт без уваги. І ви набагато швидше знайдете спільну мову з малюком, коли він з'явиться на світло...

  Поділитися в соц. мережах

  Ворушіння плода при вагітності

  Перше ворушіння плоду при вагітності; один з найбільш очікуваних моментів молодої матусі. Розквіт нового життя в утробі починає відчуватися в другому триместрі. Дуже важливо зафіксувати перший внутрішньоутробний поштовх. Він розповість мамі і гінеколога про точну дату появи дитини на світ. Якщо у дівчини це перша вагітність, очікувати дитини варто через 20 тижнів після перших відчуттів ворушіння.

  Плід починає рухатися на 8-9 тижні. Але ці рухи ніяк не відчуваються майбутньою мамою, в силу того, що ембріон занадто малий. Побачити, як майбутній немовля випадково стосується стінок матки, дозволить тільки УЗД. Активне ворушіння плода при вагітності починається на 16-24 тижнях.

  Худіші майбутні мами відчувають легкі поштовхи значно раніше, ніж більш повні жінки. До того ж раннє ворушіння у багатьох обумовлюється високим порогом чутливості. Тому не хвилюйтеся, якщо ваш карапуз запізнюється. Це означає, що він просто не набрав потрібної маси тіла. Зі збільшенням розмірів, кожен рух малюка відчувається краще.

  Як розпізнати ворушіння?

  Не існує якогось загального опису рухів плода. Як лікарі, так і матусі визначають ці почуття по-різному. Хтось описує це поетично, порівнюючи рух з грюканням крил метелика. Хтось каже, що відчуття схожі на погладжування або лоскотання зсередини. Іншим поштовхи нагадують булькання. У кожної жінки по-різному. Але трапляється так, що це «булькання» приносить нестерпні больові відчуття через сильну активності плода.

  Чому у одних жінок плід ворушиться з більшою силою, а у інших з меншою? Багато хто пояснює це тим, що вже під час вагітності формується характер майбутнього немовляти. Рухомого карапуза мама відчуває вже на таких ранніх етапах його життя. Але здебільшого, дуже активне ворушіння повідомляє жінці про якісь внутрішньоутробних проблемах, тому вагітній дуже важливо контролювати ці відчуття.

  Занадто різкі і тривалі поштовхи «говорять», що малюкові щось не подобається. Якщо при зміні пози поведінку дитини не змінюється, а рухи плоду протягом декількох годин приносять біль - зверніться до лікаря.

  Щоб заспокоїти жваве поведінка плода, необхідно змінити позу. Такими випадами крихітка реагує на незручне становище матері, особливо це відноситься до положення лежачи. Наприклад, на спині вагітним на такому терміні лежати протипоказано! Варто перевернутися, і карапуз заспокоюється. Якщо руху занадто рідкісні і мляві, рекомендується з'їсти що-небудь солоденьке. Вуглеводи з потоком крові швидко донесуться до дитини і підзарядитися його новими силами.

  Кількість рухів на різних термінах вагітності

  Приблизно з 25 тижня плід, згідно з нормами, повинен ворушитися не менше 10 разів на годину. Ваш малюк, також як і ви, приймає якісь пози і змінює положення. Звідси почуття «булькання». Якщо ви почали відчувати ритмічні поштовхи, не хвилюйтеся, у немовляти гикавка. Цей процес не завдасть ніякої шкоди дитині, незабаром ви до нього звикнете. У цей період гикавка може повторюватися по кілька разів на день.

  Обов'язково ведіть календар вагітності. У майбутньому ви зможете до нього звертатися, щоб зрозуміти, навіщо рухається ваша дитина. Записуйте кожну дрібницю з 21 тижня. Впізнавання вашого голосу, голосу інших членів сім'ї, реакція на гучні звуки, на приємну мелодію - всі ці звуки ваш карапуз відчуває вже разом з вами. Іноді руху можуть зникнути зовсім. Це означає, що плід заснув. Такі явища зазвичай не тривають більше трьох годин. Також нерідкі випадки, коли ваш майбутній дитина дає про себе знати в нічний час доби. Зароджується життя сама вирішує, в який час їй не спати, а в яке відпочивати. 

  У добу крихітка може виконати до 500 різних рухів тіла. В основному це спостерігається з 28 по 32 тиждень. Всіх рухів ви не відчуєте. На їх відчутність впливають багато чинників: кількість навколоплідної рідини, товщина черевної стінки, стан плода і плаценти, а також рухливість дитини і чутливість самої вагітної.

  З 32 тижні активність починає знижуватися, але з цього моменту по ворушінню плода вже визначається його положення в матці. Просто розміри немовляти в цей час сильно збільшуються, а матка - незначно. Якщо малюк знаходиться в сідничному передлежанні, відчувати основні поштовхи ви будете внизу живота. Якщо поштовхи вище пупка - передлежання головне.

  В кінці останнього триместру руху плода стають рідкісними, але не пропадають повністю. Якщо мама не відчуває рухів протягом 12 годин, необхідно звернутися до лікаря.

  Симптоми і методи визначення гіпоксії у плода

  Занадто сильна млявість або буйність рухів немовляти в більшості випадків вказує на кисневе голодування. Причини гіпоксії різні: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, вади розвитку плода і багато іншого. Щоб виявити захворювання, проводять УЗД або кардиотокографию.

  Процедура кардиотокографии - це обстеження серцебиття. Протягом години апарат заміряє серцеві ритми вашого малюка. Нормою вважається мінливий ритм від 120 до 160 ударів в хвилину. При важкої гіпоксії відмітка знижується до 90 ударів. При виявленні цього захворювання на терміні понад 30 тижнів, жінці проводять кесарів розтин.

  Щоб виявити такі порушення самостійно, вагітної потрібно скористатися технікою «Вважай до 10». Приблизно з 28 тижня, в період з 9 до 21 години, жінка повинна порахувати ворушіння. Десяте за рахунком фіксується в спеціальну картку. Якщо протягом 12 годин кількість поштовхів перевищує 15, або навпаки плід малорухомий, зверніться до фахівця.

  Ворушіння плода при другій вагітності

  Перша дитина починає ворушитися на 20 тижні. Але що, якщо ви очікуєте другого або третього немовляти? Цей період, за відчуттями жінок, починається дещо раніше. Сказати точно, коли виникне перше ворушіння, важко. Кожен організм індивідуальний. Хтось набирає масу дуже швидко, хтось - повільно. Тимчасові межі для початку ворушіння раніше 16-24 тижні. Але коли ваш малюк проявить себе - вирішувати йому. Акушери перший рух під час повторної вагітності мама відчуває на 2-3 тижні раніше. Але це означає лише те, що почуття вагітної загострюються, а прожитий досвід допомагає більш точно визначити ворушіння.

  Буває, що не родили дівчину вводить в оману власний кишечник. Це нормальне явище. У перші місяці зародження нового життя весь організм перебудовується. 15-20 тижнів цей час бурхливого зміни функціональності кишечника, яке дуже легко переплутати з активністю малюка. Народжувала ж жінка здатна відрізнити перистальтику від поштовхів дитини.

  Пам'ятайте, головне ваше завдання під час будь-якої вагітності зберігати гарний настрій, насолоджуватися кожним ворушінням, контролювати стан свого здоров'я і стежити за харчуванням. Вагітність швидкоплинна, не у багатьох є можливість повторити такий досвід. Влаштовуйте сімейні вечори, майбутня дитина із задоволенням послухає казку від тата чи колискову від мами. Не пропустіть найбільш зворушливі моменти.

  Рекомендовані статті
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...